Amsterdam zal den provincialen een feest bieden Wordt Hitier staatspresident van Oantzig Hollanders houden dapper vol Een weinig zachtzinnig expediteur Sympathiek gebaar der Spoorwegen Ijzererts in Neerlands bodem? „Londen en Parijs orqaniseeren den vrede" Autobus met 34 inzittenden te water Onze Oost Na dc bandjirs Uitstel invoering rijtijdenbesluit gevraa Van Ribbentrop verdrongen nIk mag mijn eigen vrouw toch slaan" Belastinggeld als inflatiemiddel De Toar de France Actie-programma van het N.V.V. SEPTEMBER FEESTMAAND. Bloemencorso, waterrevue, ver lichting der grachten, tentoon stellingen, openluchtconcerien, optochten, enz. Wanneer in September de bui tenlanders, die in hoofdzaak gedu rende de maanden Juli en Augus tus de hoofdstad een bezoek bren gen, vertrokken zullen zijn, maakt Amsterdam zich op om de Neder landers uit de provincie op luister rijke wijze te ontvangen. Met de krachtdadige medewerking van het gemeentebestuur zullen die maand door de Vereeniging tot Verede ling van het volksvermaak en de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer „Amster dam" een reeks feestelijkheden worden georganiseerd, welker voor bereiding reeds thans ter hand is genomen. De beide genoemde vereenigingen hebben n.1. op een gemeenschappelijke vergadering der beide besturen een zestal commissies in gesteld, die zich elk met de uitwerking van een speciaal onderdeel der feestelijkheden be zig houden, waarbij men uitgaat van het feit, dat in September in de hoofdstad de groote spoorwegtentoonstelling georgani seerd wordt. Om de bezoekers, die uit de provincie naar Amsterdam willen komen om deze tentoonstelling te bezoeken, ook daarbuiten de gelegenheid te bieden tot het doorbrengen van een reeks aangename en prettige dagen, zullen de Amsterdamsche grachten in de Septembermaand feestelijk verlicht worden, hetgeen avond aan avond een schoonheid bieden zal, welke reeds bij vorige gelegenheden tot ver in het buiten land bekendheid heeft verworven. Het Rijks museum en het Stedelijk museum zullen op bepaalde avonden voor het publiek openge steld worden, waardoor men zoowel Rem- brandt's nachtwacht als ook de Rodinten- toonstelling bij avond verlicht zal kunnen aanschouwen. Verder bestaat het voorne men op den Amstel een groote waterrevue te houden, waaraan zal worden deelgeno men door alle groote watersportverenigin gen. Optochten o.a. een bloemencorso, een gecostumeerde optocht, waarbij het gezel schap v. de Camera Obscura in statiekaros sen door de stad zal trekken naar de spoor wegtentoonstelling, openluchtconcerten op verschillende punten des avonds in de stad, een muziekconcours op de Boschbaan, zoo mogelijk voorts gedurende twee avonden een waterballet op den Amstel, vullen ver der het programma aan tot een even gevari eerd als aantrekkelijk geheel, dat onmiddel lijk zal aansluiten op het jaarlijksche be zoek van H.M. de Koningin aan de hoofd stad, zoodat <de maand September voor de buiten Amsterdam wonende Nederlanders gelegenheid te over bieden zal om eenige dagen op de meest aangename wijze aldaar door te brengen. De organisatoren beijveren zich voorts om de mogelijkheid te scheppen het bezoek der Nederlandsche gasten zoo veel mogelijk te vergemakkelijken. Zoo zullen die maand door de gemeentetram goedkoope dagkaar ten worden uitgegeven, de reederijen, die rondvaarten door grachten en havens orga- niseeren, zullen speciale tarieven bereke nen, enz. In de groote hall van het Centraal Station is tenslotte in het nieuwe informa tiebureau een afdeeling ingeruimd voor de V.V.V. van Amsterdam, zoodat de bezoekers onmiddellijk in het station allen gewenschte inlichtingen voor hun verblijf in Amster dam fcullen kunnen krijgen. Mede dank zij het kordate op treden van den chauffeur wor den alle inzittenden gered. De Hervormde knapenvereeniging te Eri ca heeft gisteren per autobus van de eer ste Drentsche stoomtrammaatschappij