De T/IVraces te Assen B.M.W. en D.K.W. overheerschen Twee ton Tony Wielrennen, ItaMcd drinkt bier en snoeft AJtMelLek Meyer eerste in de 500 cm.3 klasse n Derkscn wint de Grand Prix van Parijs Ronde van Dordrecht V eka-wielerbaan Xennii Het tournooi te Wimbledon Amsterdam-Grenchen 0-2 Max Schmeling Europeesch kampioen Nederlandsche ploeg voor de AA A-kampioenschappen Atletiekwedstrijden te Brussel Duitschland wint de Landen atbletiek-wedstrijden tegen Frankrijk en Luxemburg Internationale zwemwedstrijden te Utrecht Nederlandsche zwemsters in Denemarken Zwemwedstrijden te Winkel Het Internationaal concours hippique in het Olympisch Stadion De Duitsche motorrijders zijn er in geslaagd in de internationale wedstrijden van de T.T.- Races te Assen, in alle drie de klassen de eerste plaatsen te bezetten, zij het niet dan na feilen strijd met Engelschen en Italianen, die tot in de laatste ronden een ernstige be dreiging voor hun Duitsche tegenstanders waren. De 500 cm3. In de 500 cm»-klasse moest Meier op B.M.W. al zijn best doen om den Italiaan Serafini op Gilera voor te blijven. Dertien ronden lang gelukte hem dit, toen plotseling zijn machine minder snel begon te loopen en Serafini vrij gemakkelijk hem kon passeeren. Ronde na ronde kon de Italiaan zijn voor sprong vergrooten, want hoewel Meier nog steeds op de tweede plaats bleef, kon zijn motor niet meer de topsnelheid bereiken. Leek dus de overwinning voor Serafini vrij wel zeker, in de negentiende ronde kwam plotseling het ontstellende bericht, dat de Italiaan in de bocht bij de oude Tol gevallen was en Meier weer den kop had genomen. Wel kwam Serafini later door, doch hij stopte aan de pits en kon den wedstrijd niet meer uitrijden. Om de derde en vierde plaats hadden de Duitscher Kraus met B.M.W. en de Italiaan Vaillati op Gilera achter de leiders een har den strijd gestreden, totdat Kraus wegens motordefect moest ophouden en Vaillati vrij spel had. Door het uitvallen van Serafini kwam Vaillati op de tweede plaats. Wat de Nederlandsche rijders betreft, hier ging het voornamelijk tusschen J. Fijma op Velocette en Jac. Schot op B.M.W., allebei fabrieks- machines. Jaap Fijma had een ongelukkigen start, waarbij hij drie minuten verloor, zoodat in het begin de zege voor Jac. Schot wel zeker scheen, maar reeds in de derde ronde kwam Schot zoodanig te vallen, dat zijn machine onbruikbaar werd en Fijma vrij spel had. Fijma eindigde als eerste Nederlandsche renner op de zesde plaats. De 350 cm'. In de 350 cm' klasse is gedurende den ge- heelen wedstrijd een verwoede strijd gestreden tusschen de Duitsche D.K.W.-rijders Wünsche en Fleischmann, en de Engelsche Velocette- rijders Ted Mellors en Stanley Woods. In het begin van de race lagen de Duitschers beiden aan den kop, doch ronde na ronde liep Woods, die eerst op de vijfde plaats had gelegen, in en in de zesde ronde had hij de leiding ge nomen. Vlak achter hem, op slechts enkele meters afstand, volgde Fleischmann, waarna als derde en vierde Mellors en Wünsche kwamen. Toen er evenwel getankt moest worden, verloren de Engelschen hiermee zooveel tijd, dat zij de leiding aan de Duitschers moesten afstaan. Eerst nam Wünsche, daarna Fleisch mann den kop, maar het gelukte Mellors daarbij Wünsche van de tweede plaats te dringen. Woods volgde op eenigen afstand als vierde en in