HERMAN NYPELS' J pretnhbfurten fe preirihbetirtm Stadt Schanke Prijzen voor elke beurs Sportevenement op komst J C Frissche Morgen wint wederom Uit het politie-rapport voor speciale gelegenheden gemaakt of naar maat moderne coupe KLLEDIN GMAGAZIJ NEN DEN KELDER De vice-president van de Metro- Goldwyn-Mayer over Moreele en Geestelijke herbewapening Nationale jeugdluchtvaartdag Ingekomen personen Bouwvergunningen Mond- cn Klauwzeer Burgerlijke Stand van Texel Oosterend De bestrating van het Tuindorp Nieuwe havenmeester Visscherij Urk mag geen koppengeld heffen Wereldconferentie van Christen-jeugd Vischafslag Den Hekier Indische jongens bij de Marine Trialmeet tusschen H.E.O. (Hoorn en Omstreken), VV.A.C (Westfrie- sche Athletlek-Club) en Heldersche Athletiek-Yereeniging, op 13 Aug. te Hoorn en 27 Aug. in Den Helder. Na de veldloopen dezen winter en de onlangs gehouden Prins Bernard-estafette vraagt de H.A.V. weer de aandacht van het publiek voor het organiseeren van een groot sportfestijn in samenwerking van H.E.O., Hoorn, welk onze stad nog niet gekend heeft. Het betreft name lijk een trialmeet, een wedstrijd tusschen drie vereenigingen. Dit zijn H.E.O., Hoorn, W.A.C. uit West-Friesland en de Heldersche Athletiek Vereeniging. De eerste wedstrijd vindt plaats op 13 Aug. in Hoorn en de return wedstrijd op 27 Aug. in Den Helder. In totaal zullen niet minder dan 13 nummers worden verwerkt, ter wijl iedere vereeniging met 2 deelnemers ver plicht uitkomt. De volgende nummers zullen worden gehouden: 100 m hardloopen, 900 m hardloopen, 1500 m hardl., 5000 m hardl., 4 X 100 m estafette, Olympische estafette, 800, 400, 200, 200 m koppelwedstrijd over 3 km: iets nieuws voor athletiek. We hopen hierop nog terug te komen; hoogspringen, versprin gen, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten en hinkstopsprong. Zooals men ziet een demi finale heel programma. De jury zal bestaan uit de bestuursleden van de 3 vereenigingen. Op deze manier komen ook de mindere krachten op het groene tapijt. De puntentel ling is als volgt; no. 1 krijgt 6 punten, no. 2 vijf punten enz. In Hoorn is men reeds druk bezig en de sportieve banden tusschen deze vereenigingen zullen hierdoor meer verstevigd worden. Morgen vinden op de Sintelbaan in Amster dam groote atletiekwedstrijden plaats, niet minder dan 200 athleten zullen hieraan deel nemen, welke op 300 nummers zullen uitkomen. Hieronder bevinden zich o.m. van H.A.V.A. Rottier op de 100 m en verspringen Arie Kirs bergen, ook op deze nummers, en P. Huurman. O o. Dat doet U natuurlijk niet, maar wél geeft 11 nu reeds even Uw Zomerbestelling van kolen op aan ons bestelkantoor Koningstraat 82. Wij hebben groote voorraad van alle soorten. Gisterenavond speelde F. M. haar uitwed strijd tegen de Kroosduikers te Westzaan. Als scheidsrechter De Vries laat begin nen ontwikkelt zich dadelijk een spannenden strijd. Kruisdijk kan op grooten afstand sco ren, maar faalt. Keeper v. d. Water moet dan dadelijk twee maal achtereen ingrijpen. Het is een gelijkopgaanden strijd, die zich echter in den loop van den wedstrijd in een over wicht van F. M. omzet. Het strenge optreden van den scheidsrechter is dan ook noodig, hoewel hij o.i. vaak twijfelachtige beslissin gen nam. Spoedig gaat Hootsman naar vo ren, waardoor hij het heele spelbeeld ver andert, maar noch hij noch Jan Baarda kun nen hun kansen benutten. Vlak voor rust trekt de voorhoede van F. M. naar voren, maar de bal stuit tegen den binnenkant van de paal terug. Dadelijk na de hervatting gaat de voor hoede der Westzaners naar voren, een schot op het doel weet v. d. Water keurig te stoppen. Daarna gaat de Heldersche voorlinie op weg naar het doel en na keurig samenspel maakt Jan Baarda de eerst egoal. 