De „Thetis'* gevonden Monumentenzorg op Texel De besmetting aan de Hembrug Kind in doodsangst op het IJsselmeer Protest tegen de benoeming van dr. Romein Laatste telexbericht Alle opvarenden in veiligheid JsMoeJUch tiieuuM Excursie van den Texelschen Gemeenteraad ÏUeJJJuM uit UhJk Opbrengst Bazar Visscherij Vischafslag Den Helder Een licht tochtje brengt zomer-rheumatiek de haringdrijfnetvisscherij. Middenstandsexamen Teraardebestelling Bas Timmerman Fransch vlootbezock Beleediging van President Roosevelt? Onze Oost Koninklijke gift voor bandjir-slachtoffers De Engelscke admiraliteit deelt me de, dat men de „Thetis" gevonden heeft De duikboot ligt li mijl van Greator- mes-Head nabij Llandudno in Wales, met het achterschip 18 voet uit het water stekende. De admiraliteit deelt verder nog mede, dat op het oogenblik niets er op duidt, dat de opvarenden van de Thetis zich in le vensgevaar zouden bevinden. Het nieuws werd onmiddellijk doorgegeven aan de in spanning wachtende groep familieleden, waarvan sommige den geheelen nacht voor de kantoren van Camell-Laird in Birken- head gewacht hadden. Camell-Laird deelt het volgende mede: „Allen aan boord zijn veilig, Twee offi cieren zijn uit de duikboot ontsnapt en be vinden zich in de torpedojager „Brazen", welke de Thetis gevonden heeft. De plek waar de Thetis ligt bevindt zich ten Noordwesten van Greatormes-Head". De Texelsche Raad heeft Woensdag een uit stapje gemaakt naar het Scheepvaartmuseum te Amsterdam en naar Hilversum. Met de boot van 7.45 uur vertrok het gezel schap van Texel. Vanaf Den Helder werd ver der gereisd met vier luxe-auto's. Te Amster dam werd in de Apollohal koffie gedronken, waarna men zich naar het Scheepvaartmuseum begaf. Een bezoek aan dit museum loont in alle opzichten de moeite, en de bezichtiging nam dan ook zooveel tijd in beslag, dat men aan de nieuwe afdeeling, die zich boven be vindt, niet eens kon toekomen. Nadat in Am sterdam de lunch was gebruikt, reisde men verder naar Hilversum, voornamelijk met het doel, om daar het schitterende stadhuis te bezichtigen. Hilversum heeft ongetwijfeld het fraaiste „moderne" stadhuis van ons geheele land. Geen wonder, dat de Texelsche Raad, die hier in zulk een onooglijk oud gebouw is gehuisvest, verbluft stond van de weelde, die men in het nieuwe gebouw aantreft Te Laren werd vervolgens in het bekende schilderstehuis „Hamdorff" thee gedronken, en daarna was het weer tijd om naar Texel terug te reizen. Met de laatste boot arriveer de men weer op Texel. Het was een prettig en leerzaam reisje geweest. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Voor het Middenstandsdiploma slaagden gisteren bij het te Schagen gehouden examen de heeren H. Bakker (Den Burg), B. Beum- kes en E. Boekei te Oudeschild en J. Breeu- wer te De Cocksdorp. VOOR HET EERST OP 7JRK EEN JEUGDDIENST. Op den tweeden Pinksterdag werd voor het eerst een Jeugddienst gehouden. Deze werd des middags van 45 uur in de Herv. Kerk gehouden door ds. van Wieringen. De jeugddienst werd gehouden volgens de litur gie, welke ook in de Jeugddiensten aan de zaal wordt gevolgd. Er was voor dezen dienst echter zeer weinig belangstelling. Chr. Gerf. Vrouwen- en Meisjes- Vereeniging. Deze bazar, welke gehouden werd in het huis van K. M. Post, werd zeer druk bezocht. Er waren ongeveer 600 stuks gemaakte goe deren. De opbrengst van de bazar was 727.28. Dit bedrag werd door de voorzitster, mevr. van