Agenda De zeilwedstrijden van de Kon* Mar* Jachtclub M YPIEIL ^VERUJARfïlING COLBERT COSTUMES OVERJASSEN VOOR U VOOR EEN VRAAG, Mooie Gymnasiek- demonstratie van O-KJK* Zaterdag 15 Juli 1939 MadinLeuw-i - De eerste dag: een groot succes Bob Maas wint met Bem II. De Astrea wint den Noordzee-wedstrijd Tweede Blad De strijd der modelsloepen De Noordzeewedstrijd Ifk het politierapport en In groote verscheidenheid van maten, prijzen en dessins: KLEDINGMAGAZIJNEN OEN HELDER WERNER CRONE, KONINGSTRAAT 29 Dr mcciste renro Gemeenteraad Geslaagd voor stuurmansleerling De nationale Vijfkamp Burgerlijke Stand van Den Helder Eindexamen H.B.S* Heldcrschc athlctcn starten Zondag in Hoorn en Utrecht Vredesparade De Vries* Alkmaar Apotheken Een vriendelijk zonnetje, een windje, dat juist .terk genoeg was om te zeilen, overal tevreden en opgewekte gezichten' was het een wonder, dat dleden van dé Kon. Marine Jacht Club zich de handen wreven, dat alles nu eens zoo mede werkte' om de zeilwedstrijden van hun vereeniging op zoo'n fraaie manier te doen slagen? En ze zijn, den eersten dag althans, ges'aagd! Met de regelmaat van een klok hadden de verschillende starts plaats en het was al spoedig een bonte mengeling van zeilende schepen op het Marsdiep, dat op dezen dag zich ook al van haar goede zijde toonde en niet al te roerig was. Midden in het Marsdiep lag de „Sumatra met haar strakke contouren ten anker, terwijl de „Mercuur" met genoodigden aan boord zich temidden van de zeiljachten waagde. De Schout bij Nacht ook aanwezig Om pl.m. half elf, juist toen de strijd in de Starklasse op zijn hevigst was, embarkeerde de Schout bij Nacht aan boord van de „Mer cuur" en volgde Z.E. gedurende een half uur de wedstrijden met groote belangstelling. Ook de „Dorus Rijkers" dobberde op de baren, terwijl aan den wal de Stafmuziek onder leiding van kapelmeester Leistikow door pittige marschen een nog aardiger cachet aan het geheel gaf. Toen gistermorgen om negen uur het sein van vertrek voor de modelsloepen gegeven werd, was de wind, die bij de start van de groote jachten de K.M.J.C. zoo leelijk in den steek gelaten, aangewakkerd en zoo konden de diverse schippers en bootslieden met hun discipelen onder ideale zeilomstandigheden den tocht op het Marsdiep beginnen. De algemeene verwachting was, dat de uiterst snelle sloep van het Kon. Instituut onbedreigd als winnaar uit den strijd zou komen; maar reeds onmiddellijk na de start bleek het, dat hij een zwaren strijd te voeren zou krijgen. Want als een duveltje uit de doos was één van de Wachtschip-sloepen er van door gegaan en had na één ronde reeds vrijwel onbe dreigd den kop. In de tweede ronde vergrootten de Wacht- schepelingen hun voorsprong nog meer en niets scheen de overwinning meer in den weg te staan. Een te scherp keeren in de laatste ronde was schipper Overduijn haast nog noodlottig geworden, want hierdoor kon het Kon. Instituut zienderoogen inloopen Juist op tijd echter zag het Wachtschip het gevaar naderen en hoe hard het instituut ook zeilde in die laatste ronde, het kon zijn concurrent, mede door het feit, dat hij twee maal laveeren moest, niet meer bereiken. Bob Maas wint in de Star-klasse Inmiddels waren ook de deelnemers aan de race in de internationale Star-klasse van start gegaan en al bij het passeeren van de startlijn lag favoriet Maas, de be kende Olympische Star-zeiler aan het hoofd, een plaats, die hij gedurende het geheele verloop van den strijd niet meer heeft hoeven af te staan. Integendeel, steeds grooter werd zijn voorsprong en bij het einde der race bedroeg deze zeker 500 meter. Het was anders een prachtig gezicht