DE WEERMACHT PARAAT. VERDEDIGING LANGS NEERLANDS GRENZEN, Machtige zoeklichten tasten in den avond den donkeren hemel af, als de Nederlandsche verdedigingstroepen hun oefeningen houden. Een der geweldige apparaten Vernuftige instrumenten helpen de man schappen van het luchtdoelgeschut bij de be diening van deze moderne uitrustingen der artillerie, waarvan ook het Nederlandsche leger ruim voorzien is bij zijn grensverdediging Een bewaakte-onbewaakte overweg bevindt zich te Amsterdam in de verbinding tusschen Sarphatistraat en Czaar Peterstraat, waar een trein, bestemd voor het vervoer van steenkool voor de electrische centrale, den weg kruist. Een bewaker voorzien van bel en roode vlag, zorgt voor een veilig verkeer In de bosschen van de .IJzeren Man" wijst de burgemeester van Den Bosch, mr. F. J. van Lanschot, de autoriteiten op de afbakening en aanduiding van den internationalen wandelweg van Den Bosch naar Luxemburg, welke Woens dag geopend werd Neerlands weermacht is paraat. Karakteristiek Holland onder militaire bewaking Onze -jongens" bij de grensverdediging en kustbescherming houden het hoofd koel. Een welkome verfrissching Aan de kust. Een luchtdoel-mitrail leur in actie tijdens oefeningen der Nederlandsche kustverdediging. Op den achter grond de Noord zee De dressuur-proef der landelijke rijvereenigingen tijdens het jaarlijksch concours-hippique, dat Woensdag te Hoofddorp gehouden werd In de meet-kamer der kust-arlillerie worden de manschappen der verdedigingstroepen onderwezen in de geheimen der krijgskunst Voor don Inwendigen dor Neerl„ds wlrdt S"0r3d- De bon boste boontje .oor

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8