Londen nadert Moskou weer dichter Misdadig optimisme van een commissionnair DE WERELD Postvlucbten op Indië m weinig woorden Beslag op Mexicaansche benzine Een nader onderzoek naar de affaire-Oss? Britsch vertegenwoordiger naar Rusland Tweehonderd Joodsche vluchtelingen sluiten „zelfmoordverdrag" Kostbare machine verbrand Gebrek aan „Hollandsche nieuwe?" Gesmeten met geld, dat aan anderen toebehoorde Twee cn een half jaar gevangenisstraf geëischf Thans bereid tot een pact van volstrekte wederkeeriqheid. VERTEGENWOORDIGER VAN LONDEN NAAR MOSKOU. In een verklaring over de onder handelingen met de Sovjet Unie, die Ghamberlain in het Lagerhuis heeft afgelegd, deelde de minister-presi dent mede, dat een vertegenwoordi ger van het P'oreign Office naaf Moskou zal gaan. In het vervolg zijner verklaring zeide Chamberlain dat bij de laatste gedachtenwisselingen met de Sov- jetregeering gebleken was, dat er algeheele overeenstemming heerscht ten aanzien van de voornaamste doeleinden, die moeten worden na gestreefd. De Britsche regeering, aldus Chamberlain heeft naar ik meen, de Sovjet regeering tevreden kun nen stellen, de Britsche regeering is bereid, een accoord te sluiten op den grondslag van volledige weder- keerigheid. Het is niet de bedoeling dat de mi litaire steun die do drie mogendhe den zich bereid zullen verklaren te verleenen, beperkt wordt tot ge vallen van een daadwerkelij ken aanval op het eigen grondgebied. Voor andere gevallen hoopt de pre mier dat het thans mogelijk zal zijn een formule voor te stellen, die vopr de drie regeeringen aanvaardbaar is. Het was echter onmogelijk, sta ten, die dit niet wenschten, een ga rantie op te dringen. Het is niet de bedeoling, dat de militaire steun, dien de drie mogendheden zich bereid zullen verklaren te verleenen, be perkt wordt tot gevallen van een daadwer kelijken aanval op het eigen grondgebied. Voor andere gevallen die zich kunnen voor doen en waarbij een van de drie mogend heden haar veiligheid indirect bedreigd zou achten, hoopt de premier, dat het thans mogelijk zal zijn een formule voor te stellen, die voor de drie regeeringen aan vaardbaar is. Wie gaat naar Moskou? ...In antwoord op een vraag van Green- wood, die in de plaats van Attlee, die nog steeds ziek is, als leider van de arbeiders- fractie optreedt, heeft Chamberlain ver klaard, dat hij niet kon zeggen, wie naar Moskou gaat. Hij wees er op, dat het doel van het zenden van een vertegenwoordi ger van het Forèign Office naar' Moskou is, de onderhandelingen te vergemakke lijken en te bespoedigen en niet ze te ver tragen. Greenwood stelde hierop de vraag, of het bezoek aan Moskou niet zou kunnen wor den uitgelegd als een vertraging van de volledige inwerkingtreding van het ver drag. Chamberlain antwoordde hierop: Wij kunnen het verdrag thans niet sluiten, als gevolg van de genoemde punten, die nog opgelost moeten worden. O'P de vraag of het voorgesteld accoord een regeling zou omvatten voor onmiddellijke staf besprekin gen, zeide Chamberlain, dat het beter was te wachten, tot het accoord tot stand is gekomen. Op een andere vraag verklaarde Chamber lain, dat de Britsche vertegenwoordiger die naar Moskou zal worden gezonden, niet een lid der regcering, doch een burgerlijk ambtenaar zou zijn. De diplomatieke medewerker van Reuter verneemt, dat William Strang, het hoofd van de afdeeling Midden-Europa, van het Foreign Office naar Moskou zal gaan. OOK „LEVENSRUIMTE" IN HET GEDRANG. In diplomatieke kringen wordt vernomen, dat de algemecne grond slagen van 'n formule, die zoowel de Britsche, de Fransche, als de Rus sische regeering bevredigt, reeds zijn vastgesteld Het zou hierop neerkomen, dat wederkeerig elkan ders levensbelangen gegarandeerd worden, voor het geval deze door agressie bedreigd mochten worden. In een afzonderlijke verklaring zou dan verduidelijkt