Een halve eeuw achter de Toonbank Huiduitslag, Jeuk, Eczeem Gemeenteavond Ned. Herv. Kerk REINIGT UW De laatste dag der Vierdaagsche Noorder Kunstkring Mond-accordeonver. „Bravo" slaat haar vleugels uit Uit het politie-rapport Prof J.C.M. Warnsinck Reeds verscheidene dagen dood Rundveefokdag Voetbalwedstrijd Visschcrij Burgerlijke Stand van Den Helder Inhoud Juni-nummer „Onze Vloot" Nieuwe vlootpredikant Bezoek van vice-admiraal Fiirstner aan admiraal Donval Extra reis van de „Coen" Vischafslag Den Helder AFHALEN wordt niet Gezonde voeten met In de Hervormde Kerk aan het Helden der Zeeplein, vond gisterenavond een bijzondere gemeenteavond plaats. Sinds korten tijd be staat er een geheel nieuwe kerkelijke zang bundel van de Psalmen en Gezangen. Vooral hebben deze liederen uit oogpunt van de rhythmiek merkbare veranderingen onder gaan. Aan het Kerkkoor, directeur de heer Toon de Hoogh, was het verzoek gericht, hierbij leiding te willen nemen. Ds. F. W. J. van der Poel opende dezen tweeden gemeente-zangavond, waarna hij de leiding gaf aan den heer De Hoogh. In een vlot tempo werden de Psalmen en Gezangen voorgezongen en, begeleid door den organist der kerk, den heer Stol. Daarna leidde de dirigent koor en gemeente. De muzikale lei der leidde met veel succes, de gemeente was zeer volgzaam. Een goede greep was het doen zingen van ons volkslied, het „Wilhelmus"; sinds jaar en dag wordt de laatste strophe: „Heb ik altijd geëerd", verkeerd gezongen. Op de scholen is hier reeds bij de laatste jubilea van het Koninklijk Huis, in de goede richting gewerkt, zoodat de jeugd, naar men mag ver trouwen, deze oude fout niet meer zal maken. Tot slot werd Psalm 134 ingestudeerd. Toen het eerste vers liep, richtte de heer De Hoogh met eenige welgekozen woorden het woord tot Ds. v. d. Poel. Hij herinnerde namens bestuur en leden Ds. v. d. Poel aan zijn 30- jarig ambtsjubileum, hetwelk deze voorgan ger in stilte had gevierd. Het koor kon geen betere weg kiezen, dan deze gelegenheid te baat nemen, den voorganger vers 3 van Psalm 134 toe te zingen. Uit volle borst zong koor en gemeente den jubilaris toe: „Dat 's Heeren zegen op U daal',zijn gunst uit Sion U be straal? Hij schiep 't heelal, zijn naam ter eer: looft, looft dan aller Heeren Heer!" Dit •was een bijzonder plechtig moment, waardoor Ds. van der Poel ten zeerste was getroffen. In zijn slotwoord sprak hij zijn dank uit voor deze wijze van medeleven en met zijn Her ders ambt. Een interessante avond, welke nog meerdere keeren zal worden herhaald. De 74-jarige weduwe Mondfrans in de Jonkerstraat vandaag jubilaresse Het Is tenslotte maar een ganseheiyk eenvoudig winkeltje in de Jonkerstraat: zoo'n zaakje van koffie, thee, sigaren en sigaretten. En van kruidenierswaren, die iedere huismoeder leder oogenblik van den dag noodig heeft. Een winkeltje, met er voor de felgekleurde blikjes van Keg's thee en Persil. Twee ramen en er boven het klassieke Nieuwediepsche „honden hok". Een gewoon en toch ook weer een zeer bijzonder zaakje: bijzonder, omdat het vandaag precies een halve eeuw geleden is, dat juffrouw J. van Mondfrans er in trok. Realiseert U zich dit eens even lezer: vijftig jaren geleden stond juffrouw Mondfrans ach ter haar toonbank en nu staat ze er bijna nóg. Bynaja, want de last der 74 levens jaren zijn ook haar niet ongemerkt voorbij gegaan en de hulp van haar dochter kan zij, speciaal in den winkel, best gebruiken. Gisteren zijn wij er even geweest. In den winkel, die er „ouderwetsch" zindelijk uitziet en in de achterkamer, waar de