Het wegverkeer dubbel en dwars! Maandag begint de Tour de France DE WERELD betaalt de wegen Wielrennen m weinig woorden Postvlucbten op Indië Verdachte Gevlachfe Spanjaarden zwommen naar Gibraltar PUBLICATIE Strijdlust en ploeggeest de srerkste wapenen onzer renners Van den regen in den drop Kerkvoogd tot gevangenisstraf veroordeeld Drama na het dansfeest Dorpstwist om een meisje DE A.N.W.B. WEER IN HET GE WEER TEGEN DE „AUTO-VIJAN DIGE" MAATREGELEN DER RE GEERING. In het zoo juist verschenen jaarver slag van den A.N.W.B. over het jaar 19381939 lezen wij het \olgende: Bij meer dan één gelegenheid werd uiting gegeven aan het toenemend besef, dat bij de ontwikkeling van den wegenaanleg en de ontsluiting van nieuwe gebieden voor het toe risme of voor bewoning rekening ge houden dient te worden met het be lang, dat onze geheele samenleving heeft bij een handhaving van vol doende natuurruimten, waarbij men zich niet zal mogen beperken tot na- tuumionumenten, zelfs niet tot natuurs choo n, maar waarbij ge zorgd zal moeten worden voor het be houd van eenvoudige recreatieruim te voor een bevolking van acht mil- lioen zielen thans, maar vermoede lijk twaalf millioen in een niet ver af gelegen toekomst. Van ganscher harte heeft onze Bond me dewerking verleend aan onderscheidene po gingen, welke gedaan zijn 0111 deze belang rijke kwesties onder de publieke aandacht te brengen. Als de belangrijkste dezer pogingen mag wel gezien worden 't initiatief van 't Ne derlandsen Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw om de belangstelling in Ne derland wakker te roepen voor de noodza kelijkheid te komen tot een Nationaal Plan voor een harmonische ontwikkeling van den vaderlandschen bodem. Het euvel der lintbebouwing. Tientallen aanverwante problemen vallen binnen het kader van een dergelijk nationaal plan. Aandacht zal moeten worden gege ven aan het euvel der lintbebouwing, het tegengaan der z.g. spreid-bebou- wing,, het onderbrengen van de in dustrie op de meest geschikte plaat sen, het reserveéren van de uit na- tuur-historisch oogpunt belangrijke terreinen, het scheppen van recratie- oorden, het bewaren van het speci fieke karakter van ons landschap, en... de rol, welke de verkeerswegen in dat geheel zullen spelen. Daarnaast zal zulk een plan moeten die nen 0111 te komen tot een inventarisatie van onze natuurruimten, tot maatregelen ter be scherming van wat ons aan bosschen en na tuurschoon nog overbleef en ter waarschu wing tegen overdreven ontginningswoede, waarbij de winst aan cultuurgrond van twij felachtige waarde niet zal opwegen tegen het verlies van de zoo noodige natuurterrei nen. Een oude geschiedenis, die steeds weer nieuw is Het verslag laat natuurlijk niet na, krach tig te protesteeren tegen de verkeerspolitiek der regeering, met name de coördinatie- plannen en de nieuwe belastingen op ben zine en dieselmotoren! Het wegverkeer betaalt zijn wegen dubbel en dwars, aldus de A.N.W.B. en genoemde belastingen zijn dus niet noodig geweestl Onvermoeid zullen de verkeersbonden en de Alg. Ned. Verkeersfederatie blijven stre ven 0111 via de openbare meening het parle ment en uiteindelijk de regeering te over tuigen van de funeste gevolgen der eenzij dige auto-vijandige maatregelen, maatrege len, welke schadelijke gevolgen hebben liet is al zoo herhaaldelijk betoogd, maar kan niet genoeg herhaald worden voor onze geheele samenleving. Dat de ge spannen internationale toestand der laatste jaren daaraan liet argument heeft toege voegd, dat ook in militair opzicht 't belang onzer defensie parallel loopt aan dat van de motoriseering, is een toevallige omstan digheid van actueele beteekenis, welke mis schien in kringen, die zich voor dit vraag stuk nog niet interesseerden, de belangstel ling wakker gemaakt heeft. De achterlicht-misère. Na een weer wat blijdere toon te hebben laten hooren over de uitbreiding van het fietspadennet in ons land, wordt het ver