Wij lazen voor II P ioksterdraverij in Alkmaar Brand in Staatsmijn Duitsch tankschip in beslag genomen 't Mag van den burgemeester Gebrek aan bluschwater Het Duitsch-Deensche met-aanvalsverdrag Zwaluwen-Everton 3-5 Polen-België 3-3 Schagen 2-HRC 4 8-1 Om den Davisbeker Internationale wedstrijden te Parijs Nazi-agitatie in Argentinië zal voortduren Dood naast het gaskomfoor Voorzifter van „De Dageraad overleden De pot moet in Duitschland verteerd! De Poolsche dictator uaar Londen Albaneesche leger opgeheven Vrouwen in uniform bijeen Incident aan de Fransch-Spaansche grens Uitvoer van vlas koe! Vx>~eiiuxt Meer dan 25.000 toeschouwers woonden in tiet Olympisch Stadion te Amsterdam den wedstrijd tusschen een Zwaluwenploeg en Everton bij. De Zwaluwenploeg speelde beter dan het Rotterdamsch elftal en Everton heeft er in derdaad voor moeten vechten om de zege te behalen. Het begin was bijzonder sensationeel binnen vijf minuten hadden de Zwaluwen, te gen den sterken wind inspelend, met 20 Je leiding, dank zij een goeden kopbal van Col thof en handig doorzetten van van der Hulst maar nog voor de rust maakte Everton ge lijk, zij het dat de doelpunten niet van het zelfde gehalte waren als die der Zwa-uwen Opmerkelijk was, dat de heer van Moorse zoo veel fouten maakte, vooral op buitenspel was hij zwak. In de tweede helft nam Everton spoedig de leiding en het duurde niet lang of de stand was 52 in het voordeel der Engel- schen, dank zij ook enkele blunders van Dijk stra, die naast vele goede dingen toch ook iets onzekers in zijn spel heeft. In de laatste mi nuut verkleinde Smit uit een strafschop den achterstand. De voetbalwedstrijd PolenBelgië, welke heden te Lodz werd gespeeld, eindigde in een 33 gelijk spel, nadat de rust met een 21 voorsprong voor Polen was ingegaan. 18.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Het was er de eerste vijf minuten niet in te zien, dat de Helderschen, die toch zoo'n goede plaats op de lijst bekleeden, zoo'n ver pletterende nederlaag zouden lijden, want het verdedigende spel van Schagen bood weinig kansen. Eerst na 10 min., toen J. v. d. Ben met een fraai schot Schagen de leiding gaf, begon Schagen van koers te veranderen, maar met de rust was het toch nog slechts 20. Na de pauze had HRC weinig meer in te bren gen, al slaagde het er aanvankelijk in den stand op 21 te brengen. Van der Ben ver hoogte de score op 31, en 41, Slikker zorgde voor nummer 5, Piet de Vries voor nummer 6, Slikker voor nummer 7 en Kiste- maker voor nummer 8. Neen. HRC viel niet mee, het best waren nog de rechtsbuiten en rechtshalf. Van Scha gen verdiende zeker de keeper J. J. Slikker een woord van lof voor de uitstekende wijze, waarop hij zijn heiligdom verdedigde. Ook Van der Ben was buitengewoon op dreef. Het laatste enkelspel van de Davisbeker- ontmoeting ItaliëZuid-Slavië, dat gisteren wegens invallende duisternis was gestaakt, werd door Zuid-Slavië gewonnen. Zuid-Slavië heeft den wedstrijd met 32 ge wonnen en komt in den halven eindstrijd uit tegen België. De uitslag van het enkelspel gespeeld voor de Davisbekerontmoeting DuitschlandZweden luidt: Menzel (Difitschland) sl. Schroeder (Zweden) 2—6, 6—3, 6—3, 6—3. Daar Duitschland den wedstrijd reeds ge wonnen had, gaf Henkei zijn partij gewonnen, zoodat de einduitslag 3—2 voor Duitschland wordt. In den halven eindstrijd komen de Duit- schers uit tegen Engeland. ^memmen De Nederlandsche zwemsters en zwemmers, die deelnemen aan de internationale wedstrij den, welke vandaag en morgen in het bad te Tourelies