deze ranke bootjes het Marsdiep te zien doorklieven. Het ronden ging met zoo'n snelheid, dat menigeen er verstomd van stond. Om de tweede plaats werd een verwoede strijd gevoerd tusschen den anderen Loos- drechtenaar Mr. E. Stutterheim met de „Loos- drecht" en de „Aldebaran". Na de eerste ronde lag laatstgenoemde nog op de tweede plaats, doch door te ver naar den hoogen kant te gaan verspeelde hij in het tweede gedeelte van den strijd deze plaats en ging de laatste ronde in met een geringen achterstand op zijn deze niet meer de tweede plaats op Mr. Stut- concurrent. Ook op het laatste gedeelte kon terheim heroveren. De Drakenklasse Ook de kamp in de Drakenklasse, met slechts twee deelnemers, was uiterst spannend. Met veertien seconden verschil ging de Beatrijs IV van J. J. A. Hin als eerste door den finish. Op het geheele traject waren de beide jachten vlak bij elkaar gebleven en eerst op het laatste gedeelte slaagde Hin erin om zijn boot een kleinen voorsprong te geven, die voldoende was om de overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslagen van de morgen races luiden: Klasse VII: Modelsloepen BI en B2. 1. Wachtschip. 2. Kon. Instituut. 3. Schipper W. L. Osendarp. Klasse VI Starklasse. 3. Bem. II Stm. Bob Maas. 2. Loosdrecht Stm. Mr. E. Stutterheim. 3. Aldebaren Stm. Luit. t. zee Braat. 4. Bellatrix Stm. Drijfhout. Klasse V: Drakenklasse. 3. Beatrijs IV Stm. J. J. A. Hin. 2. Cavalier Stm. Jhr. Mr. E. G. v. Benthem v. d. Berg. Waren de morgenwedstrijden dus op fraaie wijze verloopen, minder vlot ging het met den internationalen Noordzeezeilwedstrijd. Want nadat 's morgens een flink briesje de wedstrijden een goed verloop had gegeven, verdween dit briesje in den middag geheel om plaats te maken voor een volkomen wind stilte, die zooals later bleek, funest voor de grootere jachten zou zijn. De algemeene ver wachting was, dat de jachten vier uur binnen zouden vallen, doch wat er kwam: geen jacht. Het werd half vijf, vijf uur, half zes en tenslotte half zéven, het tijdstip, waar op de vloed tot stilstand was gekomen, en dus tevens het tijdstip, waarop de jachten praktisch gesproken den strijd wel konden staken. Eén jacht dacht daar echter niet aan, want juist op tijd, n.1. vjjf minuten voor half zeven, kwam de „Astrea" in zicht. En dat het juist op tijd was, bleek dui delijk uit het feit, dat het laatste traject tegen de reeds inzettende eb een ware martelpartij werd. Om 18 uur 44 min. passeerde de „Astrea" tenslotte de finish. Een resultaat, waarvoor den stuurman zeker een compliment toekomt, als men be denkt, dat jachten als de „Zeearend" en de „Corabia" omstreks dien tijd de ankers in het Schulpengat konden uitwerpen, om als er meer wind kwam, den strijd voort te zet ten, of anders te wachten op het keeren van het tij. De meeste jachten kozen echter eieren voor hun geld en staakten den strijd. Een drietal echter gaf den moed nog niet op en gingen, zooals gezegd, in het Schulpen gat ten anker. Dit waren de „Zeearend", de „Tromp II" en de „Carabia". De groote jachten in de Noordzeezeilwed- strijden hebben den moed inderdaad niet op gegeven. Om kwart over acht gisterenavond viel de „Zeearend" binnen, een half uur later gevolgd door de „Tromp II", terwijl de „Corabija" heel wat meer moeite had en eerst oméén uur 's nachts binnenviel. De uitslagen luiden: 1. „Tromp II", ber. tijd 9 uur 53 min. 43 sec, stm. Dudok v. Heel. 2. „Zeearend", ber. tijd 10 uur 5 min. 39 sec. 3. „Corabija", ber. tijd 13 uur 7 min. 27 sec. Tegen dit resultaat is door de „Corabija" een volgens de Wedstrijdcommissie juist pro test ingediend, daar de „Zeearend" en de „Tromp II" de Uiterton in het Schulpengat niet schijnen te hebben gerond. Hedenmiddag zal dit protest door de com missie in behandeling worden genoemen. RUIT GEBROKEN. Door baldadige jeugd werd gisteren in de Keizerstraat een winkelruit gebroken. DIVERSE AANRIJDINGEN. Een persoon werd in de van Speykstraat, gewond door een plotseling openzwaaiend portier van een personenauto, die aldaar stopte. Op den hoek Weststraat—Zuidstraat slipte een motor, bestuurd door den militair A. J. V. T., van Fort Erfprins. De militair werd aan het hoofd zoodanig gewond, dat de doktoren Proost en Rienks, die spoedig aan- wegi waren, transport naar het hospitaal wenschelijk achtten. Van een personenauto, rijdende op het Havenplein, sprong gisteren een band, met het gevolg, dat de wagen begon te slingeren, en een wielrijder werd aangereden. Deze wist zich nog net bijtijds in veiligheid te stellen, maar het rijwiel werd beschadigd. Even over 10 vond gisteravond nog een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel e een personenauto. De motor, komende uit de Soembastraat, waarschijnlijk bestuurd door iemand zonder rijbewijs (naar zeggen van den autobestuurder), kwam in botsing met een auto, rijdende richting Huisduinen. Door te groote vaart kon de motorrijder niet de goede straatzijde houden, zoodat hij op de linkerhelft terechtkwam met het bovenge noemd noodlottig gevolg. Bij aankomst van de politie bleek hij verdwenen te zijn. Auto en motorrijwiel werden licht beschadigd. U staat er verwonderd over dat onze afdrukken van Uw kiekjes altijd M O OI E R-FRIS S C H E R zijn. Als U een goede opname gemaakt hebt moet ze ook goed ontwikkeld en goed afgedrukt worden. Ga daarvoor naar den vakman: Een goed stuk propaganda voor veel publiek. Het was omstreeks 7 uur gisterenavond een ongewoon gedoe in de Weezenstraat voor het repetitielokaal van O.K.K., onze oude gymnastiekvereeniging. We zagen er muzikanten van de Harmoniekapel „Winnubst" in hun uniformen, en ook een heel leger van keurig in het wit gestoken jongens en meisjes, alle discipelen van den heer Van Loo, den nog zoo vitalen leider, die er nog niet aan denkt het bijltje er bij neer te leggen. De oorzaak van al deze drukte en bewogen heid was, dat O.K.K. een demonstratie zou geven op het „Helder"-terrein aan de Sport- laan. Spoedig was het opstellen geblazen; de heer Van Loo en zijn helpsters hadden nog heel wat te doen eer allen keurig in het gelid stonden. Maar toen het zoover was en de tamboers van „Winnubst" het sein van „Geeft Acht" gaven en vervolgens de stoet zich in beweging zette, ging het door Keizerstraat, Spoorstraat, Ko ningstraat, Polderweg naar het terrein der de monstratie. Deze geheele route de politie zorgde er voor dat er geen stagnatie ontstond was reeds een demonstratie op zichzelf! Overal waar deze staal van jeugd, kracht en schoonheid doortrok, in elke straat stonden de menschen in dichte rijen opgesteld om de stoet met haar vaandels en vlaggen te zien voorbij trekken. Het ging mooi en flink in de maat; de kleinsten vooraan wat deden die hun best! Goed gedaan, hoor! Op het terrein gekomen, constateerden we, dat O.K.K. een grooten „aanhang" heeft, want de tribune was zoo goed als vol, maar ook de „onoverdekte" en langs de lijnen was heel wat publiek samengestroomd. Er was inderdaad veel belangstelling; we hebben dat nog niet zoo lang geleden wel eens anders gezien met een zelfde demonstratie. Voor den heer Van Loo zal deze interesse gewis een voldoening zijn ge weest. De demonstratie heeft ruim ll/£ uur ge duurd. Er vielen enkele droppels water, maar gelukkig is het droog gebleven. Groot en klein