De toestand in Dantzig DrDushkind DE WERELD Postvlucbten op Indic m_w e ini g woorden HF Oorlogsvoorbereiding in ijltempo J De blijde Oranje-gebeurtenis Conservatieve Katholieken in het Kabinet? Waarom elkander dooden De fi'mtrein der N.S. in den Noordkop Succes der Chineescbe guerillabenden Japan lapt besprekingen aan zijn laars Contact tc Moskou hervat Poolsche regeering blijft kalm, gesteund door de Britsche ver klaringen. Scherpe nota aan Se naat van Dantzig verwacht. GERUSTSTELLENDE VERKLARING VAN DUITSCHLAND. Er zijn enkele geruststellende be richten omtrent Dantzag, maar deze zijn uitsluitend van Duitsche zijde afkomstig. Het is een feit dat de oorlogsvoorbereiding zoowel aan Duitsche als aan Poolsche zijde in ijltempo wordt voortgezet. De Pool sche regeering zou zeer tevreden zijn over de verzekeringen van Engeland ontvangen en blijft daarom den toe stand kalm aanzien, zonder zich te laten opjagen. In verband met de besprekingen tusschen Chodacki, den Poolschen commissaris generaal in Dantzig, en Poolsche leidende figuren en in ver band met het contact tusschen War schau, Londen en Parijs verwacht men, dat de Poolsche regeering een officieel standpunt zal bepalen ten opzichte van de Dantzigsche kwestie Uit bevoegde bron kon echter geen enkele verduidelijking te dien aan zien verkregen worden. Stelde Hitier zijn plannen uit? Men neemt thans vrij algemeen aan dat Hitier zijn eventueele plannen heeft uitge steld, nu de houding van Engeland en Frankrijk zoo duidelijk gedemonstreerd is. U. P. verneemt, dat Daladier, nad en Fran se hen ambassadeur te Warschau te hebben gesproken, een mededeeling aan het Foreign Office heeft doorgegeven betreffende den ernst van de siutatie, die in overeenstem ming is met de geheime rapporten, welke het Engelsche ministerie van buitenland- sche zaken van zijn eigen ambtenaren heeft ontvangen 'en volgens welke Hitier van plan geweest zou zijn om gisteren „een „putsch" in Dantzig te volvoeren. Daarop heeft Halifax de journalisten op het Foreign Office ontboden, om hun nog maals uitdrukkelijk erop te wijzen, dat En- iand vechten zal, indien Polen besluit op te rukken, terwijl arijs en Londen gelijktijdig hun gemeenschappelijke opinie daaromtrent nogmaals hebben bevestigd. Een Duitsche kruiser komt Dantzig. in Van gezaghebbende zijde wordt bevestigd, dat de Duitsche regeering de Poolsche re geering in kennis heeft gesteld van het be zoek van den Duitschen kruiser Koenings- berg aan Dantzig. Er zijn geen bezwaren te gen gemaakt. Reeds verscheidene jaren bren gen bij de herdenkingsplechtigheid in Dant zig Duitsche oorlogsschepen een bezoek aan die stad. Van Duitsche zijde wordt nog steeds ontkend, dat Hitier dan tege- ...lijkertijd Dantzig zal bezoeken. Er wordt eenvoudig gezegd: De Führer zal bepalen, wanneer de tijd voor aansluiting is gekomen. Toestand in Dantzig ongewijzigd. De diplomatieke correspondent van Reu ter verneemt, dat de toestand te Dantzig niet is gewijzigd in de afgeloopen 24 uur, hoewel dje spanning blijft. Nog steeds komen in grooten getale Duitsche „touristen" de stad binnen, doch de houding van de Pool sche autoriteiten blijft kalm. Verder wordt gemeld, dat op Duitsch ge bied langs de corridor het graan rijp of groen wordt gemaaid en dat in allerijl prik keldraad versperringen worden opgericht. Iedereen neemt nauwkeuig de bevelen, wel ke zoowel aan Duitsche als aan Poolsche zijde zijn gegeven tot hot vermijden van ook de kleinste incidenten, in acht. In Dantzig is de toestand uiterlijk kalm, doch de spanning blijkt uit de massa in de kazernes samengepakte mannen en het drillen van de nieuw aangekomenen, het opstellen van luchtdoelgeschut op den Bis schopsheuvel, het koortachtig bouwen aan barakken en versterkingen en het in het geheim gedurende den nacht aanbrengen van munitie. In Poolsche kringen beweert men evenwel, dat men alles