Ernstig auto-ongeluk De zeilwedstrijden van de Kon» Mar» Jachtclub Ook de tweede dag goed geslaagd WxdeAjiolo ïfUthmefaAicMen XeueZbcA nieiuut Radioprogramma Internationale Marine zeilwedstrijden te Kiel F»M» I-Neptunus I Belgische padvinders naar Texel Een speelplaats voor de jeugd Schoolreisjes Examen W it vischconcours Wcstlandschc schotel Naar een zakenkabinet! ïernltld' koeg ms Wederom dreigde god Aeolus op den tweeden en laatsten dag der zeilwedstry- den van de K.M.J.C. een spaak in 't wiel te steken. Gelukkig voor de ijverige wed- •trydcommissie echter, werd de vrees, die aanvankelijk bestond, dat bovenstaande zou geschieden, niet geheel bewaarheid, daar de wind in den loop van den morgen Iets toenam, zoodat ditmaal alle wedstrij den op tijd beëindigd konden worden. En ook deze tweede dag is een goed ge slaagde geweest. De Starklasse. Met veel animo en strijdlust werd er ge zeild; het was een waar genoegen voor de zeilliefhebbers om menschen als Bob Maas met zijn „Starklasse" het Marsdiep te zien doorklieven. Doch ook de jachten van de Kon. Marine Jacht Club zelf lieten zich niet onbetuigd. De „Bellatrix" legde in de starklasse op keurige wijze beslag op de tweede plaats, terwijl de „Deneb" en de „Altaïr" resp. derde en vierde werden. Veel spanning bjj de Fantasie. Maar dan de fantasie-sloepen! Daar lever de het drietal sloepen, dat ingeschreven stond een waren strijd op leven en dood. Wel slaag de de sloep van de Schorpioen erin om al spoedig een voorsprong te nemen, doch de twee sloepen van het Wachtschip bleven zoo dicht in de nabijheid, dat van alles gebeuren kon. Toch slaagde de Schorpioen erin de leiding tot het einde toe te behouden, terwijl schipper Osendarp zijn sloep nog net voor die van opperschipper Overduijn door de finish kon laten gaan. Ook de Modelsloepen leverden een mooien strijd. Tot het einde toe was het resultaat onzeker, totdat tenslotte de sloep van de Gelderland door diskwalicatie van den winnaar als no. één door de finish ging, gevolgd door die van de Marinekazerne en het Wachtschip, voor den Kcede wedstrijd Om half tien werd het startsein gegeven voor de grootere jachten. De Zeearend in de allergrootste klasse zinde de nederlaag van gisteren in de Haaks-race zeker niet erg goed, want met verbeten woede en energie werd er gewerkt om den voorsprong, die dit prach tige en snelle jacht had, te vergrooten. En daarin is men dan ook gelukt, want met niet minder dan een half uur voor sprong ging de Zeearend door de finish, een voorsprong, die voldoende was om de handicap, die de Zeearend moest geven, geheel te overbruggen en als onbedreigde eerste dezen Reedewedstrijd te winnen. Tweede was de winnaar van gisteren, de Corabya van Mr. Cars, die op haar beurt weer gevolgd werd door de Tromp II en de Boekanier. De kleine jachten, die in den Reedewed- strijd startten, hebben een prachtigen strijd om de eerste plaats gevoerd. Het geheele ver schil tusschen de eerste en laatste aankomen de was slechts 8 minuten, hetgeen voor een zeilwedstrijd al een zeer miniem tijdsver schil is. Het merkwaardige van deze race was, dat de laatstaankomende na berekening van de handicapeerste werd, terwijl de twee jachten, die het grootste gedeelte van den strijd no. een en twee in de race lagen, n.1. de Fram II en het Zilver Kruis, resp. no. vier en vijf geplaatst werden. Ook nu weer leverde de Astrea, het jacht dat Vrijdag zoo'n prachtig resultaat had behaald in de Haaks- race, een goede prestatie door als eerste door de finish te gaan. De handicap, die dit jacht echter moest geven, kostte de 1 Astrea de eerste plaats, die nu door de Almare werd overgenomen. Het laatst van allen kwamen de Draken binnen, die evenals Vrijdag weer met klein verschil door de finish gingen. Ook ditmaal zegevierde J. J. A. Hin met de Beatrijs IV over zijn mededinger Cavalier van Jhr. Mr. Benthem v. d. Berg. Zoo