Het drukwerk Gemeenteraad drukkerij De Boer r Agenda Vacantie- rhapsodie Vandaag Tweede Blad ^adinieuujii Minister van Defensie neemt afscheid van de Tromp Verbetering en Omleg ging H.R.C-terrein Frissche Morgen naar Zandtvoort r *r dus: Motordriewieler op den dijk gekanteld Vaststelling vergoeding vak onderwijzers over 1938 't Concert van Marquerite Postuma Burgerlijke Stand van Den Helder Het ongeluk met het Marine-toestel Vischafslag Den Helder fan Mens \^voor 50 jaar Vxmdiien uil fiel Vliedend Uit het politie-rapport Voetangels en klemmen SNEL en GOED /Legenda i Vrijdagmorgen, et uur is nog niet bekend, hoopt de nieuwe minister van Defensie, Z. Exc. A. Q. H. Dyxhoorn een afscheidsbezoek te brengen aan H. Ms. „Tromp". Het is de eerste kennismaking van onzen nieuwen minister met de Marine- stad. Het bezoek geldt echter uitslui tend de Tromp en dus niet de marine instellingen. V oorstel tot het verleenen van een aanvullingserediet. B. en W. schrijven aan den Raad- Bij Uw besluit van 27 April 1937 werd een crediet van 3.250.toegestaan voor het in werkverschaffing verbeteren en omleggen van het bij de voetbalvereeniging H.R.C. in gebruik Zijnde oefenterrein aan de Sportlaan, onder voorbehoud, dat in het loonbedrag, geraamd op 2.500.de gewone bijdrage uit het werk- Joosheidssubsidiefonds zou worden verleend Zooals bekend is, werd die bijdrage door den Minister van Sociale Zaken onder de gebruike lijke voorwaarden toegezegd. Met het oog op het toen naderende voetbalseizoen was het echter niet mogelijk meer het werk in het jaar 1937 nog ter hand te nemen, waarom de uit voering door ons werd uitgesteld tot het voor jaar 1938. Intusschen waren ook klachten ver nomen over den toestand van het andere bij de vereeniging in gebruik zijnde voetbalterrein. Deze klachten waren van zoodanigen aard, dat wij een deskundig onderzoek naar de bodem gesteldheid van dat terrein hebben doen in stellen. Aangezien in dit onderzoek, dat in Maart 1938 heeft plaats gehad, ook het onder- werpelijke oefenterrein moest worden betrok ken, werd, in afwachting van den uitslag daar van, de uitvoering van het werkobject weder om eenigen tijd opgeschort. Toen die uitslag bekend was geworden, was het jaar 1938 ech ter al weer zoo ver gevorderd, dat de noodige werkzaamheden ook dit jaar niet meer konden worden verricht, zonder de voetbalvereeniging H.R.C. in groote moeilijkheden te brengen, in verband met de in dat najaar te spelen wed strijden. In overleg met het bestuur dier ver eeniging is toen uiteindelijk besloten om het werk in het voorjaar 1939 te doen uitvoeren. Met het oog op de zeer hooge kosten, verbon den aan een volledige uitvoering van de ten aanzien van het onderwerpelijke terrein door de deskundigen aanbevolen voorzieningen, is daarvan door ons afgezien. Bij de uitvoering van het werkobject, waar mede op 14 April j.1. is aangevangen en waar bij, voor zoover dat mogelijk was, wel reke ning is gehouden met de wenken en aanwij zingen van de deskundigen, is evenwel geble ken, dat nochtans met het aanvankelijk ge raamde loonbedrag van 2.500.— niet zou kunnen worden volstaan en dat op dien post met inbegrip van de sociale lasten, een over schrijding van J.260.moest worden ver wacht. Aangezien het werk, dat intusschen gereed is gekomen, voortgang diende te vinden, heb niet den meesten spoed tot den Minister van ben wij, alvorens hiervan mededeeling te doen. Sociale Zaken een verzoek gericht om ook in deze extra kosten de gewone bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds aan de gemeente te willen verleenen. Onder mededeeling, dat op dit verzoek gun stig is beschikt, verzoeken wij U thans ons voor dit werk een aanvullingserediet van ten hoogste 1.260.te willen verleenen. SCHOUWVLIEGER's Onderwijs-Instituut Leerlingen van alle scholen 