HERMAN NYPELS' een koker Hartjes mee ïlieiuv^ uit W eibel-boorden De heer Pala gehuldigd Concert Stedelijk muziekcorps Nationale Bond „Het Mobilisatie-Kruis" Zwemréunie in Den Helder Het vliegtuigongeluk te Soerabaja Zwitscrsch fabrikaat Alle modellen en maten Heerenm:demagazijnen, Den Helder Regeling toelating Kweekelingen Uit het politie-rapport Schorpioen Genie elftal IJmuiden Solent Extra bootdiensten op Zondag Geweldige regenval Redder officieel gehuldigd Een kamer als echte Urker-kamer ingericht Radio-belasting op Urk Visscherij Oost Indië 't Manifest tot versterking van de weermacht 1 Bij apoth en drogisten, koker 12 st. 50 ct. doosje 6 st. 50 ct. tegen hoofdpijn en vermoeidheid door verandering van lucht en leefwijze. Onvergetelijke avond voor „Stedelijk Muziekkorps". Tijdens de pauze van de repetitie van ge noemde vereeniging de laatste onder leiding van den heer Pala welke gisterenavond plaats vond, werd door den heer Bruijn aan den scheidenden dirigent een woord van af scheid gesproken. Zooals de Voorzitter op merkte, vond hij dit het geschiktste oogenblik om eenige woorden te wisselen. Hij schetste in het kort de ruim 10-jarige periode, in welke de heer Pala de leiding had; de successen, maar ook de tegenslagen, welke het Corps ondervonden had. Zijn opofferend werk voor de vereeniging, het „Stedelijk" op hooger peil te brengen, waarvoor hij zijn ge- heele persoon gaf en niets hem te veel was Wij hebben gemeend, aldus de voorz., daar ge in den loop der jaren een rasechte jutter zijt geworden, U namens de geheele vereeniging een passend souvenir te moeten geven als een blijvende herinnering aan Den Helder. Hierop bood de heer Bruijn hem onder applaus der aanwezigen een schilderstuk in lijst aan, voorzien van de initialen der vereeniging. Het was een zeegezicht. Na hem kreeg de heer L. F. van Loo het woord, die in een geestig gesteld speechje den heer Pala schilderde als een dirigent uit dui zenden. Een groot liefhebber der muzikale kunst, die deze niet uitsluitend als een hand werk beoefent, wat wel zijn aanvaarding van het Directeurschap van 't „Stedelijk Muziek korps" bewijst. Spr. citeerde Multatuli en Goethe en hoopte dat het corps voor den heer Pala een waardigen opvolger zou weten te vinden. De derde spreker was de heer S. Makelaar, die niet alleen tot den heer Pala het woord richtte, maar er ook den Eere-Voorzitter bij betrok, die hij in zijn kwaliteit van Wet houder der gemeente vooral op het hart drukte voor het Corps een beter repetitielokaal te vinden, meer beantwoordende aan de eischen een kunstvereeniging waardig. In dit verband wees deze spr. er op, dat hij den heer Van Loo er op had betrapt den weg niet te kunnen vin den, toen hij eenmaal op het fabrieksterrein was. Tweedens dat hij er haast niet toe te krijgen was den „trap" te bestijgen. Een en ander ontlokte begrijpelijkerwijze veel hilari teit. Namens de „fakkeldragers" sprak de heer Makelaar daarna een afscheidswoord tot den heer Pala. De heer Pala, nu het woord nemende, bedankte de sprekers wel voor hun woor den en toonde zich zeer in zijn schik met het cadeau, wat in zijn werkkamer een eereplaats zal krijgen. Hij zeide, dat het afscheid toch zwaarder valt dan hij aan vankelijk had gedacht. Maar de beslissing is nu eenmaal gevallen, ze spr. Hij wekte de leden op vooral het bestuur te steunen in zijn moeilijke taak. De meesten beseffen niet wat er komt