kwam om ongeveer half drie een einde aan dit zeilfestijn, waarop de Kon. Marine Jachtclub met groot genoegen kan terugzien. We willen hopen, dat dit prachtige succes voor de K.M.J.C. een aansporing moge zijn om in den vervolge meer van dergelijke zeilwed strijden. waarin de beste zeilers van Nederland By de internationale marinezeilwedstrijden, welke ook dit jaar te Kiel van 7 tot en met 14 Juli zjjrt gehouden, heeft de ploeg der Konink lijke Marine de vierde plaats tusschen negen deelnemende nationaliteiten bereikt. De Nederlandsche ploeg, welke in 1939 de Koninklijke Marine vertegenwoordigde bij deze zeilwedstrijden, bestond uit: Kapitein-luitenant ter zee G. G. Bozu- wa, leider tevens scheidsrechter, luitenant ter zee 3e klasse P. Bussemaker, stuur man, luitenant ter zee 2e klasse J. Bus semaker, fokkenist en den off.-vlleger 8e klasse J. H. Stark, reserve. De Engelsche starbootbemanning wist dit jaar beslag te leggen op den Hindenburg-ge dachtenisbokaal, den voor deze starbootwed- strijden uitgeloofden wisselprijs, welke in 1937 door de Nederlandsche Marine werd veroverd. uitkomen te organiseeren. Het komt de presta ties van de Heldersche zeilers zeker ten goede. De uitslagen luidden: Fantasiesloepen BI en B2. 1. Sloep Schorpioen. 2. Wachtschip. 3. Wachtschip. Starklasse 1. Bern II (Bob Maas). 2. Bellatrix (Kon. Inst.). 3. Deneb (idem). 4. Altair (idem). 5. Aldebaran. 6. Procijon. 7. Canopus. Drakenklasse 1. Beatrijs IV (J. J. A. Hin). 2. Cavalier (Jhr. Mr. Benthem v. d. Berg). Reedewedstrijd, groote jachten: 1. Zeearend, ber. tijd 2 u. 47 min. 25 sec. 2. Corabija, ber. tijd 2 u. 57 min. 50 sec. 3. Tromp II, ber. tijd 3 u. 2 min. 9 sec. 4. Boekanier, ber. tijd 3 u. 41 min. 24 sec. Kleinere jachten: 1. Almare, ber. tijd 2 u. 25 min. 41 sec. 2. Astrea, ber. 2 u. 26 min. 33 sec. 3. Kijkduin, ber. tijd 2 u. 27 min. 1 sec. 4. Zilver Kruis, ber. tijd 2 u. 30 min. 52 sec. 5. Gram II, ber. tijd 2 u. 33 min. 12 sec. Modelsloepen: 1. Gelderland. 2. Marinekazerne. 3. Wachtschip. 4. Gelderland. 5. Van Speijk. Zaterdagavond speelde F.M. I tegen het zeer sterke team van Neptunus en kreeg daar de zwaarste nederlaag te slikken, welke zij ooit gehad heeft (120). De grootste oorzaak hiervan is wel het zeer slechte keepen van Trap. F. M. had geen slechtere keus kunnen doen, door hem in doel te zetten. De F.M.-ploeg was door dit slechte keepen zoo gedeprimeerd, dat de leden stuk voor stuk allen fouten maakten, welke wij anders nooit zagen. Het plaatsen, alsmede het dek ken liet zeer te wenschen over, zoo groot was het verlangen om een tegenpunt te maken, dat alle voorzichtigheid uit het oog werd ver loren en ook geregeld een speler ongedekt lag, wat evenveel malen een doelpunt ten gevolge had. Het spel van Neptunus was een lust voor het oog, prachtig opzwemmen en goed samen- Spel, stak hun spel ver boven de F. M. uit en was dan ook een klasse beter. Door deze overwinning is deze club zoo goed als zeker kampioen en wij twijfelen er niet aan, dat deze club wel weer spoedig in de 2e klasse komt, waarmee wij haar van harte geluk- wenschen. Wat ons* nog opviel was, dat alle spelers van Neptunus veel ouder waren, dan de jeug dige F.M.-ploeg, wat een bewijs is, dat het waterpolospel jarenlang beoefend moet wor den wil men daar de noodige handigheid en techniek van meester worden. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 17 Juli 1939: de officier-vlieger der 2e klasse H. P. Sobels bij het vliegkamp „De Mok"; de officier van den marine-stoomvaartdienst der 2e klasse V. H. baron van Lawick, a.b. Hr. Ms. „Brinio"; met 1 Augustus 1939: de officier-vlieger der 3e klasse R. F. H. Schmidt, a.b. Hr. Ms. „Tromp"; met 15 Augustus 1939: de officier van gezondheid der le klasse E. W. Creijghton, a.b. Hr. Ms. „Tromp". De luitenant ter zee le kl. V. Nedorost, aan gewezen voor den dienst in Nederlandsch- Indië, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Marnix van St. Aldegonde", 26 Juli van Am sterdam. De luitenant ter zee le kl. G. Koudijs, met 10 dezer geplaatst bij het departement van Defensie, is werkzaam gesteld bij de Ile afdee- ling A (Marine-staf). De le luitenant der Mariniers L. J. Pronk, is tijdelijk geplaatst bij de afdeeling Mariniers te Rotterdam. Zaterdagmiddag te vier uur arriveerde aan de aanlegplaats van de Texelsche boot een groep van 30 Belgische padvinders, onder- afdeeling van de „Association Royale des Boys Scotts de Belgiques", behoorend tot de 4e groep van Brussel-Noord. De groep is naar Texel overgestoken, ten einde bij Den Hoorn een 14-tal dagen te gaan kampeeren. Algemeen leider is Lucien van Salnige uit Brussel. Het is ons bekend, dat bij het organi seeren van dit bezoek de prima reputatie, die Den Helder gevestigd heeft ter gele genheid van de wereld-Jamborée verleden jaar, niet vreemd geweest is. Wij verheugen er ons bijzonder over, dat Belgische padvinders van de schoon heid van dit eiland komen genieten. Het is aan geen twijfel onderhevig, of zjj zul len straks de roem ervan uitdragen in eigen land. Oosterend Het Bestuur van het Gebouw voor Christe lijke Belangen te Oosterend heeft aangekocht van den heer S. Koning aldaar een perceel grond gelegen naast het gebouw. Dit zal be stemd worden als speelplaats voor de leerlin- den der Kleuterschool te Oosterend. De leerlingen der hoogste klassen van de O. L. School te Oosterend maakten Vrijdag een uitstapje naar Bergen en Alkmaar. Met de boot van 7.45 uur werd afgereisd, met de laatste boot kwamen allen zeer voldaan weer op Texel terug. De leerlingen van de hoogste klassen der O. L. School te Den Burg gingen denzelfden dag naar Rhenen. Hiertoe moest het gezel schap reeds met de eerste boot van Texel gaan. met de laatste boot kwamen ook deze leerlin gen weer terug. Dinsdag zullen de leerlingen van de middel ste klassen van de O. L. School van Den Burg een uitstapje maken naar Amsterdam. Geslaagd te Alkmaar voor het examen M.U.L.O. B: M. Roeper van Eierland, leerling der U.L.O.-school te Den Burg. Wxuidel&pUjAt Aan de op Zondag gehouden Noordersluis- wandeltochten te IJmuiden nam ook onze plaatselijke wandelsportvereeniging „De Zil vermeeuw", die in September hier ter stede haar groote Lustrum-wandeltochten organi seert, met succes deel. Een parcours, specifiek voor deze haven plaats, was uitgezocht, na de groote sluizen ging de tocht langs de hoogovens en door de nieuwe vischhallen, terwijl na de rust gewan deld werd o.a. door het prachtige park Velser- beek. De geheele tocht werd, behoudens een kleine regenbui, begunstigd door prachtig weer en de „Zilvermeeuwen" keerden welgemoed terug met een prachtig uitgevoerden groepêprijs en een eveneens fraaie persoonlijke herinnering. Zaterdag en Zondag werd door de Vereeni- ging „H.S.V." een onderling witvischconcours gehouden, waarvoor behoorlijke belangstelling bestond. Zaterdag werd door 33, Zondag door 55 personen aan den wedstrijd deelgenomen. Hoewel dus de deelname vrij goed was, bleek de vangst niet in evenredigheid daarmee. Dit is waarschijnlijk wel te wijten aan het slechte weer Zaterdagmiddag en den sterken stroom in het water Zondag. Gevischt werd in het Noord-Hollandsch Kanaal ter hoogte van het Westeinde, waar Zaterdag 71, Zondag 69, dus totaal 150 stuks witvisch op den oever werd gehaald; de totale lengte bedroeg 27.92 meter. Zondagavond om 7 uur vond in het Militair Tehuis in de Spoorstraat de prijsuitreiking plaats door den heer P. Bakker, voorzitter van H.S.V. Den eersten prijs wist J. de Booij, een buitenlid uit Voorburg, in de wacht te sleepen met 17 stuks (lengte 3.44 m). Tweede werd P Smit, 9 stuks, 1.96 m., en derde C. H. v. d. Broek, 8 stuks, 1.59 m. A. de Vries legde beslag op den controleurs- prijs, terwijl de fraaie medaille, door den