Nederlaag voor deJapansche militaire drijvers Bisschop van Haarlem gehuldigd Oranjepreek tegen zijn zin Hofmeester wordt dagelijks verhoord Rusland doet duidelijke voorstellen De economische oriëntatie Kapitein Moorees gehuldigd ia dea NU. rolder Japansche militaire actie rondom Hongkong Onze Oost Geen plaats meer op de K.N.I.L.M. toestellen! Laatste telexbericht Julianadorp Nieuwe visscherijopziener benoemd Postduivenver. „V.O.P." Uit onze Omgeving Ds. Nieuwpoort ter beschikking van het kerkbestuur gesteld. Men herinnert zich het incident dat tiï dens een kerkdienst te Djokjakarta ter ge legenheid van de geboorte van Prinses Ire ne plaatsgreep. De predikant, die den dienst leidde, ds Nieuwpoort, gaf duidelijk te ken nen, dat hij de plechtigheid tegen zijn zin leidde, en dat, terwijl de gouverneur-gene raal en andere autoriteiten zicii onder ziin gehoor bevonden! Het bestuur der protestantsche kerk heeft nu besloten den betrokkene van zijn plaat sing te Djokjakarta te ontheffen en hem ter beschikking van het kerkbestuur te stel len. Het Alg. Indisch Dagblad teekent hier nog bij aan. Ds. Nieuwpoort, iemand van gereformeer den huize, die later tot het hersteld verband is overgegaan en toen naar Indië is geko men, heeft ioeger gestaan in de Minahasa. waar hij eveneens eenigc malen moeilijk heden heeft gehad. Ds. Nieuwpoort heeft zeei bepaalde orthodoxe opvattingen en één zijnet, leeds eerder bekende opvattingen is dat kerk en staat niets met elkaar te ma ken hebben Betreurenswaard is het, aldus het blad, in diepste mate dat deze opvat ting bij deze gelegenheid en op die plaats tot uiting is gebracht, maar ook moet de vraag worden gesteld of de kerkeraad er geen kennis van hoeft gedragen, dat ds. Nieuw poort contre coeur dezen dienst zou leiden. In dit geval had de kerkeraad - al staat er te Djokja dan maar 1 dominee - er ds Nieuw poort voor moeten bewaren den kansel te betreden en de gemeente een incident als dit moeten besparen op een dag van vreug de en dankbaarheid. Door halveering van den Austra- lië-dienst. Naar wij vernemen, heeft de K. N. I. L. M. dienst op Australië tien passagiers moeten weigeren wegens gebrek aan plaatsruimte. Dit plaatsgebrek is ontstaan doordat de K. N. I. L. M. nu slechts één keer per week vliegt tegen voorheen twee maal. Alle K. N. I. L. M. toestellen welke deze maand uit Batavia zullen vertrekken, zijn volgeboekt en tot aan de tweede helft van September kan geen enkele passagier meer worden genoteerd! Wel een bewijs hoe po pulair het luchtverkeer in onze dagen is. In dit verband is het dubbel te betreuren, dat onze Indische luchtvaart maatschappij haar diensten op Australië heeft moeten hal- veeren. Eisch voor een algemeen miltair bondgenootschap met de spil zou verworpen zijn. Volgens berichten uit welingelichte bron in Tokio zou een plan door het Japansche departement van buiten- landsche zaken tot versterking van het antikominternpact zijn opgesteld, dat een militair bondgenootschap te gen Rusland inhouden zou. Tegen de andere mogendheden zou het plan een algemeene formule behelzen, ARITA. waarbij Japan wel in beginsel bij stand zou beloven aan de deelge- nooten van de spil, maar zou voor stellen, dat de omvang van dien bij stand zal worden vastgelegd door overleg, dat de drie landen eerst zou den plegen tegenover gebeurtenissen, die een bedreiging zouden vormen voor hun gemeenschappelijke belan gen. Het plan, door Arita opgesteld, zal worden voorgelegd aan de conferentie der vijf \ooi- naamste ministers op Vrijdag a.s. Het plan van het leger, dat een algeheel en volledig