Haar een Kroatisch Servisch- accoord <sa Britsche pers acht oorlog te vermijden De vloot te Delfzijl Wat zal Moskou verder brengen? Bevolking kijkt de oogen uit Aanbesteding Hellevoetsluis 3 dagen op het stalen ros Postduiven vereeniging „Hollands Noordpunt" heldersche eierveiling. 3 Aug. Aangevoerd: 21450 kipeieren: 5254 Kg- -55-57 Kg. 3.40-3.80, 58-00 Kg. 360—4. 61—03 Kg. 3.70—4, 64—70 Kg. 4—4.60, 130 eendeieren 2.70, alles per 100 stuks. eierveiling sciiagen, 3 Aug. Aamocr; 45.000 kipcieren 3.403.05 Per 100 stuks. Groote politieke gebeurtenissen op tiL Berichten van doorgaans goed ingelichte zijde wijzen erop, dat dezer dagen tusschen den Joegoslavischen minister-president Swetkowitsj en den Kroatcnleider Matsjek een accoord tot stand is gekomen, dat het in April j.1. tusschen hen gesloten pact zal vervangen. Matsjek heeft kortgeleden te kennen ge geven, dat hij bereid was, iedere oprechte regeling te aanvaarden, welke de Kroaten zouden kunnen beschouwen als een aan zienlijke bijdrage tot vervulling hunner wenschen, als zulk een gang van zaken voor Joegoslavië van nut zou zijn om het land in staat te stellen, een onafhankelijke poli tiek te volgen, welke het niet in tegenstel ling zou brengen tot de westelijke mogend heden. N'a den 'aanstaanden terugkeer van Prins-regent Paul uit Enge land verwacht men algemeen belang rijke gebeurtenissen op binnen- landsch-politiek gebied, o.a. met be trekking tot de regeling der betrek kingen tusschen Serven en Kroaten. Uit verscheidene verklaringen, die den laatsten tijd door Tsvetkovitsj, Matsjek of andere politieke figuren aan de pers verstrekt, zijn, krijgt men algemeen den indruk, dat de overeenstemming over de groote lij nen van het toekomstige Servisch- Kroatische compromis thans volle dig is. Het laatste onderhoud tusschen Tsvetko vitsj en Matsjek nabij Karlovits in Kroatië zou doorslaggevend zijn geweest en de con clusie hebben mogelijk gemaakt, dat de des kundigen en juristen, die door beide par tijen waren benoemd om de details van het accoord te regelen, erin geslaagd zijn, de voornaamste moeilijkheden te boven te ko men. De publicatie van het Servisch-Kroa tische compromis en de toepassing ervan zouden alleen nog maar van de toestemming van den regent afhangen. Een verzoening tusschen de twee volks groepen zou beteekenen een belangrijke ver zwakking van de Duitsch-Italiaansche in vloed in het land der Serven. Voorzichtig optimisme groote dagbladen. in de Naar aanleiding van het feit, dat Enge land 25 jaar geleden in den oorlog ging, wordt in de hoofdartikelen der bladen ge wezen op het verschil in de toenmalige en de huidige positie van Engeland. Algemeen geven de bladen uiting aan een voorzichtig optimisme, dat een oorlog zal worden voorkomen. De „Times" betoogt, dat het eenige punt, waarop Engeland het niet Qp een accoordje wil en ook niet kan gooien, is het geweten looze gebruik van geweld bij de regeling van internationale geschillen. De „Dailv Mail" schrijft: wij staan thans tegenover denzelfden mogelijken vijand, en het is goed te wijzen op het verschil in den stand onzer voorbereidingen van toen en nu. Zulk een vergelijking wettigt het vertrouwen dat ditmaal een oorlog zal worden voorko men. De „News Chronicle" verklaart: de ver schillen tusschen den toestand van nu en van 1914 zijn grooter dan de punten van overeenkomst en uit deze verschillen kunnen wij hoop putten. De „Daily Express' oordeelt: vernietiging wacht allen, die den oorlog in gaan. Hitier