Een roofnest uitgehaald Weer een brok natuurschoon door het vuur vernield Postvlucbten op Indiè DE WERELD W m weinig woorden AI in Grenstroepen een maand verlof Millioeneoplannen in Zwitserland Dc HoHandsche tulp op de wereldtentoonstelling Overheidspersoneel en luchtbescherming Zware straf geëischt Groote heidebrand op de Veluwe. Prinselijk Paar gedenkt de grenstroepen Nu naar de vijftigste inbraak 1 Hartelijk welkom aan burgemeester de Vlugt Knrtó) h'- 31 Md lSil,,*C- 31 MILITAIREN EN BURGERS SNELLEN TE HULP. Het vuur heelt het op Neerlands natuur schoon voorzien! Moesten wij gisteren mel ding maken van den brand in de Asten- sche Peel, waardoor honderden bunders hei de en veen werden vernield, thans moeten wij berichten, dat ook op de Veluwe een enorme vuurzee twee- driehonderd bun der heide benevens enkele Iraaie dennen- bosschen verteerd heeit. Dat de oorzaak van deze ramp hoogstwaarschijnlijk het achteloos wegwerpen van een eindje sigaret is, valt diep te betreuren. Juist in dezen ijtd nu de grond kurkdroog ls en dus een dank bare prooi voor de vlammen, dienden de wandelaars die van bosch en hei profitee- ren, toch wat minder roekeloos te zijn! Ook in Brabant hebben gisteren drie bosch- en heidebranden gewoed. De 'brand op de Veluwe werd het eerst ont dekt door militairen van het garnizoen te Arnhem, die nabij Teriet aan het oefenen 'warén.'Mót man en macht probeerden zij het vuur te stuiten, doch de hevige Noord oostenwind dreef de vlammen steeds verder door de kurkdroge heide, welke op vele plaatsen tot kniehoogte staat. Inmiddels arriveerden de boschbrandweren uit Arn hem, Oosterbeek, Velp en Ede, terwijl de militairen versterking ontvingen van het garnizoen te Arnhem. Toen het vuur op zijn hevigst woedde, werden een zeventigtal .arbeiders van het werkloozenkamp „De Kemperberg" te Schaesbergen, alsmede alle beschikbare werklieden van den dienst van Gemeentewerken te Arnhem in vrachtauto's naar de meest bedreigde plaatsen gediri geerd. Aanvankelijk scheen het, alsof men mach teloos stond tegenover de vlammen, welke soms tien meter hoog oplaaiden, doch om streeks vijf uur bleek het grootste gevaar geweken. Landgoed bedreigd. Het vuur had inmiddels de Hooilaan, welke van Teriet naar Deelen loopt, be reikt, dóch door den straffen wind werd 't vuur over de laan heen gedreven in de richting van het landgoed „Vrijland", dat geheel met bosschen is bedekt. Gelukkig draaide de wind iets, zoodat het vuul", ■luist langs den boschrand van „Vrij land in de richting van den Deelenscheweg voortschreed. Hier wist men het vuur tot haan te brengen. Op Jen Deelenscheweg, tusschen Hoenderloo en Arnhem, hingen de rooknevels over een afstand van bijna een km. zoo dicht, dat' autobe stuurders en motorrijders hun kop lampen moesten ontsteken. Een tegenvuur. Onder leiding van den heer J. H. Meme link, rentmeester van het nationale park „De Hooge Veluwe", werd hier een tegen vuur aangelegd. Te omstreeks zes uur laiden hier en daar de vlammen nog op, doch gevaar voor uitbreiding bestond toen niet meer. De verbrande oppervlakte heide bedraagt 200 a 300 h.a., terwijl verder eenige dennen- bosschen zijn vernield. De heide ten noorden van de Hooilaan was eigendom van „De Hooge Veluwe" en ten zuiden van deze laan van de gemeente Arnhem. De geweldige rookkolommen, welke bo ven de brandende heide opstegen, trokken vele bezoekers naar Teriet, die het vlam menspel gade sloegen. Onder hen bevonden zich de commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. S. baron van Heemstra en de heer H. P. J. Bloeniers, burgemeester van Arnhem. Roekeloosheid de oorzaak. Uit de omstandigheden, dat het vuur vlak bij den Apeldoornschen straatweg is ontstaan, leidt men af, dat de oorzaak van den brand moet worden gezocht in het achteloos weg werpen van een brandende sigaret of sigaar. Tegen den avond konden degenen, die zich met de bestrijding van het vuur had den bezig gehouden, inrukken. Weer