miniltair bondgenootschap wilde, zou dus definitief door den premier ter zijde zijn ge legd, ondanks de belangrijke vorderingen, die kortelings in die richting werden ge maakt door de onderhandelaars in Europa. Op den terugtocht. Volgens aanwijzingen van poüticke 1krin gen zou het leger een terugtochtspositie zoe ken, welke het in staat zou stellen later weer tot den aanval over te gaan in de nenung van een algeheel en volledig bondgenoot schap. Plechtigheid in de St. Bavo. Gisteren werd ter gelegenheid van het veertigjarig priesterschap van mgr. J. P. Huiberg, bisschop van Haarlem, een plech tig feest gehouden in de St. Bavo. Door de goede zorgen van den L.T.B., was in de kathedraal een smaakvolle bloemver- siering aangebracht, .welke door haar sober heid uitnemend in stijl bleef. Onder de aanwezigen, die de Pontificale hoogmis bijwoonden, merkten wij o.m. op: minister Cii. G. I. M. Weiter, de oud-ministers Verschuur, Deckers en Goseling, de commis saris der Koningi in de provincie Noord- holland Mr. Dr. A. baron Röell.Mr. J. B. Bo- mans, lid van Gedeputeerde Staten van Noordhoiland en zeer vele geestelijken. Om tien uur arriveerde de jubileerende bisschop aan den ingang der kathedraal, waar deputaties der jeugdverenigingen stonden opgesteld. Zegenend schreed mgr. Huibers naar het bisschopsaltaar om het Heilig Misoffer op te dragen. Na het Evangelie richtte de bisschop zich, naar aanleiding van de woorden „Verheu gen wij ons allen in den Heer en zingen wij lof aan den Zoon van God", in hoog gestemde woorden tot de geloovigen om dank te brengen aan God voor zijn groote uitverkiezing. Tenslotte voerde de Schola Cantorum der katholieke kerk eenige geestelijke lie deren uit. Vervolgens had in de pastorie de aan bieding van liet huldigingsgeschenk, liet Bisschopsfonds, plaats. Dit fonds voorziet in de leniging van den financieelen nood van het bisdom; er werd reeds f 260.000 bijeengebracht. Na de huldiging hadden de recepties plaats. Hij blijft ontkennen. De verdachte in de affaire van den koffer- moord, de hofmeester K., zal waarschijnlijk de volgende week op transport naar Neder land worden gesteld. Het geleide zal zeer vermoedelijk bestaan uit twee Europeesche hoofdagenten. De verliooren van den verdachte worden, aldus de N.R.Ct., deze week gedurende en kele uren per dag voortgezet. K. wordt streng geisoleerd gehouden, teneinde hem onkundig te laten van alles wat reeds be kend is. De hofmeester K. blijft volharden in zijn ontkennende houding. Te Deventer wordt eveneens ge dregd. Te Deventer werd gisteren gedregd in een kolk naar de vermiste koffer van K. of naar andere voorwerpen, waarvan men ge zien heeft, dat deze te water zijn geworpen. Dit te water werpen moet gebeurd zijn omstreeks den tijd, dat K. te Deventer ver toefde. Onderhandelingen te Moskou schijnen gunstig te verloopen. De diplomatieke correspondent van de Dai ly Telegraph and Morningpost verneemt, dat gisteren in Whitehail een rapport is ont vangen uit Moskou betreffende het stadium, dat thans is bereikt in de stafbesprekingen tusschen Engeland. Frankrijk en Rusland. Het schijnt, dat de besprekingen tot dusver re in een gunstige sfeer gevoerd zijn langs wezenlijk constructieve lijnen. De genoemde correspondent heeft echter den indruk, dat de Sovvjet-delegatie voorge steld heeft, dat de basis der overeenkomst gezocht zou moeten worden op ietwat bree- der en verder reikenden grondslag dan on der oogen was gezien door de Engelsclie en Fransche regeeringen. toen zij haar missies naar Moskou zonden. Hoewel dit rapport niet een zekere reserve