wondermooi sprookje" Spoorweg.'ampen in Engeland renae ri de dood op den weg.., DE WERELD Postvlucbten op Indië Het klinkt als een in weinig woorden Drie dagen op het stalen ros Het uur, dat vreugde bracht Clandestiene immigratie in België verijdeld Roep om koloniën ernstig gemeend Lugubere vermakelijkheid in Turkije verboden Nederland vóór den Nationalen feestdag reeds in feeststemming PUBLICATIE t> Het was gisteren te Baarn, jour nalistiek bezien, een rustpunt tus- schen den blijden geboortedag en den dag van vandaag, waarop ons zal worden geopenbaard hoe het pasgeboren prinsesje zal heeten. Hedenochtend heeft n.1. de geboor teaangifte van de jonge Prinses ten paleize Soestdijk plaats. Daarbij zal als ambtenaar van den Burgerlijken stand fungeeren de burgemeester van Baarn, Jhr. Mr. G. C. J. van Reenen, terwijl als getuigen zullen optreden de ministers van staat Dr. H. Colijn en Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Voor het paleis circuleerden gedurende den ganschen dag, doch vooral in de na middaguren, stroomen fietsers en voetgan gers. De „oudste" dochter. Velen bleven een oogenblik staan langs den weg, vanwaar zij een blik wierpen op het Paleis. Een aardig moment was het voor hen gistermorgen, toen de oudste dochter van prinses Juliana en Prins Bernhard, een oogenblik in de colonnade van het paleis te zien was. Met stille vreugde, immers jui chen is nu verboden naar de wensch van de Koningin, volgde de menigte de kinderlijke schreden van ons lie ve prinsesje Beatrix. „Den volgenden zomer zullen wij daar twee prinsesjes zien loopen en met elkaar zien spelen", hoorden wij zeggen. Zoo leeft de bevolking met het prinselijk gezin mede. Koning Leopold zendt bloemen. Natuurlijk werden tal van gelukwenschen en bloemstukken ten paleize bezorgd Er wa ren felicitaties en bloemen van Koning Leo pold, den vorst der Bergen, van den ex-kei zer en zijn gemalin, een telegram van den Duitschen Rijkskanselier Adolf Hitier, van Pierlot, den Belgischen minister-president, terwijl de voorzitter van de Tweede Kamer der Slaten Generaal een schrijven zond aan H.M. de Koningin. Ook van tal van particu lieren en vereenigingen uit liet binnenland komt een stroom van gelukwenschen bin nen en houdt nog steeds aan „Het klinkt als een wonderschoon sprookje uit lang vervlogen tijden, dat in het mooie witte paleis, waar een jonge prins en prinses met een klein Prinsesje gelukkig samenwo nen, wederom een lief klein prin sesje is geboren!" zoo zei de burgemeèster van Baarn, jhr. van Reenen Zaterdagavond in zijn toespraak vóór de muziektent op de Brink, waar een groote menigte was saamgestroomd en ook de stoet van Oranje- en andere vereenigin gen die door de rijk versierde en vroolijk geïllumineerde plaats was getrokken, zich ontbond. De burgemeester sprak in het vervolg van zijn rede den wensch uit, dat Vaderland en Vorstenhuis in vrede zullen mogen worden bewaard en gaf tenslotte het sein tot den jubelroep: „Lang leve ons jongste Prinses je!" Op de plek, waar des ochtends de stuk ken van de saluutbatterij hadden gestaan, was thans een dansvloer aangelegd en op dien dansvloer bereikte de Baarnsclie feest- \reugde haar hoogtepunt Herauten in de residentie. Vier en twintig herauten te paard stelden zich Zaterdaga\ond op aan het hoofd van een lange stoet vereenigingen, die met vaandels en muziek door de straten der residentie trokken. Inmiddels waren in de omgeving van Plein, Buitenhof, Vijverberg en Voorhout de gemeentelijke feestverlichtingen ontstoken, guirlandes van oranjeballons tussohen de boomenrijen, vreugdevuren en lichtende foir teinstralen bij den Hofvijver, omzoomd door lijnen van gloeilampen, waarin de groote bankgebouwen langs Kneuterdijk en Vij verberg zich afteekenden, en temidden van al deze lichten bewoog zich een onafzien bare menigte feestgangers. Er werd gedanst op diverse daarvoor ge reserveerde pleintjes, er