Ernstig auto-ongeluk Donderdag 20 Juli 1939 Derde blad RAAD ANNA PAULOWNA Dc burgemeester legt een openlijke verklaring af over de handelingen van den brandweercomman dant tijdens den brand te Breezand. Sabotage bij de brandweer? Een vr ooi ijk begin. Schrale troost voor de armen. Geen voordeel halen nit den nood van anderen! De heer Dekker gaat 's nachts bij de haring en zuurkraampjes op de kermis kij ken; de heer Kuiken vermaakt er zich liever 's middags, als 't jonge volkje nog op de been is. Een goed voorbeeld: de dronkemans landauers verdwijnen van de kermis. Knal oranje en pimpelaars gaat niet sa men. De heer Kuiken ziet volgens voorzitter 's nachts opzichter Hoep op een bezemsteel door de lucht spoken, 't Zelfde raadslid heeft veel eerbied voor de kennis van den bur gemeester, maar deze moet den pol der niet al te geleerd maken. De zak doeken bleven nog droog, het teeder afscheid van de niet herkozenen komt nog, In de gemeenteraadsvergadering van gis termiddag zijn woorden gesproken, welke een beslissenden invloed kunnen hebben op de verhouding tusschen den onlangs be noemden burgemeester, den heer Mr. M. Th. Mijnlieff en de bevolking. Naar aan leiding van een vraag van het raadslid den heer Kloosterman, over den toestand van het brandbluschmateriaal in verband met de vuurzee van deze week te Breezand, heeft Mr. Mijnlieff gelegenheid gevonden, duide lijk zijn opvatting van zijn taak als hoofd der gemeente uiteen te zetten. Waar zijns inziens in den polder veranderd en verbeterd moet worden, zal hij zich bij de volvoering van zijn taak zich niet laten weerhouden door critiek van de bevolking of sabotage van enkelen. In het onderhavige geval, de reorganisatie van de brandweer, bleek de Baad geheel achter zijn voorzitter te staan, hiermede onderschrijvende onze opmerkin gen over den brand te Breezand in ons ver slag daarover naar voren gebracht. Het is tijdens de rondvraag als de heer Kloosterman toelichting wenscht over het geen zich te Breezand heeft afgespeeld. Is .voorzitter over het materiaal tevreden?, .vraagt hij. Voorzitter: Keelemaal niet! Toen ik hier enkele dagen was, en tot rust gekomen de boel eens rondkeek, kwam ik tot de conclu sie, dat aan de brandweer enkele voorname dingen ontbreken. 1. De organisatie deugde niet, 2. Er is tekort personeel. 3. Er is geen discipline. 4. Het materiaal deugt niet. Ik wist toen reeds, dat er geen geld is, maar geld of geen geld, er zal iets moeten gebeuren. In de eerstvolgende vergadering van B. en W. hoopt spr. met het college reeds een nieuwe verordening te ontwerpen, waardoor dit alles beter wordt. Een nieuwe motorbrandspuit is dringend noodig! De burgemeester ging maar niet eens naar den brand! Ik ging maar niet eens direct naar den brand, aldus vervolgt spr., maar besloot me eerst op de hoogte te stellen, hoe het met onze spuit was. Het ding kwam net op drie pootcn de garage uithuppelen, de vierde poot was kreupel. Er moest eerst nog ge tankt en de spuit op spanning worden ge- biacht. Toen ging het op den brand los! Inmiddels had ik me van de situatie te Bree zand op de hoogte gesteld en deze zeer gevaarlijk wen van de Coöperatie, waarin de brand uitbrak, houten gebouwen staan, die geheel in strijd met de bouwverordening zijn gebouwd? Juist deze veroorzaken het gevaar! Een reorganisatie van den brandweer is dus dringend noodig, men zal zijn licht op moeten steken in plaatsen, waar het goed is en dan moet er geld komen. Hoe, dat is de vraag nog, maarde burgerij heeft recht voor de goede belastingcenten op een behoorlijke brandbeveiliging. Sabotage? Het zal de meesten uwer wel bekend zijn, vervolgt voorzitter, dat er na den brand een vacature gekomen is, en wel van den chef- brandmeester, den heer Jonker. Het is tegen mijn gewoonte om in den raad over perso nen in het openbaar te spreken, maar ik voel mij verplicht, dit thans toch te