Vuurzee woedt in Brabantsch. dorp Waarom de oudere lichtingen werden opgeroepen SPORT Hr. Ms. 0.10 dook weg voor Hr. Ms* Sumatra Districtsvergadering Kon. Ned. Middenstandsbond Zes kapitale boerderijen in de asch Defensie moest tijdverlies voorkomen Het Oss-rapport verschijnt spoedig Uoel&at UfsLehenn&n 480ste STAATSLOTERIJ GEEN PERSOONLIJKE ONGE LUKKEN. Gisterochtend omstreeks tien uur brak brand uit in de boerderij van J. van Son aan de Grootestraat te Nieuwkuyk (N.-Br.j Door de ge weldige droogte grepen de vlam men met razende snelheid om zich heen, zoodat in een oogwenk ook het belendende huis in brand stond. Het duurde niet lang of niet min der dan vier andere boerderijen, welke bijna alle met rieten daken zijn bedekt, begonnen te branden. In het dorp heerschte groote ont steltenis, want de laaiende vlam men baanden zich met niets ont ziende kracht een weg door het dorp en aan blusschen viel niet te denken. De krachtige Noord- Oostenwind dreef de vlammen voort en tot op 500 meter af stand deed 't vuur zijn vernielend werk. De enorme hitte en de rookontwikkeling deden degenen, die onverschrokken de brandende woningen binnendrongen, ten einde nog het een en ander te redden, te rugdeinzen. Met de enkele slangen van de Nieuwkuvksche brandweer was echter niets te beginnen. De brandweer uit Den Bosch werd gealarmeerd en rukte onmid dellijk met groot materiaal uit. Méér dan het nathouden van de belendende percee- len konden de gezamenlijke spuitgasten echter niet doen, doch het is toch aan hun onvermoeiden arbeid te danken, dat deze enorme brand nog tot zes kapitale boerde rijen en vier groote schuren beperkt is gebleven. Het ging snel Van een ooggetuige, den heer Cuypers uit Eindhoven, die het eerst bij den brand aanwezig was, vernamen wij, hoe hij op het geroep van „brand!" naar buiten liep uit den winkel van Provitlich en zag, hoe de boerderij van van Son reeds in lichter laaie stond. Daar viel niets meer te red den. Onmiddellijk sloegen de vlammen over op de eveneens met riet gedekte boer derij, eigendom van G. Mosterdmans en bewoond door den bloemist N. Wees, welke men evenmin kon behouden. Alle huisraad werd een prooi der vlammen, evenals de achter dit huis staande schuur en de zich daarin bevindende lanboinvwerktuigen. Het duurde toen slechts enkele oogenblikken of ook de kapitale, met riet gedekte boerderij van E. de Gouw, die slechts op twee meter afstand stond van de boerderij van Wees, vatte vlam. In een oogwenk was het dak één vuurgloed en men kon slechts weinig van den inboedel in veiligheid brengen. Eenige varkens kon men voor den vuur dood behoeden. Slechts witte gloeiende muren, In korten tijd lag het huis tegen den grond en was de achter het huis liggende schuur vernield waarbij zeer veel landbouw werktuigen verloren gingen. Even dacht men, dat het vuur hier zijn vernielend werk zou staken, doch ook de boerderij van Th. Mostermans, waar alleen een ze ventienjarige dochter met haar zusje thuis was, werd door het vuur aangetast. Hier kon men slechts den inboedel redden en enkele stuks vee. Na een kwartier was er niet meer over dan witte, gloeiende mu ren en wat smeulend riet. Terwijl het vuur izijn rampzalig werk verrichtte aan de Noordzijde van den weg, sloegen de vlammen over een afstand van dertig meter over den weg, groot gevaar opleverend voor de aan de overzijde staan de huizen. De boerderij van A. Loeff, be woond door de familie Bergmans, vloog als een fakkel aan en ook dit perceel ging in korten tijd verloren. Een deel van den inboedel kon men in veiligheid brengen. Verder moest men toezien, dat nog een schuur aan het vuur ten offer viel. Nog een boerderij, twee schuren en een op vijfhonderd meter afstand van de vuur haard staande boerenhofstede