weet dit ook. Het blad geeft dan uiting aan de meening, dat er dit jaar geen Europee- sche oorlog zal komen. TREINONGELUK IN DUITSCHLAND. Even voor het stafion Spandau-West is een naar Berlijn rijdende D-trein op een stilstaanden locaaltrein gereden. Van den locaaltrein werd de achterste wagen zwaar beschadigd. Eenige personen werden zwaar gewond. Dooden zijn niet te betreuren. De belangrijkste Russische mili taire figuren in de commissie. - Nieuw wantrouwen moet niet uitgesloten worden geacht. De Sovjet regeering heeft voor de bespre kingen met de militaire delegaties van En geland en Frankrijk de volgende officieren van het hooge commando aangewezen: Maarschalk Worosjitof, den chef van den staf van het leger, generaal Tsjapochnikof. den volkscommissaris van Marine, admiraal Koetanetsof, den commandant der lucht macht. generaal Loktionof en den plaatsver- vangenden chef van den staf, generaal Smo- rodinof. De ambassadeurs van Engeland en Frank rijk hebben Molotof gisteren in kennis ge steld van de samenstelling der delegaties. Reuter voegt er aan toe, dat de ernstige beteekenis van de besprekingen blijkt uit de samenstelling van de Russische delegatie, want de genoemde Russische opperofficieren vormen het hoogste gezag van de Russische defensieve organisatie, dat sleehls aan de regeering ondergeschikt is, Hoe deze besprekingen overigens zullen verloopen is moeilijk te zeggen. Voor alles schuwt men in deze kwestie, overi gens begrijpelijk de openbaarheid. Het is niet uilgesloten dat zij veel tijd in beslag zullen nemen, wanneer zich hetzelfde wan trouwen openbaart, als bij de politieke be sprekingen, ondanks alle mooie woorden zoo duidelijk is gebleken. De Britsche en Fransche gedelegeerden zullen met een Britscli schip naar Rusland reizen, opdat zij onderweg nog gelegenheid tot rustige ge dachten wisseling hebben. Van het plotselinge besluit der Britsche en Fransche regeeringen, om de beide mili faire missies per schip van een Engelsche haven te doen vertrekken, werd geen offi cieele verklaring gegeven, doch blijkbaar beschouwen de twee regeeringen, naar de „United Press" uit Parijs meldt, het minder raadzaam, om veertig of meer militairen per trein of vliegtuig via Duitschland te zen den. Bovendien hebben zij geheime instruc ties bij zich, zoodat het raadzaam is, om elk mogelijk incident te voorkomen. Kede van kolonel Feteris De onafhankelijkheidsfeesten te Delfzijl zijn Woensdagavond te half acht officieel geopend ten aanhoore van een geheel gevulde schouw burgzaal, waarin de groote spoorwegloods bij den zeedijk was gemetamorfoseerd. Er waren naar schatting 1500 menschen aanwezig. Nadat de voorzitter van het Feestcomité, de heer A. L. Oosterhuis te Delfzijl, de be groetingsrede had uitgesproken, waarin hij dank bracht aan allen, die aan het organisee- ren van deze feesten hebben medegewerkt, inzonderheid aan de commissaris der Konin gin, beschermheer van het comité, de regee ring voor het zenden van een smaldeel van de Kon. Ned. Marine, het college van B. en W. en de burgerij voor den financieelen steun, sprak de heer mr. J. Linthorst Homan de openingsrede uit. Vervolgens sprak de burgemeester, de heer L. H. van Julsinga, die een historische be schouwing gaf van de gebeurtenissen in 1795 (het begin der Fransche overheersching) en 1814, het jaar der verlossing. Daarna werd een begin gemaakt met de op voering van het historisch tooneelspel „Bevrij ding", geschreven door de heeren H. Geertsema en H. van