doen. Graag wil ik verklaren, dat de heer Jonker zich zeer bereidwillig heeft getoond, tot het tijdstip van dezen brand. De heer Jonker heeft echter op eigen gezag de brandweer van Anna Paulowna opdracht gegeven met het werk op te houden, toen hij bemerkte dat ik den Helder had gewaarschuwd. Ik heb hem toen in goed Hollandsch te ver staan gegeven dat het een bende was, waarop een lange tirade volgde. Kort en goed heb ik Jonker toen er nogmaals op gewezen, dat het bevel bij mij berustte en dat hij mijn orders had op te volgen. Zoo en niet anders! Na den brand heb ik de consequenties van een en ander overwogen, aldus spr., maar 't is niet noodig gebleken te handelen zooals ik mij in eerste instan tie verplicht achtte te doen, want de heer Jonker bedankte. Ik aarzel niet, aldus Mr. Mijnlieff in het openbaar te verklaren, dat hier sabotage is gepleegd en dat is niet te dulden. Het corps is inmiddels aangevuld. De heer Dekker: Er moeten zeker nog andere instanties over gaan? Voorzitter: Dan kan het nog maanden du ren! Spr. doet dan een droef verhaal over zijn ervaringen met den luchtbeschermings dienst, waarmede het brandweervraagstuk nauw verband houdt. In strijd met de min of meer officieele berichten in de dagbla den kan spr. verklaren dat er in Noordholland niets in orde is. Vaak heeft spr. geschreven over een op lossing van het ziekenhuisvraagstuk in oor logstijd. Er zal aandacht aan worden be steed, heet het telkens. Er is gevraagd om twee flinke motorbrandspuiten. Een rijks- brandweerdeskundige kwam en achtte dit voor de uitgebreide gemeente zeker noo dig. Zelfs verklaarde hij, dat het rijk voor de kosten op behoorde te komen. Ook gene raal de Ridder, hoofd van den luchtbescher mingsdienst beloofde volle medewerking. Voorloopig kwam er een babybrandspuit. Spr. wilde die eerst niet accepteeren, doch men verzocht dit te doen, in afwachting van de groote spuiten. Er kwam niets, ge schreven en nog eens geschreven, eindelijk kwam er bericht, dat de serie brandspuiten geheel gedistribueerd was, maar de gemeen te zou uit de volgende serie spuiten krij gen. Weer geschreven, en... eindelijk ont ving men een onbegrijpelijk briefje, waarin dezelfde brandweerdeskundige die de groote spuiten had beloofd, schreef dat hij... al zijn best had gedaan voor toewij zing van twee baby brandspuiten, maar niets kon bereiken. Spr. heeft het gevoel op de markt bedrogen te zijn. Dit lijkt toch ner gens naar! ken de 2e en 3e korting op de huishuren later te doen ingaan. Voorzitter concludeert dat als dit wordt verzocht het wordt ingewilligd. Het zou dan volgend jaar worden wanneer de 3e korting inging, en als de gemeente dan niet meer noodlijdend is, hebben de armen iets pro fijt. Iets, zegt voorzitter, want de toestand blijft dan nog zeer slecht voor de gesteun- den. Verzocht is ook tegemoetkoming in de zie kenhuispremie. Men moet nu afwachten en er het beste maar van hopen; alles blijft voorloopig een schrale troost. Voorzitter doet eenige mededeelingen om trent persoonlijke aangelegenheden van den gefailleerde v. Teulingen, in verband met een hem destijds gegeven landarbeids- plaatsje. Het huis zal worden getaxeerd en eventueel zal de gemeente voor den schuld het huisje uit den boedel krijgen, redenen waarom wordt voorgesteld het huisje over te nemen. De heer Lubbert: Is er geen candidaat voor 't huisje? Voorzitter: U heeft zoo'n haast, daar zijn we nog niet aan toe. Besloten wordt het huisje voor de schuld over te nemen en gegadigden op te roepen. Men zal echter zakelijk blijven en de can didaat mag er geen buitenkansje aan heb ben. Aanvulling politieverordening. Door de veldwachters dezer gemeente is er over geklaagd, dat in de laatste jaren tijdens de kermis veel last wordt ondervon den van woonwagenbewoners, die er hun bedrijf van maken een paard en wagen te verhuren aan kermisgangers om daarin de kermis rond te