^Ssr^r.^-:: Steradent Engeland in den nevel SALON ^mStf Wedstrijd tusschen de Jonkers in het maken van trejfers Maandag 3 Juli 1939 Tweede Blad Houdt Uw kunstgebit zuiver en rein Met H. Ms. „Sumatra" naar Oban Wat zal Oban brengen? Werkplaats voor den Onderzee dienst op de werf Uitbundige vreugde bij Snip Snap-revue Belangrijke uitbreiding van maritieme instellingen in onze stad Philips radiofabrieken verplaatst? Burgerlijke Stand van Den Helder AFHALEN wordt niet Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers' Nog niet hopeloos MANSHANDEN Foto' s van onze Vierdaagsche door behandeling f A WJ bii apothekers en drogisten (Van een bij zonderen Correspondent) a.b. Hr. Ms. llumatra, 23 Juni 1939 Lang is het in de schoot der goden verbor gen gebleven, waar de buitenlandsche reis, die we dezen zomer zouden maken, ons heen zcu voeren en tenslotte kwamen er plotseling Oban en Edinburgh uit de bus. We schraap ten al onze aardrijkskundige kennis brj elkaar om ons te herinneren waar Oban lag, maar de meesten kwamen niet verder dan de veronder stelling dat het Dobo (op de Aroe-eilanden in de „Groote Oost") moest zijn! Gelukkig heb ben we het gevonden op de kaart van de Westkust van Schotland en zoo konden we Maandag 19 Juni om half negen 's morgens de haven van Nieuwediep verlaten met be stemming Oban. Waar het maar een korte reis betreft, was de belangstelling voor het vertrek niet groot; enkele echtgenooten en kin deren wuifden vaarwel vanaf het Wierhoofi. Recht toe, recht aan ging het naar Schot land met een matige vaart. Als we daar Woensdagmiddag al rond de Noordpunt van Schotland draaien, krijgen we nog eens een idee hoe groot ons Indië eigenlijk wel is. An derhalve dag daar varen, is maar een neel klein stukje van de afstanden, die we daar kunnen afleggen en ook werkelijk meermaler bevaren. We hebben goed weer getroffen, een beetje heiig maar er was geen deining, die de ware zeelieden in de gelegenheid stelde, zich van de nieuwelingen te onderscheiden. De bewol king belemmert echter de adelborsten, die nu op hun oudste jaar kruisrreis zijn, veelal in het bestek maken. Daar zijn nu eenmaal zon en sterren voor noodig en de mentor de of ficier speciaal belast met de opleiding van de „jonkers" zou wel gaarne wat meer van de- hemel willen zien. Engeland in den nevel. Als we Dinsdagmiddag op de P.V. (plat voet van 4 tot 8 uur 's middags), door de Pentland Firth, de zeestraat tusschen de Ork- ney-eilanden en Schotland in, varen, hebben we nog niet veel van Engeland gezien. Nu zien we alleen door regen en nevel heen een rots achtige kust met hier en daar een vuurtoren. Hoéwei de straat niet erg smal is, moe ten we voorzichtig navigeeren, want er kan hier een geweldige stroom staan, tot 10 mijl per uur toe. De Commandant laat de noodige peilingen nemen en het blijkt dat we 6 a 7 mijl stroom mee hebben. Aan het water is het duidelijk door draai kolken en zoo te zien welk een stroom er staat, zelfs kunnen we in de verte stroom- rafelingen waarnemen, die op branding ge lijken. Scapa Flow. Op deze wijze komen we vrij dicht langs Scapa Flow, de bekende Engelsche vlootbasis uit den wereldoorlog. In de ruime baai hebben daar de Duitschers hun uitgeleverde en ge ïnterneerde schepen laten zinken in 1919. La ter zijn de meeste door een Engelsche ber gingsmaatschappij weder boven gebracht en gesloopt. Dit bergingswerk is een behoorlijke prestatie geweest! Dpor de Pentland Firth komen we in de Atlantische Oceaan, wat we merken aan een lichte deining en aan mist. Een nacht lang werkt de stoomfluit en wordt extra uitkijk gehouden. Veel schepen passeeren we echter niet. Er wordt geschoten. 