Hoek, dat in drie bedrijven met een voor- en naspel den tijd van het binnen halen der Franschen, de onderdrukking der bevolking, het beleg en de bevrijding van Delfzijl ten tooneele voert. In de straten bewoog zich een groote menigte, waaronder vele menschen van buiten, die waren gekomen om zich te verlustigen aan den aanblik der fraaie verlichting van de oude vestinggracht met haar pitoresk bruggetje, het monument ter eere van burgemeester Buiskool, de oude Farmsumer sluizen, de oude Waterpoort en die van vele particuliere huizen. Een enorme drukte heerschte Donderdag middag op den Zeedijk te Delfzijl, toen daar het smaldeel der Kon. Nederl. Marine, dat onder commando van den kap. ter zee Feteris een bezoek aan het havenstadje bracht, ten einde meer luister bij te zetten aan de feesten ter herdenking van het einde der Fransche bezetting, nu 125 jaar geleden, aankwam. Spoedig nadat de oorlogsbodems aan de kade waren gemeerd, begaf de commandant, kolonel Feteris, zich naar het raadhuis, teneinde daar zijn opwachting te maken bij den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen en den burgemeester van Delfzijl. Daarna werd de Commissaris der Koningin met militaire eerbewijzen door den commandant van het smaldeel aan boord van Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlant" ontvangen en even later bracht de burgemeester een tegenbezoek. Na de wederzijdsche verwelkoming volgde in de raadszaal van het gemeentehuis de offi- cieele ontvangst van den commandant en de officieren door het gemeentebestuur. De burgemeester van Delfzijl verwelkomde de autoriteiten en de heeren officieren, nadat hij vooraf had medegedeeld, dat H. M. de Koningin den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen heeft opgedragen aan den burgemeester van Delfzijl Haar erkente lijkheid te betuigen voor de gevoelens van trouw en aanhankelijkheid, welke de burge meester bij de opening der feesten te Delfzijl jegens H. M. namens de burgerij van Delfzijl heeft uitgesproken. Spreker sprak vervolgens namens het ge meentebestuur zijn vreugde uit over het be zoek van het smaldeel, wat het gemeente bestuur op hoogen prijs stelt. Hij herinnerde aan de bezoeken der oorlogsbooten van Prins Maurits in 1595 en dat van Michiel Adriaan- zoon De Ruyter in 1665 en aan dat van Arnoud van Overbeek in 1672. Al deze be zoeken stonden echter in verband met oorlogen of oorlogsomstandigheden. Het bezoek van heden, dat van vredelievende beteekenis is, is een bewijs, hoe door allen de vrijheid en de onafhankelijkheid van ons land op prijs wordt gesteld, waarvoor onze voorouders onder leiding van Oranje altijd hebben gestreden en waarvoor nu allen ook nu nog bereid zijn offers te brengen. Spreker zeide, dat de inwoners van Delfzijl, die in zoo nauw verband staan met de zee en de zeemacht, vertrouwen hebben in onze weermacht, ons leger en onze vloot; hij gaf de officieren de verzekering, dat hij het op hoogen prijs stelt, dat hij den commandant en zijn officieren heeft mogen begroeten. hebben bevrijd. Er heerschte in het stadje overal een geweldige drukte. Het verkeer per spoor en per autobus was enorm. 