slag weer somber: Het rijwielachterlicht bleef een bron van ellende en het is te be treuren, dat onze regeering in deze voor de verkeersveiligheid zoo belangrijke kwestie niet de zoo gewenschte activiteit toonde. In ons vorig verslag werd geklaagd over de goedkeuring van rijwielachterlichten, welke in de praktijk absoluut niet voldeden, zoo dat de keuringseischen onvoldoende gefor muleerd bleken te zijn geweest. Men heeft deze nu aangevuld met andere en nu o.a. de door onzen Bond aanbevolen bajonetslui ting der lampjes wel toegelaten; maar hon derdduizenden ondeugdelijke achterlichtjes zijn nu eenmaal verkocht cn de handelaren hebben hun voorraden. In de praktijk blijft dan ook het feit bestaan, dat ondeugdelijke achterlichten, voorzien van Rijksgoedkeu ring, de levens der gebruikers in gevaar bron gen. Waar, om begrijpelijke redenon, ook de politie geneigd blijkt, aan het ontbreken van brandende achterlichten niet die aandacht te schenken, welke te verwachten zou zijn, in dien dit verzuim den betrokken wielrijder werkelijk kwalijk genomen zou kunnen wor den, heeft dit officieele beleid de veiligheid der wielrijders op den weg in meer dan één opzicht niet bevorderd. Men had in een land met vier millioen fietsers een beter gefun deerde bemoeiing mogen verlangen dan deze mislukte achterlichtenkeuring! Een bloeiend toerisme. De A.N.W.B. constateert voorts met vreugde, dat Nederlanders enthou siaste toeristen zijn: de belangstel ling voor ski- en bergtoerisme blijft groot; fietsers en wandelaars zijn er nog steeds bij de vleet en vooral de water-reizigers profiteerden van den inlichtingendienst van den A.N.W.B. Ook voor het Bureau voor Luchttoerisme was het verslagjaar geenszins ongunstig. De Bond als belastingadviseur! lijkheden en bijna 100 over in het buitenland voorgekomen overtredingen en geschillen, naast nog 200 over uiteenloopende kwesties. Geen „wielerclub'.' Het jaarverslag deelt verder mede, dat het ledental met eenige duizenden gestegen is en besluit met een scherp gesteld protest te gen de bewering, dat de A.N.W.B. een zui- \ere „wielerclub" zou zijn. In dit protest wordt op den voorgrond gesteld, „dat alléén de A.N.W.B. „meubelen op den weg" (weg wijzers, enz.) plaatst en daarvoor betaalt; deze prestatie mag, zoo schrijft men, wel eens erkend worden De Duitsche autoriteiten hebben de regeering te Praag medegedeeld dat zij er zorg voor dient te dra gen, dat alle hoofdwegen, die van strategisch belang zijn, voor 1 September a.s. in goeden staat verkeeren. Interessant is ook de passage in het ver slag die wijst op de functie van den Bond als belasting-adviseur. In verband met de personeele belasting op motorrijtuigen, wel ke hopelijk wordt afgeschaft, heeft de Bond n.1. meer dan 1000 belastingadviezen en 3000 belasting-taxaties verstrekt. Verder werden rond 900 adviezen op het gebied der verkeers- wetgeving, 300 over civiele aansprakelijk heid, 100 geschillen over contracten en ga rantiekwesties behandeld en grootendeels I opgelost, 100 adviezen over verzekeringsmoei- Zestien Spanjaarden, bijna allen gewezen soldaten van het republikeinsche leger, zijn gisterochtend zwemmend te Gibraltar aan gekomen, na zich aan de Spaansche kust te water te hebben begeven. Daar zij ver scheidene uren met de golven hadden moe ten worstelen, waren zij volkomen uitge put. Een hunner stierf direct na aankomst Zij zouden besloten hebben te vluchten in verband met terechtstellingen. ZEVEN ARABIEREN TER DOOD VEROORDEELD. De krijgsraad te Haifa heeft zeven Ara bieren wegens moord ter dood veroordeeld en vijf andere Arabieren wegens het dra gen van geweren tot levenslange gevan genisstraf. VLAS OOGST 1939. Met het oog op een eventueele steunrege ling voor vlas van den oogst 1939, waarvoor tijdig taxatie van de opbrengst is aange vraagd, wordt aan telers, die hun vlas ver- koopen, in hun eigen belang, in overwe ging gegeven onmiddellijk na den verkoop een verkoopbriefje