Predikbeurten Oud - Kamerlid Nierstrasz overleden Hef ontslag van den burgemeester van Ootmarsum Niet alles in Slowakije vindt Duitsche waardeering Een ondankbare gastl Twee Duitsche spionnen gearresteerd Topprestatie van een zweefvliegster De brand op de „Tapanoeli" De zeilwedstrijd naar Den Helder Nederlandsch kapitein van menschensmokkel beschuldigd Maandag behandelt Chamberlain Dantzig Spaarhuisfraude heeft één lichtpunt AMeüeJi De Ruyfer verbetert het Nederlandsch record over een mijl Uit onze Omgeving Bestuur en R. v, T. der Coöp. Boerenleenbank „Koegras" treden en bloc af gemeenteraad. herhalingsoefeningen. blok naar nijmegen. breezand. ernstige aanrijding. ut ?!",wton te,auwe) f 29—31. Totaal 84 H L. Alles per 100 Kg. Na een loopbaan bij de Marine in de politiek. Na een kortstondige ziekte is gister avond te Heemstede op 77-jarigen leeftijd overleden de heer B. Nier strasz. De lieer Boudewijn Nierstrasz werd op 10 Sentember 1801 te 's-Graven- hagc geboren. Hij werd bij de Marine opgeleid cn bezocht van 18761879 het koninklijk instituut voor de ma rine. In 1879 werd hij adelborst eer ste klasse, in 1881 luitenant-ter-zee tweede klasse. In 1S83 werd hij gepensionneerd en kwam hij als adjunct-inspecteur bij de H.1J.S.M. te Haarlem en Amsterdam. Van 1888 tot 1921 was hij directeur van de Hollandsche Stoom boot-Maatschappij te Amsterdam. In 1913 werd hij gekozen tot lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, waarin hij tot 1918 zitting had. Daarna heeft hij van Juli tot Oc- tober 1919 nog eens zitting in de Tweede Ka mer gehad. Van 1905 tot 1921 was hij lid van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Am sterdam. De overledene was commissaris van ver schillende stoomvaartmaatschappijen en vi- ce-president van de Nederlandsch-Indische handelsbank. BEROEP VAN JHR. VON BONNING HAUSEN AFGEWEZEN. Een burgemeester wel ambtenaar in den zin der Ambtenarenwet. Gisteren heeft het Ambtenarengerecht te Arnhem, dat voor de zaak-von Bonninghau- sen zitting te Almelo heeft gehouden, uit spraak gedaan. Zooals bekend is de ontslagen burgemees ter v an Ootmarsum, jhr. von Bonninghausen in beroep gekomen tegen dit ontslag, omdat het op feitelijke onjuiste gronden zou zijn verleend, terwijl hij tevens meende, dat hij recht had op eervol ontslag. Het Ambtenarengerecht heeft thans het beroep ongegrond verklaard en afgewezen aangezien werd overwogen dat het Ambtenarengerecht wel be voegd was kennis te nemen van het beroep, daar een burgemeester wel ambtenaar in den zin der Ambtena renwet moot worden geacht, weshal ve de ontslagen burgemeester ont vankelijk moest worden verklaard, echter niet wat betreft den eisch om volledige inzage van de beschuldi gingen te verkrijgen. Omtrent de zaak, waar het hier om gaat, zeide het Ambtenarengerecht, dat een ont slag niet onredelijk of onoirbaar moet wor den geacht, als er werkelijk uitdrukkingen als die, welke den burgemeester in den mond worden gelegd, gebruikt zijn. Uit de getui genverklaringen, moet worden opgemaakt, dat deze of soortgelijke uitdrukkingen zijn gebezigd, en de gronden van het ontslag dus niet onjuist waren. Wat betreft den eisch om eervol ontslag te verkrijgen, meent het Ambtenarengerecht, dat deze niet kart steu nen op eenig voorschrift cn de minister ten deze zijn bevoegdheid niet