Rouwdag in Sint Pancras Moskou seint: geen verandering {vertelt; Militie in geheel Indië iPxhahn uinhoekje E4&HY Dn Colijn doet kalmpjes aan Australische verkeersvliegers naar de K N.I.LM, Derde Brifscbe brievenstroom naar Duitschland Postduivenver. „Het Noorden' Gloxinia's Ketelontploffing op Duitsch schip De stafmuziek der Koninklijke Marine maakte Dinsdag met een gedeelte der te Am sterdam geplaatste marine-troepen een marsch door de hoofdstad. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van den volks raad inzake de begrooting van het departement, van oorlog, wordt nog medegedeeld, dat binnenkort een ontwerp-ordonnantie zal worden in gediend tot uitbreiding van de mi litie over geheel Ned.Indië. Zakenkabinet of de „oude" mi nisters terug? Twee nieuwe conferenties. De kabinetsformateur dr. Colijn heeft gis teravond te zijnen huize ontvangen den heer C. W. Bodenhausen, oud-vice-president van den Raad van Ned. Indië en oud-directeur van Financiën van hetzelfde gebiedsdeel. De heer Bodenhausen is voorzitter van de mi- nisterieele commissie, die adviseert op be lastinggebied. Het bezoek heeft meer dan een uur geduurd. Ook deze bespreking zou er op kunnen wijzen, dat de formateur zijn pogingen voortzet tot het vor men van een zakenkabinet. In par lementaire kringen overheerscht overigens de meening, dat de forma teur wel is waar streeft naar het tot stand brengen van een niet-poli- tiek getint kabinet, dat versterking der defensie, bestrijding der werk loosheid en saneering der financien als hoofdpunten in zijn program zou opnemen, anderzijds zijn er echter teekenen, die er op wijzen, Jlat dr. Colijn nog altijd de gedachte voor oogen staat van een overbrugging der tegenstellingen in het demissio naire ministerie, althans van een re constructie van het kabinet. In ieder geval juicht men het toe, dat de formateur zich den tijd gunt om ten slotte met een groep medewerkers voor den dag te komen, die in staat zijn, in .breeden kring vertrouwen in te boezemen. Het Hsb. hoorde intusschen de meening verkondigen, dat daarmede meer tijd gemoeid zou kunnen zijn, dan men zich aanvankelijk had voor gesteld. Gistermiddag heeft dr. Colijn op Alge- meene Zaken tweemaal bezoek gehad van mr. J. W. Beyen, directeur van de Bank voor Internationale betalingen te Bazel* met wien hij eerst van elf uur tot half- twaalf en naderhand van halfcén tot ruim kwart voor één heeft geconfereerd. Naar verluidde stonden deze besprekingen niet in direct verband met de kabinetsformatie, doch bracht mr. Beyen een bezoek aan den minister van Financiën ad int Hoe dit zij, de politieke, en parlementaire samenleving was, aldus de Tel., bij ontbre ken van ander nieuws, weinig geneigd, deze besprekingen geheel los van de kabinets formatie te beoordeelen en hield, behoudens aanwijzingen voor het tegendeel, voorshands toch maar rekening met de mogelijkheid, dat dit bezoek een andere beteekenis heeft dan alleen of hoofdzakelijk een beleefd heidsvisite. wegen naar aanleiding van het zenden van nieuwsbrieven aan Duitschers, is te Londen met de grootste gemoedrust ontvangen. AI sinds eenigen tijd n.L, zelfs voordat Stephen KingHall met zijn corresponden tie begon, hebben Engelschen Duitsche pro- paganda-materiaal ontvangen, en de stroom van brieven schijnt nog steeds te wassen. Een deel van de brieven aldus het Hsbl. wordt direct uit Duitschland verzonden, en bv. ambtenaren in Whitehall ontvangen die stukken geregeld. Het valt op, dat zij als adres vaak alleen maar „Whitehall" ver melden, zonder nadere aanduiding Dit wijst erop, dat de namen van de geadresseerden aan officieele lijsten zijn ontleend, waarop immers geen gedetailleerd adres is ver meld, en dat de afzenders in Duitschland geen ander adres kunnen