INDISCHE UITRUSTING HERMAN NYPELS' /Lqejtidxi Met de Nieuwediepers op de Tarakan De groep der zwarttongigen fraai weer Donderdag 13 Juli 1939 Tweede Blad Moeder trekt aan 't wiegetouw - Mekkagangers UW Kleedingmagazijnen, Den Helder De onthulling van het Dorus Rijkers-borstbeeld Dc ,,Nieuwediep" vaart weer Tarakan seint: Tentoonstelling Centraal 7e leerjaar Burgerlijke Stand van Den Helder Eén op de drie Om het kampioenschap van Den Helder Huren van een gedeelte strand Drankwet De nationale Vijfkamp ITlcuineAeucAUn Gezonde voeten met Wat gebeurt er in Zuid-Tirol De Nieuwedieper boot WiJ ontvingen zoojuist een reisbrief V van onzen redacteur, die de reis met de f „Tarakan" naar Noorwegen meemaakt. Er blijkt inderdaad uit dat er nogal wat zeezieken geweest zijn, aaar dat dit aan de goede stemming geen afbreuk gedaan heeft. Misschien dat wfj aan het einde der week nog een brief mogen ontvangen. In dat geval hopen wjj deze nog voor thuis komst der Nieuwediepsche Tarakanners te publiceeren. Aan boord van de „Tarakan", ergens op zee bij Skagerak. 9 Juli '39. Ons eerste avontuur beleefden we in Bever wijk, toen één van de deelnemers z'n jas in de electrische liet hangen en wij met z'n allen den Tarakantrein net voor onzen neus zagen wegrijden. Dat was een misverstand var de zijde der spoorwegen en met de bekende ser vice reed een kwartier later een extra trein voor onze groep voor en werden we koninklijk naar de Tarakan vervoerd. We waren vol goeden moed, niettegenstaan de de cynische snuiten en opmerkingen van eenige terrein-arbeiders op het Hoogovenbe- drijf, die verzekerden, dat we „strakkies wel over de tong zoue gaan". Trouwens, we hadden met die mogelijkheid ook rekening gehouden en van Alkmaar naar Beverwijk suikerzoete Norit tabletten gegeten, tot onze tongen en lippen er als koolteer uit zagen, wat den heer Mul,der de opmerking ont lokte, dat hij met de club der zwarttongigen op stap was, terwijl de chef van onze binderij meende, dat de chef van ons bedrijf, die ook mee was, aan de kranteninkt consumptie was. t Aan boord van de Tarakan. We werden aan boord van de Tarakan ver welkomd, toen we in onze slaapruimte waren afgedaald, door het blozend hoofd van onzen directeur van gemeentewerken, den heer Dok ter, die met nog twee Jutters, de heeren Tee ring en Kruyff, juist hun hoofden door het luik staken. Ha, dat was even een ontmoeting! Daar moest de vierde Jutter, die ook buiten onze groep aan boord was van verwittigd worden. En zijn naam schalde uit twintig Jutterkelen: „Piet, Pièieiet, hé kom er is even". Het ge laat van onzen ontvanger, als een levende reclame voor een bepaald product van onze nationale industrie, altijd lachend en zonnig, viel als een soort rijpe appel naast de drie andere Jutterhoofden. Of ze °ven spijt hadden die vier Jutters, dat ze niet met de Heldersche Courant waren mee gegaan. Ze zaten met z'n vieren in een ruim met honderd jongens en heeren met baarden en wij hadden met z'n zestienen een ruim voor ons alleen, wat een weldaad. Iedere Tarakan- nees, die het hoorde stond te watertanden. De Tarakan ontving ons dus vriendelijk. Het schip was rijk gepavoiseerd en de radio speelde de nieuwste schlagers. Op den kant stonden honderden en honder den familieleden en kennissen van de excur- sisten en toen de sirene haar afscheidsgroet tot driemaal toe door de lucht scheurde, zoo dat je je trommelvlies beveiligen moest, toen hadden we handen en zakdoeken te kort. Maarde ontroering was gauw voorbij, daar zorgde de Noordzee wel voor, die zoodra de Tarakan haar neus buiten de pieren stak, een opmepper gaf, die niet vriendelijk was. En bij dien eersten tik bleef het niet. De zee was als m'n kleine jongen, die als hij z'n broertje moet sussen, z'n wagen heen en weer schudt, alsof hij er uitgehobbeld moet worden. Zoo schudde de zee den buik van de Tarakan en wij, die in dien buik zaten als de Grieken in het paard van Troje, schudden mee stuurboord bakboord stuurboord bakboord. Die schudderij was maar een matig genoe gen, vooral voor reisgenooten, die voor geen tientje op de kermis in de zweef zouden gaan zitten. 