brand in Brabant Onder de gemeente Mierlo, hebben gis termiddag drie bosch- eii heidebranden ge woed, welke in totaal 30 h.a. vernielden. Het hevigst heeft het vuur huisgehouden in het gebied langs den Geldropscheweg, waar ongeveer 25 h.a. bosch en heide door de vlammen werden weggevreten. De vrijwillige brandweer werd bijgestaan door militairen en slaagde er eerst na veel moeite in door het aanleggen van een te genvuur den brand tot staan te brengen. Langs het Eindhovensch kanaal hebben verder nog twee branden gewoed, waardoor zeven h.a. dennebosch verloren gingen. Nadat hier eerst een begin van brand was ontstaan, dat gebluscht kon worden, laaide het vuur na eenigen tijd opnieuw op. De oorzaak dezer branden is onbekend. Gift voor ontspanning. Naar wij vernemen, hebben H. K. H. Prin ses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard aan liet hoofdbestuur van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" te 's-Gravenhage, een ruime geldelijke bijdrage geschonken voor het door den bond ondernomen werk ten bate van de ontspanning der grenstroepen. De minister van Defensie heeft bij beschik king bepaald, dat zoo spoedig als de omstan digheden zullen toelaten, een regeling zal worden ingevoerd, waarbij telkens aan een tiende gedeelte van de opgeroepenen van de grenstroepen een maand verlof zal worden gegeven, Het ligt in de bedoeling voor dit verlof in de.allereerste' plaats in aanmerking te doen komen de militairen, die uit de bur germaatschappij noode kunnen worden ge mist. Dief, die 10 keer inbrak krijgt drie jaar. In den avond van 1 April werd te Hee renveen gearresteerd den 24-jarigen schoen maker T. H. uit Zwolle, verdacht van het plegen van verscheidene inbraken. Verd. stond veertien dagen geleden voor de rechtbank te Leeuwarden terecht. Hem waren inbraken, gepleegd in Friesland en Overijssel, ten laste gelegd. Welk een goede vangst had de Heeren- vecnsche politie gedaan! Verd. gaf bij zijn verhoor toe, dat hij in eenige maanden tijd bij meer dan veertig inbraken ruim twee duizend gulden had buitgemaakt. De Officier van Justitie had tegen ver dachte een gevangenisstraf van vier jaar geëischt. De Leeuwarder rechtbank veroordeelde liem tot drie jaar gevangenisstraf. Versterking der defensie en be strijding der werkloosheid. Bij de stemming van Zondag 4 Juni a.s. zal het Zwitsersche volk zich erover moeten uitspreken, of het voor de verdere uitbreiding der landsverdediging en verschillende maatregelen tot bestrijding der werk loosheid een bedrag van ruim 400 millioen francs wil goedkeuren. Toen twee jaar geleden het front van so ciaaldemocraten en linksburgerlijke groepen een van ruim 300.000 handteekeningen van stemgerechtigden voorzien verzoekschrift had ingediend, dat voor de bestrijding dei- werkloosheid het ter hand nemen van open hare werken ten bedrage van 300 millioen francs voorstelde, voor welker financiering de devaluatiewinst van de nationale bank zou moeten worden gebruikt, deed de re geering een tegenvoorstel, dat eenerzijds voorziet in een versterking der maatrege len voor de landsverdediging en anderzijds in een productieve bestrijding der werk loosheid. Op 6 April j.1. heeft het parlement het wetsontwerp goedgekeurd en thans moet ook het volk zich hierover uitspreken. Ten einde tijdens de parlementaire debatten over het wetsontwerp geen vertraging te doen ontstaan, was een deel der credieten in dringende behandeling reeds vooruit goedgekeurd. In totaal betreft het 418 millioen francs. Daarvan zijn 160 millioen bestemd voor de defensie (sedert dien is reeds om een nieuw crediet verzocht van 190 millioen francs), 16.4 millioen voor militaire werken 40 millioen voor het aanleggen van voorraden, 90 millioen als bijdragen voor de werkverschaffing in de- kantons, 26 millioen voor spoorweg- werken, 35 millioen voor de waarbor ging der verbinding met Zuidoost- Zwitserland, 18.5 millioen voor ver betering van