jubilaresse bij de opengeslagen tuindeuren zat. Een moedertje van 74, stemmig in het zwart, het mooie zilverig-witte haar met zorg opgemaakt. Van buiten waaide de zomersche bries naar binnen: met geuren van jong groen en lentebloemen. Ergens in den tuin zong een vogel het hoogste lied uit en op de tafel in de kamer stond een tuil frissche bloemen te pralen. Neen, juffrouw Mondfrans was niet bijster enthousiast om „in de krant" te komen. Ze had er nooit in gestaan en duswaarom nu? En het kostte dus heel wat overredings kracht om tóch toestemming te verkrijgen althans enkele regelen te wijden aan dit ten slotte toch wel zeer bijzondere feit. Aan het feit dat één en dezelfde persoon een halve eeuw lang achter de toonbank staat. Wat er in die 50 jaar allemaal niet gebeurd is, daarmee ware een dik boek te vullen. Al was het maar alleen de geschiedenis van de Jonkerstraat en van de generaties die daar geboren werden, opgroeiden en stierven. Nu zit zij daar kalm op haar gemakkelijke stoel en laat, natuurlijk vandaag in het bij zonder, den voorbijen tijd aan zich voorbij trekken. Nu, men kan er verzekerd van zijn, dat er heel wat in dat tijdvak gebeurd is. Natuurlijk is juffrouw Mondfrans een beetje trots op 't feit, dat ze den dag van vandaag heeft mogen beleven. Dat zegt ze wel niet, maar dat voel je nu eenmaal. En vooral als ze zegt: „Ja, meneer, dat ik dit nu nog heb mogen beleven". Da voorzitter en de lecreterit hadden verschil van meening bij wie het progamma gedrukt moeit worden. De voorzitter kreeg z'n zin en het programma voor de uitvoering zag er imakelijk uit. ledereen iprak er dien avond over en roemde de moderne letter soorten van In busjes van 50 en 90 cl. bij apothekers en drogisten rjt Een enthousiast slot. Gisterenavond om half elf is de bus j met excursisten de thuishaven binnen- j j geloopen. De laatste dag was lang niet j I: de slechtste. De tocht van Berg en Dal ij naar Arnhem, een wandeling door het j prachtige park Roozendaal, de reis naar j Rhenen met bezoek aan Ouwehand's j dierenpark deed de stemming toenemen jj j en toen de slotmaaltijd in „Gooiland" 55 gebruikt werd, was men enthousiast, zjj I; het stil vanwege den indruk, die dit ij paleisachtige hotel op de excursisten maakte. 55 Het was hier de nestor van het gezel- ij schap, de heer Van Hoek, die den dank van de excursisten vertolkte zoowel aan jj 55 den leider als aan den chauffeur van de 55 firma Moorman, die uitstekend gereden jj had. a 55 De ruk HilversumAlkmaar en Alk- 55 maarDen Helder werd in de meest ge- jj zellige stemming afgelegd, dank zij de jj 55 geestigheden van enkele der deelnemers, 5 5 55 die de heele familie (want dat was het a geworden) aanstak. jj Wij mogen, zonder overdrijving, zeg- 5 5 5 5 gen, dat onze Vierdaagsche uitstekend geslaagd is. jj 55 Over onze tweedaagsche excursie, die 55 Maandag en Dinsdag a.s. gehouden jj 11 wordt, zullen we in ons nummer van j 55 morgen nog vertrekuur en eventueele 5 andere bizonderheden vermelden. Wij willen één ding nog vermelden: juf frouw Mondfrans was heel lang depót-houd ster van de Heldersche Courant. En ook deze taak vervulde zij altijd met „ouderwetsche" accuratesse. Toen wij heengingen hebben wij de oude dame recht hartelijk de hand gedrukt. Nog 50 jaar mochten wij haar niet toewenschen, maar 10 Jufrouw Mondfrans schudde zorgelijk het vriendelijk oude hoofd, met de mooie witte haren, maar je kunt niet weten Wat wij wel zeker weten is, dat vandaag tal van Jonkerstraters even zullen aanwippen. Ze hoort bij de straat. De straat zou zonder