werd gezongen en gehost en blijkens de refreintjes waren velen laat in den avond voornemens „Nog lange nietn aar huis" te gaan. Vanavond een lichtspel. Een ongekend schouwspel zal heden avond te zien zijn door de bewoners van Den Haag. wanneer van kwart voor elf tot elf uur een groot aantal zoeklichten, op het Malieveld langs den hoschrand opgesteld, met hun lichtbundels en lichtspel zullen uitvoeren en allerlei figuren tegen den he mel zullen vormen. Massademonstratie op den Dam. Natuurlijk heeft ook de hoofdstad ongedwongen feestgevierd. Tienduizenden menschen bewogen zich in de binnenstad en slechts voetje voor voetje kan men zich in de voornaamste straten een weg banen. Onder een zee van vlaggen, die op dezen prachtigen zomeravond roerloos neerhin gen aan de gevels der huizen werd spontaan en blij feest gevierd en de uitgaansgelegen heden maakten goede zaken Op den Dam had een massale betooging plaats, georganiseerd door het centrale co mité van Oranje- en nationale organisaties. Op het historische plein verzamelden zich 170(10 deelnemers, allen met oranje en vlag gen getooid, terwijl muziekkorpsen hun vroolijke klanken lieten hooren. De burge meester der hoofdstad, dr. W. de Vlugt, sprak een rede uit. waarna de aanwezigen het Wilhelmus aanhieven. Het was een plechtig oogenblik. Een taptoe besloot de grootsche demonstratie. Een slot dat pakte. De 5e Augustus 1939 zal ongetwijfeld nog lang in de herinnering blijven van allen die aan de door de Noord-Hollandsche Federa tie van V.V.V.'s gehouden „Stalen Rosda- gen" hebben deelgenomen, omdat deze fina le werd gereden op denzelfden dag als waar op het Koninklijk Gezin met een nieuwe telg vermeerderd werd. Het sprak dan ook van zelf, dat de stemming uitbundig was, toen voor de derde en laatste maal het' sein tot de uittocht werd gegeven. Hoe verder het parcours vorderde hoe kleuriger de stoet zich uitdoste en toen het eindpunt was bereikt, leek de collonne wel één groot deinend oranjelint. Dg rit ging Zaterdag via Oostzaan, den 11 p en Landsmeer over Zaandam alwaar de eerste rust in restaurant „Bos" gehouden werd naar Kennemerland. Onder een stra lende zon pedelen de dames en heeren over de Westzanerdijk om zoo langs den fraaien Kager- en Polderweg Beverwijk te bereiken. Aan de grens der gemeente maakten de burgemeester van Beverwijk met eenige be stuursleden der plaatselijke V.V.V. hun op wachting. Zij hadden de attentie de toeris ten naar Wijk aan Zee te geleiden, door paden en lanen, over fabrieksterreinen, langs kanalen en vaarten. En toen het gezelschap voor de groote rust in hotel „Dépendance" was aangeland, wachtte het een fijne verrassing. Nadat de burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens de da mes en heeren had toegesproken, bood de heer Belinfante als directeur van de E.P.U. allen e enfrisch Noordzeebad met uitrusting aan. In minder dan geen tijd plonsten 50 ge gadigden het water in. Toen het gq^elschap weer compleet was, volgde de attentie van den dag. Mr. A. J. Moens, de President van de Beverwijksche V.V.V, deelde me de, dat alle toeristen een beschuit met oranje-muisjes zou worden aangeboden. Het spreekt vanzelf, dat dit simpele gebaar met een ge weldig applaus werd begroet. Spon taan werd dan ook een driewerf hoera op de jongste Prinses aange heven. Na dezen feestelijken morgen viel, hetgeen des middags gevraagd werd, niet zwaar meer. In een vlot tempo werd de terugreis aanvaard, doch niet dan na nog eenmaal voor de thee in hotel „Deutckom" te Uitgeest in uitbundige stemming bijeen te zijn geweest. Met een toepasselijk woord voor allen den oudste en den jongste en den verstweg- komende, voor de dames en heeren welke extra prestatie verrichtten door des morgens on des avonds naar hun woonplaatsen op 15 K.M. afstand heen cn terug te fietsen, voor den Helderschen postbode, die een paar dagen tevoren nog aan de 4-daagsche had