bol- lenhandelaar C. Looyenstein uit Breezand be schikbaar gesteld voor de grootste visch, werd gewonnen door C. Jansen. Vroeger kenden wij geen tomaten en vroe ger aten wij geen kaas bij den waren maal tijd. Maar nu wij met deze beide zaken ver trouwd zijn geraakt, smullen we van een warmen tomatenschotel, die met kaas is be reid. Door de hooge voedingswaarde van kaas kunnen we met een dergelijken schotel uit stekend den geheelen maaltijd doen. We la ten het recept volgen van zoo'n „éénpansge- recht" berekend op 4 tot 6 personen: 1% a 2 kg aardappelen 250 gr. 1'2 pond) uien, 750 gr. (!4 pond) tomaten, 100 gr. (1 ons) boter, 200 gr. (2 ons) belegen kaas, 1 afgestoken eetlepel zout, 1 kopje water. Snipper de uien fijn en laat ze 10 minuten zachtjes smoren met de boter, in een gesloten pan. Doe er dan een kopje water, de ge schilde en doorsneden aardappelen en het zout bij. Laat alles een kwartier koken. Snijd de tomaten in vieren, leg ze op de halfgare aardappelen en laat ze nog 10 minuten mee koken. Strooi tenslotten de geraspte kaas over de tomaten. Roer voor het opdienen alles door elkaar (niet stampen) en presenteer het gerecht warm. Uit onze omgeving Poldcrfccst in de Wieringermeer De Wieringermeer heeft Zaterdag zijn negen de Polderfeest gevierd. Om twee uur werd een optocht door Slootdorp gehouden, waarna volksspelen op het sportterrein aldaar volgden. Het regende bijna voortdurend, maar toch bleek goede belangstelling te bestaan. De loop door Slootdorp werd gewonnen door J. Dekker, uit Grootebroek, terwijl C. Koster, uit Sloot dorp, lid van Olympia, Wieringerwaard, de tweede plaats bezette. Des avonds was er in de nieuwe Beurszaal te Middenmeer een groote feestavond, waarop tal van autoriteiten acte de présence gaven. Door Burgemeester Smeding werd hier het woord gevoerd. Spr. riep de medewerking van alle aanwezigen in, om van de Wieringermeer een eenheid te maken. „Gezamenlijk moet wor den gewerkt, gestreden en ook feest gevierd tot heil van den nieuwen Polder". De vroolijke vier van Tholen en Van Lier hebben het twaalfhonderd koppige publiek ver der een vroolijken avond bezorgd. Nu reeds verzet bij de Katho lieken. Het feit dat dr. Colijn. nadat hij met heeren van Buuren en Lidt de Jende gecon fereerd heeft, Zaterdag den gepensionneer- den generaal bij het gerechtshof 'e Leeu warden mr. H. A. Sluis heeft ontvangen, en tevens contact heeft gezocht met enkele vooraanstaande rechts georienteerde Ka tholieke voormannen, doet vermoeden, dat Dr. Colijn, zooals wij reeds eerder hebben ge zegd, de oplossing der kabinetscrisis zoekt in de vorming van een zakenkabinet, waar in hij zich denkt te omringen met vooraan staande mannen, die in groote trekken zijn politiek onderschrijven. Dat Dr. Colijn tracht ook vooraanstaande Roomsch Katholieken tot deelname aan zijn te vormen kabinet over te halen, stuit nu reeds op krachtig verzet in de Katholieke pers. Deze wijst er op, dat alle Katholieken zich achter de politiek der demissionaire ministers moeten scharen, om daardoor de eenheid der Katholieke Staatspartij afdoen de te deinonstreeren. DINSDAG 18 JULI 1939. Hilversum I. 1875 en 414.4 m, AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.00 Causerie: „De vrouw en het wereld beeld". 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Het Lyra-Trio. 12.15 Berichten. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. I.30 Ensemble Vidak. 2.00 Omroeporkest (opn.). 3.00 Jetty Cantor's ensemble en gramofoon muziek. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderahlfuur. 5.30 De Twilight Serenaders en orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 „Aandriften, aanleg en al of niet intel ligente aanpassmg bij dieren", lezing. 7.00 AVRO-Dance-Band en soliste. 7.40 Causerie „De Tentoonstelling van Bijbel- sche Kunst in 't Rijksmuseum te Amster dam". 8.00 Berichten ANP, radiojournaal, mededee- lingen. 