rijden. Voorgesteld wordt om de verordening met de volgende bepaling aan te vullen: Het is verboden a. op den openbaren weg een voertuig, geen motorrijtuig zijnde, geheel of per plaats aan het publiek te huur of ten ge- bruike aan te bieden; b. op den openbaren weg te rijden of post te vatten, met het kennelijk doel een voer tuig, geen motorrijtuig zijnde, geheel of per plaats aan het publiek te huur of ten per bruike aan te bieden; Het bepaalde in het eerste lid is niet van toepassing ten aanzien van de rijtuigen als bedoeld in art. 15, eerste lid, der Wet openbare vervoermiddelen; B. en W. kunnen van dc in het eerste lid omschreven verbodsbepalingen ontheffing verleenen. De heer Kuiken vraagt of er nu werke lijk bezwaren zijn. Hij is de laatste jaren overdag niet op de kermis geweest, maar was toevallig op de Heldcrsche kermis. Het was een groot vermaak. voor de kinderen, dus laten we dat niet be knotten! Voorzitter meent dat het meer bij dronke- mansfeestjes voorkomt, dit gerij en dat is gevaarlijk voor het verkeer. De heer Kuiken: Als 't zoo is, leg ik me er direct bij neer. Voorzitter: 't Is Juist om de kermisvreug de te vei-hoogen. 't Was een unanieme klacht. De heer Dekker is de laatste jaren des nachts niet te kermis geweest, maar laten we dan de hcele kermis maar wegdoen. Het is een aardig vermaak en de politic is mans genoeg. Motorrijtuigen rijden toch ook snel! Voorz.: Daar hebben we geen zeggenschap over! Mw. BorstLiefhebber merkt op, dat er ook taxi's worden verhuurd, dat is toch ook gevaarlijk. Voorzitter wijst op de ontheffingsmoge lijkheid. Mevr. BorstLiefhebber geeft toe dat 't 's avonds wel gevaarlijk is. Voorzitter: Overdag kunnen we het altijd toestaan. De heer Dekker: Wat er 's nachts gebeurt... 't ls misschien meer in 't belang van de ze delijkheid dan van het verkeert Voorzitter: Ook een argument! Z. h.s. wordt het voorstel aangenomen. Aanvulling bouwverordening Ten aanzien van de brandveiligheid wordt voorgesteld in sommige gevallen bij het bouwen van al dan niet ter bewoning be stemde gebouwen, als voorwaarde aan de bouwverordening te verbinden het hebben van een eigen bluschwatervoorzicning. Wat de welstandsbepalingen aangaat, wordt een z.g. ontsieringsbesluit voorgesteld I. Het is, als ontsierend, verboden anders dan in een gebouw rondom van muren voorzien, als bedoeld bij de Woningwet, oud ijzer, glas, afbraak en andere oude ma terialen, of goederen, alsmede onbruikbare motorwagens of andere rij- of voertuigen or onderdeelen daarvan te hebben, te bergen, of geborgen te houden op gronden, erven of terreinen, welke van den openbaren weg of van een andere voor het publiek toeganke lijke plaats af waarneembaar zijn. De heer Dekker: Is er al iets bekend van het onderzoek naar de brandkranen? Voorzitter zet uiteen dat dit onderzoek zeer ongunstig verloopt, door de al te groote commercialiteit van het PVV.N. Het kost een bedrag van overname van f 40 per putje en een retributie van f 3 per jaar. De gemeente kan dat niet betalen, 't is prac- tisch een verbod. B. en W. hebben zich ge wend tot Ged. Staten om vermindering. De heer Dekker vindt het niet juist, dat menschen op afgelegen plaatsen als de Oostpolder bij nieuwbouw zelf voor brand kranen zouden moeten zorgen. Voor een arbeiderswoning is dat veel te zwaar. Voorzitter: Natuurlijk, maar dat is ook de bedoeling niet. 