heeft overschre den. Verzet tegen nieuwe wetsont werpen. De Dantziger Vorposten vaak de spreekbuis van officieele kringen in Duitsch land protesteert tegen de Slowaaksehe wetsontwerpen inzake de nationaliteit en de verdeeling van het land in zeven dis tricten welke tengevolge zouden hebben, dat alle vroegere Sudetenduitschers in Slowa kije, zelfs zij die er reeds jaren wonen, va derlandsloos zouden worden. Het blad wil niet aannemen, dat de Slowaaksehe regee ring het plan heeft, de Duitsche volksgroep te verzwakken .Het betoogt, dat „Slowakije zich gesteld ziet voor beslissingen van groote draagwijdte", en besluit: „Het zou een onredelijke politiek zijn. als chauvinis tische elementen de regeering te Bratislava er toe zouden brengen, wetsontwerpen te onderteekenen die nadeclig zijn voor de Duitsche volksgroep. Goedheid, met diefstal beloond. De Amsterdamsche politie heeft gister morgen een inwoner van Schiedam gear resteerd, die zich aan diefstal van zestig galden heeft schuldig gemaakt. De man logeerde bij een familie in de Frederiksstraat en heeft daar, inplaats van zijn dankbaarheid te toonen, een portemon- naie inhoudende zestig gulden gestolen. Hij had het geld in een der kamers onder de vloerbedekking verborgen. De eigenaar van het geld was bij vermissing echter gaan zoeken en wist het geld terug te vinden. Aangifte bij de politie volgde, waardoor de dader kon worden gearresteerd. Na ver hoord te zijn is de uian echter weer op vrije voeten gesteld. Tegen hem is een ver volging ingesteld. De politieke afdeeling van het departe ment van politie te Bazel deelt mede, dat enkele dagen geleden te Bazel een agent van de geheime Duitsche polilic is gearres teerd, die zoowel de Zwitsersche als de Frausche nationaliteit bezit. Kort daarna werd ook zijn opdrachtgever een beambte van de Gestapo, op het station van Bazel gearresteerd. Bussin legt bijna 730 K.M. af. De Russin Klepikova heeft met een zweefvliegtuig een afstand van bijna 730 K.M. afgelegd en daar mede het in 1937 door den Rus Rastorgoejev gevestigde internatio nale record aanzienlijk overschre den. De door haar afgelegde af stand is meer dan twee maal zoo groot als die welke in 1937 is af gelegd door de tegenwoordige houd ster van het record voor vrouwen, de Duitsche zweefvliegster Reitsch. Het lossen hervat. De directie van de Rotterdamsche. Lloyd heeft in den laten middag bericht ontvangen dat aan boord van de „Tapanoeli" liet los sen der lading op de normale wijze was her vat. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Drie jachten te Ostende aange komen. Hedenmorgen zijn drie van de negen jachten, welke nog deelnemen aan den zeil wedstrijd Hoek van Holland-Ostende, Dover Den Helder te Ostende aangekomen. De „Zeearend" Van C. Bruynzcel (Kokink- lijke) was de eerste met enkele uren voor sprong op de „Corabia II" van mr. Kars (Maas). Om half zes liep de „Boekanier' van Ruys (Maas) de haven van Ostende binnen. Engelsclie rechtbank roept hem ter verantwoording. Voor den politierechter van de Theems is gisteren de zaak behandeld tegen een zeke ren Isidore Singer, van beroep bakker, wien ten laste wordt gelegd, dat bij als vreemdeling zonder vaste nationaliteit om streeks 30 Juni j.1. zonder vergunning van het Nederlandsche- s.s. „Insulinde" aan land is gegaan. De rechter heeft