hebben het publiek, een proeve gegeven van wat er al zoo op het terrein der gymnastiek te koop is en over welk een eminent leider O.K.K. be schikt. De rythmische oefeningen door de ver schillende afdeelingen werden soms onberispe lijk uitgevoerd. En het meeste schik had men nog in de allerkleinsten. De Directeur had ze echter „vast in de hand". Het knotszwaaien en de plastische dans der dames, het geschiedde alles vol gratie en met accuratesse. De brug- oefeningen der heeren: ze hadden aller aan dacht. Hilariteit verwekte het no. touwtrekken door de jongens; het viel niet mee op den glad den grondAan het slot enkele goed uitge voerde standen, door dames en heeren. Het waren een 10-tal nummers van groote verscheidenheid, die op een wijze uitgevoerd en gedemonstreerd werden, waarvan we niet an ders kunnen schrijven dan dat O.K.K. op geen betere wijze propaganda voor deze mooie tak van sport had kunnen maken. O.K.K. is groot, we weten het, maar voor een stad als Den Helder, moest O.K.K. minstens nóg eens zooveel leden hebben. Misschien, dat de demonstratie van giste renavond hiertoe iets zal bijdragen. PORTRET - ATELIER JAC DE Bt)l?R Juni, Juli. Aug. Zondags gesloten. Bij het examen der Zeevaartschool te Den Helder slaagden voor stuurmansleerling A. S.: W. van Baal, Arnhem; E. Beels, Aerden- hout; J. J. Brizée, Den Helder; P. C. Cordia, Antwerpen; IJ. P. van Egmont, Heemstede; C. van Eunen, Zandvoort; J. J. Feller, Oud karspel; S. Groot, De Purmer; R. P. de Haan, Den Helder; C. G. F. H. Honing, Amsterdam; K .Kikkert, Cocksdorp (Texel)S. G. Kramer, Hilversum; F. F. M. ter Meulen, Den Haag; H. A. van Noorden, 's Hertogenbosch; P. M. van Noorden, 's Hertogenbosch; L. J. Platteel, Katwijk; L. Ploeger, Velsen; W. H. v. d. Poll, 's Hertogenbosch; A. W. Post, Heemstede; J. M. Quist, Den Helder; J. M. Smit, Amsterdam; J. J. N. B. Smits, Woudrichem; F. D. Stuut, Apeldoorn; V. M. E. Timmers, Heerlen, en C. J. Wennink, Heemstede. De prijs, uitgeloofd door de Vereeniging ter Bevordering van het Zeevaartonderwijs, een zeekijker, werd toegekend aan J. J. Feller. Burgemeester Ritmeester reikte gistermid dag met een toepasselijk woord de diploma's uit. Afgewezen werden 7 candidaten. Met één candidaat wordt het examen nog voortgezet. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag, 18 Juli 1939, des namiddags 8 uur. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond te Huis duinen aan H. Walboom. Begrooting. Voorstel tot nadere (gewijzigde) vaststel ling van de dertiende en de veertiende wijzi ging der gemeentebegrooting, dienst 1938. (De hierop betrekking hebbende stukken zijn ter inzage gelegd). Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim, ter voorziening in de vacature A. Lever. Aanbevolen worden: 1. de heer S. de Bock, hoofd der Groen v. Prinsterschool, Koningstraat; 2. de heer R. den Hartog, hoofd der Reho- bothschool, Keizersgracht. r,Laatste dag. Off. v. Adm. K.M. F. O. van Kregten wint op over tuigende wijze bij de handgranaat- werpers. Gisteren is op de schietbanen Leusderheide het laatste onderdeel van den vijfkamp ver werkt, n.1. de veldloop van 400 m. Het met zorg uitgezette parcours bood de noodige afwisseling, bosch, heide en ook zand met hier en daar een heuveltje. De beste looper van den dag was de sergeant de Kluyver, die de 4000 m in 13 min. 28 sec. liep, direct gevolgd door de res. luit. F. J. v. d. Berg (Den Helder) in 13 min. 40 sec. Na den veldloop bleek de totaalstand als volgt te zijn: Bij den vijfkamp B. officieren. 1. Off. v. Adm. 2e kl. K.M. F. O. v. Kregten met 14 punten. 2. Luit. J. J. Eisma met 22 punten. 