deelgenomen, voor een stoeren Zeeuw, die des nachts zijn parcours moest rijden omdat hij anders niet voor Zondagmiddag 12 uur thuis kon zijn zoo was er schier voor ie der een applausje. De Federatie heeft besloten uit de Voor trekkers op het stalen ros, in de komende jaren een eerc-peloton te vormen, terwijl waardevolle herinneringen werden toege zegd aan hen, die blijk geven tot de vaste toeristen te willen behooren. Een ontsporing met noodlottige gevolgen. Werklooze voor komt nog erger ramp. VIJF MILITAIREN DOOR EXPRESSTREIN GEDOOD. Zaterdag is Engeland door een spoorwegramp getroffen. De 1ste Ar- ran Express uit Glasgow is bij Saltcoats in Ayrshire (Schotland) uit de rails geloopen. De locomitief viel van een steile helling en sleepte drie wagons mede, welke al len vernield werden. In totaal zijn drie personen om het leven geko men, waaronder de stoker, terwijl er meer dan twintig zijn gewond. De locomotief en de verongelukte wa gons van den ontspoorden Isle Arran- ex press zijn terechtgekomen op het terrein van een herstellingsoord voor mijnwerkers, waar den gewonden de eerste hulp verleend werd. Een aantal gewonden is naar een zie kenhuis gebracht. Het reddingswerk werd di reet ter hand genomen. In verband met den „Bank Holiday" was de trein zeer vol: Hij vervoerde 400 passagiers. De locomotief kwam slechts op enkele meters van het herstellingsoord tot stil- -tand. Voor bewoners van dit tehuis wachtte een afschuwlijk schouwspel, toen zij waren toegeschoten. De talrijke passagiers zaten voor 't meerendeel tusschcn de brokstukken bekneld en kermden om hulp.» Een erger ramp voorkomen. Een werklooze arbeider uit Glas gow, die, naar het Hsbl. meldt, het heele ongeluk zag gebeuren, had de tegenwoordigheid v an geest de vei ligheidsklep van de locomotief open te zetten. Door deze moedige daad voorkwam hij een ontploffing, die verschrikkelijke gevolgen had kun nen hebben. Daar de rijtuigen in zeer gevaarlijke po sitie op de helling lagen en de rijtuigen die op de spoorbaan waren blijven staan, zeer wankel stonden, moest men deze eerst stutten, vóór men het reddingswerk kon voortzetten. Twee der gewonden, die naar 't Kilmarnock-Hospitaal vervoerd werden, verkeerden hedenavond in levensgevaar. Het mag een wonder heeten, dat er niet meer slachtoffers gevallen zijn onder de 400 passagiers. Een tweede ongeluk. Te Brainshot bij Farnborough in Hampshire heeft zich een tweede spoorwegongeluk voorgedaan. Hier haastte zich een groep mannen, die werkzaam waren bij het militaire kamp, over de rails om hun trein te halen. Zij werden verrast door een expresstrein, die op de groep inreed. Vijf menschen kwamen hier om het leven, verscheidene werden gewond. Vreeselijk ongeluk te Naarden. Motorfiets onder auto verpletterd. Gistermiddag, kort na twaalf uur is op den rijksstraatweg nabij de Meersteeg, onder Naarden een ongeluk gebeurd, dat een jonge vrouw het leven heeft gekost. Uit de richting Amsterdam naderde een personenauto uit Rotterdam. De bestuurder was nog slechts kort in het bezit van een bewijs van rijvaardigheid. Toen hij nabij de Verlengde Fortlaan, tegenover de Meersteeg wilde passeeren, zag hij plotseling een auto uit de Verlengde Fortlaan komen. De be stuurder van den auto uit Rotterdam wilde remmen, doch toen bleek, dat de remmen van zijn wagen niet goed in orde waren. Hij wierp het stuur om en de wagen kwam toen op de linkerhelft van den weg in botsing met een motorfiets, gereden door den heer Horrée uit Rotterdam, die uit de richting Amers foort kwam. Het motorrijwiel werd geheel vernield,. De duopassagiere, een Amsterdamsche dame, die bij den heer Horrée logeerde, sloeg door de voorruit van de auto. Met een schedelbasisfractuur bleef zij op straat liggen. Toen een geneesheer ter plaatse kwam, moest hij consta- teeren, dat de dame reeds was over leden. De motorfietsrijder had een hersenschud ding cn inwendige kneuzingen