de preventieve hechlenis, waarin Singer zich bevindt, ver lengd. Kapitein Johannes Salomons en vijf leden der bemanning van de „Insulinde" hebben zich wegens medeplichtigheid moeten ver antwoorden. De kapitein is tegen een borg stelling van 500 pond sterling voor den tijd van een week voorloopig in vrijheid gesteld terwijl de leden der bemanning voor den- zelfden tijd in voorloopige vrijheid zijn ge steld. De parlementaire weg is een maal een kronkelpad. De diplomatieke medewerker van Reuter verneemt, dat de verklaring, die Chamber lain gisteren in het Lagerhuis had zullen afleggen over Dantzig, in verband met de eischen der parlementaire procedure tot Maandag is uitgesteld. Eergisteravond zijn de nieuwe instructies voor Seeds met betrekking tot het arïti- agressiepact naar Moskou verzonden. Men hoopt, dat spoedig een nieuwe bespreking tusschen Molotov en de Britsche en Frau sche ambassadeurs zal worden gehouden. Spaarders waarschijnlijk niet benadeeld. DE DIRECTEUR ONMIDDELLIJK ONTSLAGEN. Naar aanleiding van de berichten in de dagbladen over de bij de N.V. Verzekering- Maatschappij „Spaaruis" te Haarlem ge pleegde verduistering, vernemen wij van de Verzekeringskamer, dat, voor zoover, tot nog toe kon worden nagegaan, het verduis terde bedrag de extra-reserve en de admi nistratie reserve niet overtreft. Indien het uitgebreide administra tieve onderzoek, dat door de Verze keringskamer is ingesteld, geen nieuwe feiten aan het licht brengt, is het niet onwaarschijnlijk, dat het eigenlijke spaartegoed der spaarders niet of slechts in zeer geringe ma te aangetast zal blijken te zijn. Den spaarders wordt dan ook aangera den rustig de andere berichten omtrent den uitslag van het onderzoek der Verzeke ringskamer af te wachten. Naar wij voorts vernemen is de lieer C. E. H. van H. door de Verzekeringskamer onmiddellijk als directeur der N.V. „Spaar- huis" ontslagen. Onze athleten op de A.AJV.-kam- pioenschappen te Londen. Gisteren zijn in het White City Stadion te Londen de A.A.A.-kampioenschappen aangevangen, waaraan ook een sterke ploeg Neederlandsche elftallen deelneemt. De beste prestatie werd geleverd door de Rnyter, die op de mijl te gen den Engelschman Alford het Nederlandsch record verbeterde, door dezen afstand af Te leggen in 4 min. 18 sec. Het record stond op naam van Jan Zcegers, die het op 24 Augus tus 1929 te Amsterdam met 4 min. 30.2 sec. vestigde. Alford noteer de 4 min. 17.4 sec. Op de 220 yards wonnen Heinz Baumgar- ten en Osendarp respectievelijk met 22,5 en 22,3 sec. hun serie. Van Beveren werd derde in zijn serie achter Rangeley (Engeland) en Cumberbatcli (Trinidad)) wat hem zijn plaats kostte in den halven eindstrijd. In de eerste serie van den halven eind strijd op de 220 yards won Holmes met een nieter voorsprong voor den Belg Saelens en Heinz Baumgarten. In de tweede serie won Sweeney (Engeland) met 35 c.M. voor Osen darp en Rangeley (Engeland). Osendarp en Baumgarten plaatste zich echter in den eindstrijd. Karl Baumgarten en Butselaar kwamen op de 440 yards beiden in de volgende ron de In den halven eindstrijd won Baumgar ten wederom zijn serie in den fraaien tijd van 49,6 sec. Butselaar werd uitgeschakeld. Spanjerdt kwam in den eindstrijd van het nummer hoogspringen met een sprong van 1.75 meter. De Griek Palamiotis won het nummer hink-stap-sprong met 15.02 meter (nieuw Grieksch record); onze landgenoot Peters werd tweede met 14.54 meter. Bouman bezette de vierde plaats op de 80 yards. Houtman en van der Tooien konden zich met sprongen van respectievelijk 6.53 meter en 6.67 meter niet in den eindstrijd plaat sen. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. In den eindstrijd van het heeren enkel spel won gisteren de Amerikaan Bobby Riggs van zijnl andgenoot Cooke in vijf sets met 2—6, 86, 36, 63, 62 en be haalde hiermede dus den titel van officieus wereldkampioen. In het dames dubbelspel plaatsten de ti- telhoudsters Mevr. Fabyan en Mej. Mar- ble zich in de finale, waar zij heden tegen Mej. Jacobs en Mej. Yorke uitkomen. JULIANADORP. In een Donderdagavond ten huize van den kassier gehouden gecombineerde vergade ring van het Bestuur en den Raad van Toe zicht van de Coop. Boerenleenbank is men het over een principieele kwestie niet eens kunnen worden en toen men gistermorgen te ong. half één uiteenging had men het be sluit genomen om en bloc af te treden. Dit besluit houdt geen verband met de '-assiers- benoeming. De heeren zullen echter zit ting blijven nemen, tot de ledenvergadering die volgende week zal bijeenkomen, een nieuw college zal hebben gekozen. ONTSLAG AANGEVRAAGD. Door den bode der vereeniging „Vooruit gang zij ons Streven" is, nadat hij een lan- e reeks van jaren als zoodanig is werk zaam geweest, ontslag aangevraagd en zoo worden thans maatregelen getroffen om een anderen functionaris aan te stellen. WIERINGEN DEN OEVER. ROODVONK. Wederom heeft zich alhier een geval van roodvonk voorgedaan en wel in het gezin v. d. K. aan de Hofstraat. VERKOCHT. Het visschersvaartuig W.R. 12, eigendom van den heer S. Rotgans, is uit de hand ver kocht aan de heeren W. Tijsen Jz. en D. Tijsen Pz. GESLAAGD. De heer P. Kraak, schilder alhier, slaagde deze week te Den Helder voor het drogisten diploma. OOSTERLAND. SCHOOLREISJE O.L.S. Ook de kleintjes van de O.L.S. te Ooster- land hebben hun jaarlijksche schoolreisje weer gehad. Zag het er gistermorgen eerst nogal somber uit, over 't algemeen is het weer goed geweest. Alleen aan het strand in Castricum aan Zee kon niet zoo lang vertoefd worden, maar verder hebben de kinderen op de kaasmarkt te Alkmaar in de speeltuinen van Bergen en Schoorl cn in de duinen volop kunnen genieten en een vroolijke schare bereikte dan ook ongeveer half negen Oosterland weer. Aan allen die de reisjes dit jaar weer zoo goed hebben helpen slagen, komt zeker een woord van dank toe. EEN R.K. VEREENIGINGSGEBOUW. In een dezer dagen gehouden vergadering an het R.K. parochiaal kerkbestuur van de parochie „St. Hippolvtus" alhier, is be sloten over te gaan tot den bouw van een R.K. vereenigingsgebouw. Dit gebouw zal dan op het terrein ten Zuiden van de pas torie verrijzen. Bij onderhandsche aanbeste ding is de bouw opgedragen aan de firma gebr. Boersen, aannemers alhier. VERLOF BURGEMEES ER. De burgemeester dezer gemeente, de ne« L. C. Kol ff, zal van 17 Juli t.m. 13 as. met verlof uit deze gemeente afwezig zijn, en gedurende dien tijd ,*vol^en vangen door den heer O. J. Bosket, der dezer gemeente. De bij de jongste verkiezing voor leden van den gemeenteraad benoemde nieu raadsleden hebben allen hun benoenu g aanvaard. BURGERLIJKE STAND van 24 Juni t.m. 7 Juli 1939. Geboren: Rudolf, z. v. B. G. Zanstra, en M. J. Pouwels; Wietze Jan, z. v. H. Duimc- ring en G. Wiebenga; Geeitruida, d. v. I Heikens en G. Langes; Pieter Jan, z. v. L. P. Trap en J. W. Langerak; Henny, z. v. H. v. Markus en J. Haaksman; Sikkc, z. v. II. Werkhoven en W. Greidanus. Ondertrouwd: D. Lont en R. Rotgans. Gehuwd: A. de Graaf en C. Geusebroek; J. Hoekstra en C. A. Bruul. Overleden: Geen. Al Meijer, licht. 