weet en met vertrouwen af kan wachten. De nationaal- socialisten verklaren, dat zij geen duistere bedoelingen hebben. Ook grenswachten te Dantzig. De Poolsche dagbladen maken melding van nieUwe wapenzendingen naar Dantzig. Ditmaal zou het rupsbanden en geschut- affuiten betreffen, die uit Oostpruisen over zee zijn aangevoerd naar de wei-ven van Schichau met oude schepen, die z.g. der waarts gezonden werden om hersteld te worden en derhalve niet werden gecontro- leer ddoor de douane. De Illustrowanv Kur- jer Codziennv meldt, dat behalve tot de vorming van een vrijcorps, door den se naat van Dantzig besloten zou zijn tot de organisatie van compagniën grenswachten Hetzelfde blad meldt, dat fabrieken in Op- persilezië 3100 dekens voor het vrijwilli gerscorps zouden hebben verkocht. Krachtige nota van Polen ver wacht. De Britsche zaakgelastigde te Warschau. Kennelh Norton, heeft een bezoek gebracht aan het Poolsche ministerie van buiten- la ndsche zaken en heeft een onderhoud gehad met den secretaris van Beek, Lu- bienski ter bespreking van den toestand inzake Dantzig. Verder doet het gerucht de ronde, dat een krachtige nota zal worden gezonden door de Poolsche regeering aan den senaat van Dantzig, waarin opheldering zal wor den gevraagd. Verder wordt vernomen, daf binnenkort de Poolsche commissaris-gene raal Chodacki naar Dantzig terug zal kee- ren. In de Poolsche pers wordt tenslotte me degedeeld, dat de hpisigenaren in War schau onmiddellijk moeten beginnen met 't bouwen van schuilkelders, welke over twee maanden gereed moeten zijn. Wat Duitschland er van zegt. Wat nu de geruststellende verklaringen van Duitschland hetreft, wordt gezegd dat niet één Duitsche soldaat zich op het gebied der Vrije Stad bevindt, slechts de politie is met 3000 man versterkt hetgeen in overeen stemming is met de bestaande overeenkom sten. Onder den titel „Waarom gaat het in Dantzig?", is in de Vrije Stad volgens Havas een blijkbaar van hoogerhand geinspireerde brochure verschenen, waarin wordt gezegd: Wij zijn thans gekomen aan de oplossing- van een principieel geschil tusschen Polen en Duitschland, dat sedert 1033 bestaat. Men moet er rekening mede houden, dat bij Dant zig de corridor en dn overige willekeurig van het Rijk afgescheiden gebieden sprake is van Duitschen grond, waarop Polen geen mo reel, historisch of cultureel, recht kan laten gelden, doch er alleen uit imperialistische overwegingen aanspraak op kan maken. De Poolsche bladen melden, dat de Duit sche douaneambtenaren in Dantzig den eed van trouw hebben afgelegd aan de nat.-soc. partij en den Führer, voorts dat de S.A. en de S.S. hotel Eden hebben bezet, dat tegen over het station in Dantzig ligt. Van Dantzigsche zijde spreekt men alle geruchten over een aanstaande devaluatie van den Dantzigschen gulden tegen. AMERICAN CIGARETTE Feestviering als op Prinses Bea trix' geboortedag. Naar de Mstb meldt, moet 't zeer waarschijn lijk worden geacht dat de te verwachten blijde gebeurtenis in liet Prinselijk Gezin wederom ten paleize Soestflijk zal plaats vinden. De officieeele viering van de geboorte van de(n) nieuwe(n) Oranjetelg zal op dezelfde wijze geschieden, als die van de geboorte van Prinses Beatrix. In dijen zin is een circulaire uitgegaan van den voorzitter van den Ministerraad aan de overige ministers', ter bekendmaking van de onder hen ressorteerende instanties. Oproep der Britsche arbeiders aan hun Duitsche kameraden. BOTER BETER DAN KANONNEN. De Britsche Labourraad,( die het trades union congress en de labourparty vertegen woordigt, heeft een oproep aan de Duitsche volk uitgewerkt, waarin er bij de arbeiders van allo landen op wordt aangedrongen, dat zij er aandrang op zullen uitoefenen, dat de geschillen worden geregeld door re de en niet door oorlog. Onder het opschrift „waarom elkander dooden?" vraagt de op roep: waar ligt de