Kay Francis Hollywood's modedictator „Als ware Kenau s door 't leven" Kan ik LI helpenl Houdt uw handen mooi! Zaterdag 29 Juli 1939 Vierde blad Maar 1939 eischt van allen: reisde zij naar Europa en bezocht er ons land, Frankrijk en Engeland. Terug in Ame rika besloot zij in. de voetstappen van haar moeder te treden. Zij had geluk en kreeg een rol in „Hamlet" in-modern-costuum, dat groot succes in New York had. Daarna maakte zij een seizoen lang deel uit van The Stuart Walker Stock Companv en trad op te Cincinnati, Indianapolis en Dayton. Te New York speelde Kav Francis op Broadway in de stukken „Venus", „Crime" en „Elmèr The Great". Toen zij vernam dat voor Walter Houston, die in de film „Gen tlemen of the Press" zou optreden, een te genspeelster gezocht werd, bood zij zich aan. Kay had reeds met Houston in „Elmer The Great" gespeeld. De moeilijkheid was echter dat de filmregisseur een blondine voor de rol zocht, maar Miss Francis' proefopname slaagden zoo goed, dat zij geëngageerd werd Kay Francis wordt beschouwd als een der intelligentste vrouwen uit Amerika's artis- tenwereld. Zii is zeer belezen en rekent Hem- mingway en Arthur Schnitzler tot haar lie- velnigschrijvers. Voorts heeft zij een repu tatie als zakenvrouw. ha het algemeen is het in den zomer gemakkelijker de handen mooi te houden dan gedurende het koude Jaargetijde. Maar de geringe zorgen, die de handen in deze maanden elachen, mogen dan ook niet achter wege blijven. De vacanties, waarin velen van ons van strand- en bui tenleven genieten, plegen maar al te vaak voor de handen een noodlotti- gen tijd van schromelijke yerwaar- loozing te zijn. Wie, om slechts iets te noemen, met zee zand speelt, stelt haar nagels en haar han den aan niet-denkbeeldige gevaren bloot Door den invloed van het zout, dat het met zeewater doordrenkt strandzand bevat, wor den nagels en huid droog en hard. De eer ste gaan gemakkelijk breken en de huid der handen verliest haar soepelheid. Met een beetje zorg is het evenwel moge lijk nagels en handen ook aan het strand in voortreffelijken staat te houden. Baadt daarvoor de handen eiken avond gedurende eenige minuten in wat lauwe olie; dezelfde olie kan gedurende verscheidene weken dienst doen. Na het oliebad is de huid door en door vet en op dat oogenblik doet een massage den handen buitengewoon veel goed. Het is het eenvoudigst dat U, om van die massage mogelijk profijt te trekken, ge durende een paar minuten, als een wan hopige, de handen wringt. Dan dringt de olie terdege in de huid. Wascht vervolgens de handen met zeep en flink warm water. Valt er iets aan Uw nagels op te knappen dan kunt u geen beter oogenblik kiezen dan dit. De nagels zijn door het oliebad zacht geworden en laten zich met schaar en vijl gewillig bewerken. Geeft vooral acht op kleine loshangende velletjes om de nagels; verwijdert die door middel van het pincetje, dat in elke nagel-nécessaire aangetroffen wordt. Er is geen gevaar dat de nagels zul len breken, terwijl dat wel bestaat zoolang ze onder den invloed van het zeezout ver- keeren. Wie gewoon zijn de nagels te lakken en te vernissen, mogen er rekening mee hou den, dat, de mode op dit oogenblik aan on doorzichtige kleuren de voorkeur geeft. Kers en aardbei-rood komen als kleuren vooral in aanmerking. Lakt Uw nagels over de ge- heele oppervlakte. De tijd,- waarin bet „maantje" uitgespaard werd, is voorbij. GE8JRUDE. op het grandiose idee, in groot gala een schort voor te doen? Maar 't is dan ook een gala-schortje! Als een klein vurig hart