Voor MEUBELEN slaagt U BETER bij FRITS Het Prinsessefeest op Java Marktoverzicht Marktberichten Autorit Ouden van Dagen V isscherij Schrijven van den bond „Pensioenactie Zeemacht" aan den Minister van Defensie Oost Indië De motie van versterking van de vloot Het marine-eskader naar Tandjong Priok Groote parade te Soerabaia 100 procent verkoopswaarde Over koffie cultuur en rijstbouw Een advertentie in de Heldersche j Courant komt onder j duizenden ooêeti Ook UW advertentie! Xe^celbch tiieuuM Hoewel in onze gemeente de wolveehandel, voornamelijk de schapenhandel, vrij druk is, werden aan de markt niet meer dan 145 stuks aangevoerd. In de wei is veel opgekocht door den heer Scholten uit Alkmaar. De prijzen waren beter dan vorige week, voor oude magere dieren werd ongeveer 10 geboden, gemiddeld 12. Beste golden 15. De lammerenhandel bleef ongeveer gelijk aan vorige week. Prijzen werden betaald van 4.— tot 7.—. De wolprijs bedraagt 65 cent per kg. Er werd slechts één koe aangevoerd, de prijs hiervan was 187. Graskalveren brachten 25.tot 40. per stuk op. Nuchtere kalveren gingen voor dezelfde prijzen als vorige week, gemiddeld 10.50 per stuk. De biggenhandel was onbeteekenend, de prijzen bedragen omstreeks 10.per stuk op de markt. Vette varkens gelden op de boerderij ongeveer 25 cent p. pond. Verder werden aan de markt 3 paarden verhandeld, prijzen 225.tot 350. Veulens 50.tot 60. Aan de eierenveiling liepen de prijzen der kipeieren met ongeveer 30 cent per stuk te rug bij vorige week. KERKNIEUWS. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Hoorn, onze voor malige plaatsgenoot de weleerw. heer C. Graaf, thans kapelaan te Overschie, en tot kapelaan te Alphen a. d. Rijn, de Weleerw. heer Grent, thans te Den Burg, tot kapelaan te Den Burg de weleerw. heer C. C. Kroon, neomist, en tot pastoor te Lewedorp, de Zeer Eerw. heer A. Kramer, thans kapelaan te Den Haag, voorheen te Den Burg. Veemarkt, Maandag 21 Aug. 1939. 3 Paarden 225.tot 350.2 Veulens 50.tot 65.1 koe 187.6 graskal veren 25.tot 40.145 schapen 12. tot 15.97 lammeren 4.tot 7. 9 biggen 8.tot 12. Eierenveiling 21 Aug. 1939. Aangevoerd: 50.000 eieren. 58—62 kg per 100 4.05 tot 4.25; 62—64 kg per 100 4.20 tot 4.35; 66—70 kg per 100 4.40 tot 4.70; 50—56 kg per 100 3.85 tot 4.05. In hotel „Texel" werd gisteravond een ver gadering gehouden van het comité dat den Autorit voor Ouden van Dagen voorbereidt. Het bleek, dat reeds 22 personen een auto voor dit doel hadden beschikbaar gesteld met ongeveer 60 plaatsen. Het aantal oudjes dat zich voor deelname heeft aangemeld, bedraagt nu reeds 50. Aan dezen autotocht zal een extra verrassing worden verbonden, n.1. een koffietafel, die na afloop van den tocht in hotel „Texel" zal gereed staan. Tevens zullen films worden vertoond, die op het eiland be trekking hebben, waarbij vooral vele oude ingezetenen op 't doek worden gebracht. De datum blijft: Zondag 3 September. Nog kunnen wij vermelden dat ditmaal thee zal worden gedronken bij den heer Buys, in 't pension „Bosch en Duin" en later in 't Bad hotel te De Koog. De route is alsvolgt vastgesteld: Vertrek omstreeks half twee van de Groeneplaats te Den Burg. Door de Parkstraat wordt gereden naar den Ouderschilderweg, langs dezen weg naar de Haven; dan over den dijk voor Oude- schild langs naar den P. H. Polder. Door dezen polder naar Den Hoorn, van Den Hoorn langs den Bakkeweg naar „Bosch en Duin", eenigen tijd rust en verder langs den Rozendijk naar „Hermanshoeve", vandaar naar De Koog, naar 't Badhotel, ook