haar feitelijk niet de Jonkerstraat zijn. Tevens expositie van edel-smeedwerk. Op de reeds aangekondigde tentoonstelling van den Noorder Kunstkring zullen de ge trouwe bezoekers enkele nieuwe exposanten ontdekken. Die getrouwe bezoekers loopen naar de zeven honderd. Ieder jaar, ten minste de laatste jaren, is dat het geval wordt een record geslagen. Wij herinneren ons nog den tijd, toen in het voormalig weeshuis thans reeds 12 jaar het Raadhuis werd geëxpo seerd. In sombere eenzaamheid wachtte het wakende Noorder Kunstkring-lid op den be zoeker van den dag. Dan is er met 700 be zoekers veel veranderd. Maar zeven honderd op 38000 inwoners, is nog geen twee procent. Daarom durven de Kunstkring leden steeds met reden hopen op nieuwe records. Naast het geexposeerde in twee dimenties zullen een tweetal genoodigden n.1, mej. Van VUgt en de heer Ketner, beiden uit Amster dam, edel smeedwerk tentoonstellen en tevens demonstraties geven. Mej. v. Vugt vervaar digt en ontuerp kleine gebruiksvoorwerpen uit zilver en andere metalen, de heer Ketner bepaalt zich tot sieraden in zilver en goud. Het ciseleren, opdrijven enz. uit metalen pla ten zullen een interessante attractie vormen op deze belangrijke tentoonstelling. Het gaat goed met onze „Eerste Heldersche Mondaccordeonvereeniging Bravo". Naar wij van het bestuur vernemen, zijn er diverse in grijpende veranderingen geschied na het laat ste propaganda-concert in „Casino". Men be schikt thans over een ledental van ruim 40 en het gevolg hiervan was, dat men overging tot het oprichten van een mondaccordeonklas, een accordeonklas en een jeugdklas. Zooals men ziet: het is den heer De Boer, den even ijveri- gen als enthousiasten dirigent ernst. Vermeldenswaard is nog, dat de vereeniging van het korps uit Hoorn een 5-tal muziekstuk ken ontving, terwijl deze club bij het eerst komend winter-concert wederom haar mede werking zal verleenen. Tenslotte vestigen wij nog de aandacht op de advertentie van „Bravo", die in het nummer van morgen zal verschijnen. BIJZONDERE KWEEKSCHOOL DEN HELDER. 8 Juni. Geslaagd de dames Kr. Beeken kamp te Den Burg (Texel), B. Woudstra, A. Graaff en de heeren H. J. Rebel en J. A. Kramer, allen te Den Helder. BADPAKKEN ONTVREEMD. Door een bewoonster van den Singel werd aangifte gedaan, dat in den afgeloopen nacht een paar badpakken ontvreemd zijn, die op het erf aan een waschlijn te drogen hingen. De badpakken, een licht en een donkerblauw, droegen beiden een geborduurd rood-wit-blauw anker. Naar de Staatscourant heeft gemeld, is de heer J. C. M. Warnsinck benoemd tot bijzon der hoogleeraar in de maritieme geschiedenis aan de universiteit te Utrecht, hetgeen door ons reeds eerder gemeld is. Kapitein ter zee Warnsinck werd in 1882 geboren. Hij doorliep de onderscheidene ran gen van adelborst, luitenant ter zee tweede en eerste klas, en kapitein-luitenant ter zee; in Decembef 1931 werd hij bevorderd tot kapi tein ter zee. Kolonel Warnsinck is op het departement werkzaam geweest bij de afdeeling personeel en bij den marinestafdaarna kwam hij in Indië bij de hydrographie, waar hij werkzaam was bij het doen opnemen van zeeën en ge bieden. Onder zijn leiding is voor het eerst in kaart gebracht de Tanimbar-Archipel en den Z.O!