worden gehouden, hebben enkele fraaie successen behaald. Doortje Heeselaar be haalde een prachtige overwinning op de 100 meter schoolslag, terwijl Beppie van Schaik onbedreigde eerste werd op de 100 meter borst- crawl. De waterpoloploeg van het IJ zegevier de gemakkelijk over een Parijsch zevental. Ook op den tweeden dag boekten de Neder landsche zwemsters en zwemmers fraaie suc cessen. In enkele nummers werd behalve de eerste ook de tweede plaats bezet. De belang rijkste uitslagen luiden: 200 meter borstcrawl heeren: 1. Van der Kuil (Ned.) 2 min. 23,4 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feggelen (Ned.) 1 min. 16,7 sec.; 2. Hilda Willems (Ned.) 1 min. 23,1 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Doortjes Heeselaars (Ned.) 3 min. 10,8 sec.; 2. Jopie Stroomberg (Ned.) 3 min. 15,7 sec. J(00 meter borstcrawl dames: 1. Beppie van Schaik (Ned.) 5 min. 59,4 sec. PxtaïcUnAfioJd Zeer goed geslaagde courses. Inplaats van de Kennemer Sportclub, or ganiseerde thans de onlangs opgerichte ver- ecniging „Vooruit" op eersten Pinksterdag in het Soortpark een draverij. Een en ander is uitmuntend geslaagd. In jaren waren er niet zooveel bezoekers. Abdullah Scot van Stal Gruno, berijder J. Kruithof, was steik favoriet. De luitslagen: Prinses Beatrix-prijs, jeugd- en aanmoedi- gingsdravcrij voor paarden, welke nog geen f 100 hebben gewonnen op de lange baan. Prijzen; f150 en f25. Ingeschr. 10, uitgeko men 12. 1. Ymir v. B. de Vries (II. de Vries) 1660 M. in 2min. 38,6 sec. (1.35.5); 2. Bonnie O. v. K. de Boer (J. Vergav) 1660 M: in 2 min. 39 sec. Niet geplaatst Douglas H 1600, Carlo Scott 1640. David Volo 1600, Calvacade 1610, Davc Scott 1600, Casindra 1000, Always Beady 1660, Charlic O 1610 (deze laatste vier alle gedisqualificeerd wegens te veel galop- peeren), Aruba 1660 M. Prins Bernhard-prijs, heat pr.-draverij 2e en 3e klasse. Prijzen, f 300, f 30 en f 10. In geschr. 13, uitgekomen 10. Ie heat: 1. Ciamphie Scott, 1720 M. in 2 min. 33,1 sec. (1.29.2); 2. enz.: Zampa van N Z 1720 M. in denzelfden tijd; IJ Kernei 1740 B., beide in 2 min. 30.2 sec.; Xerxes 1760, Bonnie's Norton 1720 M. Gcdistaiïceerd: Admiraal Guv 1720, Crack 1720, Bouwina Scott 1720 en Bclla Norton 1700 M. 2e heat: 1. Bonnie's Norton in 2 min. 32 sec. (i.28.4); 2. enz.: IJ Kernei in 2 min. 35,8 sec.; Zampa van N. Z. Zora, Xerxes en Ciam phie Scott. 3e heat (beslissing), 1. Bonnie's Norton _v. Stal Hollandia (W. II. Gcersen) in 2 min. 35.4 sec. (1.30.3); 2. Zampa van N Z v. P. de Wit (J. Wittevecn) in 2 min. 11 sec.; 3. Ciamphie Scott v. H. B. v. d. Veen (A. B. v. d. Veen) in 2 min. 42 sec. Niet geplaatst Xerxes, IJ Kernei. Pinkster-prijs, prijzendraverij 4e klasse. Prijzen f 150 en f 25. Ingeschreven en uitge komen 13: 1. Bartinus v. E. Kruithof (J. Kruithof) 1720 M. in 2 min. 39.6 sec. (1.32.8) 2. IJsco v. Joh. v. Twisk, eig., 1700 M. in 2 min. 40 sec. Niet geplaatst: Benna Dosa 1660, Baroline 1680, Bobichon 1680; Yack 1720; Carla Scot 1660, Amalia 1700, Barones Spears 1680, Bonnie O 1660, Buziau K W 1680, Ca sindra 1660 M. Ingehouden: IJledizoon 1720 M.. Alcmaria-prijs, prijzendraverij le klasse Prijzen: f 250 en f 25. Ingeschreven 11, ge start 8; 1. Abdullah Scott v. Stal Gruno (J Kruithof) 2180 M. in 3 min. 10.9 sec.; 2. Zoon van Silladar v. J. A. Mooij (A. Witteveen) 2180 m. in 3 min. 11 sec. Niet geplaatst: Zil ver Queen 2180, Nellv Duffy 2280, Guard 2200, General Lockc 2240, Dvnamic 2240 M. Ingehouden: Welkom van Aduard 2180 M. Beverwijk-prijs, korte baan, handicap Prijzen