aangeven dan het departementencentrum. Van Engelsche zijde trekt men zich van dit soort Duitsche propaganda in het geheel niets aan, maar men zal het natuurlijk wel als argument naar voren brengen indien er werkelijk een Duitsch protest mocht komen Op een salaris van f 210 per week! ongeveer Maar de Britten ontvingen reeds veel eerder brieven van Duitsche zijde. Een derde stroom brieven van Stephen King—Hall is gisteren in Duitschland aan gekomen. In officieuze Duitsche kringen is men zeer verontwaardigd, en men ziet de mogelijkheid van een diplomatieke stap te Londen tegen wat men noemt een „opzettelijke en °nuit gelokte poging van scmi-officieele Britsche kringen om het Duitsche volk tegen zijn lei ders op te zetten", onder oogen. Dezelfde kringen blijven het Foreign Of fice beschuldigen en zeggen dat het vooral Lord Halifax en Lord Perth zijn, waardoor King—Halls brieven geïnspireerd zijn. Engelschen vinden het niels erg Het bericht uit Berlijn, dat de Duitsche regeering een diplomatiek protest zou over- Het Bataviaasch Nsbl. van 12 Juli schrijft: De Australische bladen melden, dat de beide Australische verkeersvlieger- die tijdelijk in dienst der KNILM. zullen treden, het aanbod van de In dische Luchtvaart Mij. hebben aan vaard, omdat zij daar zooveel meer konden verdienen, hetgeen uiteraard een nogal begrijpelijke reden is om een aanbod aan te nemen en het vermelden dan ook niet waard zou zijn, ware het niet, dat dé condities, waarop de vliegers in eigen land werken nu ook nog zoo slecht' niet zijn. De directeur van de Ansett Airways, een der groote Australische luchtvaartmaatschap pijen verklaarde in een interview over deze kwestie, naar wij in de „Svdncy Morning LIerald" lezen, dat een behoorlijk Australisch verkeersvlieger ongeveer 15 pond (of f 106. salaris per weck krijgt. Hij behoeft daar doorgaans maar twee dagen van de week of hoogstens 20 uur per week voor te wer ken. Daarbij bétalen de luchtvaartmaatschap pijen nog de helft van de verzekering ten na me van de piloten. Een salaris van 15 pond per week is voor Australië reeds hoog. Wanneer men daar voor bovendien slechts 20 uur per week arbeid behoeft Ie verrichten, dan kan men inderdaad zeggen, dat het beroep van ver keersvlieger in Australië niet slecht be taald wordt. Captain Virtue zeide voorts dat de KNILM hem meer dan tweemaal zooveel aanbood, dan hij thans ver diende. Captain Virtue is een van Australië's meest ervaren vliegers tot voor kort was hij chef van den vliegdienst van „Airlines of Austra- lia" Hij behoort dus niet tot de slechtst bezoldigde vliegers. Dit belangrijke verschil: een bezoldiging welke meer dan tweemaal zoo hoog is, is wel opmerkelijk. Overigens is natuurlijk wel aan te nemen, dat mr. Virtue en mr Pui- vis in dienst der K.N.I.L.M. meer dan 22 uur per week zullen werken, zoodat dit in aanmerking dient te worden genomen. Men vergete hierbij niet, dat Australië er prat op gaan. zoo ongeveer de hoogste loonen van de wereld te betalen, en dat het dus in sommige kringen daar pijnlijk zal worden gevonden, wanneer iemand elders „meer dan tweemaal zooveel'' kan verdie nen. Nieuwe conferenties verwacht Na het onderhoud van de ambassadeurs van Groot-Brittannië en Frankrijk met Mo- lotof heeft men te Parijs den indruk, dat de toestand niet merkbaar is veranderd Secds en Naggiar hebben de standpunten van hun regeeringen uiteengezet ten aan zien van de vraagstukken, waarover men het nog niet eens is geworden, te weten: de opnoeming der te waarborgen staten, de de finitie van indirecte agressie en de Russi sche oisch met betrekking tot militaire be sprekingen parallel aan de diplomatieke on derhandelingen. Men meent te weten, dat de rcgceringen van Londen en Parijs hun standpunt heb ben gehandhaafd