moet worden beschouwd, zegt men, dat de Sovvjet Unie behalve de Europeesche oor logsproblemen de houding wil bespreken, die aangenomen zou worden door Engeland en Frankrijk in geval van het uitbreken van een oorlog in het Verre Oosten tusschen de Sowjet Unie en Japan. Volgens de ter be schikking van den correspondent staande inlichtingen heeft de Sowjetmissie een dui delijk omlijnde agenda naar voren gebracht, aangevende, dat er een oprecht verlangen bestaat om de huidige politieke en militaire besprekingen tot een succesvol einde te bren gen op werkelijk realistischen grondslag en zoo spoedig mogelijk. Geen tijd voor een bioscoopje! De stafbesprekingen, die thans voor den vijfden dag voortduren, gaan normaal ver der volgens het program met twee lange conferenties per dag De taak van de Engel sclie en Fransche gedelegeerden is moeilij ker dan die der Russische, aangezien zij on derlinge stafbesprekingen moeten houden na iedere bijeenkomst en tevens rapporten naar Londen en Parijs moeten zenden. Op die wijze hebben zij weinig tijd voor ontspan ning. Geen van de partijen geeft commu niqués uit. Eer voor het corps rijksveldwachters De heer K. de Hart, rijksveldwachter te Zaandam, is, volgens het V.k., bij besluit van 14 Augustus door tien minister van Economische Zaken, afdeeling Visschcrijcn. met ingang van 15 Augustus benoemd tot technisch opziener der 4 isscherijen in bet zesde district. Dit omvat het grootste deel van de provincie Noord-Holland, namelijk van de Haarlemmermeer tot Texel, uitge zonderd het IJselmeer. TWEE KOPPEN EN VIJF POOTEN Een boer te Nieuwer Amstel zag deze weck zijn veestal verrijkt met een kalf. dat twee koppen had en vijf pooten Een commissie gevormd. Naar wij vernemen, heeft zich in verband met de behoefte van het provinciaal bestuur aan voorlich ting nopens de vraag, hoe de N.O.- polder zich t.z.t. in economisch op zicht zal orienteeren, een commissie gevormd, welke dit vraagstuk zal onderzoeken en daaromtrent zelf standig een rapport zal uitbrengen. Bij dit onderzoek zal het bovenal gaan om een objectieve beantwoording van de vraag, op welke wijze in de behoeften van de be woners van den polder en hunne bedrijven zal moeten worden voorzien, alsmede de aanschaffing van bcnoodigdheden en de af zet van producten zal geschieden. De commissie, welke haar werkzaamhe den reeds heeft aangevangen, bestaat uit vertegenwoordigers van de onderscheidene landbouworganisaties in Overijssel, de Ka mers van Koophandel en fabrieken voor Drenthe, Noordelijk Overijssel en Salland, alsmede van liet economisch technologisch Instituut Overijssel, de streekplancommis sie en de scheepvaart. Zij staat onder voor zitterschap van den heer J. Warner, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Overijssel, terwijl de lieer Mr. M. Yeeneklaas, leider van het Economisch Technologisch Instituut Over ijssel met het secretariaat is belast. De Britsche autoriteiten hebben twee com pagnieën troepen gedirigeerd naar de grens van he t Schiereiland Kowloen, ingevolge 't feit, dat gisteravond de Japanneezen geland zijn te Namtau in de Delta van de Paarlri- vler. De Japanneezen zijn opgetrokken langs de grens naar Tsjoemtsjoem en legeren zich thans langs het grensgebied. Vanmorgen hebben vier Japansche vliegtuigen de stad Tsjoemtsjoem gemobardeerd. Zondag werd gevlogen vanaf het station Quiévrain, afstand 297 km, in concours waren 123 vogels. Welke werden gelost om 8 uur, met zuiden wind. De eerste vogel werd getoond om 1.1.6 en de laatste prijsvliegnde duif om 1.25.44. Prijzen werden als volgt verdiend: G. J. de Wit le, 2e, 4; C. de Wit 3e, 12e, 23e; C. Doelizch 5e; J. Bruin 6e, 9e, 17e; W. de Ruiter 7e, 21e, 24; P. Post 8e, 16e, 18e, 25e; Gebr. de Boer 10e, 19e, 22; O. Boon 11e; H. de Vroome 13e; J. Boon 14e; Giesen de Ruiter 15e; P. Bontes 20e. Ook was er een wedvlucht vanaf Zevenber gen. Afstand 146 km. Welke werden gelost om pl.m. 8.30. In concours 126 vogels. De eer ste werd getoond om 10.51.25 en de laatste prijsvliegende duif om 11 uur. Prijzen werden door de volgende liefhebbers verdiend: Gebr. de Boer le, 13e; G. J. de Wit 2e, 5e, 8e; C. Doelitzch 3e, 6e, 7e, 9e, 20e; O. Boon 4e; M. de Boer 10e, 15e, 18e; J. Duin 11e; W. de Ruiter 12e; Giesen de Ruiter 17e, 21e, 23e; Koorn 19e; J. Boon 25e; P. Bontes 22e. Vrijdag a.s. in korven 6.30—7.30 uur. Voor het laatste station jonge duiven Nyon. Zater dag inkorven van 4 tot 6 uur Oudenbosch. 1'OSTDUIVENVEREEN. „HET NOORDEN" Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.1. haar 4e buitenlandsche wedvlucht jonge dui ven vanaf Quiévrain, afstand 296 km, in con cours waren 97 duiven, welke om 7 uur met Z.W. wind werden gelost, aankomst N.W. De eerste duif bereikte haar hok om 12-20-52. De prijzen werden als volgt verdiend: W. Schrijver 1, 7, 9, 17; Limonard 2, 4, 12; J. v. Riel 3, 5, 6, 14, 20; G. Geene 8; Zwierzycki 10, 16, 18; Schotting 13; C. Kos 15. 19. A.s. Vrijdag inkorven voor de laatste wed vlucht jonge duiven vanaf Noyon, van 68 uur en Zaterdag voor de eerste wedvlucht oud en jong vanaf Dordrecht, van 35 uur. ANNA PAULOWNA „WIERINGER VEERHUIS" UIT DE GUNST. Ten overstaan van notaris J. Koomen te Wieringerwaard werd Dinsdagavond in liet café „Het Wieringer Veerhuis" aan de van Ewijcksluis ten verzoeke van mcj. wed. Jb. Waiboer-Sne! en den heer W. Waiboer ge noemd cafe met groote stal en schuur, too- neelzaal en erf tezamen groot 6 aren 58 cen tiaren publiek te koop aangeboden. Het cafe met tooneelzaal werd in bod gebracht op f 1300 en niet gemijnd. De groote stal op f 700 en eveneens niet gemijnd Beide perceelen werden opgehouden. Het kan wel wonderlijk loopen „wanneer men in aanmerking neemt dat in die zaak duizenden guldens zijn verdiend. BLOEMBOLLENVEILING. Dinsdag 15 Aug. hield de N.V. Bloembol- lemveiling „Breezand" weer een droge vei- iing. De volgende prijzen werden besteed: Enkele vroege tulpen; Prins v. Oostenrijk z 11—12 1.35, Diana 11—12 135, Pelikaan 12 op 1.60, Flamingo 12 op 1.60, idem 11 12 1.35, 10—11 0.95, Fred Moore 11—12 135, Brillant Star 12 op 1.70, idem 1112 1.45, Proserpine 12 op 1.60. Dubbele vroege tulpen: Electra 12 op 1.60, Murillo 11—12 1.35. Enkele late tulpon: Picotee 12 op 1.30, 11 12 1.—. Inglesc. Yellow 12 op 1.35. 11—12 1.05, 10—11 0.70, Mrs. Moon 12 op 1.30, 11— 12 1.—, 10—11 0.70, Moonlight 1011 0.70. Darwintulpen: Mad. Krelage 12 op 1.30, 1112 1—, 1011 0.75, Massac-husctts 12 op 1.30, Lovelinees 12 op 150, Le Nótre 12 op 1.30. Will. Copland 11—12 1.—. Vict. d'Oli- De Batterij viert feest, Vlaggen wapperen van alle huizen in Julianadorp en langs de Foreest- weg. Feestelijk versierd met dennen groen en bloemen is ook de boerde rij v an den hr. v. d. Oord, de leger plaats der soldaten van de 4de Bt. 7 1. 