1935 op 14 Sept. 1939 bij het le Regt. Wielrijders te Den Bosch voor 17 dagen; P. Groet, licht. 1933, op 14 Sept. 1939 bij het le Regt. Huzaren te Deventer, voor 17 dagen. ANNA PAULOWNA B.K.C.—LANDMACHTELFTAL. 2—2. Zoo triest en onheilspellend het weer gis terenavond was, zoo zonnig en verwarmend was de avondwedstrijd, die B.K.C. thans speelde tegen een Landmachtelftal uit Den Helder, aan welks kant we naast andere, van de vorige keer bekende spelers, thans de Alkm. Boys-back Pater zagen opgesteld en dat dan ook zeker niet zwakker was dan het Kijkduinelftal van vorige week. Dat de wed strijd desalniettemin een andere, voor B.K.C. meer eervolle uitslag heeft dan toen, is dan ook toe te schrijven aan de uitstekende wijze waarop B.K.C. zicli gisteravond heeft ge weerd. De ex-adspirant Ligtendag stond midvoor, Van Teulingen Jz. rechtsbinnen, Muntjewerf rechtsbuiten, Jan Steenvoorde rechtshalf en Siem Baltus linkshalf. C. de Schipper verde digde het doel. Welbeschouwd dus, behalve de omzettingen, een proef met vijf invallers! Een beletsel bleek dit intusschen niet om een fiksche partij voetbal ten beste te geven en het is aan twijfel onderhevig of de vol ledige B.K.C.-ploeg het er beter af had ge bracht. Alleen het schot van J. de Schip per werd nog gemist. Niettegenstaande het windnadeel en de groote veldmeerderheid van B.K.C., scoorde de landmacht liet eerst. Na 13 minuten brak de aanval door, de snelle rechtsbuiten zette zuiver voor en de toegesnelde Van Es scoorde met een felle schuiver (0—1). Vooral het on zuiver schieten van Jac. van Wees die overigens prachtig speelde was er oorzaak van dat de rust met dien achterstand dreigde in te gaan. Maar vlak voor de pauze dook Jan van Wees plotseling achter de niets-ver- moedenden Pater op, die den bal liet uit- loopen hij zette voor en Van Teulingen trof het net (11). Vlak na de hervatting zette B.K.C. een moedig offensief in. Jan van Wees gaf een listige trekbal en voor ie mand er erg in had, schoot Ligtendag den bal foutloos in de touwen (21. De onstui mige wijze waarop B.K.C. steeds in "den aan val bleef, deed meer goals verwachten. Dit lukte B.K.C. echter niet. Wel de landmacht die tegen het einde in het halfdonker gelijk maakte (22). De soldaten hadden een prima scheidsrechter meegebracht! GESLAAGD. De heer D. Rczelman Cz. slaagde na schrif telijk en mondeling examen, afgelegd te Hoorn en Amsterdam, voor het diploma „Zaakvoerder". OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de hier gehouden „Zon- nestraar'-collecte bedroeg f 85.73. OPENSTELLING BRUG TE VAN EWIJCKSLUIS. Maandag wordt de nieuwe brug te Van Ewijcksluis voor het verkeer opengesteld. Het gereed komen van deze brug is een mooi besluit van de reeks belangrijke verkeersverbeterin- gen, die onder Dijkgraaf Wijdenes Spaans zijn tot stand gekomen. Het is dan ook wel jammer, dat andere werkzaamheden hem verhinderen deze brug toch vooral zijn werk door een of an dere symbolische handeling persoonlijk open te jgtellen. Een belangrijke verbetering is het. Want niet alleen komt de brug, die niet, zooals de oude wipbrug, twee kleppen, doch een klap heeft, vlakker te liggen, maar de rij breedte, die 3 M. 15 was, wordt aanmerkelijk grooter, n.1. 