ten aanzien van deze drie kwesties en dat Molotof na afloop van het onderhoud verklaard heeft de kwesties aan zijn regeering te zullen voorleggen. Binnenkort zal een nieuwe ontmoeting plaats vinden. LANDAU WINNAAR VAN HET NATIO NALE TOURNOOI. De uitslagen van de partijen gespeeld in de achtste ronde luiden: Landaude Ronde 10. RoelWijnans 01. v. d. Boschvan Doesburgh 10. Sterkvan Scheltinga, afgebroken, ir. van SteenisStumpers 10. De stand luidt thans: 1. Landau 7 punten; 2. Wijnans 534 put.; 3. van den Bosch 5 pnt.; 4. van Scheltinga 434 pnt.; 5 van Doesburgh 4 pnt.; 6. Roele 334 pnt.; 7., 8. en 9. de Ronde, van Steenis en Sterk, ieder 3 punten; 10 Stumpers 1 34 p. Landau, die zes partijen in successie ge wonnen heeft (alleen de eerste twee partijen maakte hij remise) is niet meer in te halen. Met het winnen van deze wedstrijd heeft hij het recht verkregen een wedstrijd van tien partijen met dr. Euwe met den titel van Nederlandsch kampioen als inzet te spelen. Vermoedelijk zal dit in October ge schieden. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. de laatste wedvlucht oude duiven van Bordeaux, af stand 986 km. In concours waren 22 vogels, welke Zaterdagmiddag om 1 uur werden gelost met Z.W. wind: af en toe regen. De eerste vogel be reikte haar hok om 12 -■48-22 uur Zondagmiddag Dc prijzen werden als vclgt verdiend: T. J. Kos 1, 10: Schotting 2, 6: Holtz 3, 4 v. Riel 5, 8: Zwierzycki 7, 9. De vogels kwamen vrij goed door met weinig verliezen. De stand voor het kampioenschap Oude Duiven is als volgt: 1. G. Schotting, 1068 pt.; 2. Limo- nard, 1049 pt.; 3. J. v. Riel. 1020 pt.; 4. T. J. Kos 918 pt. Schotting, hartelijk gefeliciteerd met het kampioenschap. Tevens werd door genoemde vereeniging de wedvlucht jonge duiven vervlogen vanaf Dor drecht, afstand 128 km. In concours waren 179 duiven, welke om 7 uur werden gelost met Z.W. wind. bewolkt.' De eerste vogel bereikte haar hok om 8-58-48 uur. De prijzen werden als volgt ver diend: Schotting 1, 3, 28, 29. 30: Nellcstein 2 Geene 4, 24. 35, 36; Limonard 5, 6. 12. 15 Schrijver 7. 8, 13, 22; T. J. de Kos 9, 10; Witten- berg 11, 16. 19, 25; Holtz 14, 23, 31; v. Riel 17. 18. 20, 26, 27, 32: Zwierzycki 21. 33. 34. Vrijdag a.s. van 68 inkorven voor Duffel. KOEGRAS Aan boord van het stoomschip „Berlin" (17.000) ton, heeft zich gisteravond op onge veer 15 mijl uit de kust bij Swinemünde een ketelontploffing voorgedaan. Er bevon den zich geen passagiers aan boord. Bij het ongeluk zijn 15 personen om het leven gekomen en 18 gewond. Het gebeurt vaak, dat bij een feestelijke ge legenheid een plant wordt aangeboden. De milde gever begeeft zich naar een bloemen winkel en kiest uit de bloemenschat in dezen tijd vaak een Gloxinia, die door haar groote fluweelen klokvormige bloemen en sterk ont wikkelde bladeren ook wel bijzonder de aan dacht trekt. Natuurlijk wil de bezitter graag weten, hoe deze plant op de beste wijze wordt behandeld, omdat men ook graag een gerui- men tijd van haar pracht wil genieten. Deze behandeling wordt daarom in dit artikeltje eens nader bekeken. Het vaderland der Gloxinia is het tropisch gedeelte van Zuid-Amerika. Dit geeft ons reeds een aanwijzing voor de groeivoorwaar- den. Planten met groote zachte bladeren, af komstig uit de heete luchtstreek, vragen veel warmte en een vochtige omgeving. De groote bladeren zijn immers aanwezig om veel te kun nen verdampen. Deze twee voorwaarden (warmte en vochtigheid) zijn in onze huiska mer niet gemakkelijk te vervullen. Toch kan men wel iets doen om hieraan tenminste eenigszins te gemoet te komen. Wij geven haar een plaatsje bij het raam en zetten de plant in een ondiepe schaal op een omgekeerd scho teltje. Eiken dag gieten wij wat heet water in t' - schaal. Men