Ingezonden Sport» en Volksfeesten Het noodweer van Zaterdagochtend De Holland-week WieJbieJuien M&eiLefc. Boodschap van Chamberlain aan Hitier? Reeds twee weken in de lucht Uit onze Omgeving Hef groote V.V.V. strandfeest Bloembollenveilingvereeniging „West-Friesland" te Bovenkarspel I De resultaten der K.M.J.V. Onder gunstige weersomstandigheden zijn Zaterdag, de zeilwedstrijden van de Konin klijke" aangevangen en Zondag voortgezet. Fraaie resultaten boekte o.a. Bob Maas, die zoowel Zaterdag als Zondag over zijn Duitsche en Amerikaansche tegenstanders wist te zege vieren. Ook de K.M.V.J. had een deel van het groote contingent Hollandsche deelnemers geleverd. In de Voorgiftklasse zegevierde de „Noord- eter" (St.man Doeksen), terwijl de „Astrea" (stm. H. C. Moolenburgh) tweede werd. Een fraai resultaat boekte de „Bellatrix" van de K.M.J.V. door zoowel Zaterdag als Zon dag als 4e in de internationale Starklasse te eindigen. Zaterdags werd de ..Procyon" in dezelfde klasse vijfde. Ook in de NoordNed. 16 :M klasse kwam nog een K.M.J.V.-er uit, n.1. de „Weeda", die als derde de finish passeerde. Al met al dus enkele mooie resultaten der Kon. Marine Jacht Club-leden. ARIE VAN VLIET DOOR SCHERENS GESLAGEN. Te Kopenhagen is gisteren tle jaarlijksche wedstrijd voor profsprinters verreden, de grand prix de Kopenhagen, waaraan door de meest bekende sprinters werd deelgeno men. Het waren Scherens, Willi Falck flan sen, Loatti en Arie van Vliet, die tot de fi nale wisten door te dringen, welke in vier matches a trois werd verreden. Do eerste rit, waarin Van Vliet niet uit kwam, was voor Scherens, de tweede en derde rit won onze landgenoot in grootschcn stijl. In de laatste, beslissende rit faalde hij echter. Falck Hansen demarreerde plotse ling fel, onze wereldkampioen rekende daar op niet en kreeg een niet meer in te halen achterstand. Scherens had zijn oogen beter de kost gegeven. Onmiddellijk volgde hij den Deen om hem in de laatste meters met zijn bekenden poesensprong te verslaan. Zoo heeft van Vliet weer eens van zijn grootsten rivaal moeten verliezen! WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. öe uitslagen van de gisteren te Alkmaar gehouden athletickwedstrijden luiden, voor zoover er slreckgenooten bij zijn betrokken, als volgt: Heeren: 100 Meter B: 1. G. van Leeuwarden (A.A.C.) 11.ti sec.; 2. A, Rottier (H.A.V., Den Helder) 11.7 sec., 1). D. Potharst (Haarlem) 11.8 sec. 100 meter C: 1. A. Kcyser (Den Burg), 57 sec.; 2. J. Mulder(Zaanland) 57.2 sec.; 3. Pli. Kiaassen (A.A.C.) 57.7 sec. 100 Meter C: 1. Akkermans (Dovcs) 11.9 sec.; 2. Thinners (Helder) 12 sec.; 3. Burlage (A.V.A.) 12.1 sec. 1500 Meter B: 1. J. van Ham (Olympia) 4 min. 20.8 sec.; 2. II. W. Thomas (A.V. '23) 4 min. 37 sec.: 3. C. Koomc (Lycurgus). 500 nieter C: 1 P. Huurman (II.A.V. Den Helder), geen tijd; 2. B. Bouber (Volcwij ekers) geen tijd; 3. Th. Leynse, (BI. Wit) geen tijd. Kogelstoolen: 1. Th. Oreel (A.P.G.S.) 13.84 meter; 2. N. de Graaf (Zaanland) 12.07 m.; 3. A. ten Bruggencate, (A.V.A.) 11.40 m. Discuswerpen: 1. N. de Graaf (Zaanland) 41.74 meter; 2. A. ten Bruggencate (A.V.A.; 39.96 meter; 3. K. Schenk (Olympia) 34.06 m. Zweedsche estafette (niet K.N.A.U.