deze volgorde werd de rit uit gereden. Van de Nederlandsche renners kwam Willy van Gent op Velocette als eerste aan, daarbij de zesde plaats achter den Engelschman Little bezettend. De lichte klasse. Ook in de 250 cm'-klasse ontbrak het niet aan spanning en sensatie. Onmiddellijk na den start nam de Italiaan Tenni de leiding en liep verder op de rest van het veld uit. Als tweede kwam op steeds grooteren afstand de Duit scher Kluge op D.K.W. Op zijn beurt weer op grooten afstand gevolgd door den D.K.W.- rijder Winkler. Veertien ronden lang bleef de stand ongewijzigd en het leek er reeds op alsof de rijders in deze volgorde aan de finish zouden komen, toen plotseling het bericht kwam, dat Tenni moeilijkheden met zijn motor had en in Laaghalerveen stond te repareeren. Dit duurde zoo lang dat inmiddels Kluge en Winkler hem passeerden, doch toen had Tenni zijn motor weer zoover in orde ge kregen, dat hij er tenminste de race op kon uitrijden en als derde arriveerde. Wat de Nederlandsche rijders betreft, heb ben Simons op Excelsior en P. van Dinter op D.K.W. elkaar gedurende den heelen wedstrijd het vuur na aan de schenen gelegd. Voort durend wisselde de volgorde, totdat pas in de laatste ronde Simons met enkele meters voor sprong op Van Dinter de eindstreep passeerde. Het weer, dat zich in de ochtenduren zoo dreigend liet aanzien, is tijdens de internatio nale races nogal meegevallen, al viel er van tijd tot tijd een regenbuitje, hetgeen ook dade lijk merkbaar was aan de tijden der renners. Om records te verbeteren waren de weers omstandigheden verre van geschikt en dit is dan ook niet gebeurd. Merkwaardig is, dat de snelste ronde uit de 250 cm3-klasse, n.1. de tiende ronde van Tenni op Guzzi, welke de Italiaan in 7 min. 19.2 sec. aflegde, d. i. met een gemiddelde snelheid van 135,5 ,km per uur, sneller was dan de snelste ronde uit de 350 cm3-klasse. Het aantal toeschouwers, waarvan men over het algemeen verwachtte, dat het nog grooter dan verleden jaar zou zijn, is echter beneden deze verwachting gebleven, hetgeen eveneens aan de ongunstige weersomstandigheden lian worden geweten. Wat de race zelf betreft, deze derde lustrumwedstrijden om den Grooten prijs van Nederland, zijn zeker de spannendste en be langwekkendste van de laatste jaren geweest. De uitslagen luiden: 500 ccm klasse: 1. G. Meier (Duitschland) op B.M.W. 2 uur 18 min. 46 2,5 sec., gem. uursnelheid 142,9 km. 2. Vaillati (Italië) op Gilera 2 uur 24 min. 2,5 sec., gem. uursnelheid 137,8 km. Op een ronde: 3. H. Bock (Duitschland) op B.M.W. Op twee ronden: 4. F. Vaassen (Duitschland) op Norton. 5. Charlier (België) op F.N. 6. J. Fijma (Nederland) op Velocette. 7. W. Scheunig (Duitschland) op Norton. In deze klasse maakte Serafini in de zes tiende ronde de snelste tijd 6 min. 33 sec., gem. uursnelheid 151,4 km). 350 ccm klasse: 1. W. Wuensche (Duitschland) op D.K.W., 2 uur 17 min. 16,3 sec., gem. uursnelheid 130,3 km. 2. E. A. Mellors (Engeland) op Velosette, 2 uur 18 min. 4 sec., gem. uursnelheid 129,4 km. 3. H. Fleischamnn (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 18 min. 40,2 sec., gem. uursnelheid 128,8 km. 4. Stanley Woods (Ierland) op Velocette. 5. J. E. LittleIerland) op Velocette. 6. W. van Gent (Nederland) op Velocette. Op 1 ronde: 7. F. Anderson (Engeland) op D.K.W. 8. F. J. Binder (Duitschland) op Velocette. 