aan de Landbouw-Cri- sis-Organisatie, waarbij zij zijn georgani seerd, in te zenden. Indien zij hun vlas reeds mochten hebben verkocht, verdient het aanbeveling, dat zij alsnog zoo spoedig mogelijk een verkoopbriefje inzenden. De verkoopbriefjes zijn op aanvrage bij de Landbouw-Crisis-Organisaties verkrijgbaar Verder wordt er de aandacht op geves tigd. dat, voordat tot aflevering van vlas wordt oveigegaan, een afleveringsformulier bij de Landbouw-Crisis-Organisatie moet worden aangevraagd, hetwelk na door den teler te zijn geteekend, onmiddellijk na de aflevering weer aan deze organisatie moet worden toegezonden. Telers, die vlas van eigen teelt in bewer king nemen, wordt, teneinde voor even- tueelen steun in aanmerking te kunnen ko men, aangeraden, hiervan zoo spoedig mo gelijk kennis te geven aan de Landbouw- Crisis-Organisatie, waaronder zij ressortee ren. 's-Gravenhage, 6 Juli 1939. (Adv.) Een étappe-wedstrijd is iets an ders dan een kermiskoers. Hoezeer men ook aandacht kan besteden aan de kleine wielerwed strijden, welke in het zomerseizoen hier te lande worden gereden, hoe zeer men belangstelling kan toonen voor de grootere races, welke in het buitenland worden georgani seerd, de interesse van wielersport liefhebbers concentreert zich een maal in het jaar om de zoo hoog geprezen en veelomstreden Ronde van Frankrijk, welke Maandag 10 Juli in Parijs begint. In tegenstelling met vorige jaren zijn de renners tijdens deze ronde 21 dagen onder weg: de ronde is ingekort. Ingekort, maar niet minder zwaar geworden. Daar zijn vlakke wegen, waar de Zuidelijke zon on barmhartig zal branden, daar zijn moor dende bergtrajecten van de Pyreneeën en de Fransche Alpen, waar de renners tot het uiterste op de proef zullen worden ge steld. Voor het eerst een volledige Ne- dcrlandsche ploeg! Een en twintig dagen rijden rond Frank rijk... In deze twee en dertigste ronde zal Ne derland voor het eerst met een volledige ploeg van acht renners uitkomen, maar dit is niet de eerste kennismaking van Ne- derlandsche wegrenners met de moeilijkhe den van de Fransche tour. Reeds gedurende enkele jaren rijden onze landgenooten me de, zij het in klein aantal en gecombineerd met buitenlandsche renners. Thans is echter een complete Nederland- sche ploeg samengesteld. De kern van deze ploeg van acht man wordt gevormd door de renners Albert en Anton v. Schendel die met de moeilijkheden van de ronde uitstekend op de hoogte zijn en de taal van het land spreken, omdat zij in Frankrijk wonen. Naast hen zijn veelal jonge renners ge kozen, renners, die nog een naam te ma ken hebben en die dus gaarne de gebo den kansen in de Tour zullen grijpen ten koste van hun volledige krachten. Helle- mons, Dominicus, Lambrichts, de Korver, Gommers en Sijen kennen de knepen van het wegrennersvak. De eerste twee waren het vorig jaar ook van de partij en boewei zij als eenlingen geen succes konden heb ben, zij reden voor wat zij waard waren. Het meerendeel onzer rennes staat vreemd tegenover het étappewerk. Men moet zich niet voorstelen, dat in ronde van Frankrijk die renners schitte ren, die in wedstrijden over korte afstanden overwinnaars plegen te zijn. En misschien schuilt hierin de groote taak voor de Ne- derlandsche deelnemers: zij zijn niet ge wend aan étappenwedstrijden, omdat zij slechts nu en dan gelegenheid hebben aan zulke races deel te nemen. Het zal thans voor het begin van de Ron de van Frankrijk voor een ieder een moei lijk te beantwoorden vraag blijven of de Nederle dsche renner wel geschikt is voor dit zeer speciale werk. Het gaat hier niet om een kwestie van recht, van tactiek of wat ook. maar het gaat om de mentale houding van de deelnemers. Is de Neder- 'andsche rennet in staat de ontberingen. teleurstel!