-leden): 1. Den Burg (Texel 2 min. 16.6 sec.; 2. A.H.C. '31 (A'dain) 2 min. 10.7 sec. Dames: 100 meter C.: 1 R. Wagemaker (Helder) 13.3; 2 S. llartog (A.V.A.) 13.4 sec.; 3 M. Kaan (Olympia) 13.5 sec. Verspringen C: 1 M. Kaan (Olympia) 4.69b! meter; 2 A. Koster (Olympia) 4.58 nie ter; 3 S. de Boer (Zaanland) 4.51 meter. 4 X 100 meter: 1 Olympia (Wieringer- vvaard) 57.4 sec.; 2 Doves (Hciloo) 57.7 sec. 3 H.B.S. (Hoorn) 5S.7 sec. Lord Kemsley als speciale bood schapper genoemd. Lord Kesmsley, president van de Allied Newspapers, is, naar bekend, in Berlijn ge weest. Hij heeft thans, naar verluidt, rap port aan Chamberlain uitgebracht over zijn besprekingen met Hitlcr en andere Duit- sche leiders. Men zal zich herinneren, dat Kemsley's „Daily Sketch" steeds het syseem van „be vrediging" van Chamberlain gesteund heeft. De inhoud van het rapport wordt geheim gehouden. Men meent, dat alleen Chamber lain en Cadogan er een exemplaar van hebben: Daar Kemsley Chamberlain gesproken heeft, vóór hij naar Duitschland vertrok, en na zijn terugkomst en met Hitier een bespreking in Bayreuth heeft gehad, wordt hier en daar de vraag geopperd, of hij wellicht een boodschap van den een naar •den ander heeft overgebracht. WIJDINGSDIENST VAN DE V.P.R.O. Ds. Enklaar spreekt. Vandaag wordt in het kader van het Na tionale Radioprogramma door den V.P.R.O. in zijn zendtijd van 19.20 tot 20 uur over de drie Xedcrlundsche zenders een wijdings- dienst uitgezonden uit het gebouw der vereeniging voor Vrijzinnig Hervormden aan de Becklaan te 's Gravenihage. Voor ganger is ds. H. A. Enklaar te Den Helder. Muzikale medewerking verlccnen Haakon Stotijn (hobo) en C. Pleysiér (organist). Recordprestatie van Amerikaan sche vliegers. De Amerikaansche vliegeniers, de gebroe ders Moody, die het duur-record vliegen voor lichte toestellen (218 uur) hebben ver beterd, bevinden zich nog steeds in de lucht. Gisteravond te 21 uur Greenwichtijd hadden zij precies twee weken (336 uur) gevlogen. In hun laatste bericht deelden zij mede in de lucht tc zullen blijven, zoolang hun motor het vol zal houden. SALUUTSCHOTEN VAN H. MS. „TROMP' In verband met de geboorte van de prinses heeft H. Ms. flottieljelcider ..Tromp", liggende te Amsterdam aan het Steenen Hoofd, Zater dagmorgen bij zonsopgang een saluut van 51 schoten afgegeven: De „Tromp" zal heden naar het dok van de Nederlandsche Dokmaatschappij gesleept worden. Woensdag zal de flottieljeleider naar de Noordzee vertrekken voor het maken van een proeftocht, waarvan het schip vermoede lijk Vrijdag of Zaterdag zal terugkeeren. Uit het politie-rapport WAARSCHUWING. De waarschuwing, die in ons blad heeft gestaan, dat het verboden is rijdende den kluft van Badhotel naar strand af te gaan bleek weinig geholpen te hebben. Wederom werd een groot aantal menschen bekeurd, om dat zij dezen verkeersregel hadden over treden. VECHTPARTIJ. Zaterdagnacht had in de hal van Konijn een hevige vechtpartij plaats tusschen zeelui en visschers, waaronder verscheidene in beschon ken toestand verkeerden. De hal werd door de politie „schoongeveegd". VLAG ONTVREEMD. Een bewoner van den Kanaalweg deed aan gifte, dat zijn vlag was gestolen. FIETS GESTOLEN. Een rijwiel, dat onbeheerd eenigen tijd aan 'het Koningsplein had gestaan, bleek verdwe nen te zijn. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de Vlamingstraat een lantaarnpaal gesneu veld. De glazen mantel bleek gebroken te zijn. VAN PLANTSOENHEK GEVALLEN. Telefonisch werd de politie medegedeeld, dat in de Niasstraat een jongen, zekere H. N„ met een diepe vleeschwond in het linker been was binnengedragen. De jongen, die logeerde in de Middenstraat, had op het hekje geloopen, dat om een plantsoentje loopt en was daar afgevallen. Dr. Büchli Fest werd opgebeld, die de wond heeft gehecht, waarna hij naar zijn tijdelijk adres vervoerd kon wor den. VLAG VERKEERD OM. Zondag had een bewoner van de Midden straat bij vergissing zijn vlag verkeerd om opgehangen. Omwonenden ergerden zich hieraan zoo, dat zij de politie bij deze „erger nis" haalden. Toen de man hierop attent was gemaakt, werd de fout door hem direct her steld. IJSWAGEN OMVER. Zaterdagavond werd door een' jongen in de Spoorstraat een ijswagen omver gegooid. Hierdoor stroomde het ijs over de straat. De wagen werd licht beschadigd. De jeug dige onverlaat nam ijlings de beenen. DRONKEN. Door de politie werd iemand wegens dron kenschap opgeborgen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact!#. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) VAN LEZEN EN LEZEN. Mijnheer de Redacteur, beleefd verzoek op name van het volgende: In de H. C. van 2 Aug\ j.1. staat een waar schuwing voor hen, die nog niet goed lezen kunnen, hierin wordt gezegd, dat het beton pad een voortzetting is van de kluft, die van af het Badhuis loopt; is dit wel juist? De voet van de kluft komt uit op de strand- boulevard, welke nog een 100 meter doorloopt, alvorens het betonpad begint, Het verbods bord verboden voor rijwielen, staat boven en beneden aan de kluft, dus voor af- en opgaan, voor over de strandboulevard rijdende wiel- rijdster (komende van Den Helder) zijn deze borden dus niet geldig. Bij het begin van het betonpad geen bord: verboden voor rijwielen, wel een bord met de woorden Voetpad. Van het strand afkomende, staat er in het geheel geen bord, zoodat wiel rijders die langs het strand zijn gekomen, geen kennis kunnen dragen van eenig verbod. Hoogachtend J. M. H. Inzender heeft gelijk, dat het niet overbodig zo uzijn ook aan de strandzijde een bord te plaatsen met de aanduiding: „Voetpad, omdat men nogal eens overtreedt. Overigens: voetpad geeft o.i. duidelijk ge noeg aan, dat dit pad verboden is voor rij- verkeer. Red. Held. Crt. KOEGRAS JULIANADORP. De gewoonte van de laatste jaren getrouw is er ook thans weer een dricdaagsch feest georganiseerd door de Harmonie „Kunst zin". Op het dorp rondom het Loopuijtpark hebben de diverse vermakelijkheids-établis sementen hun tenten en kramen opgesla gen en op alle mogelijke plaatsen, waar men er het minste hinder van heeft, staan de rijdende huizen van de daarbij behoo rende spullcbazcn met hun personeel ver spreid. Het is een tijdelijke verhooging van het inwonertal want na deze drie dagen ver dwijnt deze mobiele garde even spoedig als dat zij gekomen is. Het weer liet zich de laatste dagen en zeker Zaterdagmorgen niet van zijn beste zijde kennen maar „het kan verkeeren" zeide eens Breeroo en zoo was het ook hier Na het noodweer van 's morgens, klaarde de lucht weer op en al spoedig was het goed, al zullen velen het misschien wel wat al te drukkend warm hebben gevonden. Zaterdagmiddag te ongeveer 2 uur was alles kant en klaar en kon men met een en ander een