den bodem, en 32 mil lioen voor bijzondere maatregelen voor industrie, bedrijven en vreem delingenverkeer. De uitgaven voor de militaire landsver dediging moeten gedekt worden door voort zetting van de huidige crisisbelasting, welke waarschijnlijk zal worden omgezet in een algemeene defensiebelasting. De kosten der overige maatregelen moeten voor een groot deel worden opgebracht door een nieuwe belasting op den omzet der warenhuizen en groote handelszaken. Met uitzondering van de liberaal-conser vatieve partij en eenige groepeering van an dere partijen, bevelen alle vooraanstaande politieke partijen de aanvaarding van het wetsontwerp aan. unicum is in de historie van de stad, van h*üe heer ter Haar richtte vervolgens ui' naam van den raad en de burgerij woord van gelukwensch lot den burgemees ter. waarna dr. de Vlugt voor de vriende u- ke woorden heeft bedankt, daarbij v ei kla rende, dat hij nog eenigen tijd met al zijn krachten de belangen van de hoofdstad zou behartigen. Door den raad bij het voorlezen van zijn herbenoeming. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den Gemeenteraad van Amster dam was bij de ingekomen stukken een mis- sieve van den commissaris der Koningin in Noord-Holland, waarbij dr. W. de Vlugt opnieuw benoemd wordt tot burgemeester van Amsterdam. Alvorens deze missive voor kennisgeving werd aangenomen, sprak de oudste wethou der, de heer Kropman, den burgemeester op hartelijke wijze toe, daarbij opmerkende, dat het K.B. niet onverwachts is gekomen. Spr. herinnerde er aan, dat dr. de Vlugt thans achttien jaar met veel toewijding en liefde het ambt van burgemeester van Am sterdam heeft vervuld. Namens het college wenschte spr. dr. de Vlugt met deze derde herbenoeming, die een Hun pracht legde Hollands naam op millioenen lippen, De correspondent van het A.N.P. te Nevv- York meldt: Wij zeggen niets in het nadeel van het Nederlandsche paviljoen, op de wereldten toonstelling. wanneer wij constateeren, dat de tulpen gedurende eenige weken wel het leeuwenaandeel in de Nederlandsche repre sentatie hebben gehad. Dep racht die deze vele honderdduizenden schoone en kleurige afgezanten van Nederland ten toon spreid den legde den naam van het vaderland op millioenen lippen en deed Holland vele ma len in de couranten noemen. Men kan gerust zeggen dat dit geschenk der Nederlandsche boilenkweekers een van de allergrootste aantrekkelijkheden der ten toonstelling vormde. In dit deel van de Ver- eenigde Staten en vooral in de groote stad New York zijn bloemen een weelde-artikel. Wanneer deze weelde dan in zulk een over daad van veelheid en schoonheid wordt ten toon gespreid is het te begrijpen dat de Ncw-Yorkers verrukt genieten van zulk een voor hen ongekende pracht. Men kan her haaldelijk zien, dat de tentonstellingsbezoe- kers zich hij voorkeur in „the Tulpfields" fotografeeren laten en het is te begrijpen, dat dit alles aan den naam van het bloe- nienland Nederland zeer ten goede komt. Ook de fraaie tuin rondom het Nederland sche paviljoen geniet groote belangstelling. Het Nederlandsche paviljoen mag zich in een steeds stijgend aantal bezoekers verheu gen, die met belangstelling alles bekijken. Ook het aantal bezoekers uit Nederland neemt steeds meer toe. Zijn persoonlijk belang mag niet in gedrang komen. Dezer dagen kwam het comité ter behar tiging van de algemeene belangen van over heidspersoneel (A.C.O.P.) te Amsterdam in vergadering bijeen. Het A.C.O.P. besloot bij de rijks centra le commissie voor georganiseerd overleg een voorstel aanhangig te maken betreffen de wijziging van de pensioenwet-1922 met betrekking tot ambtenaren die werkzaam heden verrichten voor de luchtbeschermings diensten, dan wel medewerken aan het treffen van voorbereidende maatregelen ter verzekering van de strategische veiligheid van het land. Tenslotte besprak het comité den aankoop van luchtafweergeschut ter bescherming van gemeentelijke en provinciale