25 ct. per week Indien U meent, dat Uw kind beter leren kan, spreekt U dan nu een met ons. HOOFDGRACHT 51 Het bestuur van F.M. is erin geslaagd een ontmoeting te organiseeren tusschen haar le Zevental, dat van Zandvoort en Haarlem III. Deze teams zullen Zaterdagmiddag in het Noorderbad, gelegen aan de Boulevard te Zandvoort, een halve vriendschappelijke com petitie spelen. De beide Kennemerland-teams spelen in de le klasse van de Haarlemsche kringcompetitie en vormen gelijkwaardige tegenstanders van F.M. De opstelling van de Heldersche ploeg is: H. v. d. Water C. Tijsen Kruisdijk Hootsman V. d. Bogaerde H. Wildenberg J. Baarda moet een aanbeveling en een introductie voor Uw zaak zijn Laat het daarom vervaardigen in een bedrijf dat technisch „bij is Alleen materieele schade. Gisteravond 7 uur is er een ongeluk ge beurd, dat alleen materieele schade te weeg gebracht heeft. De motordriewieler van de Wasscherij ■Aurora" Krugerstraat alhier, volgeladen met w aschgoed ging, doordat een rem door onbe kende oorzaak vastliep en de motor door draaide met flinken gang de berm af, ter hoogte van den dijk nabij de kluft te Huis duinen. Het voertuig sloeg over den kop. Daar ei gen auto's passeerden liep alles zonder ongelukken af en bleef de schade beperkt tot een vernield wiel. Zooals gezegd was de driewieler eigendom van Wasscherij „Aurora", Krugerstraat, en werd bestuurd door J. H. v. 't Hooft. B. en W. stellen den Raad voor: Gezien de door het bestuur der vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" en het bestuur der stichting „Het R.K. Onderwijs" ingezonden verzoeken met bijlagen, als be doeld in artikel lOlbis, derde lid, der lager onderwijswet 1920; Gelet op zijn besluit van 14 Februari 1939, waarbij de belooning der vakonderwijzers per leerling der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs werd vastgesteld op 18.91; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Besluit: de vergoeding voor vakonderwijs aan de be sturen der bijzondere scholen voor het jaar 1938 vast te stellen als volgt: 1. voor de school aan de Kolensteeg, uit gaande van de vereeniging „Laat de Kinder kens tot Mij komen", op 921.74; 2. voor de school aan den Polderweg, uit gaande van de stichting „Het R.K. Onderwijs" op 1.105.55. Tot onze spijt is in het bericht over 't con cert van Marquerite Postuma, hetwelk op 21 Augustus a.s. gegeven zal worden een abuis inzake den tijd geslopen. De tijd is van 11.15 uur tot 12.00 van 15 Augustus 1939. GETROUWD: T. S. de Haan en M. Mouwe. BEVALLEN: A. H. F. Loen—Honig, d.; A. van DrielSchilt, z.C. Th. de Jongop de Weegh, d.; W. H. BregmanKolhorn, z. OVERLEDEN: G. F. Glotze, 83 j. (m.). Omtrent het ongeval, overkomen aan een marine-vliegboot, kan tot dusver nog slechts worden medegedeeld, dat een geneesheer per vliegtuig naar de plaats van het ongeval is vervoerd, waar hij gisteravond is aangekomen. De gewonden en het stoffelijk overschot van luitenant Geerlings zijn heden aan boord van het gouvernementsvaartuig „Valk" over gebracht. De „Valk" is thans op weg naar Manokwari. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.261.20 Slips 0.930.66 Schol I per kist 8.306.80 Schol II 3.80—2.90 Schar 2.60—2.00 Bot 4.003.00 Aangebracht door Garnalenvisschers: Gekookte garnalen per kg 0.16 De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 22 Augustus 1939, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize, bevat de volgende punten ter be handeling: Geloofsbrief. Onderzoek van den geloofsbrief, enz., van het benoemd verklaarde lid van den Raad, den heer K. van Buuren. Notulen. Vaststelling der notulen van de vergaderin gen van 27 Juni en 18 Juli 1939. Ingekomen stukken. Afschrift van het besluit van 28 Juli 1939 van den voorzitter van het hoofdstembureau, aangewezen bij artikel 34, 2e lid, der Kieswet, waarbij de heer K. van Buuren is benoemd ver klaard tot lid van den Raad, ten gevolge van de niet-toelating als lid van den heer J. H. Smith. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de raadsbesluiten van een aantal wijzigingsbe- groo tingen. Afschrift van het besluit van Gedeputeerde Staten van 19 Juli 1939, no. 102, betreffende het door B. Vink ingediende beroepschrift tegen het besluit van den Raad van 14 Fe bruari 1939 tot het toekennen van vergoeding ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. Bericht van ontvangst van Gedeputeerde Staten van het raadsbesluit van 27 Juni 1939 tot het treffen van een nieuwe regeling met betrekking tot de levering van genees-, heel- en verbandmiddelen ten behoeve van den ge meentelijken geneeskundigen- en gezondheids dienst. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit van 27 Juni 1939, tot het doen aangaan van een grensregeling met het be stuur der ambachtsschool voor Den Helder e.o. Dankbetuiging van het bestuur van de maat schappij tot bevordering der Toonkunst, af- deeling Den Helder, voor de ook dit jaar weder ontvangen subsidie. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Verzoek van den heer G. Verschuur om hem met ingang van 1 December 1939 eervol ont slag te verleenen als leeraar aan de zeevaart school en machinistenavondschool. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen met dankbetuiging voor de bewezen diensten). Gemeenterekening. Aanbieding van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede van de rekeningen van de onderscheidene bedrijven, over 1938, met voorstel om deze stukken ter onderzoek in handen te stellen van de inmid dels daartoe benoemde commissie. Schenking. Voorstel tot het aanvaarden van een schen king voor onderhoud van een graf op de Alge- meene Begraafplaats. Verbeteren H.R.C.-terrein. Voorstel tot het verleenen van een aanvul lingserediet voor het omleggen en verbeteren van een voetbalterrein, in gebruik bij de ver eeniging H.R.C. Wijziging salarisverordening 1935 en ambtenarenreglement 1935. Voorstel tot het wijzigen van de salaris verordening 1935 en het Ambtenarenreglement 1935. Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen van een rege ling in zake het toelaten van kweekelingen in de scholen voor openbaar gewoon lager onder wijs in de gemeente Den Helder en om deze regeling in werking te doen treden op 1 Sep tember 1939. VII. Wij zijn op zoek gegaan naar een jutter, een echte, een legendarische jutter. Zö een, gelijk de superjournalist Brusse beschrijft in z'n prachtige boek „Landlooperij". Een jutter, die het ten aanzien van de begrippen mijn en dein er wat vrijgevochten ideeë' op na houdt... Zo'n ruige kerel, die bij nacht en ontij zwerft langs de kust, speurend naar fel begeerde buit. Ah! zo'n kerel es tegen 't lijf te lopen, zo'n piraat, zo'n rover wat zou d&Ar een copie in zitten! Op een avond, toen de stormbal 't waar schuwend „weest op uw hoede" kenbaar maakte, gingen we op stap. Langs 't strand in de richting Callantsoog. De zee gromde als een hongerige beer, de meeuwen krijsten angstwekkend over onze hoofden en de bruin vissen duikelden achter de haring aan. „Echt jutters-weertje", zeiden we tot elkaar, en ik wreef vergenoegd m'n handen. Want al ben ik hier nou met vacantie, töch aas ik op copie! In gedachten interviewde ik m'n jutter, ja, ik berekende al zo'n beetje 't honorarium, dat-ie me zou inbrengen... We zeulden tegen de wind in over 't zand en we moesten schreeuwen om ons met elkaar verstaanbaar te maken. Het zeeschuim kloste over onze voeten, die nat werden, maar daar let je niet op. Zo tobden we 'n half uur, 'n heel uur waar bleven de jutters? Verdorie: 't is toch geen flauwekul, die ophef, die ze hier van dk edele mensenras maken? We sukkelden