kijken om een veree niging goed te besturen en in het goede spoor te houden. Wist men dat wel, dan zou het oordeel in vele gevallen meer bil lijk zijn. Zijn gedachten zullen altijd bij het „Sted. Muziekkorps" blijven en zijn ver dere verrichtingen zal hij, door middel van de „Heldersche Courant", steeds blijven volgen. Dit was het einde van een unieken avond in de annalen van het S.M.C. Vermelden we nog, dat de heer Pala aan alle leden van het Corps zijn foto heeft gegeven als een aandenken aan den tijd toen hij direc teur was. Hedenavond van half negen tot 10 uur zal de burgerij den heer Pala voor het laatst voor zijn Corps kunnen zien staan. Nog eenmaal zullen wij hem z ij n „Stedelijk" zien aanvoeren in een inderdaad select pro gramma, waarvan de nummers 3 en 6 bijzon dere aandacht vragen. Dan is het afgeloopen, legt hij den dirigeerstok neer, om deze weer in Rotterdam op te nemen. Vrijdag a.s. vertrekt de heer Pala en gezin naar zijn nieuwe woonplaats, na meer dan 30 jaar inwoner van Den Helder te zijn geweest. Extra en laatste concert onder leiding van den heer Joh. F. Pala, op Donderdag 27 Juli a.s. des avonds van 8.30 uur tot 10 uur in de muziektent Julianapark. Programma. 1. Telefunken-marsch, J. Evert, arr. P. J. Molenaar. 2. Dichter und Bauer, Ouvert. Fr. v. Suppé. 3. Fantasie aus la Bohème, G. Puccini, arr. J. Schifferl. 4. Scuvernir. Valse de concert. Joh. F. Pala. 5. 1'Arlesienne. G. Bizet. arr. L. Chomel. a. Intermezzo. b. Menuet. 6. Aida. (de Verdi) grande Fantaisie. arr. J. Bouchel. 7. Burgem. Ritmeester-marsch. Joh. F. Pala. No. 3 eerste uitvoering. Afdeeling Den Helder. In verband met den oproep van het Centraal Oranje Comité, gericht aan de diverse plaat selijke vereenigingen, tot deelname aan den te houden „Grooten Herinnerings-wandeltocht" ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis, heeft het bestuur besloten om ook als afdee ling Den Helder van het Mobilisatie Kruis met een groep uit te komen. Hoewel de afdeeling Den Helder slechts enkele jaren bestaat, hoopt het bestuur dat een groot aantal zich enthousiast voor dezen wandeltocht zal opgeven. Het moet een groep worden die klinkt als een klok. De oud-gemobiliseerden zullen dan kunnen toonen, waartoe zij nog in staat zijn. Niet alleen dat het bestuur er prijs op stelt dat een groep gemobiliseerden van de jaren 19141918 kranig zal meemarcheeren in den jubileumtocht, doch tevens stelt het bestuur er prijs op om het Centraal Oranje Comité in haar werk te steunen om den tocht te maken tot een werkelijk massalen herinne ringswandeltocht. Wij doen nog een krachtig beroep op de oud-gemobiliseerden, meldt U in grooten ge tale bij uw bestuur aan en helpt daardoor het Centraal Oranje Comité, mede om dezen tocht goed te doen slagen. Oud-gemobiliseerden, doet Uw plicht en toont door aanmelding Uw aanhankelijkheid voor het Vaderland en het Prinselijk Gezin. Voor bijzonderheden omtrent aanmelding enz. verwijzen wij naar een advertentie in dit blad. Toestand gewonden redelyk. Omtrent het ongeluk met het sportvliegtuig nabij het vliegveld Darmo, deelt Aneta nog het volgende mede: Hoewel de heer Libourel er het ergste aan toe is, is geen levensgevaar aanwezig. Hij klaagde over inwendige pijnen. De heer Palmer liep alleen huidverwondingen op. Beide inzittenden kregen een flinken ze nuwschok, doch waren bij bewustzijn toen zij uit het verwrongen toestel werden