een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Het gezelschap, bestaande uit, 34 jongelui, onder leiding van ds. Steenbakker uit Erica, keer de laat in den avond terug. Omstreeks twee uur is de bus, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, te de Krim in het kanaal gereden. De bus kantelde niet, zoo dat het reddingswerk, dat de chauffeur met bewonderenswaardige zelfbcheersching leidde, ten zeerste vergemakkelijkt werd en allen op het droge gebracht werden. Door omwonenden was intusschen geneeskundi ge hulp ingeroepen. Dokter Heep was spoe dig ter plaatse. Het bleek echter dat slechts drie personen lichte snijwonden hadden op- geloopen. De overigen waren met den schrik vrijgekomen. Nadat allen bij omwo nenden op verwarmende dranken waren onthaald, zijn zij met andere bussen huis waarts gegaan. Ernstige verkeersstagnatie De „Indische Courant" verneemt volgens de N. R. Crt. uit Kempit, dat tengevolge van het wegslaan der bruggen in het weg gedeelte Kalibaroe-Genting van den hoofd- verkeersweg Djember-Banjoewangi, de af- en toevoer van verschillende groote cul tuurondernemingen zijn afgesneden, zoodat de producten niet vervoerd kunnen worden Het transport van padi stagneert, terwijl de stremming van het verkeer met tractors auto's, tjikars en dogearts een ernstig ka rakter aanneemt. De ondernemers zijn somber gestemd door de ervaring, dat na negen dagen sedert het gebeurde nog niets op herstel wijst. Zij zijn de overtuiging toe gedaan, dat genie-troepen zeer spoedig hulpbruggen van zware klapperstanrrtnen voor het zware transport en doorgaand verkeer kunnen construeeren. Bij de opening van het Am sterdamsche inlichtingenbu reau. Maandagmiddag, bij de inwijding van het nieuwe inlichtingenbureau der Nederlandsche spoorwegen in de hall van het Centraal Station te Amsterdam, is medegedeeld, dat degene, die gistermorgen als eerste van deze service gebruik zou ma ken, een gratis tweede klas reisbil jet op de spoorwegen in Nederland zou krijgen. Het gevolg was, dat reeds omstreeks vier uur gister nacht de eerste gegadigde vóór den ingang van het Centraal Sta tion postvatte, teneinde dit reisbil jet machtig te worden. Vroeg in den ochtend was de belangstelling reeds zoo groot geworden, dat de politie ordenend moest optreden. In volmaakte orde wachtte men tot het inlichtingenbureau open ging. Toen streek de directie der Spoorwegen de hand over het hart en besloot zij vijf gratis reisbiljet ten te geven aan de vijf personen, die het langst op de opening van het inlichtingenbureau hadden ge wacht. Particuliere vervoerders op den rand van den afgrond. In verband met de aangekondigde invoe ring van het Rijtijdenbesluit op 13 Augustus a.s. hebben de voorzitters van de drie lan delijke bonden, B.B.N.—A.N.B.B.—B.E.T.O., zich telegrafisch tot de betrokken ministers gewend met het verzoek, hoewel erken nend de sociale beteekenis van dit besluit, de invoering hiervan uit te stellen totdat op eeniger wijze de Spoorwegen gebonden zullen zijn aan vaste tarieven Zij wijzen erop dat bij de reeds zware lasten op de vrachtauto, de spoorwegconcurrentie, door middel van onderbiedingstarieven, hard wer kende particuliere vervoerders op de rand van een afgrond hebben gebracht en toevoe ging van een nieuwe bedrijfslast door invoe ring van het Rijtijdenbesluit bij handhaving van deze spoorweg-concurrentie, toename van de werkloosheid beteekent. Proefboringen bij Oldenzaal. Eenigen tijd geleden werd mel ding gemaakt van het feit, dat over groote uitgestrekte gebieden nabij de Duitsche grens in mindere of meerdere mate delfstoffen in den bodem zouden zitten en dat bij de bevoegde instanties stappen werden gedaan om de vereischte proefborin gen te mogen verrichten. Hiervoor is thans de ministerieele ver gunning verleend en wel aan den heer H. J. Wiegers, architect te Harbrinkhoek, gemeen te Tubbergen, onder voorwaarde, dat de bo ringen geschieden in overleg met den in specteur-generaal der mijnen