8.20 Omroeporkest en solist. 9.05 „Postzegels, een kijkje achter de scher men", interview. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Radiotooneel. 10.45 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, hierna: Alpenmuziek. 11.4012.00 Gramofoonmuziek, Hilversum II. 301.5 m. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 P ichten. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramoioonmuziek. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Lezing „Wetenschap en de economie van Edward Bellamy". 4.35 Berichten. 4 40 Gramofoonmuziek. 4.45 Lezing: „Leven wij meer dan éénmaal op aarde?" 5.10 KRO-Melodisten en solist (5.456.05 Felicitaties) 6.35 Berichten, sporthalfuur. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De klassieken in het onder wijs". 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht. 9.15 Gramoioonmuziek. ?n!LHet Uococo-°ctet en gramofoonmuziek 10.00 Orgelconcert en zang. 10.30 Berichten ANP. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. EEN DOODE, TWEE LEVENSGE VAARLIJK EN TWEE MINDER ERNSTIG GEWOND. In den afgeloopen nacht is op het Zwageinderboekert, onder de ge meente Westwoud. een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij één doode te betreuren is. Twee jongens werden levensgevaarlijk gewond en twee minder ernstig. Omstreeks één uur reed een personenauto met vijf jongens tusschen de twintig en der tig jaar, die naar eens dansavond te West woud waren geweest en tot besluit nog een stukje hadden omgereden naar Zwaagdijk, op het Zwaageinderboekert. Op deze plaats maakt de weg een kleine bocht. De wagen die bestuurd werd door A. Schouten uit Blokker, reed hier met een groote vaart te gen een boom. De botsing was zóó hevig, dat de wagen door den zwaren slag een geheele omwenteling maakte. Opgeschrikt door angstig geschreeuw en gekerm vond een voorbijganger de slacht offers, van wie de meesten er zeer ernstig aan töe waren. In allerijl werden de plaat selijke autoriteiten gewaarschuwd en werd geestelijke- en geneeskundige hulp ingeroe pen. De burgemeester uit Westwoud, de hr Haverkamp, was spoedig ter plaatse, even als de geneesheeren Barnhorn en Bos ter wijl de gemeente- en- rijkspolitie eveneens hulp boden. Zeer kort daarna was ook pater f er* w uM' ?.amVezi* °'i den slachtof fers het heilig oliesel toe te dienen. Toen de gewonden uit het auto wrak waren bevrijd, bleek, dat P •Tong uit de Bangert reeds was over leden. De jongens J. Spek uit Hoog- karspel en N. Laan uit Westwoud waren zeer ernstig gewond en had den een schedelbasisfractuur. Ook de twee andere inzittenden, de chauffeur A. Schouten uit Blokker en N. Buisman uit Iloogkarspel waren min of meer ernstig gewond. Met twee ziekenauto's werden liet stoffe. lijk overschot en de gewonden naar het St. Jans-Ziekenhuis te' Hoorn vervoerd. Vanochtend was de toestand \an Spek en Laan zeer zorgwekkend. Zij zijn voorzien van de laatste Heilige Sacramenten. Dé toe stand van Schouten is bevredigend, evenals die van Buisman. De verkeersinspectie was vanochtend vroeg ter plaatse om de situatie op te nemen. De wagen, een huurauto, werd volkomen JULIANADORP. EEN VERRE REIS GEMAAKT. Zooals een ieder bekend zal zijn, werden Vrijdag j.1. overal in Frankrijk feesten ge. houden ter herdenking van de Groote Revo lutie, nu 150 jaar geleden. Tijdens de kin derfeesten te Mairie de Lannay in (Nord) France werden aldaar ballonnetjes opgela ten met de namen der deelnemers erop en het verzoek deze kaart te willen terugzen den met de vindplaats enz. erop. Door J. Smit, Rijksweg 40, alhier werden drie van deze ballonnetjes gevonden en de kaarten naar Frankrijk-retour gezonden. DE VOLKSFEESTEN. Het bestuur van de Harmoniever. „Kunst zin" en de commissie tot het organiseeren van de jaarlijksche volksfeesten, vergader den ten huize van don heer Doorn. De feesten werden vastgesteld op 5, 6 en 7 Aug. a.s. Verschillende vermakelijkheden hebben reeds toezegginggedaan te zullen komen. Het feest wordt ingezet met een concert op Zaterdagmiddag, 's Avonds wordt een bloemencorso gehouden. Zondagvoor middag is er gelegenheid tot tonknuppelen, tenvijl 's middags de gymnastiekver. „Sport- lust" haar medewerking verleent met een demonstratie op het feestterrein. Daarna worden eenige volksspelen gehouden en des avonds een voetbalwedstrijd. 