f 150, f 50, f 25, f 10. Ingeschreven 26, uitgekomen 20; 1. Young Ooststar v. E G. in 't Veen (N. v. Leeuwen) 760 M. in 1 min. 5.8 sec.; 2. Lillian W. Axworthy v. stal Good Luck (J. M. v. d. Berg) 780 M.; 3 Bouwina Scott van H. B. v. d. Veen (A. B. d. Veen) 730 M.; 4. Zonnestraal v. Ph. Knijnenburg (J. Knijnenburg) 740 M. Reddingsploeg nog bezig. In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand ontstaan in de nabijheid van schacht 600 der staatsmijn Hendrik te Brunssum. Uc reddingsploeg der staatsmijn werd di rect gerequircerd en met man en macht toog men aan het werk om het vuur te blusschen Niettegenstaande het tot op een lengte van 300 a 400 meter lengte brandde, leverde het vuur geen direct gevaar voor de mijnwer kers op. De ploeg, van den dagdienst kon he denmorgen, uitgezonderd de steenhouwers, niet afdalen en moest met achterlating van proviand voor de leden der reddingsbrigade huiswaarts keeren. Deze reddingsploeg is reeds 16 uur onafgebroken bezig met het blusschingswcrk. Benzol, vermoedelijk uit Mexico afkomstig, aan boord. Koe mr. In t Veld. een luilak feest veredelde. Te Zaandam is Zaterdag, zooals overal in den Zaanstreek, het luilakfeest door de jeugd weer met opgewektheid gevierd, ech ter op eenigszins andere wijze dan vroeger altijd het geval was. De laatste jaren was dit feest n.1. ontaard in straatschenderijen en het stichten van brandjes op verschil lende punten van de stad, waardoor de jeugd de eigendommen van burgers en ge meente in gevaar bracht. Zoowel de brand weer als de politie hadden dan handen vol werk om onheilen te voorkomen. Dit heeft burgemeester mr. In 't Veld op het denkbeeld gebracht te trachten de lui lakviering in betere banen te leiden en daardoor de straatschenderijen te beteuge len en toch het folkloristische karakter te behouden. Daartoe was in de pers bekend gemaakt, dat de jeugd in de gelegenheid zou worden gesteld op een groot open ter rein in de Oostzijde, zoo veel haar maar lustte brandbaar materiaal te verzamelen en den aldus gevormden brandstapel op luilakdag aan te steken. Vanzelfsprekend maakten de jongeren hiervan een ruim ge bruik en sleepten zakken, kisten, manden, oude autobanden enz. enz. aan. Om 5 uur Zaterdagochtend werd, aldus de N.R.Crt., de brandstapel op de vier hoe ken aangestoken, en er ontstond weldra een brand van ongeleenden omvang. De brand weer hield er een wakend oiog op, terwijl burgemeester In 't Veld en de commandant van politie, de heer Roscher, de uitwerking van deze veredelingspoging gadesloegen. Eenige duizenden jongens en meisjes heb ben aan dezen brand hun hart opgehaald. Afdoende bleek dit middel echter nog niet te zijn, want toen het feest geëindigd was trokken zij in drommen de stad in om op eigen gelegenheid op verschillende punten toch nog kleine vuurtjes te stoken, zoodat de vrijwillige brandweer op een tiental plaatsen brandjes had te blusschen. Toch was-het in de stad rustiger dan in andere jaren. Het vuur verricht zijn vernielend werk. Op drie plaatsen te Kaatsheuvel. Tusschen Zaterdagavond en Maandag morgen hebben te Kaatsheuvel drie bran den gewoed. Omstreeks half negen ontstond Zaterdag avond brand in de boerderij van den land bouwer J. Verboven in den Berkdijk aldaar Het vuur is veroorzaakt door het omval len van een brandende petroleumkachel. In een uur tijd lag de geheele boerderij tegen den grond. De brandweer van Kaatsheuvel kon we gens gebrek aan water geen hulp bieden. Een gedeelte van den inboedel en het landbouwgereedschap werden door het vuur vernield. Het