en met inacht neming van de eventueel daarvoor te geven voorschriften. In verband met bovenstaande ministeri eele vergunning heibben wij ons tot den heer Wiegers gewend met de vraag, hoe hij zich voorstelt de boringen naar ijzererts te ver richten of te doen verrichten. Het ligt in mijn bedoeling aldus de heer Wiegers binnen eenige weken, ver moedelijk in Augustus, met de werkzaam heden te beginnen." „Hebt u van de eigenaren, aldus vroegen wij hem, al vergunning voor de boringen?" Daarop antwoordde hij bevestigend. De eigenaren hebben bereids toezegging gedaan voor het onderzoek. „Hebt u den indruk, dat er groote hoeveel heden delfstoffen op die plaats zitten?" „Ongetwijfeld zullen er hoeveelheden delf stoffen, ijzererts en andere nuttige bestand- deelen in den bodem zitten. Reeds wees een proef met de magneten uit, dat er wel dege lijk ijzererts in den bodem zit Monsters zijn op de laboratoria onderzocht, terwijl is aangetoon 1, dat wij te maken hebben met deugdelijk ijzererts. U vraagt mij de hoe veelheden: dat weet niemand. Maar dat er groote uitgestrektheden kunnen zijn met ijzererts is niet onmogelijk. In Duitschland, vlak over de grens zijn reeds lang geleden boringen verricht naar ijzererts en hier heeft men behoo. lijke hoeveelheden gevon den, en de grond, waarop geboord is, grenst aan de terreinen, waarop wij nu gaan wer ken." Generaal von Brauohitsch man. de Door de groeiende invloed op Hitier van generaal von Brauchitsch schijnt von Rib bentrop te worden opzij gedrongen. Men zegt, dat de generaal oorspronke lijk de herbewapening van Engeland en de Britsche oorlogsbereidheid allerminst ern stig nam. Evenals von Ribbentrop beziet hij de kansen op een Duitsche zege ingeval van oorlog zeer ernstig. Toch is hij niet zulk een onverbeterlijk optimist en men beweert dat von Brauchitsch thans ten zeerste is geimponeerd door de berichten der Duitsche legatie te Londen, welke in den laatsten tijd niet schijnt te hebben na gelaten om Wilhelmstrasze bij herhaling te waarschuwen. Dit aarzelen van Duitschlands militairen leider schijnt de oorzaak te zijn van de verminderde Duitsche activiteit in Dant- zig. De man, een grondwerker was wegens poging tot doodslag op zijn vrouw, direct na den daad, veilig opgeborgen, maar ter terechtzitting bleek een en ander slechts als lichte mishandeling gekwalificeerd te moeten worden. „Het was een kaakslag", zei de verd., die voor de Vacantiekamer van de rechtbank terecht stond wegens poging tot doodslag op zijn jeugdige vrouw, „en geen slag op haar achterhoofd", voegde hij er aan toe. „Ik heb geen oogenblik de bedoeling gehad haar letsel toe te brengen. Maar ik werd driftig, omdat zij mij treiterde. Overigens meende de man, dat de zaak alleen hem aanging. Als ik mijn vrouw wil slaan heeft niemand daar mee noodig, zei hij De vrouw was na de ontvangen kaakslag, die door den officier betiteld werd met een slag met een zwaar voorwerp op het achter hoofd, door den verdachte in een kelder geduwd, waar zij half bewusteloos bleef lig gen, tot het personeel van den geneeskun digen dienst haar naar het binnengasthuis vervoerde, waar zij met een lichte hersen schudding eenige dagen moest worden ver pleegd. De Officier van Justitie, achtte het eerste ten laste gelegde, de poging tot doodslag niet bewezen, doch wel de suhs. ten laste gelegde mishandeling, waarvoor hij zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, requireerde. Voorts vorderde hij aftrek van de voor- loopige hechtenis. Daar voor de eenvoudige mishandeling geen preventieve hechtenis is toegelaten, be pleitte de verdediger, de onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn cliënt en voorts drong hij aan op het opleggen van een lichte straf. De man mocht direct vertrekken. Belastingambtenaar messteken toegebracht en daarna over een heg geworpen. 