voort tot Klop. „Ik ga terug", zei m'n vrouw. „Ik blijf", antwoordde ik. Jan bracht uitkomst. „L. ven we hier de dui nen ingaan", stelde-ie voor. Dat deden we. In 't donker klauterden we langs 't kippen trappetje omhoog. Even nog keek ik om, naar 't strand, naar de zee. Somber zwart dreu nende golven, één onafzienbare massa angstig water, wier lijkkleed zilver omzoomd brak aan 't strand.... Maar geen kip, geen levend wezen te ont waren, laat staan een jutter! Tot ineens... Een lichtstraal breekt door 't duister en beukt haar baan over de zee. Een bovenzin nelijk licht bijkans, een licht, waarmede het „mene tekel" over onze zondige wereld ge schreven lijkt te worden... Het inktzwart van de zee wordt plotseling omgetooverd tot een vreemd, diffuus grijs, vervloeiend tot wit, onwerkelijk, gelijk een maanlandschap gezien door een sterrekijker. Opeens beseffen we w&t 't is; de kustwacht oefent! We blijven kijken; geboeid, ademloos. Want uit 't diepe zwart buiten de lichtstraal schuift een schip aan. De lichtbaan grijpt die boot, omarmt haar en schildert romp en takelage met een smetteloos wit. Langzaam glijdt dat spookschip langs de kust, en ineens moet ik denken aan Den Vliegenden Hollander. En aan diens satanischen kapitein, die storm en nood weer tartte, en de elementen zijn: „Ha! La! Beter verzuipen dan gewonnen geven" toebul- derde... Wij gaan terug langs 't strand, dat de blanke boesem laat kussen door de branding. M'n belangstelling voor jutters is vervlogen. Hier en daar op een duintop staat de eenzame figuur van een schildwacht. En het dringt tot ons door, dat, al moge jutters verdwenen zijn, er toch iets van de oude jutters-geest is over gebleven. De geest, om bij storm en ontij op post te staan! Want wat ik daar zag langs de kust vervulde me met eerbied en bewondering. Want het is geen sinecure, in 't holletje van de nacht op 'n duintop te staan. En zij, die dit voor ons doen, verdienen méér waardeering, dan men gewoon is aan een soldaat te tonen! En dat de klacht, die verschillende jongens mij verzochten over te brengen, n.1. dat de aardappelen zö slecht zijn, spoedig tot het ver leden moge behoren! De volgende ochtend zijn we zélf gaan jut- teren. Want ik geloof, dat iedereen nog iets van die oer-gewoonte in zich draagt. We snuf felden langs de zeedijk, we raapten doosjes en houtjes en papiertjes op alles niks. En toch, toch heb ik m'n zinnen gezet op zo'n groen- glazen bol, U weet wel. Heldersche vrienden wéAr valt zo'n prachtstuk 't best te jutte- ren? Opdat ik thuis lekker kan opscheppen: „die heb 'k zélf gejutterd..." ONGEVAL OP DE „TROMP". 11, Augustus. Van Zr. Ms. stoomschip „Tromp'' is op de reis naar Christiana een matroos uit de groote mast gevallen. De ongelukkige was onmiddel lijk dood en werden den volgenden dag met ge wone zeemansplechtigheid over boord gezet. Op de hoogte van Doggersbank verloor de „Tromp" een anker en kreeg eenige schade aan het dek. Heden vertrekken de „Tromp" en de ,Atjeh" weder van Christiana om ZO dezer alhier bin nen te komen. J. J. DE JONG f. 16 Augustus. Dezer dagen is weder een van onze Helder sche typen voor goed van ons heengegaan. Wie kende hier niet, hetzij na langer of korter ver blijf, den koopman J. J. de Jong, die zich vaak belastte om antiquiteiten aan den man te bren gen en ieder die hem op de straat ontmoette, uitnoodigde ter bezichtiging van zijn koop waar. In den regel volgde op die uitnoodiging de vraag of. meneer ook niet het een en ander in voorraad had, waarvan hij zich zou willen ontdoen. Opvallend was steeds het militair saluut, dat er aan deed denken, dat de Jong indertijd in de gelederen had gediend. De Groote Opperbevelhebber heeft den vroe- geren krijger nu voor goed het „plaats rust" toegeroepen. Zijn assche ruste in vrede!" Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1937 en afrekening dier vergoeding over 1934 tot en met 1937. Voorstel tot vaststelling der vergoeding voor het vakonderwijs aan de bijzondere scholen over 1938. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de bedragen bedoeld in artikel 55ter, le lid, der L.O.-wet 1920 over 1938. Voorstel tot overplaatsing van mejuffrouw T. Heijman als onderwijzeres van school Tuin dorp naar de school aan de Javastraat. Voorstel in zake het onderbrengen van leer lingen der o.l. scholen bij den aanvang van den cursus op 1 September 1939; tot bepaling van het aantal leerkrachten van de school aan de Javastraat en tot overplaatsing van de onder wijzers L. M. F. Ruder en R. Windsma. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het maken van een lokaal in het gebouw der u.l.o. school. Voorstel tot het in gebruik geven van een lokaal der b.I.o. school ten behoeve van de stichting het R.K. Onderwijs. Voorstel tot het verhoogen van het crediet voor het maken van lighallen in de Donkere Duinen, door jeugdige werkloozen. Voorstel tot vaststelling van de zesde wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienst 1939. Voorstel tot vaststelling van de zevende wijzigingsbegrooting der gemeente, dienst 1939. Voorstel tot het benoemen van een onder wijzeres aan school 6. Voorgedragen worden: 1. mej. M. Moor, te Den Helder, 2. mej. W. van Toledo, te Den Helder. 3. mej. A. M. Jense, te Den Helder. Voorstel tot het benoemen van een onder wijzeres aan de school Tuindorp. Voorgedragen worden: t 1. mej. W. van Toledo, te Den Helder, 2. mej. M. Moor, te Den Helder, 3. mej. A. M. Jense, te Den Helder. Voorstel tot benoeming van leeraar aan de Handelsavondschool voor den cursus 1939/1940 van de heeren R. Datema, A. Kramer, H. R. Kousbroek, A. Lever, J. P. Rebel en A. Tref fers. Voorstel tot het benoemen van een leeraar in de handelswetenschappen aan het gemeente lijk lyceum. De aanbeveling luidt: 1. de heer J. Boon, te Den Helder, 2. de heer H. H. Ensing, te Rotterdam, 3. de heer C. H. Heijmans, te Amsterdam. Voorstel tot het benoemen van een lid van het college van curatoren van het gemeente lijk lyceum in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. de Boer. Aanbevolen worden: 1. de heer C. J. baron van Asbeck, Buiten haven 7. 2. de heer H. van der Brugge, Havenplein 14. Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie van bijstand voor het onderwijs (vacature L. F. van Loo). Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie van bijstand voor de water- en licht- bedrijven (vacature L. F. van Loo). Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie van beheer van den school-artsen- dienst in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer W. de Boer. Voorstel tot het benoemen van een ambte naar van den burgerlijken stand ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer W. de Boer. Aanbevolen worden: 1. de heer L F., van Loo, 2. de heer J. B. F. Meijer. Mededeelingen. Mededeeling van de verdeeling van de werk zaamheden tusschen de leden van het college van Burgemeester en Wethouders. Medegedeeld wordt, dat door Burgemeester en Wethouders zijn ontvangen en beantwoord vragen van het lid van den Raad, den heer Dr. P. Feenstra Kuiper, betreffende het ver leenen van eerste hulpdiensten tijdens de feest- week. Ter inzage is gelegd: opgaaf van de namen, enz., der patiënten, die gedurende het 2e kwartaal 1939 voor reke ning der gemeente zijn verpleegd geweest in de R.K. Ziekenverpleging „St. Lidwina". TOEKOMSTIGE ZEELUI? Een bewoner van de Langestraat deed aan gifte van vermissing van een klein kompas uit zijn boot op den Dijk. Wie de situatie in het buitenland volgt, voelt, dat er in de onderhandelingen tus schen de mogendheden tal van voet angels en klemmen zijn. Zoowel bij