vee was in do weide. De schade wordt door verzekering ge dekt. De tweede brand legde Zondagmiddag een schuur van den landbouwer J. Mertens op het Kraamvcn, een afgelegen wijk, in de asch. Ook hier kon de brandweer wegens ge brek aan water niets uitrichten en werd schade toegebracht aan landbouwmachines. De oorzaak van den brand was het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. Meisje vlucht. Tenslotte heeft het woedende element na bij het bekende landgoed „De Rostclbcrg" in den nacht van Zondag op Maandag huisgehouden in de boerderij van de we duwe van Hclvoirt, welke hoeve eigendom is van de gemeente Waalwijk. Het vuur greep snel om zich heen. Een 16-jarig dochtertje, ontwaakte, toen de vlammen reeds haar slaapstede bereikt hadden. Zon der verwondingen op te loopen wist zij evenwel naar buiten te komen. De schade wordt door verzekering gedekt. Tragisch sterfgeval. Zaterdagmorgen is naar eerst thans bekend wordt de 72-jarige ongehuwde mej. E. J. G., wonende aan den Heereweg te Groningen, door gasverstikking om het leven gekomen. Toen de buren, wien bekend was, dat mej. G. ziekelijk was, dien morgen na herhaald bellen geen gehoor kregen, waarschuwden zij de politie. Deze verschaf te zich toegang tot de woning, waarbij haar een sterke gaslucht tegemoet kwam. In de kamer lag mej. G. dood naast een gaskom foor. Een gevonden afgebrande lucifer wet tigt het vermoeden, dat de ongelukkige, terwijl zij het gasstel wilde aansteken, plot seling in elkaar is gezakt. Het stoffelijk overschot is in beslag geno men. De vroegere secretaris van Goebbeh ges, onthult in de „Ahora", dat dc nat 1 socialisten in Argentinië zich er, met W1** op de aanstaande ontbinding van buiten 0 sche vereenigingen, op voorbereiden k„at llflpni-ov, UB Qp de Waal voor Nijmegen heeft gisteren volutionaire actie te camoufleeren ,i0riï de rivierpolitie, in overleg met de inspectie oprichting van cultureele, sport- en „.r,: voor invoer en accijnzen, beslag gelegd op digheidsvereenigingen'. 'f-® een Duitsch tankschip van de maatschappij De Duitschc publicaties zullen WnM Koningsbergen. Het schip was geladen met vervangen door een orgaan, geredi»»,' benzol, welke waarschijnlijk uit Mexico af- door een Argentijn van Duitschen oor*,,-* komstig is. Dc kapitein was niet in het bc- die zijn opdrachten uit Berlijn ont zit van geloidebrieven. Het schip is loopig in beslag genomen. voor-Het Duitschc sponrwegbureau zal (|P 9 nage voortzetten, aldus Jorges, onder I1' dekmantel van het toerisme. De geheim,,' tionaal-socialistische agent Hoppe heeft L gisteren ingescheept met een voor de naai socialisten in Argentinië compro^ nas toerend dossier. Te Halfweg is overleden de lieer J. Hoving voorzitter van do Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad". De overledene, die in een ziekenhuis verpleegd werd, gaf enkele da- gen voor zijn dood den wenscli te kennen, naar zijn woning te worden vervoerd. Wat de Nederlandsche visschers in Duitschland van hun loonen mogen behouden. Dc Nederlandsche visschers, die op Duit- sche treiters varen, mogen op het oogen blik van hun loon 85 pet. naar Nederland ovenmaken aan hun gezin. Op 1 Juli a.s. zal een nieuwe en voor de visschers ongunstige regeling in werking treden. Volgens deze nieuwe regeling zul len de visschers uit Duitschland voortaan n.1. niet meer dan 60 pet. van hun loon mogen overmaken naar hun gezin in Ne derland. De overige 40 pet. zullen zij in Duitschland moeten verteren. Ook bij te rugkomst zullen zij van deze 40 pet. niets mogen