BOMMEN op Tsjoengking Japansch ultimatum aan buitenlandsche oorlogsschepen Dramatische vlucht voor het vuur A Verschrikkelijke scènes in de oorlogshoofdstad van China Laatste te'exbericht Uit onze Omgeving Gemeenteraadsverkiezingen Anna Paulowna (Speciale buitenlandsche correspondentie). TSJOENGKING, Juni 1939. Tsjoeengking de oorlogshoofd- stad van China was in de laat ste dagen het doel van een groo- ten Japanschen luchtaanval. De uit werking van het bombardement op deze licht gebouwde millioenen- stad was verschrikkelijk. Een ge weldige brand woedde en dreef de bewoners op de vlucht. Van de dra matische scènes, die zich daarbij afspeelden, wordt in dezen brief een verslag gegeven. Bamboehuizen branden als fakkels. Sinds het uitbreken van den oorlog heeft men steeds den grooten luchtaanval op Tsjoengking gevreesd. Wegens haar bijzon dere ligging en haar lichten bouw zijn luchtbombardementen voor deze stad een bijzonder groot gevaar. Nu zijn twee dagen achter elkaar Japansche eskaders boven Tsjoengking verschenen. De stad werd als door een verlammenden slag getroffen; maar ook de Japanners hadden wellicht het zwaarste luchtgevecht van dezen oorlog te leveren; want Tsjoengking was op d<«n strijd voorbereid. De eerste dag was voor de aanvallers 't moeilijkst, terwijl Tsjoengking den tweeden dag het ergst te lijden had. De aanval had plaats van de Japansche vlootbasis ten westen van Hankau uit. Maar ook van daar uit hadden de. bommenwerpers nog een afstand van 700 km in vogelvlucht af te leggen een vlucht rijk aan afwisseling en buitengewoon schoon. Na een uur be reikt men de bergen van de provincie Sets- joean, die ongeveer 2500 meter hoog zijn, daarna volgt men de Jangtse, die zich in een diepe kloof door dit bergmassief wringt. De jonken op de rivier vluchten ijlings naar de oevers en de menschen ver bergen zich in de holen der rotsen. In de weinige steden en dorpen aan de oevers wordt het werk gestaakt, zoodra men het zoemen der propellers hoort. Alles schijnt voor den vijand te vluchten. Maar de vlie gers weten, dat telefoon en telegraaf hun plicht doen, dat ieder dorp het aantal waar genomen vliegtuigen meldt en dat zij Tsjoengking verwacht worden. Toen de Japanners den heuvel zagen, waarop de Chineesche oorlogshoofdstad ligt, kwamen hen reeds, de Chineesche jachtvliegtuigen tegemoet. Een zwaar luchtgevecht begon, waarbij zoowel Japan sche als Chineesche toestellen brandend neerstortten. Vijftig batterijen vuurden. Onophoudelijk aangevallen door de Chi neesche jagers, bereikten de Japansche 'bommenwerpers op een hoogte van onge veer 4000 meter de eigenlijke stad. Onmid dellijk blafte het afweergeschut. Vijftig bat terijen stonden opgesteld en vuurden uit alle deelen van de stad. Bijzonder heftig was het vuur uit de zakenwijk, die in het centrum van deze heuvelstad ligt. Daar bevinden zich de banken, vele regeerings- gebouwen, het hoofdkwartier, maar ook 't Fransrhe en Engelsche consulaat, waarin zich juist de Britsche ambassadeur Kerr bevond. De Japansche vliegers hadden bevel gekregen, de eigendommen der vreemdelingen zooveel mogelijk te sparen. De daken van alle vreemde