begin maken. Om half drie stelden de muzikanten van „Kunstzin" zich op en maakten allereerst een muzikale rond gang door het geheele dorp. Hierna werd geconcerteerd op de muziektent in het Loopuijtpark, waarnaar door velen met ge noegen werd geluisterd. Vervolgens kwa men ook de „spul lebazen" aan de beurt en al spoedig was het een en al leven en ver tier op het anders zoo rustige dorp. De or gels dreunden hun repertoires af en zoo doende kwam de stemming erin. Ook in de heide café's „Prins Hendrik" en ,,'t Cen trum" werd de moed erin gehouden en konden de danslustigen zich tevreden stel len. Na liet concert was er eenige pauze tot bet bloemencorso, dat om 8 uur aanving. Etalagewedstrijd In dezen wedstrijd werden de etalages die aan den wedstrijd deelnamen door de jury bestaande uit de heeren J. A'. Swaters, J. Hendrikx en L. Tigchelaar gekeurd en beoordeeld. De jury was vol lof over de smaakvolle étalages, waarmede wij gaarne instemmen. De uitslag van den étalagewed strijd was: le prijs H. Schermerhorn, 2e prijs G. de Croos en 3e prijs A. Blaauboer. De étalages werden echter op nog een an dere manier ook aan een serieus onderzoek onderworpen. Door de Middenstandsvereen. „Koegras" was namelijk een étalage-attrac tie georganiseerd, waaraan een tweetal mooie prijzen verbonden zijn. Bij een twaalf tal hieraan deelnemende winkeliers was namelijk in hun étalages een letter ver stopt De letters moest men opzoeken, notee ren op een kaart achter den naam van den winkelier en dan van alle letters te samen een slagzin samenstellen. Tot hedenavond blijven de letters te zien en voor Woensdag moet men zijn biljet inleveren. Dit was werkelijk een attractie want elke winkelétalage werd door groot en klein, oud en jong, aan een minutieus onderzoek onderworpen en wat meer zegt, men zag ook wat elk winkelier in zijn branche het publiek wel heeft aan te bie den. Dit was werkelijk iets aardigs. De pu blieksprijs van den étalagewedstrijd werd toegekend aan den heer P. Constant. Zoo langzamerhand was het tijd geworden voor het bloemencorso. De deelname hieraan was niet groot en er was dit jaar ook niets origineels te be wonderen. De deelnemers stelden zicih op en voorafgegaan door de Harmonie „Kunst zin" werd een rondgang over het dorp ge maakt, waar nu heel was belangstelling was. De jury voor de beoordeeling van het corso bestond uit de heeren J. A. Swaters, A. van Kempen en J. Hendrikse. De uitslag was, dat de prijzen als volgt werden toege kend, le prijs. Versierde boot, kinderen J. Bakker en J. F. Polet, 2e prijs, bokkenwa gen, kinderen N. Bellis en 3e prijs kinderen auto kinderen J. Vries. Bij de versierde fiet sen de le prijs, kinderen J. N. Slicker, 2e prijs kinderen A. Faas en 3e prijs S. van der Haag. Voor de versierde auto van Jac. Bijvoet werd een eervolle vermelding toege kend. Voor dezen dag was het hiermede afgeloo* pen en werd de pret in de café's of in de vermakelijkheden buiten tot het sluitings uur voortgezet. De tweede dag. De Zondagmorgen bracht behoorlijk goed weer met zich. Op dezen morgen hebben de enthousiaste beoefenaars van het aloude Nooi'dhollandsche tonknuppelen hun krach ten met een goede worp op de vaatjes ge meten en het spreekt van zelf dat weer menige ton het tegen hen heeft moeten af leggen. Om twee uur 's middags stelde „Kunstzin" zich andermaal op om een mu- zikalen rondgang te maken, nu met alle leden van de gymnastiekvereeniging Sport- lust alhier. Deze vereeniging werd vooraf gegaan door haar vaandel, en haar direc teur, de heer J. Molenaar had de leiding. Na deze marsch werd op het land bij de boerderij „Weten en Werken" een sportde- monstratie gehouden, waaraan door alle dames- en heerenleden werd medegewerkt. Talrijke oefeningen werden gedemonstreerd en het talrijke daarbij aanwezige publiek beeft zijn bijval aan een en ander niet ont bonden. Voor het daarna volgende nummer ring steken per auto had een groot aantal deel nemers zich opgegeven en na diverse span nende ritten werden door de commissie de volgende personen als prijswinnaars aange wezen: lste prijs K. Minnes en Mevr. M. Minnes Hoomsman. 2e prijs G. Hoornsman en H. v. d. Woude. 3e prijs E. Zon en Mevr. C. Vadervan Rossem. Meer volksspelen werden niet gehouden. De kermispret was in vollen gang en er was veel volk aanwezig. Bij de gvmnastiek- demonstratie, zoowel als het ringsteken ver leende „Kunstrin" onder .leiding van haar directeur den heer J. van Glabbcek, Muzika le medewerking. Op vele plaatsen de bliksem in geslagen. Behalve de boerderijbrand, waarvan men in ons nummer van Zaterdag j.1. kon lezen, kwamen ons nog meer gevallen van blik seminslag ter oore. Laten we eerst even vermelden, dat de zware onweersbui (het is hier in jaren niet zoo erg geweest), gepaard gaande met zwa- ren regenval, waardoor tijdelijk op vele plaatsen alles onder water stond, plotseling kwam opzetten uit Z.O. richting en zich heel langzaani N.W. verwijderde. De watermolen van den heer H. Waiboer werd door den bliksem getroffen en vernield. In de woning van den lieer E. van Spel den werd een ware ravage aangericht en één der huisgenooten bewusteloos geslagen. Bij de daarnaast gelegen boerderij van den heer Jac. Smit kon men door de luchtdruk de melkbussen niet op de auto krijgen Bij den heer Gouwenberg werd een kalf gedood en hij den hr. R. van O®1' 1 een paard, dat bij den heer II. Hoornsniar in een kippenhok terecht kwam. 1 hebben wij zelf op heel korten afstand waargenomen, dat een zware vuurstiaai sloeg op het land van J. Biersteker, daarbij stonden drie paarden, die door schrik meters ver wegsprongen. Na het slaan in den grond, steeg gedurende enk cl minuten een witte damp van die plaats op, precies alsof er iets brandde. Het was daai dus wel goed raak. Gelukkig zijn er geen menacheiucvcns u betreuren bij het overtrekken van dit nood Weer" CALLANTSOOG in lak den in Gisteren is liet jaarlijksche VA .V. strand feest gehouden, de wedstrijd in liet maken van zandfiguren. Uit de badgasten en het VVV. bestuur was zooals gewoonlijk weder een regelingscommissie en een jury gerequi- reerd. Deze bestonden resp. uit de dames Boerma, Tholen, de Vries en van den Berk hof, de heeren G. D. Rehorst, Smit, M. J Smit, Sjouw, Inglis Arkell, Esveld, Brus saard, Kos, Kuiper en Vos; en uit de dames Rehorst, Timmerman en de heeren Boerma Cox, Tholen en Koerts. Een beschouwing over het feest zelf, dat uitmuntend slaagde, zou te ver voeren, vol staan wij dus met de uitslag der jury te geven. De uitslagen. De uitslag is als volgt: Groep I, meisjes van 6 tot en met 8 jaar: le pr. Miep Esveld, scliip 23 P-; .lannie Kuiper, boertje, 