de wereld Wardje Vissers heerscher in de Pyreneeën woorden De verdoovende pil in de hotelkamer Geef uw radiotoestel aan Groote mijnramp in België voorkomen Vreedzame betooging der Amerikaansche stakers De Duifsche vrouw in alle beroepen Postvluchteo op Indië De Tour de France LAMBRICHTS behoort tot de uitblinkers! Juweelendief staat terecht Heiligschennis in Hedikhuizen Zoo aan. Zoo uit Denk om de draaiharfmug Slowakije zal zich verder „zuiveren De wereldscheepvaarttonnage gestegen Vietto, in duizeling wekkende vaart van de in mist gehulde bergtoppen aisuizend, blijft dra ger der gele trui. (Van onzen specialen verslaggever.) De drie toppen der Pyreneeën de Aubis- que, de Tourmalet en de Aspin, hebben hun werk gedaan: zij hebben de sterksten on der de 60 renners, die gistermorgen in alle vroegte uit Pau waren vertrokken, met tref fende zekerheid aangewezen. Deze drie reu zen hebben bepaald, welke in hun omge ving zoo nietige menschen, de rnachtigsten zijn in physiek kunnen en in moreele kracht De klimmers van de Ronde van Frankrijk 1939 zijn naar voren gekomen, zij hebben op ondubbelzinnige wijze hun meerderheid over de anderen getoond en de beste plaat sen in de étappe veroverd. En weer schijnt het waarheid te worden, dat de Ronde van Frankrijk zal worden gewonnen daar een goeden klimmer. En boven zeven uitblinkers, waar toe ook Lambrichts heeft behoord, de Zuid-Limburger, die voor de eerste maal aan de Ronde deelneemt en gisteren tot de vijfde plaats in de algemeene randgschikking is geste gen, stond één man, een koning in het klimmen, een keizer in het da len: Wardje Vissers, die op alle drie pashoogten eerste werd, op de Tourmalet en de Aspin zelfs met aanzienlijk verschil. De Belg, algemeen favoriet voor den aan vang van de ronde, wist zijn voorsprong ook op het vlakke gedeelte, hetwelk nog na de afdaling van de Aspin over niet minder dan 150 k.m. van Arreau naar Toulouse volgde, te behouden. Alleen rijdend is het een prestatie op zich zelf de VA minuut voorsprong, welke hij op den laatsten top had, vrijwel volledig te behouden, en dat ondanks het feit, dat nota bene zijn ploeggenoot, Sylver Maes, achter hein de achtervolging op energieke wijze inzette, gesteund door Ritserveldt en de beide Franschen Vietto, den drager van de gele trui en Gianello, den eenigen man uit de Fransche A-ploeg, die zich wist te on derscheiden. Bergtoppen in de mist. Vietto bleek over ongelooflijke wilskracht te beschikken. Met roekelooze snelheid reed hij de Tourmalet en de Aspin af, beide malen in dichte mist, zoodat de renners soms slechts 19 nieter zicht hadden, terwijl de volgauto's hun achterlichten lieten branden als waarschuwingsteeken voor de hen ach terop komende renners, die jue)_yeei groo- tere vaart door de bochten gingen en snelle den van 70 a 30 k.m. bereikten. Zoo is Vietto er in geslaagd Sylver Maes in te halen en' op het platte liet de Franschman zijn con current niet meer los. De grooten van den dag waren be halve Vissers, Sylver Maes en Viet to. de Franschman Gianello, de Bel gen Ritservelüt en van Overberghe, onze landgenoot Lambrichts en de Luxemburger Didier. Zij allen waren bij het klinunen steeds in de voorste gelederen te vinden. Het veld zwaar gehavend. 