verantwoordelijkheid voor den huidigen toestand? In de oproep wordt het heillooze werk der Duitsche leiders geschetst, waarvan het resultaat oorlog zal zijn. Voor ons echter, besluit de oproep, is boter beter dan kanon nen, maar waar wij ons niet aan kunnen on derwerpen is, dat wij zouden worden afge perst en bedreigd door zelfzuchtige dictato ren. Verre van uw land te willen omsingelen om het te verpletteren, noodigen wij u uit om u aan te sluiten bij den ring. Reuter verneemt, dat deze boodschap van Labour aan het Duitsche volk draadloos uitgezonden zal worden door sommige ge heime zenders op het vasteland, Tevens zal zij worden verspreid door geheime organi saties. die gezegd worden in Duitschland te bestaan. Gistermorgen te 10.52 arriveerde in Den Helder de sinds eenigen tijd populair gewor den filmtrein der Nederlandsche Spoorwe gen, welke, zooals bekend, thans het land doorreist, teneinde op tal van plaatsen op namen te maken voor de samenstelling van een film der Nederlandsche Spoorwegen, die i'n September a.s. in Utrecht bij het jubileum gedraaid wordt. De trein bestond uit een drietal apartemen- ten namelijk een groot Pullmanrijtuig, 'n 2e kl. wagen en een restauratie-rijtuig. Het drie tal wagons bleef op het stationsemplacement staan en trok uiteraard nogal ecnige belang stelling. Gefilmd werd er echter in Noordholland's noordelijkste spoorweg-punt niet. De cineas ten bezochten even de stad, doch reeds om 12.18 uur werd de terugreis naar Amsterdam weer aangevangen. De mogelijkheid be stond dat men onderweg nog enkele opna men zou maken. Er wordt weer verbitterd gevochten In het gebied rond Peking hebben de Chi neesche guerilla-bcnden in de afgeloopen week succes gehad. Reizigers uit dit gebied hebben medegedeeld, dat twee treinen zijn vernield, een op 40 km. afstand van Peking en de ander in Noord Honan op de nieuwe door de Japanneezen gebouwde brug over de gele rivier bij Kaifeng. Ten Oosten van Tingsicn aan den spoor weg Peking—Hankau zijn de geheele week 25.000 man slaags geweest in de gevechten tusschen de Japansche troepen en de Chi- neesche benden. Volgens betrouwbare ge ruchten uit Sji Tsji Tsjwang komen daar dagelijks vele Japansche gewonden aan. Het Chineesche telegraafagentschap meldt, dat in de provincie Kwantoeng de Ghinee- zen hun opmarsch voortzetten na de bezet ting van Sinling. In de .provincie Kiangsi worden verbitterde gevechten geleverd op 10 km. ten noorden van Tsjangkau. Dr. Colijn confereert met staats raad mr. dr. D. A. P. N. Kooien en mr. T. J. Verschuur. De besprekingen, welke de formateur Za terdag heeft getoerd, wijzen erop, dat hij zich omtrent de opvatting van „oudere" roomsch-katholieke politici op de hoogte heeft gesteld. Dr. Colijn heeft namelijk be zoeken afgelegd, zoowel ten huize van staatsraad mr. dr. I). A. P. N. Kooien in de jaren 1925/1920 minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in het eerste ministe- rie-Colijn als bij oud-minister mr. T. J. Verschuur, voorzitter der roomsch-katholie ke staat partij. In Haagsche politieke kringen rekende men, aldus het Hsb., reeds eenigen tijd met de mogelijkheid, dat dr. Colijn in een even tueel te vormen crisis- of zakcn-kaibinet zou trachten, katholieken op te nemen, die tot een conservatiever vleugel in die partij behooren dan het viertal r.k. mi nisters, waarmede hij de laatste twee jaar heeft samengewerkt. Toch achtte men het eveneens zeer goed mogelijk, dat de for mateur zal trachten een enkele van die vier genoemde ministers als trait-d'union tusschen de nieuwe economische school en zijn eigen opvattingen, in het kabinet op te nemen. Zoo oordeelde men het niet uitge sloten, dat bijvoorbeeld oud-minister Rom- me (Sociale Zaken) met wien dr. Colijn eveneens onderhandelde, in aanmerking zou komen voor 'n ander department, dan hetgeen hij in het rechtsche coalitie-kabinet heeft beheerd. Men denkt hierbij aan het departement van Binnenlandsche Zaken. Dr. Colijn heeft verder besprekingen ge voerd met jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude en met mr. J. A. N. Patijn, den demissio- nairen minister van Buitenlandsche Zaken, terwijl hij voorts een kort bezoek heeft ge bracht aan den voorzitter der Tweede Ka mer, mr. .1. R. H. van Schaik, oud-minister van Justitie. Mr. Goseling weer in de Tweede Kamer? Buizerd (heenreis) Vertrek ran Kiedan2 Juli Aankomat te Band. 2 Juli Valk Jodhp. 