worden, wat ieder land onder zijn levensbelangen ver staat. Zoo derhalve de Sovjet-regeering mocht verklaren, dat zij de territoriale on- 'voor het geval de „Saint Louis" aan boord waarvan zij zich be vinden, naar Duitschland tcrug- keert. De Cubaansche regeering schijnt de on derhandelingen over het toelaten van de Joodsche vluchtelingen op het eiland Pins niet te willen hervatten, niettegenstaande de talrijke pogingen, welke door het vluchte lingencomité werden gedaan. Gisterochtend te 3.40 Greenwich-tijd deel de „Saint Louis" draadloos mede, dat het schip thans definitief koers zette naar Duitschland. Bij het vernemen van dit bericht heeft het vluchtelingencomité te Havanna zich ge wend lol president Rooscvplt en heeft een beroep op hem gedaan deze vluchtelingen te helpen. Het comité merkt op, dat zich onder deze vluchtelingen meer dan 400 vrouwen en kinderen bevinden. Dinsdag werd in vluehtelingenkringen te Havanna vernomen, dat 200 Joden aan boord van de „Saint Louis" een „zelfmoord verdrag" had gesloten voor het geval het schip naar Hamburg terug zou keeren. schendbaarheid en de politieke onafhanke lijkheid van de Oostzeestaten als een levens belang beschouwt, zou de kwestie van een garantie aan die staten vermeden worden en zouden hun bezwaren tegen het opge drongen krijgen van een garantie omzeild worden. In elk geval kan de kwestie van het vinden van een formule, die alle legen- strijdige gezichtspunten met elkaar in over eenstemming brengt, naar het oordeel van officicele kringen thans geen groote moei lijkheden meer opleveren, nu voldaan is aan den Russischcn eisch inzake volledige wederkeerigheiil. Men verwacht thans dat in- den loop dei- volgende week geheele overeenstemming zal zijn bereikt. Pessimisme ongegrond. Het schijnt niet, dat men pessimistische gevolgtrekkingen moet maken uit de koel heid, waarmejle de Sovjet-regeering de En- gelsche toenaderingspogingen bejegent. In de oogen der Sovjetregeering is het nog te vroeg om zich in de armen van een der an deren te werpen, omdat nog niets tot stand gekomen is. Men gelooft algemeen, dat de onderteekening door Estland en Letland van een niet-aanvalsnakt met Duitschland, dat de beide landen een tijdlang van de hand heb ben gewezen, door de Russen als een teeken van zwakheid tegenover Duitschland zal wor den opgevat en dat zij daarom nog meer bij Frankrijk en Engeland zullen aandringen om een garantie voor de onafhankelijkheid der Oostzeestaten te verkrijgen. Fabriek te Tilburg heeft een halve ton schade. Gisteravond omstreeks zes uur is in de twernerij eri ververij „Broekhoven" aan den Broekhovenscheweg te Tilburg, een z.g. car- boniseermachine 'in brand geraakt. Of schoon spoedig de strijd tegen het vuur werd aangebonden, aanvankelijk door de fabrieksbrandweer en later door de Ti'1- burgsche brandweer, kon niet voorkomen worden, dat de zeer kostbare machine, die een waarde van twintig duizend gulden vertegenwoordigt, verloren ging. Ook een andere carboniseermachine kreeg zoover.! schade, dat zij vermoedelijk eveneens on bruikbaar zal zijn geworden. Bovendien werd een groote hoeveelheid goederen, die ter bewerking gereed lagen, een prooi der vlammen. De brandweer wist uitbreiding te voorkomen. De totaal aangerichte 'schade wordt op ruim Vijftig duizend' gulden ge raamd, welke door verzekering wordt ge dékt. De oorzaak van den brand is niet bekend. HARINGVANGST IS SLECHT. Volgens de berichten der haring schepen uit zee wordt den laatsten tijd weinig haring gevangen. De hoogste vanger van gisterochtend was de KW. 151 inet 10 kantjes. Van Vlaardingen en Scheveningen zijn twee jagers onderweg met teza men 220 kantjes haring aan boord, zijnde de vangsten van 17 schepen. Hieruit blijkt dus, dat de schepen weinig haring aan boord hadden cn de visscherij schaars is. Ten ge volge van den geringen aanvoer zijn