's-Gravenhage, 3 Aug. De Rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het leveren en stor ten van stortsteen voor de dijk- en oeverwer ken te Hellevoetsluis, de Hoornsche hoofden de hoofden van de marinehaven te Hellevoet sluis en voor de havendammen te Middelhar- nis, in twee perceelen en in massa. De firma A. v. d. Straten te Mijnsheeren- land levert 6262 ton steen voor 20.000. Overplaatsingen. De datum der overplaatsing van personeel naar Hr. Ms. „Willem van der Zaan" is nader gewijzigd van 9 Augustus in 21 Augustus '39 Kapitein ter zee Feteris dankt voor deze vriendelijke woorden en gaf de ver zekering, dat het hem en de officieren een voorrecht is, deelgenoot te zijn van de onafhankelijkheidsfeesten te Delfzijl, waaruit spreekt de drang naar vrijheid en onafhankelijkheid, dat wil zeggen, het baas blijven in eigen huis, waarvoor ons volk onder leiding van Oranje heeft ge streden. Met genoegen heeft spreker de geweldige belangstelling der bevolking geconstateerd voor de schepen en het vuur, waarmee het onafhankelijkheids- feest wordt gevierd. Spreker concludeerde daaruit, dat de stoere Groningers bereid zijn voor onze vrijheid en onze onafhan kelijkheid offers te brengen. De marine kan alleen haar taak vervullen, als zij zich gesteund weet door het gansche volk en als dat volk bereid is, haar beste zonen aan de marine af te staan. Fiksche jongelui, die zich aangetrokken gevoelen tot de zee en hun leven willen wijden aan de maritieme defensie, kunnen hier hun bestemming vinden. Verder verklaarde spreker zeer getroffen te zijn door de scheepvaartbeweging in de haven en ein digde met het uitspreken van de hoop, dat Delfzijl een sieraad moge zijn en blijven van de havens van een onafhan kelijk en vrij Nederland. Hierna noodigde de burgemeester het gezel schap uit zich naar het bordes te begeven, teneinde van daar af voor zich te laten voorbij trekken den historischen optocht, die een beeld gaf van de Fransche bezetting in 1814 en van de troepen, die Delfzijl van de onderdrukkers Sergt.-konstabel M. van Reems, van Kaz, W'oord naar W.schip Vliss., 30 Aug. Sergt.-ziekenverpl. M. J. Schop, van Kaz W'oord naar Hospitaal, 30 Aug. Sergt.-mej. d. marns. C. Overweg, van Kaz W'oord naar Kon. Instituut, 26 Aug. Sert. d. marns. W. G. M. Gooren, van Kaz, W'oord naar Kon. Inst., 26 Aug. Sergt. d. marns. A. J. Looijsen, van Kaz. W'oord naar W.schip Vliss., 26 Aug. Sergt.-telegrafist C. A. J. Erkens, van W.s W'oord naar Kaz. A'dam, 30 Aug. Bootsman S. Wagenaar, van W.schip W'oord naar W.schip Vliss., 25 Oct. Sergt.-konstabel A. H. Jonker, van W.schip W'oord naar W.schip Vliss., 16 Aug. Sergt.-macht. K. Portegijs, van v. Speijk naar O.Z.D.. 11 Oct. Sergt.-monteur C. Selderbeek, van W.schip W'oord naar OZD, 27 Sept. Sergt.-monteur H. C. van Loon, van v. Speijk naar OZD, 2 Sept. Sergt.-torpedomkr. E. J. v. d. Markt, van Schorpioen naar OZD, 31 Juli. Sergt.-kok J. Polak, van W.schip W'oord naar Kaz. W'oord, 29 Juli; van Kaz. W'oord naar W.schip W'oord, 30 Aug. Van Afd. Marns., Afb. O 20 naar O.Z.D., op 21 Aug.. Sergt.-telegrafist C. Verstraten; schipper B. J. Starink; bootsman G. P. Koning; sergts torpedomkr. J. H. H. v. Bastelaar en G. Tim mens; majoor-monteur J. van Steenwijk; sergt.-monteur L. H. Mouw; majoor-macht. W. F. Lorie; sergts.-macht. P. A. Besuijen en E. Postmus. Sergt.-telegrafist A. J. de Smit, van RD A'dam naar OZD, 10 Aug. Korpl.-telegi. F. A. Collignon, van Kaz W'oord naar R.D. A'dam, 26 Aug. Korpls.-konstabel W. van Gent en F. N. van Mil, van W.schip W'oord naar Kaz. W'oord, 30 Aug. Korpl.-konstabel J. W. Harrems, van W.s. W'oord naar W.s. Vliss., 25 Oct. Korpl.-telegr. M. L. de Keizer, van W.schip W'oord naar De Kooij, 30 Aug. Korpl.-monteur D. van Heteren, van W.schip W'oord naar OZD, 30 Aug. Korpl.-monteur C. B. Niël, van W.schip W'oord naar v. Speijk, 30 Aug. Korpl.