hier wordt eenigen tijd halt gehouden. Van De Koog vertrekt men naar Pijpersdijk, langs Vredestein naar den Ruigen- dijk, en dan langs den Postweg (langs het Vliegveld „De Vlijt") naar De Cocksdorp, en daarna achter De Cocksdorp om weer naar den Hoofdweg. Dan langs den Wageningschen weg en langs de „Oorpsrong" naar den Polder 't Noorden, vervolgens langs den aanlegstei ger te Oost naar Oosterend, van Oosterend over De Waal naar Den Burg. Dan wordt afgestapt in 't vernieuwd gedeelte van hotel „Texel". Hoewel nog wel geen definitieve toezegging is gedaan, is het vrijwel zeker dat „Tex. Fan farecorps" ook weder den tocht zal meemaken. Het corps van Den Hoorn mist vele leden wegens militairen dienstplicht en kan daarom ditmaal niet meewerken. Het corps van Oost kan op Zondag geen medewerking verleenen. yiieuuM uil Uïk Urk, 21 Augustus. Door 70 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 6673 pond Kuilpaling, van 30 tot 320 pond per vaartuig, prijs 1519 ct., 543 pond Lijn- of beugaal, 21% 28 ct., 132 pond Fuikaal, 24%25 ct„ 880 pond Noordzeeschol, 8—20 ct., 150 pond Schar 6—7 ct. per pond en 250 manden Nest, prijs 4050 ct. per mand. De visscherij werd de vorige week zeer be gunstigd door het mooie weer, zoodat het be drijf ongestoord kon worden uitgeoefend, zoo wel op de Noordzee als de voormalige Zuider zee. Op de Noordzee waren de vangsten goed; de prijzen der visch tot matig. Toch werden er over het globaal bevredigende week resultaten geboekt. De kustvisschers voor IJmuiden en Scheveningen maakten weekbesommingen van 115 tot 160 gulden per kustvaartuig. De gar- nalenvisschers van 200 tot 270 gulden per gar- nalenvisscher. De groote motorvaartuigen v. Texel en Terschelling van 280 tot 375 gulden per groot motorvaartuig. De snurrevaadvaar- tuigen van 450 tot 600 gulden per snurrevaad- visscher. De versche visch was hier zeer duur in prijs. Gestuurde visch werd niet afgeslagen. Op het IJsselmeer liepen de uitkomsten der visscherij zeer uiteen. De motorlooze zeilvaar- tuigen hebben wegens windstilte zeer weinig kunnen visschen. De dagvangsten waren dan veelal niet hooger als 10 pond per zeilvaartuig. Per nacht tot 30 pond. Gezien de geringe dikte dezer soort kuilpaling, was de prijs zeer matig. De weekbesommingen van de motor looze zeilvaartuigen waren dan ook van 10 tot 18 gulden per zeilvaartuig. Voor de kleine motorvaartuigen, welke op kuilpaling visschen was het verleden week zeer goed. Het weer was voor deze visscherij prachtig, zoodat er de geheele week werd gevischt. Dagvangsten werden er gemaakt tot 150 pond. Nachtvang sten tot 350 pond. Pet etmaal werd er door de groote motorvaartuigen tot 500 pond kuil paling boven water gebracht. De gemiddelde prijs was 21 ct. per pond. De weekresultaten van de kleinste motorvaartuigen tot 200 gulden per vaartuig. De grootste motorvaartuigen v. 250 tot 300 gulden per groot motorvaartuig. De paling was mooi van stuk. De kleine kust- lijnaalvisschers brachten per morgen vangsten aan de markt tot 24 pond hoekaal. Deze soort hoekaal is echter maar zeer matig van dikte, zoodat de prijs maar gemiddeld 27 ct. per pond was. De weekbesommingen waren tot 28 gulden per vaartuig. De groote stoombeu- gers hadden per morgen tot 80 pond hoekaal. Gemiddelde prijs 40 ct. per pond. De week besommingen waren van 90 tot 150 gulden per stoomvaartuig. De fuikaalvisschers boek ten tot 90 pond fuikaal. Besommingen waren tot 75 gulden. De vorige week 14 tot en met 19 Augustus) werd door 5 tot 70 