5 m. 50. Nu kunnen dus twee auto's el kaar op de brug passeeren en daar bovendien het uitzicht ruimer werd, is het voor het ver keer op dit punt heel wat minder gevaarlijk geworden. VOORTAAN EEN HANDREM ER OP. De heer J. Hoekstra van Wieringen, die Donderdag een paar gasten naar den trein van vijf uur bracht, vergat z'n auto op de handrem te zetten, toen hij mee het station inging om afscheid te nemen. Door onbe kende oorzaak geraakte de wagen in bewe ging, reed den schuinen kant af en kwam, met het voorstuk in de modder, rechtop in den Spoorput te staan. Met behulp van een vrachtwagen cn takels gelukte het de firma Boerman de auto weer op den weg te trek ken. Ogenschijnlijk mankeerde er aan den wagen niet veel, maar de heer H. vond het toch maar veiliger, zich met de auto van den heer Daalder naar Wieringen te laten brengen en den eigen wagen op sleeptouw te nemen. SCHOOLZWEMMEN. Het jaarlijksche schoolzwemtournooi van de zwemver". Het Oude Veer in liet bad van het Witte Kruis en waaraan de drie open bare scholen deelnemen, zal dit jaais plaats vinden op Wo&nsdag 12 Juli, 's middags half drie. De oorzaak van het feit dat de wedstrijden een week vroeger zijn dan an ders, is gelegen in het feit, dat de heer Mol wiens vertrek naar Alkmaar op 15 Juli is bepaald zeer gaarne voor het laatst de schoolzwemdag wil medemaken. De wissel beker is door alle drie scholen één keer ge wonnen. Het laatst door Oostpolder, die de beker dan ook le verdedigen heeft. Jet gelegenheid van zijn afscheid heeft de heer Mol een medaille uitgeloofd voor den iongen of het meisje, welke den besten tijd afk-t nn de 25 meter schoolslag. Een extra i «LooLjcsd lus, .ui wel in zal slaan. Onze plaatsgenoot Anton Blok is uitge- noodisd deel te nemen aan de athletiek- wedstrijden le Nijmegen, die daar a.s. Zon. da^ ter gelegenheid van de opening van liet nieuwe stadion „de Goffert zullen wor den gehouden. Blok komt uit op het num. mer 400 Meter hardloopen tegen een veld van eerste klasse tegenstandeis. Het zesjarig dochtertje van den heer Pro- cé kwam Donderdagmiddag per fiets over liet bruggetje voor het huis van den heer Van-Loon, den Zandvaartsweg opgereden, toen een vertegenwoordiger van „Radion" met z'n auto aankwam, die langs die vaart in de richting van de Molenvaart reed. Het meisje, dat juist in tegengestelde richting wilde gaan, moest dus den weg oversteken om rechts te kunnen houden, maar daar voor was de afstand tusschen haar en de auto te klein. De chauffeur remde zoo sterk, dat de wielen geblokkeerd waren, doch de voortschuivende auto botste toch tegen de fiets, die op den bumper kwam te liggen. Het meisje sloeg op den grond. Dokter Veenis, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat zij haar linker hoven- arm en linker onderbeen gebroken had, waarom het kind naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd moest worden. Ter waarschuwing wijzen wij er nog eens op dat leeken bij dergelijke ongelukken, den patiënt