Voorthuyzen in een gezellig samenzijn overhandigd, waarbij gewezen werd op de band tusschen leeraar en Gemeente. Verleden jaar bracht de bazar 450 op. RAAD VAN URK. De Raad der Gemeente Urk is in vergade ring bijeen geweest. De agenda bevatte voorstellen tot ver schillende wijzigingen in het ambtenaren corps, en enkele grondaanvragen. Voor het grootste gedeelte werd er echter geheime raadsvergadering gehouden. URK, 31 Mei. Door 50 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 4210 pond Kuilpaling, van 30290 pond per vaartuig, prijs 18—22J,£ ct. 250 pond Lijn- of Beugaal, 26—291^ ct.; 87 pond Tuitaal, 23 ct. en 200 pond Noordzee- schol, 910 ct. Alles per pond. DEN HELDER, 1 Juni. Aangebracht door Korders: Tongen per kg 0.650.52 Slips 0.440.38 Schol le soort per kist 6.40—5.00 Schol 2e soort 3.002.40 Schar 2.501.90 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen per kg 0.16 Op warme zomerdagen is het zoo verleidelijk om op een frissche plaats te gaan zitten. Maar pas op! Als rheumatieklijder zult U elk tochtje met snijdende pijnen moeten bekoo- pen. Uw huid is al extra gevoelig en de warmte en het transpireeren maken het nog erger. Kruschen zal U helpen. Kruschen valt Uw kwaal ian in de oorzaak zelf: het over tollige urinezuur, dat zich in Uw lichaam heeft opgehoopt. Kruschen spoort Uw lever, nieren en ingewanden aan, waardoor deze organen het schadelijk teveel aan zuur beter uit Uw lichaam filtreeren. Kruschen verlost U niet in tén dag. Maar de „dagelijksche dosis", regelmatig ingenomen, zal Uw pijnen langzaam doen verminderen tot zij geheel verdwenen zijn. Koopt nog heden een flacon Kruschen Salts. Over enkele weken zult ge leven als een vrij mensch. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv.) Aangenomen in den Zeedienst. Ondervolgende stokers 3e kl. m.i.v. 1 Mei 1939. C. Aalberts, C. J. Ardewijn, H. Bakker, F. G. A. Bentelaar, K. Besselsen, M. Best, A. Bestebreurtje, A. R. de Bock, A. Boer, P. Bos L. P. Brasser, C. G. de Brabander, W. J. Brandt, T. A. de Brauwer, K. L. de Bruin, P. van Buuren, L. M. Croes, S. Dekker, J. M. L. Ditmer, A. J. van Dun, P. van Es, P. J. v. Etten, A. H. Far.a, E. A. T. Filippo, H. E. Fisser L. P. Groenewegen J. de Groot, P. S. Groot, J. Gruntjes, H. C. G. J. van Harder wijk, R. W. M. Harkx, K. F. v. d. Heide, K. Hendriks, C. Hengstmengel, A. J. Hillebrand, J. van der Honing, J. Huesken, J. A. Hubders- marck, S. N. Jansen, A. J. de Jong, L. Jon genotter, J. Jonkheid, D. Karmelk, D. Klop, L. J. Koedijk, A. P. Koelman, J. F. Kohier, D. Kok, J. de Korte, D. de Kuijper, W. C. Lage- man S. Lagrouw H. Leening, A. de Leest, A. van Leest, G. T. Mannaart, J. van der Meer, J. van der Meij, C. Moeke, K. F. L. Morlang, F. Mulder, T. J. Nieuwenhuizen, J. Nooitge- dacht, G. van Noord, T. P. R. Ottjes, C. Paauwe, A. H. Philips, J. Philipsen, R. Renée, W. Riel, A. Rietdijk, J. Rijnsburger, A. van Rijswijk, J. S. J. Schell, J. D. van de Scheur, L. de Schot, J. A. Schouten, A. Sohier, J. v. d. Stouwe, J. Veen, E. J. van Veenendaal, J. Vel- linga, G. van de Velde, J. Verbiest, J. H. Ver- helst, A. Visser, P. d, Vries, C. A. J. Wilke, A. de Winter, A. A. Woonings. Ondervolgende Leerl. vliegtuigmaker (M), m.i.y, 1 Mei 1939. N. Baans, G. J. Batenburg, K. J. van Ba tenburg G. Beumers, H. A. van Beurden, K. Boot, D. W. Boskaljon, J. C. Boutkan, A. M. Breet, C. P. Bruin, A. de Bruijn, H. Doeleman, M. J. van Dijke, G. Fokkens, H. J. A. van