medenemen, behalve de gewone toegestane 10 R.M. Ten hoogste zullen zij een deel van het overschietende loon in natura, in den vorm van kleeding of der gelijke mogen medenemen. Volgens de „News Chronicle" zal de inSi„ eur-gencraal van het Poolsche leger schalk Smigly Ridz, in gezelschap van rfl minister van oorlog, generaal Kasprzki b'i nenkort een bezoek aan Londen brengen ,1 besprekingen te hebben met leden van h'' Britschen generalen staf. Smigly Rj(|z uit Polen vertrekken, zoodra de Britsche nr litaire missie, die op het-oogenblik te ty? schau vertoeft, haar werk beëindigd heeft Het blad meldt voorts, dat genera-1 De Albaneesche ministerraad heeft beslo- Prchala, die naar Polen is uitgewekt ten, dat alle Albaneesche strijdkrachten deel vandaag zal worden ontvangen door gell van het Italiaansche leger zullen uitmaken. raaf stachetwitsj, den chef van den pJ~ De Duce heeft vastgesteld, dat de secretaris schcn generalen staf, wien hij zijn plann» der fascistische partij in Albanië zitting zal Voor dc oprichting van een Tsjechisch t1 hebben in de Kamer van Fasces en Corpora- j giocn zal uiteenzetten, ties. Uit Boedapest wordt gemeld, dat de Hon- gaarsche regeering heeft besloten haar ge zantschap te Tirana op te heffen Eén met de Italiaansche strijd krachten. Donderdag moet de Deensche Rijksdag beslissen. Deensche nazi's gearresteerd. Volgens Socialdemokraten zal het Duitsch- Deensche niet-aanvalsverdrag Donderdag ter ratificatie aan den Rijksdag worden voorge legd. Met het oog op de verwerping van het voor stel tot grondwetsherziening bij de volks stemming, heeft de regeering besloten den Rijksdag Woensdag 31 Mei bijen te roepen. Op dc agenda staat als ccnig punt een ver klaring van minister Stauning over den uit slag der volksstemming. Deensche nazi's gearresteerd. Verscheidene bladen, w.o. Socialdemokra ten melden, dat de politie twee Deensche Nazi's van dc terroristengroep Volfred Peter- sen heeft gearresteerd. Beiden kwamen zoo juist terug uit Odcnse, waar zij bij een aan nemer dynamiet hadden moeten wegnemen om loges van vrijmetselaars te Odense en daarna to Kopenhagen op te blazen. Poging tot ontvoering van Fran- sehe herders. 70.000 vrouwelijke fascisten i, Rome. Zeventigduizend vrouwen en meisjes,-jJ hoorende tot organisaties van de fascis- sche partij, zijn uit alle deelen van Itaji naar Rome gekomen, waar voor de eers^ maal een groot e bijeenkomst van de vrouw lijke krachten, van het fascisme wordt «t houden. Gisterochtend hebben 15.060 hun ner op de Via de Impero voor MussoliJ Vier mannen, naar men gelooft Spaanschc en andere partij-autoriteiten gedefileerd, karabiniers, hebben gisteren geprobeerd twee Fransche herders naar Spaansch ge bied over te brengen. Bij een woondenwis- i ANNA PAVLOWHi seling werden schoten gewisseld. Een der herders werd gedood, de andere aan het dijbeen gewond. Men gelooft hier te doen te hebben met een represaille. De herders hadden een uit het kamp van Argeles ontsnapten Spanjaard RAADSVERGADERING. gaan, hoewel de herders hem dat ontraden. hadden Openbare vergadering van den raad de: uc m gemeente Anna Paulowna op Donderdag geholpen die later over de grens was ge- I c'cn }en T?un' 1939. des namiddags te drie - - - - 1 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1 Notulen. 2 Mededeelingen o.m.: Bij een brief van 17 Mei j.1., no. 5, dcelei Ged. Staten mede, dat geen bezwaar bestaal tegen de uitgaven voor het veranderen vai' de centrale verwarmingsinstallatie, warmwatervoorziening en de koudwaterlei- ding in de ambtswoning van den burre meester; Bij brief van Ged. Staten, zijn bezvvara ter kennis van het Gemeentebestuur st-l bracht tegen de begrooting van het Burger lijk Armbestuur voor het jaar 1940. 