's Morgens Woensdag trekt de mist wat op en kunnen we gaan schieten. Hebben we de eerste dagen vele oefeningen op artil lerie-gebied meegemaakt, nu gaan we werke lijk schieten. Ditmaal is het speciaal voor de adelborsten, dat we de oefeningskanonnen van kleiner kaliber in de kanonnen van 15 cm. hebben geplaatst en er mede vuren op een drijvende schijf. Zoo'n schijf is een zeildoek dat aan een paar masten op een vlot wordt geheschen en waar men op een bepaalde af stand langs stoomt. Telkens als er een serie schoten is ge vallen, gaan we met het schip of met een \V(j lezen in het ontwerp tot wgziging van de Defensiebegrooting voor 1939: Aan de ligging van den onderzee dienst is het bezwaar verbonden, dat de grootere booten als gevolg van hun af metingen het bij de kazerne gelegen bassin niet meer kunnen bereiken. Aan gezien zich aldaar echter de werkplaat sen bevinden is dit een toestand die noodzakelijk voorziening behoeft. Een oplossing waardoor aan ingrijpende en kostbare werken, zooals b.v. een ver plaatsing van het geheele bedrijf, kan worden ontkomen, is gevonden. Daartoe is de bouw van een werkplaats op het werfterrein noodig benevens eenige kleine voorzieningen. In totaal is hier voor geraamd 102.500. sloep kijken hoeveel gaten er in de schijf zijn bijgekomen. Zoo wordt het een eerlijke wedstrijd tusschen de jonkers, wie de meeste treffers haalt; den winnaar wordt door zyn collega's een borrel beloofd. Later op den dag gaan we weder verder en het weer wordt steeds beter, zoodat we met prachtig weer Donderdagmorgen tusschen de eilanden door naar Oban opstoomen. Het landschap heeft hier veel overeenkomst met de fjorden, d.w.z. met de ingang daarvan, want binnen in de fjorden heeft men hooge steile bergwanden. Hier zijn het betrekkelijk lage, rotsachtige eilanden, die over het alge meen begroeid zijn met gras. Boomen komen er blijkbaar weinig voor. Op de weiden ziet men de schapen grazen, die aanleiding tot de uitvoer van wol geven. Vele kasteelen en ruïnes passeeren we, waar in vroeger tijden de beroemde Schotsche „claus" (familie-ver banden) heerschten. Bijzonderheden omtrent Schotland en zijn geschiedenis worden ons den avond voor aankomst te Oban door een der officieren in een lezing verteld, zoodat we niet geheel vreemd staan. Zoo komen we 's middags aan in de vrij kleine baai van Oban, waar we na een scher pe draai door de nauwe ingang, het anker laten vallen. Oban. De aankomst op een vreemde reede is al tijd min of meer een sensatie, wat ons te wachten zal staan. Het is hier echter al uiter mate kalm. Gesalueerd d.w.z. een saluut van 21 schoten aan de vlag van het land, waar men aankomt wordt er niet omdat er geen batterij of oorlogsschip aanwezig is, die dit saluut zou kunnen beantwoorden. Of- ficieele bezoeken worden door den Comman dant alleen gewisseld met den burgemeester, zoodat ook dit niet veel drukte biedt. Oban is een badplaats, die er zeer vriende lijk uitziet. De baai is prachtig en biedt een gunstige gelegenheid om te zeilen. Er liggen hier dan ook eenige mooie jachten. Een volgende maal over wat Oban verder te zien bood. Een uitverkocht Casino amuseert zich kostelijk. Het is sedert velé jaren een gewoonte, dat gedurende de kermisweek in het Casino het bekende ensemble Faveur optreedt. Ditmaal is met deze traditie gebroken en ongetwijfeld zul len velen bij het vernemen hiervan hun spijt uitgedrukt hebben. Het is echter verheugend te mogen constateeren, dat de vervanger van Fa veur, René Sleeswijk's revue „Een beetje van dit...... een beetje van dat", met in de eerste rollen de vermaarde radio-stars Willy Walden en Piet Muyselaar (allias: Snip en Snap) in geen enkele opzicht voor Faveur onderdoen. In het tot de laatste plaats uitverkochte Casino mochten wij dan ook geen enkele maal nog spijt hooren uiten inzake het niet aanwezig zijn van Faveur. Inderdaad: een goede revue. Een revue, met diverse brillante intermezzi en waarvan door een groot publiek, waarbij zoowel de jeugd als de oudere garde gelijkelijk verdeeld waren, intens genoten is. Beurtelings heeft men uit bundig gelachen, en met bewondering naar de fantastische creaties der vele scènes gezien. Men heeft zich tranen gelachen om de dames Snip