gingen ver loren. Oorzaak onbekend. De oorzaak van den brand is niet bekend. De boerderijen waren verzekerd. Veel klein vee is in de vlammen omgekomen, terwijl een groote hoeveelheid landbouwwerktuigen verloren ging. Mijnentuig van den onderzeeër weggeslagen. In aansluiting aan het reeds gemelde om trent de lichte aanvaring tusschcn Hr. Ms. O. 10 en Hr. Ms. Sumatra kan omtrent de oorzaak en de gevolgen van het ongeval nog het volgende worden medegedeeld: Tijdens een' lanceeroefening kwam Hr. Ms, Sumatra dicht bij de on derzeeboot, waardoor deze heoft moeten wegduiken naar grootere diepte. Toen is de boot tijdens het wegduiken in lichte aanraking ge weest met Hr. Ms. Sumatra, waar door zij sneller naar beneden is gedrukt en heeft een schroef van Hr. Ms. Sumatra het mijnentuig van de duikboot weggeslagen. Omtrent de aangerichte schade is ge bleken, dat deze niet van ernstigen aard is. De plaatijzeren omkasting van de navi gatie brug en hooger gelegen deelen, als bet mijnentuig en de stutten waarop het rust, de machinetelegraaf, het hekwerk van de brug en radio-antenne zijn ontzet. Het druklichaam is echter niet geraakt. Hr. Ms. O 10 is op eigen .kracht voor de haven gevaren en daarop, zooals wij gis teren reeds meidden, met een sleepboot naar binnen gehaald. De sturboordschroef was n.1. niet meer bruikbaar, omdat een stuk staaldraad van het mijnentuig daarin was gedraaid. Gelijk gemeld hebben persoonlijke on gelukken bij dit overigens onbeteekenende ongeval niet plaats gehad. Vervanging van dienstplichtigen door werkloozen niet onbillijk. De door de regeering getroffen maatrege len ter beveiliging van de kust en van de grens (tevens mobilisatiedekking), waarbij een groot aantal dienstplichtigen van oudere lichtingen buitengewoon onder de wapenen werden geroepen, waren sinds 1936 tot in details voorbereid, aldus de Memorie van Antwoord aan dc Tweede Ka mer betreffende het onder de wapenen blij ven en het in werkelijken dienst houden van dienstplichtigen, welke Memorie thans verschenen is. Hoezeer liet bezwaren ontmoet van so cialen en militairen aard, dc oudere lich tingen in deze maatregelen te betrekken, het oproepen van jongere lichtingen zou maatregelen hebben gevergd van zóó om vangrijken en ingrijpenden aard, dat bier toe niet kon worden overgegaan. In uren van spanning valt geen tijd te verliezen, aldus de minister, en dient te worden uit gevoerd hetgeen is voorbereid. De regeling van 1936 ging uit van de toen aanvaardbare onderstelling, dat op een mobilisatie van de troepen, belast met de grens- en kustbeveiliging, aanstonds een algemeene mobilisatie zou volgen, waardoor er gelet on soeiale belangen geen re den was de oudere lichtingen van de grens- en kust bcvciling uit te sluiten. Troepensterkte blijft gehandhaafd. Het ligt in de bedoeling de thans ten ge volge van de genomen maatregelen bereik te troepensterkte behoudens ten aanzien van enkele bijzondere wapens en met toe passing van tegemoetkomingen in zake verloven in algemeenen zin te handha ven, zoolang de buitengewone omstandighe den voortduren. Indien het wetsvoorstel tot wijziging van de dienstplichtwet wordt aangenomen, zal onder buitengewone omstandigheden als hierboven bedoeld de vredessterkte op an dere wijze belangrijk kunnen worden opge voerd, waarmede de thans bestaande be zwaren in belangrijke mate zullen worden ondervangen. De vervanging door werkloozen. De minister ziet in het oproepen van werklooze dienstplichtigen ter vervanging van hen, die in de bur germaatschappij noode gemist kun nen worden, geen enkele onbillijk heid. De opmerking, dat werklooze dienstplichtigen, voor zoo lang als hun verblijf onder de wapenen duurt, zijn uitgesloten van de mogelijkheid werkgelegenheid te