de prijzen sterk opgeloopen en komt er gebrek aan de Holland sche nieuwe. Wanneer de geringe vangsten blijven voortduren, is het niet onmogelijk, dat er een tijdelijk tèkort aan nieuwe haring zal ko men. Fransche Maatschappij doet eigen domsrechten gelden. Op 27 Mei j.1. werd op de Waal voor Nij megen door de politie lies lag gelegd op de lading van het Duitscho tankschip „Koe- nigsberg", dat pl.in. 1(300 ton benzine van Antwerpen naar Straatsburg vervoerde, wel ke benzine oorspronkelijk uit Mexico af komstig was. Deze beslaglegging geschiedde op verzoek van de Mexicaansche vennootschap Cam- pania Mexicana de Petrolea „El Aguila", be ter hekend als Mexiran Eagle, welke ven nootschap eigendomsrechten op de lading van het schip doet gelden. Aangezien de „Koenigsbcrg" nog steeds te Nijmegen on der beslag ligt, heeft de Fransche Petrole um Mij. do N.V. Petro Service, voor wiens rekening de benzine naar Straatsburg werd vervoerd cn die de lading te Antwerpen had gekocht, in kort geding den president van de Arnhemsche rechtbank verzocht dit be slag op te heffen. Gisteren zijn in dezen rechtsstrijd de plei dooien gehouden, waaruit bleek dat de in beslag genomen Mexicaansche benzine een gedeelte vormt van de 10.000 ton benzine, welke in Juli 1938 met het s.s. „Lundgren" uit Mexico naar Europa vervoerd en in de haven van Vlissingen in beslag was geno men op verzoek van de Bataafsche Petro leum Mij., welke een vordering heeft op de Mexican Eagle, uit welker inmiddels dooi de Mexicaansche staat onteigende bron- gebied de benzine afkomstig is. Na een ingesteld kort geding wees de pre- sindent van de Middelburgsche rechtbank dom was. Ook hier gaf de president der Mexico ingesteld, tot opheffing van het be slag toe De benzine werd hierop naar Antwerpen verschept, doch hier liet op haar beuit de Mexican Eagle beslag op de lading leggen, met het motief, dat de benzine haar eigen- dam was. Ook hier gaf de president der Antwerpsche rechtbank de lading evenwel vrij, waarna een gedeelte van de lading 1(300 ton per „Koenigsberg" naar Straats burg vervoerd werd. Onder Nijmegen volgde een nieuw beslag. De president der Arnhemsche rechtbank zal over eenige weken uitspraak doen. Kamercommissie zou hiertoe aan leiding vinden. Gebrek aan medewerking van Mr. Goseling. Naar het Hsbl. verneemt, zou het rapport van de commissie over de zaak-Oss, dat weldra zal verschijnen, een overzicht geven van hetgeen tot nog toe aan die commissie gebleken is op grond o.rn. van de officieele stukken van het Ambtenarengerecht, van den Ccntralen Raad van Beroep en ook van de getuigenverklaring van den gepension- neerden overste A. P. H. Boellaard, te zijner tijd divisie-commandant bij het wapen der Kon. Marechaussee te Maastricht. Door gebrek aan medewerking van den minister van Justitie zou de commissie over de feiten zelve niet voldoende kunnen oordeelen. De commissie zou als conclusie uitspre ken dat, uit hetgeen reeds gebleken is, er aanleiding is voor een nader onderzoek. Naar het blad verder verneemt, zal niet in het rapport worden vermeld dat aan deze commissie enquête bevoegdheid zou moeten worden ver leend. Een uitspraak hierover moet immers van de Tweede Kanier in haar geheel uitgaan. Waarschijnlijk komt het rapport der com missie nog vóór het zomerreces bij de Ka mer in behandeling. i - De Justitie deed eenige maanden geleden een inval bij den Amsterdamschen commis sionnair in effecten P. J. K., wiens kantoor recht tegenover het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht was gevestigd, en arres- teerde K., die tevens beheerder was van de N.V. Petra Prima, op vermoeden van ver duistering e.a. strafbare feiten. De man werd in het Huis van Bewaring ingesloten en bevindt zich thans nog in hechtenis. Korten tijd later werd verd failliet ver klaard met een tekort van plus minus f 115.000. Gister stond hij terecht voor de Vierde Kamer der Arrondissements- Rechtbank, verdacht van verduiste ring. oplichting en valschhekl >n ge schrifte. Officier van Justitie was mr. H. A. Wassenbergh, verdachte werd verdedigd door mr dr. A. Sternheiin. 