gebouwen zijn derhalve met reus achtige kenteekenen beschilderd. Maar de Japanners denken natuur lijk in de eerste plaats aan hun militaire doel en iedere Europeaan verkeert derhalve op het oogeniblikk in Tsjoenking in gevaar. Bij den eersten aanval scheen het er den Japanners in de eerste plaats om te doen te zijn, het luchtafweergeschut onschadelijk te maken. Hoe gevaarlijk de kleine splinters zijn, hebben de Japanners zelf wel bij de terugkeer van den eersten vlucht bemerkt; want vele deelen van de aluminiumwan- den der vliegtuigen werden om zoo te zeg gen geperforeerd. De tweede vlucht had 's nachts bij helder J^antsjau maanlicht plaats. Het vuur van bet lucht afweergeschut was toen zwakker en de Japanners leden geen verliezen. Hun doel was ditmaal de vernieling van de mili taire gebouwen, waarop men de bommen liet neerhalen. Spoedig braken overal branden uit, hoewel er waarschijnlijk geen brandbommen gebruikt werden. Maar Tsjoengking brandt nu eenmaal als tonder. De vlammen omsloten heele stadsdeelen, toen de Japanners weer vertrokken. De stad der trappen en paden, Aan dit vuur is het voor het grootste deel toe te schrijven, dat de oorlogshoofd stad door een catastrophe getroffen is. Het eigenlijke Tsjoengking ligt op 'n landtong, die eenige honderden meters boven de uit monding van de Siao (Kleine Rivier) in de Jangtse ligt. De Kleine Rivier men denke aan de Aziatische verhoudingen is aanzienlijk bree ler dan de Donau bij den IJzeren Port. Tsjoengking is een stad van trappen en bergpaden. Slechts op den top vindt men eenige straten, waarin auto mobielen kunnen rijden. Voor het overige moet men klimmen of zich in een draag stoel naar boven of beneden laten vervoe ren. Dat de steden van Setsjoean zoo dik wijls op heuvels liggen, heeft zijn goede reden; De rivieren in het westen van Chi na, die door de bergwateren van Tibet ge spijsd worden, wassen in den zomer meer dan 30 meter boven haar normalen water stand. Op het oogenblik is de Jangtse nog betrekkelijk laag. De torens van de oude stadsmuur liggen 40 meter boven den ri- vierover. En van den stadsmuur tot de ri vier is een afzonderlijke stad uit matten en bamboe ontstaan, waarin meer dan 100.000 menschen wonen, havenkoelies en transportarbeiders, die de jonken lossen en de vracht op den heuvel dragen. Wan neer de rivier wast. kan deze stad in wei nige uren afgebroken worden. Wanneet- echter een bom tusschen deze „huizen" valt, is er aan het blusschen van het vuur niet meer te denken. De booten werden bestormd. Sinds Tsjoengking China's oorlogshaven geworden is, heeft zich de bevolking ver dubbeld. Er woonden voor deze luchtaan vallen meer dan 1 millioen menschen. Daarbij is Tsjoengking volstrekt geen ty pisch Chineesche stad. Men vindt er kanto ren met een lift, „wolkenkrabbers" met 10 a 11 verdiepingen. Maar hoe goedkoop deze huizen gebouwd zijn, heeft men juist bij deze luchtaanvallen kunnen waarnemen. Bankapleizen sprongen alleen reeds door den luchtdruk uit elkaar. De vlammen sneden het hoogste deel van de stad ge heel van de Jangtse af en het vuur kroop over de lichte houten huizen naar bene den. De bewoners van