-monteur T. Rienstra, van W.schip W'oord naar OZD, 30 Aug. Korpl.-monteur K. Wagenaar, van W.schip W'oord naar R.D. A'dam, 30 Aug. Korpl.-schrijver M. C. W. Akkermans, van W.schip W'oord naar W.schip Vliss., 30 Au, Korpl.-schrijver R. Dijksterhuis, van W.schip W'oord naar Schorpioen, 30 Aug. Korpl.-kok G. P. Soonius, van W.schip W'oord naar OZD, 30 Aug. Korpls.-kok J. J. Voers en C. van Langeraad, van W.schip W'oord naar W.schip Vlissingen, 30 Aug. Kwartiermeester W. Boekhout, van Brinio naar Schorpioen, 25 Aug. Korpl. d. marns. C. van Eeten, van Afd. Marns. Bevolen overpl. naar de M.K. W'oord op 1 Aug. ingetrokken. Korpl. d. marns. M. de Kloe, van Afd. Marns. naar Kaz. W'oord, 15 Aug. Korpl.-telegr. C. D. Steketee, van Walstat. W'oord naar Nautilus, 30 Aug. Van Afd. Marns., Afb. O 20 naar O.Z.D., 21 Aug.: Korpl.-konstabel J. Wetzel; korpls.-torpedo maker P. de Bruijne en D. Kokkelink; korpls.- maehinist L. P. Prins, J. A. Muller, B. v. d. Vlis, J. A. Schouten en C. Donders. Korpl.-vltmkr. (M) J. P. Cox, van Kaz. A'dam, 5 Aug. detacheering bij de Dornier- fabrieken te Friedrichshafen ingetrokken. 21 Aug. tewerkgesteld bij de N.V. „Aviolanda" te Papendrecht. Schoenmaker J. A. Wijnsouw, van Kaz. W'oord naar Sumatra, 26 Aug. Kleermaker C. Buter, van Kaz. W'oord naar OZD, 26 Aug. Marinier le kl. F. T. Wattien, van Afd. Ma riniers naar Kaz. W'oord, 28 Juli. Stoker 3e kl. G. v. d. Hulst, van Kaz. W'oord naar Sumatra, 24 Aug. Stoker 2e kl. M. J. v. d. Vooren, van Sumatra naar Kaz. W'oord, 24 Aug. Matroos le kl. J. Borking, van W.schip W'oord naar Kaz. W'oord, 30 Aug. Matroos le kl. J. T. Walon, van Kaz. W'oord naar W.schip Vliss., 30 Aug. Konstabelsmaat P. Schotmans, van W.schip W'oord naar OZD, 30 Aug. Stoker-olieman C. A. Vermeulen, van v. Speijk naar Kaz. W'oord, 30 Aug. Stoker le kl G. D. Kuil, van v. Speijk naar A. v. d. Hulst, 10 Aug. Matroos le kl. J. F. v. d. Hoek, van Braga en 9 Aug. Kaz. W'oord naar Tromp, 18 Aug. Matroos le kl. R. Koopal, van Tromp naar Kaz. W'oord, 18 Aug. Schrrjversmaat W. Zonneveld, van Kaz. Wil lemsoord naar W.schip Vliss., 12 Aug. Onder intrekking der bevolen overpl. op 12 Aug. naar W.schip te W'oord. Schrijversmaat D. C. Janse. van Kaz. W'oord naar W.schip W'oord, 12 Aug. Onder intrek king der bevolen overpl. op 12 Aug. naar W.s. te Vlissingen. Matroos 2e kl. H. C. v. d. Gaarden, van W.s. W'oord naar OZD, 4 Sept. Matroos 3e kl. P. A. Zijlstra, van W.schip W'oord naar OZD, 4 Sept. Matroos le kl. J. Otten, van W.schip W'oord naar Z 6, 16 Aug. Stoker-olieman P. Riebel, van Afd. Marns., Afb. O 20. naar OZD, 15 Aug. Matroos le kl. M. de Groot, van Afd. Marns., Afb. O 20, naar OZD, 15 Aug. Korpl.-telegr. A. de Voogd v. d. Straaten, van Nautilus naar OZD, 30 Aug. Matroos le kl. F. H. Smit, van Afd. Marns., Afb. O 20. naar OZD. 21 Aug. Stoker-olieman G. J. v. Uden, van Afd. Marns., Afb. O 20, naar OZD, 21 Aug. Matroos le kl. L. G. v. d. Spek, van De Kooij naar OZD, 10 Augf. W schip Matroos le kl. H. de Heus, van W.schip W'oord naar OZD, 16 Aug. -„hm Wil- Matroos 2e kl. J. Postma, van W.schip Wil lemsoord naar OZD, 16 Aug. Matroos 3e kl. G. Tigchelaar, van Z 8 naar °ZMatrootU3e kl. W. Termorshuizen, van J. v. Gelder naar OZD, 16 Aug. Lichtmatroos I.V. J. J. Chattelin, matra naar Tromp, 18 Aug. Marinier 3e kl. A. Rechtuijt, van W.schip W'oord naar Afd. Marns., 3 Aug. Ziekenverpl.maat P. J. Roos, van Hospitaal naar Nautilus, 2 Aug. «„-nit-aal Ziekenverpl.maat J. Miedema, van Hospitaal naar v. Kinsbergen, 28 Aug. Stoker 3e kl. W. Koetsier, van Gelderland naar v. Kinsbergen, 28 Aug. c h Stoker 2e kl. J. C. Leenhouwers, van Schor pion naar v. d. Zaan, 21 Aug. Stoker le kl. C. Boers, van Schorpioem Be volen overpl. naar Hr. Ms. „W. v. d. Zaan op ''stolferlf k.