Gel deren, A. van Gooi, L. Grooten, C. Gutter, C. Hendrikse, G. W. van der Horst, P. M. Houben, J. Jolink, P. Jorritsma, G. A. v. d. Kerkhof, G. F. A. Kersten, P. Koningstem, J. M. A. Kretz, J. J. Kuitens, F. A. D. v. d. Linden, H. de Man, C. J. A. Martens, J. Noteboom, H. C. G. Nijsen, J Omvlee, J. Ooijkaas, A. Ploeg, D. v. d. Pol, P. B. v. d. Reijt, G. Roije, J. W. Scheffers, J. F, H. Schulte, A. v. d. Schuur, G. Timmerman, C. F. Verwoerd Emarmel, H. Weelen, P. J. Wolf, H. Wijnen, A. Zijlstra. Ondervolgende Leerl. vliegtuigmaker (H) m. i.v. 1 Mei 1939: W. Binkhorst, H. Bloemen, J. T. Gout, J. F Hoeksma en J. D. Roodzant. Ondervolgende Leerl. monteur m.i.v. 1 Blei 1939: H. J. v. d. Aar, N. Bastiaanse, J. M. P. de Bie, G. A. den Boer, A. Bogaard, T. Bolle- meijer, A. Both, C. A. Broekhuizen, J. de Bruijn G. H. Delissen, H. Dijkstra, H. M. Tammer, J. M. Gerrets, J. F. Geurdes, B. J. L. Geurtsen, C. Graas, H. Greeve, H. Grimme, C. de Groot, A. Groot, J. Grootveld, H. Hoefman, W. F. W. Hooghiemstra, L. de Jager, W. Kamminga, H. A. Kappert, A. Korving, J. M. Metz, L. L. Meuwese, R. F. Meijer, C. H. Meijers, P. J. Moerkerken, M. van Netten, W. F. Noordijk, H. Pennders, J. Post, R. A. Rensenbrink, T. Spiekstra, J. Veenendaal, H. G. Velthuijsen, A. Veraart, D. van de Wetering, G. Wigmans, D. C. de Winter, L. Zitman. Ondervolgende Leerl. torpedomaker, m. i.v. I Blei 1939: J. van Beveren, C. W. de Blois, W. Blom, T. J. de Boer, J. K. Boogaard, J. A. Croon, J. W. Emmerik, H. van Gend, T. Grinwis, R. de Haas, A. Hartink, A. L. Hendrikse, J. L. M. Hermans, P. v. d. Heijden, M. Hoekstra, F. A. d'Hont, P. J. van Hout, W. K. Huizen, G. J. Kesseling, W. A. Klomp, T. M. Klunder, C. J. Koopman, P. v. d. Korput, A. J. Kuij- pers, S. M. W. Maaskant, C. Onderdelinden, J. Oosterhof, W. Oosterveen, P. Porsius, P. Post- ma, J. C. Pijl, G. W. M. Quekel, M. van Ros- sum, Schmitz, A. N. Schrijer, C. L. van Tig- gelhoven, A. Versnel en F. A. de Wolf. Ondervolgende Leerl. gesehutmaker m.i.v. 1 Blei 1939: H. van Empel, J. P. Glasbergen, F. J. Ha- vermans, G. J. Manders, M. Menke, P. A. Palm- koeck, J. v. d. Sloot en P. J. Westerweel. Ondervolgende Leerl. Timmerman, m.i.v. 1 Blei 1939: G. van den Brink, C. Jekel, C. Morsch, D. B. Mous, L. Poerstamper, P. J. van der Velden, W. L. J. Ve ton en J. Wissink. Ondervolgende Kleermakers, m.i.v. I Biel 1939: W. K. Reijman en P. M. van Zeijl. Ondervolgende schoenmaker, m.i.v. 1 Blei 1939: C. Rijnhout. KON. NED. STOOMBOOT BIA ATSCHAPPIJ Agamemnon, 1 Juni te Vlissingen. Bennekom (u.), 30 Mei te Talcahuano. Crijnssen, 31 Mei v. Dover. Douro, 27 Mei te Cristobal. Oberon, 30 Mei v. Valencia. Órestes, 31 Mei v. Cardenas. Orpheus, 31 Mei te Malaga. Pygmalion, 31 Mei v. Varna. Triton, 31 Mei te Piraeus. Ulysses, 31 Mei te Izmir. Ariadne, pass. 1 Juni 12 u. Gibraltar. Aurora, pass. 31 Mei 24 u. Ouessant. Ganymedes, 31 Mei 11 u. 12 m. v.m. 480 m. Z.W. van Land's End. Hebe, 1 Juni te Genua. Odysseus, 31 Mei te Gdynia. Fauna, 1 Juni van Tanger. Trajanus, pass. 1 Juni Gibraltar. Pygmalion, 1 Juni van Constantza. KON PAKETVAAK1 MAATSCHAPPIJ. Bandjermasin, pass. 31 Mei Kaap de Gata. Bantam, 31 Mei te Saigon. Lematang, 31 Mei v. Saigon. Nieuw Holland, pass. 31 Mei Thursday Isles. Straat Malakke, 31 Mei 12 u. 28 gr. 25 m. Z.B. en 19 gr. 5 m. O.L. Tegelberg, 30 Mei v. Mauritius. Balek Papan, 1 Juni 12 u. 2 gr. 25 m. Z.B. en 85 gr. 34 m. O.L. STOO.MVAART BHJ. OCEAAN. Aeneas, 