2 Juli (heenreis) I Pelikaan (heenreis) Gier Medan 2 Juli (terugreis) Rang. 2 Juli Basra2 Juli Athene 2.Tuil |Basra2Juli Rang. 2 Juli Ondanks de komende conferen ties, nieuwe vernederingen en verscherpte blokkade. Twee zeer tegenstrijdige berichten uit het Verre Oosten bevestigen den ernstigen toe stand aldaar. Uit 'Iokio wordt vernomen, dat de Japansche reisanibassadeur Sotomat- soe Katoh en de Japansche consul te Tient- sin, Hikozo Tanaka, als vertegenwoordiger van de Japansche autoriteiten aldaar, bij de onderhandelingen tusschen de Japanneezen en de Engelschen, vanmorgen aldaar zijn aan gekomen. De Britsche consul- te Tientsin, Herbert, is aan boord van een Britschen torpedobootjagcr in Yokohama gearriveerd. Tegelijkertijd seint men echter uit Tientsin, dat de door de Japanneezen aangekondigde verscherpte blokkade is ingesteld. Zij werd gekenmerkt door een nieuw incident. Een En- gelsch onderdaan, John Anderson werd bijna geheel ontkleed waarna men hem met zijn paspoort in het gezicht sloeg. Hel toezicht bij de ver sperringen is aanzienlijk verscherpt. De Chineezen worden streng gecon troleerd. Velen moesten twaalf uur wachten, aleer men hen doorliet. In den afgeloopen nacht zijn weer eenige Chineesche vrijbuiters opge treden. Tegen tien uur 's avonds was geweervuur duidelijk hoorbaar. Ook de landingspogingen der Japanners bij Wentsjau worden voortgezet. De Japan neezen hebben, gesteund door zeven oor logsschepen, geprobeerd bij Wentsjau troe pen te ontschepen. Deze poging werd door Chineesche troe pen verijdeld, evenals later gedane pogin gen. De Chineesche troepen deden tegen aanvallen op het eiland Yochoena, dat te genover Wentsjau is gelegen. De gevechten duren \oort. Twaalf Japansche oorlogsbo dems zijn voor Wentsjau voor anker ge gaan. Gisterochtend hebben zij de kust ge bombardeerd. De dichte mist heeft gisteren de operaties der Japanneezen bij Foetsjau, waar twintig oorlogsschepen liggen, belem merd. Voorwaarden voor buitenland sche schepen. De Japansche consul-generaal te Sjang hai heeft de voorwaarden bekend gemaakt, waaronder buitenlandsche schepen de haven van Swatau mogen-binnen varen Ieder land mag een schip per week naar Swatau zenden en dit mag alleen post en voorra den brengen. De Japansche commandant 'moet van te voren op de hoogte gesteld zijn en de Japansche autoriteiten zullen alle wapens en munitie welke aan boord van het schip verborgen zullen zijn, in beslag nemen. Blokkade noodig om den vrede te handhaven. De voorloopig Japunscll georiënteerde Chineesohe regeering te Peking en de Ja pansche militaire autoriteiten in Noord- China hebben gelijktijdig verklaringen ge publiceerd inzake Tientsin. In de verkla ring van de voorloopige regeering worden de vragen, Yvelke onlangs aan de Britsche en Fransche autoriteiten v. d. nederzetting zijn gesteld, gepubliceerd. Het voornaamste verzoek is samenwerking in de financieele politiek, het recht van toezicht op de ban ken en zakenhuizen in de nederzetting door de voorloopige regeering en een krachtige controle op de publicaties van organisaties, welke zich tegen de voorloopige regeering verzetten, alsmede een gemeenschappelijke controle van de voorloopige regeering met de Fransche en Britsche autoriteiten in de ne derzetting. De Japansche autoriteiten ondersteunen deze verzoeken en verklaren dat de blok