° wenF. Faber, van Gelderland Alsvoren op 28 Aug. naar Hr. Ms. „Van Kins- h'sergt'-telegr. C. Verstraten v. Afd. Marns Afb O 20 ef 21-8-39 O.Z.D. 1 Deo. '39 ge plaatst bij de Afd. Marns. en OP datum ge plaatst bij den bouw van de O 27 bg de Rot "opSïcSr L. Hekelbeeke v. Sumat» Vo«ts v. W.a. W.o. Kaz. A'dam 1-9-39. Maj.-torp.mkr. J. L. Verhoek v. Schorpioen n. Kaz. A'dam 1-9-39. r.„,jor Sergt.-monteur J. W. Klapmeijer v. Gelder land n. Kaz. A'dam 28-8-39. Sergt.-macht. J. Leijgraaf v. Gelderland n, Kaz. A'dam, 28-8-39. Allen op datum tewerkgesteld bij den bouw van den flottieljeleider II bij de N.V. Scheeps bouw Mij. te Amsterdam. Schipper K. Pelt v. W.s. W.o. n. Chr. Cor- nelis, 28-8-39. Schipper G. Weeda v. Kon. Inst. n. Suma tra 4-9-39. Schipper H. Verhart v. C. Cornelis, n. Kon. Inst. 30-8-39. Sergt.-schrijver J. de Smit v. Nautilus. Da tum bevolen overplaatsing naar W.s. W.o. van 15 Aug. gewijzigd in 16 Aug. '39. Korpl.-zikenverpl. A. Dijkman v. Nautilus n. Hospitaal, 2-8-39. Korpl.-macht. J. J. v. d. Meijden v. Suma tra n. Heemskerck 7-8-39. Korpl. d. marns. E. W. A. v. Kerkhof v. Kaz. W.o. n. v. Kinsb., 28-8-39. Korpl.-schrijver P. J. v. d. Sloot v. Schor pioen.'Datum bevolen overplaatsing n. Nauti lus gewijzigd van 11-8-39 in 16-8-39. Korpl.vliegtgmkr. (M.) P. J. Cox van Kaz. A'dam, ged. Friedrichshafen. le. Bevolen be ëindiging der detacheering bij de Dorniers- fabrieken, te Friedrichshafen ingetrokken. 2e Bevolen tewerkstelling bij de N.V. Avio landa te Papendrecht ingetrokken op 21-8-39. 3e. Aanwijzing om 28-8-39 per v.s. Kota Ge- deh naar. O.I. te worden uitgezonden, inge trokken. Lichtmatroos M. A. Haring v. Sumatra n. Kaz. W.o. 4-8-39. Mariniers le kl. T. J. Dijkstra, J. Land- zaad, K. Meijer, W. J. van Osch, P. Savel- kouls v. Afd. Marns. n. Kaz. W.o. 30-8-39. Marns. le kl. E. Reijnoudt, J. v. Strater, M. v. Zweeden v. .Afd. Marns. n. W.s. Vliss., 30-8-39 Matr. 3e kl. W. F. Kok, H. de Lange, M. Boelhouwer v. Kaz. A'dam n. W.s. W.o. 7-8-39. Matr. 2e kl. T. Ruis v. Kaz. A'dam n. W.s. D.o. 7-8-39. Lichtmatrozen J. J. Hermans, G. G. Jagt- man, W. Kistjes, C. Koekkoek, J. Koutstaal J. Kuipers, J. Lagewaard, J. W. v. Lieven- oogen, H. Pluijsier, F. R. Reelick, J. M. Rohn, C. Schmiemann, G. Tiggelaven, W. Verbaan, W. Verhart, W .Versluis, G. J. P. Vos, P. J. Warmenhoven, P. v. d. Werf, A. J. v. d. Windt, P. W. v. Ark, J. A. Belkeljon, Z. Bes- terveld, C. F. Bos. J. G. Bron, H. J. van Caen, H. v. Deurzen, H. v. Dijk, P. Engels, C. A. Fritz, J. H. Fruman, E. Gaiser, H. Gevers, Gramkow, D. Groen, N. A. de Groot, P. Hartman, D. Heijligers, L. v. d. Herik v. Su matra n. Kaz. A'dam, 29-8-39. Lichtmatrozen C. Blokmaker, P. Boon, T. A. Bos, B. M. Braber, D. Damstra, J. T. Dek ker, H. Dooren, G. v. Ekeren, T. in 't Hol, A. Ihle, P. Krommenhoek, C. Leijs, W. J. Mandjes, A. M. v. d. Pas, P. de Ridder, C. Rijn, J. F. Sierling, C. M. H. Starmans, K. Sweers van Sumatra n. v. Kinsb. 