-~«n en moeilijkheden te door staan? Daarbij zal het vooral aankomen op den geest, welke in de ploeg heerscht, op de onderlinge vriendschap, op wederzijdschon steun. De samensteller van de ploeg beeft hierop juist gelet en dat moet woj:- den toegejuicht. De Belgische A-ploeg favoriet. De sterkste tegenstanders zullen onze landgenooten ontmoeten in de Belgische A- ploeg en in de Fransche ploegen, Het zou ons zelfs niet verwonderen, wanneer onze zuiderburen er in zouden slagen de tour te winnen, vooral nu Frankrijk door het niet deelnemen van verschillende zeer vooraan staande renners sterk is gehandicapt, waarbij nog komt, dat de Italianen niet van de partij zijn. Maar zij zullen er voor moe ten strijden tot het uiterste. Daarvoor zorgden de organisatoren, die Fransche regionale ploegen samenstelden, welke na tuurlijk willen uitblinken in de provincie van herkomst. Tachtig renners, verdeeld in tien ploegen, gaan in de volgende weken een reusachtige race rijden. Van die tachtig is er een over winnaar, maar allen starten zij in de hoop op succes. Er zijn vele renners, die ervaring in de Tour hebben opgedaan, er zijn er, die de moeilijkheden nog slechts kunnen ver moeden. Onder deze laatste coureurs zien wij ver schillende jonge Nederlanders, sterke kna pen in eigen land, maar zonder groote rou tine. Hun strijdlust kan hen evenwel zeer ver brengen. Alle renners krijgen hun kans. De capaciteiten van alle renners worden straks op de proef gesteld; er zijn vlakke weg-étappen, waar kansen liggen voor sprinters, de rouleurs hebben hun kans in de vijf tijdritten, terwijl de klimmers zich op de tien cols kunnen onderscheiden. In de organisatie van deze tour is nog een bijzonderheid ingelascht: de Pernodprijs. Voor de klimmers, sprinters en treinloopers is een spe ciaal klassement ingesteld. Voor deze drie categorieën worden pun ten toegekend. Daaraan zijn weer extra prijzen verbonden, welke on afhankelijk zijn van de andere prijzen. Men ziet, dat inderdaad alles is gedaan, om deze Ronde van Frankrijk zoo spannend mogelijk te doen zijn. En hoezeer wij hopen op een sportief ver loop van den strijd, wij verwachten voor al, dat de Nederlandsche deelnemers zullen toonen, dat zij inderdaad waard zijn in de ze Tour opgenomen te worden. Melkhandelaar krijgt wegens uitlokkina van meineed één jaar en drie maanden gevange nisstraf. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den melkhandelaar J. S. uit Velsen, die Veertien dagen geleden terecht stond wegens uitlok king van meineed. In Augustus van het vorig jaar was tus schen de melkauto van verdachte en een motorfiets een onbeteeknende aanrijding ontstaan en bij de behandeling voor den kantonrechter verklaarde de patroon, dat zijn knecht, de 20-jarige N. A. de melkauto had bestuurd. De knecht hield echter vol dat zijn baas het stuurwiel had gehanteerd De patroon werd tot een kleine geldboete veroordeeld, maar ging van dit vonnis in hooger beroep. Voor de rechtbank herriep de knecht zijn aanvankelijke verklaring en zei, dat niet zijn baas, doch hij zelve de auto had be s4uurd. Dit hield dus in, dat. hij voor den kantonrechter een meineed had afgelegd- Hij werd hiervoor tot vier maanden gevan genisstraf veroordeeld. Vertrek van Aankomst te Nadat de jongeman dezen straf had uitgezeten, kreeg de Officier van Justitie aanwijzingen, knecht onder pressie van dat de zijn pa troon de voor den kantorechter af gelegde verklaring had herroepen. Daarop werd de melkhandelaar ver volgd wegens uitlokking van mein eed. Veertien dagen geleden eischte het O.M. tegen hem anderhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank wees gisteren vonnis en veroordeelde verdachte tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De gemeente benadeeld. De 63-jarige bakker P. T. te Rauwerd was door de Leeuwarder rechtbank wegens ver duistering in zijn kwaliteit van kerkvoogd der Nederduitsch Hervormde Gemeente al daar gepleegd, veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Verdachte had uit de kerkekas ongeveer zesduizend gulden ten eigen bate aange wend. Bovendien bleek, dat hij een borg stelling