opgeloopen, terwijl hij den linkerpols had gebroken. Hij is in de Majellastichting te Bussum ter verpleging opgenomen. De inzittenden van de personenauto uit Rotterdam bekwamen geen letsel. De poli tie te Naarden heeft de auto in beslag ge nomen. Tweeb abics ongeveer terzelfder tijd geboren als onze jongste Prinses. In het gezin H. Blom aan de Laarder- straat te F.emnes-Buiten, waarvan de man een klein handeltje drijft, is in den nacht van 4 op 5 Augustus een zoon geboren. De jonge Blom zag ongeveer te zelfder tijd het levenslicht als onze pasgeboren Prinses. Het schijnt, dat te Baarn op 5 Augustus behalve de jonge Prinses slechts één kind geboren is, althans toen de gemeentesecre tarie om 1 uur sloot, was er slechts één geboorteaangifte gedaan en van andere geboorten werd niets vernomen. Deze tweede jonggeborene, Gerard de Jong, zag kwart voor zevenen het levens licht, Het is de zoon van een machinist bij de groote vaart, die op het oogemblik op zee is. Politie van Zeebrugge is vreem delingen te vlug af. De politie van Zeebrugge was er van op de hoogte gebracht, dat in den afgeloopen nacht een groep vreemdelingen zou trach ten, clandestien te Zeebrugge aan land te te gaan. Zij legde in samenwerking met douane een val. en. toen het. vaartuig aan legde, werden alle passagiers, ongeveer een dozijn, gearresteerd. Een hunner ontsnapte evenwel en sprong op een fiets. Hij werd achtervolgd, loste nog eenige schoten uit een revolver, doch werd licht gewond door een schot van een douanebeambte. De man is naar het ziekenhuis te Brugge gebracht. De andere vreemdelingen, tegen wie zonder uitzondering bevel tot uitzetting was uitge vaardigd, zijn te Brugge oi>gesloten. Het vaartuig, dat hen te Zeebrugge had ge bracht, schijnt uit Antwerpen afkomstig te zijn. De oplossing van dit vraag stuk Duitschlands laatste daaü. Rijksstadhouder Ridder von Epp heeft te Dresden op een bijeenkomst ter ge legen hei van de Duitsche koloniale tentoonstelling een toespraak gehouden, waarin hij o.m. verklaarde: de tentoonstelling is een demon stratie van den Duitschen eisch tot koloni ale levensruimte, van den Duitschen levens wil en de Duitsche levenskracht. Duitsch- iand heelt alles gedaan om langs den weg der intensiveering van zijn prestatievermo gen datgene voort te brengen, wat zijn over- zeesche levensruimte eigenlijk op andere wijze had moeten geven. Elk der voornaam ste mogendheden, die thans Duitsche kolo- nieën in handen hebben, willen haar een zijdige aanspraken handhaven door een groot volk tot ondraaglijkheid toe de levens ruimte versperren. De ojdossing van het ko- lonoiale vraagstuk zal de laatste grootste daad zijn in het reconstructieproces van het Duitsche rijk. Het zou een miskenning zijn, dat wij ons in de koloniale kwestie niet zouden roeren, eer de andere kwesties zijn opgelost. De politieke tegenstanders moesten ervan overtuigd zijn, dat het den Duitschers bij hun cisch om koloniën ernst is en dat zij te doen hebben met een duur- zamen en niet meer af te wijzen eisch van het volk. Geen openbare terechtstellingen meer. De minister van justitie heeft een veror dening uitgevaardigd krachtens welke de openbare terechtstelling verboden worden en het tevens den dagbladen verboden wordt foto's van terechtstellingen af te drukken. Den laatsten tijd hebben in Tur kije vaak terechtstellingen aan den galg op openbare pleinen plaats gevonden, waarbij het publiek zonder beperking werd toegela ten. De couranten hebben totdusver mfit tal rijke foto's deze terechtstellingen uitvoerig geschilderd. In de toekomst zullen zij op de binnenplaatsen der gevangenissen plaats hebben. Alleen de bevoegde personen wor den toegelaten. De pers kan de terechtstel ling slechts met bijzondere vergunning van den minister van justitie bijwonen. HET AANHOUDEN VAN RESERVE KALVEREN VERLENGD TOT 1 NOVEMBER. Van 1 November 1939 tot 1 Maart 1940 verboden. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt het volgende bekend: Oorspronkelijk is. bepaald, dat.de reserve kalveren van het thans loojiende teeltrege- lings-seizoen voor het grootste deel reeds op 1 September verdwenen dienden te zijn. Hierdoor zouden echter de maanden Septem ber en October, gedurende welke doorgaans veel graskalveren aan de markt komen, ten aanzien van den afzet dezer reservekalve- ren uitgeschakeld worden. Om dit bezwaar te ondervangen, werd inmiddels nader vastge steld, dat alle veehouders, wien voor 1939 een toewijzing van kalveren werd verleend, tot 1 November 1939 hun reservekalveren mogen aanhouden. Dit houdt dus in, dat tot 1 November 1939 de volgende aantallen reservekalveren op toewijzingen-1939 aanwezig zullen mogen zijn: Toewijzing-1939 1 t/m 5 6 t/m 10 11 t/rn 15 16 t/m 20 21 of meer Aantal reservekalveren. Uitzondering voor t.b.c.-bestrijders. Voorts wordt met het oog op de tubercu- linaties, welke meerendeels eerst tegen 1 November aanvangen en gedurende vrijwel de geheele stalperiode worden voortgezet, mede bepaald, dat leden van door de Ne derlandsche Veehouderijcentrale erkende t.b.c.-bestrijdingsorganisaties, in zooverre hun voor 1939 een kalvertoewijzing werd verleend, in de gelegenheid zullen zijn, ge durende de periode van 1 November 1939 tot 1 Februari 1940 1 reservekalf aan te houden. Overigens zullen echter van 1 November 1939 tot 1 Maart 1940 geen reservekalveren aanwezig mogen zijn. Dit geldt niet alleen voor de toewijzing-1939, doch ook voor die van 1940. Wel zal aan het eind van het jaar alle gelegenheid worden geboden om de dan jonge en dus nog betrekkelijk lichte kalveren op de toewijzingen-1940 te laten schetsen, doch ook op grond van deze toe wijzingen zullen tot 1 Maart 1940 geen re- servekalveren aangetroffen mogen worden, Gewichtsgrcnzen November tot Maart betrekkelijk laag. Schetsgeld zware kalveren wordt f 50.—. Daarenboven zal de z.g. „schetsgrens" voor het tijdsbestek van 1 November 1939— 1 Maart 1940 betrekkelijk laag zijn, d.w.z. 140 kg. voor de maanden November en De cember 1939, 160 kg. xoor Januari en 125 kg. voor Februari 1940. Een en ander beteekent dus, dat ingeval tijdens de periode van 1 November—1 Maart 1940 kalveren worden aangetroffen, waarvan hef gewicht boven de hiervoor genoemde grenzen is gelegen, de betreffende georganiseerden zich niet alleen aan een tuchtrechtelijke vervolging bloot stellen, doch daarenboven gedwongen zullen zijn. de betreffende dieren hetzij voor de slacht te verkoopen, hetzij tegen een aan zienlijk hooger schetsgeld te doen schetsen Het ligt in de bedoeling, het schetsgeld voor deze gevallen op f50.— per kalf te stellen. Daarom wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, de zwaardere kal veren, welke thans nog ongeschetst zijn zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór l' No vember 1939, op te ruimen of op hun toe wijzing-1939 te doen schetsen. 's-Gravenhage, 5 Augustus 1939. (Adv.) Uil (heenreis) Buizerrl (terugreis) Emoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Nandoc (heenreis) Oehoe (terugreis) Vertrek van Singap. 6 Aug. Athene 6 Aug. Jodhp. 6 Aug. Jodhp. 6 Aug. Athene 6 Aug. Medan 6 Aug. Aankomst t« |Band. 6 Aug. A'dam 6 Aug. Rang. 6 Aug. t Basra 6 Aug. jBasra 6 Aug. Rang. 6 Aug. Sovjet-onderscheidingen ingetrokken. Het presidium van de opperste Sovjet heeft een oekase gepubliceerd, waarbij aan 117 per sonen, de ben verleende onderscheidingen zijn ingetrokken. Van de meeste van deze personen was reeds bekend, dat zij in on genade waren gevallen. Aanslag op Britten mislukt. Gistermiddag zijn in Palestina een aantal Engelschen, waaronder verscheidene politie-officieren aan een bomaanslag ontsnapt. De bom was verborgen in den grond van het cricket- veld van de politie te Haifa en had moe ten ontploffen tijdens den wedstrijd, wel ke te Jeruzalem werd gespeeld, doch ten