't gaat bij speciale geval len, een boerderij van fl 15000 bijvoorbeeld Ken kraan van fl 30.zal dan toch geen bezwaar zijn. De heer Dekker: Wie waarborgt dat dif college, dat 't goed bedoelt, blijft? Een an der college kan 't wel heel anders doen met de bepalingen in dc hand. Voorzitter, meent dat in dit opzicht wan trouwen tegen 't beleid van B. en W. mis plaatst is. De heer Kuiken is tegen brandkranen door particulieren aan te leggen. Brandbe veiliging is gemeentezaak, en als dat niet kan, dan moeten allen betalen, anders ko men er schcevc gezichten. Voorzitter wijst er nog eens op dat het alleen om exccptioueele gevallen gaat. De heer Kuiken vreest later de standjes als het college te veel te zeggen krijgt. De lieer Kloosterman vraagt of er al een bepaald schema is voor vrijstelling. Voorzitter: 't Is geen algemeene verplich ting, alleen in zeer bepaalde gevallen kan 't worden opgelegd, 't is dus net omgekeerd. Bepaalde grenzen zijn niet te trekken, voor landarbeidersplaatsjes zal de bepaling van zelf betalen zeker niet gelden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Dc heer Kuiken: Ik stem alleen toe, als 't soepel gaat. Voorzitter: 't Is al aangenomen, meneer Kuiken, maar we zullen er rekening mee houden! De welstandsbepaling, die speciaal tegen auto kerkhoven is bedoeld, wordt eveneens aangenomen. De heer Kuiken is tegen. Op een bepaling omtrent het in bepaalde ontsierende kleur verven, zal men later te rugkomen. Het is de bedoeling niet de men schen het lastig te maken, maar als 't al te gek wordt, moeten B. en W. kunnen ingrij- pen. De heer Kuiken is blij met het uitstel. Zelfschilders worden nu niet getroffen, meent hij. Voorzitter: 't Is toch 't zelfde of men groe ne verf of knal-oranje verf koopt. Dan zijn we bijv. tegen knal-oranje. De heer Kuiken: We moeten dus één voor geschreven kleur volgen. Voorzitter: Wel nee, maar 't moet niet pimpelaars worden. Maar natuurlijk ook weer niet zoo als meneer Wieger Bruin wou, alles crème met een groen sausje of zoo iets. De heer Kuiken wijst er op, dat de bouw kundige dienst wel wat al te streng op treedt. Spr. heeft veel eerbied voor den voorzitter, die 't op jongen leeftijd in de geleerdheid al zoover heeft gebracht. Maar voorzitter moet al die geleerdheid niet op de gemeente overbrengen. We zijn eenvoudige menschen, maar de opzichter wordt overal op uitgestuurd zeker. Wil die een plasdankje verdienen? Men mag zelfs ver in het land geen boetje meer bouwen. Hoep doet maar of de halve polder van hem is, en dat schiet spr. wel eens in de verkeerde keel Hoep kwam ook bij spr. en zei: Ik moet eens zien wat Kuiken doet. Voorz.: Je kunt nooit weten! De heer Kuiken: Ik was aan 't. voegen, en dat maakt leven. Maar ik zei tegen Hoep,: Er is voor jou niets te verdienen. Of IIocp nu gestuurd wordt of niet, als hij niets bij spr. te maken heeft, gaat hij de dam uit. Voorzitter: Ziet U in Uw droomen de heer Hoep op een bezemsteel rondspoken? Kuiken is geen uitzondering. Spr. waardeert dat de heer Kuiken inge nomen is met zijn educatie maar 't zou toch zonderling zijn als de bouwverorde ning niet werd toegepast tegen over een raadslid en wel tegenover de anderen. Hoep heeft een algemeene opdracht. De heer Kuiken: Hoep kon niets zien, 't raam waar ik aan bezig was te maken en te voegen zat achter de boomen. Als ik een oude deur gemaakt had mocht 't wel! Enfin, ik weet nog wel veel meer, maar dat zeg ik nog niet. Voorzitter zet uiteen dat de heer Kuiken geen deur in een raam mag veranderen. De heer Kuiken: Als je op alle slakken zout legt, heb je een zuinig leven. Voorzitter is overtuigd dat vele menschen het niet prettig vinden, dat nu wat krapper wordt gekeken en men behoorlijk voor elk geval moet aanvragen, maar er is de laat ste jaren veel te veel gebouwd, zon der de bouwverordening toe te pas sen. Daarom zijn er zooveel 'houten schuren. Stel eens dat de brand te Breezand ver oorzaakt was, door een houten schuur. Wat zou men dan over B. en W. gezegd heb ben? De heer Kuiken dringt nogmaals op soe pelheid aan. Laat men toch niet om aller lei onbenullige dingen zooveel drukte ma ken! Voorzitter: We zijn soepel! Wijziging gemeentebegrooting Enkele administratieve wijzigingen in de gemeentebegrooting 1938 worden aange bracht. Een besluit tot het aangaan van kasgeldlecningen voor den dienst 1939 worat gewijzigd. Exploitatie-vergoeding L.O.