NEDERLAND VIERT DEN NATIONALEN FEESTDAG. Een groot aantal wandelaars hield gistermiddag in Den Helder een afstandmarsch waarbij tenslotte gedefileerd werd voor den burgemeester van Den Helder, den heer G. Ritmeester. Hier ziet men een deel van het Heldersche politiekorps Des avonds werd door tal van vereenigingen een vaandelgroet aan den burgemeester gebracht. - Hier ziet men een deel der vaandels Een carillonconcert door den heer Vincent en massa-zang vóór het Koningin Emma-monument vormde te Soest het hoogtepunt der viering van den nationalen feestdag. Een overzicht - De nationale feestdag werd in Haarlem-Oost gevierd met een Noord Hollandsche Boerenbruiloft, waarbij alle gebruiken in stijl gehouden werden De trappen van het paleis op den Dam te Amsterdam boden Maandag een welkome gelegenheid voor menig feestvierder, om eens even uit te rusten van de vermoeienissen, welke ook een nationale feestdag met zich brengt Jong Amsterdam in feest stemming om de geboorte van Prinses Irene De aankomst van dr. H. Colijn en jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland ten paleize Soestdijk voor de geboorte-aangifte van Prinses Irene, waarbij zij ontvangen werden door jhr. mr. C. Dedel, particulier secretaris van Z. K. H. Prins Bernhard Voor de talrijke attributen ter ver hooging van de feestvreugde bestond Maandag als gewoonlijk bij de jeugd de meer dan gewone belangstelling Op de Effectenbeurs te Amsterdam was de handel Maandagmorgen uitermate flauw, doch de feestvreugde om de geboorte van Prinses Irene des te grooter. De Postharmonie was tegen woordig, om haar medewerking te verleenen In kleurige letters werd de naam van het jonge Prinsesje Irene aangebracht in de monumentale bloemversiering van het Damplantsoen te Amsterdam

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4