vinden, geldt evenzeer ten aanzien van werkloozen, die arbeid verrichten bij cultuur technische werken e.d. Het aange voerde nadeel weegt zeker niet op tegen het voordeel, dat voor den werklooze, die tot nuttigen arbeid wordt bestemd, in den getroffen maatregel ligt opgesloten. Wat is 't goedkoopste! De minister wenscht geen toelage te ver strekken aan vrijwilligers. Voorts kan vervanging door vrijwillige dienstplichtigen, die een toelage genieten ook al blijft die toelage beneden het bedrag van een kostwinnersvergoeding niet goed- kooper zijn dan de huidige toestand, omdat thans bij vervanging de geheele kost winnersvergoeding van den met verlof ver trekkende ten bate van het Rijk vervalt. Kosten. De uitgaven welke met de defensiemaat regelen gemoeid zijn worden gedekt uit het buitengewoon crediet van f 100 millioen. Wat betreft de opmerking dat in geldelijk opzicht niet de vereischte soberheid in acht werd genomen, deelt de minister mede, dat hij klachten over te hooge vergoedingen terstond heeft doen onderzoeken. Anderzijds kwamen tallooze klachten in betreffende te geringe vergoedingen. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de minister reeds eind April bevelen heeft gegeven om slechts die paarden, autos en vaartuigen in gebruik te hcuden, welke voor de uitvoering van den dagelijkschen dienst niet konden worden gemist en dc overige aan dc eigenaren terug te geven. Daardoor kon worden verkregen, dat de aantallen tot een derde gedeelte werden teruggebracht. Het raport, door een commissie uit dc Tweede Kamer naar aanleiding van de nota van minister Goseling over dc Ossche kwes tie uit te brengen, zal uiterlijk Dinsdag, wel licht reeds eerder, in druk verschijnen. Ondanks*het tekort aan medewerking van den minister van Justitie zal het, naar de N.R.Ct. verneemt, een doorwrocht rapport zijn, substantieel voor zoover het ondanks de onthouding van materiaal en getuigenis sen mogelijk was. WAAR WORDEN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940 GEHOUDEN? Ultimatum aan Zwitserland. In de zitting van gisteren van het Internationaal Olympische Comité, dat momenteel te Londen bijeen is, werd medegedeeld, dat aan Zwitser-- land een uitersten termijn is gesteld inzake de organisatie der Winterspe len 1940 te St. Moritz. Zwitserland moet voor 12 uur hedenmiddag be slissen of men de Winterspelen 1940 te St. Moritz met skidemonstraties wil organiseeren of niet. Mocht Zwit serland afwijzend beschikken, dan zullen dc Spelen aan een andere stad worden gegeven. Londen, Rome, Detroit of Lausane in 1944. Naar verluidt zou Canada wel genegen zijn dc Winterspelen over te nemen, doch men is van meening, dat dit land niet in staat is binnen zoo korten tijd, ongeveer 6 maanden, Spelen van een dergelijken om vang te organiseeren. Uit Rome en Londen zijn thans de formcele uitnoodigingen voor de organisatie van de Spelen van 1944 bekend gemaakt, nadat Woensdag Lausanne en Detroit hun wen- schen naar voren hebben gebracht. Athene en Boedapest hebben zich Voor 1944 terug getrokken. Voor de organisatie der Winterspelen 1944 hebben zich gemeld Montreal (Canada), Cor- tina d'Ampezzo (Italië) en Oslo (Noorwegen). Zoowel voor de Zomer- als voor de Win terspelen 1944 valt de beslissing hedenmid dag. Van uitstel is geen sprake en van een schriftelijke stemming wil men ook niets weten. HONGARIJE—ITALIë 1—3. De te Boedapest gespeelde landenwedstrijd HongarijeItalië, die werd bijgewoond door 40.000 toeschouwers, werd door Italië met 31 gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong der gasten was ingegaan. Dr. Sarosi, de fameuze Hongaarsche binnenspe- ler miste een strafschop! DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De zevende étappe van de Ronde