't O.H. dagvaardde tien getuigen, o.w de beide commissaris sen van de N.V. „Petra Prima". De dagvaarding. In de eerste plaats was aan verdachte ver duistering van een bedrag van f30 a f40.000 ten laste gelegd, gepleegd als beheerder van de N.V. „Petra Prima". Deze gelden had hij aldus de dagvaarding ontvangen van verschillende personen, die aandcelen had den genomen in de door hem beheerde N.V. tot exploitatie van onroerende goede ren „Petra Prima" (de eerste steen). In de tweede plaats legde de Officier ten laste overtreding van art. 335 W. van Strafrecht een artikel, dat in 1028 in dezen vorm in de strafwet is opgenomen en dat strafbaar stelt hem, die het publiek tracht te bewegen door het opzettelijk verzwijgen of vermin ken van ware of voorspiegelen van val- sche feilen of omstandigheden aandeelen van een vennootschap te koopen. In de derde plaats is verdachte het publi- ceeren van valsche balansen en valsclie winst- en verliesrekeningen ten laste ge legd. Van winst geen sprake. De accountant die een onderzoek in de boeken had ingesteld, legde er in zijn ver klaring den nadruk op, dat van winsten geen sprake is geweest. Ook werden de verliesposten op de winst- en verliesreke ning onjuist, nl. te laag gehoekt. De balan sen waren valsch en naar het oordeel van deskundige had verd. 6 procent rente uit gekeerd om de zaken gaande te kunnen houden. Vreemde manipulaties. Verd. werd vervolgens aan een verhoor onderworpen. Aanvankelijk had hij zich al leen als commissionnair gevestigd Dit le verde echter niet voldoende op, zoodat hij overging tot oprichting van de N.V. Petra Prima, een maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen. In 1934 had verd. ongeveer f 4000 verdiend, bovendien had hij nog een erfenis gekregen van f (3000, Maar van deze f 10.000, aldus had verd. voor den rechter-commissaris verklaard kon ik lang niet leven en dus besloot ik tot oprichting van de Petra Prima. Ik mocht geld leenen van de Petra-Prima, aldus verdachte, omdat ik de N.V. toen zij nog in de kinderschoenen stond, herhaalde lijk heb geholpen. Ik verstrekte dan gelden. Officier: „Ja, op papier gaf u geld, maar in werkelijkheid nam u het. Verdachte geelt toe moreel schul dig te zijn. Rechter' mr. Van Lier: „U verkocht aan deelen der N.V. en de gelden vloeiden in de kas, maar de kas was u. President: U scheidde van uw vrouw, u hertrouwde en richlte voor uw tweede vrouw een cabaret in Brussel op, waar u f 15000 in stak. Officier: U vertelt immers, dat u minstens f20.000 inkomen per jaar noodig hebt. Verdachte: „Ik geef toe, dat ik mo reel schuldig ben, maar u begrijpt toch wel, dat wanneer ik had willen verduisteren, ik een pientere advo caat in den arm had genomen, om er niet in te loopen. Officier: Ik betwijfel of u daarvoor een ad vocaat zou vinden. Een slachtoffer getuigt. Een man, die zich aandeelen van de N.V. had laten aanpraten, vertelde, dat hij de aandeelen had gekocht als veilige geldbeleg ging. In 1935' had hij nog geen dividend ge kregen. Later kreeg hij 6 procent. Hij dacht toen: „Een soliede zaak, een mooi dividend, rn'n broer en ni'n zuster kunnen er hun geld ook wel voor een deel in heieggen. Zoo gebeurde het, dat ook de familie nog aandeelen kocht. Getuige was er persoon lijk f9000 bij ingeschoten. President (tot. verd.): „Dit is een van Uw slachtoffers, hè? Verdachte knikt, doch geeft verder geen commentaar. Petra Prima voerde conservatief beheer. Na de pauze behandelde de president de dagvaarding met verdachte. Deze gaf toe de op de aandeelen gestorte bedragen in zijn eigen commissionnairszaak te helbbcn ge