genaaid op een geborduurd witlinnen schort, dat sierlijk over den rok van de zeer simpel gesneden japon heenvalt. Schitterend wit, met fraaie bladeren en bloemen geborduurd linnen daarvan is het heele geval gemaakt Een in zijn soberheid charmante compositie. Waaier met kijkgaten Zeer apart, maar minder eenvoudig is de jurk met de waaiergarneering! Hier werd niet een effect van ingetogenheid beoogd, zooals bij het schortjes-gewaad, maar een van coquette gratie. Op en tusschen de in rijke plooien neer vallende witte tule steken geestig de con touren van zwart kanten waaiers af. Het is of enorme zwartvleugelige vlinders zijn neergestreken op de blanke draperieën. Zij den linten teekenen de waaiers verder af. Het lijfje is geheel van zwarte kant. In de hand draagt de dame een échten, met bloemen versierden waaier. Het aardige van twee waaiers is, dat er twee kijkgaten inzitten, zoodat hij tegelijkertijd als masker kan dienstdoen. Dus terwijl de schoone haar gepoederd gelaat achter den waaier verbergt, gluurt zij door de oogspleten naar de andere balgas ten en niets ontgaat haar blik s Wij vervallen van het eene uiterste in het andere. Schetsten we zooeven de coquette- rie in al haar list en omzichtigheid, thans vertoonen we U weer een beeld van in getogenheid, namelijk het juffertje in de pe lerine. Ze lijkt een poorteres uit de middel eeuwen, van de plaatjes uit een of ander historie-album weggeloopen City, waar zij den 13den Januari het levens licht aanschouwde. Als eenjarige baby woonde zij achtereen volgens in Santa Babara Califomië, in Los Angeles en in Denver. Haar moeder, Katherine Clinton, een be kende actrice, keerde terug naar het tooneel toen Kay -i jaar was en nam haar daarom mee naar New York waar Kay op school gedaan werd. Men zal niet licht vermoeden dat de ge distingeerde Kay Francis eens ambitie om acrobate te worden koesterde... en het liefst trapeze artiste! Kay muntte uit in de athle- tiek, was een crack-tennisspeelster en liep als jong meisje de 100 yards in 12 seconden. Haar interesse in dien tijd voor het tooneel uitte zich in het schrijven van een tooneel- stuk, waar zij zelf de hoofdrol in vervulde. Zij deed dit meer voor haar genoegen. Haar eenige werkelijke ambitie was om van het leven te genieten. Na haar schooltijd behaalde zij een diplo ma qls stenotypiste. Met <Jit cJiplom$. op zak Eerlijk' gezegd zien wij het nut van een dergelijke dracht niet in. Men komt niet op avondfeesten „geman- teld" en „gehoed", men wandelt 's middags niet in lange rokken Wanneer dit uitzonder lijke toilet dan te dra gen? Tijdens een avond wandeling? Het is misschien de beste oplossing. Zoo lieten wij vrouwe lijke en onvrouwelijke kleeren de revue passee- ren. De soldaten-man nequins marcheerden in stevigen pas voorbij, hoofd opgeheven, het fi guur kaarsrecht pa rade s De ijdeltuiten trippelden of zweefden nauwelijks, zij zaten be vallig tevreden of po seerden staande voor onze lezeressen, de oogen neergeslagen, maar toch verheerlijkt door de aandacht van zóóvele bewonderende blikken a LéONTINE. Het is niet zoo héél vreeselijk zich te bukken onder de dictatuur van Kay Francis, want zij is onbetwist baar de best gekleede vrouw van Hol lywood en staat daarom in het mid delpunt der belangstelling. Een zié'- looze modepop is Kay echter geens zins, zij is een der intelligentste fi guren uit de filmwereld. Haar le vensloop? Hier is ze! Kay Francis is geboortig uit Qkiahojna Vrouwen in oorlogs- en vredestenue Zij bestond in den tijd van de hoepelrok ken en