van Duitschland. Neurenberg,Passau, over een afstand van 226 K.M., werd gewonnen door Geyer (Dld.) voor Prior (Spanje), Le Calvez (Fr.) en Cloque (Fr.) In het algemeen klassement heeft Um- benliauer (Dld.) nog steeds de leiding, tijd 48 uur, 17 min. 3 sec.; 2. Scheller (Dld.) 48 uur 21 min. 25 sec. 3. Zimmerman (Zw.) 48 uur 21 min. 31 sec.; 4. Bautz 48 uur 25 min. 18 sec. 5 Durbon (Fr. 48 uur 26 min. 24 s. Door het opgeven van Schulte, Middel kamp en den Belg Bonduel, heeft de Ronde veel van haar belangrijkheid verloren. PIET VAN NEK HOUDT ZICH PRACHTIG! Nog steeds leider in de Ronde van Zuidwest-Frankrijk. De zesde étappe van de Ronde van Zuid west-Frankrijk, welke als de zwaarste wordt beschouwd leverde een overwinning op voor den Franschen renner Georges Speicher. Tweede werd Passat (Fr.), 3 Ramos (Sp.) 4 Clemens (Luxemb.) 5 Silver Maes (België) 13 zeven renners w.o. Piet van Nek op onge veer VA minuut. Onze landgenoot blijft in het algemeen klassement de leiding behou den. Hij heeft een schitterende course ge reden. Ontelbare malen hebben zijn tegen standers getracht hem los te rijden, maar telkens weer wist hij hun pogingen te ver ijdelen. Van Nek's prestatie is des te fraaier, waar het traject door zeer bergachtig ter rein ging. O. a. moest de beruchte Aspin be klommen worden, die ook in de Tour de Franco altijd de slachtoffers maakt. ANNA PAÜLOWNA Het district Noord Holland Noord van den K. N. Middenst.bond vergaderde gisteravond bij den heer Slikker. De districtsvoorz., de heer W. D. Niestadt, uit Schagen, sprak z'n verheugenis uit, zoo veel afgevaardigden uit het geheele district welkom te kunnen heeten en meende uit de groote opkomst de conclusie te mogen trek ken, dat de proef, om deze vergadering in verschillende plaatsen van het district en niet alleen in het centrum te houden, ge slaagd is. Spr. wilde niet uitweiden over den algemeenen toestand en verklaarde, na het heengaan van het hoofdbestuurslid, den hr. Schuurman te hebben herdacht, dc vergade ring voor geopend. Notulen. De notulen van de te Schagerbrug gehou den vorige vergadering waren aan de af- deeling toegezonden. De heer Boskcr van Wieringcn, achtte ze, vooral om dc belang rijkheid der daar gevoerde besprekingen, te beknopt. Voorz. legde uit, dat ze door omstandig heden niet door den gewoonlijk daarvoor aangewezen persoon waren opgesteld en daardoor misschien minder uitgebreid wa ren. Van dc opmerking werd intusschcn no ta genomen. Mededeeling. De heeren Colthof, Dissel en Niestadt heb ben het district vertegenwoordigd bij de vie ring van het 30-jarig bestaan van dc afd. Den Helder en de laatste twee ook bij de herdenking van het 5-jarig bestaan van de afd. Wieringermeer. Bij beide gelegenheden zijn bloemen aangeboden. Ingekomen stukken De afdeeling Barsingerbo-n vroeg steun in den strijd tegen de A.T.O. Langendijk onder steunde liet verzoek. Men zou van de P''os" siers kunnen eischcn, b.v. zending tot Scha gen en dan verdere expeditie per plaatselijke bode, zooals dat iti Barsingerhorn geschiedt, In andere afdeclingen, zoo werd door te- ringermeer opgemerkt, kan men daarmee in conflict komen met leden, die verbonden zijn aan de A.T.O. Het districtsbestuur had aan dc betrokken organisatie om voorlichting over deze materie verzocht, maar beeft die tot nu toe niet gekregen en de heer ilms deelde mede, dat men ook zelf niet weet waar men aan toe is of wat weldra van hooger- liand opgelegd zal worden, maar de organisa tie zal zeker ter gelegenheid gaarne den steun van het district ontvangen. Aangeno men werd het compromisvoorstel van den voorzitter, 0111 de afdeclingen in een circulai re in 't algemeen te wijzen op 't nut van 't instandhouden der plaatselijke bodediens ten en eens 'n spr. uit