de benedenstad vluchtten naar de rivier; de jonken en booten werden bestormd. Er waren ontzettende tooneelen tij dens den luchtaanval op Tsjoeng king te aanschouwen: Menschen, die onder de instortende huizen begraven werden en verbrandden. Vrouwen en kinderen, die in de nauwe straten door de vluchtelin gen onder -denvoet geloopen wer den. Menschen, die zich in de ri vier wierpen en verdronken. Gebrek aan schuilplaatsen. ...Men had in Tsjoenking sinds een jaar dit oogenblik gevreesd. De gezantschappen en buitenlandsche ondernemingen hadden bomvrije schuilplaatsen laten bouwen. De stad Tsjoengking zelf had een grootsch project voor de veiligheid harer burgers la ten ontwerpen. Een tunnel dwars door den heuvel, waarin honderdduizend menschen plaats zouden kunnen vinden. Eenige maanden geleden is men ook inderdaad met den bouw van dezen tunnel begonnen., maar toen de Japanners kwamen was hij nog lang niet gereed en was er voor de honderdduizenden geen bruikbare schuil- plaafs. Sinds maanden had de regeering getracht de ontelbare menschen uit de oorlofrshoofd- stad te krijgen. Maar er was veel geld in Tsjoengking. Dientengevolge hielpen deze pogingen niet. Tederen dag groeide de be volking. Eerst sinds de luchtaanvallen is een reusachtige uittocht begonnen. Reeds op den eerst endag verlieten 20.000 men schen de stad. Maar het hoofdkwartier en de autoriteiten willen ondanks het gevaar in Tsjoenking achterblijven. Britsche en Amerikaansche oor logsbodems gelast Swatau te verlaten. DE COMMANDANTEN GEVEN NOG GEEN BEVEL TOT VERTREK. De Japansche marineautoriteiten hebben tot de commandanten der buitenlandsche oorlogsschepen te Swatau een ultimatum ge richt, waarin zij aankondigen, dat de buiten landsche bodems de haven van Swatau te 15 uur plaatselijken lijd moeten hebben ver laten. Daarna zullen de Japanneezen Öe vei ligheid der vreemdelingen aan land niet kunnen garandeeren. Op het oogenblik bevinden zich in de ha ven de Britsche torpedobootjager „Thanet" en de Amerikaansche torpedobootjager „Pillsbury", doch niets wijst er nog op, dat zij aan het Japansche ultimatum zullen vol doen. ZIJ BLIJVEN! De Britsche marine-autoriteiten deelen mede, dat de „Thanet" te Swatau zou blij ven ter bescherming van de belangen van Britsche onderdanen. Naar verluidt blijft ook de „Pillsbury" te Swatau. Het Japansch ultimatum heeft betrek king op alle buitenlandsche schepen, ook oorlogsbodems. De Britsche torpedobootja ger „Scout", die buiten de haven van Swa tau ligt, is gereed om zich zoo noodig bij de „Thanet" te voegen. Volgens berichten uit betrouwbare bron vertrekt de Amerikaansche kanonneerboot „Asheville" morgen naar Swatau. BENAUWDE UREN OP DE NOORDZEE. Aan boord van de M.K. 28, schipper Jan Steven Korf, heeft men enkele benauwde uren doorgemaakt. Op de Noordzee sloeg plotseling de motor op hol door een defect in de olietoevoerregeling. Door het gewel dige ramnielen van den motor werd het scliip lek en het water stroomde naar bin nen. Steven, één der zonen van den schip per, bleef, aldus de N.R.Crt., kalm en zijn eerste werk was, den olietoevoer af te slui ten, zoodat de motor tot rust kwam. In- tusschen was het water echter danig ge stegen. Schipper P. Molenaar, M.K. 90, kwam gelukkig tijdig te hulp en het ge lukte tenslotte het schip nog eenigszins drijvende te houden en te IJmuiden binnen te brengen. De heer Rezelman favoriet. De charme verdwijnt uit den Raad, bravour blijft. De gisteren gehouden gemeenteraadsver kiezingen gaven den volgenden uitslag: Lijst 1. S.D.A.P. 709 stemmen, 3 zetels. 