23 pó 2e pr. Bennie Focken brug, 21 p.; 3e pr. Anuic Woudstra, sche pen op zee, 19 p.; Anneke v. d. Maen, goud vischkom, 19 p.4e prijs Wiesje Assetbergs, 18p.; 5e prijs Gré Kooijman, 17 p.; 6e pr Betsie Beijsens, 16 p.; 7e prijs Annie Vader Trien Bakker, Rietje Prins, Pietertje Hoek 15 p.; Se prijs Ieneke Mens, 14 p.; 9e prijs Cokkie Assetbergs, Marliesje Leeuwenberg, Beppie Rietvink, 13 p. Groep II, jongens van 6 t. e. m. 8 jaar: le prijs Eddy Cox, wip, 25 p.1 Jan Bellis, ijscokar, 15 p.J 2e prijs Frits v. d. Gragt, klok; Freddy Lohle, duiven; Jaap Olivier, kerk van Callantsoog, 21 P-; 3e prijs Gerard Sjouw, lepeltje, Erry Smit, schommel met kinderen, 20 pó 4e prijs Martin Bosma, vliegmachine, 19 p.; 5e prijs Jan Nijenhuis, Jopie Baken, 18 p.; 6e prijs Frans Hulle- man, Alex de Vries, 17 p.; 7e prijs Wim Smit, Jan van Rossom, Jan ten Boekei, 16 p.; 8e prijs Lukie Koerts, Gert Sc'heringa, 15 p.; 9e prijs Cor Hoep, 13 p.; 10e prijs Jo- han Fischer, Gerrit van Twuijver, 12 p. Groep III, Meisjes van 9 t.e.m. 11 jaar: le prijs Olgo Lohle, 25 pó 2c prijs Jatinie Bakker, bloem; Miek Sukkel, schollevaar, 24 p.; 3e prijs Betsie de Goede, vlinder, 23 p.; 4e prijs Ank ie Fischer; Grietje Bak ker, Marie Bakker, Grietje Kooij, 22 p.; 5e prijs Miek Fischer, Willy van Rosum, Dien Verhage, Willy Nijenhuis, 21 p.J 6e prijs Elly Kleerekooper, Truusje Sjouw, Jannie Vriesman, Bcinie Snapper, 20 p.; 7e prijs Boudi de Vries, Liesje Sukkel, Jansje Ba ken, Gurie Barneveld, Hilde Bestevaer, 19 p. 8ep rijs Miek Leguit, Nettie Vos, 18 p.; 9e prijs Rietje Raad; Romtnie Piei'sma, 17 p.; 10e prijs Annie Koerts, Mimi Bosma, 16 p.J 11e prijs Tini Dijkstra, Cobi Ambuur, Tini Hoekstra, 15 p.; 12e prijs Jannie van Twuij ver, Rie Blom, Leonie jonker, 14 p. Groep IV, jongens 9 t.m. 11 jaar: le pr. Jaap de Vries, visch 24 p.; 2e pr. Paul Lohle, bruintje beer, 23 p.; 3e pr: Rolf Jansonius, peer, 22 p.; 4e pr. Joop Dito, 21 p.; 5e pr. Piet Tromp 20 p.; 6e pr. Jan Borst 19 p.; 7e pr. Jaap Scheringa, Kokkie Snap per 18 p.; 8e pr. Gerard Wiekei; Tonnie Groencveld, 17 p.; 9c pr. Jan Hoep; Jan Knotter, Arie van Scheijen, Bert ILulleman, Arie Strooper 16 p.; 10 pr. Cor Kruit 15 p.; 11c pr. Jan Tromp, Theo Woudstra, Jan Vis en Gerard de Wit, 14 p.; 12e pr. Andries Bruinsma en Arie Knotter 12 p.; 13e pr. Hans Vis, A. Hoogerduin; A. Brandt, 11 p. Groep V, meisjes 9 t.m. 11 jaar: le pr. Janncke Wijzenbeek, rustende dame, 29 p. (record); 2e pr. Boy Tholen, ooievaar (oranje) 24'A u.; 3e pr. Willy Duinker, meeuw, 23 p.; 4e pr. Tini Sukkel, 23 p.; 5e pr. Ina Wijzenbeek, 22 p. 6e pr. Annie Bel lis, 21 p.; 7e pr. Annie Leenders, 20 p.; 8e pr. Beppie Denneboom, Sonja de Kooij; Lu- cie de Kooij, 19 p.: 9e pr. Ietje Breed, Mar- tha Bosma, 18 p.; 10e pr. Rie Strooper, Inge Jansonius 17 p.; 11e pr. Neeltje ten Boekei; Corrie Strooper, 16 p.; 12e pr. Cobi Mens, Jannie Troostwijk 12 p.; 13e pr. Maartje Langeeis, 11 p. Groep VI, jongens 9 t.m. 11 jaar: le pr. Gijs Oskam, liond 27 p.; 2e pr. Hans Lohle, papegaai 25 p.; 3e pr. Theo Lohle, paard 22)4 p.; 4e pr. Godfried Cohen 22 p.; 5e pr. Wout Sukkel, Hennie Snapper 21 p.; 6e pr. Henk Bouwman; Wim Knotter, 20 p.; 7e pr. Jacob Woudstra, Piet de Boer; Dolf Timmerman, Bert Bouwman 19 p.; 8e pr. Wolter Fischer, Piet Dekker, Martin Wplfgram, 18 p.; 9e pr. Leo