3. Res. luit. T. J. v. d. Berg (Den Helder). 5. Luit. der Mariniers C. J. L. Hamel. 6. Luit. ter zee le kl. Jhr. F. E. de Rock. Onderofficieren: 1. Vaandrig H. J. J. Sneyers. 2. Cadet sergeant W. A. Pückel. 4. Sergeant der Mariniers H. P. Ettiger. Bij den Vijfkamp A werd de uitslag: 1. Kapitein der Artillerie D. W. van den Bosch. 2. Luit. J. Stam. 3. Luit. A. Statius Muller. Onderofficieren. 1. Wachtmeester P. Pasma. 2. Wachtmeester C. G. v. Baaien. 3. Wachtmeester J. Quick. Bij de prijsuitreiking bleek er voor de Kon. Marine een aardige verrassing te zijn. De Vijfkamp-commissie had n.1. de vertegenwoor diging door een secretaris en zeeofficier gel dig verklaard voor de korpsbeker, waardoor deze dit jaar bij de handgranaatwerpers in het bezit kwam van onze Marine, vertegenwoordigd door: Luit. ter zee le kl. Jhr. F. E. de Koek en Off. van Adm. 2e klasse K.M. F. O. v. Kregten. De prijzen werden uitgedeeld door den voor zitter van het Nederlandsch Olympisch Comité Baron Schimmelpenninck van der Oye zelve. BEVALLEN: M. C. de Zeeuw—Biersteker, z.; A. M. J. BakkerMaandag, z.; D. Poeste Heerkens, z. Gistermiddag heeft de Directeur der R. H. B. S., dr. ir. A. E. Loen, aan de volgende leerlingen van de H.B.S. het einddiploma kun nen uitreiken: D. O. Ottervanger, G. Bakker, C. de Mooy, C. Blom, A. Boendermaker, P. van Prooyen, J. H. Smit, F. A. de Boer. A. L. Kolster, mej. J. Brandhoff. J. Lever, B. M. Mulder, M. F. Schreuders, K. L. Oisen, G. Smits, W. J. H. Mulder, mej. G. Westerbaan, A. P. van den Berg, mej. H. F. v. d. Nicuwenhuizen, mej. K. F-lte, P. G. Möïler, A. Blok, J. A. Postuma, L. Nater, G. Woudstra, mep. A, C. Slikker. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN BIOS BOYS. Zaterdag 15 Juli, 2 uur op Ankerpark-terr. Bios-BoysHospitaal. Morgen zullen de Heldersche Athleten uit komen in eenige belangrijke sportdagen name lijk op den Nieuwelingendag te Hoorn en de Nederlandsche B-kampioensehappen te Utrecht Het puikje der Heldersche Athletiekvereeniging zal hier uitkomen, dus wij verwachten wel eenige successen vooral na de prachtige over winning in Wieringerwaard waar niet minder dan 6 eerste prijzen, 4 tweede en 1 derde be haald werden. De H.A.V.-ploeg zal starten in de Olympische estafette welke uit de volgende afstanden bestaat: 800 m, 400 m, 200 m en 100 m. De ploeg is als volgt samengesteld: T. Ver- faille, v. d. Sloot, Müller, A. Rottier. Op de 100 m zullen starten M. Müller, Rot tier, Timmers en v. d. Sloot. Op de 800 m F. Verfaille (tevens de 1500 m). F. Wüst .1500 m, L. Gladpootjes 1500 m en Huurman de 1000 m. Verder Jaap Snel bij kogelstooten. In Utrecht starten Lamberts op de 100 m en na zijn fraai succes eenige weken geleden bij de groote athietiekwedstrijden te Zwolle waar hij de 100 m won in den goeden tijd van 11,6, zien wij met belangstelling zijn verrichting gade. H. Enklaar neemt de nummers kogel stooten en discus voor zijn rekening en mocht hg reeds in vorm zijn, dan zullen zijn tegen standers een zwaren dobber aan hem hebben. P. Huurman, de bekende afstandlooper, is ons inziens op S000 m favoriet. De wedstrijden in Hoorn gaan van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. uit en als jurylid zullen o.m. de H.A.V.