-hoek van Indië. In Nederland was hij tot 1932 chef van den radiodienst der marine en van de monteurs opleiding; daarna ging hij met pensioen om zich geheel aan zijn arbeid van de maritieme geschiedenis te wijden. Over dit onderwerp verscheen er van zijn hand in 1938: „Drie Zeventiende eeuwsche admiraals: Piet Hein, Witte de With, Jan Evertsen". Voorts publiceerde Warnsinck reeds vroeger artikelen over het zeewezen in vroeger eeuwen, onder andere in het „Marine blad" en „De Gids". In 1933 werd kapitein ter zee Warn sinck benoemd tot privaat-docent in de ge schiedenis van het zeewezen aan de universi teit te Amsterdam, waar hij zijn intrede deed met een rede over de wetenschappelijke voor bereiding van onze eerste scheepvaart naar Oost-Indië. Krabben verergert de kwaal en maakt U on toonbaar. Bestrijdt de oorzaak van uw ondra gelijke last en folteren de jeuk. Neem direct D.D.D., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D.D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziektekiemen, zoo dat de huid zich kan herstellen. Flacons 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drogisten. Xe^cellcfi nieuuP5 In een gemeente-gebouwtje bij De Koog, de z.g. toevlucht voor onbehuisden woonde het echtpaar V. d. V., waarvan zoowel de man als de vrouw niet volkomen toereken baar werden geacht. Dezer dagen, men weet niet wanneer, is de man gestorven, de vrouw schijnt niet in staat te zijn geweest om dit feit te constateeren. Een bakker, die aan de °ur kwam, bespeurde, dat er iets niet goed as en heeft het gemeentebestuur hiervan mnis gegeven. Het bleek toen, dat de man eeds langen tijd, vermoedelijk wel 4 dagen, dood was. Uitgaande van de Fokvereen. Texel zal op 25 September te Den Burg een fokveedag, uitsluitend voor rundvee worden gehouden. De leden van de vereeniging kunnen zich voor deelname hiervan laten inschrijven. OUD-DIRECTEUR VAN HET POST KANTOOR OVERLEDEN. Te Zeist is in den ouderdom van 75 jaren overleden de heer H. van 't Hoff, die onge veer 25 jaren geleden Directeur was van het Post- en Telegraafkantoor te Texel. Gister speelde op het Boys-veld te Den Burg een sterk Militairen elftal tegen Tex. Boys I. Tot de, rust liet het zich aanzien, dat de Boys zouden winnen, de rust kwam met 20. Doch in de 2e helft van den wedstrijd lieten de kustwachtmannen een heel ander spel zien, met het gevolg dat de achterstand spoedig was ingehaald en de miltairen ten slotte met 53 de overwinning wisten te behalen. ÏHewjxó uit IMc URK, 7 Juni. Door 40 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 2847 pond Kuilpaling, van 40225 pond per vaartuig, prijs 22—22J/J ct.; 200 pond Lijn- of Beugaal, 3539 ct.; 50 pond Bot 8 ct.70 pond Schol, 510 ct.; 200 pond Schar, 38 ct. per pond; 50 kg Tong, pr(js 100 ct en 3 kg Tarbot, 120 per kg. ONDERTROUWD: P. Westdorp en M. C. de Cock; J. van Loenen en M. C. van der Laaken; W. Rigter en G. Ran. Het hoofdnummer getiteld „Nederland in den Pacific" vangt aan met een uiteenze ting van het verschil tusschen „grondgebied en „positie" van een staat of van een vo „Grondgebied" is een statisch begrip, is een dynamisch begrip. Een mogendheid die verder wil reiken dan haar natuurlijke dynamische werkingssfeer, die bepaald wordt door de levensrechten van anderen en de mate van eigen krachten, vergaat het uit- I eindelijk op dezelfde wijze als Napoleon met zijn tocht naar Rusland. Daarna wordt be sproken de natuurlijke werkingssfeer van di mogendheden beoosten Seuz (derhalve u Pacific en Indischen Oceaan. Nederland heeft daarbij cultureel en economisch een bemid delingspositie tusschen de Oostersche werelc en de Westersche wereld, derhalve moet Ne derland èn in Oosten èn in Westen een neu traliteitspositie innemen en maritiem-mili- tair een machtspositie. Immers een neutrali teitspositie ontleent haar bestaan aan de rug gesteun van machtsmiddelen. Er