't Duurde dan ook niet lang, of een lid van onze groep kwam met een benepen gezicht vertellen, dat hij zijn aardappels en worteltjes aan Neptunus geofferd had en toen we om 7 uur aan tafel gingen, ontbraken vier man, die min of meer als een dweil op dek of in een van de ruimen lagen. wordt goed verzorgd en zeer voordeelig geleverd door Een avond aan boord van de Tarakan is kort van duur en vol van afwisseling. De can- tine is een gezellig geval met veel tafeltjes, lange banken en houten klapstoeltjes en zoo tegen acht uur, na den maaltijd bezet met schrijvende, lezende, schakende, bridgende en luierende Tarakanners. Er staat een piano voor gemeenschappelijke zang. Het ding wordt min of meer mishandeld door jongere en oudere Beethovens die er Mieldijk-muziek aan ontlokken. Maar overigens, gezellig is het wel. En vergeten we niet hoe amusant het cor veeën is. We kampeeren, dus corveeën we. We dweilen en boenen, we drogen etenspannen en serveeren als volleerde kellners, vleesch en groenten, morsen met soep en zwaaien met volle juspannen. Vandaag had meneer Dokter corvee in zijn groep, morgen onze ontvanger en 't gaat gesmeerd. De eerste nacht. Om kwart over tien roept de stem van den eersten officier rond, dat het bedtijd wordt. Er wordt nog wat gedraald. Het licht is hier ook trager .om plaats te maken voor den nacht en 't is de eerste avond, de eerste sen satie van een nacht aan boord, een nacht aan boord van dit drijvende, dansende jongei^s- kamp in die schommelende goudvisschenkom. De leiding is soepel, maar vasthoudend als een terrier en na tien minuten herhaalde men weer de dringende uitnoodiging, en zakken we af in het ruim met z'n slaapkooien, met z'n stroomatrassen en zijn dreunende zang. 't Is een nieuwe sensatie in dit leven van enkel genieting voor wie niet zeeziek is. Zoo'n Tarakankrib bestaat uit zes pan latten, twee schotjes, een stroomatras en een strooien hoofdkussen. 't Valt mee als je moe bent van de zeelucht, van de deining om in je bed te rollen, maar als je eenmaal ligt heb je 't gevoel of 't kin dermeisje aan 't wiegetouw trekt en je heen en weer schommelt alsof je nog niet genoeg geschommeld hebt! Ik kan me niet begrijpen, hoe ik eens als baby deze beweging heb kunnen waardeeren. Misschien heb ik uit verbazing gezwegen, maar 't is op z'n zachtst gezegd: miserabel, om van links naar rechts en van rechts naar links gerold te worden. Om 11 uur gaat het licht uit. Alleen bij de trapingang blijft een groen omsluierde lamp branden en 's nachts om twee uur zie ik ze paars, als pindamannetjes zoo stil. Ta- rankanners als vraagteekens, peinzend over de waarschuwing van 'ïun echtvriendin, dat het dwaasheid was, het rustige huis, de warme beslotenheid van eigen kamers te verlaten voor de wankele onzekerheid van een schip en een land, waar het kil en somber- kan zijn. En van boven van het dek komen even later geluiden als van katten. Dat zijn de offers aan Neptunus. Zoo verliep de eerste nacht en ving de Zondag aan met een zonnige lucht, een hob belende zee en minder zeezieken. En nu zijn we vol optimisme, 't Is half acht en we varen al anderhalf uur tusschen de scheren, de eilandjes voor de Fjorden, 't Is droog. De Tarakanners hangen over de reeling en geniete., var. de groene bergkust. De kust met de witte huisjes. Een vriendelijk land. Zoo juist juichen de eerste Noorsche kinderen ons schip tegemoet. We worden hartelijk ontvangen in het land met z'n dui zend watervallen, met z'n sneeuwtoppen, met zijn primitieve bevolking. Morgen... morgen dan wordt ons Noor wegen op z'n schoonst getoond en wij twijfelen er niet meer aan of deze Tarakanreis