-bestuursleden J. v. Gorkum en J. Dek ker fungeeren. Maandag hopen wij de successen der H.A.V. te kunnen beschrijven. Veel succes H.A.V.ers. In Parijs heeft men gisteren „Quatorze juillet" gevierd. Quatorze juillet... veer tien Juli, een populaire datum voor de Franschen, omdat op dien dag in het jaar 1789 de gehate Bastille omver geworpen werd en de revolutie baan brakElk jaar opnieuw viert Marianne de herden king van dit feit, doch zooals men het in 1939, dus- gisteren, gevierd heeft, is het nog nooit gebeurd. Niet alleen, dat aan de gebruikelijke parade ditmaal alle onderdeelen van het Fransche leger deelnamen (waaronder afdeelingen van de koloniale legers en zelfs van het vreem delingenlegioen in Afrika), maar voor het eerst in de geschiedenis van Quatorze juillet namen Engelsche soldaten en guards aan de parade deel. En juist deze Britsche deelname verleende aan de parade op de Champs Elysées een bijzondere beteekenis, een betee- kenis, waarvan tot ver over de Fransche landsgrenzen gewaagd zal worden. Want of schoon men geneigd is deze deelname uit te leggen als alleen maar een symbool van de wapenbroederschap tusschen Fransche en Engelsche soldaten (en ongetwijfeld had de.ze parade in dit opzicht ook wel iets te zeggen), zit de eigenlijke beteekenis toch dieper. Men moet dezen wapenschouw o. i. zien als een manifestatie van Frankrijk en Enge land jegens de totalitaire staten en hun vrien den, van wie verwacht wordt, dat zij geen al te vriendelijke plannen koesteren. Ette lijke malen is zoowel door de Fransche als door de Engelsche reegeering duidelijk be toogd, dat in geval van oorlog beide landen elkaar zullen steunen en in samenwerking aan elke agressie het hoofd zullen bieden. Om aan de diverse redevoeringen kracht bij te zetten hebben eerst eenige honderden Engelsche vliegers een intimidatie-vlucht over Frankrijk gemaakt en nu hebben welk een bedreiging zit daar in! Fransche en Engelsche troepen samen gemarcheerd in één gesloten colonne. Met vastberaden, kloeke pas zijn de vereenigde Franschen en Engelschen daar langs den president der Fransche repu bliek getrokken. Men zou wenschen, dat een ander Staatshoofd dit symbool van eenheid en kracht had kunnen aanschouwen Hoe het zij, het verslag van dezen schouw zal tot ver over de Fransche grenzen ge lezen worden. Moge het den rechten man onder de oogen komen en hem tot nadenken stemmen. Moge hij er de strekking uit puren, welke er door hen, die uitsluitend den Vrede wenschen, in gelegd werd. Van ganscher harte hopen we, dat dit alles be grepen wordt. Dan zal in de toekomst blij ken, dat ondanks het feit, dat deze parade uit louter k r ij g e r s bestond, zij toch een Parade des Vredes geweest is. Voor het YÉ modern'seeren van J| bestaande installaties 'TË Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— V u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat halt 8: „Gestolen leven". Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Luichtduivels der Marine". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Perzische Nachtegaal" en „Cassidy kiest partij". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 754.6 Temperatuur lucht: 17.5 Maximum temp. lucht: 33.0 Wind rrichting Z.Z.W., kracht: 3 Temperatuur zeewater: 17.7 Licht op: 9.43 Te Alkmaar slaagde voor M.U.L.O.-dipI. A Piet Hordes, leerling der R.-K. U.L.O.-school alhier. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma A te Alkmaar: E. v. d. Veen, J. Kramer, Hollander en R. Aldenes, allen te Den Helder. Van hedenavond 9 uur tot Maandagmorgen Is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 17 Juli tot 24 Juli wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Juli op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 16 4.55 9.16 7.35 20.10 1.05 13.50 M 17 4.56 9.15 8.25 21.05 2.05 14.50 D 18 4.57 9.14 9.10 21.55 2.50 15.45 W 19 4.58 9.13 9.50 22.40 3.40 16.35 D 20 4.59 9.12 10.30 23.20 4.26 17.20 V 21 4.01 9.11 11.15 00.05 5.10 18.05 Z 22 4.02 9.09 0.05 0.50 5.55 18.50

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5