2'A JAAR GEVANGENISSTRAF GEVRAAGD. Op 13 April j.1. werd de belastingambte naar H. Menger te Bussum ernstig mishan deld door een expediteur H. v. d. B. Menger reed op de fiets en stapte af om een gesprek te voeren met een paar kennissen. Op dat oogenblik kwam v. d. B., langs, die kort ge leden een bekeuring had gekregen van den belastingambtenaar en deswege tot twintig gulden boete was veroordeeld. „Mag ik U iets vragen," vroeg de expediteur, die aanvankelijk een kalmen indruk maakte. Al spoedig nam hij een andere houding aan. „Je moet mij," zoo riep hij, „twin tig gulden geven, om de boete te be talen, die ik door jou gekregen heb. Ik heb geen cent, en jij bent vrijgezel en kunt het wel betalen." Vanzelfsprekend dacht de belastingamb tenaar hier niet over. De expediteur liet het niet bij woorden, doch gaf den ambte naar een paar slagen, terwijl hij uitriep: „Je hebt zeker een revolver bij je. Maar ik heb wel wat anders. Op dat moment trok hij een mes, waarmee hij den ambtenaar twee steken in den schouder toebracht. Gelijktijdig schopte en sloeg hij hem. Gelukkig klapte het mes dicht en de ambtenaar kon op de vlucht slaan. Omstanders durfden niet tus- schenbeiden te komen, daar de expe diteur als een buitengewoon sterk man bekend staat. Hij achtervolgde den ambtenaar en wierp hem over een heg in een tuin, waarna hij het hazenpad koos. De ambtenaar bleek ernstig gewond en moest geruimen tijd in de Majellastichting te Bussum worden verpleegd. Gisteren stond deze hardhandige, 49-jari- ge expediteur terecht voor de vacantieka mer van de Amsterdamsche rechtbank. De officier had hem poging tot doodslag, subs. mishandeling ten laste gelegd. Verdachte bekent. Verdachte legde een bekentenis af, doch zeide, niet de bedoeling te hebben gehad zijn tegenstander ernstig te verwonden. Hij was door financieelen tegenslag en moeilijkheden hoogst opgewonden. De getui gen zeiden, dat zij niet tusschenbeiden durf den komen. Zij hadden geroepen: „Hou op" waarop verdachte had teruggeroepen: „Het is een belasting-ambtenaar." Reguisitoir. Be Officier van Justitie, schilderde in zijn requisitoir verdachte als een bruut persoon met een oppervlakkig gevoelsleven, die echter, hoewel hij driftig was. zeer wel wist wat hij deed, wat wel bleek uit het feit, dat hij zich alles, tot in bijzonderheden, herinnerde. Wanneer het mes niet dicht was geknipt, zou verdachte doorgegaan zijn met steken, tot de ambtenaar doodelijk gewond was. Verdachte had twintig gulden boete gekre gen en hij wilde die boete van den ambte naar terug hebben, een onzinnig idee. waar aan deze ambtenaar natuurlijk geen gevolg gaf. Het feit noemde de Officier hoogst ernstig. Spreker achtte het tenlaste gelegde, po ging tot doodslag, bewezen, en vorderde een gevangenisstraf van twee en een half jaar, met aftrek van de voorloopige hechte nis. De verdediger, drong aan op de meest mogelijke clementie. De rechtbank zal later uitspraak doen. Krasse beweringen van de News Chronicle. De diplomatieke redacteur van het Engelsche dagblad News Chroni cle verklaart uit gematigde en zeer goed ingelichte Duitsche bron te hebben vernomen, dat Hitier zdch zeer wel tot staatspresident van Dantzig zou kunnen laten verkie zen. Hij is reeds eereburger der Vrije Stad en het zou voor de Poolsche en ook voor iedere andere regee ring moeilijk zijn wat dan ook te doen om deze verkiezing te ver hinderen. Het conflict zou dan veeleer op juridische in plaats van op militai re basis worden gebracht. Volgens den correspondent van het blad te Warschau zou na het bezoek van Foerster aan Hitier binnenkort nieuwe kracht wor den gezet achter de eischen ten aanzien van Dantzig. Drie decreten in voorbereiding? De Senaat van de Vrije Stad zou te dien einde de drie volgende decreten voorbe reiden: 1. Een proclamatie, waarin de wensch der nationaal-socialisten en de bevol king van Dantzig wordt tot uitdrukking gebracht bij het rijk te worden inge lijfd. 2. Een decreet, waarbij Hitier wordt ge vraagd de aansluiting van Dantzig 'bij Oost Pruisen te verordenen onder den naam „Noordgouw". 