79 renners zijn te Parijs gestart. Gister morgen vertrokken er nog 60 uit Pau, 52 wisten Toulouse te bereiken! De landenploegen zijn tengevolge van het groote aantal uitvallers zwaar gehavend en alleen de Fransche A-ploeg is nog compleet. Zuidoost Frankrijk heeft nog zeven renners, Nederland en NoordOost Frankrijk 6, Bel gië A en B alsmede West Frankrijk 5. De overige teams zijn nog zwaarder gehavend en ze zijn eerst op de helft van den Tour. Uitvallers. O.m. zijn uitgevallen onze land genoot Hubert Sijen en de beken de renners Vervaecke, Meulenberg, Storme, Litschi, Delathouwer en Yvon Marie! Sijen bad juist een auto gepasseerd, toen hij kwam te vallen. De hein achterop ko mende wagen remde sterk, zoodat onze landgenoot niet geraakt werd, doch de fiets van den Zuid Limburger kreeg een leelijkcn knauw. Eerst, was Siien aan den kant van den weg gaan zitten, maar een camion was niet te bekennen. Met behulp van enkele om standers werd de vork, die het meest te lij den had gehad, zoo goed mogelijk recht ge hogen en eindelijk was men zoo ver, dat Sijen de afdaling kon vervolgen. Doch de fiets spoorde slecht en zoo kwam hij met aanzienlijken achterstand, terwijl zijn posi tie op de Aubisque juist zoo schitterend was geweest, te Argèles aan. Moedig begon hij aan de voor li chaam en geest zoo afmattende be klimming van den reus der Pyre neeën. Maar bij de afdaling van de Tourmalet naar Saint Marie de Cam- pan bleek, dat de door pech gehandi capte landgenoot de remmen volle dig moest gebruiken om op den weg te blijven. Ontmoedigd staakte hij in het schilderachtige dorpje tusschen de Tourmalet en d'Aspin gelegen, den strijd. De wielerbaan te Toulouse was volkomen uitverkocht, toen Vissers alleen binnen stoof, waar hem een geweldige ovatie wacht te. Respectievelijk kwamen de verschillende groepen binnen met Le Grevès, I.e Moal en Soffieti als laatsten met meer dan een uur achterstand! De uitslag luidt: 1. Vissers (België) 10 uur 23 min 27 sec.; 2. Sylver Maes (België! 10 uur 27 min. 31 sec.; 3. Ritserveldt (België), zelfden tijd; 4. Gianello (Frankrijk) zelfden tijd; 5. Vietto Silver Maes, de Belgische favoriet. (Frankrijk) zelfden tijd; 7. Lambrichts, 10 uur 31 min. 9 sec.; 13. Albert van Schendel 10 uur 41 min. 15 sec; 23. Dominicus, zelfden tijd. 27. Toon van Schendel, 10 uur 51 min. Hellemons en de Korver plaatsten zich met 15 andere renners op de 33e plaats in den tijd van 11 uur 9 min. 54 sec. Algemeen en landenklassement. 1. Vietto (Frankrijk) GO uur 45 min. 11 sec. 2. Sylver Maes (België) 60 uur 48 min. 8 s. 3. Vlaemynek (België) 60 uur 51 min. 26 s. 4. Vissers (België) 60 uur 54 min. 39 sec. 5. Lambrichts 60 uur 54 min. 42 sec. 18. Albert van Schendel 61 u. 13 m. 36 sec. 26. Dominicus 61 u. 31 m. 52 sec. 29. Anton van Schendel 61 u. 49 m. 28 sec. 38. De Korver 61 u. 51 m. 37 sec. 49. Hellemons 62 u. 21 m. Het landenklassement luidt: 1. België B 182 uur 55 min. 24 sec. 2. Frankrijk 183 uur 22 min. 21 sec. 3. Zuid Oost Frankrijk 183 uur 24 m. 51 sec. 4. Zuidwest Frankrijk 183 uur 35 min. 7 sec. 6. Nederland 1S3 uur 40 min. 10 sec. Beroover ingerekend. In April en Mei werden de plaatsen Soe- rabaja, Madioen, Semarang, Paree en Ma- lang bezocht door een Inlander, die zich voor elke plaats een anderen naam koos. Hij placht zich goed te kleeden. Dank zij zijn knap uiterlijk won hij gemakkelijk de gunst van de dames en dan koos hij die uit, die nogal veel sieraden bij zich droe gen. Hij vroeg haar met hem mee te gaan naar een hotel, dan wel naar een huis, waar ka mers voor een bepaald doel worden ver huurd. Hier gaf hij haar dan een pil, een, twee, soms drie, terwijl hij dan zelf ook een pil gebruikte. Deze laatste soort was echter geheel anders dan die, welke aan de dame werd gegeven. Na die pillen te hebben gebruikt, viel de vrouw meestal in diepen slaap. En ondertusschen werden haar sieraden dan door den man meegeno men. Er werden gevallen gerapporteerd van beroovingen voor bedragen van f35 tot f200. Ten slotte, aldus de N. R. Crt. gelukte het de politie hem in Tjeweng (Djambang) te betrappen, toen hij juist weer een vrouw met pillen aan het bewerken was. Hooge boete bij verzuim. Wie een radio ontvangtoestel bezit, is verplicht daarvan aangifte te doen. Deze aangifte kost niets, zij kan geschieden op een formulier, dat op