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 22707 pond Kuilpaling, prijs 1522% ct. 2067 pond Lijn- of beugaal, 2531% ct., 373 pond fuikaal, 24—35 ct., 1030 pond Noordzeeschol, 1020 ct., 150 pond schar, 67 ct. per pond. 3 kg tarbot, 60 ct., 5 kg Griet, 50 ct. per kg. en 870 manden Nest, prijs 4050 ct. per mand. Gelijkstelling der pensioenen. Namens het hoofdbestuur van den bond „Pensioenactie Zeemacht" is een schrijven aan den minister van defensie gezonden, waarin wordt verzocht om gelijkstelling der pensioenen van alle vóór 1918 gepensionneer- den der zeemacht, met hen, die thans worden gepensioneerd of opheffing van alle beperken de bepalingen der pensioenbijslagregeling. Het gaat hier ten eerste om de enkele tien tallen zoogenaamde oud-gepensioneerden der zeemacht, die als gevolg van de bestaande beperkende bepalingen in de pensioenbijslag regeling der stichting behoudens de 40 procent pensioenverhooging in 1920 aan alle gepen sioneerden van staat en gemeente toegekend, nog steeds zijn aangewezen op het stand pensioen van het jaar 1877, d.w.z. voor een matroos 200, voor een adjudant-onder- officier 440 per jaar. De massa der oud-gepensioneerden wordt reeds sedert jaren, door middel van pensioen en pensioenbijslag beloond met 320 procent van hun oorspronkelijk pensioen, terwijl aan de niet-pensioen- bijslag-trekkende adjudanten-onderofficie ren slechts 140 procent van hun oorspron kelijke pensioen wordt uitbetaald. Behalve de enkele van pensioenbijslag uit gestotene militairen is er geen enkele oud staatsbeambte aldus het schrijven die niet op billijke wijze wordt betoond voor zijn diensten. De motie, bij den Volksraad ingediend door de leden Verboom (V.C.), Roep (P.E.B.), De Villeneuve (Oec. gr.), van Helsdingen (C.S.P.), Sosrohadikoesoemo (partijloos), van Arden- ne (I.E.V.) Kan (Tsjoeng Hwa Hwi) en Kar- towisastro (Inl. gedip. best.) luidt als volgt: De Volksraad, gehoord de debatten, ernstig betreurend, dat tot dusverre de weermiddelen van Indië, in het bijzonder die ter zee, volstrekt onvoldoende zijn voor het waarborgen van de onschendbaarheid van het grondgebied, overtuigd, dat in verband met de inter nationale gebeurtenissen bestendiging van dezen toestand blijk zou geven van blijven de miskenning van een der voornaamste plichten van den Koninkrijk der Nederlan den, spreekt als zijn vaste overtuiging uit, dat met den meesten spoed moet worden ge tracht het langdurig verzuim te herstellen en Indië een weermacht te geven, welke in behoorlijke verhouding staat tot de zeer groote belangen, hierbij betrokken, in het bijzonder zoo spoedig mogelijk over te gaan tot versterking der vloot en der offen sieve en defensieve luchtverdediging. Onder vrij veel belangstelling, zoowel van de zijde van marine-autoriteiten als van ach terblijvende familie van opvarenden, is gister morgen het marine-eskader naar Tandjong- Priok vertrokken. Het eskader zal eenige weken afwezig zijn. Deelneming van de marine. Soerabaja, 21 Aug. Op den verjaardag van H.M. de Koningin zal te Soerabaja een groote parade worden gehouden, waaraan ook de marine zal deelnemen. De parade wordt gehouden op het vliegveld Darmo. Het is in geen jaren voorgekomen dat te Soerabaja een parade is gehouden. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 759.0 Temperatuur lucht 18.8 Maximum temp. lucht 26.6 Wind richting: Z.W.; kracht: 3 Temperatuur zeewater 20.0 Licht op: 8.43 STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., pass. 19 Aug. i braltar. Johan de Witt, t., 20 Aug. van Sabang. Marnix v. St. Aldegonde, u., 20 Aug. Sabang. Poelau Bras 21 Aug. te Batavia. KON. NED. STOOM B. MAATSCHAPPIJ. Achilles 21 Aug. te Catania. Ajax 21 Aug. te Kopenhagen. Euterpe 21 Aug. te Kopenhagen. Alkmaar, t., 17 Aug. v. Valparaiso. Baarn, u., 19 Aug. te Valparaiso. Helder, t., 16 Aug. van Arica. Orestes, u., 17 Aug. te Cristobal. Pygmalion 20 Aug. te Izmir. KON. PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Boissevain 19 Aug. van Port Elisabeth. Ruys 19 Aug. van Singapore. Tasman 19 Aug. van Singapore. Tegelberg 18 Aug. te Batavia. KON. HOLL. LLOYD. Westland, u., 20 Aug. te Montevideo. Zaanland, t, 21 Aug. v. Montevideo. HOLLANDAMERIKA LIJN. Drechtdijk 21 Aug. van Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Brastagi 20 Aug. van Batavia. Siantar 20 Aug. te Boston. Simaloer 21 Aug. van Amsterdam. Dardanus 19 Aug. van Singapore. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Hoegh Transporter 16 Aug. van Ho'quiuam. Silverbeech, 18 Aug. te Penang. Silvermaple 19 Aug. o. d. Columbia-rivier. Silverpalm 19 Aug. v. Lour Marqués. Silveray 18 Aug. te Vancouver. Bengkalis 19 Aug. te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus pass. 19 Aug. Gibraltar. Laertes 19 Aug. van Batavia. Perseus 21 Aug. van Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng 19 Aug. van Batavia. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u., 19 Aug. van Port Bouet. Reggestroom, t., 19 Aug. te Port Bouet. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAustralië Lyn). Almkerk 21 Aug. van Rotterdam. Arendskerk 21 Aug. te Brisbane. (HollandOost-Azië Lyn). Grootekerk, t., 20 Aug. van Manilla. (HollandAfrika Lijn). Boschfontein 21 Aug. van A'dam n. R'dam. Heemskerk 21 Aug. van Amsterdam. Jagersfontein, t„ 20 Aug. van Port Soedan. Klipfontein 19 Aug. van Southampton. «- iS^ndilcAEeuetil Vacantie aan den voet van Welirang en Ardjoeno Beste Lien. Groote blijdschap heeft hier allerwegen geheerscht, van wege de geboorte van ons nieuwe prinsesje. De feest vreugde begon ongeveer juist een week geleden. Zater dagmorgen, het was net 8 uur geweest, werd hier de blijde m»re bekend. Geen half uur later kwamen de kinders juichend en joelend uit de scholen. Er werd met een een aanvang gemaakt met de versiering van ons huis, dat toch ook eenigs- zins een feestelijk aanzien moest hebben. Het zijn drukke en over volle dagen geweest. De blydschap was enorm groot en iedereen had deel aan de feestvreugde. De versiering van de stad was heel aardig, maar gaf af en toe een idee nog niet geheel klaar te zijn. Blijkbaar was de geboorte nog niet zoo spoedig verwacht. Er waren inder daad ook zeer geslaagde verlichtingen; o.a. van het gouverneursgebouw, alsmede het tegenover liggende gebouw van Justitie en nog wel enkele andere. Trouwens lichtjes waren er genoeg, die den kinderen met wie we iederen avond even een toertje door de overvolle winkelwijken gingen maken, telkens opnieuw vreugdeuitroepen ontlokten. Een groot bloemencorso besloeg enkele ki lometers, maar de fakkeloptocht, die daarna plaats vond, won het in lengte. Om dit alles te aanschouwen zijn we op een middag van vier tot acht onderweg geweest. Een traditioneel vuurwerk behoorde natuur lijk ook op het program, ditmaal aangeboden door de Chineesche gemeente. En na al deze belevenissen, die wij met de kinders op achter eenvolgende avonden beleefd hebben, was ik bly dat het einde in zicht was, daar de kinde ren van al deze emoties oververmoeid waren. Den volgenden dag versliepen we ons allemaal want er kwam