31 Mei van Hongkong. Antilochus, 1 Juni van Shanghai. Phrontis, 1 Juni van Padang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde, (u.), 30 Mei van Singapore. Poelau Bras th.30 Mei van Singapore. Poelau Roebiah (u.), 1 Juni te Port Said. Salawati (th.), 1 Juni van Port Said. Tabian (th.), 31 Mei van Liverpool. HOLLAND—ABIERIKA LIJN. Damsterdijk, 31 Mei te Cristobal. Lochgoil, 31 Mei v. Londen. Statendam, 31 Mei te New-York. Lochmonar, 31 Mei te Victoria (B.C.). ROTTERDAJMSCHE LLOYD. Brastagi (u.), pass. 1 Juni Land's Ed. Buitenzorg, 1 Juni te Rotterdam. Kedoe (th.), 1 Juni v. Port Said. Sitoebondo (th.), 1 Juni v. Londen. Tapanoeli (th.), 31 Mei te Belawan. Dempo (th.), 1 Juni van Gibraltar. Kota Pinang, 1 Juni van Saigon. Sibajak (u.), 1 Juni te Southampton. Sietoebondo, 1 Juni te Rotterdam. KON. HOLL. LOYD. Westland, 31 Mei te Buenos Aires. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar, 31 Mei v. Batavia. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjinegara, 30 Mei te Honkong. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Agoeng, 30 Mei te New-York. Kota Gede, 1 Juni te Singapore. Rhexenor, 31 Mei te Penang. EBIZETCO LIJN. Jonge Willem, pass. 31 Mei Gibraltar. VEÏiEENIGDE NED. SCHEEPVAART BHJ. (HollandOost-Azië Lijn). Arendskerk, 31 Mei van Hamburg. Arendskerk, 31 Mei v. Hamburg. Serooskerk (th.), 30 Mei te Moji. Zuiderkerk (u.), 1 Juni te Manilla. (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein (u.), 1 Juni v. Durban. Boschfontein (u.), 31 Mei te Antwerpen. Springfontein (u.), 31 Mei te Port Soudan Heemskerk (th.), 31 Mei van Zanzibar. (HollandAustralië Ljjn). Almkerk (th.), 31 Mei van Melbourne. Van de haringdrijfnetvisscherij zijn dit jaar tot en met Mei binnengekomen 13 schepen met 1998 kantjes maatjesharing, tegen verleden jaar 4 schepen met 837 kantjes haring. Bij de gisteren te Schagen voortgezette Middenstandsexamens zijn o.m. geslaagd: C B. Schulmayer en F. p. A. J. Verlinden, Den Helder; J. O. Schilderman te Anna Paulowna, H. C. Voorthuizen te Breezand; S. C. Tijsen en H. Veuger te Wieringen. Te Alkmaar slaagden: D. R. Ingeles, M. J. Kolster, P. H. Moeskops, P. H. Neuvel (Anna Paulowna). Onder zeer groote belangstelling is gisteren middag op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede de teraardebestelling geschied van den op zoo droevige wijze om het leven ge komen Edo-speler Bas Timmerman. Zeer vele vooraanstaande personen uit de voetbalwereld waren aanwezig. In de aula werd door verschillende sprekers het woord gevoerd. Gedekt door de clubvlag werd de baar graf waarts gedragen, waarbij de spelers van het eerste elftal als slippendragers fungeerden. De aangrijpende plechtigheid maakte op de honderden aanwezigen diepen indruk. Een eskader van dertien Fransche torpedo- bootjagers en torpedobooten zal heden te Rot terdam aankomen, waar het tot 9 Juni zal blij ven. Het eskader staat onder commando van schout-bij-nacht Douval en het bestaat uit den flottieljeleider „Jaguar", de torpedobootjagers „Fougueux", „Frondeur", „L'Adroit", „Bres- tois", „Foudroyant", „Boulonnais", „Cyclone", „Siroco", „Mistral" en de torpedobooten „La Cordelière", „L'Incomprise" en „Braniebas". De schepen zullen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. van 2 tot 5 uur des middags voor het publiek te bezichtigen zijn. De bezoe kers mogen aan boord geen foto's nemen. Men weet, dat een groot Fransch eskader, waarvan