en Snap, en zich verbaasd over charme en rhythme der girls, die in deze revue zeker geen secundaire plaats vervullen. Kortom: men heeft zich drie en een half uur lang kostelijk vermaakt en het ten zeerste betreurd toen om kwart voor 12 de finale daar was. Gaarne had men nog enkele uren dit spel van geest, kleur en muziek gadegeslagen. Het is voor den verslaggever niet een voudig uit deze hoorn des overvloeds een keuze te doen. Natuurlijk zijn daar in eerste instantie Snip en Snap. Men krijgt ze te zien en te hooren, zoowel in tal van liedjes, als in sketches; één-acters en als Boudewijn en Bartje. In vrijwel iedere creatie zijn ze kostelijk. Reeds hun ver schijning op het podium blijkt doorgaans voldoende om dat wondere instrument bij den mensch, dat hem aan het lachen maakt, in actie te brengen. En doorgaans b 1 y f t men lachen Deze beide jonge artisten weten hoe zij een nummer moeten lanceeren. Ze hebben een aparte „feeling" om direct een contact met het auditorium te krijgen en zijn daarbij in staat zelfs in een revue tot een climax te komen. Zij vormen, uit den aard der zaak, de ziel van deze revue en munten, als gewoonlijk trouwens, uit door hun beschaafd optreden wat van ieder revue-artist nog niet gezegd kan worden. Madame Walkers 8 Ambassador Stars vier den eveneens triomfen. Hier geen troep meisjes die hun filmzusters trachten te imiteeren, maar een ensemble dat weet wat rhythme en choreo grafie is. Die eigen „stunts" brengen (o.a. de bijzonder goede Matrozendans) en die ook qua kleeding een uiterst gunstigen indruk maken. Er is geen Hollandsche troep dansmeis jes. die dit werk kan evenaren. Cisca Harms heeft eveneens een vrjj belang rijke rol en verricht haar werk prima, evenals Jean du Bela, diê gisteravond perfect in vorm bleek te zijn en zijn liederen met gevoel en brio vertolkte. Gerard Walden was eveneens uitste kend, terwijl de overige optredenden voorts alle wy lezen in het ontwerp tot wijziging van de Defensiebegrooting voor 1939: Het Koninklijk Instituut voor de •i Marine is reeds te klein voor het aan- tal adelborsten, dat in de toekomst in j opleiding zal zijn ter instandhouding van de officierssterkte en a fortiori voor 1 ■j het grootere aantal, dat gedurende eenige jaren noodig zal zün voor het j inhalen der tekorten. Permanente, resp. i tijdelijke voorzieningen zijn in verband hiermede vereischt, waarmede een totaal 1 j bedrag van rond 135.000 zal gemoeid :i zijn. Het Marine-hospitaal voldoet wat j plaats en beschikbare ruimte betreft J j niet meer. Een redelijke oplossing, I i waarbij eerstgenoemd bezwaar wordt j aanvaard en waardoor dus de bouw van een nieuw hospitaal kan worden voor- :f komen, is gevonden door een uitbrei-j ding, waarvoor het bestaande cantine- gebouw moet worden opgeofferd en j waarmede in totaal 150.000 is gemoeid, j De verbetering van de Marine-kazerne j j vereischt een bedrag van 80.000. De lof;ementschepen „Van Speijk" en „Schorpioen", resp. voor de stokersop- j ■leiding en voor den torpedodienst, kun-; 1 nen nog een groot aantal jaren mede, waardoor de bouw van kazerneruimte j niet noodig is. Daartoe is dan echter het treffen van inwendige voorzieningen 1 noodzakelijk waarvan de kosten resp. j 34.000 en 15.000 zullen bedragen. Voor uitbreiding van de tankcapaci- j •j teit in verband met de grootere vloot- j sterkte en een voldoende veilige opstel- j; ling van de daarin opgeslagen voorraden j is rond 200.000 noodig. Het grooter aantal torpedo's (o.a. in j j verband met de aanschaffing van motor- torpedobooten en torpedovliegtuigen) vereischt uitbreiding van het torpedo- II atelier waarvan de kosten op 70.000 worden geraamd. j Voor het verzekeren in tjjd van oor- i log van de voorziening met electrische j| energie van de maritieme inrichtingen j te Den Helder zullen maatregelen moe- ten worden voorbereid, die echter nog a in studie zijn. Voorloopig is hiervoor een memoriepost opgebracht. naar hun