bedrijven, voor zoover deze aangelegenheid verband houdt met de politie van het in die bedrij ven werkzame overheidspersoneel. Oude man beroofd. Zijn spaarduitjes gestolen. De 83-jarige P. R., die in de kost is bij den 35-jarigen werkloozen chauffeur F. H. in de Aioelaan, te Leiden heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat uit zijn gesloten geldkist, staande in een eveneens afgeslo ten kast, een bedrag van bijna duizend gul den aan bankbiljetten van tien en vijfen twintig gulden is ontvreemd. Daar de hos pes sinds gistermiddag vier uur spoorloos verdwenen is en hij even te voren zijn vrouw onder een voorwendsel de deur had uitgestuurd, neemt de politie aan, dat hij er meer van weet. Zijn opsporing is per radio verzocht. De bankzwendel Wiegerinck Musch- ter voor de Amsterdamsche recht bank. „Een roofnest is uitgehaald" was alge meen de conclusie op de Amsterdamsche beurs, toen de justitie op 14 October van liet vorige jaar een inval deed in het kantoor van de zwendelbank Wiegerinck Muscter- en Co. en beide firmanten arresteerde. Het was bovendien geen alledaagsoh bankschan daal, want er waren sterke aanwijzingen dat de „bank" nauwe relaties onderhield met N.S.B.-kringen, niet name de assura deur de Bruijn, die willens of onwillens vele verzekeringen had ondergebracht in een neveiibedrijf van de thans gearresteerden, de „Nationale Lloyd." Een deel van de zwcndelarijcn werd gis-* teren voor de Amsterdamsche rechtbank behandeld. Het kwam alras vast te staan dat de heeren met ongelooflijke brutaliteit hebben gewerkt, dat zij zelfs niet schroom den het finantieel weekblad aan te klagen, toen dit orgaan tegen hen waarschuwde. Gisteren was slechts verduistering ten laste gelegd, gepleegd ten nadeele van cliën ten, die aan de „Commanditaire Bankver- eeniging Wiegerinck. Muschter Co" ef fecten in bewaring of als onderpand had den gegeven, welke effecten later bleken te zijn verdwenen, terwijl ook liet daarvoor ge- inde geld niet meer aanwezig was. Ook zijn er enkele gevallen, waarbij de cliënten der bank op prolongatie stukken hadden gekocht, die bij de bank zouden „berusten", of die effecten in leendepot hadden ver strekt. En ten slotte zijn er gevallen, waar in cliënten effecten bij de zwendelbank heb ben gekocht en betaald, maar die stukken nooit geleverd kregen. De verdachten werden verdedigd door mrs. Kcune (voor Wiegerinck) en Rohling (voor Muschter). De zaak met de nationale Lloyd blijft dus nog buiten beschouwing. „Oordeelszwak." Nadat de officier van justitie de uitvoeri ge dagvaarding had voorgedragen en de rijksaccountant, de lieer L. Stil enkele for- ineele verklaringen had afgelegd, hoorde de rechtbank den deskundige Dr. S. P. Tum- nienons Bakker, die een onderzoek naar de geestvermogens van verd. M. had ingesteld, Desk. achtte verd. in ernstige mate ver minderd toerekeningsvatbaar, die volkomen ongeschikt is om een verantwoordelijke po sitie in te nemen, omdat hij oordeelszwak is. Pres.: We kunnen hem toch moeilijk le venslang geven. Desk. verklaarde nog, dat de ziekelijke toestand na een ernstige hersenziekte aan merkelijk is verergerd. Hij was vroeger geen abnormale persoonlijkheid. President: Niet abnormaal, maar misda dig. Officier: Het is mij een raadsel, dat hij zoolang op de beurs is gehandhaafd en dat andere nienschen zaken met hem wilden doen. Dr. Bakker schetste verdachte nog als een man, die het eene oogenblik uiterst scrupu leus is, om dan weer te vervallen in volko men onberekenbare perioden, hij is vrijwel critiekloos en zeer lichtgeloovig, al behoeft hij niet een willoos werktuig van iemand andei's te zijn. Geen doetje. Officier: Maar de man is hecle- niaal geen doetje. Dan moet u een van zijn familieleden maar eens over hem hooren: „een roekeloos man met weinig naastenliefde". Denkt u dat hij een werktuig van W. was? Deskundige: Dat kan ik niet met zekerheid zeggen. Bij een eventueele veroordeeling zou de straf