de militaire besprekingen te Moskou, tus schen EngelandFrankrijk en Rusland, als in het „vredesvoorstel", dat aan Mussolini wordt toegeschreven, tot oplos sing van het Dantzigsche vraagstuk. Om met Moskou te beginnen. De bespre kingen verloopen daar gunstig, zoo melden de Engelsche bladen, maarRusland verlangt een overeenkomst op veel breeder basis, dan van Fransche en Engelsche zijde onder de oogen was gezien, toen de missies uit Parijs en Londen vertrokken. In Engeland zoowel als Frankrijk zou men zich met Rusland alleen willen ver binden ten opzichte van eventueele con flicten in Europa en dat wellicht op breeder basis dan men aanvankelijk van Engelsche zijde wenschte, maar Rusland zou nu de overeenkomst uit willen breiden tot een eventueel conflict in het Verre Oosten. En als men nu leest, hoe de houding van Japan zich ten opzichte van Rusland verscherpt, begrijpt men, dat Engeland er al heel weinig voor zal voelen om eenig risico aan te gaan in het Verre Oosten. Het zal Frankrijk in deze houding aan zijn zijde vinden. Men voelt, hoeveel moeilijkheden er nog op te lossen zijn, voordat Engeland, Frankrijk en Rusland de handen in elkaar leggen. Niet minder moeilijk zal het zijn in te gaan op het z.g. vredesvoorstel van Duitschland en Italië ten opzichte van Dantzig en ter regeling van de conflicten, die Europa op het oogen- blik onder hoogspanning doen leven. De beide 'regeeringen zouden een bestand van dertig dagen willen, opdat de ministers van de vier groote landen (Engeland, Frank rijk, Duitschland, Italië) een conferentie zouden kunnen beleggen. Op deze conferentie zou men allereerst de kwestie Dantzig onder de loupe nemen en trachten tot een besluit te komen, dat ook voor Polen aanvaardbaar zou zijn. Gelukt dit, dan zou men ook de andere vraagstukken onderhanden nemen. Zoo op het eerste gezicht zou men dit plan kunnen toejuichen. Een vreedzame regeling van alle bestaande vraagstukken van Europa is immers het ideaal, waar naar we uitzien, sinds de spanning in Europa werd opgevoerd, door het feit, dat men niet meer met elkander wilde onder handelen. Toch zitten ook hier tal van angeltjes, die waarschuwen het voorstel met voorzichtigheid aan te pakken en die er oorzaak van zijn, dat Engeland en Frankrijk er op het oogenblik in alle talen over zwijgen. Rusland is bij deze onderhandelingen uit geschakeld. Aan Polen wordt geen oordeel ge vraagd. Wil Engeland dus, dat zijn onder handelingen met Rusland niet als een kaarten huis in elkaar storten, dan dient het uiterst voorzichtig te zijn. Wat na maandenlange besprekingen eindelijk bereikt is, zou door een onvoorzichtige daad volkomen teniet ge daan worden en direct tot gevolg kunnen hebben, dat Engeland en Frankrijk militair in het nadeel van Duitschland en Italië komen. Er zijn nog andere gevaren aan het toegeven van dit lokken van Duitschland en Italië verbonden. Maar voorloopig willen we het laten door te wijzen op dit niet denkbeeldige en voor Engeland en Frankrijk groote gevaar, dat zij Rusland van zich vervreemden zouden en waar schijnlijk ook Polen. Men zal dus voorzichtig zijn. gaat samen per E S O N A (AUTO-en BOOTDIENSTEN) Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 8—10 uur. S Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— 1' u. Zaterdags van 9—12 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: De Olymp.adefilm. Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Drie Kameraden". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het gevaarlijke ravijn" cn „Het eiland des doods Opgenomen om 8 nur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 770.1 Temperatuur lucht: jg'g Maximum temp. lucht: 19.4 Wind: richting: Z.Z.W. kracht: 1 Temperatuur zeewater jgjj Licht op: 8 -g

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5