ook deel uitmaken de nieuwe slag schepen „Dunkerque" en „Strasbourg me* d"e moderne kruisers, Engelsche en Belgische havens bezoeken. In Rotterdam komen de klei nere eenheden. De „Jaguar" is een flottielje leider van 2126 ton, 35 mijl snelheid en bewa pend met 5 kanonnen van 13 cm; de jagers zijn 1378 ton groot, hebben een snelheid van 34 mijl en vier kanonnen van 13 cm, terwijl de torpedo booten 610 ton meten en twee kanonnen van 10 cm hebben. Haar snelheid is echter 34% mijl. Ged. Staten achter den raad, over het oude perceel in de Koogerstraat. Gedeputeerde Staten stellen aan Prov. Staten voor te besluiten aan de gemeente Texel, ten behoeve van den aankoop en de restauratie van het perceel Koogerstraat no. 1 te Den Burg, waarmede, naar raming, een bedrag van f 6.100,gemoeid zal zijn, uit de provinciale fondsen een subsidie van 15 der kosten tot een maximum van f960.te verleenen, onder voorwaarde, dat voor het zelfde doel 40 der kosten tot een maxi mum van f2.560,door het Itijk zal wor den betaald. Men weet, dat dit het perceel betreft, waar van de voorgevel uit 1599 dagteekent, en dat, volgens een rapport van de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, als een aantrek kelijk en merkwaardig staal van oude bur gerlijke bouwkunst moet worden aangemerkt. Het verkeert in een zoo ernstigen staat van bouwvalligheid, dat binnen zeer korten tijd óf tot afbraak óf tot een grondig herstel zal moeten worden overgegaan. Het vreemdelin genverkeer is voor de gemeente van groote beteekenis en de Raad heeft dan ook begre pen, dat het voor het eiland, dat zich terecht op een groote verscheidenheid van aantrek kelijkheden beroemt, van belang is voor het behoud van de karakteristieke bouwwerken uit den ouden tijd op te komen. Dienover eenkomstig heeft hij, zooals bekend, besloten tot aankoop van het perceel over te gaan, ten einde de voor het herstel noodige maatrege len te kunnen nemen. Van den tegenwoordi- gen eigenaar zijn die maatregelen namelijk niet te verwachten. Een „ernstig verzuim bij de verantwoordelijke personen". Het Tweede Kamerlid, de heer van Sleen heeft aan den minister van Defensie de vol gende vragen gesteld: Is het waar, dat eenige Zaandamsche ar beiders bij het verrichten van werkzaamhe den op de terreinen van de Artillerie-Inrich tingen door gifgassen besmet zijn gewor den, ten gevolge waarvan verschillende hunner zich onder behandeling van den ge neeskundigen dienst der Artillerie-Inrichtin gen moesten stellen en het lichaam van één hunner zoo ernstig met brandblaren werd overdekt, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen? Is het waar, dat de besmetting plaats heeft kunnen vinden, doordat oorlogsgassen op de bedoelde terreinen begraven waren, zonder dat hun activiteit voraf geneutrali seerd was geworden? Is de minister, indien de beide voorgaande vragen bevestigend moe ten worden beantwoord, niet van oordeel, dat hier van een ernstig verzuim van de zijde der verant woordelijke personen bij de Artille rie-Inrichtingen gesproken moet worden, daar dezen toch bekend ge acht mogen worden te zijn met het feit, dat gassen, als waarvan hier sprake is, geruimen tijd na het be graven nog weinig of niets van hun gevaarlijke werking hebben verlo ren? Is de minister bereid een rapport over de toedracht van het ongeval aan de Ka mer over te leggen? Acht de minister het niet nodig door het geven van voorschriften als anderszins te trachten