1935 703 stemmen, 3 zetels. Lijst 2. V.D. -j- PI. Bel. 708 stemmen, 3 zetels 1935 678 stemmen, 3 zetels. Lijst 3. R.K. 728 stemmen, 3 zetels. 1935 '544 stemmen, 3 zetels. Lijst 4. C.-H. 240 stemmen, 1 zetel. 1935 201 stemmen, 1 zetel. Lijst 5. Troelstrab. 85 stemmen, 0 zetels. 1935 niet deelgenomen. Lijst 6. Anti-Rev. 196 stemmen, 1 zetel. 1935 224 stemmen, 1 zetel. Lijst 7. Chr. Dem.-Unie 96 st., 0 zetels. 1935 niet deelgenomen. Lijst 8. Communisten 106 stemmen, 0 zetels 1935 niet deelgenomen. Gekozen zijn dus: K. Keuris, W. Dekker, P. Schra, C. Rezelman, R. Kuiken, W. Wai- boer, C. Op 't Veld, A. L. Kloosterman, P. A. Strooper. Het totaal aantal stemmen bedroeg 2944 van onwaarde 76; alzoo geldig 2S6S (1935 2629). De stemmen waren verdeeld over de vol gende candidaten: Lijst 1: K. Keuris 573, J. Dekker 57, T Schra 25, A. Borst—Liefhebber 28, Jb. Ra ven Az. 11, D. Stins 1, G. Jongejan 2, P. Kapitein 0; A. J. de Ridder 5, W. Hoep Pz. 2, J. J. Polter 3, A. WoudenbergLangendijk 2 stemmen. Lijst 2: W. Waiboer 82, II. Wilms Sz. 27, K. Brugman 76 M. Comelissen 76, G. II. Geerligs 33, J. Keizer C.z„ 7, D. Koorn 3ü, G. Kuiken 116, J. Lindenbergh 28, C. Rezel man Dz. 220, E. Romar 13 stemmen. Lijst 3: H op t Veld 670, A. L. Klooster man 11, P. A. Strooper 19, W. P. Alkemade 5, A. P. Wormsbecher 22, G. M. Berbee 1, J. A. Smit 0, J. v. d. Berg Zn., 0, C. C. Steen- voorden 0. Lijst 4: D. Lubbert 227, C. J. Blaauboer 2, S. Esseveld 3, I,. van Dijk Fz. 6, J. Hoep 2. Lijst 5: Jb. Raven 81, M. de Vries 2, M. J. Geense 1., P. Piek 1. Lijst 6: J. Hooimeijer 185, C. Coiijn 4, D. de Rover 6, H. van Bostelen 1, A. Compagne Jr. 0. Lijst 7: R. Compagne 90, E. Sanders 3, C. van Harten 2, Joh. Witte 1, P. Plagmeijer 0. Lijst S: G. Polet 92, A. Glim 8, P. J. Voort huizen 1, C. Meeldijk 5, J. J. Pennekamp 0. In den raad komen niet terug: Mevr. Borst-Liefhebber, die tusschentijds zitting nam voor de S.D.A.P., toen de hepr Ih. Raven overging naar de Troelstrabewe- ing en zijn zetel ter beschikking stelde, et haar verdwijnt het eenig-vrouwelijk ele ent uit den raad Haar opvolger is de eer P. Schra. Ook dc heer M. Cornelissen keert niet terug. In 1935 was de gecombi neerde lijst van V.D. en Plaatselijk Belang, evenals nu alfabetisch oP^aakt en stond de heer Cornelissen met bwnlettcr ,f vpnaan Nu heeft men echter na de ana betische opstelling geloot, wie bovenaan zou komen. Dat werd de heer Waiboer, die nu 82 stemmen verwierf en in l93o toen 1 1 deraan stond 51. Hoewel het bij deze is de bedoeling is op de personen te stemmo is toch misschien het uit gewoonte sten men op no. 1 der lijst we enigszins van invloed geweest. De heer Waiboer althans ging 31 stemmen vooruit. De heer Cornelissen kwam van 61 op .6 