2 maal krijgt Wildenberg nog een prachtige kans, maar schiet beide malen mis. Weer komen de Kroosduikers prachtig opzetten, maar de Heldersche keeper redt schitterend. F.M. acht de overwinning nog niet zeker en weer gaat ze naar voren, dringt de tegenpartij haar spel op. Tenslotte is het na herhaalde pogingen Hootsman, die na een milukte aanval het tweede doelpunt maakt. Het einde van dezen goeden wedstrijd kwam met een verdiende 03 overwinning voor onze Heldersche ploeg. Hiervoor is F.M. thans zeker, de onderste plaats niet te bezetten. De stand der com petitie is thans: Neptunus Ham D.A.W. F.M. Kroosduikers 0 0 2 1 1 0 48—3 16 3 9—12. 8 4 7—12 6 4 7—24 5 6 8—29 3 VALSCHE RIJKSDAALDER IN OMLOOP. Door iemand uit Den Helder werd gisteren op het Hoofdbureau van Politie een rijksdaal der gedeponeerd, die valsch bleek. De man, die haar ontvangen had, kon echter niet meer mededeelen wanneer en van wien hij deze in bezit heeft gekregen. STEUNFRAUDE. Gisteren is bij de Politie aangifte gedaan van twee gevallen van steun fraude. Naar ons bekend betreft het geen overtreding, waarbij groote bedragen gemoeid zijn. RUIT STUKGEGOOID. Een bewoner van den Ouden Helder deed aangifte, dat bij hem door baldadige jongens een ruit was ingegooid. PAARD IN DEN TUIN. Iemand, wonende in het plattelandsgedeelte van onze stad, kwam by de politie zijn nood klagen over het feit, dat een paard zoo brutaal geweest was zijn tuin te bezoeken en aldaar een grobt deel van zijn groenten en bloemen opgepeuzeld had. Zoo'n paard toch...! Louis B. Mayer, Vicepresident van de Metro- Goldwyn-Mayer, sprekende tijdens de „Oproep tot de volkeren voor M.G.H." in Hollywood Bowl, Hollywood, Californië, zeide o.m.: Vrienden, ik heb menige bezielende ontroe ring in mijn leven doorgemaakt. Die van heden avond is de sterkste. Ik wilde, dat het uur niet zoo vèrgevorderd was en dat gij mij het voor recht wildet schenken om uitdrukking te geven aan de bezielingen, die ik niet alleen vanavond, maar ook kort geleden aan een lunch gevoelde, toen ik voor het eerst een begrip kreeg van datgene waartoe deze M.G.H. in staat is en zou kunnen zijn. Ik meen dat iemand vanavond heeft gezegd, dat God een nieuw plan schijnt te hebben. Ik verschil van meening met haar. Het is Gods oorspronkelijke plan. Het is zoo oud als het leven zelf, maar het schijnt ons 1900 jaren gekost te hebben vóór wij het met ons vo\k omvatten, zoodat zij het eenvoudige voorschrift ter harte zouden nemen: Hebt elkander lief. Denk eens aan: op dit podium schudde een Japanner de hand van een Chineesche. Gij weet het, vrienden, wij gillen en schreeuwen over onverdraagzaamheid. Als wij de inven taris maar eens opmaakten van ons eigen ik, zooals zakenlieden doen met hun zaak hoe veel onverdraagzaamheid zouden wij dan wel onder ons vinden. En dus beteekent M.G.H. eenvoudig: maak uw inventaris op en als China en Japan elkaar kunnen begrijpen en de hand schudden, misschien kunnen gij en uw naaste tlan ook wel elkaar de hand schudden en tot de conclusie komen, dat er eigenlijk maar bitter weinig verschil tusschen U bestaat. Christus heeft het ons gepredikt en we zijn doof gebleven. En nu staan hier deze pracht stukken van mannen en vrouwen die deze geestelijke nuchtere wijsheid der liefde ver tegenwoordigen ge behoeft niet te praten over verdraagzaamheid of onverdraagzaamheid, ge hoeft niet te praten over eerlijk of oneerlijk, ge behoeft niet te spreken over oorlog of vrede maar hebt elkander lief en alles zal terecht komen tusschen de naties en van mensch tot mensch. 