bruikt. Evenzoo gaf hij de verspreiding van liet prospectus toe. „D schreef in uw prospectus, dat u een con servatief beheer voerde." Verdachte: „Och, dat zijn van die gemeen plaatsen, die komen in iedere prospectus voor." Nadat verdachte nog betoogd had, dat al les terecht zou zijn gekomen als hij nog een paar jaar tijd had gehad, was 't woord aan het M. Requisitoir. In moeilijke tijden zoo zeide de Officier van Justitie, in zijn requi sitoir zijn er drie categorieën men- schen: Zij die de tering naar de ne ring zetten, zij die veel geld uitge geven dat henzelf toebehoort en zij die om zelf een makkelijk leven te hebben, maar geld uitgeven dat aan anderen toebehoort. Tot die laatste categorie behoort verdach te. Hij leefde er maar op los en als hij te kort kwam, nam hij weer geld uit de kas der N.V. Toen hij failliet ging had hij een te kort van f 115.000. Geen behoorlijk toezicht Verdachte nam uit de Petra Prima steeds gelden, die hij aan zichzelf uitleende. De commissarissen hebben hun plicht schromelijk verwaarloosd. Zij kennen de statuten nauwelijks en brengen zelfs op een vergadering den directeur nog hulde, terwijl hij kapitalen in eigen zak heeft ge stoken Van een behoorlijk toezicht is geen sprake geweest. De verduistering achtte spreker bewezen, evenals liet tweede feit, het plaatsen van aandeelen door valsche voorspiegelingen. Vast staat ook dat verdachte valsche ba lansen publiceerde en onjuiste winst en ver liesrekeningen. Alles aan zichzelf te wijten. Vervolgens besprak de Officier de hou ding van den verdachte, die geen spoor van berouw loont. Dikwijls hebben wij medelij den met verdachten, doch deze man ver dient geen clementie. Hij heeft alles aan zichzelf te wijten en in weerwil van alle hulp en liefde die hij in het leven ontving leefde hij er maar op los. Spreker vorderde tegen verdachte twee jaar en zes maanden met aftrek van voor arrest. Pleidooi. De verdediger schetste in zijn uitvoerig pleidooi de financieele geestes van den com missionnair. Verd. had geen enkel toezicht van de zijde van commissarissen, ware dit wel zoo ge weest, dan zou dit voor verd. een rem zijn geweest. PI. achtte het primair ten laste gelegde niet bewezen. Vervolgens besprak mr. Sternheiin de kwestie van de valsche prospectus. Het blijkt dat de prospectus dc koopers niet bewogen heeft tot aankoop van Petra Prima-aandeelen, maar de naam van verd., die een goeden klank had in bepaal de kringen, deed menschcn besluiten aan deelen te koopen en niet die frases in de prospectus noch de balans en de verlies en winstrekening. Voor de twee eerste delicten vroeg pl vrij spraak. Nog besprak Mr. Sternheim dc' hou ding van verd. in deze zaak, waarna hij uiterst subsidiair op clementie aandrong Na re- cn dupliek bepaalde de rechtbank 1 de uitspraak op 20 Juni. Vertrek van Aankomst t« Torenvalk (heenreis) Rang. 7 Juni Singap. 7 Junt Emoe (terugreis) Basra 7 Juni Athene 7 Junj Valk (heenreis) Belgr. 7 Juni Basra 7 Juni Gier (terugreis) Medan 7 Juni Rang. 7 Juni Liftkooi omlaag gestort. In een mijn van Bofors (Zweden) is een liftkooi met mijn werkers zestig meter omlaag gestort. Vier arbeiders werden gedood. Zweden keurt credieten landsverdediging goed. De beide kamers van den Zweed- schen rijksdag hebben thans definitief een aanvullend crediet van 70 millioen kro nen bestemd voor den aankoop van nieuw oorlogsmateriaal, aangenomen. Munters naar Berlijn. De minister va® Buitenlandsohe Zaken van Letland, Mun ters, is gisterochtend per vliegtuig te Ber lijn aangekomen, teneinde het niet-aan- vals verdrag tussohen Letland en Duitsch land te onderteekenen. Hitier schonk hem het grootkruis der orde van den Duitsc'hen adelaar. Leden van de Ijzeren colonne gearresteerd, De politie te Vaiencia heeft een dertig-' lal republikeinen gearresteerd, waaron der twee officieren van de „ijzeren colon