elk postkantoor gra tis wordt verstrekt. Wie verzuimt, aangifte te doen, men is hiertoe binnen 14 dagen na plaatsing van het toestel verplicht stelt zich bloot aan hcchtenisstraf van ten hoogste zes maanden of boete van ten hoogste f 1000. Wie zijn toestel nog niet aangegeven heeft doe het thans dadelijk. Een verontschuldi ging dat men het niet wist, wordt niet aan genomen. Electriciteitstoevoer was ge stoord. Angstige oogenblik- ken voor 1200 mijnwerkers. De kabel, welke de electrische centrale van Luik verbindt met den transformator van de steenkolenmijn LimburgMaas, is over de geheele lengte, 1500 meter, door brand ver nield. De steenkolenmijn was hierdoor geheel van stroom verstoken en 1200 arbeiders be vonden zicli werkeloos onder den grond. Reeds begon beneden in den mijn de lucht slecht te worden. De mijnwerkers had den zich beneden aan de sciuichfen verza meld en de directie van de mijn poogde hen van dranken te voorzien. Groote angst vervulde reeds de familie betrekkingen. Gelukkig kon een nieuwe ka bel worden gelegd, en werd daardoor de electriciteitsvoorziening hersteld, zoodat alle werklieden, die zich in de mijn bevonden, naar boven konden worden gebracht. De inbraak in den goudsmids winkel te Apeldoorn. In den nacht van 10 op 11 Juni is te Apel doorn ingebroken in den goudsmidswinkel van den heer E. van de Kamp, aan den Sprengerweg. De eigenaar werd 's nachts omstreeks één uur wakker door gerinkel van glas. Hij keek uit het raam en zag een man weghollen. Aanvankelijk dacht hij aan baldadigheid. Maar toen hij een onderzoek ging instellen, bleek, dat een straatklinker door zijn éta- lageruit was geworpen en een tableau niet gouden ringen, samen ter waarde van onge veer vierhonderd gulden was verdwenen. Later werden op de stoep bij den winkel nog enkele ringen teruggevonden, welke de dief in zijn haast had laten vallen. Als verdacht van deze diefstal stond gisteren voor de Zutphensche recht bank terecht de 29-jarige los- werkman A. van D., te Apeldoorn. Hij bekende den diefstal gepleegd te hebben, doch hij zeide daartoe ver leid te zijn door zijn helper van H., die hem uit Apeldoorn weg wilde hebben, omdat van H. een verhou ding had met zijn vrouw. De Officier van Justitie wees op de vele veroordeelingen van dezen verdachte en re- quireerde een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Vervolgens stond de helper van den vo- rigen verdachte, de 29-jarige Apeldoornsche arbeider R. van H., terecht. Deze ontkende den vorigen verdachte te hebben geholpen. Hij erkende wel in de nabijheid van den winkel te hebben staan wachten met een auto op van D., doch met andere doelein den dan van D. thans voor de rechtbank verklaarde. Mede uit de getuigenverklaringen bleek, dat van II. inderdaad de helper van van D. was geweest. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde dan ook wettig en overtuigend be wezen en tegen dezen verdachte luidde de eiscli een jaar gevangenisstraf. Profane dievenhanden berooven het allerheiligste in de R.K. Kerk. Gisternacht is ingebroken in de R.K. kerk te Hedikhuizen. Toen pastoor Gruendeman gistermorgen om half zeven in de kerk kwam, zag hij, dat de deur van het taber nakel was geforceerd. Bij nader onderzoek Meek, dat een raam was uitgebroken, waardoor de inbrekers zich toegang fot het gebouw hadden verschaft. Uit het taber nakel hebben zij een ciborie meegenomen. De ontsteltenis in het dorpje is zeer groot en pastoor Gruendeman heeft met zijn ge- ioovigen gebeden voor eerherstel. De Koninklijke marechaussee stelt een on derzoek in. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL Gistermorgen is een arbeider in de werk plaats van een ijzergieterij aan de korte Bleekersstraat te Amsterdam gevallen en met den buik in een beitel terechtgekomen. Het slachtoffer werd ernstig gewond naar het Wiilielminagasthuis vervoerd. In een kleedingmagazijn in één onfcer groote steden kwam naar de N. R. Crt. meldt, dezer dagen een man, die een nieuw costuum wilde hebben. Hij liet zich ver scheidene pakjes toonen en liet. tenslotte zijn keus op een vallen, dat. f 11.75 kostte. I-Iij trok het aan, het paste goed en hij zou dit dus maar nemen. De verkooper gaf hem een bon om aan de kassa fe gaan betalen, maar daarvan wilde de man niets weten. Haalt u die f 11,75 maar bij maatschappelijk hulpbetoon, zei hij, en houdt u rfiijn oude plunje als onderpand. Dit voorstel was allesbehalve naar den zin van den winkelier, zoodat deze de po litie er bij haalde. De man, hij bleek de 25-jarige L. V, te zijn. moest in het nieuwe pak mee naar het bureau en de agent nam het oude pak onder den arm. Het geval werd aan den inspecteur voorgelegd en de ze maakte korte metten: trek uit dat nieu we pak hier heb je je oude plunje, heel gauw uil kleeden en heel gauw aankleeden en dan ingerukt marsch! Lecerfblocmkool loopt gevaar. Dr. Leefmans geeft koolplanters de vol gende waarschuwing: De tweede vlucht van de draaihartmug wordt nu voor Lecerfbloemkool gevaarlijk en spuiten is dus thans raadzaam. Andere kool dan Leccrf, die nog in het vatbare stadium verkeert, behoeft alleen op luwe plekken en in de nabijheid van banen of velden met draaiers bespoten te worden. Schaken HET NATIONALE TOURNOOI BEËINDIGD. Gisteren werd de laatste ronde gespeeld van het nationale schaaktoernooi. De uit slagen waren: v. d. BoschWijnans 10. van DoesburghLandau V2van Schel- tinga—Roele 10. de RondeStumpers Y2 V2 en ir. van Steenis—Sterk 1—0 De eindstand van het tournooi luidt: 1. Landau 7V2 pnt. 2. Jhr. Mr. dr. van den Bosch 6 pnt. 3. en 4. Wijnans en van Schel- tinga 0V2 pnt. 5. van Doesburg 4'-> pnt. 6. van Steenis 4 pnt. 7. en 8. de Rönde en Roele 31/2 pnt. 9. Sterk 3 pnt. 10 Stumpers 2 punten. Vakvereeniging laat haar sta kende leden los. Grootste ge* deelte der arbeiders hervat het werk. Dinsdag zijn in het gebied van New- York 2000 arbeiders der W. P. A. f werkver schaffing) ontslagen krachtens de bepaling, dat degenen, die anderhalf jaar bij de werkverschaffing aangesteld zijn geweest, een tijdlang niet in dienst gehouden kun nen worden. Slechts weinigen hunner heb ben kans gezien opnieuw te worden- aan gesteld, aangezien de noodige gelden daar voor niet zijn ingewilligd. Velen waren bij de werkverschaffing sedert 1032. President Roosevelt heeft een verklarin; afgelegd betreffende het conflict, dat is ont staan met de in de werkverschaffing aan gestelde arbeiders. Hij zeide, dat de W. P. A. geen gezag heeft om wijziging te bren gen in de regeling, waarbij 130 uur per maand gewerkt wordt, waartegen de arbei ders staken. De W. P. A. is voortgegaan met het ontslaan van arbeiders, die na vijf dagen staken niet teruggekeerd waren. De stakingstoestand blijft overi gens rustig. De congresleden, die het standpunt van de stakende ar beiders steunen, streven nog naar '11 herziening der bestreden regelingen David Lasser, de voorzitter van de Wer kers Alliance, d.w.z. van de vakvereeni ging van bij de werkverschaffing in dienst zijnde arbeiders, heeft aangekondigd, dat over de geheele natie een vreedzame betoo ging zal worden gehouden voor een vrijer organisatie der W. P. A. bepalingen. Deze betoogiing is vastgesteld op vandaag. De vakvereeniging heeft haar leden bevel gegeven de staking op te geven. Er zijn 32,500 man ontslagen. Twee derde gedeelte van de bijna 100.000 stakers echter is naar het werk teruggekeerd. Theorie moet voor de noodzaak wijken! De arbeidersschaarschte dwingt de nat.