te noodigen, als dc betrokken organisaties zelf bun houding in zake de vervoerscoördinatie bepaald hebben Den Helder zond een schriftelijke dank betuiging voor het medeleven bij het afdee- lings-jubileum. Voor cn tegen verkoopattracties, Over dit onderwerp hield de heer F. L. van der Leeuw, Dir. v. h. Bureau van den bond, een causerie. Zijn de attracties, die ontstaan zijn uit den drang om den verkoop te stimu- ieeren en strijdmiddel bedoelen te zijn tegen groot-winkel-bedrijf en coöperatie, toe te juichen, was de vraag, die spr. z'n gehoor voorlegde. Soms is men er mee in strijd gekomen, met de loterijwet, soms ook worden er an dere middenstanders door getroffen. Ook is dc opbouw wel zoo geweest dat een centrum plaats trachtte klanten uit de omgeving te trekken, anderzijds de plattelandsgemeenten met de attractie beoogden de cliëntèle van koopen in de centrum-gemeente af te hou den. Er kunnen dus in eigen kring con flicten door ontstaan. Men zal er voor dienen te waken, dat men geen middelen toepast, die de middenstanders onderling in vechtspositie brengt en ook is er 't gevaar, dat steeds scherper strijd middelen worden toegepast, die toch slechts tot resultaat hebben, dat men elkaar liet bestaan onmogelijk maakt. Men zal dus bij het vaststellen van een attractie rekening moeten houden met de reactie, die elders zal ontstaan, anders krijgt men groote kracht- en geldverspilling. Ook komt men er gemakkelijk toe, er een gok clement in te leggen en moet men toch reke ning houden, niet alleen met de wet, maar ook met die groep van de bevolking, die er om principieele redenen niet van gediend is. Spr. gaf een inzicht in de werking van een nieuw toegepast systeem, als attractie. Het is een kortingssysteem, waaraan in den be- staanden vorm het nadeel kleeft, dat niet ieder die korting krijgt, en dus op den duur teleurstelling bij de consumenten kan ont staan, hetgeen echter misschien wel is te ondervangen. De heer van der Leeuw, meende dat men, om te voorkomen dat een „oorlog in middenstandsattracties" zou ontstaan, ten eerste het systeem open moest staan voor deelname van iederen bonafiden middenstander, en ten tweede de middenstandsorgani satie een zekere zeggingschap moest hebben bij het vaststellen van een attractie, om te kunnen waken tegen eventueel misbruik. Ook mag de or- ganiseerende commissie niet te dic tatoriaal optreden; de deelnemers hebben soms niet voldoende mede zeggingschap. Het voor- en tegen, zoo was sprekers con clusie is slechts plaatselijk te beoordeelen. Men zou drie vragen onder 't oog kunnen zien, n.1.: Is het mogelijk te komen tot een algemeen verbod, of tot beperking, of, als men attracties wil, zijn die dan voor 't geheele district te organiseeren? Het hoofd bestuur heeft bezwaren tegen kortingssys temen, die een heel jaar gelden; in enkele branches is het geven van korting ook wettelijk verboden. Ged a cht e nwisselin g. Naar aanleiding van het gesprokene en de ingekomen antwoorden, op door het districtsbestuur aan de afdeelingen gezon den vragen, ontstond een levendige ge- dachtcnwisseling, die een paar uur in be slag nam, maar betrekkelijk tot weinig re sultaten leidde. Een verbod opleggen tot het houden van attracties, dat was men wel vrij algemeen eens, is, althans door de organisatie, niet mogelijk. Men kan slechts op een wettelijk verbod hopen. Voor beperking was men wel, maar be hield toch anderzijds weer liefst zooveel mogelijk vrijheid en kantte zich tegelijker tijd tegen excessen. De heer van der Leeuw had in 6 punten een schema opgemaakt, dat, nader uitge werkt door het districtsbestuur, ter advies aan de afdeelingen zou gezonden kunnen worden en waarmee hij hoopte te bereiken, dat de ergste bezwaren ondervangen