van vijfduizend gulden om het te kort eenigszins te dekken, had vervalscht De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis en gisteren veroordeelde ook het hof den verdachte tot zes maanden gevangenisstraf. Boerenknecht tot i jaar gevan genisstraf veroordeeld. In den nacht van 5 op 6 December werd in Warga ontsteltenis gewekt door het be richt dat er op den weg naar het Laagland een moordaanslag op een meisje was ge pleegd. De 19-jarige boerenknecht P. L., wonende onder Wartena bleek de dader te zijn. De aanslag werd gepleegd op een meisje, dat weigerde met verdachte om te gaan. Zij had eenigen tijd verkeering gehad die door het meisje was verbroken. Op een dansfeest op 5 December had verdachte getracht dc betrekkingen weer aan te knoopen, mocht het meisje hier niet op ingaan, dan had verdachte het plan haar te dooden, waar toe hij een scherp geslepen mes bij zich had gestoken. Na het dansfeest was hij het meisje achterna geloopen, had haar beetge pakt en haar met het mes gestoken. Aan het feit, dat het mes op de ribben afstiet, was het te danken dat het meisje niet in het hart werd getroffen. Een po ging van verdachte om het meisje 11a den aanslag in een sloot te duwen en haar te verdrinken, mislukte daar inmiddels hulp was toegesneld. - Wegens poging tot moord had de Leeuwar der rechtbank L. veroordeeld tot ze.ven jaar gevangenisstraf, van welke straf de procu reur generaal bevestiging had gevorderd. Uitspraak doende veroordeelde hot ge rechtshof te Leeuwarden, verdachte giste ren wegens poging tot moord tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Jeugdige landarbeider van rechts vervolging ontslagen. In den avond van 31 December van het vorig jaar kwam te Oosternijkerk een tus- schen den 19-jarigen landarbeider J. v. d. P. en zijn dorpsgenoot P. de Boer, reeds maandenlange bestaande vcete tot uitbars ting. Deze vecte was ontstaan doordat de Boer van der P. zijn meisje misgunde. Op den bewusten avond viel de Boer van der P. aan en trachtte hem te mishandelen. De laatste trok toen een mes, waarmede hij voorover gebogen staande 0111 zich heen be gon te slaan. Daarbij werd de Boer in de hartstreek getroffen en op weg naar het ziekenhuis te Leeuwarden overleed hij aan inwendige verbloeding. Wegens zware mishandeling, den dood tot gevolg hebbende, veroordeelde de Leeuwarder rechtbank v. d. P. tot zes maanden gevangenisstraf. In hooger beroep achtte de procureur-ge neraal den verdachte wel schuldig, maar zeide van oordeel te zijn, dat een beroep op noodweer hier opging. Hij vroeg daarom ontslag van rechtsvervolging. Het Leeuwarder gerechtshof, gister uit- praak doende, achtte verdachte schuldig aan doodslag, doch nam eveneens noodweer aan en verklaarde daarom het gepleegde feit niet strafbaar, zoodat verdachte van alle rechtsvervolging werd ontslagen. Medan 6 Juli [Band.6 Juli Athene 6 Juli j Adam 6 Juli Basra 6 Juli |jodph.6Juli Pelikaan (heenreis) Gier (terugreis) Oehoe (heenreis) Zilverreiger Ranp.6Juli |jodph.6.Iuli (terugreis) Wielewaal (heenreis) Torenvalk (terugreis) 1 Adam 6 Juli Athene 6 Juli I 1 (Band. 6 Juli jMedan6Juli Groot Fransch Oceaanvliegtuig in aanbouw. Op het oogenblik is men te Bordeaux be zig met den bouw van een transatlant.i- schen vliegboot ter vervanging van de Croix du Sud", ..Lieutenant de Vaisseau Paris" en „Ville de Saint Pierre „Het toestel, dat in 1940 in dienst zal worden gesteld, zal een vleugelspanning hebben van 57 meter, een lengte van 43 meter en een hoogte van 10 meter. Het zal zeer weelderig zijn ingericht: iedere passagier zal de beschikking hebben over een hut met een kabinet. De vliegboot zal 40 pas sagiers kunnen vervoeren, behalve, de uit acht personen bestaande bemanning, be nevens drie ton vracht, liet traject Bisca- rosseNew York zou in 16 uur worden af gelegd met een snelheid van 150 km. per uur. Tsjechen herdenken nationale held. De Tsjechen hebben den sterfdag-van den na- tionalen