40. En dit alles ter eere van den Commandant der Batterij Kapitein Moorees, die gister zijn 15-jarig of ficierschap vierde! Vroeg in den morgen is het een drukte van belang, de laatste hand wordt gelegd aan de voorbereidingen voor de ontvangst van den kapitein. Onder de vele aanwezigen, militairen zoowel als burgers, merken wij Allereerst heet hij den jubilaris hartelijk wel kom en brengt de felicitaties over van off. en onder off. en manschappen der 4de Bt. Tot dit feest, ter uwer eere. aldus spr. hebben de soldaten spontaan het initiatief genomen en het kon tot stand komen, dank zij de medewerking van den Majoor Doorman en de inwoners van Julianadorp. In het kort gaat spr. na, hoe 4 maan den geleden een aantal burgers on der de wapenen kwamen, die dank zij de tact van den commandant, langzamerhand tot soldaten gegroeid zijn. Als blijk van waardeering hebben allen dan ook gemeend een cadeau te moeten aan bieden, hetgeen geschieden zal door den oud sten en den jongsten soldaat der Bt. Pot sierlijk uitgedost als een oude juffrouw met haar dochter, wordt dan door deze twee een fototoestel en een actetasch overhandigd. De jubilaris dankt. Zichtbaar onder den indruk door deze on verwachte blijken van hulde, brengt de Kapt. dank aan allen, die er aan medewerk- op kapt. Damme der A. C. Z.. kapt. Bijlsma en kapt. de Jong der 3de Bt 7 L 40. Kapt van der Maassen, Commandant van fort Dirk Admiraal. Trompetgeschal weerklinkt Tegen half elf kondigt trompetgeschal de komst van den jubilaris aan. Vooraf gegaan door een eere-escorte motorrijwielen rijdt de versierde auto door de enorme eerepoort tusschen een dubbele haag van soldaten het erf op. Commando's weerklinken, geweren worden gepresenteerd Terwijl de kapitein uit de auto stapt, zqt liet muziekcorps van het 21ste G. B. liet Wil helmus in. Stram in de houding, he>t militai re eeresaluut brengend, hooren de militai ren ons volkslied aan. terwijl de burgers het hoofd ontblooten. Lt. Malipaard spreekt Hierna neemt de Lt. Malipaard het woord. Kapitein Moorees (rechts) dankt voor de hem aangeboden cadeaux. In het midden luitenant Maliepaard. ten dezen dag tot een feestdag voor hem te maken. Spr. roemt den goeden geest, waar door deze Batterij zich kenmerkt, en dankt voor de prettige samenwerking, die hij steeds van den kant der soldaten mocht ondervin den. Volkomen hen ik er van overtuigd, al dus spr., dat indien de nood aan den man mocht komen, zij die beliooren tot de 4de Bt., bereid zullen zijn hun plichten voor het vaderland te doen. Met een driewerf hoera voor H. M. de Ko ningin, besluit de Kapitein zijn dankwoord. Hiermede is het officieele gedeelte afge- loopen en wordt onder de vroolijke tonen der muziek nog een eererondje gemaakt. vière 12 op 1.30, Sieraad van Flora 1112 1.10, Black Eagle 12 op 1.30, Pr. Elisabeth 12 op 1.30, Clara Butt 12 op 1.50, 1112 1.05. Parg. Fantasy 1112 1.Brt. Panorama 1112 1.05, T.T. Teiescopium 1112 1.05, Lord Carnavon 1112 1. Crocus Blauw 67 0.05, idem Bruno 6 op 0.05, idem Meijerbeer 67 0.05, Scilla Si- berica 8 op 0-63. DUIVENSPORT. Bij de wedvlucht door „Altijd Verder", vanaf Neuville gehouden (afstand 264 km.) waren 71 vogels in concours, die om 11 uur 15 in vrijheid werden gesteld. De eerste aan komende is om 3 uur 15 m. 23 sec. geconsta teerd, de laatste prijswinnaar om 3 u. 39 m. 27 sec. Prijzen behaalden: Hengsdijkvan Dalen 1. 2 en 6; D. de Graaf 3; J. J. Schen kels 4; A. Liefhebber 5, 7 en 11; K. Koster 8; P. de Vries 9, 12 en 13; Joh. v. d. Kruk 10; N. Spigt 14. NIEUWBOUW. De bouw van twee dubbele woonhuizen aan den Nieuweweg, voor rekening van den heer R. Blankevoort, is gegund aan den heer E. Zon van Julianadorp. BREEZAND. AANRIJDING. Voor café Borst heeft een aanrijding plaats gehad, waarbij de heer L. Borst, wonende in den Koningsweg, het slachtoffer was, dat aan heup, elleboog en voet verwondingen opliep. De heer Borst kwam per fiets de Zand- vaart af, van den Koningsweg, langs de O. L. school, en moest dus om den Koningsweg