bevrijd. De val geschiedde van geringe hoogte. Het bu reau luchtvaart van het departement van Verkeer en Waterstaat stelde een commissie van onderzoek in. van linnen niet te onderscheiden Per stuk 11 ct„ per dozijn f 1.25 Op de laatste kringbestuursvergadering te Schagen van den Kring Noordelijk Noord-Holl. van den K. N. Z. B. werd voorgesteld om in Den Helder een reünie te houden van alle zwemmen, tot dien kring behoorende. Vorige week werden door de besturen van de Helder sche Zwemvereeniging en de Zwem- en Sport club „Frissche Morgen", uitnoodigingen ver zonden naar Oude Veer (Anna Paulowna), de Wirg (Winkel), de Wiel (Schagen) en Z.V. Oude Niedorp. Deze reünie zal nu bij goed weer a.s. Zondag plaats vinden. Het voorloopig programma zal als volgt zijn: Ongeveer half twee: ontvangst der deel nemers op den Dijk, waarna gemeenschappe lijk wordt gezwommen in de baden van H. Z. V. en F. M.. De Bruinvisschen spelen een wedstrijd tegen Frissche Morgen I, terwijl een combinatie van Oude Veer en de Wiel het te gen F. M. II op zal nemen. Eenige Helder sche zwemmers zullen daarna een demonstra tie schoonspringen geven op den H.Z.V.-toren. Na afloop van dit programma gaan de deel nemers naar Duinoord, waar een thé-dar.sant zal worden gehouden. Wij hopen, dat deze dag een dermate groot succes zal zijn, dat volgende jaren deze reünie herhaald zal worden. De accomodatie aan den D(jk biedt geen gelegenheid om kring wedstrijden te organi- seeren, maar wij achten dit een gelukkig idee om de zwemsters en zwemmers uit den Kop te verzamelen in Den Helder en wij wenschen hun een gezellige dag toe. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij de wet van 22 Mei 1937, tot wijziging dei- Lager Onderwijswet 1920, is o.a. aan artikel 191 het volgende toegevoegd: „3. De gemeenteraad is bevoegd, na inge „wonnen advies van den inspecteur, regelen „vast te stellen omtrent het toelaten van kwee „kelingen in de school voor openbaar gewoon „lager onderwijs. Van deze regelen doen Bur „gemeester en Wethouders mededeeling aan „den inspecteur". Deze bepaling is in de wet opgenomen, om dat meermalen het bezwaar werd gevoeld, dat bij het toelaten van kweekelingen tot de open bar® scholen medezeggenschap van het ge meentebestuur niet in de wet was erkend Reeds bij schrijven van 11 October 1932 is door ons, teneinde eenig overzicht te krijgen en te behouden over het aantal kweekelingen in de verschillende scholen, aan de hoofden verzocht mededeeling te doen van de toelating van kweekelingen. Meer regelend konden wij echter niet optreden. De beslissing omtrent de toe lating zoowel wat de personen, als wat het aantal betreft, berustte toch geheel bij het hoofd der school. Beslissingen van verscheiden aard zijn in verband daarmede aan verschillen de scholen dus zeer goed mogelijk. Dit komt ons niet juist voor. In de eerste plaats dient er voor te worden gewaakt, dat aan één school een te groot aantal kweekelingen wordt toege laten, terwijl het aan den anderen kant wel licht ook wenschelijk kan zijn een kweekeling slechts tot een bepaalde school toe te laten, terwijl wij ons zelfs kunnen indenken, dat het in sommige gevallen aanbeveling kan verdie nen geen enkelen kweekeling meer toe te laten, omdat het aantal aan elke school reeds groot genoeg is. Van de regeling kunnen echter worden uit gezonderd de leerlingen van de kweekschool alhier, welke voor hun practische opleiding