3. Een decreet, waarbij de Polen in Dant zig al hun burgerrechten worden ont nomen en waarbij uit de Vrije Stad al le Polen worden gezet, die er na 1920 zijn aangekomen. Ilitler zou deze ontwerpdecreten hebben goedgekeurd. Zooals bekend heeft de Duitsche regee ring teneinde te voorzien in de noodige fondsen voor de bewapening, besloten z.g.n. belastingbons gedeeltelijk in betaling te geven welke bons dan door den ontvanger kunnen worden gebruikt om, in de toe komst verschuldigde, belasting te voldoen. Zoo krijgen thans naar Daily Express meldt, wapenfabrikanten 60 procent in con tanten en 40 procent in belastingbons uit betaald. De bons circuleeren in den Duitschen han del als gewoon geld, doch daar dit in we zen ongedekt is. maken Duitsche bankiers zich ernstig bezorgd over de geweldige hoeveelheden belastingbons welke de regee ring blijkbaar uitgeeft, temeer waar het tempo van uitgifte totaal oncontroleerbaar is. En stellen een maximum aantal strijdkrachten daartoe ten dien ste. PERSSTEMMEN OVER DEN INTERNATIONALEN TOESTAND. Boussard schrijft in „Petit Jour nal" naar aanleiding van Het be zoek van generaal Ironside aan Warschau: De Engelschen slapen niet in. Zij nemen alle noodige voor zorgen, zoowel in Europa als in Azië." Van een coup bij verrassing kan geen sprake meer zijn. Saint Brice betoogt in het Journal: het is duidelijk, dat de FranschPoolsche samen werking een veel nauwkeuriger vorm zal krijgen en in de conventies, welke thans worden uitgewerkt, verder zal worden ont wikkeld, teneinde het bondgenootschap te versterken en den Polen een steun te geven die overeenkomt met dien van groot Brit- tannië. Eventueele tegenstanders weten zeer zeker beter dan wie ook, dat men geen minuut verliest en dat de organisatie van het vredesfront even stelselmatig als kalm voortgang vindt. Boutelleau telefoneert uit- Londen aan de Figaro: het is niet zeer verrassend, dat be richten door het Foreign Office ontvangen behelzen, dat Duitschland na alles niet zeer gehaast is zich meester te maken van het gebied van Dantzig. Pays schrijft in Excelsior: Londen en Pa rijs organiseeren den vrede en stellen een maximum aantal strijdkrachten daartoe ten dienste. Dat is de taal, welke de theoretici van het geweld naar Het schijnt beter die nen te begrijpen dan wie ook. Kerillis schrijft in Epoque: Zij die thans tot eiken prijs verschil willen maken tus- schen het Duitsche volk en zijn leiders ver bissen zich zeer. Zij redeneeren als degenen die in 1914 bet Pruisische militairisme te genover de Duitsche natie stelden. Men wilde de proef nomen Duitschland met de menschheid te verzoenen. Men kwam tot het monsterachtige resultaat dat men twin tig jaren na een wereldoorlog van uur tot uur een nieuwen wereldoorlog onder oogen moet zien. Lazuriek betoogt in Justice, dat Duitsch land zich ongerust begint te maken en dat de militaire onderhandelingen te Warschau het doen begriinen. dat de kwestie Dantzig nicl zoo gemakkelijk kan worden geregeld als die van do Anschluss of het Sudetcn- land. De slachting in de achtste étappe begonnen. Zware tijdrit van Salies de Bearn naar Pau. LAMBRICHTS THANS ZEVENDEI (Van onzen specialen verslaggever.) Het nieuwe traject over 279 K.M. van Bor deaux naar Pau is wel in sterke tegenstel- ling geweest tot het landschap van Zuid- Frankrijk, dat diepe rust geeft tot aan den voet van de harde Pyreneeën. Was 't ge ïnspireerd door de bergen op den achter grond, dat de renners na eenige uren rustig te zijn gebleven, onderling den strijd aan bonden? Wij weten het niet, maar zeker is, dat gedurende de laatste tientallen kilome ters voor Salies de Bearn in zeer hoog tempo is gereden. Telkens probeerden enkele renners een voorsprong op het peleton te nemen, doch de hoofdgroep liet dit niet toe. Anton van Schendel reed zeer aan vallend en het is voor een groot deel aan hem te danken, dat 6 K.M. voor Mimbasle