luifelhoeden zoo goed als in de ja ren, dat de heeremmode wérkelijk door de daimes gevolgd werd, althans voor sportdoel- einden. Niemand vindt 't een complimentje als bovenstaand betiteld te worden, maar er js tegenwoordig toch wel een groot aantal Vrouwen, die als ware Kenau's door het le ven wenschen te gaan ze zijn in alles den man gevolgd, tot in de landsverdediging toe, ze hebben het soldatenpakje aangetrok ken, vrijwillig Velen van onze lezeressen zullen niet dan met een gevoel van grondi- gen afkeer de vrouwen in uniform be kijken, ze zullen het in hooge mate onvrou welijk vinden, niet om den aard van het costuumpje zelf, maar om het doel waartoe het werd aangetrokken. Deze lezeressen zul len met meer welgevallen kijken naar de dametjes welke op de rest van deze pagina hun opwachting komen maken: de vrouwe lijke types bij uitnemendheid i Anderen vinden het maar wat flink, dat moeder Eva aan Defensie gaat doen, en kee- ren zich met geringschatting af van de ijdel- heid der dames in avondtoilet. Juist om het Verrassingen. En nu de vrouw-met-de-rok-aan! De wijde, lange avondkleeding zou vervelend worden, ware het niet dat er steeds nieuwe modellen ten tooneele verschenen. Men zoekt en zocht en komt gelukkig nog „De vrouw met de Broek aan", 'de gevreesde, die baas in huis is, den man onder den duim heeft, de kinderen met straffe hand regeert, de meiden drilt zij is het type van alle eeuwent typische contrast tusschen de kleeren waar in de vrouw van onze eeuw zich placht te steken, namen wij deze foto's op; men kieze zelf a l i Zoo flatteus mogelijk. De vijf vrouwen in uniform dan zijn Engelsche vrijwilligsters en de fileerden dezer dagen voor het Brit- sche Koningspaar. Van links naar rechts onderscheiden wij de unifor men der territoriale hulptroepen, der marine, van het luchtwapen, den sa- nitairen dienst en het landleger, Men heeft getracht de diverse costuums nog zoo flatteus mogelijk te maken en wie zegt, dat snit der jassen en broeken het model van de pet, de kleur van de stof, bij menige Engelsche niet den doorslag gege ven heeft bij haar keuze van een der wa pens, waarbij zij zich liet inlijven? Vele vrouwen hebben een zwak voor uniformen, zij wandelen maar wét graag rond in het verpleegsters blauw-en-wit, het padvindsters grijs Slechts hebben vele burgerdochters een schrik gekregen voor het kanten mutsje der dienstbaarheid, dat vroeger op zoo me nig vrouwenhoofd prijkte Op de één of andere manier zocht het moderne dienst meisje daar weer compensatie voor, door een smal reepje kant als een blanke dia deem op haar pruik te steken .en dragen tegenwoordig niet alle jongemeisjes een bloem of lint in het haar?. dagelijks tot nieuwe variaties op het oude thema Aan het effect van de crinoline is men gewend, strooken en ruches vertel len ons niets nieuws meer, er wordt dus reikhalzend uitgezien naar mode-verrassin gen. En die komen altijd! Hetzij door een creatie van bijna belachelijken eenvoud, het zij door een schepping van groot raffine ment. Het grappigst is, dat wij bijna steeds moeten toegeven, dat het aparte van 't een of andere toilet schuilt in een bekend motief of onderdeel. We wisten het eigenlijk al Het ei van Columbus Een gala-schortje. Zóó is liet met 't aardige bonte schortje, links onder op deze pagina, ter completee ring van een avondrobe! O, alle Dirndl- jurken hebben schortjes en zelfs de ©enigs zins gekleede drukbebloemde zomerjurken kunnen ze best verdragen. Wie kwam echter

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 13