geen bediende opdagen, ze vonden schijnbaar, dat het nu hun beurt was. Nu begint alles weer normaal te marcheeren. Versieringen worden weggehaald, alles krijgt weer het aanzien van eiken dag. Alleen de blijdschap blijft, omdat er weer een nieuw prinsesje geboren is. Laten we hopen, dat ze even voorspoedig en flink mag opgroeien als haar kleine zus. Vele malen was ik reeds aan een brief voor jou begonnen, die door plotselinge gebeurte nissen telkens uitgesteld werd. Vaak langer dan een week, waarna ik dan met nieuwen moed begon, doch maar niet tot een einde kon komen. We hebben een heerlijke, rustige vacantie achter den rug en wellicht vind je het aardig, als ik je zoo een en ander van onze indruk ken gedurende de diverse uitstapjes vertel. Door toevallige omstandigheden kon ik begin Juli in het huis van een kennis mijn intrek nemen. Nu, dat was niet tegen doovemans ooren gezegd. In een middagje was ik reeds gepakt en gezakt, had alle boodschappen in een ren gedaan, zoodat ik reeds den volgen den morgen kon vertrekken. Over de inkoo- pen moet je niet geringschattend denken, want ga je zooals in mijn geval naar een klein bergoord, dan moet je alles meenemen, vanaf groenten en aardappelen tot boter en meel toe, want veel bijzonder is er in zoo'n gehucht niet te krijgen. Enfin, je maakt maar even een lijstje op en alles is vlug genoeg klaar. De eerste week bracht ik op Patjet door, alleen met de kinders. Had rondom het huis een pracht uitzicht op de Welirang en de Ard- joeng. Andere namen zijn me werkelijk ont schoten. Beneden ons lagen de sawah's. Het was rijst, rijst en nog eens rijst, wat tegen de berghellingen verbouwd werd. Je zag de sa wah's omgeploegd en besproeid worden, de jonge plantjes, die reeds op de zaaibedden gekweekt waren, door de Inlandsche vrouwen op de be vloeide velden uitplanten, je zag het bijna rype gewas en een paar velden verder waren ze rijst reeds aan het oogsten. Van planten tot oogsten duurt ongeveer een maand of vijf, zoodat dus tw.eemaal per jaar een oogst ontstaat. Met de bossen rijst aan stokken ge regen, zie je er de inlanders de bergen mee af komen. Bij een of ander gehucht staat een vrachtauto om het verder mee naar de stad te vervoeren. Ook zijn we in schuren wezen kijken, waar het paddie tot bras gestampt wordt. En zoo hebben we het leven van de dessabewoners van dichtbij kunnen mee maken.' Het leven, dat ingesteld is op het bewerken van zijn rijstveldje. Later ons gezamenlijk verlof op Nongkod- jadjar .doorbrengende, merkten we, dat op die hoogte van ruim 1200 meter weer allerlei andere gewassen gekweekt worden. En wel voornamelijk koffie en djagoeng of te wel mais. Hoe je daar op een wandeling kon staan genieten van een witbloeienden koffieboom. Aan dienzelfden boom kwamen ook reeds ge rijpte besjes voor. Je liep dan tevens heerlijk in de schaduw, want dat is noodig voor een goeden koffiegroei. Tijdens ons bezoek was net de groote pluk in vollen gang. Je hebt dan reeds een voorpluk gehad en de napluk moet nog komen. Ieder erf van een beetje welge steld inlander is dan bezaaid met koffieboonen, die rood geplukt, iederen dag in de zon te drogen gelegd worden tot ze gebrand zijn. Ge peld wordt eerste kwaliteit koffie daar voor 20 cent per pond verkocht, je eigen kokkie moet het nog branden. Er is dan ook een kleinigheid opgeslagen. Het huis zelf stond op een grappig punt, bij helder weer konden we overdag Straat Madoera zien en 's avonds de lich ten van Soerabaja. En dat terwijl we er toch haast 90 km vandaan