en moest z'n plaats aan den beer boer afstaan. Bij de R.K. wenschte de heer Van den Berg niet meer in aanmerking te komen. Zijn plaats wordt ingenomen door den heer P. A. Strooper. De polder nog steeds links. Rekenen we de C.D.IJ. bij de rechtsche par tijen, dan heeft de Polder 1260 rechtsche en 1608 linksche stemmen uitgebracht. De kies deeler was 2868;11 is 260 8/11. Rechts heeft 5 zetels, waarbij behooren 5 x -60 ivii 1303 7/11 stemmen, zoodat men met de 1-bu daar 43 7/11 onder blijft. Links heeft 6 ze tels. waarhij behooren 6 x 260 8/ll_ is 1564 4/11 en is met de 1608 daar 43 /II bo ven gebleven. Interessant is ook de beschouwing van rechts tegenover links, als we den Polder vei- deelen in een Westelijke helft (Breezand) en aan den anderen kant Kleine Sluis, Oostpol der, Van Ewijcksluis bij elkaar nemen. Het Westelijk deel bracht 558 stemmen links en 939 rechts uit; het Oostelijk deel bracht 1050 stemmen links en 321 rechts uit. Verschuiving. Rezelman favoriet. Eigenaardig is de verschuiving bij de ge combineerde lijst van Vrijz. kiezers en Plaat selijk Belang. In 1935 hadden de candidaten van PI. Bel. 381 stemmen en de Vrijzinnigen 297. Nu PI. Bel. 324 en de Vrijz. kiesv. 384. Hoewel dus meer stemmen op de candida ten der Vrijz. Kiesver. zijn uitgebracht, neemt daar toch maar 1 van zitting (de lieer Rezelman) en van PI. Bel. 2 (de heeren Wai boer en Kuiken). Dit is te verklaren door het grooter aantal stemmen op den heer Rezel man uitgebracht 220 (in 1935 152), terwijl de andere Vrijzinnigen een veel lager aantal kregen. Bij de PI. Bel. vandidaten waren die ver schillen minder en bleven er daardoor 2 candidaten boven de volgende Vrijz. candi- daat (de heer Brugman, die gelijk staat met den PI. Bel. candidaat Cornelissen) Een typisch gevolg dus van het verbinden der lijsten en tegelijkertijd voorkeur geven, aan hen die de meeste stemmen halen. Steeg het aantal stemmen op den heer Rezelman stern, dat van de heer Kuiken daalde van 191 in 1935 op 116 thans. Wat was het resultaat geweest wanneer deze lijsten niet gecombineerd waren? Het had geen invloed gehad op de zetelverdeeling voor de andere partijen, doch van de Vrijz. Kiesver. waren dan 2 candidaten en van PI. Bel. 1 gekozen, dus juist andersom dan nu. De A.R. Partij kwam met 196 juist boven van den kiesdeeler want van 260 8/11= 195 6/11. Daardoor kreeg deze partij nu direct bij de tweede verdeeling een zetel. Was er 1 stem ininder op uitgebracht, dan was het aantal wel beneden de kiesdeeler, maar zij zou toch bij een derde verdeeling in aan merking komen en had dan ook even goed een zetel gehad. Maar had de A.R. Partij 1 stem minder en waren tegelijkertijd Vrijz. Kiesver. en PI. Bel. gescheiden uitgekomen, dan hadden Vrijz. Kiesver. en PI. Bel. ieder twee zetels gekregen en was de A.R.