9. E. R. Thomas (Engeland) op Velocette. 10. J. Moejes (Nederland) op D.K.W. 11. H. ThornPrikker (Duitschland) op Velocette. De snelste ronde maakte Woods met een tijd van 7 min. 20 4,5 sec., gem. uursnelheid 135,1 km. 250 ccm klasse: 1. E. Kluge (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 4 min. 43 3,5 sec., gem. uursnelheid 127,4 km. 2. B. Petruschke (Duitschland) op D.K.W. 2 uur 28 min. 4,5 sec., gem. uursnelheid 123,5 km. 3. O. Tenni (Italië) op Guzzi, 2 uur 12 min. 34 sec., gem. uursnelheid 119,8 km. 4. W. Winkler (Duitschland) op D.K.W. Op 1 ronde: 5. K. Lottes (Duitschland) op D.K.W. 6. L. Simons (Nederland) op Excelsior. 7. P. van Dinter (Nederland) op D.K.W. 8. O. Kohfink (Duitschland) op D.K.W. Tenni maakte in de tiende ronde den snel sten tijd: 7 min. 19 1,5 sec., gem. uursnelheid 135,5 km. De internationale wielerwedstrijden om de Grand Prix van Parijs hebben in de Amateurs klasse een prachtig succes voor onze landgenoo- ten opgeleverd. De ex-Alcmariaan Derkse en de Haarlemmer Ooms slaagden er in de finale te bereiken en daarin resp. de eerste en tweede plaats te bezetten. Bij de profs was Van Vliet minder fortuinlijk. Hij werd in de demi-finale door den Italiaan Loatti en daarmee uitgescha keld voor den eindstrijd. Gisteravond werd ondgr belangstelling van duizenden de „ronde van Dordrecht" verreden, waaraan de beste wegrenners van Nederland deelnamen. 71 renners startten om zeven uur voor vijftig ronden van 1900 m elk, dus in totaal 95 km, er werd een feilen strijd gele verd, waarbij de Korver, van Amsterdam en Binnemans bijna 30 km onbetwist de leiding hadden. Zij moesten deze evenwel afstaan, maar van Amsterdam zag later weer kans samen met Middelkamp uit te loopen en den zwaren wedstrijd, die in hoog tempo op het snelle parcours werd gereden, te winnen. De uitslag was: 1. A. van Amsterdam in 2 uur 16 min. 15 sec., gem. 40.8 km.; 2. Mid delkamp, 3. Pellenaars, 4. van der Ruit, 5. K. Bakker, 6. de Korver, 7. Valentijn, 8. J. Gom- mers, 9. Jo van Geene, 10. Overweel, 11. Motke, 12. Binnemans, 13. P. van Nek, 14. Tacken. Des middags reden amateurs en onafhanke- lijken 25 ronden (471.2 km). De uitslag was hier: 1. Chr. Smits, 2. Jan Hofstede, 3. Joos- sen, 4. Ch. Hofman, 5. Jac. van Vliet, 6. M. C. Segaar, 7. G. Blaauw. Chr. Smits reed den af stand in 1 uur 8 min. 52 sec. De uitslagen van de wielerwedstrijden, welke Zondagmiddag op de Veka wielerbaan te Duivendrecht zijn verreden, luiden: Koppelwedstrijd over 50 km: 1. HellemonsGommers 6 punten. Op twee ronden: 2. Frankvan Stek 12 punten. 3. Bosland-Roes 12 punten. 4. Van NekMiddelkamp 7 punten. 50 km-wedstrijd: 1. Roes 20 punten. 2. Bosland 12 punten. 3. Van Nek 3 punten. Op twee ronden: 4. Pronk 2 punten. Van Swol verliest in gemengd dub belspel. Zaterdagmiddag kwamen op het vijfde court van Swol en zijn Amerikaansche partner mevrouw Andrus uit tegen het dubbel Ellmer (Zwitserland) en mej. Weivers (Luxemburg), na een feilen strijd, waarin zij elkaar niet. veel toegaven, verloren onze landgenoot en mevr. Andrus in drie sets met 86, 810, 7—9. De Voetbalwedstrijd Amsterdam—grenchen, Zaterdagavond in het Ajaxstadion te Amster dam is gespeeld, werd door de Zwitsersche club met 20 gewonnen, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. Hoe wonderlijk het ook voor