's Maandagsmiddags zijn er kinderspelen Als het weer meewerkt, zullen het een drie tal drukke dagen voor ons dorp worden! ANNA PAULUWNA RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den Raad op Woensdag 19 Juli 1939, des namiddags drie uur. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: o.m. dat alle tot raads lid benoemd verklaarde personen hun benoeming aannemen. Mededeeling betreffende het op 20 Juni jl. aan liet Departement van Binnen- landsche Zaken gevoerde onderhoud betreffende de steunnormen voor arm lastigen. In verband met de vacature aan de o. 1. sch I is m.i.v. 15 Juli door B. en W. met het hoofdschap belast de onder wijzer A. D. de Veer en tot tijd. onder wijzer benoemd A. Grendel, kweeke- ling aan die school. 3. Voorstel tot aanvulling van de alge meen politieverordening. 4. Voorstel tot aanvulling van de bouw verordening in het belang van de brandveiligheid. 5. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de welstandsbepalingen in de bouwverordening. 6. Voorstel tot wijziging van de ge-meen- tebegrooting 1938. 7. Voorstel tot wijziging van het besluit van 29 November 1938 tot het aangaan van kasgcldleeningen voor den dienst 1939. 8. Vaststelling van de exploitatievergoe ding, bedoeld in artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920, over 1937 toe te ken nen voor de scholen voor het bijz. ge woon lager onderwijs. 9. Vaststelling van de werkelijk gedane uitgaven voor de scholen voor bijz. ge woon lager onderwijs, tijdvakken 1934 t.m. 1937 en 1930 tot en met 1937. 10. Verzoek om subsidie van de Commis sie tot het beleggen van Inspect••verga deringen voor het onderwijzend perso neel in de Inspectie Den Helder. 11. Verzoek om een bijdrage van de Com missie voor huishoudelijke voorlich ting ten plattelande in de Provincie Noordholland. 12. Voorstel tot onderhandsche verhuur van land van het grondbedrijf aan J. A. van Rijn voor het tijdvak van 1 September 1939—1 September 1940. 13. Voorstel tot benoeming van A. van den Berg en J. Hoep tot taxateurs van de waarde der in het grondbedrijf aan wezige gronden. 14. Benoeming hoofd der o. 1. school I. De door B. en W. in overeenstemming met den Inspecteur L. O. opgemaakte voordracht luidt: No. 1. P. R. II. Noorman, onderwijzer te Schoorl. No. 2. C. Geurts, onderwijzer te Schoorl No. 3. II. J. Egbers, onderwijzer te Me- demblik. 15. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den raad. 16. Rondvraag. ALKMAAR, 15 JULI 1939. Aanvoer 220.000 kipeieren f 3.25—f 4.20. ZWAAG, 14 Juli 1939. ALKMAAR, 17 Juli 1939. 2 paarden; 113 vette koeien 110—260; 60 graskalveren 2852; 60 vette kalveren 60 50; per kg. 0.750.90; 55 nuchtere kalveren 8—l.i; 80 vette schapen 12—17; 298 vette varkens per kg. 0.49—0.52. RROF.K OP LANGENDIJK, 17 Juli 1939. Aanvoer: 5300 kg. aardappelen, schotsche muizen 3.504.70; eigenheimers 4.; hl. dito 3.10—4.50; drielingen 2.40—3.30; kleine 1.30 —1.60; 1100 kg. peen 3.50; 200 bos klei ne peen 2.50—2.90 90 kg. sperciehoonen 21.80; 100 kg. snijboonen 18.10; 15 kg. tuin- boonen 1.90; 24000 kg. roode kool 1.70-2.80; 8o0 kg. gele kool 4.80—5.10; 350 kg. komkom mers 1—1.60. NOORDSCIIARWOUDF., 17 Juli 1939. 36800 kg. aardappelen, schotsche muizen 44.80; grooten 2.10—2.70; lil. eigenheimers f-™—ir'°; drielingen 2.10—3.10; kleine 1-10; loOOO kg. witte kool 2—3.10; 155 st bloem kool 5.40.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6