zal een ervaring rijker worden in het leven van alle deelnemers, die ze nooit meer zuilen vergeten. Zooals bekend vindt a.s. Zaterdagmiddag op het Helden der Zeeplein de onthulling plaats van het borstbeeld van den Koning der Zee ridders, Dorus Rijkers. Hiervoor heeft men een oproeping geplaatst in ons blad, waarbij plaatselijke vereenigingen verzocht werden met vaandel aanwezig te zul len zijn. Tot uiterlijk 14 dezer kan men zich nog opgeven aan 't Verkeershuis, Kanaalweg. Opgegeven hebben zich reeds: Moed Volhar ding Zelfopoffering, voetbalvereeniging H.R.C., adspiranten H.R.C., gymnastiekvereeniging O.K.K., Kon. Ned. Bond van Oud-Onderoffi cieren, Het mobilisatiekruis, en een 5-tal groe pen padvinders, (Zeeverkenners, Leger des Heils, Chr. groep, neutrale groep en Roomsch Kath. groep). Natuurlijk verwacht men, dat nog vele plaatselijke vereenigingen aan de oproep ge hoor zullen geven. Wij twijfelen er echter niet aan, of dit zal alsnog geschieden. Van Zaterdag a.s. af Van Zaterdag a.s. af zal men weder in de gelegenheid zijn een tochtje naar Amsterdam via het Noordhollandsch Kanaal te maken, met tevens de mogelijkheid af te stappen op de tusschenliggende plaatsen. De dienstregeling vindt men deze dagen in onze krant, en we zijn er zeker van, dat menig Jutter (of Juttersche) van deze kans, om voor een gering bedrag deze reis te kunnen maken, zal profiteeren. Het schip zelf is geheel onderhanden geno men en ziet er prima verzorgd uit. Gezien, ook het feit, dat de „wilde bussen" thans ge temd zijn, meenen wij dat velen deze bootreis in de zomermaanden zullen maken. ij Het laatste van de „Tarakan" ontvan-jj j; gen telegram luidt als volgt: te Meroki; aangekomen om 8 uur met fraai weer. i j j Alles wel aan boord. j 5 Aldus: fraai weer. Dat beteekent, dat" 'mm men Noorwegen op z'n mooist ziet. Dat i I men dit land met zijn werkelijk zeer bij- j i j j zondere schoonheid ten volle kan genie- j j ten. j j Te vier uur gistermiddag heeft men j Merok weder verlaten, nadat men in de" j j omgeving uitstapjes gemaakt had. Om j j 8 uur hedenmorgen zal de „Tarakan" j INoorwegen's hoofdstad, Bergen, bereikt hebben, alwaar verbleven wordt tot 1 uur vanmiddag. jj j| Om 1 uurvertrek naar zee. jj Hopen wij, dat ook dezen overtocht zich i zal kenmerken door fraai weer. Men j heeft het aan de uitreis verdiendj i Zaterdagmorgen circa 6 uur wordt het i i j schip te IJmuiden terugverwacht. Omtrent het Centraal 7de leerjaar (gehuis vest school Middenstraat) bestaat bij velen nog wel eenig misverstand. Nu we het toch over deze instelling hebben met het oog op de tentoonstelling, is het een mooie gelegenheid enkele woorden daaraan te wijden. Het Centr. 7de Leerjaar is ingesteld om kinderen, die niet weten welke richting uit te gaan, nog een jaar, zij het eenigszins uitgebreid lager onderwijs te volgen, en tevens op te leiden voor de Middel bare-, Ulo- en Ambachtsscholen, waarbij door de leerkrachten speciaal gelet wordt op aan leg voor bepaalde vakken. Er wordt nog les gegeven in Wiskunde, Fransch en Engelsch door bevoegde krachten, zoodat de resultaten bij de toelatingsexamens gunstig waren. In de meisjesklasse, waarvan een flink aantal leer lingen later de Vakschool voor Meisjes bezoekt, wordt veel aandacht aan handwerken besteed. Hiervan is de tentoonstelling, die momenteel ge houden wordt in het Schoolgebouw Midden straat (een betere behuizing zou zeer ge- wenscht zijn) wel het beste bewijs. Onder de kundige leiding van Mevr. Verheus werd het geheele jaar met groote animo ge werkt, en de resultaten zijn werkelijk boven verwachting. De oude methode van brei- en merklap, van onbruikbare stukken werk heeft hier afgedaan: hier worden praktische en tegelijk fraaie brij- en borduurwerken ge maakt, als jurkjes, babygoed, zakdoekjes, jasjes volgens smaakvolle patronen. Dit werk staat op hoog peil. Gedeeltelijk wordt