zouden' worden. Toen ook daarover punt voor punt weer een uitvoerige discussie ontstond, hak- 1e voorzitter den knoop door en stelde voor de besprekingen te sluiten. Het districtsbe stuur zal trachten, zoo zei hij toe, in alge meene lijnen een regeling samen te stellen waardoor naar het hoopt, met een beroep op het saamhoorigheidsgevoel, excessen zul len worden voorkomen en waarin zooveel mogelijk met de geuite wenschen rekening gehouden zal worden. Rondvraag. De afd. Wieringermeer dankte bij de rondvraag voor de betoonde belangstelling bij het 5-jarig bestaan. Heerhugowaard dacht, dat het wensche- lijk was, de districtsvergaderingen altijd in Schagen het centrum van het district te houden. Van andere zijden werd er echter op aangedragen, bij bijzondere gelegenhe den als de viering van een afdeelings-iu- bileum daarvan af te wijken. Langend ik inviteerde alvast voor het volgende jaar als de afdeel ing 40-jaar bestaat. Deze vergado- i ing is in Anna Paulowna gehouden, lichtte voorzitter toe, omdat de afd, die haar 25. jarig bestaan herdenkt, dat verzocht en de heer Harder van A.P. deelde mede, dat van de viering nog wel niets is gekomen maar dat dit waarschijnlijk nog wel gebeuren zal Hij hoopte dat velen dan aan de tot huri gerichte uitnoodiging tot bijwoning gehoor zullen geven. Dc heer Van der Leeuw tenslotte hield een warm pleidooi voor uitbreiding der or ganisatie, vorming van krachtige plaatse lijke leiders en stelde offervaardigheid en kadervorming bij andere organisaties ten voorbeeld. De heer Niestadt sloot hierop de verga- dcring. (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 8 Juni 1939 Hooge Prijzen f 1000.— met premie van f 30.000.— 17851 f 10.000.— 17434 f 1.000.— 8049 11572 13976 16771 19391 20151 f 400.— 5624 16408 18521 f 200.— 1022 16243 16398 21576 f 100.— 3544 3990 4022 5943 6229 7524 1155# 11850 13261 15344 16596 17274 17345 19950 Prijzen van 70. 1149 1244 1315 1428 1586 1593 1836 2087 2098 2249 2390 2611 2631 3048 3136 3189 3207 3246 3341 3399 3452 3455 3483 3504 3550 3555 3599 3614 3622 3645 3752 3859 3881 3904 3924 3942 3948 4049 4069 4084 4141 4216 4276 4277 4337 4367 4425 4684 4693 4798 4808 4819 5039 5170 5316 5569 5779 5794 5861 5930 5947 6028 6134 6146 6162 6242 6257 6302 6326 6336 6434 6443 6808 6849 6926 6931 6952 7073 7078 7216 7348 7371 7408 7414 7439 7630 7844 7887 7871- 7947 8014 8180 8186 8411 8473 85i8 8547 8588 8766 8772 8779 9003 9097 9138 9151 9351 9410 9437 9469 9499 9622 9677 9709 9909 9964 9992 10104 10143 10150 10199 10331 10337 10455 10611 10849 10887 10946 11066 11131 11262 11270 11401 11407 11411 11522 11623 11704 11768 11822 12071 12255 12286 12441 12475 12517 12542 12741 12846 12889 12936 12956 12969 13007 13141 13238 13290 13305 13312 13438 13439 13485 13550 13586 13626 13675 13676 13695 13776 13943 13959 14084 14086 14149 14248 14423 14486 14498 14554 14738 14749 14819 14869 14873 1488Ï 15046 15082 15159 15327 15623 15630 15645 15665 15688 15736 16031 16054 16087 16121 16322 16352 16494 16574 16583 16658 16671 16701 16803 16806 16818 16845 16908 17019 17033 17175 17223 17262 17352 17521 17606 17612 17656 17680 17684 17862 18103 18116 18382 18477 18567 18790 18911 18917 18977 19010 19091 19103 39142 19317 19496 19535 19576 19579 19630 19653 19720 19755 19948 19989 20142 20144 20212 20297 20308 20370 20424 20453 20517 20544 20601 20621 20735 20820 20866 21006 21010 21109 21186 21192 21199 21216 21239 21443 21475 21552 21592 21866 Nieten 1027 1091 1137 1199 1262 1293 1323 1350 1365 1416 1432 1434 1443 1454 1466 1468 1524 1601 1615 1620 1644 1671 1743 1775 1789 1879 1904 1924 1933 1953 1984 2001 2035 2059 2079 2122 2136 2147 2206 2231 2235 2255 2266 2280 2301 2304 2348 2365 2408 2476 2478 2540 2176 2583 2608 2663 2751 2756 2786 2793 2805. 