-wet. Eenige formeelc besluiten op deze wet be trekking hebbende, gaan onder den hamer door. Subsidie inspectievergaderingen L. O. De commissie tot het beleggen van inspec- tiovergaderingen voor het onderwijzend per soneel in de inspectie Dén Helder verzoekt subsidie. B. en W. advisecren afwijzend, daar de noodlijdende gemeente niet mag subsidiee ren. Aldus besloten. Subsidie huishoudelijke voor lichting. De commissie voor huishoudelijke voor lichting ten plattelande in de provincie Xoordholland verzoekt een bijdrage. Om dezelfde reden afwijzend geadviseerd. Aldus besloten. Onderhandsche verhuur van land. De heer Kuiken waardeert het zeer, dat B. en W. zoo vlug zijn geweest. Voorzitter: We zullen steeds met ploegen en zaaien rekening houden. Dc heer Kuiken: Zoo hoort het ook. Ik hoop dat er goed getaxeerd wordt. Voorzitter: Dat zal wel losloopen. Benoeming Hoofd der school. De voordracht luidt: no. 1 P. R. H. Noor man, onderwijzer te Heiloo. No. 2. C. Geurts onderwijzer te Schoort. No. 3. H. J. Egbers, onderwijzer te Medemblik. De raad gaat in comité. Als de zitting is heropend wordt benoemd de heer Noorman met 8 stemmen tegen 3 stemmen op den lieert Geurts B. en W. zullen de datum van ingang nader bepalen; zoo mogelijk tegen het einde van de vacantie. Als Heiloo hem dan loslaat zegt voorzit ter. Onderzoek geloofsbrieven De geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden worden goedgekeurd en tot toe lating wordt geadviseerd. Rondvraag Nadat het punt brandweerreorganisatie als bovenomschreven is behandeld, willen mevr. Borst-Liefhebber, en de heeren Cor- nelissen en v. d. Berg, blijkbaar een af scheidswoord spreken. Voorzitter beduidt hen echter, dat er voor September nog één vergadering zal komen. De heer v. d. Berg zegt opgekeken te hebben van de afrastering voor het raad huis. Is dit niet onsierend? Voorzitter zet uiteen, dat het een tijdelij ke maatregel is, ter bescherming van het gazon bij gelegenheid van de a.s. kermis. De heer Kloosterman vindt het zonde, dat er kramen komen voor het raadhuis. De heer Dekker: Mooier kan het toch niet, van de weg af! Hierna sluiting der openbare Vergade ring. De raad zet in comité de besprekin gen voort. KOEDIJK Automobilist op den nieuwen weg Koedijk-Noordscharwoude tegen brugleuning gereden. Met heupfractuur en hoofdwonde op genomen. Gisterochtend omstreeks elf uur had een ernstig auto-ongeluk plaats op den nieu wen weg Koedijk-Noordscharwoude. De tuinder Ii„ die .langs den weg op zijn land werkte, hoorde plotseling een hevigen knal en zag een auto slingerend van links naar rechts, met twee wielen aan den grond tegen de brugleuning oprijden en vervol gens terugbotsen. De auto werd zwaar beschadigd, de bestuurder, een zekere L. uit Tuitjenhorn, gemeente Warmenliui- zen, moest met een heupfractuur en een hoofdwonde per ziekenauto naarh et St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd worden. Dokter J. H. den Hartogh en de gemeen te-veldwachter waren spoedig ter plaatse. De bestuurder L. vertelde dat, toen hij het wat warm in de auto kreeg, hij zijn gezicht had afgeveegd met zijn zakdoek. Hij raakte links van den weg een verkeerspaaltje en de gevolgen vermeldden we reeds hiex-bo- ven. De in de omgeving werkende tuinders wa ren spoedig aanwezig en verleenden direct alle mogelijke hulp. Het slachtoffer wordt wel door het onge luk bezocht, immers nog maar enkele ja ren geleden heeft hij ook een ongeluk met 'n motor gehad toen eveneens een heup fractuur opgeloopen, waarvan hij nog niet ten volle was hersteld. De gemeente-veld wachter maakte proces-verbaal op. W1ER1NGEN AANBESTEDINGSNIEUWS. De Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage, heeft gis teren aanbesteed: het bouwen van perc. 1, een havenmeesterswoning te De llaukes; perc. een dijksmagazijn te Oost-Oever. Laagste inschrijving was van P. Postegrijp te Wieringen voor f 9271. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Th. Runia en echtgen. van Menaldumadeel. Vertrokken: Mej. Th'. A. Alders naar Den Helder; Jac. Doorn naar Castricum; Wed. T. NannisKuit naar Voorburg; P. Pran ger naar Medemblik; Wed. E. Muntjewerf -Otsen naar Schagen; M. W. Drijfhout naar 's Gravcnzande; Jac. Stoop naar Wierin- germeer; W. Ch. H. van DijkBrokken naar Oudkarspel; S. H. Stam van Haren karspel; C. J. Mol en gez. naar Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Petrus, zoon van J. P. Leven en A. M. Bakker; Anna Margaretha dochter van A. Veldman en J. M. Schilder, IJbeltje Dingcna, dochter van J. D. de Schipper en T. Meijer; Maria .Tohanna Bou- dina, dochter van F. A. van Stcin en G. A. Looijesteijn. Getrouwd: J. P. Leijen en M. Hütterman. Overleden: M. C. van den Berg, oud 8 dagen; W. Berkhout, oud 58 jaren; M. DaalderRczel, oud 23 jaren. BOUWVERGUNNINGEN bevonden. Ik riep daarom de hulp van Den Helder in, omdat ik mij niet verantwoord achtte. Achteraf was het misschien niet noodig geweest, maar wat zou men van den burgemeester gezegd hebben, als 't wèl noo dig was geweest en er waren eenige belen dende perceelen verbrand, en misschien eenige dooden gevallen, zónder dat ik iets had gedaan? Er is een regeling, zoodat ik niet eerst den burgemeester van Den Helder behoef te waarschuwen, maar onmiddellijk de politie in Den Helder kan verzoeken een bemande spuit te zenden. Ook Den Helder faalde. Met de Heldersche spuit is het niet geheel goed gegaan. Men schijnt aan het bureau eerst nog den com missaris erin gemengd te hebben, waar veel tijd door verloren ging, en tenslotte verscheen men met .vier man, terwijl tien jnan is voor geschreven. Het is mij bekend, al dus spr., dat de burgemeester van Den Helder daar lang niet oyer te vreden is. Ondanks dit ben ik zeer erkentelijk voor de hulp. De spuit van Anna Paulowna kwam na een half uur. He spuit van Anna Paulowna was na tuurlijk eerder dan die uit den Helder tei Plaatse, maar had toch nog een half uur noodig gehad. In deze vergadering (zie ver derop in het verslag, verslagg.) heeft cte heer Kuiken critiek uitgeoefend op de bouw verordening. Met verheffing van stem roept Voorzitter: Maar weet gij wel, mijn heer Kuiken, dat achter de gebou De heer Dekker vraagt hoe het nu moet gaan in den tijd, dat men nog zonder twee de spuit zit. Voorzitter: Direct opknappen! Hij geeft nog goed water. Spr. deelt mede zich direct tot den commissaris van de Koningin te zullen wenden. Op het departement valt schijnbaar niets te bereiken. Dan zullen wij het zelf moeten betalen, maar voor elkaar moet het! DE REST VAN DE AGENDA wordt als volgt behandeld. Aanwezig ziin alle leden. Dc notulen der vorige vergadering wor den zonder bijzondere op of aanmerkingen goedgekeurd. De heer Kuiken: Zijn er wel notulen rond gestuurd? Voorzitter: Ja zeker, kijk maar eens in de brievenbus. De heer Kuiken: Dan heeft m'n vrouw zeker vergeten 't te zeggen, maar 't is altijd keurig in orde, dus 't hindert niets. (Vroo- lijkheid). Ingekomen stukken en mede deelingen. Diverse formeele stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Alle benoemde raadsleden nemen hun benoeming aan. Steunnormen armlastigen. Er is een onderhoud geweest van B. en W. met het departement van binncnlandschc zaken, naar aanleiding van het in vorige vergadering genomen besluit. Alle argumenten zijn naar voren ge bracht. In den mond is gegeven te verzoe Voorgestcld wordt land van het grondbe drijf aan G. A. Rijn voor denzelfden prijs voor het tijdvak van 1 Sept. '391 Sept. '40 te verhuren. Voorgesteld wordt dc heeren A. v. d. Berg en J. Hoep tot taxateur van de waarde der in het grondbedrijf aan wezige gronden. B. en W. verleenden vergunning aan 't PEN voor den bouw van een transformatorhuisje aan den Grasweg. POLITIE. Gevonden: 'Armbandhorloge.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 9