3. Voorstel om over te gaan tot verhuur van het Postkantoor met woning voor der. tijd van 5 jaren op de thans geldende voor waarden. 4. Verzoek van den heer C. J. Mol om eer vol ontslag uit zijne betrekking van Hoofd der O.L. School wegens zijne benoeming al; hoofd der school te Alkmaar. 5. Benoeming van een onderwijzer °M MODELZWEEFVLIEGTUIGEN ZOEKGERAAKT. Tijdens wedstrijden met modellen van do zweefvliegtuigclub Frankendaal op de heide tussohen Laren en Hilversum zijn twee toe stellen weggeraakt. Het eene model had een vleugelwijdte van 2 meter. Het andere van 1.5 m. Op beide modellen komt de naam van de vereeniging voor, op het kleinste bo vendien naam en adres van den eigenaar. Den vinders wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met den heer J. v. Vis, von Gucricke-straat 72, Amsterdam. Van bevoegde+zijde vestig^ men er onze de O.L. school I, ter voorziening in de va» jure 0j]|S(aan door het aan den heer C. Ï- Hamelink verleend eervol ontslag. Voordracht: 1 A. D. de Veer te Winkel; 1 C. Beeneklaas te 's-Gravenhage; 3. K. Brat denburg te Beverwijk. 6. Verzoeken om tegemoetkoming in 4 kosten van vervoer van leerlingen naar 4 aandacht op, dat met ingang van 1 Juni 1939 post 250 van de naamlijst a van de handelsstatistiek, luidende: „Vlas onbe werkt en ongezwingeld, al of niet geroot", enkel voor den uitvoer zal worden gesplitst in twee posten, te weten: Post 1250 ongerepeld vlas (knopvlas). Post 2250 geregeld, ongezwingeld al of niet R.K. sch™j in de Spoorbuurt en de 0, L geroot vlas. Exporteurs zullen dus goed doen zich bij het opstellen der uitvoeraangiften aan de bo venvermelde nieuwe indeeling te houden teneinde, ook in eigen belang, vertraging bij de behandeling te voorkomen. DE RONDE TAFEL MOET STEEDS KLAAR STAAN. „Vrede", het orgaan van d-e stichting „Vredes Studie Bureau" heeft een enquête uitgeschreven over het denkbeeld van een eventueele internationale vredesconferentie In het Meinr. publiceert het orgaan de ingekomen antwoorden, waaronder zich een bevindt van mevr. C. Ramondt-Hirsch- tnann de bekende figuur uit de vrouwenvre desbeweging. Mevr. Ramondt-Hirschmann geeft o.m. het volgende als haar meening te kennen: Gezien de menschelijke zelfzucht, gezien het verlagen van de „staat" naar volledige staatssoevereiniteit en gezien vooral het be staande wantrouwen tusschen de Staten, kunnen onze verwachtigcn niet hoog ge spannen zijn. Het kleinste begin kan echter reeds waardevol zijn. Eenmaal toch zal er rust en ware veiligheid moeten komen, niet door kanonnen, torpedo's, bommen en gifgassen, doch door vertrouwen, onderling begrijpen, samenwerking gegrond op res pect voor elkanders opvattingen, op vrijheid en onafhankelijkheid. Voorloopig zal men echter nog slechts heil moeten verwachten van de overtuiging dat dc Staten eigen voor deel, eigen baat bevorderen door onbelem merde samenwerking voor constructieve doeleinden. Bovendien hebben internationa le besprekingen in alle gevallen wel óénig nut. Het is, zooals de beroemde Amerikaan sche jurist Stanley Hudson reeds eenige jaren geleden zei, „nuttig en goed om steeds een ronde tafel te hebben klaar staan voor vertegenwoordigers der Regeeringen. Komen ze aan de eene niet tot een oplos sing, dan moeten ze onmiddellijk aan een volgende kunnen aanzitten. Zoolang zij praten, kunnen zij ten minste geen oorlog voeren." IN