volgens een verplicht leerplan gewerkt, maar in den tijd, die overschiet wordt met de speciale wen- schen van de kinderen rekening gehouden, wat natuurlijk het werk animeert. Moeders, maar ook andere dames en vooral ook onderwijze ressen, die dit werk hebben te onderwijzen, raden wij een bezoek aan deze tentoonstelling ten zeerste aan. Naast handwerk-producten zijn er verschil lende teekeningen in crayon, potlood, water verf en kleurkrijt te zien; vooral ook teekenen, wat velen later op middelbare- en ambachts scholen verder hebben te ontwikkelen, wordt van de zijde van het personeel sterk geani meerd. De voorbeelden zijn met zorg gekozen. We kunnen dan ook niet anders doen dan de tentoonstelling in de aandacht van het publiek aan te bevelen. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTINGMERKEN De Ontvanger der Directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen te Den Helder, Ko ningsplein 4, maakt bekend, dat zij, die in aan merking komen voor een Kosteloos Rijwielbe- lastingmerk, en onder de gewone Kantooruren geen gelegenheid hebben een aanvraag in te dienen, dit alsnog kunnen doen op: Maandag 17 Juli, Dinsdag 25 Juli, Donder dag 20 Juli en Vrijdag 28 Juli, telkens van 7 uur tot 9 uur namiddag. ONDERTROUWD: N. H. Biersteker en J. H. L. Gerth van Wijk; P. Hollander en G. Eelman; J. van Dijk en H. C. Webeling; P. Tuinder en A. C. Captijn; T. Mallet en S. J. Egers; C. Snel en M. Zondervan; A. Breel en E. Bijl; C. Landman en G Witters; J. C. van Loon en N. Schong; W. P. Blom en T. Wust; W. J. Hoogendijk en L. Bergsma. BEVALLEN: H. M. Vlam—Gysler, z. OVERLEDEN: R. J. Fillerup, m„ 70 jaar. De directie van de Nutsspaarbank alhier deelt ons mede, dat deze week het aantal van de spaarders dezer Heldersche Instelling tot 12.500 is gestegen, zoodat nu op elke 3 inwoners van de Gemeente Den Helder gemiddeld één hunner een spaarbankboekje bij de Nutsspaarbank alhier heeft. De stand der afd. n en III om het kampioen schap schaken van Den Helder luidt als volgt: Afd. II. 1. B. Rensing 4 pl. (uit 5)2. A. Muller 3 pt. (uit 6); 3. B. de Jong 2>ipt. (uit 5); 4. B. Goedhart 1% pt. (uit 6). Hiermede is B. Rensing kampioen, waarvoor onze gelukwenschen. Afd. III. 1. G. J. Sonnenberg 5 pt. (8 wedstr.); 2. H. A. Herderschee 3(4 pt. (uit 5); 3. C. J. Bosch 3*£ p. (uit 8); 4. H. Muller 3 pt. (uit 6), 5. R. Bruinsma 2% pt. (uit 6); R. Muller 1% pt. (uit 5), B. en W. schrijven aan den Raad: Ten gevolge van de hier ter plaatse genomen militaire maatregelen, verband houdende met de tegenwoordige onzekere internationale toe standen, is het rijwielpad door de duinen, loo- pende van den Jan Verfaillewg naar het strand, nabij de Donkere Duinen, voor het openbaar verkeer afgesloten; hierdoor is het door de gemeente van den Staat gehuurde strandgedeelte aan het westelijk einde van be doeld pad practisch voor het publiek onbereik- haar geworden. Op een afstand van ongeveer 750 meter ten zuiden van dit rijwielpad bevindt zich een voet pad, dat ook door de duinen naar het strand loopt. Met toestemming van den rijkswater staat is dit pad thans, als doorgang naar het strand, voor voetgangersverkeer opengesteld. Ten gerieve van het publiek, dat van dit pad gebruik wenscht te maken, zijn van gemeente wege eenige voorzieningen getroffen. Van den Zanddijk af tot het middenduinterrein is het pad namelijk bedenkt met een plankier om dat anders het bereiken van dit terrein voor vrouwen en kinderen veel te vermoeiend zou zijn op dezelfde wijze is de afloop van het pad naar het strand voorzien. Voor de uitvoe ring van een en ander is door ons aan den rijkswaterstaat toestemming gevraagd. Verder hebben wij gevraagd, zoolang bovenbedoelde militaire maatregelen gehandhaafd blijven, ter plaatse een strandvak van gelijke lengte als en in plaats van het bovenbedoelde aan de ge meente in gebruik te willen geven. De gevraagde