gevolge van een los contact is de bom ontploft. Duel met een vulpenridder. De Hongaar* sche minister van handel, Kunder, die zich beleedigd acht door een artikel in de Magyar Ujsag, heeft den hoofdredacteur van het blad zijn getuigen gezonden en te gelijkertijd een klacht wegens smaad schrift ingediend. Het nazi-orgaan had beweerd, dat de minister zich ten koste der Joden verrijkt had. Politieke aanslag te Mexico. Midden iri het centrum der stad Mexico-City hebben politieke tegenstanders revolverschoten ge lost op kolonel Bolivar Siërra, afgevaar digde en een der leiders van het „consti- tutionalistische democratische front", een oppositiepartij. Er onstond een vuurge vecht, waarbij twee der aanvallers werden gedood. De toestand van kolonel Siërra is hopeloos. De politie heeft talrijke arresta ties verricht. Onder meer zijn generaal Ral'ael Cardenas en eenige leden van het bestuur van liet constitutionalistische front in hechtenis genomen. Massafusillades in Spanje. De rnoorde* naars van Babaldon, 't hoofd dermilitaire politie te Madrid, die een paar dagen ge- leden op den weg naar Talavera om het leven is gebracht, zijn reeds veroordeeld. Gisternacht zijn 53 hunner gefusilleerd en zeven anderen zouden vanochtend terecht gesteld worden Autobus door trein gegrepen. In de wijk; Babelsberg te otsdam, is op een overweg een stadsbus door een goederentrein gegre pen. ongeveer 300 meter meegesleurd en geheel vernield. Acht menschen zijn om het. leven gekomen en evenveel zwaar gewond. Gevaarlijk spel. In de nabijheid vatf Forli hebben kinderen een granaat gevon den, die tijdens schietoefeningen niet tot ontploffing was gekomen. Zij gingen er mede spelen, waarbij de granaat explo deerde. De kinderen werden gedood. Britsche vliegveldplannen ontvreemd. Dé „Daily Express'' meldt, dat de plannen toebehoorende aan het ministerie van luchtvaart betreffende den aanleg van nieuwe vliegvelden gisteravond zijn ont vreemd uit een auto, welke in een der hoofdstraten van het Westend geparkeerd stonden. Chamberlain uit visschen. Minister-pre* sident Chamberlain en zijn echtgenoote zijn gisteravond naar Schotland gegaan, waar de minister-president zijn vacantie wil doorbrengen met visschen. Joeqoslavisch schip aan den grond geloo pen. Het van Vlissingen uitgaande op weg naar Gothenburg Joego-Slavisch stoomschip „Vidovdan" is kort na het ver trek uit de haven aan den grond geloopen.- Sleepbooten zijn ter assistentie in de na bijheid. Britsch-Amcrikaansche finanticcle bespre, kingen. De Amerikaansche minister van financiën, Morgenthau wordt binnenkort in Londen verwacht. Hoewel zijn reis geen officieel karakter draagt, meent men te weten in gezaghebbende kringen, dat de minister belangrijke besprekingen zal voe ren met vertegenwoordigers van de Brit sche schatkist., Fransch marinechef bij Britsche vlootrevue. De chef van den Franschen generalen marinestaf, admiraal Darlan. is door de Britsche admiraliteit uitgenoodigd om niet den koning, aan boord van het koninklijk® iacht Victoria and Albert, de revue bij 'e wonen over de reservevloot bij Portland op Woensdag a.s. Dit is de eerste maal, dat de chef van een buitenlandsche marine een revue bijwoont tezamen met den Britscnen koning. Twintig jaar Horthy. Geheel Hongarije vierde gisteren den twintigsten verjaar dag van de contra-revolutie. Te Szeged zijn groote plechtigheden gehouden f' herdenking van dezen verjaardag van he presidentschap van Horthy. Gisterochtend vroeg is de rijksbestuurder reeds te ?z®' ged aangekomen, waar hij het woord heelt gericht tot de oude strijdmakkers ui' l'p contra revolutionnaire leger. Te Szeg'1 is de beweging begonnen tegen de coj'1" monistische beweging van Bela Kun. 11 der presidium van graaf Karolyi en m®1 admiraal Horthy als minister van oori'1^ werd toen de Hongaarsche nationale 'e geering ingesteld.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2