DEN KNOP GEBROKEN... Professor dr. D. Cohen, secretaris van het comité voor Bijzondere Joodsche Be langen, schrijft in een brochure over den arbeid van dit comité: Ik hoorde onlangs Menuhin spelen en sprak met hem. Ieder, die met hem in aan raking komt of met Huberman, beiden groot niet alleen om hun kunst maar ook om hun liefde voor de menschheid, moet onder den indruk geraken van het geniale, dat uit hun persoonlijkheid spreekt. Maar van elke ont moeting kom ik droevig terug. Zij zijn als door een wonder voor de menschheid be waard gebleven, Wie weet hoevelen, gelijk aan hen, vernietigd zijn of in hun opkomst gestuit, nog vóór zij tot rijpheid konden komen. Een Franschman heeft eens gezégd, toen hij Joodsche vluchtelingen zag: „Wie weet of niet een der vrouwen onder hen de moeder van den Messias zal zijn". Zelfs de grootste vijand van het Joodsche volk zal moeten erkennen, dat het genieën en talenten heeft voortgebracht, die de we reld en het land hunner geboorte tot steun en tot roem zijn geweest; en telkens weer als ik zulke brieven ontvang of met deze menschen spreek, rijpt in mij de gedachte school no. I resp. van C. Schrama en J. P- Schcrmerhorn. 7. Aanvraag van het Bestuur der Vereca:- ging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs ,.W Vrceze des Heeren is het beginsel der h(- tenschap" gevestigd te Anna Paulowna, om beschikbaarstelling van gelden uit de Pe; meentekas voor de aanschaffing van nieule schoolbanken, 1 bordstelling met M- behoorendc borden en één lessenaar bijbehoorende stoel en een tafel. Goedkeuring van de begrooting van te- Burgerlijk Armbestuur voor 1938. 9 Wijziging van de begrootingen dei' S* meente voor 1938 en 1939. 10 Rondvraag. Noordef kipéieren prijzen verwacht wordt van f 1-25 «Wteweet of juist de hulp "aan dezTnïei feo Je? sff ALKMAAR, 27 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands kwartier. Aanvoer: 285.000 f3—3.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 27 Mei. Aanvoer: 1250 Kg. Deensche witte 3—3.60. TEXEL, 30 Mei 3de LAMMERENMARKT. De aanvoer bedraagt ruim 5800 stuks p- 400 meer dan vorig jaar op de derde i merenmarkt. Deze grootc aanvoer y veroorzaakt door dc slechte grasgroei heeft een zeer ongunstige invloed ov - - °5 tot n, gemiddLl de wereld een stukje vooruit zal brengen". W.„. willen immers di, ecnil SST 4—70 ct GEZONDHEID GAAT VOOR! I 30 „Volksonderwijs" in een pleidooi voor dc per Kg., gcldekoeien HO170, l lichamelijke opvoeding der jeugd: 180-860, stieren 48-56 ct. per Kg- f, 60-90 d. Veemarkt. 260 vette Koeien CA^'oCjfI varkens 0.470.49; ,50 w-1^ Het Rijkscollege voor de Lichamelijke I den 70—150, 30 vette kalcvrcn Oefening heeft een kijkje in de behartiging Kg., 700 nuchter kalveren 6—18. van het vak in het buitenland genomen Daar is ongetwijfeld veel ten gunste ver anderd. Wij willen er echter niet likkebaar dend naar kijken; immers alle motieven, waardoor het hooger peil bereikt is, zijn ons niet even sympathiek. Onze geestdrift voor den lichamelijk-geestelijkcn toestand van ons volk ontstaat uit de overtuiging, dat de lichamelijk-gecstelijke gezondheid nummer een is voor het lieden en voor de toekomst! 236 vette 25—35; 360 biggen 12—20; 500 schapen 26; 120 bokken 2—9; 400 lammeren o-'1 BROEK OP LANGENDIJK, 30 Mei- Aanvoer: 200 bos rabarber 2.70-^ st. bloemkool, le s. 26.60, 2e s. 21W- izft Aardappelen 500 kg. schotsche 1 9—9.30; drielingen 11.20—13.00; kriel 13.60; 7000 kg. tomaten A 31.30; 32.80; C 32.70 CC 2S.60

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8