-soc. autoriteiten in Duitschland steeds meer de vervanging van man nelijke door vrouwelijke werkkrach ten in alle beroepen, waar dat moge lijk is, onder oogen te zien. Deze toe stand is lijnrecht in strijd met de eertijds door de nat.-soc. leiders op gestelde beginselen, volgens welke de vrouw zich uitsluitend behoorde be zig te houden met gezinswerk. De theorie heeft voor de noodzaak moe ten wijken. Zoo wordt het percentage vrouwelijke be dienden op de kantoren steeds hooger. Van de 400.000 personen, werkzaam in banken en verzekeringsbedrijven zijn 102.000 vrou wen. De organen der nat.-soc. partij trachten vrouwen en meisjes over te halen zich aan nuttigen arbeid voor het volk te wijden en geen tijd te verspillen met dingen van se cundair belang. De Voelkischer Beobachter publiceert o.m. een artikel, getiteld: „Van de piano naar de schrijfmachine", waarin kan toorwerk levendig aangeraden wordt aan de Duitsche vrouwen. „De pianiste zal com mercieel secretaresse worden, de vroegere tooneelspeelster wordt boekhoudster, de beeldhouwster wordt cartograaph", zoo schrijft het blad. De vrouwelijke arbeids krachten worden trouwens niet beperkt tot de kantoorberoepen. Binnenkort zullen in de meeste groote steden in Duitschland op de tram conductrices staan. 1» Nieuwe maatregelen tegen Joden op komst. de Na afloop van den Slowaakschen minis terraad heeft gisteren de chef voor de pro paganda, Mach, een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat het verheugende resul taat der leening tot vernieuwing van den Slowaakschen slaat bewijst, dat het Slo- waaksche volk in in 't bijz. do onbemiddelde klasse met vertrouwen de toekomst van. den staat tegemoet zien. Daarentegen hadden de Joden de leening geboycot. Daaruit zal de regncring van Slowakije dc consequen ties trekken en dienovereenkomstig de ver dere zuivering voortzetten. Mach wees ver volgens op de versteviging van den finan- cieelen toestand, waarvoor vooral de toe nemende koopkracht spreekt van de Slo- waaksche kroon. Hij maakte melding van de erkenning van den Slowaakschen staat door Frankrijk en België, zoomede van de gunstige ontwikkeling van de ©economische betrekkingen met het buitenland. Met anderhalf millioen in laatste 12 maanden. de Volgens de uitgaven 19391940 van het Loyd's Register Rook viel er in de laatste 12 maanden een daling in de wereldstoom- schiptonnage van 46.453 ton, een stijging in dc motorscheepvaarttonnage van 1.685.734 ton en een daling in de zeilscheepvaartton- nage van 46.133 ton waar te nemen. De wereldscheepvaarttonnage is dus met 1.593.148 ton gestegen. I11 de periode Juni 1937—-Juni 1939 bedroeg de nettostijging der wereldscheepvaarttonnage 1.560.4S7 ton. Onder de landen, welke de grootste stij- eing boekten, komt voor Japan met 623.133 ton, Duitschland met 24S.S73 ton Noorwe gen met 220.897 ton, Groot-Brit tannië en Ierland met 203.299 ton. Italië met 157 909 ton en Nederland met 117.489 ton Vertrek van Aankomst te &ier [Rang. 19 Juli |singap. 19 jull Valk Basra 19 Juli Athene 19 Ju» (terugreis). I u,t Torenvalk |Athene 19 Juli Basra 19 Juli (heenreis) I Wielewaal I Medan 19 Juli Rang. 19 Juli (terugreis) I 1 m_ weinig Zender Droitwich door bliksem getroffen. Gisteravond even na zeven uur, werd de zender Droitwich van de BBL door den bliksem getroffen, waardoor hij onbruik baar werd gemaakt. Korten tijd later werd de oude zender Daventry in gebruik ge nomen. Geweldige brand te Londen. De groote hal van de Londensche groentemarkt nabij de Theems staat in lichterlaaie. De vlammen kunnen tot op een afstand van meer dan een kilonieter worden gezien. De brand- wfeer stelt alles in het werk, 0111 te voor komen, dat het vuur de Southwark-Kathe- draal in de nabijheid aantast. Benesj heeft nog geen vaste plannen. Vol gens den diplomatieken redacteur van Reuter staan de plannen van Benesj, die gisterochtend uit Amerika te