2866 2873 2948 2994 3003 3025 3064 3089 3130 3148 3166 3210 3266 3278 3284 3360 3386 3413 3420 3446 3471 3473 3487 3516 3519 3521 3531 3536 3567 3692 3697 3729 3839 4018 4028 4145 4156 4264 4284 4364 4388 4445 4448 4451 4487 4489 4511 4538 4605 4612 4662 4698 4703 4741 4765 4768 4769 4780 4788 4847 4861 4920 4934 4943 4975 5018 503» 5123 5142 5186 5220 5221 5280 5333 5353 5388 5399 5512 5514 5544 5548 5626 5638 5689 5693 5722 5738 5859 5890 5906 590» 5915 5929 5937 5941 5962 5966 5980 599» 6083 6125 6132 6153 6193 6207 6220 622» 6247 6251 6312 6333 6335 6342 6465 6475 6484 6521 6528 6530 6542 6548' 6608 664» 6653 6672 6697 6790 6858 6923 6985 6987 7074 7083 7104 7123 7138 7167 7180 719» 7209 7214 7250 7268 7300 7314 7319 7331 7335 7345 7365 7370 7402 7406 7417 742» 7432 7461 7505 7509 7529 7539 7561 7569 7577 7594 7620 7667 7685 7687 7690 7691 7732 7741 7758 7779 7814 7877 7892 7931 8011 8071 8092 8103 8115 8149 8161 8164 8227 8279 8322 8331 8343 8380 8439 8546 8629 8703 8712 8723 8725 8741 8761 8771 8793 8839 8868 8894 9022 9024 9099 9178 9180 9242 9279 9371 9379 9383 9390 9434 9463 9467 9469 9503 9650 9662 9718 9788 S799 9916 10036 10095 10101 10154 10163 10204 10259 10264 10274 10292 10338 10373 10415 10416 10446 10456 10459 10464 10490 10492 10585 10601 10624 10627 10638 10648 10660 10676 10705 10801 10819 10864 10904 10971 11021 11049 11106 11156 11178 11215 11294 11314 11315 11364 11376 11419 11497 11523 11537 11539 11551 11562 11565 11604 11611 11679 11723 11746 11749 11809 11821 11835 11847 11875 11877 11892 11899 11903 11943 11947 11951 11958 11962 12012 12026 12054 12083 12104 12149 12196 12228 12237 12256 12268 12275 12315 12327 12374 12454 12466 12499 12515 12573 12580 12594 12596 12620 12739 12758 12777 12876 12971 13009 13016 13020 13021 13089 13091 13099 13176 13225 13258 13280 13282 13284 13340 13365 13388 13397 13418 13494 13504 13508 13546 13556 13565 13699 13719 13754 13762 13843 13844 13862 13872 13987 14000 14001 14021 14025. 14031 14069 14144 14159 14218 14261 14263 14282 14442 14456 14474 14527 14532 14534 14553 14581 14585 14598 14661 14664 14693 14694 14697 14704 14724 14770 14774 14842 14857 14868 14894 14940 15024 15033 15047 15073 15089 15099 15110 15129 15168 15171 15175 15201 15202 15212 5236 15271 15309 15408 15440 15480 15520 15538 15561 15562 15628 15704 15770 15819 15825 15877 15885 15972 16001 16038 16083 16091 16110 16142 16238 16239 16254 16327 16337 16372 16374 16475 16496 16615 16620 16740 16744 16810 16840 16859 16892 16909 16941 16955 16974 17039 17056 17076 17157 17159 17182 17194 17202 17218 17239 17286 17301 17401 17403 17306 17432 17440 17466 17468 17493 17504 17532 17562 17583 17627 17749 17761 17798 17799 17906 17952 18002 18031 18038 18166 18198 18206 18208 18263 18321 18367 18429 18443 18467 18487 18498 18581 18599 18601 18602 18606 18658 18701 18754 18803 18839 18848 18878 18963 18970 18972 18974 18983 19002 19011 19080 19102 19104 19119 19169 19172 18115 i9206 19218 19277 19278 19281 19300 19303 19308 19324 19326 19327 19354 19420 19439 19559 19553 19597 19598 19607 19624 19637 19638 19698 18108 l9708 19772 19787 19T98 19809 19842 19845 18882 i9894 19911 19959 20027 20062 20152 20219 20221 20340 20361 20367 2042? 20505 20552 20576 20580 20600 20656 20665 20727 20758 20762 20799 20818 20888 20852 20855 20861 20874 20903 20912 20927 20935 20959 20984 21000 21021 21036 21080 21088 21116 21184 21217 21226 21227 21266 21272 21284 21316 21416 21490 21496 21546 21580 21627 21634 21716 21718 21729 21765 21779 21843 21858 21871 21923 21931 21962 21970 Verbeteringen 5e klasse, _5e lijst: 2968 f 70.- m. z. 20968 f 70.—; 5699 m. z. 5619 f 70.—

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8