dergelijke ongevallen in de toe komst, zooveel als maar mogelijk is, te voorkomen? De beste zwemmer van Urk redt het. Gistermiddag was van Urk uit de tienja rige Ceesje Meun met een groote kist in het IJsselmeer aan het spelevaren, toen het ge- improviseerde vaartuig plotseling omsloeg. De jeugdige varensgast was toen reeds onge veer 200 meter van den wal en bevond zich on diep water. De personen op den wal, die aldus het Hsbl., het ongeluk zagen gebeu- ren konden weinig uitrichten, omdat nie mand zoo'n afstand zwemmende durfde af leggen Toevallig bevonden zich in de nabij- heid de gebr. Jacob en Albert Ras,, de beste zwemmers van 't eiland. Albert begaf zich gekleed te water. Jacob ontkleedde zich en volgde toen' zijn broer. Het in nood verkee- rende jongetje was toen reeds ongeveer 300 meter van den wal verwijderd en klemde zich in doodsangst aan de omgeslagen kist inmiddels was een visscher met zijn vaar tuig Reijer Post met de UK263, ter assis- tenti'° uitgevaren en dit vaartuig bereikte ge- liiktiidig met de beide redders het slachtof fer Jacob Ras werd met den drenkeling ge. heel uitgeput aan boord genomen, doch Al bert gaf er de voorkeur aan, gekleed naar den wal terug te zwemmen Albert Ras bekleedt de betrekking van sluiswachter te Vianen en was voor vacan- tie op het eiland. Jacob Ras woont te Urk Laatstgenoemde moest zich wegens een wond aan een zijner knieën onder genees kundige behandeling stellen. Speelden politieke factoren een rol? In de gisteravond gehouden vergadering van de Vereeniging van Amsterdamsche Burgers is by acclamatie een motie aange nomen, waarby de vergadering kennis neemt van de benoeming van Dr. J. Ro mein tot hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, en zulks in afwijking van de voordracht van curatoren, Het algemeen oordeel is, dat deze benoeming niet is gebaseerd op be kwaamheid, maar op politieke gron den. De vergadering besloot zich te wenden tot den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, met het beleefd, doch drin gend verzoek, zijn goedkeuring aan deze benoeming te onthouden, als zijnde niet in het belang der Gemeentelijke Universiteit. Minister antwoordt den heer Wijnkoop. Op vragen van het Tweede-Kamerlid Wijnkoop in verband met een uitlating in de Deutsche Wochenzeitung für die Nie- derlande" ten aanzien van den president van de Vereenigde Staten van Noord- Amerika heeft de minister van Justitie ge antwoord, dat de zaak bij de justitie in onderzoek is; eventueel zal een strafvervol ging worden ingesteld. Het openbaar mi nisterie is derhalve diligent. Het onderwer- pelijke geval kan den minister dan ook geen aanleiding geven tot bijzondere be moeiing zijnerzijds. De Koningin heeft, naar de N.R.Ct. meldt, een gift ter beschikking van de rogeering gesteld ten bate van de door de overstroo ming op Timor getroffen bevolking. DEN HELDER, 1 Juni 1939. Aangevoerd 28695 kipeieren; 572 eendeie ren; 52—54 kg. 300; 55—57 kg. 300—360; 58- 60 kg. 330—380; 61—63 kg. 350—390; 64—70 kg. 370430; eendeieren 220230. SCHAGEN, Eierveiling, 1 Juni. Aangevoerd 75000 kipeieren, f 2.95—3.45. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juni 66 st. Bloemkool le soort f 27.60; 2e soort f 21.90; 8900 rabarber f 2.10—3.80; 20.700 kg. aardappelen; schotsche muizen 9.10—10.S0 drielingen 11—11.50; kriel 10.20—11.50; VA kg. slaboonen 55. FIKKIE PAST op DE KLEINTJES!

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6