in de bijzondere straf gevangenis moeten worden doorge bracht, meende Dr. Bakker. Uit dc langdurige getuigenverhooren ble ken de ingewikkelde finantieele transac ties van verdachten ten volle. Verdachten ontkennen echter hardnekkig te kwader trouw te zijn geweest. Lokvischjes. Uit de getuigenverhooren bleek ook dat de bankdirecteuren steeds spierinkjes uit wierpen, om kabeljauwtjes te vangen. Zoo schuifelde een rentenier uit Overveen voor het getuigenhekje Verdediger: Was er niet een contract, dat er tot een waarde van f 2000 met uw stuk ken mocht worden gespeculeerd? De winst was voor U en het verlies voor de bank, nietwaar? Een wonderlijk contract Getuige: Ik heb er aanvankelijk een paar duizend gulden op verdiend, maar later liep het mis Officier: dat contract was natuurlijk een lokvischjemaar zoo gauw de verdachten de stukken in handen kregen, hebben zij ze verkocht. Op dat. oogenblik pleegden ze de ver duistering. Die stukken waren in on derpand gegeven. Getuige: Juist, de bank zou voor mij zaken doen, maar met mijn stuk ken mochten ze niet doen wat ze wilden. Verd. M.: Maar we keerden de di videnden regelmatig uit. Officier: Ja, maar de stukken wa ren verdwenen. Verd.: Er- was een andere vorm aan de waarden gegeven. Pres.: Ja, die waarden waren ver dwenen. Als u dat een andere vorm noemt Voormalige bedienden van het kantoor brengen weinig nieuws, de verklaring van een hunner ontlokt den president zelfs de opmerking, dat deze getuige vaardigheid heeft zóó te verklaren, dat nóch de officier, nóch de verdediger er iets aan heeft. Verdachten spreken elkaar af en toe te gen en trachten de schuld op elkaar te schuiven. Getuige L. Stil, rijksaccountant, gaf een kort overzicht van het ver loop der financiën. De zaak is opge zet met f21.000 eigen kapitaal en f 202.000 van vennooten. Vanaf 1933 zijn er groote verliezen geleden. De balansen zijn vanaf 1933 onjuist. In dat jaar was het bezit ingeteerd, er was een tekort van f 265.000. In 1938 was dit tekort opgeloopen tot f2.350.000. Toch werd er in 1936 nog 6 procent uitgekeerd. Een fel requisitoir. In zijn requisitoir hekelde de officier van justitie scherp de gedragingen van het be stuur der vereeniging van den effectenhan del. welke blijkbaar stilzwijgend toezag en niet ingreep om geen rumoer te wekken. Zoo geeft een lidmaatschap naar buiten automatisch den schijn van eerlijkheid en fatsoen. Spr. verklaarde dat regeeringsbe- rnoeiing dringend noodig is. Zware straffen. Spr. vorderde tegen verdachte W. een gevangenisstraf van vier jaren en te gen verd. M. een gevangenisstraf van anderhalf jaar, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. De verdedigers pleitten vrijspraak en voor verdachte M. opname in een ziekenhuis. De debacle is veroorzaakt door het systeem van den effectenhandel. Mocht er naar aan leiding van deze zaak over zwendelarij wor den gesproken, dan betreft dit de gehecle ef fectenhandel. „lfct aanwezig zijn van specu lanten is voor den effectenhandel een le vensvoorwaarde", zegt Polderman, aldus de verdedigers. Vertrek van Aankomst te Reiger Ifiasra 31 Mei Athene 31 Mol (terugreis) I Zilverreiger Athene 31 Mei jBasra 31 Mol (heenreis) I Uil I.Medan 31 Mei |Rang. 31 Mei (terugreis) I 1 Hulde aan de Italiaansche zeelieden. - Juni zal te Rome een groote betooging ter eere van de Italiaansche marine worden gehouden, 22.000 zeelieden zullen voor den koning en den duce defileeren en decora. ties zullen worden uitgereikt aan de zee- lieden, die zich in Spanje en Albanië heb- ben onderscheiden. Vliegen boven Bohemen en Moravië verbo den. De Duitsche Staatscourant publi- ceert een decreet, waarbij wordt verbo den hoven Bohemen en Moravië te vliegen. Dit verbod is niet van toepassing op Duit, sclie leger- en regeeringsvliegtuigen, als mede vliegtuigen van de geregelde lucht, vaartlijnen, die toestemming van het mi- nisterie van luchtvaart hebben ontvan gen. Drie bergbeklimmers