-partij niet vertegenwoordigd geweest in den raad. Bij eerste verdeeling toch kregen dan S.D. A.P. en R.K. ieder 2 zetels, Vrijz. Kiesver. en PI. Bel. ieder 1. Samen 6. Over 5 en deze waren bij tweede verdeeling gekomen aan C.H., R.K., S.D.A.P., Vrijz. Kiesvereeniging en PI. Belang. W1ER1NGEN VERLOTING. Aan de Gymnastiekvereniging D.O.S. te Den Oever is vergunning verleend tot het houden van een verloting. BOUWVERGUNNINGEN. Bouwvergunning is verleend aan den heer Jb Landman tot verbouw van zijn woonhuis aan den Elfterweg; aan den heer T. Kort, tot aanbouw van een paskamer aan zijn winkelpand; aan den heer S. Jong kind tot verbouw van zijn woon-winkel- huis en aan den heer P. Bakker Rzn. tot oprichting van een woonhuis in de Zwin straat. COLLECTE. Aan de afd. Wieringen van de Ver. Zonne straal is vergunning verleend tot het hou den van een collecte op 24 Juni a.s. AANBESTEDING, Aanbesteed zal worden: het bouwen van een havenmeesterswoning te De Haukes en het bouwen van een dijkmagazijn te Oostoever. OUDEN VAN DAGENTOCHT. Gisteren hebben uit onze gemeente 138 ouden van dagen niet 30 luxewagens en een autobus hun iaariijksch uitstapje gemaakt. Zooals steeds op een dergelijken dag was het ook nu weer 's morgens op het Kerk plein oen drukte van belang. Toen allen gezeten waren, zette dc stoet zich in beweging en ging het naar Den Oever om de Oeversche wagens op te ha len. Over den Gem. Landsweg. Koningsweg, Poel weg ging het de meer in. Het was bij Aartswoud dat het oude land weer werd opgezocht Van hier ging het via den nieu wen weg. Ilcerhugowaard, Oudorp naar Alkmaar, waar de verkeerspolitie gereed stond om de stoet door de stad te geleiden. Op voortreffelijke wijze bracht de politie de oudjes door de mooiste gedeelten van Alk maar. In den Muziektuin werd koffie gedronken en een broodje gegeten. Ook hierna was de politie weer als geleidster present. Een com pliment voor de heeren van den sterken arm is zeker verdiend. Via F.gmond-Bin n en werd een klein bezoek gebracht aan Egmond aai* Zee. In Rergen in Hotel „Duinvermaak" van den heer Bruin werd onder gezellige muziek het werkelijk voortreffelijke maal genuttigd. Na het diner werd door sommigen nog even gedanst ter wijl anderen zich in den speeltuin vermaak ten. Eindelijk moest toch vertrokken worden en nu ging het naar Bergen aan Zee Veerenpracht en vrouwencharme. Nadat hier langs de schitterende boule vard gereden was, ging het via Schoorl, Camperduin, Hargen, Petten, terug. Als laatste pleisterplaats werd halt gehouden in Callantsoog, hier werd het bekende hotel „Duinzicht" van den heer Jb? de Waal be zocht alwaar de oudjes koffie en brood kre gen Het was hier de Landmacht, die een handje hielp, zoodat allen spoedig van het noodige voorzien waren. Daar het hotel zoo schitterend dicht aan zee ligt, werd een wandeling naar zee gemaakt, waarbij een enkeling een bad nam. Nadat allen zoo weer inwendig versterkt waren, werd de tocht onder Hollandsch mooie duinen voortgezet naar Den Helder; hier werd nog over de buitenhaven gereden wat zeer aardig was, vooral H. M. Tromp had natuurlijk ieders oog. 