kade is ingevoerd uit noodzakelijkheid tot het handhaven van den vrede en het be staan van het Japansche leger. Verder wordt gezegd, dat de verlangens den wil van 't geheele volk van Noord China weergeven. Op de vraag, of er een mogelijkheid tot een compromis bestond, antwoordde de Ja pansche woordvoerder: „N'ee, tenminste op het oogenblik niet". Naar „De Tijd" verneemt, is mr. C. M. .1. F. Goseling, de tegenwoordi ge minister van Justitie, voornemens om, wanneer H. M. de Koningin het ontslag van het Kabinet zal hebben aanvaard, wederom als Tweede Ka merlid op te treden. Mr. J. H. van Maarseveen, die destijds de plaats van minister Goseling innam, zou deze weder ter beschikking hebben gesteld. Verzoek om afzonderlijk Dep, van Landbouw. Namens het bestuur van den Nationalen Bond v. Landb. en Maatschappij hebben de voorzitter, de lieer E. Z. Oldenbannink, en de secretaris, de heer Jac. Terhaar, een te legram gericht aan dr. H. Colijn, waarin zij eerbiedig doch dringend verzoeken bij een eventueele samenstelling van een kabi net rekening te houden met de geaardheid van den landbouw en de beteekenis van dezen tak van volksbestaan door opneming van een terzake deskundig minister aan het hood van een afzonderlijk in te stellen de partement van Landbouw. Dr. Colijn voor een zware taak, De Standaard (a.r.) schrijft over de op dracht aan D. H. Colijn: Zij strekt tot vorming van een kabinet, zonder eenige nadere aanwijzing. Uit den aard der zaak zullen zijn pogingen gaan in de richting van de vorming van een kabinet, dat met betrekking tot het financieel beleid zijn algemeene inzichten daaromtrent deelt. Of dr. Colijn zal kunnen slagen, moet wor den afgewacht. Hij staat voor een zeer zware taak, nog te zwaarder, ten gevolge van de beteekenis, welke aan de kabinetscrisis moet worden toegekend, en van den invloed, welke deze, naar te verwachten is, zal heb ben op de staatkundige verhoudingen en dë gedragslijn van de Roomsch-Katholieken. Molotoff praat ongewoon lang... Rusland thans voldaan? VON PAPEN ZOU óóK NAAR MOSKOU GAAN! De volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, Molotoff, heeft, gisteren den Fran- schen en Britschen ambassadeur, als mede Strang ontvangen, die hem de nieuwe Fransch-Britsche voorstellen hebben over handigd. Het onderhoud duurde anderhalf uur. Dc diplomatieke correspondent van Reu ter bericht dat men in officieele kringen had gehoopt, dat het onderhoud van de am bassadeurs van Frankrijk en Engeland te Moskou met Molotoff het anti-agressie ver drag zou hebben bewerkt, doch men acht het niet tragisch, dat deze verwachting geen werkelijkheid is geworden. De Russen zijn kooplieden, die zeer moei lijk te voldoen zijn en Molotoff heeft erin toegestemd de nieuwste voorstellen aan zijn regeering voor te leggen. Dit is een vooruit gang bij de vorige keer toen Molotoff na een half uur zeide, dat de voorstellen on aanvaardbaar waren. In welingelichte kringen wordt gezegd, dat de jongste Fransch-Britsche voorstel len de eischen van de Sovjet Unie in hooge mate bevredigen, vooral wat betreft de volledige wederkeerigheid en men veronder stelt, dat het thans nog een kwestie is van het vinden der juiste bewoordingen. Von Papen naar Moskou? De geruchten over een mogelijke Duit sche toenadering tot Moskou houden aan. Volgens nog niet bevestigde geruchten zou Von Papen opdracht hebben gekregen naar Moskou te gaan met een speciale mis sie. Nog nooit had Amerika zoo'n staatsschuld. De schatkist van de Vereenigde Staten be richt, dat gedurende het belastingjaar, ein digend 30 Juni, de regeering heeft uitge geven 9.208.338.030 dollar, het hoogste be drag in tijd van vrede De nationale schuld is met, 3.274.792.096 dollar toegenomen tot een ongekend totaal van 40.439.532.411 dol lar. De verdediging van het Suezkanaal. Vol gens liet Egyptische dagblad El Ahram, worden onderhandelingen