begrijpt nu ook wel waarom de pot op een omgekeerd schoteltje moet staan. Het water uit de schaal zou anders door de poreuse wand en door de opening in de pot dringen. Daardoor zou de knol, die in den grond zit, te vochtig worden en beginnen te rotten. Dit zou voor de plant natuurlijk fataal zijn! Giet men het heete water geregeld in de schaal, dan bewerkt men, dat de bladeren ten minste een poosje in een vochtig-warme om geving komen. Zijn er nog geen bloemen ontlo ken dan kan de plant zelve ook wel met lauw water worden besproeid. Het behoeft ons niet te verbazen, dat de Gloxinia veel voedsel vraagt. Bladeren en bloe men zijn immers groot en voor de vorming daarvan is veel noodig. Gedurende den bloei tijd moet er dus geregeld kamerkunstmest in water opgelost gegeven worden. Ook kippen mest kan hiervoor gebruikt worden, mits men het natuurlijk eveneens in opgelosten toestand toedient. Door deze behandeling beloont de Gloxinia ons weken lang met haar prachtige bloemen. Kijk eens in die bloem en ge ziet, dat de helmknoppen der meeldraden aan elkaar kle ven! Een eigenaardig kenmerk, dat zijn be teekenis wel zal hebben. Aan alles komt ten slotte een einde. Ook aan den bloeitijd der Gloxinia. Is de laatste bloem verwelkt, dan moet de behandeling der plant zich ook wijzigen. Wij beginnen minder water te geven. De bladeren worden nu geel en ster ven af. Maar in den grond vormt zich de knol die bij voldoende ontwikkeling het volgende jaar weer voor een nieuwe plant zal zorgen. De bladeren zorgen daar ook mede voor. Zijn de bladeren afgestorven dan is de knol ge vormd. Deze wordt uit den grond genomen om in droge turfmolm of droog zand te overwin teren op een vorstvrije plaats: In Maart of begin April begint hij te spruiten. Hij moet dan geplaatst worden in een mengsel van blad- aarde, verteerde mest en zand. De temperatuur mag niet te laag zijn. Daardoor zou de groei worden belemmerd. Langzamerhand is de ont wikkeling nu weer zoo ver gevorderd, dat de knoppen te voorschijn komen. Dan moet de bemesting weer sterker worden en krijgt de plant de behandeling in het begin /an dit arti keltje beschreven. A. v. d. Lijn. i Baby houdt niet van zoenen... SlIlltVKIIItllIltlIIStllltlltll JULIANADORP. BESTUUR EN RAAD VAN TOEZICHT DER COOP. BOERENLEENBANK „KOEGRAS" BLIJVEN. Een zeer rustige, doch druk be zochte vergadering. Maandagavond werd in de zaal van het café „Prins Maurits" van den heer A. Doorn, andermaal een buitengewone alge- meene vergadering van de Boerenleenbank gehouden. Volgens de presentielijst konden 135 stem men worden uitgebracht. De heer A. Grin Pz„ presideerde deze ver gadering, heette allen welkom, in het bij der den oud-kassier, den heer J. de Vries en den heer Visser, vertegenwoordiger van de Centrale Raffaissenbank te Utrecht, Door den heer J. Kossen werden de no tulen van de vergadering van 23 Juni j.1. gelezen, welke onveranderd werden vastge steld. De voorzitter deed daarna mededeeling, dat aan den oud-kassier bij zijn afscheid een passend cadeau :s aangeboden, welke mededeeling met groot enthousiasme ont vangen werd door de geheele vergadering. Het woord is daarna aan den heer Visser, de vertegenwoordiger van de Centrale Bank Deze heer releveerde verschillende prettige en goede dingen in verband met zijn hier aanwezig zijn, maar verborg ook de scha duwzijde niet. Met klem wees hii in zijn goed gedocumenteerd betoog de leden en allen, die hef Wel meénèn met de Boeren leenbank eron, dat men in algeheele een dracht en samenwerking dient te arbeiden aan den verderen bloei van zijn plaatselijke, eigen Boerenleenbank. Ook deze spr. richtte *'cl persoonlijk en namens de Centrale in gloedvolle en harte lijke woorden tot den heer J. de Vries, die 31 jaren lang cle