's-Gravenhage, 28 Juli. - De Centrale Jeugd Commissie van de Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart organiseert dit jaar voor 'de zesde maal een nationalen jeugdluchtvaartdag. De jeugd luchtvaartdag wordt gehouden op Zaterdag 19 Augustus a.s. op het vliegveld Schiphol. Uit het programma blijkt, dat vele Jucht- vaartinstanties hun medewerking hebben toe gezegd. Des morgens tusschen 9 en 10 uur ver zamelen de deelnemers zich op een voor hun gereserveerd gedeelte van het vliegveld, waar zij de bewijsstukken voor het deelnemen aan de verschillende evenementen ontvangen. Na de opening, welke om 10 uur zal geschieden, worden de deelnemers in groepen van 25 inge deeld en gaan zij het luchtvaart-bedrijf bezich tigen. In deze excursie worden ook de vlieg tuigen van de militaire luchtvaart en den ma rine luchtvaardienst betrokken. Om ongeveer 12 uur verzamelen de deelnemers zich aan een gemeenschappelijken lunch, waar een vooraan staand persoon op luchtvaartgebied hen zal toespreken. Tijdens den lunch wordt een wed strijd gehouden. Hiema begint het eigenlijke luchtvaartpro gramma, dat weder aanvangt met een wed strijd. Een aantal vliegtuigen van verschillende typen zullen voorbij vliegen en het is de taak van de deelnemers de snelheid van elk vlieg tuig aan te geven. Aan de des middags te houden lucht vaart-demonstratie werken mede: de Bond van Ned. Zweefvliegclubs, de Nationale Luchtvaartsehool, de Autogiro, de Marine- luchtvaartdienst en de Militaire luchtvaart, terwijl de directies van de Fokker-fabrie ken en van Koolhoven eveneens medewer king in uitzicht hebben gesteld. Na afloop hiervan vindt de prijsuitreiking plaats. Het programma wordt op aanvraag gratis toegezonden door het secretariaat der centrale jeugd commissie K.N.V.V.L., Anna Paulow- naplein 3, Den Haag. ZeicelfcA nieuwe Mientje Butter, Herv. G., Koogerweg 16a. van Koedijk, Kanaaldijk 186. Cornelis de Koning, Geref. G., Koogerstraat, Den Burg, van Velsen, Noortstraat 15. Jacobus Pieter Nool, De Mok, van H.Ms. Sumatra. Wilhelmus F. A. Brugman, R.K., De Mok, van H.Ms. Sumatra. Maarten Mantje, Doopsgez. G., van S. 37 naar Wieringermeer, Wieringerwerf, Meeu wenstraat 6. K. Stoepker, bouwen van een woonhuis Em- malaan, Den Burg. Mej. J. W. Dros, Oudeschild, bouwen van een woonhuis, Schildereind, Den Burg. G. de Ridder, Eierland, verbouwen van een woonhuis Wijk E. M. H. de Valk, Schiedam, bouwen van een kippenhok, Hollewalsweg, Den Burg. P. Daalder Cz., Oost, verbouwen van een woonhuis wijk O. S. Kuiper, Waal, bouwen van een woonhuis Witte Kruisweg, Den Burg. L. Broere, Den Burg, bouwen van een woon huis Duinweg Wijk B. Nieuw geval op de boerderij van J. A. Eel- man, Hallerweg. Het vee is hersteld op de boerderijen van C. Kalis Laagte, C. H. Roeper, Spang en M. C Keyser, Waal en Burg. Op nog slechts 3 boerderijen in onze ge meente komt nog mond- en klauwzeer voor. CONCERT IN T PARK. ,,Tex. Fanfarecorps" en de R. K. Zangver- eeniging „Con Amore", zullen op Woensdag Aug. a.s. een concert geven in 't Park te Den Burg. Aanvang 8.30 uur. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, n.m. 7.30 u., de heer Lodder, Ev. te Alkmaar. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Waal, v.m. 10 u., Ds. v. t. Hooft. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., de heer Lodder, Ev. te Alkmaar. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Salm. Koog, v.m. 10 u., de heer L. Baas, Theol Cand. te Hillegom. Extra collecte. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Smidts, van Den Helder. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare), v.m. 10 uur, Ds. v. d. Leer. N.m. 3 u. Ds. v. d. Zee. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Zee. N.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk (Herat. Verband). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. de heer v. d. Plas, Theol. student. SAMENKOMSTEN LEGER DES HEILS. Zondagmorgen 10 uur Heiligingssamen komst, geleid door luitenant Dros. Half 4 's middags openluchtsamenkomst en kindersamenkomst te Oost. 8 uur Verlossingssamenkomst. van 22 tot en met 28 Juli 1939. GEBOREN: Brechtje en Anna, d.v. J. J. van Dijk en M. G. de Visser. Dieuwertje, d.v. P. Koopman en J. S. Schaap. Geertje, d.v. E. Rauwerda en T. Brouwer. Johanna Cornelia, d.v. D. J. Roeper en Martje Nauta. Martines Andreas, z.v. L. de Visser en D. Bakker. ONDERTROUWD: A. P. Zegers en J. Kikkert. GETROUWD: M. Koorn en C. Ploeg. POLITIE. Gevonden: een dameshoed, een blauwe sportportemonnaie, een damesparapluie, een brillendoos, een portemonnaie, bruin, een nik kel dameshorloge. Naar wij vernemen heeft Dr. Renault alhier grond gekocht van den heer W. Koning in de nabyheid van de Herv. Kerk, met het doel daarop een woonhuis met garage te bouwen. ïïieuuM uit Witc Heden heeft de aanbesteding van de bestra ting in het Tuindorp plaats gehad op het Ge meentehuis. Er waren 9 biljetten ingekomen. De begrooting van den gemeente-opzich ter was 926.De ingekomen biljetten waren: K. van Wijngaarden 875; H. Kramer Lzn. 975; W. de Boer 1094; J. Gerssen 1110; P. Loosman 1430; allen te Urk. Luik, Havelte 957; Nieuwenhuis te Heilo 1197; Tuilen te Rijssen 1197; en firma Ham te Bo- venkarspel voor 1213.20. De gunning is nog niet toegestaan. De havenmeester van Urk, welke nog in militairen dienst is, gaat onze plaats weer ver laten. Havenmeester Bos van Urk is als zoo danig benoemd te Assen. In zijn plaats is thans benoemd de sluiswachter Zeeman. De opzich ter, tevens waarnemend havenmeester-kanton nier, de heer Trimpe, wordt na 1 Augustus alleen weer opzichter. Voor A. de Wit komt dus nu geen ander in diens plaats, omdat nu de functies havenmeester-kantonnier vereenigd zijn. NIEUWE DOKTER OP URK BENOEMD. Uit de zeer vele sollicitanten, welke gesolli citeerd hadden voor arts te Urk, is thans door het bestuur officieel benoemd Dr. Koekoek. Dr. Koekoek is werkzaam in Noord-Brabant, is ongehuwd en 28 jaar oud. URK, 28 Juli. Door 15 vaartuigen werd heden aan den ge- meenteiyken vischafslag alhier aangevoerd: 1053 pond kuilpaling, van 18 tot 186 pond per vaartuig, prijs 22 tot 23 y2 ct.; 210 pond lyn- of beugaal, 26 tot 29 y2 ct. per pond. Alhoewel Ged. Staten en de Minister van Binnenlandsche Zaken geen beewaar hadden tot het innen van het z.g. weg- of koppengeld van 10 ct. per persoon, is dit thans op aan raden van Waterstaat afgewezen. Dat dit voor de financiën van Urk een tegenvaller is, wat blijkt uit het feit, dat vanaf 1 Juni tot 27 Juli, naar schatting Urk al door meer dan 12000 personen is bezocht. Onder leiding van den vorigen burgemeester is Urk al aan Water staat verkocht, wat zelfs de boeren op Urk aan den lijve ondervinden, en waardoor Urk gedupeerd wordt. Een gemeenteraad op Urk wordt langzamerhand geheel overbodig, aan gezien Waterstaat thans over het wel en wee van het eiland beschikt. Een wonderlijke toe stand. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Juli op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 30 5.15 8.57 7.40 20.10 1.20 14.00 M 31 5.16 8.56 8.15 20 50 2.05 14.40 D 1 5.18 8.54 8.40 21.25 2.35 15.25 W 2 5.19 8.52 9.10 21.55 3.05 15.55 D 3 5.21 8.50 9.40 22.20 3.40 16.25 V 4 5.22 8.49 10.10 22.50 4.10 16.55 Z 5 5.24 8.47 10.40 23.15 4.45 17.20 „Geef ons heden ons dagelyksch brood". In het Concertgebouw is gisterenmorgen de wereldconferentie van Christen-jeugd voort gezet. Bijzonder aangrijpend was ditmaal de openings-dienst, zooals hij geleid werd door miss Mina Soga, een Afrikaansche onder wijzeres, ten deele in het Engelsch, ten deele in de Xosa-taal. Ontroerend zong zij in haar moedertaal een oproep tot stil gebed. De ge deelten van Psalm 107, die zij en de aan wezigen in regelmatige afwisseling nazegden, schenen meer dan anders te treffen door hun grootsche natuurbeelden en deemoedig Gods- vetrouwen. En het was stellig meer dan een folkloristische aardigheid, toen het geheele congres, staande in het Xosa'sch het kleine lied herhaalde: „Laat het Evangelie voort gaan tot allen ervan gehoord hebben in ieder deel der wereld". Het „opdat allen een zijn" wordt hier een treffende openbaring. De presidente van den dag was miss Jean Traser als „Kerkzuster" van de Presbyterianen werkzaam in Oost-Londen, de spreker van dezen morgen ds. Elie Lauriol, predikant te Nimes, een bekend medewerker aan de be weging voor sociaal Christendom. Zyn leven dige toespraak over „Geef ons heden ons dagelijksch brood" raakte, ofschoon ontdaan van alle uiterlijke actualiteit, zoozeer de levenswerkelijkheid dezer jonge menschen, dat het congres dat zich tot dusver van alle byvalsbetuigingen onthouden had, thans met een langdurig applaus zijn instemming be tuigde. Jezus neemt, aldus de spreker, „óns dage lijksch brood" biykens het „Onze Vader" ten volle ernstig. Wij zouden waarschijnlijk zulk een bede te materialistisch geoordeeld hebben. Christus weet, dat de mensch zonder brood niet leven kan, dat hij het noodig heeft om Gods bedoeling met zijn leven te verwerke lijken, om niet onder te gaan in angst en twijfel, om behoed te worden voor de aan bidding van valsche goden, zoo aanlokkelijk voor een ontberend mensch. Maar er zijn menschen, die gebrek aan brood hebben. Waarom? De Vader heeft ons „deze dingen" geschonken, wy vernietigen ze, terwijl er hongerige menschen zijn. De hongerlijder is niet door God vergeten, maar beroofd door zijn broeder. De menschen hebben het brood van alle volgende dagen bijeenverzameld en niet op God vertrouwd. Nu is een goede oogst een ramp. Maar de mensch leeft niet bij brood alleen. Wij hebben te zeer onze ziel gegeven voor brood, te weinig gehoorzaamd aan het „Verzamelt u geen schatten op aarde" Onze begeerigheid maakt, dat Gods gaven vergaa nin onze handen, omdat wij niet werkeiyk gelooven, dat God ons ons dage lijksch brood geven zal. In een woord, er is geen broodvraag, er is hier alleen een ge weldige bijzondere openbaring van het kwaad. Hongersnood is zonde. Niet: eerst de brood- vraag oplossen en dan tot God gaan, maar omgekeerd: tot God ons keeren en het schijn-probleem vindt zijn oplossing. Het is geen beeldspraak wanneer de kerk predikt, dat Christus „ons brood" is en dit aan de wereld aanbiedt, van programma's en syste men weet zij niet, maar zij stimuleert ze en oordeelt ze naar haar vruchten. Haar bood schap is echter geen gemakkelijke gemeen plaats. Zy staat niemand toe den ander door eenig systeem zijn brood te onthouden. Het is nooit onmogelijk Gods wil te doen, dus ook niet den mensch het brood te verzekeren, dat hij noodig heeft. De huidige generatie heeft geleden maar is niet geslaagd, onze hoop is gevestigd op de jeugd. Laat zij luisteren naar den meester: „ik ben het brood es levens". „Geeft gij hun te eten", maar dan tevens bedenken de profetische waarschuwing: Daar valt niets te doen met menschen, die niet het goud over wonnen hebben". OOK IN AMERIKA? Bij het begin van den cursus der Howard University, een van de meest bekende institu ten voor opvoeding der negers, bleken vooral in de