gevoerd tusschen de Egyptische autoriteiten en de directie van de Suez-Kanaalmaatschappij inzake de verdediging van het Kanaal. Het mi nisterie van landsverdediging wenscht den aanleg van een militairen weg tusschen Egypte en Palestina. Henri Farman's nagedachtenis geëerd. Te Mourmelon is gisteren een standbeeld ont huld ter eere van Henri Farman, die in 1908 van Mourmelon le Grand in 17 minu ten naar Reims heeft gevlogen, een afstand van 03 k.m. Minister Marchandeau heeft de plechtigheid bijgewoond. Het Britsche koningspaar naar Egypte? De Sunday Times verklaart, dat diploma tieke kringen in Londen de mogelijkheid overwegen van een reis van het Britsche koningspaar naar Egypte in 1940. De Yankee Clipper weer thuis. De Yan kee Clipper heeft de thuisreis van den openingsvlucht over den Atlantischen Oceaan volbracht. Het toestel is om 0 uur 06 greenwichtijd te Port Washington aan gekomen. Uit het protectoraat. De Duitsche auto riteiten zijn bezig met de vernieling van de laatste versterkingslinie der Tsjechen, In verband daarmede is ieder verkeer op de wegen in de versterkte zone verboden. Italianen moeten dikke boterhammen eten. De nationale federatie van restaurant houders heeft bevolen, dat geen brood meer mag worden opgediend in sneden of broodjes, beneden de 50 gram, zulks teneinde verspilling te vermijden of zelfs op te heffen In een circulaire wordt ver duidelijkt, dat de maatregel ten doel heeft afval te voorkomen en niet het verbruik te beperken. Koning Zog naar Engeland. Koning Zog en zijn gezin hebben zich aan boord van een Roemeensch schip begeven om via Constanza naar Boekarest te reizen, vanwaar zij zich naar Engeland zullen be geven. Weike weg zal worden gevolgd, wordt streng geheim gehouden. Hij is in middels te Boekarest aangekomen. Overstroomingen in Bulgarije. Volgens de laatste berichten zijn bij de overstroomin gen in Bulgarije 38 menschen om het le ven gekomen, terwijl een vijftigtal wordt vermist. De materieele schade is zeer groot en wordt op 100 millioen levan ge raamd, ongeveer 250 huizen werden ge heel vernield en veel vee is omgekomen. Zwarte dag voor Italiaansche luchtvaart. Nabij Vitenbo zijn twee militaire vliegtuigen tijdens een oefening tegen el kaar gebotst en omlaag gestort. Negen in zittenden zijn hierbij om het leven geko men. Duitsche oorlogsschepen naar Noorsche ha vens. De vijfde divisie torpedoboot ja gers is van Swinemuende vertrokken voor een buitenlandsche oefenreis van drie we ken, De bodems zullen bezoeken brengen aan de Noorsche havens Molde, Loen en Balholm. Vreeselijke dood van drie kinderen. Drie jonge kinderen zijn gisterochtend te Harle- beke in België bij een brand om het leven gekomen. De ouders waren afwezig. Men denkt dat een bij den kachel opgehangen voorwerp heeft vlam gevat of dat de kin deren met lucifers hebben gespeeld. Poolsche bladen in beslag genomen. De politie van Dantzig heeft in de afgeloopen vier dagen 41 Poolsche bladen in beslag genomen wegens het brengen van valsche berichten over Dantzig en den toestand in het. protectoraat Bohemen en Moravië, alsmede het publiceeren van caricaturen van zekere Duitsche persoonlijkheden. Hulp van de Sowjet-Unie aan Bulgarije. De regeering van de Sowjet-Unie heeft door middel van haar zaakgelastigde Pras- solov 100.000 lei aangeboden aan de Bul- gaarsche regeering tot leniging van den nood van de bevolking, welke getroffen is door de overstrooming van de rivier Ros- sitsa. Katholieke geestelijken dienstplichtig voor luchtafweer. Het ministerie voor eere- dienst heeft in overeenstemming met den opperbevelhebber van de luchtmacht, maar schalk Goering, besloten, dat katholieke geestelijken zullen vallen onder den dienst- plicht, die voor alle Duitschers is afge kondigd op het gebied van de bescher ming tegen luchtaanvallen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2