moet daai- om een neutraliteitsmacht gevormd worden. Een belangrijke strategische versterking zou de samenwerking met België en met de Unie van Zuid-Afrika opleveren voor de vorming van zulk een neutraliteitsmacht, onder het nadrukkelijke voorbehoud dat deze beide lan den een soortgelijke neutraliteitspolitiek voe ren als Nederland. Een neutraliteitsmacht en egaliseerende factor tusschen de twee groote machtsgroepen in de wereld, een fac tor die dus in een niet al te verre toekomst zou kunnen omvatten: het Nederlandsche Rijk in Oost en West België met den Kongo en de Unie van Zuid-Afrika, met gezamen lijk meer dan 100 millioen zielen, 1 millioen soldaten, 1500 tot 2000 vliegtuigen in eerste lijn en last not least met een sterke Neder landsche vloot waarvan slagkruisers de kern vormen. Een en ander uiteraard met behoud van ieders zelfstandigheid. Het is de eenig uitvoerbare vorm van „collectieve veilig heid". Het nummer bevat verder een artikel over de moderniseering der Fransche slagschepen van de ,,Bretagne"-klasse van den hand van Jan Ressing. Voorts een artikel over de Scott-Paine-Power-Boats en een over de Marinierskazerne te Rotterdam. Een Neder- landsch oud-diplomaat, Mr. E. baron van Heerdt tot Eversberg, houdt een pleidooi voor het aanschaffen van slagkruisers. In de „Kantteekeningen" wordt betoogd dat langer uitstel van het slagkruiserplan, dat in overweging is onverantwoordelijk moet worden geacht en het gewenscht is, dat voor het Parlementaire zomerrecès er over wordt beslist. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BIOS-BOYS. Zaterdag 10 Juni, 3 uur, terrein Ankerpark: Bios-BoysZVSV. (intern.). Opvolger van Ds. Vaandrager. Batavia, 8 Juni (Aneta/A.N.P.). Met de „Baloeran" is hier aangekomen Ds. Oegema, de nieuwe vlootpredikant bij het eskader in Nederlandsch-Indië, die Ds. J. H. Vaandrager als zoodanig zal opvolgen. 's-Gravenhage, 8 Juni. De chef van den Marinestaf, vice-admiraal J. Th. Fiirstner, is heden naar Rotterdam vertrokken, ten einde aldaar op de „Jaguar", het vlaggeschip van het Fransche flottielje, een bezoek te brengen aan den commandant van het flottielje, admi raal Donval. De „Jan Pietersz. Coen", welk schip een extra-vaarbeurt vervult in den gewonen mail dienst, wordt tegen 19 Juni hier verwacht. Het grootste deel der passagiers zal in Colombo debarkeeren. Dit deel bestaat uit emigran ten, voornamelijk Duitschers, alsmede enkele Tsjechen en Hongaren, wier verdere bestem ming Australië en Nieuw-Zeeland is. Onder deze vluchtelingen bevinden zich vertegenwoor digers van de meest uiteenloopende beroepen. (Aneta). ïïiaütieSeAicfden DE O. 16 IN SOERABAJA. De O 16 is gisteren naar Soerabaja vertrok ken. (Aneta). Ontslagen eervol op verzoek met ingang van 25 Juli 1939 uit 's Lands dienst en met behoud van recht op pensioen, H. van Meningen, in specteur van politie 2de klasse bij het Marine- Eteblissement te Soerabaja. Tijdelijk belast met de waarneming der be trekking van lsten klerk bij het Departement der Marine, mej. M. H. Schornack van der Waag, maandgeldster bij genoemd Departe ment. Hencjel&jio->d Hengelconcours V.O.G. De Hengelsportclub V.O.G. organiseerde Za terdag 3 Juni en Zondag 4 Juni j.1. een onder ling concours, dat als geslaagd mag worden beschouwd. Onder gunstige weersomstandig heden vertrokken Zaterdag een 10-tal en Zon dag een 15-tal leden waaronder ook 3 dames leden. De vangst was niet bijzonder groot, het aantal van het 2-daagsch concours was 35 stuks, waarvan vele beneden de maat. De prijsuitreiking vond plaats op Dinsdag 6 Juni in het Gebouw der C. J. M. V. in de Spoor straat 7. De le, 2e en 3e prijs werden gewonnen door de heeren D. Blansjaar, F. Blok en H. v. Dam b(j loting, daar elk 5 stuks had gevangen. 