een nuch ter en Europeaan moge klinken, het Ame rikaansche publiek is na het gevecht Joe LouisGalento als een blad aan den boom omgekeerd en vereert „Twee ton Tony" nu als een held. De spottende, klei- neerende toon ten aanzien van den onver- zadigbaren bierdrinker heeft plaats ge maakt voor een bijzondere vereering. Volgens de Belgische Sportwereld" moet de oorzaak hiervan gezocht worden in den stoot, waarmede Galento zijn tegenstander in de derde ronde even ver raste en uit zijn evenwicht sloeg. Bij dit feit valt de overdonderende meerderheid van Joe Louis geheel weg. Galento laat zich de bewondering na tuurlijk welgevallen. Hij troont trotsch achter het buffet van zijn koffiehuis in Oranje, een stadje in den staat New Yer- sey. Zoo mogelijk drinkt hij nog meer bier dan vroeger, waar het, naar zijn meening althans, duidelijk gebleken is, dat bier de kracht geeft om Joe Louis in zijn zwakke stee aan te tasten Overigens is Galento's gelaat geen op wekkend gezicht voor de bokslie{hebbers onder de café-bezoekers. Het is op drie en twintig plaatsen gehecht en vertelt duidelijk van de machtige stooten van Louis. „Twee ton Tony" heeft er echter zijn grootspraak niet bij ingeschoten. Hij dringt op revanche aan en het merk waardigste is, dat de promotor Mike Jacobs daar wel ooren naar heeft. Vol gens zijn berekening zou een revanche thans door 75.000 menschen bezocht wor den. De beurt is echter eerst aan Lou Nova. Hij heeft dat recht verworven door een overwinning op Max Bear. Lou Nova is 24 jaar oud. Hij meet 1 m 86. Ofschoon men hem evenmin bekwaam acht Joe Louis te bedreigen, is hij toch een beter tegenstander voor den wereld kampioen dan Galento. De ontmoeting is bepaald voor Sep tember. Ba&Len Adolf Heuser 11a 71 seconden k.o. Gistermiddag is te Stuttgart een gevecht» geleverd om het Europeesche kampioenschap in het zwaargewicht tusschen den titelhouder en den uitdager Max Schmeling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een en zeventig ste seconde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die door een ernstige rug blessure bijna een jaar niet in de ring uit kwam, door zijn tegenstander met een kort rechtsche k.o. te slaan. Max Schmeling be haalde hierdoor den titel van Europeesch kam pioen in het zwaar gewicht. Voor dezen wedstrijd bestond een enorme belangstelling. Honderd extra treinen waren ingelegd en duizenden auto's en omnibussen brachten de 65000 toeschouwers naar Stutt gart. Schmeling zal nu uitkomen tegen Walter Neusel, van wien hij reeds met k.o. heeft ge wonnen. Een zeer sterke Nederlandsche ploeg ath- leten, die op de A.A.A.-kampioenschappen op 7 en 8 Juli zullen uitkomen, is thans als volgt samengesteld: 100 yards: Osendarp, van Beveren en Heinz Baumgarten. 220 yards: Osendarp, van Beveren en H. Baumgarten. 440 yards: Karl Baumgarten en Butse- Iaar. 880 yards: Bouman. I Engelsche mijl: De Ruyter. 120 yards horden: Brasser. Verspringen: Houtman en Van Tooien.. Hink-stap-sprong: Peters. Discuswerpen: De Bruyn, De Graaff en Tenbruggecate. Kogelstooten: De Bruyn en Houtzager. KogelslingerenHoutzager. 