4-9-39. Lichtmatrozen L. A. C. Arts, P. L. Baris, C. Beekman, P. R. v. den Berg, J. Beukelaar, C. D. v. den Blink, A. J. Boet, B. van Bok horst, G. J. A. Bosman, D. Bot, P. A. Bouman, L. M. Bouwense, A. de Braai, H. J. Broek man, A. Brouwer, H. Bijl, P. Bijl, A. Cijs, G. Dirkzwager, H. Doedèe, J. van Domburg, M. van Doorn, N. Droog, H. Dijkstra, H. J. van Egmond, A. van Elk, A. Ferwerda, A. J. van Gameren, T. Geertsema, C. M. de Geus, J. Gouka, J. H. v. der Hammen, E. C. van Har selaar, L. Hartog, M. A. de Heer. G. G. T. v. Helden, C. F. Hogendorp, A. J. Hulleman, C. M. Huijzendveld, W. Jacobse, P. B. Kalb, T. W. van Kampen, G. Kamps, W. H. Klaas- sen, A. van Kleef, D. Klootwijk, J. Kool, L. Koster, C. van de Kraats, H. Kranenburg, D. van Krimpen, P. J. Krijgsman, C. van Leer dam, W. Littel, M. Luhrman, J. C. G. Meelker, i. v. der Meijden, C. Mohr, J. Mol, F. Morcus, de Nood, J. de Nooijer, C. W. B. v. Omme ren, D. Oranje, G. F. J. Overgaauw, F. Plan- tinga. A. Poot, C. H. Prins, J. C. T. de Prouw, Pijper, B. G. Raaman, P. W. Raven, J. Rotermundt, J. Ruben, A. van Ruler, J. P. van Schaik, J. A. Schimmel, F. J. Schoonlin- gen, J. C. v. der Schraaf, E. Schreuder, J. Schut, J. Segers, J. H. Sleijpen, J. A. Snaken burg, A. Snijder, W. Spierdijk, G. L. Stassen, W. Timmer, J. Tuijenburg, P. Uittenbogaard, J. M. Verschelling, J. Verveer, A. Verweij, J. Vierhout, J. Visser, R. Vlietstra, H. J. de Vries, G. Weites, F. de Weijer, A. H. J. Wiebe, J. C. Wiggers, A. J. A. Wimmers, J. H. van Wunnik en W. de Zoete van W.s. Vlissingen naar Sumatra, 6-9-39. Ondervolgende schepelingen zijn den 18den Juli 1939 met het m.s. „Baloeran" uit Ned.- Indië in Nederland teruggekeerd: Augustus 1939; Sergt. d. mariniers B. j n goire, 16 Augustus 1939; Marinier le kl j" p. Walraven, 16 Augustus 1939; Matroos o' kl. L. Schotanus, 16 Augustus 1939; Onri kapelmeester P. Kreijger, 11 September 1939" Bevordering. Matroos 2e kl. H. Korevaar, 1 juli tot matroos le kl. Stokers 3e kl. J. Enik en A. Perdjjk 1 T, 1939 tot stokers le kl. u« Stokers 3e kl. P. van Bekkum, g. p, schoten, H. van Dijk, J. M. Escher, E f" Vries, 1 Augustus 1939 tot stokers 2e kl Stoker le kl. P. T. Brands, 1 Augustus 1930 tot stoker-olieman. s Matroos 2e kl. J. van der Laan, 1 j„u 19, tot matroos le kl. Leerling o.o.-vliegers H. G. Eggers en A t Bij, 1 Juli 1939 tot korpl.-vlieger. J' Door de mooiste dreven van Noord Holland. Onder de leuze: „Kunt Gij nog fjets fiets dan mee" startte gistermorgen een groot aantal dames en heeren uit alle pro vinden des lands voor de groote trek door Noordholland, onder de auspiciën van dp Federatie van V.V.V.'s in deze provincie. De opgave luidt op drie achtereenvolgen de dagen een verschillend parcours van ca" 80 K.M. te rijden met de bedoeling 0p toe ristische wijze „de Kop van Noord-Holland" meer bekendheid te gifven. Toen tegen 8 uur de stoet zich in beweging zette, waren de weersomstandigheden wei niet ideaal te noemen, doch later op den dag zou blijken, dat „een lichte bries met af en toe een spatje" toch te verkiezen waren bo- ven een brandende zon. Tevoren was het parcours door een twin tigtal steden en dorpen uitgezet, welk kar wei geen sinecure genoemd kan worden. Voorafgegaan door een leidersauto, en eeni ge hoornblazers trok de stoet door Zaandam en Koog aan de Zaan, gevolgd door een wagen van de E.H.B.O. en een reparatieaf- dceling. In matigen gang van ca. 15 K.M. was al spoedig Purmerend bereikt' en ging het in een iets verhoogd tempo op Edam en Volen- dam aan. Langs den zeedijk draaide de colonne naar Warder, langs Etersheim, Schardam naar Hoorn. Toen bleken ca. 50 K.M. te zijn afgelegd en was de groote rust dus wel ver diend. In de keurig gepavoiseerde zaal van de Keizerskroon