de Jager, 16 p.; 10e pr. Arie Baken 15 p.; 11e pr. Klaas Tromp 13 p. Groep VII, 15 jaar en ouder, le pr. A. Schuch, Nederland en ooievaar, 30 p. (hoogste aantal punten); 2e pr. Erna de Rooij, wapen van Callantsoog, 27. p.; 3e pr. Alje Breed, ooievaar op nest, 24 p.; 4e pr. Ada de Jager, Doe aan Sport, 21 p. 5e prijs (extra prijs) Pieter de Boer. Het feest is in alle opzichten geslaagd. De dames en heeren hebben voor honderd pro cent eer van hun werk gehad. Het is ook een dankbaar werk met als bclooning stra lende gezichten en verheugde uitroepen. ANNA PAULOWNA DE INLEIDING VAN HET FEEST. Het mooie weer trok Zaterdagavond velen naar de Kleine Sluis, waar de Oranjever- eeniging een fakkeloptocht had georgani seerd en Veerburg een Oranjebal hield. Be geleid door beide muziekcorpsen (Concor- dia en Soli Deo Gloria) trok de sprookjes achtig aandoende fakkelstroom door het dorp, waarna hij bij Veerburg werd ontbon den. Velen voegden zich toen bij hen die reeds eenigen tijd van de prachtige band van Sicm Hamel genoten en weldra was liet opgewekt feest binnen Jonkers muren waaraan pas na vieren een eind kwam Vandaag is het de groote dag.'Reeds om twee uur vanmiddag begint het en mede doordat de Burgemeester evenals Zaterdag het parool „geen sluiten" heeft gegeven, ]aat liet zich aanzien dat de Polder zijn naam naam van een plaats, waar men dergelijke Oran jefeesten vieren kan, behoorlijk zal i,00g. houden. SERIEWEDSTRIJDEN B.K.C. 2. Deelnemende elftallen waren Hem, Koe dijk, B.K.C. 2 en Oudcsluis 1, de pasgeproino- veerde N.H.VJJ.-kampioen. Tot veler ver rassing gingen de Oudesluizers echter niet met den prijs strijken. Het was integendeel Hem, die zich de stérkste toonde door Oude- sluis in de finale met 3—2 te kloppen, wat voor de Hemmcrs ontegenzeggelijk n fraai succes is te noemen. De uitslagen luiden: HemKoedijk 21; B.K.C. 2Oudcsluis 15; Verliezcrsronde: B.K.C. 2—Koedijk i—o. Finale: HemOudesluis 32. W1ERINGER DEN OEVER. ORANJEFEEST. In verband m'et de geboorte van het prin- sesje heeft de muziekvereniging Apollo Zaterdagavond onder leiding lan haar on der-directeur den lieer Jac. Bakker een muzikalen rondgang door Den Oever gehou. den. Eerst werd naar Hr. Ms. Wachtschip „De Buffel" gemarcheerd, waar aan boord, de vlaggenparade meegemaakt werd. Hier na stelde Apollo zich op de haven op, ge volgd door ongeveer honderdzeventig jon gelieden van liet zeckamp van het N.j.v. Het is een ware triomtocht door Den Oever geworden! Aan boord van de „Buffel" werd hierna nog een heele poos gezellig feest ge vierd werd. "Apollo" en Bestevaer Mr. van Doorn wisten er den gang wel in te hou- den. „Apollo" zette tenslotte het aloude „Wilhelmus" in, dat door alle zeekameprs werd meegezongen. De aanvoer van darwin en late tulpen was Zaterdag zeer groot. De catalogus was gevuld met 2300 nos. tulpen, w.o. vele zeer groote partijen van 20 tot 40 mand per koop. Dg stemming en kooplust lieten weer ie wenschen over, wat gedeeltelijk wel te wij ten is aan het feit, dat de tulpen niet mooi zijn. Velen zijn uit de huid gegroeid en zijn niet vrij van klei. Besteed werd voor: Albino 12 op 1.85—2.15; 1112 1.551.80; 10—11 105—110; All. Pierson 12 op 130; 11-12 100—110; Afterglow 12 op 130; Alberio 12 op 130140; Avalanchc 1112 110; Argo 11—12 110; Bartigon 12 op 130; 1112 