Londen is aangekomen, nog niet vast. Hij zal waar schijnlijk tot het najaar blijven, doch het is niet zeker, of hij dan naar de Vereenig- de Staten terugkeert of langer in Engeland zal vertoeven. Bergbeklimmers verongelukt. In de om geving van Martigny is een Engelsche toe rist van eenige honderden meters hoogte op de rotsen gevallen en 0111 het leven gekomen. Twee broers uit Zürich zijn bij 'het bestijgen van den Matterhorn omge komen. Voor de luchtdefensie van Canada. Van daag zal een escadrille militaire vliegtui gen van Dartmouth (Nieuw Schotland) vertrekken om gedurende eenige weken in slecht bekende gebieden te exploreeren, teneinde er centra in te richten voor de luchtvaart en de luchtverdediging. Ver leden jaar werden de St. Laurensbaai en het Anticosti-ciland om dezelfde reden ge ëxploreerd, daar zij met Labrador een stra tegisch geheel vormen, die de defensie van Canada completeert. De overstrooming in Mexico. Het yater in Pueblo zakt. In de stad is een dikke laag-slib achtergebleven. Brandweerlieden en soldaten ruimen de straten op. Tot nu toe hebben zij 18 dooden geborgen en twin tig gewonden verzorgd. Botsingen tusschen Equador en Peru. Er wordt melding gemaakt van bloedige bot singen, die zich zouden hebben voorge daan tusschen strijdkrachten van Equador en Peru, aan de grens der provincies El Oro en Tuinbes, die onderscheidenlijk be- hooren bij Equador en Peru. Er zouden dooden en gewonden zijn. Dit bericht is nog niet van officieele zijde bevestigd. Göring in zijn element. Göring maakt een tocht over de Duitsche kanalen en rivieren in het westen. Hij is in Wiesbaden aange komen, vanwaar hij vertrokken is voor een bezichfigingstocht langs de westelijke ver sterkingen. In het bijzonder interesseerde hij zich voor de luchtafweerinstallaties. Vervolgens is hij naar Mannheim doorge reisd. Terug naar zijn beschavingswerk. De Ita- liaansche minister voor volksbeschaving, Alfieri, is uit München naar Rome terug gekeerd. Bekend ontdekkingsreiziger overleden. Dr. Edmund Heller, die wetenschappelijke ex pedities geleid heeft naar alle deelen der wereld, is te San Francisco in den leeftijd van 64 jaar overleden. In 1918 was Hel ler verbonden aan de fotografische staf van het Tsjechoslowaaksche leger in Si berië. Vijf jaar later nam hij deel aan een expeditie door Peru en langs de Amazone, tot aan de monding. Voorts heeft hij rei zen gemaakt naar de Galapagose-eilanden, Alaska, Mexico, Guatemala, China, Thi- bet, Birma en vele deelen van Afrika. Prins Paul van Zuid-Slavië onderscheiden. Z. M. de koning van Engelancl heeft Prins Regent Paul van Zuid-Slavië verheven tot ridder in de orde van den kouseband. Fransche president te Luik. De presi dent der Fransche republiek, Lebrun, is door den burgemeester van Luik, Neu- jean, op het stadhuis ontvangen. De pre sident bezocht vervolgens verschillende paviljoenen van de watertentoo'nstelling en woonde een folkloristisch feest hij. Ainerikaansch senator naar Polen. De New York Times meldt uit Washington, dat de republikeinsche senator Vanden- berg, die gekant is tegen de herziening van de neutraliteitswet, het voornemen heeft om dezen zomer een bezoek te bren gen aan Polen. Het genoemde blad wijst op liet politieke belang van deze reis. De wapen uitvoer uit Amerika. Volgens 't halfjaarlijksche rapport van den naliona- len raad voor fnunitie-controle heeft En geland vrijwel alle orders voor vliegtuigen welke in dc Ver. Staten zijn geplaatst, £e* leverd gekregen, terwijl Frankrijk slechts 25 pet. heeft gekregen. Aan Enecland 18 tor waarde van 14.648.000 dollar'aan oor logstuig, voornamelijk vliegtuigen £rlc" verd en aan Frankrijk ter waarde van 9 187.00 dollar, gedurende het eerste halt- jaar.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2