faculteiten der medicijnen en tandheel kunde veel blanke studenten zich te laten inschrijven. "Bij onderzoek bleek, dat dit Joden waren, die door de universiteiten voor blanken op grond van hun ras geweigerd waren. Wij vinden dit bericht in het Amerikaansche Standard Bulletin" van JJ, Juli cen Chrifj telijk wcekorgaan, dat te Grand Rapids wordt uitgegeven. ^IUSCHEPLEIN 5—9 A'dam TeU S307J Dageiyks wisselende menu's ZONDAG DINER l.i« Huzarensla - Poulet-soep Zalm, Eiersaus, gekookte Aardappelen Ossetong, Champignonsaus, doperwten, purée Ijs met slagroom. Zonder Visch 90 ct. Inplaats van het voorgerecht Hors d'oeuvre varié 1.40. Ons Diner 1.75 is een Lucullus-maaltyd. Reisgezelschappon belangrijke reductie Ned Herv. Gem. (Nw. Kerk, WesUtraat) Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) '3 Morgens 10.30 uur Ds. A. van Biemen, van Barsingerhorn. 's Avonds 7.30 u. Ds. F. W. J. v. d. Poel. Rusthuis Herv. Gemeente. 's-Avonds 7.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar. 's Morgens 10.45 uur Ds. G. Biersteker van Metslawier-Niawier. 's Middags 4 uur Ds. P. J. Richel, van Noord-Scharwoude. 's Middags 6 uur Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Richel, 's Middags 6 uur Ds. G. Biersteker. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur: Leesdienst. Donderdag a.s. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof, van Scheveningen Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) 's Morgens 10.30 uur Ds. N. de Zeeuw, van VeendamWildervank. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) Pastoor H. J. Verheij. 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur: Ds. J. H. Jansen. Gebouw Middenstraat 117 's Avonds 8 u. Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw (Vy zeistraat) 10 uur samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger der Heils T.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m.: Openluchtsamenkomst Julia napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 9.30 uur Ds. M. van Wichen. JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 11 uur Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Avonds 7.30 uur Ds. N. de Zeeuw, Veendam (Gron.), r>r mocicmt rerre PORTRET ATELIER JAC Dt BCER "1 Juli, Aug. Zonaags gesloten. Den Helder, 28 Juli. Aangebracht door korders: Jongen per kg 1.12—0.95 ®llps 0.68—0.48 Jarbot 0.70-0.60 Schol le soort per kist 6.00—4.80 Schol 2e soort 2.50—1.50 Schar 3.00—1.75 Aangebracht door garnalenvisschers Gekookte garnalen per kg 0.16 MOTOREN ONTMOETEN ELKAAR. Gisteravond te omstreeks half tien botsten twee motorrijders, waarbij een militair, op den hoek ParallelwegStationsplein tegen elkaar aan. De motor van den burger bleek vrij ern stig beschadigd te zijn. De politie stelt een onderzoek in. pwP 2 Au^ustus vertrekt een nieuwe ploeg Europeesche jongelieden naar Nederland, om aai hun opleiding te ontvangen voor licht matroos met Indisch verband bij de Koninkly* ke Marine. Er zijn bij deze najaarswerving 33 jonge- iiec.en aangenomen, en het aantal beschikbaar gestelde plaatsen (35) is dus vrijwel gehaald, zoo at het resultaat dezer werving gunstiger is dan bij de voorjaarswerving in Februari- Maart. Toen konden namelijk, hoewel de ter mijn voor aanmelding ruim werd verlengd, van 1 beschikbare plaatsen voor lichtmatroos slechts 27 bezet worden. 10 '1- AlIS??stus heeft de aanneming plaats van leerling-vliegtuigmaker bij den luchtvaartdienst van de marine. Te oordeelen naar het aantal reeds binnengekomen verzoeken om inlichtin gen schijnt ook de animo voor deze opleiding t t jaar grooter te zijn dan verleden jaar.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6