't Was ongeveer kwart voor acht toen al len wuivend en goed gemutst weer in Hippo arriveerden, voorgegaan door de Kon. Mu- ziekver. „Harmonie", dir P. Kreijger, werd eerst nog een rondgang door het dorp ge maakt, waarna bij Concordia halt gehou den werd. Hier stonden de tafels gereed en werd de traditioneele kop koffie met Wie- ringer jodekoek rondgediend. In kernachtige bewoordingen dankte bur gemeester L. C. Kolff allen die medege werkt hadden tot dezen tocht en dan in het bijzonder het comité van autobezitters. Spr. bracht een stille groet aan den motorrijder C. Kroon, die anders steeds zn krachten gaf voor dezen tocht, maar ons nu, helaas ontvallen is. Namens de oudjes sprak de heer P. Bruul. De heer Bruul deed dit nu eens niet ge woon, maar netjes in dichtvorm op z'n Wierings. De heer C. J. Bosker sprak tenslotte na mens het comité van autobezitters. Spreker dankte de vorige sprekers en spr. dankte vooral ook de inteekenaren op de lijsten. Evenals andere jaren was ook thans weer Zuster v. d. Togt aanwezig voor assistentie. De hr. A. Gomes (dienstplichtige militair) maakte de tocht mede als reparateur, terwijl de heer II. Post op zijn motor de auto's gere geld controleerde. BURGERLIJKE STAND. 3 t.m. 21 Juni 1939. Geboren: Hein, z. v. H. Jaspers en K. Hooiveld; Wilhelmina Maria, d. v. A. v. Koeveringe en M. H. van Mastrigtl; Jeltje, d. v. A. de Vries èn A. J. v. d Schaaf; Gepke, d. v. J. Westerhof, en S. Folkers; Tete Ilendrika, d. v. B. Hensen en A. Drenth; Gebinus, z. v. A. v. Dijken en G. van Klinken Catharina, d. v. A. Tienstra en C. E. Hille. Herman Jan, z. v. D. Baijs en E. H. Hippler. Ondertrouwd: A. de Graaf en A. Bakker; H. Koning en M. Visser; H. Lont en J. Iedema; H. Smit en C. Gcuscbroek. Gehuwd: S. Grin en G A. Bakker; tJ. C. Koorn en D. E. v d. Kreeke. Overleden: M. C. Mangelaars, 50 jr., echt- gen. van L. Schoonen: te Alkmaar: Gepke Westerhof, 1 dag, dóchter van Joh. Wester hof en S. Folkers. Als levenloos aangegeven een kind van J. Westerhof en S. Folkers POLITIE. Gevonden: een vulpen. Inlichtingen bij den gemeentebode. ALKMAAR, 21 Juni. Aardappelen 3.105.60, aardbeien 4656, aalbessen 13.andijvie 0.802, asperges 12 —28, bloemkool I 10—11, ideim II 5—9, dop erwten 47, druiven 27, krospla 0.500.70, komkommers 3—6, peterselie 0.50—0.80, per ziken 6.50, postelein 0.28—0.41, peulen 6— rabarber 3.505, selderie 0.500.60, spinazie 0.22—0.81, snijboonen 16—18, dub- hele spcrciebooncn 2021, tuinbooncn 2.50— 4, tomaten 1112, wortelen 36. AMSTERDAM, 21 Juni. v eemankt. 269 vette kalveren: lc kw. 64 ct„ 2e kw. 48—54 ct., 3e kw. 40—46 et. per Kg. levend gewicht, 123 nuchtere kalveren f 710 per stuk, 22 schapen f 13 15 per stuk, 202 varkens- vlceschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 58—59 ct„ zware \arkens 57—58 ct. per Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken BROEK OP LANGENDIJK. 22 Juni. 1 oorloopig bericht. Schotsche muizen r>—-o.SO, drielingen 3—4.10, kleine 1.20-1.60, bos rabarber 3.40—4, Tomaten 25.30— \iAAr, 24.4024.90. C 24.40-25, CC 19.—. NOORDSCITARWOUDE, 22 Juni. Aanvoer; 30.600 Kg. aardappelen: Scfoot- sche muizen 5-5.80, honken 5.-, drielingen 3.70, kriel 1—1.40 SCHA GEN, 22 Juni 1939. -6 geldekooion. vette f 170—260, 12 kalf- soeien f 150225, 74 nuehtere kalveren f6— schabpn- vette f 12IR 148 lamineren i. /k^varkfin-e- ma«- 125. 5 idem. vetle, P- JO.49 0.54, 102 biggen f 14—20. konijnen x ti.25—1, kippen fn 60—0010 haantjes f 0.10-0 80.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10