plaats en belangrijkheid zorgden voor het algeheel slagen van deze revue. Speciaal mogen wij vermelden het werk van het orjeest onder leiding van Pim de la Fuente. Zelfs in die gevallen, waarin voor het voet licht een chaos van vroolijkheid en uitbundig heid heerschte, wist de kapelmeester zijn leiding te blijven geven. Décors, belichting, regie, kapwerk, costumee- ring, tooneelverzorgingwelk onderdeel men ook neemt: het was alles even correct en droeg er toe bij deze eerste uitvoering tot een volkomen succes te maken. Wie een avond „uit" wil zijn, zich „ouder- wetsch" wenscht te amuseeren, dien kunnen wij deze Snip en Snap-reveu adviseeren. Het is een cocktail van vroolijkheid en lichte kunst, ter wijl den liefhebbers van acrobatiek in het werk van „The Four Union Jackts" eveneens iets speciaals wacht. Een bezoek aan de Philips Radiofabrieken is zeer zeker de moeite waard. Maar Eindhoven is nu niet direct naast de deur... Edoch, wie het Radiobedrijf wil bekijken, behoeft slechts de Weststraat over te wande len om een uitstekenden kijk op de groote Philips' Fabrieken te krijgen. Op de enorme foto, die de geheele étalage van van het Radio huis van de firma De Zeeuw beslaat, worden de verschillende afdeelingen getoond, o.a. die waar de lampen worden doorgemeten, de toe stellen worden gemonteerd, de persen, waar mee de bacolieten omhulsels worden geperst, verder de afdeeling der fijne-instrumentma- kers. Het geheele service instrumentarium van den „radiodokter", hetwelk hij dagelijks ge bruikt, wordt overzichtelijk tentoongesteld (meetapparaten, enz., enz.), alsmede de di ploma's van de Philips Radio Service, door den neer De Zeuw behaald. DE MARINE KAPEL TE IJMUIDEN De kapel der Kon. Marine in Den Helder heeft Vrijdag met de in de gemeenten Velsen en Beverwijk gelegerde militairen een groote marsch gemaakt. Deze begon te Velsen-Noord, vanwaar het ging naar Beverwijk, Velsen tot bij de sluizen te IJmuiden. Des avonds heeft de kapel een taptoe gebla zen op het Tiberiusplein voor het station Vel senIJmuiden-Oost. waarbij duizenden men- schen op de been waren. Tenslotte werd nog een korte rondgang door IJmuiden gemaakt. van 1 Juli 1939. ONDERTROUWD: J. Plaatsman en T. Agema. BEVALLEN: A: M. Luijendijkvan Ling, d. berekend door ESONA (Auto- en Bootdiensten). 15e jaarvergadering te Den Helder. Volkomen overeenstemming met de N. en Z.-Holl. Redding Maat schappij. Tevredenheid onder de redders. Zaterdagmorgen werd, in Hotel Bellevue alhier, de 15e jaarvergadering gehouden van het Helden der Zeefonds: „Dorus Rijkers", waarvoor vrij groote belangstelling bestond. O.m. waren de hoofdbestuursleden G. Whit- lau, voorz,; Jhr. D. R. Gevers Deynoot, onder- voorz.; J. J. v. Capelle, 2e onder-voorz.me- vrow G. DirkzwagerMarin Gouay, 2e secr.- penningm.; mevr. G. A. de Jongde Ruyter; de heer G. H. Ruhaak en de heer G. Ritmees ter, burgemeester van Den Helder, aanwezig, terwijl van het college van commissarissen de heeren M. C. Koning, oud-directeur der N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", en gep. vice-admiraal C. Fock, de vergadering bijwoonden. Van de eereleden waren er de heeren Dr. G. Rademaker en W. F. la Lau. De vereeniging „Moed, Volharding en Zelf opoffering" was vertegenwoordigd door de heeren J. v. Dok en C. Bot. De heer Whitlau wijst er in zijn openings woord op, dat het afgeloopen jaar zich ge kenmerkt heeft door een rustig verloop voor het fonds. De collecten waren zeer bevredi gend. Met de N. en Z.