8 Juni. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar Door garnalenvisschers Gekookte garnalen P- kg 0.62—0.58 0.48—0.40 P. kist 6.80—5.70 3.20—2.45 2.001.80 P- kg ƒ0.16 berekend door ESONA (Auto- en Bootdiensten). NIEUW >v. 3r- Q VV Sedert onheugelijke tijden worden pijn- lijke en moeilijke voeten behandeld met heete zoutwaterbaden. De Kon. Ned. Zoutindustrie heeft nu een zout in den handel gebracht, dat een nog betere uitwerking heeft, dan gewoon zout; het koolzuurhoudende, naar dennen geurende BADZO. BADZO-voetbaden zijn een weldaad voor: vermoeide voeten - ge zwollen voeten - transpireerende voe ten - wintervoeten - eeltvorming en likdoorns. De huid krijgt nieuw leven, wordt soepel en sterk. Badzo-voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Eén pak Badzo van 1 K. G. (ct 20 cent) is voldoende voor 3 d 4 voetbaden. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en erkende Drogisten. Voor kuipbaden: pakken van 3 K.G. 43 ct. tfaieefamaAtfre^ STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antilochus, 7 Juni te Dairen. Melampus, pass. 8 Juni Gibraltar. Menelaus, 8 Juni v. Rotterdam. Polyphemus, pass. 7 Juni Lizard. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Java, 8 Juni te Amsterdam (van proeftocht). KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 8 Juni v. Vlissingen. Berenice, 8 Juni te Palermo. Boskoop, u., 7 Juni San Miguel gep. Aurora, 8 Juni v. Amsterdam. Hercules, 8 Juni v. Rotterdam. Oberon, 8 Juni te Amsterdam. Vulcanus, 8 Juni v. Amsterdam. Colombia, u 6 Juni te Kingston (Ja). Deucalion, 8 Juni v. Thessaloniko. Fauna, 7 Juni v. Malta. Ganymedes, 7 Juni v. Liverpool. Hebe, 7 Juni v. Civita Vecchia. Juno, pass. 8 Juni v.m. Gibraltar. Mars, 7 Juni v. Triest. Nereus, 7 Juni v. Pasajes. Nieuwkerk, charter, 7 Juni 18 u. v. Hamburg. Pygmalion, 6 Juni te Yerakini. Socrates, 7 Juni 10 u. v. Barbados. Trajanus, 8 Juni te Amsterdam. Triton, 7 Juni v. Istanboul. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 7 Juni v. Mahe. Nieuw Holland, 7 Juni te Sydney. Onbilin, 7 Juni v. Rangoon. Rantaupandjang, 7 Juni v. Singapore. Tegelberg, 7 Juni te Port Natal. KON. HOLL. LOYD. Ceres, u., 8 Juni te Rio Janeiro. Montferland, u., 7 Juni v. Las Palmas. Waterland, 8 Juni te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 8 Juni te Rotterdam. Leerdam, 8 Juni te Rotterdam. Lochavon, 7 Juni 12 u. 53 m. v.m. 1018 m. Z-W. v. Valencia. Statendam, 9 Juni nam. te Plymouth verwacht. Statendam, 9 Juni 10 u. n.m. te Plymouth verw. HOLLANDATÏST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, t., 8 Juni v. Port Boult. silver-java pacific-lijn. Bengalen, 8 Juni v. Calcutta. Hoegh Merchant, 5 Juni v. Racoma. Silverwillow, 6 Juni v. Kaapstad. Hoegh Silverstar, 6 Juni te Ho Ho. Modjokerto, 5 Juni te Galveston. Silverpalm, 5 Juni te Vancouver. JAVANEW-VORK LIJN. Tabinta, 6 Juni te Baltimore. Adrastus, 6 Juni te New York. Simaloer, 6 Juni v. Padang. KOTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, u., pass. 8 Juni Finisterre. Rota Radja, 8 Juni v. Rotterdam. Baloeran, 8 Juni te Batavia. Kedoe, t., 7 Juni v. Marseille. Sibajak, u., 8 Juni te Marseille. Sitoebondo, 7 Juni te Hamburg. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, pass. 7 Juni Malta. Jonge Willem, 7 Juni te Alexandrië.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6