omgekomen. In het gebied van den Mont Blanc zijn twee Hon- gaarsche bergbeklimmers en een gids om gekomen, toen zij 'n 200 meter hooge rots wilden beklimmen. Het ongeluk is ver moedelijk te wijten aan eeu bergstorting en sneeuwval. Duitsch-Mandsjoerijsche overeenkomst on- derteekend. Te Hsingking werd gisteren door den Duitschen gezant en den chef van het ministerie van buitenlandsche za ken van Mandsjoekwo een overeenkomst onderteekend. waardoor de ten uitvoer- brenging der Duitsch-Mandsjoereesche handelsovereenkomst van 14 September 1938 ook voor het op 1 Juni beginnende jaar wordt gewaarborgd. Bij notawisseling istegelijkertijd bepaald, dat Sudetenland in liet Duitsch-Mandsjoereesche handels verdrag wordt opgenomen. Duitsch-Deensche niet-aanvalsverdrag qetee- kend. De onderhandelingen tusschen de rijksregeering en de Koninklijke Deensche regeering inzake een niet-aanvalsverdrag zijn afgesloten. Gistermiddag werd in het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn het niet-aanvalsverdrag tusschen Duitschland en Denemarken onderteekend door rijksminister van buitenlandsche za ken von Ribbentrop en den koninklijk Deenschen gezant te Berlijn. Naar verluidt behelst het verdrag slechts de verklaring, dat beide staten jegens eikaar geen toevlucht tot geweld zullen nemen. Met een huikje over den Oceaan. Naar liet Hsb. meldt, zijn gisternacht twee Zwe den en een Fin met een klein motorbootje de „Kekers' den Waterweg uitgevaren naar New York. 800 liter olie zijn hier aan boord genomen voor de reis. De gezagvoerder, de jachtschipper Uno Ekblom, lieeft zijn scheepje voor deze reis laten houwen. De motor heeft slechts een capaciteit van 10 p.k., 800 liter olie kunnen den motor onge veer 260 uren voeden. Brug over de Po ingestort. Gistermiddag is een brug over de Po bij Moncaliere na bij Turijn ingestort op het oogenblik, dat talrijke arbeiders omringd door leegloo- pers, werkten aan de verbetering van het wegdek op de brug. Tot nu toe heeft men uit de puinen drie dooden en tien zwaar gewonden geborgen.- docli men vreest dat nog meer slachtoffers te betreuren zullen zijn. Duitschers naar Dantzig De Danzigei' Vorposten meldt, dat sedert verscheidene dagen een stroom Duitsche vluchtelingen uit Polen de Dantzigsclie grens overkomt en dat deze vluchtelingen te Dantzig door het „grcnslandconiinissariaat' verzorgd worden. Het blad verklaart, dat reeds Dinsdag het aantal der door het grensland- commissariaat verzorgde vluchtelingen de 5000 overschreed. Mexico betaalt. Het Mexicaansche mi' nisterie van buitenlandsche zaken heeft gisteren een cheque ter waarde van een millioen dollar overhandigd aan den g®' zant van de Vereenigde Staten. Dit is de eerste van.negen gelijke jaarlijksche beta lingen van de Mexicaansche regeering voor de onteigening van het buitenlandsche eigendom in Mexico, overeenkomstig h®* Mexicaansche programma tot ontwikkeling van den landbouw. Benzineontploffing in Polen. Gisteravond heeft zich tijdens herstelwerkzaamheden aan een visschersvaartuig in de haven van Ppuck aan de Poolsche kust een benzine ontploffing voorgedaan, tengevolge waai- van liet vaarjuig is gezonken. Vier P®P sonen kwamen om het leven en zeven z'111 zwaar gewond. Londen: bommenstad! In een bagage depot bij het Victoria Station te Londen 1 een traangasbom ontploft. De politie heei een verdachte gearresteerd. Joden de toegang geweigerd. Het Cubaan sclie kabinet, dat bijeengekomen is, hee geweigerd, toestemming te verleenen v°° de ontscheping van 900 Israëlieten aa boord van het mailschip St. Louis, w'. papieren niet in orde zijn. Het schip za overmorgen weer vertrekken. Ongewenschte propaganda in Italiaanse'1 Zwitserland. De politie van Net kanton Tessino deelt mede, dat sinds eenigen OJ drukwerken met separistischc strekking ten aanzien van Italiannsch Zwitserlan onder couvert aan verschillende adresse worden gezonden.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2