-Holl. Reddingmaatschappij werd volkomen overeenstemming bereikt ten aanzien van de uitkeeringen, welke door deze, maatschappij boven haar reglementaire ver plichtingen aan behoeftige redders en wedu wen worden gegeven. Het fonds zal deze uit keeringen overnemen, hetgeen een bedrag van 4.000. per jaar vordert, maar waar door de uitkeeringen aan oud-redders in één hand komen. Vastgesteld werd het jaarverslag voor 1938. Door gep. vice-admiraal C. Fock werd namens het college van commissarissen het Financieel rapport uitgebracht. Met een woord van dank aan het hoofdbestuur werd dit goedgekeurd. De heer Whitlau bracht dank aan het college van commissarissen voor de controle en tevens voor de aange name wijze van samenwerking in het afge loopen jaar. De heer KI. F. Oortgijsen vraagt naar de mogelijkheid om de balans te publiceeren, terwijl hij meent, dat de onkosten van het bedrijf aan den hoogen kant zijn. Hij dringt aan op bezuiniging. De voorzitter wijst op de bezwaren, die aan de publicatie van een balans verbonden zijn. Weinigen kunnen een balans lezen en zouden mogelijk verkeerde gevolgtrekkingen maken. Voor de leden ligt de balans echter ter inzage. Aan bezuiniging heeft het bestuur zelf zoo veel mogelijk aandacht besteed. Men is aan de grens daarvan genaderd. Begrooting 1939. Goedgekeurd werd de begrooting voor 1939, die een nadeelig saldo vertoont van 21.740. Inkomsten 31.260. Uitgaven 53.000, waar onder een bedrag van 40.000 voor uitkee ringen. Bij acclamatie worden herbenoemd: tot lid van het college van commissarissen, de heer M. C. Koning, Aerdenhout, en tot leden van het hoofdbestuur: mevr. G. Dirkzwager Marin Gouay, Den Haag; Jhr. D. R. Gevers Deynoot, Bilthoven, en de heer P. S. v. 't Haaff, Den Haag, allen aftredend, die hun herbenoeming aannamen. Rondvraag. De heer Bot verzoekt om de aanvragen van oud-redders spoediger af te wikkelen of anders in ieder geval de aanvragers een kort bericht te willen sturen, dat hun aanvragen in behandeling zijn. Spr. dankt het bestuur voor de nieuwe uitkeeringen en hoopt, dat ook de nog loopende aanvragen zullen wor den toegestaan. De voorzitter deelt mede, dat reeds beslo ten was de aanvragers zoo spoedig mogelijk bericht te zenden van de behandeling van hun aanvragen, terwijl de zestig nog loo pende aanvragen zullen worden afgehandeld. De heer J. v. Dok zou gaarne zien, dat aan personen, die niet voor verhooging van 50 procent in aanmerking kwamen, deze verhooging alsnog wordt uitgekeerd. De voorzitter zegt, dat het bestuur hier op afwijzend moet beschikken. Ieder geval is serieus bezien en wanneer afwijzend is be schikt, was daarvoor een gegronde reden. De heer Ritmeester merkt op, dat het wenschelijk is, dat alle personen, die iets te vragen hebben omtrent het fonds of betreffende de uitkeeringen, zich wenden tot het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfopoffering, dat als een Centrale post in Den Helder te beschouwen is. Men moet niet gaan naar personen, die een scheeve voorstelling van zaken geven en daardoor ontevredenheid zaaien. Spr. is er van overtuigd, dat de zaken door het Dorus Rijkersfonds uiterst nauw keurig en serieus behandeld worden. De heer Oortgijsen maakt zich bezorgd over het feit, dat wanneer straks alle red ders uitgestorven zullen zijn, het fonds met een groot kapitaal zal blijven zitten, dat niet zijn bestemming heeft bereikt. Hij zou de wiskundige kansberekening van de levens verzekering maatschappijen willen toepassen, zoodat het geld daar komt, waar het wezen moet. Vroegere fondsen bleven ook met vaak vrij hooge bedragen zitten, die hun bestemming niet hadden bereikt. Hij noemt eenige voor beelden. De voorzitter deelt mee, dat het hoofd bestuur zich reeds vorig jaar tot een groote De toestand in de wereld is dreigend, maar niet hopeloos, dat is de meening, die men in Engeland algemeen deelt, een mee ning, Zaterdagavond nog eens door Eden, den vorigen minister van buitenlandsche zaken, vertolkt. Ik ben er van oeertuigd, dat wanneer men in het buitenland be grijpt, dat Groot-Brittannië vastberaden is, er geen oorlog zal komen. Inderdaad is deze waarschijnlijkheid groot. In Duitschland heeft men de vaste overtui ging gehad, dat Hitier ongestraft alles kon doen, maar dat hij voorzichtig genoeg is slechts dat te doen, wat Duitschland niet in een oorlog stort. We hebben er bij herhaling op