vergunning zoowel voor het leggen en behouden van de plankieren als voor het gebruik van het nieuwe strandgedeelte, dat gelegen is tusschen de strandpalen 3 en 3.500, is bij beschikking van den Hoofdinge nieur-Directeur van den Rijkswaterstaat van 1 Juni 1339, No. 4053, tot wederopzegging en uiterlijk tot 31 December 1939, onder de ge bruikelijke voorwaarden aan deze gemeente verleend. De Staat is bereid dit strandvak voor den tijd van zeven maanden, gerekend met ingang van 1 Juni 1939 en eindigende 31 December 1939, aan deze gemeente te verhuren tegen een huurprijs van 25.Hierbij wordt opge merkt, dat de ontvanger der registratie heeft toegezegd t.z.t. een voorstel aan het Domein- bestuur te zullen doen om de door de gemeente verschuldigde huurprijzen voor de niet of min der goed bruikbare strandgedeelten geheel of gedeeltelijk buiten invordering te laten. Onder deze omstandigheden meenen wij, dat tegen de bovengenoemde huursom geen bezwaar be hoeft te worden gemaakt. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij schrijven van 23 Mei 1939 is door J. Burger, alhier, bezwaar ingebracht tegen den hem opgelegden aanslag in het vergun ningsrecht 19391940. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift hebben wij het advies in gewonnen van het hoofd van den controle dienst der gemeentebelastingen. Op grond van den inhoud van dat advies, dat voor U bij de stukken ter inzage ligt, en waarmede wij ons, evenals de commissie van bijstand voor de financiën, kunnen vereenigen, stellen wij U voor den onderwerpelijken aanslag met een bedrag van 125.te verminderen. Bij schrijven van 4 Mei 1939 heeft N. A. Snel, alhier, bezwaar ingebracht tegen den hem opgelegden aanslag in het vergunnings recht 19391.140. Wij hebben naar aanleiding van dit bezwaarschrift het advies ongewon nen van het hoofd van den controledienst der gemeentebelastingen. Op grond van den in houd van dat advies, dat voor U bij de stuk ken ter inzage ligt en waarmede wij ons, evenals de commissie van bijstand voor de financiën, kunnen vereenigen, stellen wij U voor den onderwerpelijken aanslag met een bedrag van 12.50 te verminderen. Derde dag. Heden werd de Nationale Vijfkamp voort gezet met het onderdeel pistoolschieten. Geschoten werd op een staande manschijf, welke 3 sec zichtbaar en 10 sec. onzichtbaar was en waarop 4 series van 5 schoten moes ten worden afgegeven. Het winderige weer was oorzaak, dat de prestaties onder het normale bleven. Bij de vijfkamp B wist de off. v. adm. 2e klasse O. v. Kregten met 185 van de 200 punten het beste resultaat te behalen, te vens het hoogste aantal punten van alle an dere groepen. Lt. ter zee le kl. Jhr. F. E. de Koek kon de run naar de le plaats niet voortzetten, hij schoot slecht. Bij de onderofficieren komt de sergeant der Mariniers H. P. Ettiger meer en meer naar voren, hij wist zich heden in zijn groep 2e te plaatsen; wij geven hem thans een mooie kans op een eerste plaats. De uitslag was als volgt: Vijfkamp A (met paardrijden). Officieren. 1. Luit. J. D. F. van der Horst met 178 punten, 2. kapt. der artillerie D. W. van den Bosch. 3. luit. P. C. Snorn (10 deelnemers). Onderofficieren. Vijfkamp B. (met handgranaatwerpen) Officieren. 1. Off. v. adm. K. M. F. O. v. Kregten, 185 punten, 2. Luit. J. J. Eisma. 3. Luit. der marns. C. J. L. van Hamel... 7. Luit. ter zee le kl. F. E. de Koek. (14 deelnemers). Onderofficieren. 1. Sergt. E. J. de Kluyver, 2. Sergt. d. marns. H. P. Ettiger, 3. Vaandrig H. J. J. Meijers. (12 deelnemers). Heden te 10.00 u. vindt in het Soesterb. natuurbad het onderdeel zwemmen plaats. Officier van administratie der 2e klasse J. B. Kempees wordt 17 dezer van Hr. Ms. Gel derland geplaatst a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; officier van administratie der 2e klasse R. Bakker wordt met gelijken datum geplaatst a.b. Hr. Ms. Gelderland. De luitenant ter zee le klasse V. Nedorost, dienende bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, is den 7 Juli 1939 ter beschikking gesteld. Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak van 1 KG. a 20 cent, voldoende voor i a 4 voetbaden. N V. KON. NED. ZOUT1NDUSTR1E - BOEKELO. Enkele dagen geleden werden door de regee ringen van Duitschland en Italië maatregelen bekend gemaakt voor de evacuatie der Zuid- Tiroolsche bevolking. Deze Tiroler Duitschers zouden zich weder in Duitschland kunnen vesti gen, waartoe zij zich steeds geroepen gevoeld hebben. Weer enkele dagen later moest de betrokken Italiaansche provincie ontruimd worden door de aanwezige vreemdelingen, welk besluit de noodige sensatie opriep, en dat Rome als ver ontschuldiging in den mond gaf: „redenen van politieken en militairen aard". Wij vernemen echter dat het de Tirolers niet zoo bijster naar den zin is om zonder meer af scheid van het prachtig land te nemen. Hier hebben zij van vader op zoon gewoond, zij zijn gehecht aan hun Heimat, en als prijs voor de Duitsch-Italiaansche vriendschap dwingt men hen thans heen te gaan. Rome wenscht blijkbaar geen provincie met gemengde bevolking. Het Duitsche element moet er uit, en hier ziet men dus dat twee regeeringen inderdaad een gemeenschappelijk belang hebben. Kennelijk wordt dit streven niet gedeeld door de betrokken Tirolers, en mag men de geruch ten gelooven, dan zou er een buitengewoon ster ke ontevredenheid onder hen heerschen. Is het wellicht noodig, dat er van Italiaan sche zijde druk uitgeoefend moet worden? Dat men met de sterke arm moet gaan werken en dat men liever niet heeft, dat buitenlanders zich daarmede den mond spoelen? Het lijkt alles zeer waarschijnlijk en de be richten over het probleem nemen een steeds vasteren vorm aan. Zoo ziet men de moeilijkheden die er ook onder de staten heerschen die vriend schapsverdragen sloten. Gezien de theo rieën van bloed en bodem is het te begrij pen, dat zoowel Rome als Berlijn zoo spoe dig mogelpk deze kwestie wenscht te liqui deeren. Wat minder begrijpelijk is, dat is de opvallende haast die men maakt. En de vrij brute wijze waarop men den vreem delingen heeft aangezegd binnen 48 uur het land te verdwijnen. Dat het voor de Tirolers echter allesbe halve prettige dagen zijn, dat er gemord en geklaagd wordt, daarvan kan men zich verzekerd houden. Zij betalen wel een duren prijs voor bloed en bodem gaat Zaterdag a.s. varen Vertr. v. Helder 7.15, van A'dam 14. Retour le kajuit f 1.50, 2e kajuit f 1.10 Natuurhistorisch Museum, 2e Vnynstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— V u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat half 8: „De Citadel". Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: Dinsdag en Donderdag: „Sneeuwwitje" en „De Gevaarlijke Leeftijd". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Jongensstad". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 761.1 Temperatuur lucht: ig.8 Maximum temp. lucht: 17.9 Wind: richting: Z.W.; kracht: 4 Temperatuur zeewater: 16.8 Licht op: 9 uur 46 min. Geslaagd te Alkmaar voor Mulo-diplo ma A onze stadgenoot M. J. C. Breed. Te Amsterdam slaagden voor het examen Kantoorstenograaf Nederlandsch, de dames H. Schoeffelenberger, K. Coltof en A. van Strijen, alhier, leerlingen van het Instjtuut Mercurius. OP STAP. Een minderjarige Amsterdammer, die zich aan het ouderlijk gezag onttrokken had, werd hier ter plaatse aangehouden en ter verdere afstraffing aan de ouders overgeleverd. BEKENDMAKING. De Commissaris van Politie te Apeldoorn geeft in overweging, dengenen, die wenschen te reflecteeren, waarin bjj J. A. van der Horst, wonende Stoppelbergweg No. 25 te Beekber gen, een huisknecht wordt gevraagd, om al vorens op die aanbieding in te gaan, zich om inlichtingen tot hem te wenden.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5