in te rijden, de Burg. Lovinkstraat dwars oversteken. De vrachtauto van den heer W. Meyer, waarmee de botsing plaats had, kwam vanaf de Molenvaart langs de Zand vaart. Voor perceel Borst, waar zij elkaar hadden moeten passeeren, was terzelfder tijd, ook de vrachtauto van den heer van Trigt op den weg, die nabij de benzine pomp ter plaatse getankt te hebben, met een groote bocht aan den kant van de vaart was gekomen en de brug over wilde rijden. Het remspoor van de vrachtauto van den heer Meyer wijst uit, dat hij sterk naar links is afgeweken om den wielrijder te missen; de heer Borst, die de auto op zich af zag komen, heeft ook geremd, zoodat hij niet vóór maar op zij tegen den wagen aan kwam. De heer Borst sloeg tegen den grond, de auto schoof nog door cn beschadigde ook nog even de benzinepomp, die vlak voor ca fé Borst staat. Daar waarschijnlijk een deel van den elle boog van den heer B. is versplinterd, was diens opname in het ziekenhuis voor na der onderzoek noodzakelijk. De politie (ook Burgemeester Mijnlieff nam de situatie ter plaatse op), heeft de noodige opmetingen gedaan en verliooren afgenomen. GEGUND. De bouw van een woonhuis aan de Burg. Lovinkstraat voor den heer Scholten is op gedragen aan de heeren P. Schouten (met selwerk) en J. Hoep (timmerwerk). De hee ren Kaandorp en van Kimmenade zullen resp. het loodgieters- en schilderwerk ver zorgen. PURMKR END. 15 AUG. 1939. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen. wegende 80.000 k.g. Handel matig. Hoogste prijs f 17. 2 stapels Kleine Boeren kaas f 18; 2291 K.g. Boter 1.19—1,27. 595 stuks Runderen. 240 Vette koeien 64 70. goed. 185 Gelde koeien 110180 per stuk. stug. 105 Melk koeien 180—260 per stuk, ma tig. 65 Stieren 4354 per kilo, matig. Paar den 70—150 per stuk, stug. 134 vette kalve ren en graskalveren, vette kalveren 60—80 per k.g. stug. graskalveren 20-45 p. st„ stug 450 Nuchtere kalveren voor de slacht 6—12 per stuk, stug. Nuchtere kalveren voor de lok 1219. stug. 182 Vette varkens voor de slacht 4852 per kilo, matig. 17 Magere varkens 24—31 per stuk, vlug. 265 Biggen 1317 per stuk, stug. 715 Schapen 12—25 per stuk. matig. 45 Bokken 310 p. st„ matig. 406 Lamme ren 46 p. st. stug. Kipcieren 4.20—4.60 per 100 st. Eendeneie ren 3.10 p. 100 st. 6700 Piepkuikens 60-05 p kilo. uitzonder!, prijs 66. 3900 Oude kippen en lianen, rood en wit 30—321». blauwe 35—41; p. kilo. Jonge hanen 37K45 p. k.g. Konijnen 20—1.60 p. st 1000 Eenden 10—40 p. stuk. Duiven 40 ct. per paar. Coöp. Centrale eierveiling. Afd. eieren: oO.OOO Eendeneieren 3.10—3.30. kleine eenden eieren 2,25—2,95 60.000 Kippeneieren 41« 4.60. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Aug. Aanvoer: 16000 kg. eigenheimers 1TCV230; bl. dito 190250; 2000 kg. uien 280370; ge le nep 370; 1000 kg. zilveruien 120; drielin gen 350; zilvernep 390450; 400 kg. spercie- boonen 85011; 14 kg. snijboonen 820—930; 2000 kg. kroten 0.80—220; 107000 kg. roode kool 1—130; 12000 kg. witte kool 80—9( 2000 kg. egle kool 180—190 700 kg. kom kommers 1—180: 900 st. bloemkool 910—12.71 dito 2e soort 7.40. NOORDSCHARWOUDE, 16 Aug. 13900 k.g Aardappelen. Schotsc'he muizen '2.002.60: Grooten 2.00. Eigenheimers 2.30 2.40. Bl. dito 2,10—2.30. 12700 k.g. Uien 3.00 -6.40, drielingen 2.80—3.00, Gele nep 3.20— 3.70. 6000 k.g. Zilveruien 1.20—1,40, drielin gen 3,50—4 00. Zilvernep 3,80—5.30. 5500 kg Sperciebooncn 8.00-12.30. 750 k.g. Kroten 1,60 —2,10, 11700 k.g. Roode kool 1.0O—1.10 22300 k.g. Witte kool 80—90, 1300 k.g. Gele kool 1,50—2,00.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3