gewezen, dat het Hitiers bedoeling niet kan zijn Duitsch land in een oorlog te storten, omdat dit be- teekent de ondergang van het Rijk en daar door de vernietiging van zijn eigen systeem. Hitier heeft teveel gezond verstand om hier aan mede te helpen. Het is dus wel zeer waar schijnlijk, nu hij weet, dat iedere verdere agressie oorlog met Engeland en Frankrijk beteekent, hij dubbel voorzichtig zal zijn. En Engeland heeft klare wijn geschonken. Enge land kan niet meer terug, als Duitschland een nieuw experiment waagt, wordt de oorlogs vlam in Europa ontstoken. Nu is de groote vraag of er een oplossing voor Danzig mogelijk is zonder oorlog. In dit verband is interessant wat de „Msb." in een overzicht schreef: De Vrijstaat Danzig hangt momenteel fei telijk in de lucht, zoo schreef het blad. Het gezag van den Volkenbond is er vervaagd; het is een stad met een onbetwistbaar Duitsch karakter, echter geen stad, welke onder de Duitsche souvereiniteit valt. Maar ook niet onder de Poolsche souvereini teit; Polen geniet, krachtens het vredesver drag, in Danzig alleen zeer belangrijke econo mische voorrechten, welke het evenwel van het hoogste levensbelang voor het onafhankelijke voortbestaan van de Poolsche natie acht. Niet alleen, wijl Danzig de belangrijkste toegangs poort voor Polen tot de Oostzee is, maar waar schijnlijk minstens evenzeer, wijl in de gedach ten van iederen Pool, en ook wel van alle Europeesche politici Danzig en de Corridor eenvoudig niet te scheiden zijn. Is er 'n oplossing denkbaar, waarin de Duit sche aspiraties om Danzig bij het Derde Rijk in te lijven en de Poolsche levensrechten in een vredelievend compromis bijeengebracht en be vredigd kunnen worden? Op deze vraag moet men antwoorden: theoretisch bestaat die mo gelijkheid zeker. Of, zooals de leidende Engel sche staatslieden zich bij voortduring uitdruk ken: een oorlog is, zelf nu nog, niet onvermij delijk. Mits Duitschland zich van een agressie, d.w.z. een rechtstreeksche bedreiging met wa pengeweld of daadwerkelijk wapengeweld, ont- hopde. En tot onderhandelingen overgaat, welke in het daaruit voortvloeiend verdrag de levensrechten van Polen in Danzig handhaven en waarborgen. DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 levensverzekering maatschappij heeft ge wend en gevraagd heeft welk kapitaal er noodig zou zijn om elk risico te dekken voor de uitkeeringen aan de redders, die momen teel uitkeeringen genieten. Toen bleek, dat men juist het kapitaal noodig had, dat aan wezig is. De redders zijn dus verzekerd van hun uitkeering tot hun dood toe. Ook in de toekomst zal het noodig zijn nog uitkeerin gen aan behoeftigen te verstrekken, b.v. aan de z.g. opstappers. De heer Oortgijsen wjjst er nog op, dat van alle uitkeeringen van het fonds, 65 in het N.-kwartier worden uitgekeerd. Onthulling. Nog wordt meegedeeld, dat in verband met de kermis, het borstbeeld van Dorus Rijkers, op het Helden der Zeeplein, Zaterdag 15 Juli zal plaats hebben. De voorzitter sluit hierna, met een woord van dank aan de aanwezigen, de vergadering. We moeten de deelnemers van onze tweede vierdaagsche teleurstellen wat betreft het foto-materiaal. Door een defect aan het foto toestel van den heer Verver, zijn de opnamen mislukt. Wel hebben we een buitengewoon goed geslaagde groepsopname van de Sunlight- fabrlek ontvangen, die in onze fotokast is op gehangen en die men tegen den prijs van 20 cent bestellen kan. De foto vormt een aardige herinnering aan onze zoo goed geslaagde excursie. Men kan bestellingen op ons kantoor op geven, liefst voor Woensdag a.s., met gelijk tijdige betaling van het bedrag. Gisteren slaagde voor het examen Ge meenteadministratie te 's-Gravenhage onze stadgenooten, de heeren G. J. Rietmulder en W. Rijs. „HELDERS MANNENKOOR". Bij het gisteren te Haarlem gehouden Nationaal Concours behaalde b.g. Koor in de le Afd. een 3en prijs.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5