als kweekeling tot een school worden toegelaten. De toelating van deze leerlingen geschiedt thans reeds jaarlijks in overleg met den in specteur van het lager onderwijs en ons colle ge. Zoodra een zoodanige leerling evenwel de kweekschool verlaat en kweekeling aan een school wenscht te blijven of tot een andere school wenscht te worden toegelaten, is onze toestemming weer noodig. Op grond van een en ander stellen B. en W, den raad voor in dien geest een besluit te nemen. NOG TE GOED. Gisteren werd alhier een persoon aange houden, tegen wien een bevel tot arrestatie was uitgevaardigd. De man is naar Alkmaar overgebracht, alwaar hij een 14-tal dagen kan napeinzen over z'n pekelzonden. WIE WEET DAAR MEER VAN? Woensdag werd de politie medegedeeld, dat bij een bewoner van het Singel zoowel uit den voor- als achtertuin regelmatig bloemen ple gen te verdwijnen.' Men stelt een onderzoek in. NOG EEN BOTSING. Iemand uit Heiloo kwam bij de politie aan gifte doen, dat hij met een driewielig motor rijwiel in botsing was geweest op de Bassin gracht. Een onderzoek werd ingesteld. lUateïpalo Hedenavond 7 uur. Hedenavond (Donderdag) vindt er tuSschen bovengenoemde elftallen een wedstrijd plaats. Daar deze elftallen op zijn sterkst uit zullen komen, belooft dit een interessante en span nende wedstrijd tusschen Zee- en Landmacht te worden. De wedstrijd vindt plaats op het Helder-terrein. Aanvang 7 uur. Voor den zeilwedstrijd IJmuidenSolent zullen de volgende acht jachten op 31 Juli te IJmuiuen starten: „Nordwind" van kapt.-lt. Erckman (Marine Regatta Ver.); „Ettsi IV" van Voltz (Yacht Club von Deutschland)„Zeearend" van C. Bruynzeel (Kon. Ned. Zeil- en Roei- vereeniging)„Hamburg" van O. R. Holtz- appel Nordd. Regatta Ver..); „Walküre" van mar. brt. Ziegler .(Marine Regatta Ver.); ..Olivier van Noort" van A. W. Goudriaan (K.R. en Z.V. ..De Maas"); ..Roland van Bre- men" van Lottner (S.K. D. Wappen von Bre inen) en „Wanadis" van H. Brüning (V. W. Lesum). FRISSCHE MORGEN. Hedenavond moest het zevental van ge noemde vereeniging een uitwedstrijd spelen tegen de Ham (Krommenie). Door ongesteld heid van eenige F.M.-spelers moest deze wed strijd worden uitgesteld. De wedstrijd, welke Vrijdag a.s. tegen de Kroosduikers in West- zaan gespeeld moet worden, zal, gezien de graad der ongesteldheid, wel doorgang vinden. nieuiu-ö Op Zondag 30 Juli en alle Zondagen in Augustus zal door T.E.S.O. een extra boot- diênst worden gedaan van Texel des avonds te 7 uur. Gistermiddag ontlastte zich boven Den Burg en De Koog, tijdens een lichte donderbui, zulk een geweldige regenval als men zich in vele jaren niet kan herinneren. Er viel in korten tijd zooveel water, dat de riolen niet alles konden verzwelgen en hier en daar de straten blank stonden. Op verschillende plaatsen liep het water woningen en werkplaatsen binnen, 't Eigenaardige van deze zware regenbui was wel dat te geljjker t(jd te Oudeschild, Den Hoorn en Eierland zoo goed als in 't geheel geen regen viel. 