ne". Treinontsporing cischli vier dooden. Nabij Goeschwitz (Duitsohland) zijn gisteren vier rijtuigen van een personentrein bij het rij den over de groote brug over de Saaie ont spoord en tegen de ijzeren brugpijlers ge slingerd. Vier passagiers werden gedood en zeven zwaar gewond. Men vermoedt, dat de groote hitte de sporen ontzet heeft, hetgeen tot de ramp zou hebben geleid. Joodsche vluchtelingen gearresteerd. Gis terochtend zijn 150 Joodsche vluchtelingen die o>p onwettige wijze door een Grieksohen schoener ten noorden van Haifa aan land waren gezet, gearresteerd. Exprestrein RomeWarschau ontspoord. De expresstrein RomeWeen enPraag— Warschau is gistermiddag nabij het sta tion Pruszkow op 10 ktn. ten Z.W. van Warschau ontspoord. Ilct aantal dooden zou zes bedragen. Een machinist, een sto ker en een controleur van den slaapwa gen, Stefan Stemhagen, een bekend PoolscK industrieel, een Poolsche dokter en een jónge vrouw. Er zouden dertig ernstig ge wonden zijn. Het ongeluk heeft zich voor gedaan bij een wissel. Op dat oogenblik reed detrein met een snelheid van 80 km, en het is hieraan, dat de oorzaak van het ongeluk algemeen wordt toegeschreven. 40.000 S.A.-lieden naar Dantzig. Naar veri nomen wordt, zullen 40.000 S.A.-lieden naar Dantzig komen om deel te nemen aan de sportfeesten, welke van 9 tot 13 Juni zullen worden gehouden. Duitsche organisaties ontbonden. In het district Posen zijn verscheidene onderaf- deelingen van Duitsche organisaties ont bonden, n.1. vijf afdeelingcn van den bond van Duitsche landbouwers en 12 van de Jong-Duitsche partij in Polen. De Poolsche radio zal haar uitzendingen in de Duit sche taal uitbreiden. In liet, vervolg zal ie- deren dag worden geantwoord op de anti* Poolsche uitzendingen van de Duitsche radio. 15 franc per dag. In officieele kringen wordt medegedeeld, dat het aantal Spaan- sche vluchtelingen in Frankrijk 1 Maart 450.000 bedroeg, thans bedraagt dit aantal 350.000. Sedert 1 Februari geschiedt de repatricering mot een snelheid van gemid deld 400 personen per dag. De kosten van liet onderhoud van deze vluchtelingen kost den Franschen staat 15 franc per dag per persoon'. Eenigen tijd hebben deze kosten zeven millioen franc per dag bedragen, thans nog ongeveer zes millioen franc per dag. In de Fransche ziekenhuizen bevin den zich ongeveer 13.000 zieke en gewon de Spaansche vluchtelingen. Lof voor Nederlandsch koloniaal bezit. -* Tijdens de debatten over de begroeting van koloniën heeft het Labourlid Paling den lof gesproken van de Nederlanders die, naar hij zeide, meer vorderingen heb hen gemaakt met de opvoeding onder het van hen afhankelijke volk dan de En- gelschen. In Nederlandsch Oöst-lndié. zoo voegde hij hieraan toe, is het aantal kinderen, dat onderwijs krijgt, enorm yef grooter dan in bijna alle andere koloniëtb die geen zelfbestuur hebben. eel Duitsch militair vliegtuig neergestort. Een vliegtuig van het Duitsche luchtwa- pen is tijdens een oefenvlucht boven Geinhausen neergestort. Het kwam neer op het dak van een huis en vloog in brand. De vlammen sloegen op de aangrenzende huizen over. De drie inzittenden kwamen om het leven. Italiaansche vliegers uit Spanje terug. Men verwacht, dat de Italiaansche vb® Kers, die gediend hebben in de lucht macht, van Franco, vandaag te Cadix zul* len aankomen en morgen naar hun la" zuilen terugkeeren, Wanneer deze vlieg' gors vertrokken zullen zijn zullen alle Italiaansche strijders uit Spanje zijn ver trokken, behalve enkelen, die nog eeöi* Ven tijd blijven om liet Italiaansche oor logsmateriaal over te dragen aan ae Spaansche autoriteiten. De Italiaansche verliezen in Spanje. bladen maken melding van de verlieze van het lcgionarisscnleger tijdens de canr- pagne in Spanje. Het aantal dooden be draagt 3.327, het aantal gewonden H

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2