4 X 11° yards estafette: Houtman, Van Beveren, H. Baumgarten en Osendarp. Als leider van de ploeg zal de heer G. E. van Derwerff Jr. fungeeren. Fraaie successen der Nederlandsche athleten. Zondag zijn enkele Nederlandsche athle ten uitgekomen in wedstrijden, welke in het Heysel3tadion te Brussel zijn gehouden. We derom boekten onze landgenooten fraaie suc cessen. In de driekamp over 100, 150 en 200 meter werd Van Beveren tweede op de 100 meter, eerste op de 150 meter in den goeden tijd van 16 sec en eerste op de 200 meter in 22.1 se. Heinz Baumgarten bezette de eerste plaats op de 100 meter en de tweede plaat sen op 150 en 200 meter in het algemeen klassement waren waren Van Beveren en Baumgarten respectievelijk eerste en tweede. Karl Baumgarten won zijn serie en de fi nale op de 400 meter, terwijl Wernink vierde op de 100 meter handicap werd. De uitslagen luiden: Driekamp: 100 meter: 1. H. Baumgarten 10.7 sec. 2. Van Beveren 10.8 sec, 3. Matthus (D.land), I 4. Siroul (België). i 150 meter: 1. Van Beveren 16 sec, 2. H. Baumgarten op een meter, 3. Matthus (Duitschland), 4. Siroul (België). 200 meter: 1. Van Beveren 22.1 sec, 2. H. Baumgarten 22.2 sec, 3. Matthus (Duitsch land), 4. Siroul (België). 400 meter: eerste serie 1. K. Baumgarten, 51 sec, 2. Bourgaux (België) 51.4 sec. Finale: 1. K. Baumgarten 49.1 sec.. 2. Bos- mans (België) 50 sec., 3. Havaux (België). 1000 meter handicap: 1. Van Achten. 2 min 27.1 sec. .met 60 meter voorsprong, 2 Mostert 2 min 28 sec van meet af, 3. Schaumburg (Duitschland), 4. Werninck (Nederland). •Het is gisteren een buitengewoon gunstige dag geweest voor de Duitsche athleten. Im mers de landenwedstrijden tegen Denemar ken, Luxemburg en Frankrijk werden allen door Duitschland gewonnen. 25000 toeschou wers woonden de wedstrijden tegen Frankrijk te München bij. Duitschland won met 10645 punten. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter: 1. Neckermann (D.) 10.6 sec., 2. Homberger (D.) 10.7 sec. 200 meter: 1. Scheuring (D.) 21.1 sec., 2. Neckermann (D). 400 meter: 1. Helm (D.), 2. Hamann (D.) 491.1 sec. 800 meter: 1. Harbig (D.) 1 min. 50.5 sec.,' 2. Levecque (Fr.) 1 min. 52.3 sec. 1500 meter: 1. Schaumburg (D.) 3 min. 57.8 sec., 2. Eichberger (D.) 3 min. 58 sec. 110 meter horden: 1. Brisson (Fr.) 14.9 sec., 2. Wegner (D.) 15.1 sec. Verspringen: 1. Long (D.) 7.28 meter, 2. Gottschalk (D.) 6.96 meter. Hoogspringen: 1. Weinkoets (D.) 1.93 meter, 2. Gehmert (D.) 1.90 meter. Polstokhoogspringen: 1. Sutter (D.) 3.90 meter, 2. Haunzwickel (D.) 3.90 meter. 2e prijs Henk van het Kaar. 25 m rugswemmen door jongens en 25 m schoolslag: 1. Geert van het Kaar, 19 p., kampioen 1939. 2. Rein Korver, 17% P-, 3. Henk van het Kaar, 16 p. 4. Maus Blaauboer, 13 p. 5. Simon Spaans, 11 p. 25 m rugzwemmen door meisjes en zs m schoolslag: 1. Nel Klare, 20 p., kampioene 1939. 2. Tini Kooij, 17% p. 3. Annie Amels, 16% p. 4. Job Melchior, 15 p. 50 m rugzwemmen, 50 m borstcrawl en 50 m schoolslag heer en. 1. Ka Groes, 28 p., kampioen 1939. 2. Nic. Vries, 27 p. 3. Alb. Smit, 26 p. De heer W. v. d. Grijp was op al dezè af standen no. 1, doch zwom mee buiten mede dinging. 50 m rugzwemmen, 50 m borstcrawl en 50 m schoolslag dames: 1. Jo Gaayaard, 29 p., kampioene 1939. 2. Lies Melchior, 27 p. 3. Elly Bakker, 25 p. Bij het steekspel werd Maus Blaauboer no. 1, terwijl de af val wedstrijd voor meisjes werd ge wonnen door Job Melchior en Tini Kooij, die beiden als no. 1 in hun serie eindigden. Het bezoek van Watt en Half Watt en de Drie bekende Haagsche Clowns tijdens deze wedstrijden werd zeer geapprecieerd en om hun streken werd hartelijk gelachen. De weersomstandigheden waren vrij goed, terwijl de publieke belangstelling groot was, er waren ongeveer 500 betalende bezoekers, die allen van de wedstrijden en het mooie bad heb ben genoten. Het programma werd dan ook vlot afgewerkt. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt door den heer A. J. Porte. „De Wirg" kan weer op een geslaagden middag terugzien De Utrechtsche zwemclub U.Z.C., organi seerde gistermiddag in de zwemschool aan de Kromme Rijn internationale zwemwedstrijden, waaraan o.a. werd deelgenomen door de Bel gische vereenigingen S.C. Luxemburg en La Nage de St. Gilles. De uitslagen luiden als volgt: 100 meter rugcrawl voor dames: 1. I. 'van Feggelen (IJ) 1 min. 20 sec.. 100 meter schoolslag heeren: 1. E. de Vries (Star) 1 min. 18.4 sec., 2. D. A. Imhuelsen (D.A.W.j 1 min. 26 sec. 100 meter borstcrawl heeren juniores: 1. G. Wulp (D.A.W.) 1 min. 6.2 sec., 2. B. van Rossum (Star) 1 min. 11.2 sec., K. Bakker (D.K.R.) 1 min. 11.9 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. K. Hoving (R.Z.C.) 1.. min. 2.8 sec. De uitslagen der polowedstrijden in deze trialmeet als volgt: S.C. LuxemburgU.Z.C. 06. La Nage St. GillesLuxemburg 12. La Nage St. Gilles—U.Z.C. 3—2. Zondagmiddag hadden in ons mooie bad zwemwedstrijden plaats voor leden van de zwemclub „De Wirg" om het kampioenschap der club. De heer G. Mol sprak een welkomstwoord en heette in het bijzonder enkele heeren uit Den Haag welkom, die dezen middag de zwemwed strijden kwamen bezoeken als Watt en Half Watt en de Drie bekende Haagsche Clowns. Het programma werd geopend met het op- zwemmen der dames, waarna de wedstrijden een aanvang namen. De uitslag hiervan was als volgt: 25 m gekleed zwemmen door jongens: le prijs Geert van het Kaar. RAGNHILD HVEGER, 1 die nog maar steeds onoverwinnelijk blijkt. Gistermiddag zijn te Helsingoer zwemwed strijden gehouden, waarin Jo Waalberg en Rie van Veen tegen Inge Söerensen en Ragnhild Hveger uitkwamen. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger eerste in 1 min. 6.4 sec., Rie van Veen eindigde op de derde plaats in 1 min. 9.5 sec.; Jo Waalberg werd op de 200 meter schoolslag door Inge Söerensen geslagen. De Deenscha zwemster noteerde een tijd van 3 min. 5 sec., terwijl Jo Waalberg er 0.6 sec. langer over deed. Ook op de 400 meter borstcrawl bezette Ragnhild Hveger de eerste plaats in den tijd van 5 min. 16.0 sec., gevolgd door Rie van Veen, die een tijd maakte van 5 min. 38.6 sec. De 3 maal 100 meter wisselslagestafetta bracht een overwinning aan de ploeg, die be stond uit Ragnhild Hveger, Jo Waalberg en Rie van Veen, in een tijd van 3 min. 56.4 sec. voor het drietal van de Deensche dames gymnastiek- en zwemvereeniging, hetwelk 3 min. 56.8 sec. noteerde. De afzonderlijke tijden waren: Van Ragnhild Hveger 100 meter rugslag 1 min. 17.5 sec., van Jo Waalberg 100 meter schoolslag 1 min. 29.3 sec. en van Rie van Veen 100 meter borstcrawl 1 min. 9.6 sec. De laatste dag van het hippisch festijn in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd geopend met het concours eenspannen, hack- ney's uitgesloten, dat werd gewonnen door Elra van den heer D. E. Mellema te Finster- wolde. Tijdens het voorrijden van de een spannen werd het langzaam aan voller op de tribunes en omstreeks