't Ongeval van den heer' Strijbos Het droevig ongeval dat gisteren den heer J. P. Strijbos te Spitsbergen is overkomen, heeft hier groote ontroering verwekt; te meer daar Mevr. Strijbos reeds eenigen ty'd te Den Hoorn woonachtig is. De heer Strijbos die zeer veel in 't belang van ons eiland heeft gedaan, genoot hier groote bekendheid en is ook ver schillende malen als spreker op Texel opge treden. toe- de kie- be- Zooals wij onze lezers in Juni reeds mede gedeeld hebben heeft de heer Jakke Ras P 1 Juni j.1. zijn leven gewaagd om een kie nen waaghals van den verdrinkingsdood te redden. Voorheen werden zulke gevallen onopgeme voorbijgegaan. Thans heeft echter ter Keijzer, Jakke Ras bij het Carnegie Helden fonds voorgedragen voor een belooning of toe kenning van een medaille. Daarop kreeg Burgemeester bericht, dat de heer Ras kon zen tusschen een bronzen medaille of een looning van 30.van dit fonds. Niet alleen kunnen de vreemdelingen thans het Urker Museum bezichtigen, maar eveneens de kamer van de Wed. Jelle Post (Bonsje), welke deze op oude Urker wijze ingericht heeft. De kamer, welke wij bezochten,, is keurig inge richt. Een bezoek is deze kamer ten volle waard. Onlangs heeft Urk nog voor de mi nister van Binnenlandsche Zaken iets over zijn plannen in dat opzicht had losgelaten besloten een soort radiobelasting in te voe ren. De gemeenteraad ging van iederen radiobezitter, wiens draad geheel of ge deeltelijk over gemeentegrond liep, vijftig cent per jaar eischen, terwijl de radio- centrale-exploitatie vijftig cent per abonné zou moeten betalen. Aangezien het voor den' exploitant zoo goed als onmogelijk is zijn bedrjjf zóó in te richten, dat geen van zijn draden over gemeentegrond loopt, beloofde vooral deze laatste categorie een flink bedrag op te leveren. Gedeputeerde Staten hebben deze beslissing thans goedgekeurd, alleen maken zij bezwaar tegen de benaming, zoodat het nu „draadbe lasting" is geworden. De radio-centrale-exploi tant moet nu voor eiken meter draad, welke over gemeentegrond gespannen is, zooveel be talen, dat het eindbedrag gelijk wordt aan vijftig cent per aangeslotene per jaar. Parti culiere radiobezitters betalen vijftig cent. De nieuwe belasting heeft nogal eenige ontevre denheid onder de bevolking gewekt. SCHOOLNIEUWS. De hoogste klassen der scholen hebben dit jaar het schoolreisje gemaakt naar Rheden Bij de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Rehobothschool bedroeg het aantal 54. De zomervacantie der scholen is op Urk ingegaan en duurt tot 22 Augustus. Urk, 25 Juli. Door 40 vaartuigen werd pond fuikaal, 2930 y2 ct., alles per pond. heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 3517 pond kuilpaling, van 10311 pond per vaartuig, prijs 1823 ct„ 563 pond lijn- of beugaal, 2426^ ct. en 238 Zooals men weet is door een comité, samen gesteld uit vertegenwoordigers van verschil lende groepen der Indische samenleving, een manifest gericht aan de ingezetenen voor een actie tot versterking van de weermacht. Het luidt als volgt: De zorgelijke ontwikkeling van de interna tionale situatie gedurende de afgeloopen jaren, ook en vooral wat betreft Oost-Azië, maken het dringend gewenscht de weermacht van Indië in snel tempo op te voeren tot een hoogte, welke aan deze ontwikkeling van za ken beantwoordt. In vrijwel alle lagen der In dische gemeenschap is men van deze harde noodzaak doordrongen. Daarvan werd en wordt getuigd in de pers, in vergaderingen van den Volksraad, in politieke en andere openbare bijeenkomsten. Ofschoon erkentelijk voor het feit, dat in de laatste jaren aanzienlijk grootere bedragen aan leger, vloot en luchtmacht zijn ten koste gelegd, en dat daardoor onze defensie in me nig opzicht is versterkt en verbeterd, zijn wij nochtans van oordeel, dat deze verbeteringen en uitbreidingen niet