werd het gezelschap dat twee aan twee het aloude stadje was binnenge reden, ontvangen en toegesproken door Mr. A. D. van Asscndelft de Coningh, voorzitter van de plaatselijke V.V.V. en Secretaris der K. v. K. Na een rondrit door Hoorn, kronkelde de colonne via Oosthuizen en de Beemster weer Zaanwaarts, na nog eenmaal voor de thee in Purmerend gezellig bijeen te zijn geweest Fris.ch en monter trokken de Voortrek kers van dit nieuwe sportgebeuren Zaandam weer binnen, belangstellend gadegeslagen door een talrijk publiek, dat met sympathie, het streven om op deze wijze vreemdelingen naar de Noord-Hollandsche gewesten te ha len begroet. De eerste dag zit er op; zij bracht geen uitvallers. Heden, Vrijdag, gaat het in de richting van Alkmaar en omgeving, en nu moet blijken hoe het met het uithoudings vermogen der enthousiaste wielrijders, waarvan de oudste 67 en de jongste V ren telt, gesteld is. 4 ja- Zondag j.1. hield b.g. vereeniging haar 2a buitenlandsche wedvlucht met als startplaats Vilvoorde, afst. 227 km. Er waren van ons in het convooi der W.B.B. 223 duiven. Om 8 uur gingen de manden open. De wind was Z.Z.W., wat een vlot verloop deden vermoeden. Het concours stond dan ook niet lang open. Da eerste vogel (eigenaar wederom voorzitter Mulder), was reeds te 10 uur 32 min. present, terwijl de 45e te 10 u. 42 geklokt werd. Toch had deze vlucht een eigenaardig ver- mop. Enkele liefhebbers constateerden zeer goed, terwijl anderen er de gang niet in kon den krijgen. De verliezen waren iets boven normaal. De totaaluitslag luidt: Mulder 1, 18 en 34 47 pnt., van Steijn 2, 4, 10 en 16 100 pnt., Kooger 3 en 7 56 pnt., ten Kate 5, 20, 27 en 30 52 pnt., Gieskers 6, 11, 29 en 40 54 pnt., J. Riemers 8, 13, 22, 23, 26, 36, 38, 39 en 41 66 pnt., v. Leeuwen 9 24 pnt., C. Buis 12, 14, 19, 42 en 44 54 pnt., Messink 15 18 pnt., Felkers 17 16. pnt., Rietveld 21, 33 en 37 13 pnt., Martijn 24 en 31 12 pnt., C. Bruin 25 en 45 8 pnt., Scholten 28 en 43 6 pnt., M. van Pelt 32 2 pnt., Nieuwenhuizen 35. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. Aanvoer: 5700 Kj?. aardappelen: Schotsen© m'117-0n 3.30. eigenheimers 2.60, hl. dito 2-'° —3.20, drielingen 2.50—3.80, kleine 1—2.10. Mariniers le klasse T. J. Dijkstra, H. F. J. van Galen, J. van Garsel, F. P. Greefkes, A Klootwjjk, L. Landzaad, J. G. Lausberg, C J Maliepaard, K. Meijer, M. J. Oosenbrug H van Ooste, W. J. van Osch, E. Reijnoodt P Savelkouls, VV. J. Slagmolen, J. van Strater M. van de Velde, M. van Zweeden. Marinier der le klasse N. B. Blom is den SOsten Juli 1939 per m.s. „Costa Rica" uit West-Indië in Nederland teruggekeerd. Met ontslag uit den Zeedienst. Marinier 3e kl. T. de Klerk, 11 Sentember 1939; Leerl.-vltmkr. (M) j. G. ïo uien 4.70-5.10, 1650 bos peen 2.50. 1650 Kg- sperciebooncn 6.40—7.90. snijhoonen 6-9; kool 70 wilte koo| 090 ecic kori 130—2.10, 6000 Kg. tomaten A 4.60—5.20. I Cl—4.10, CC 4— 350 Ku. druiven: Aj>* Sfnt 34.2035.80, Frankenthalers 36—4^' ol perziken 5—8. b^nRPSCHARW0UDE- A"P' o m L Aardappelen, Schotschc nuiizen oIa Grooten 210—240; Eigenheimers 210; BI. dito 230-250; drielingen 2,40-2-6°; ?'„Flen Gele nen 1-30; 850 k.g. ZvC£ Ulen JA0—1.70 drielingen 390—420; zilver "sn- iïs^7 .'80' 500 k-p- Spcrcieboonen 6'fcj .80, 11800 k.g. Roode kool 1.00-1.10; 11-1' l'ro k°o1 °'n0; 3100 k-K' GeIe k°o1 BOTERNOTEERING- e commissienoteering voor ?Cedci 'a. sche boter is vastgesteld op 72 cents per w-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6