100105; Bar de la Tinnay 12 op 130; 1112 100; Bachus 12 op 135; 11—12 105; Columbus 12 op 131) -135; Ccntenairc 1112 145; Clara Butt 12 op 130—165; City of Haarlem 12 op 190—215; 11—12 135; Carrara 12 op 130; 11—12 105; Coxa 12 op 155; 11—12 120; Drcam 10—11 75; Dillenburg' 12 op 130; 1112 110; Edmee 12 op 130; Jilisabeth 12 op 130; 1112 100; 1011 75; Farnc. Sanders 12 op 130; 1112 100; Fantasv 12 op 140—145; 11—12 110—115; Fabiola 12 op 140; 1112 110115; Feu Bril- lant 12 op 155; 1112 125; 10-11 75; Fridjof Nansen 12 op 110160; 1112 115120; Gcsn Lutea 12 op 130; 1112 100; Hindenburg 12 op 140; Hillcgarda 12 op 175; 1112 125; Ingl. Yellow 2 op 130: 11—12 100; 10—11 70; Ingl. Pink 1112 100; John Ruskin 12 op 130; Imperator 12 op 140; Kansa 12 op 130; 11— 12 100105; Krel. Triumph 12 op 135163; 11—12 110—115; 10—11 75; Le Notre 12 op 130; 11—12 100; La Candeur 12 op 140; 11- 12 110; La Merveillc 12 op 130; 11—12 100; La Tulpie Noir 12 op 135; Moonlight 12 op 130—145; 11—12 105; 10—11 75—85; Miss Willmott 12 op 135; 11—12 100—110; Mo- zart 11—12 100—105; 10—11 70; Missisippi 12 op 130; 1112 100; Massachusetts 12 op 130; Oranjes et Lemons 12 op 130; Pres. Hoo- ver 12 op 165; 1112 155; Pr. of Haarlem 12 op 130; 11—12 100—105; Pr. Elisabeth 12 op 130; 11—12 100; Picote 12 op 130; 11—12 100—105; Prince of Wales 12 op 130; Parra- sian Yellow 12 op 130; Piquant 12 op 140; Paula 12 op 130; 11—12 105; Queen of the Hearst 12 op 160; Bose Copland 12 op 140 170; 1112 130160; Rev. Ewbank 12 op 130; Sonja 12 op 130; 11—12 100; Sundew 11—12 100; Sultane 12 op 130: 11—12 100; Scarlet Admiral 12 op 130; 1112 100; Sea- foon 12 op 155; The Rose 12 op 110; Tele- scopium 12 op 130; Themis 12 op 155; 1112 125; Ursa Moinor 12 op 170; Vict. d'Olivei- ra 12 op 130; 11—12 100; Venus 12 op 130; Will. Copland 12 op 130—140; 100—110; Will. Pitt 12 op 130; 11—12 100—110; Wteber 12 op 130; 100125; Yellow Giant 12 op 130 1112 105; Zwanenburg 12 op 130—143; 11—12 100-120; Zenober 12 op 130—165; 11- 12 100110; Zimmermann 12 op 130; 11—12 100;. Alles in centen per 100 stuks. ALKMAAR, 5 Aug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 185.000 kipeieren 3.80 —4.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 7 Aug Veemarkt. 5 Paarden f 150—250, U2 vette koeien 100—290, handel redelijk, gi'as' kalveren 2852, 78 vette kalveren 50100, per Kg. 6085 et., 55 nuchtere kalveren 46) 67 vette schapen 15.50 ~06 vette varkens 4852 ct. per Kg,, handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Aug. Aanvoer; 12000 Kg. aardappelen: Schof- sohc muizen 2.20—2.40, eigenheimers 2.30- -•<0, bl. dito 2.402.70, drielingen 2.(>0-2.70> 000 Kg. /.ilveruien: drielingen 3.70, zilvernep •-"•30—5.40. 740 bos peen 2.50, 900 Kg. spercie- •vuw.en 7.60, 45 Kg. snijtbooncn 6.— «0000 Kg. roode kool 1—1.40 1S00O Kg- kool 0.90, 7000 Kg. gele kool 1—1.50, 900 st. bloemkool 9—10.1, 2e soort 4'0 XOORDSCIIARWOUDE, 7 Aug. Aanvoer; 9800 Kg. aardappelen: Scholsche muizen 2.>02.80, grootcn 1.802.10, bl. ei genheimers 2.60, drielingen 2.50, 2525 uien 3.801.70, drielingen 2.403.40, Pr'c nep 1.20 2.50, 3225 Kg. zilveruien 4.60-5.20, drielingen 3.60-4, zilvernep 4.20—4.40. Kg. sperrieboonen 7.40—8.80. 250 kg. kroten 1.30, 20200 Kg. witte kool 0.90.~

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8