tot dien omvang en niet in dat tempo geschieden, als door de omstan digheden wordt geeischt; deze overtuiging wordt door velen gedeeld. De gebeurtenissen der laatste jaren, de gebeurtenissen in het bij zonder der laatste maanden, hebben ons over duidelijk aangetoond, dat in de ure des ge- vaars niet gerekend zal mogen worden op steun van derden, en zeker niet indien Neder land en Indië zelf niet alles gedaan hebben om zich tot het uiterste te versterken. De oorzaak van dezen te langzamen gang van zaken is zeker niet in de eerste plaats in Indië te zoeken; daarenboven heeft Indië niet de financieele draagkracht om op korten termijn de wenschen op defensiegebied in ver vulling te doen gaan. Voorts worden, wat de vloot betreft, de beslissingen in het Moeder land en niet in Indië genomen. Nog steeds worden in Nederland de moei lijkheden van Indië en de gevaren, die Indië bedreigen vanuit den Grooten Oceaan door velen onderschat; aan de herhaaldelijk uitge sproken wenschen van Indië wordt onvol doende aandacht besteed. Er valt den laatsten tijd een kentering ten goede in het Nederlandsche standpunt te be speuren; wij kunnen niet anders dan ons daarover oprecht verheugen. Maar dit neemt met weg dat in het Moederland nog velen onvoldoende beseffen, dat zeer groote offers in geld en goed op korten termijn moeten worden gebracht ook om Indië in de toekomst voldoende veilig te stellen. omst D® lÜ(' schynt rijp om van Indië uit nog maals het Moederland te wijzen op dezen sre zamenlyken en duren plicht, walrvaTïndië Gezonde voeten met Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie. Pak van 1 KG. a 20 cent, voldoende voor 3 d 4 voetbaden. N V. KON. NED. ZOUT1NDUSTR1E - BOEKELO. reeds lang overtuigd is. Daartoe kan echter alleen een eensgezind Indië het zijne bijdra gen. Het doel van dezen oproep is om zoo mogelijk tot een dergelijke eensgezinde actie te geraken. Geen onderscheid van tas of stand zal hierbij mogen worden gemaakt; bij de verwezenlijking van dit plan is ieders mede- werking ten zeerste welkom. Het moet wor den een indrukwekkende demonstratie van zoo mogelijk de geheele samenleving hier te lande om op deze wijze eendrachtig de uit drukkelijke wenschen van Nederlandsch-Indië aan het Moederland bekend te stellen. Alleen op deze wijze zal met kans op succes een actie kunnen worden gevoerd en zullen resultaten kunnen worden bereikt. Het zich noemende „werkcomité" vraagt om toezending van berichten van instemming. Het bestaat uit de heeren: H. J. van Holst Pellekaan, voorzitter van het bestuur der V.C., voorzitter; mr. P. A. Blaauw, voorzitter van de Volksraadsfractie van het I.E.V.; mr. C. C. van Helsdingen, voorzitter van het hoofdbestuur van de C.S.P.; P. A. Kerstens, voorzitter van het hoofdbestuur van de I.K.P.; Abdoellah Daëng Mapoedji, hoofddjaksa, te Makassar; N. F. G. Mogot, lid van den Volks raad; mr. Phoa Liong Gie, advocaat en pro cureur te Batavia; L. L. Rehatta, bestuurs- assistent le klasse te Amboina; B. Roep, voorzitter wan het hoofdbestuur van den P.E.B.; R. A. A. Soedibiokoesoemo, regent van Panaroekan; R. A. A. Iskandar Tirto- koesoemo, regent van Demak; jhr. mr. C. H. v. de Villeneuve, voorzitter van de oecono- mische groep in den Volksraad en R. A. A. Wiranatakoesoema, regent van Bandoeng. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst als achter hun naam vermeld, worden den 28en Augustus 1939 geplaatst aan boord H, Ms. Van Kinsbergen. Schipper G. J. A. de Jong. Maj.konstabel W. H. Franse. Sergt.