zaken op zoo voortreffelijke wijze behartigde. (Deze woorden werden met een overweldigend applaus onder streept door de vergadering). Dan kwam de heer Visser tot de agenda, waarop stond de verkiezing van een nieuw bestuur en een raad van toezicht. Hierover werd door hem een kor te toelichting gegeven en het was hem een groot genoegen aan de ver gadering te kunnen mededeelen, dat na onderzoek en verschillende be sprekingen, het geheele bestuur en den raad van toezicht, genegen zijn hun ontslag in te trekken en in de oude formatie de zaken van de bank te blijven behartigen. In verband hiermede stelde de Voorzitter voor om de punten 2 en 3 van de agenda te doen vervallen, hetgeen bij schriftelijke stemming zal geschieden. Door een paar leden werden nog enkele vragen gesteld en al of niet naar genoegen beantwoord. Uitgebracht werden 135 stemmen, waar bij 70 stemmen voor de afvoering en 60 stemmen tegen de afvoering van de bewuste agenda-punten; 4 stemmen waren blanco en 1 ongeldig. Beide punten kwamen dus niet in behandeling, en zoo bleef bestuur en raad van toezicht zitten als voorheen, waar voor dank aan de vergadering werd ge bracht. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar de risicodekking. Dat is in orde, zeide de heer Visser. De heer J. de Vries zeide dank voor het ontvangen bewijs van waardeering en de jarenlange goede en gezellige samenwer king met allen, die zaken met de bank de den en hoopte er nog vele jaren getuige van tc mogen zijn, dat zij in bloei zou toene men. (Donderend applaus). Dc laatste spreker was de heer Visser, die gaarne een grooter aantal voorstemmers gezien had, maar desniettemin er van over tuigd was, dat men zijn Boerenleenbank nu en in de toekomst zal steunen. Hierna sluiting. ANNA PAÜLOWNA WIERINGEX Verloren: een blauw jongensjasje met nikkelen knoopen. Inlichtingen bij den gemeentebode. Enorme belangstelling bij de be grafenis van de knaapjes Des tree en Kersten. Het tragische ongeval van Zaterdagmid dag, op den onbewaakten overweg onder de gemeente Koedijk, heeft Sint Pancras in rouw gedompeld. Twee jonge kinderen zijn het slachtoffer geworden van „den onbe waakten overweg", de steeds weer men- schenlevens eischende schandvlek van onze samenleving. Groot was de ontzetting, toen men ver nam, welk lot deze kleinen had getroffen. De deelneming niet de zoo zwaar getroffen ouders was zeer groot, hetgeen bij de ter aardebestelling, welke gisteren op de alge- meene begraafplaats geschiedde, zeer dui delijk tot uiting kwam in het buitengewoon groote aantal belangstellenden. 's Morgens werd het zoontje van den heer Destreê, den in deze gemeente en wijde om geving zeer gezienen geneesheer, aan den schoot der aarde toevertrouwd. De kist met het stoffelijk overschot werd van het ouderlijk huis naar de begraafplaats gedragen door eenige vrienden van Dr. Destreê, de heeren dr. J. Boers uit Alkmaar, dr. Melchior uit Haarlem, dr. Stokreef uit Alkmaar, mr. Eecen uit Bergen, de heer Visser en den huisknecht van dr. Destreê, den heer Schuur. Nadat de familie zich om de groeve had geschaard, werd de kist langzaam in het graf neergelaten. De ontroering werd den aanwezigen te machtig, toen de zoo geachte en beminde doktersfamilie afscheid moest nemen van het geliefde kind, dat hun op zoo noodlottige wijze was ontnomen. Aan het graf werd niet gesproken. Alleen heeft dokter Destreê diep ontroerd tot de aanwezigen een woord van hartelijken dank betuigd voor de ondervonden belangstelling, waarna deze eenvoudige, zeer droeve plech tigheid geëindigd was en allen, diep onder den indruk, de doodenakker verlieten, na een blik te hebben geworpen op het onder vele bloemen bedolven graf. Deze begrafenis werd o.m. bijgewoond door den burgemeester, den heer J. Kroo- nenburg, ds. van Andel, ds. Donner en ds. Krop, het onderwijzend personeel der O.L. school en vertegenwoordigers van de gym- nastiekvereen. S.S.S., waarvan de overledene lid was. 