het beste stil kunnen laten liggen tot deskundige hulp aanwezig is. In dit ge val nam een juffrouw, die zichzelf mis schien heel kordaat vond, het meisje in haar armen en droeg het naar het ouder lijk huis, niet beseffend dat zij daarmee iets heel gevaarlijks deed, omdat dit tot compli caties had kunnen leiden. J# 'ALKMAAR INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP DE WIELERBAAN. De Tweede Zondagavondwedstrijd op de Alkmaarsche wielerbaan zal tevens de eer ste internationale wedstrijd worden, door dat het zeer sterke koppel KilianVopel de winnaars van alle Zesdaagsclien in. Amerika!, aan den start zal komen. Daar is verder het koppel WalsPelle- naars, met hetwelk we in één adem noe men v. Schijndelv. d. Broek en Groene, wegenZwartepoorte. De drie overige koppels zijn Klink— Groot, C. Bakkerv. d. Voort en Kremers— KI. Bakker. Natuurlijk is geheel Alkmaar benieuwd naar de verrichtingen van den' Wieringer Klink en Jan Groot, temeer omdat dit koppel onlangs in Limburg een uitstekenden wedstrijd reed. In het voorprogramma rijden Wals, Ki lian, Kremers en v. d. Voort een sprint- wedstrijd, Klink en Groenewegen zijn ach tervolgingsspecialisten en zullen elkaar op de 5 K.M. ontmoeten. Verder rijden de anderen een klassementwedstrijd en ecu 10 K.M.-wedstrijd. Het programma wordt dan nog aangevuld met een 10 K.M.-wedstrijd voor Noordhol- landsche amateurs en onafhankelijken (o.a. Piet Evers, Ottenbros, Bos e.a.) waarbij als attractie een extra-prijs is uitgeloofd. Men ziet, dat het dus een kloek pro gramma is, dat een bezoek zeer zeker waard zal zijn. ZONDAG 9 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Cand. W. de Mooij. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. A. Mul der, van Aardenburg. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli. Schotsche muizen 44.50; bl. eigenheimers 4.405.50; drielingen 2.50—2.90; kleine 1— k20; export 2; grove 22.10; spercieboonen 30.^0; roode kool 2.703.80; tomaten A 6.80—7.50; B 10.40; C 5.30—5.80; CC 4.10—4.20 NOORDSCHARWOUDE, 8 Juli. Schotschem uizen 44.30, export 2. grooten 4—4.10, export 2—2.10, bl. dito 4.70 o.40, drielingen 2.50—2.80, kleine 1—1.10, zilvernep 6.808.60, spercieboonen 26. tuinboon en 1.50—1.80. Bloemkool 4.70. ALKMAAR, 7 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 43 stapels, zijnde 123.000 Kg.: Fabrieksklaas kleine f 17.50, Boerenkaas kleine f 1S.50, idem commissie f 22.50. Handel goed. ALKMAAR, 7 Juli. i ^ao?~eurs' Edammer 40 plus, aan '0(1 8170 stuks, verkocht 6950 stuks, prijs t 16 17. Ed. Kruid, aanbod 150 stuks. To taal aanbod 8320 stuks, verkocht 6950 stuks ALKMAAR, 7 Juli. Graanmarkt. 16 H.L. voertarwe 6.75, li,"; chev- f 8.50-8.75, 16 H.L. avei f 7.107.60, 9 HL. boonen, w.o.: paar- c eöoonen f 8, bruine f 25 en witte boonen «e i 4 h.L. blauwmaanzaad f 21.50; 3 ALKMAAR, 7 Juli. Aardappelen 2.50—5, aardbeien 0.65-1.16, ,®s™ 6—10 andijvie 0.50—1.80, bloem- 58, doperwten 4— LoO. druiven 22-28, kropsla 0.50-1.80, kom i-ommers 2—4, meloenen 12—24, peterselie Perziken 18.50, postelein 0.100.16, aeü ,t~ rabarber 1—4.50, roode kool fw, selderie 1—2, spinazie 0.32—0.72, snij- o°non 10 18, dubbele spercieboonen 14— tu'"b„00"eri 0.250.40. tomaten 4-7, hitc tk wortelen 2.50—5.50, zwarte bessen 1416.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8