-konstabel J. A. v. d. Hoeye'n. Sergt.-telegrafist J. H. Cromjongh. Majoor-macht. H. Bosser en B. Westei'hof. Sergt.-macht. L. v. d. Hoogen, P. C. van Nes, L. Zwaaf. Maj.-geschutmaker M. H. Tienstra. Maj.-monteur M. de Vries. Seigt.-bott. J. C. de Geus. Sergt.-kok J. Oudkerk. Sergt.-hofm. W. van Hall. (Alle thans ge plaatst Afd. Marns. R'dam, afbouw v. Kins bergen). Bootsman M. Griffioen, van Speijk. Sergt.-schrijver C. J. Wassenaar, de Mok. Korpl.-macht. J. Bakker, J. J. v. d. Hoek, P. Rietdijk, H. A. Welbergen. Korpl.-monteur H. Hoekstra, K. J. P. Rakké Korpl.-schrijver K. F. Rottschaffer. Korpl.-kok A. Sinke. Korpl.-hofm. J. Beek. (Thans allen ge plaatst bij afbouw van Kinsbergen). Kwartierm. M. H. de Wit, O.Z.D. Korpl.-macht. P. T. L. Born, G. Kalkema, van Speijk. Stokers-olieman C. C. J. Hoefnagel, B. de Kant, D. v. d. Linde, H. D. Voogd. Stokers le kl. J. van Dam, D. Rijkers, P. L. F. Sanders. Stoker 2e kl. W. Bossenbroek. Geschutmakersmaat F. Vuurman. (Thans allen geplaatst bij afbouw van Kinsbergen). Matrozen le kl. A. Diesveld, O. W. Drechs- Ier, J. Lugtenburg, P. Weijdert. Matr. 2e kl. A. A. Schouwenaars. Matrozen 3e kl. J. C. Klein, C. Mes. (ThanS allen geplaatst bij afbouw van Kinsbergen). Stokers-olieman J. Barzilaij, J. N. Broeders, R. C. Bruin, J. A. Eiff, L. J. M. Vernooij, van Speijk. Stoker le kl. J. M. Oostheim, van Speijk. Stoker le kl. C. Zwart, W.s. W.o. Stokers 2e kl. A. J. Baetens, A. Beukhof, J. Groosjohan, van Speijk. Stokers 2e kl. J. Vroom, A. J. Ras, W.s. W.o. Bootsman, A. Hoogendonk, Gelderland. Sergt.-konst. J. Dijkers, E. P. Erfmann, P- M. Luijken, Gelderland. Sert.-timmerman K. Leijen, Gelderland. Korpl.-konst. A. Pronk, A. L. van Seist, Gelderland. Korpl.-telegr. M. H. J. Willems, Gelderland. Matrozen le kl. C. J. W. Lichtenberg, W. J. Romijn, Gelderland. Matr. 2e kl. J. T. de Man, Gelderland. Matr. 3e kl. C. Prins, Gelderland. Matrozen 3e kl. M. J. Belt. J. Dijksman, Q> Nagelkerke, G. J. Oldenhof. M. Olivier, C. A. v. d. Vaart, J. H. Verwoerd, J. M. C. Steen- aert, W.s. W.o. Matrozen 2e kl. W. G. Koot, M. A. Doff, Gelderland. Stokers 3e kl. T. Begieneman, J. P. Bersee, G. J. Broeke, E. Brouwer, H. van Dijk, W. F. Faber, Gelderland. Sergt. d. marns. H. de Pijper, Gelderland. Bemanning van H.Ms. „O 19", welke bodem den 25en Juli 1939 naar Nederlandsch-Indie is vertrokken. Luit. ter zee le kl. K. van Dongen, luit. tef zee 2e kl. P. g. J. Snippe en id. J. J. C. Kort hals Altes, Luit. ter zee 3e kl. W. J. van Trig' L ALS.D. le kl. J. Maats, schipper P. W. v. u armerdam, bootsman S. v. d. Meij, matr. le kl. H. G. Boumans, P. Groen, matr. 2e kl. L. D. Geerse. B. H. Hagendijk. A. van Schaik, D; C. Versluis, matr. 3e kl. A. J. G. van. den Dijssel, en G. Vervoort. korp. konst, G. Hania, gergt. telegr. H. Zweistra, korpl. telegr. J- Slikker, sergten. torpmr. J. Hager en H. P. Sigon, korpls. torpmr. H. A. Boelaarts en A. C. Groendijk, maj. macht. M. Garama, sergten. macht. D. A. van Duijn en M. Tilro. korpls. macht. J. de Graaf, J. Haveman, H- Sprong, a. O. Ulrich, stokers-olieman A- Bannink, A. J. de Bont, R. Cobussen. A. Vis ser stoker le kl. J. Pollie. maj. monteur W. J. Groen, sergt. monteur B. G. Merck, korpl. monteur A. Kukler en korpl. kok A. Brem- mer.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6