's Middags om ongeveer 5 uur had de tweede droevige plechtigheid plaats. Dicht bij het graf van Kees Destreê was de laatste rustplaats gedolven voor diens speelkameraadje, dat gelijk met hem den dood was ingegaan, het zoontje van den heer Kersten. De belangstelling voor deze plechtigheid was nog grooter dan bij die van 's morgens. Ook hier was burgemeester Kroonenburg aanwezig, evenals de onderwijzers van de O. L. school. Evenals 's morgens werden geen redevoe ringen gehouden. De vele bloemen getuig den van het medeleven van velen. De be woners van Sint Pancras, gem. Koedijk, hadden een prachtige krans gezonden. De heer Veenendaal heeft de belangstel lenden namens de familie Kersten bedankt vr>or hunne aanwezigheid, waarmee ook deze plechtigheid ten einde was. Het verkeer werd tijdens de zeer groote drukte door de Rijkspolitie in goede banen geleid. DUIVENSPORT. De vereeniging van postduivenhouders „Altijd Verder" hield haar laatste wed vlucht voor oude duiven vanaf Bordeaux (afstand 976 km.) In concours waren 16 vogels, die Zater dagmorgen om 6 uur 10 in vrijheid werden gesfeld. De eerste werd Zondagmorgen om 8 uur 8 min. 1 sec. geconstateerd, de laat ste om 9 uur 41 min.. Prijzen behaalden: V Liefhebber 1, 3 en 4;; W. Blaauboer 2, K. Koster 5. Hokkampioenschap Het hokkampioenschap van de fondvluch- ten werd behaald door den heer W. Blaau boer met 64,95% punt. A. Liefhebber 60.25. P. de Vries 53,12% en N. Spigt 41,06. De kampioenvogel had N. Spigt, 40.48 p Tweede W. Blaauboer 36,0$. PURMEREND, 18 Juli 1939. Gemeentelijke kaasbeurs. verhandeld 22 partijen, wegende 93.000 kg. handel kalm; Hoogste-prijs f 17. 6 part. Kleine Boeren kaas f 18; 2 part. volvette kaas f 23.50; 2261 kg. Boter f 1.25— f 1.33 pen k.g. Runderen, totaal 580 stuks. 290 Vette koeien 6470, goed; 120 Gelde koeien 100 180;, matig; 110 melk koeien 180—260 idem; 60 stieren 4455 idem; 22 paarden 70150, stug; 148 vette kalveren 70—83 idem: 280 nuchtere kalveren voor de slacht 410, ma tig; nuchtere kalveren voor de fok 1117, matig; 265 vette varkens voor de slacht 50 52 vlug; 94 magere varkens 2836 matig; 369 biggen 1022, matig; 659 schapen 10 25, matig; 537 lammeren 58 idem; kipeie ren 3.20—3.60 per 100 st.; cendeieren 2.75 per 100 st.; 10200 piepkuikens 0.500.55, uit zonderingsprijs 0.5714 4100 oude kippen en hanen 0.32340.3734, uitzonderingsprijs 0.40 konijnen 0.30—1.60; 800 eenden 0.200.60; duiven 0.40; 4100 jonge hanen 0.32340.3734 uitzonderingsprijs 0.40; aanvoer 60.000 een deneieren f 2.85f 2.90; 70.000 kippeneieren f 3.40f 3.80. PURMEREND, 18 Juli 1S39. Aanvoer 60900 eendeieren f 2.85f 2.90; 70090 kippeneieren f 3.40f 3.80. Aanvoer 2261 kg. boter. Prijs melk f 1.25- f 1.33 per kg. WARMENHUIZEN, 18 Juli 1939. Schotsche muizen f 2.80f 4.80; id. erove f 2.10f 2.90 id drielingen f 2.70—f 3.50 ei genheimers f 3.70—f 4.70; zilvernep f 6.50; id. drielingen f 3.10; Aanvoer: 34975 kg. aardappelen en 175 kg. zilveruien. RROEK OP LANGENDIJK. 19 Juli 1939. Schotsche muizen 3.201.70: grooten 1.80 —2.70: hl. eigenheimers 3.40—4.60; drielingen 2.503.50; kleine 1.301.80; zilvernep 5— 5.80; peen 2.50: waschpeen 3.50: spereie- boonen 12.6016.30; snijboonen 10.20; roode kool 1.60-2.40. VOOBDSCHARWOUDE. 19 Juli 1939. 103.400 k.g. Aardappelen. Schotsche muizen 2.704.40: Grooten 1.702.60; BI. eigen heimers 3.604.30; drielingen 2.903.50; 175 k.g. Gele nep 580. 4200 kg. zilveruien drielingen 4.404 90- ,"i1Vi«n?c«5,'20T€1.0: 50 k* spercieboonen J^T «rS?0 k* kro,en 9100 ke- kool 0.50—0.90.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3