twee uur, bij het begin van het damesspringconcours, waren naar schatting 10.000 plaatsen gevuld. Het damesspringconcours werd verreden over een parcours waarin 15 hindernissen met een maximum hoogte van 1.30 m waren verdeeld. Van de 21 deelneemsters slaagde alleen mej. Ankersmit op Santa Bell er in zonder fouten rond te komen. Zij verwierf hiermede verdiend de zilveren wisselbeker, uitgeloofd door het bestuur van de Arnhem- sche Caroussel Sociëteit, alsmede de eereprijs, de groote zilveren medaille, uitgeloofd door H.K.H. Prinses Juliana. Z.K.H. Prins Bemard arriveert. Na afloop van het springconcours voor dames, te drie uur in den middag verscheen wederom Z.K.H. Prins Bernard op de tribune, evenals den vorigen werd Z.K.H. verwelkomd met het volkslied. Hierna volgde het concours tweespannen, hackneys uitgesloten. Dit werd gewonnen door Elza en Goudfazant van den heer Mel lema te Finsterwolde. De Ia ndenwedst rijd. Hierop volgde het hoogtepunt van het con cours, de landenwedstrijd. Vcor het begin van dezen wedstrijd toonde Z.K.H. de Prins zijn belangstelling door eenigen tijd op het mid denterrein te vertoeven en de verschillende hindernissen in" oogenschouw te nemen. De 'andei wedstrijd werd verreden over een parcours van 853 meter lengte met 19 hinder nissen me' een maximum hoogte van 1.60 meter. Het parcours moet worden verreden in een tempo van 400 nieter per minuut. Ieder der vier deelnemende landen komt uit met een equipe van vier ruiters met vier paarden. Ieder ruiter moet het parcours tweemaal rijden. De volgorde werd door het lat bepaald. Als eerste sprong de Duitsche ruiter Rit meester Brinckman op Oberst 2, die het zeer zware parcours zonder fouten reed. De drie eerste ruiters van de andere equipes, Luite nant de Voghel (B.) op/La Biguine, Majoor O'dwyer(I) op Limerick Lace en Kapitein Greter opu Carina maakten respectievelijk 17%, 4 en 12 fouten. Na de oerste ronde was de voorloopige uit slag: 1. Duitschland, 4 fouten; 2 Ierland, 20 fou ten; 3 Nederland 28 fouten en 4. België 44 fouten. In de tweede ronde maakte Ritmeester Brinckman op Oberst 2 wederom een foutloos parcours. La Biquine weigerde driemaal en werd uitgebeld, evenals Fox onder luitenant Baron Fallon en Carioca 2 onder luitenant Verlinden. Wel maakte Luitenant de Voghel met Tarzan slechts 4 fouten, doch hiermede kon hij voor de Belgische equipe niet veel meer goed maken. De laatste ruiter, de Nederlandsche kapi tein De Bruine, slaagde er nog in Ernica fcutlous rond te brengen, waarvoor hij een stormachtig applaus van de toeschouwers in ontvangst moest nemen. De uitslag van de landenwedstrijd is: 1. Duitschland, 16 fouten. 2. Ierland, 40 fouten. 3. Nederland, 48 fouten. 4. België, 129j/£ fouten. Hierna werd het concours tuigpaarden, open klasse tandems verreden. Dit nummer werd gewonnen door Tipona en Wiesje van den stal Spijkervet te oteenwijk. Tenslotte werden de prijzen uitgereikt. Z.K.H. Prins Bernhard overhandigde persoon lijk den wisselprijs, de groote Hollandsche molen, aan den leider van de winnende equipe. Ook het vorig jaar heeft de Duitsche equipe dezen wisselprijs weten te winnen. Ritmeester Brinckman. op Oberst 2. die heden beide malen het parcours zonder fouten reed, ontving de eeereprijs voor den indivi- dueelen winnaar.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7