Fréchaut, Kint, Ga- lateau en hijzelf van de hoofdgroep wegliepen om niet meer bij te ko men. Het tempo liep af en toe tot ongeveer 60 K.M. op en onze eerste gedachte was niet wie dezen strijd zou winnen, doch hoe de renners in den middag de zware tijdrace zou den rijden. Valpartijen Zooals gezegd werd Anton van Schendel thans vierde achter Kint, Galateau en Fré chaut. Kint viel in de eindsprint tegen eeni fotograaf op. De laatste moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De Belg startte des middags wel, doch bleek zeer, gehandicapt te zijn door den val te Salies. Alle overige landigenooten kwamen tegelijk met het groote peleton binnen, niettegen staande het feit, dat Hellemons en Lam- brichts bij een valpartij betrokken waren geweest. Lambrichts reed toen al op eenj vreemde fiets, Hellemons' fiets „lekte", zoo als hij het zelf uitdrukte. Maar lekken of niet, onze landgenooten reden voor wat zij waard waren. De tijdrace. Nauwelijks opgefrisciht door de vermoeie nissen van den morgen gingen de eerste renners om ongeveer één uur boven Salies, in Sauveterre van start. Met tusschenpoo- zen van 2 minuten werden zij gelanceerd voor den strijd tegen zichzelf. Zij hebben het er goed, naar omstandigheden zelfs zeer goed afgebracht. De Korver had veel pijn aan zijn knie, waarschijnlijk heeft hij een spiertje verrekt en de knie van Hellemons werd tijdens de race steeds dikker. Sijen gaf in den aanvang te veel van zijn krachten, zoodat hij in het zeer golvende tweede ge deelte het tempo niet kon houden. Lam brichts bemachtigde nog de vijfde plaats, de beide van Schendels en Dominicus waren wel uitermate vermoeid, maar blij, dat zij deze moeilijkheden weer hadden overwon nen. Anton van Schendel werd met 15 secon den gestraft, omdat hij in de tijdrace het wiel van een ander zou hebben gehouden. Door de resultaten van gisteren is in het algemeen klassement groote verandering gekomen. In de eerste plaats valt te vermelden, dat Lam brichts thans naar de zevende plaats is opgeklommen. Vietto is leider ge bleven, Sijen vormt met Lam brichts en Albert van Schendel de landenploeg. ...Te Parijs zijn 79 renners gestart en voor dat de bergetappes beginnen, zijn er al 19 uit, d.w.z. 24 pCt., hetgeen een zeer groot aantal is. Paul Mayer, Lowie, Hersch en Romain Maes hebben den strijd gestaakt, In dit verband hebben de organisatoren besloten, de bepaling, dat eiken dag de laatste van de algemeene rangschikking uitvalt, voor de étappe van gisteren en ook voor die van Pau naar Toulouse op te hef fen- En nu de bergen in. Er zullen heden tij dens de étappe van Pau naar Toulouse, waarin de beruchte cols voorkomen, nog veel meer Slachtoffers vallen. Er zal mis schien weer een nieuwe leider komen! Algemeen klassement De algemeene rangschikking luidt na de achtste etappe: 1. Vietto (Frankrijk) 50 uur 17 min. 40 s. 2. Disseaux (België) 50 uur 18 min. 38 sec. 3. Vlaeminck (België) 50 uur 20 min. 17 s, 4. S. Maes (België) 50 uur 20 min. 37 sec, 7. Lambrichts 50 uur 23 min. 33 sec. 19. Albert van Schendel 50 uur 32 min, 21 sec. 28. Sijen 50 uur 39 min. 38 sec. 31. de Korver 50 uur 41 min. 43 sec. 45. Dominicus 50 uur 50 min. 37 sec. 46. Ton van Schendel 50 uur 52 min. 29 s. 57. Hellemons 51 uur 11 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1. België B 151 uur 13 min. 11 sec. 2. Frankrijk 151 uur 20 min. 59 sec. 3. België A 151 uur 21 min. 21 sec. 8. Nederland 151 uur 32 min. 32 sec. Het. Nedei'Iandsch Verbond van Vakver- eenigingen deelt mede het volgende Pr°" gram van actie te hebben samengesteld, voor de verwezenlijking waarvan men in den oerstkomenden tijd een krachtige ac tie wil voeren: 1. Krachtige bestrijding van de werkloos heid. 2. Verkorting van den werktijd. 3. Ordening van het bedrijfsleven. 4. Betere zorg voor ouden van dagen, o. Wettelijke vacantie met behoud va loon. 6. Beter lager, vak- en handelsonderwijs.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8