held Jan Hus herdacht. De Duit sche autoriteiten hadden de gebruikelijke betoogingen met optochten en illuminaties verboden. Daarom begaven de bewoners van Praag zich reeds in den ochtend naar het standbeeld van Hus en naar het graf van den onbekenden soldaat, waar zij kransen neerlegden. De monumenten gin gen spoedig gedeeltelijk onder bloemen schuil. Ook werd het volkslied gezongen. Zwitsersch radiostation door brand vernield. In het Zwitsersche radiostation Schwar- zenijurg is gisterochtend door onbekende oorzaak brand uitgebroken, tengevolge waarvan het gedeeltelijk verwoest is. Krachtige aardbeving in Amerika. Het seismologisch laboratorium te Passadena heeft gisteren meegedeeld, dat zich op 1300 km. afstand een aardbeving had voorge daan, krachtig genoeg om aanzienlijke schade te hebben aangericht, zoo zij in een bewoond gebied heeft plaats gevonden". Engelsche interesse voor Poolsche goederen. Lurski, de directeur van het exportinsti tuut te Warschau, is naar Londen vertrok ken, teneinde aldaar de nieuwe mogelijk heden voor het PoolschEngelsche han delsverkeer te bestudeeren, gezien de zeer groote belangstelling welke Engelsche han delskringen voor den Poolschen export aan den dag leggen. Verscheidene Engelsche firma's informeeren op het oogenblik bij Poolsche firma's naar een reeks goederen, welke tot dusverre niet naar Engeland werden uitgevoerd. Petroleum in Italië. In Pietramala bij Florence heeft men bij het zoeken naar nieuwe metaangasbronnen, op een diepte van 807 meter de aanwezigheid van petro- leum geconstateerd. Denzelfden dag wer den reeds ongeveer duizend liter olie ge wonnen. Hitlerjeugdkamp in Dantzig. De bladerf melden uit Dantzig, dat de Dantzigsche nationaal socialisten te Plehandorf bij de bocht van Dantzig een kamp voor Hitler- jcugd organiseeren, voor 1200 personen, die waarschijnlijk Zaterdag in Dantzig zullen komen. Deze jongelieden zouden ingelijfd worden bij het zg. vrijcorps. Des nachts zouden wapens gesmokkeld worden langs grenswegen. Brand aan boord van vluchtelingenschip. Wederom hebben Europeesche Joden een verschrikkelijk drama beleefd op hun tocht naar andere gebieden. Het gebeurde gisteren in de wateren van de Dodekane- sos, waar brand ontstond aan boord van een schip, dat onder Panameeschen vlag voer cn dat 400 Oostenrijksche joden aan boord had. De „Rim" welk schip zich ter hoogte van het eiland Simi, bij Rhodes be vond. Het Italiaansclie s.s. Fiume, dat bij Rhodos voor anker lag, voer terstond uit cn verleende assistentie. De opvarenden werden aan boord gebracht van het Itali aansclie schip en de Rim zou ten slotte ge strand zijn. Oproep aan Duitsche mijnwerkers. In een te Swansea gehouden conferentie heeft dc federatie van Britsche mijnwer kers heden besloten een boodschap per radio int te zenden aan de Duitsche mijn werkers cn hen op te roepen weerstand te bieden aan iedere agressiepolitiek, van welk land die ook moge komen. Italiaanschc vloot oefent. De Italiaan* sche vlootdivisie, die een bezoek heeft ge bracht aan Tanger, zet haar manoeuvres voort in de wateren der Middellandsche ^ee. In de laatste tien dagen van Juli, n anneer de vlooteskaders, die resp. een kruistocht in het westen en in het oosten eter Middellandsche Zee maken, elkander uilen ontmoeten, zal een groote slofma- noeuvre met spiegelgevechten worden ge houden, die 48 uur zal duren in het mid den van de Middellandsche Zee, met deel neming van düikbooten en vliegtuigen. Atlantic Clipper te Lissabon. De „Atlan tic Clipper', welke gisteren uit de Ver- eenigde Staten is vertrokken, is gistermid dag te 18.i3 uur te Lissabon aangeko men. B Nieuwe nistructies naar Moskou. Er zijn gister reeds instructies gezonden aan de vertegenwoordigers van Engeland en i'iankrijk te Moskou met het oog op een voorzetting der onderhandelingen ten aan zien van de sluiting van een drie-partijen- ov ereenkomst.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2