zaten. Het was een pas klaar gekomen bungalow, dus hadden we de voor- en nadeelen van een nieuw huis. Een waterleiding behoorde nog tot de vrome wenschen. Het water werd door waterdragers binnen gebracht, die het op 7 min. gaans uit een bron moesten halen. Met twee groote petro- leumblikken komen ze dan de lange hel lingen op, terwijl hun verdienste na iede re sjouwpartij slechts 1% cent is. We hadden echter, evenals in de stad des avonds electrisch licht, hetgeen een waar ge not was. Daarvan waren we telkens weer op nieuw doordrongen, als we na tienen (het moment dat de motor stop gezet werd) en de kinders eens riepen, met een petroleum lampje er op uit trokken. Het koken geschiedde op arang, aangezien dat daar spotgoedkoop is. Aan de kou waren we de eerste nachten nog niet gewend. Dachten we dat twee mol ton dekens voldoende zouden zijn, maar bad mantels en alles wat eenigszins warmte gaf moesten er aan te pas komen. Voor de kin ders hadden we gelukkig een wollen Holland- sche deken meegenomen en was dat een uit komst. Dat het ons allen goed deed, merkte je na een paar dagen reeds. Bruinverbrand en dik geworden van het goede leventje kwamen we weer terug in Soerabaja. Zoo zit ons verlof voor dit jaar er reeds weer op Maar de herinnering aan eenige van de schoonste deelen van Indië zal ons steeds by- Lien, ik hoop ook spoedig weer eens iets van jou te hooren en ik laat het hier dan maar weer by. an Groet alle bekenden hartelijk van mii Jii veel liefs als altijd je J' J Ira. Ondervolgende schepelingen zijn den 19h». Augustus 1939 met H. Ms. „Tromp" n Oost-Indië vertrokken: Schipper A. van Seijderveld. Bootsman B. Grootjans, A. C. T. van Hoek B. J. Linschoten en A. C. M. Wassink. Kwartiermeester J. A. de Bruinen, J i. Dons, J. J. W. van Ekeris, L. A. Schorseij 2' S Staal Matroos le kl. H. G. Bergmans, U. W. s von Dobschutz, M. J. Herlé, B. H. ter Hom' J. Koolhof, G. Luwema, I. de Nooyer, G. v <j' Oort, H. Ruben, H. T. G. A. Rutten, H. Smit A.. C. Snijders, J. Veis, J. M. Koopman en J v. d. Laan. Matroos 2e kl. M. de Bruijn, A. Deijl, l v der Eist, H. G. Havenaar, P. J. ter Hoeven' R. L. de Jaeger, B. A. de Joode, C. Kersten' J. Kluijfhout, H. de Koster, J. R. Lak, G d' Linnenbank, P. van Meerkerk, M. K. Montijn' J. Oosterling, G. N. Otten, J. v. d. Pias, A' Riechelman, G. van Riessen, G. Ritman, j, A' Rommers, G. Roolker, J. Rouwendaal, J. j' F. Salverda, W. C. Schouten, S. van Sluiis' G. A. v. d. Stelt, T. van Thienen, W. G. j' Vallinga, G. G. Veldhuizen, P. Verburgt, J.' G' Verdijsseldonk, N. F. B. de Vet, J. H. Vos, van de Weg, C. Wijker. Matroos 3e kl. F. de Baare, P. J. Blom, H, A. Bolleurs, J. F. de Braai, S. Bremer, cl Brouwer, C. A. de Bruin, J. G. Doppegieter' C. van Dijk, J. J. van Gorsel, B. van Gronim gen, S. de Haan, G. W. Hajen, S. T. Hen. driks, J. Hendrikse, J. J. Henneman, J. j. Heijne, W. Holtkamp, D. Hoogland, J. <jeii Hooglander, H. M. Hozee, J. Jobse, C. de Kie. vith, A. Koster, P. C. Koster, M. Lenards, G, L. P. Lippens, A. Meinema, B. Nieuwenhui.' zen, G. L. van Ooij, H. G. R. Otten, P. de Ru, J. van Rijswijk, A. R. H. Sanders, P. C. van Schaik, A. Schimmer, J. A. Schravesande, F, Snijkers, N. C. Verhelst, P. M. Vermeulen, R, iWersman, W. J. Wingelaar, J. v. d. Wurff, Majoor-konstabel A. Claüdius. Sergt.-konstabel B. W. van der Ent, J. Teb« bes. Korpl.-konstabel L. J. v. d. Heijden, H, Lourens. Konstabelsmaat T. Bouwhuis, W. Buiten, dijk, P. Gootjes. Sergt.-monteur J. T. de Vries. Korpl.-vlieger A. J. Bij, H. G. Eggers. Majoor-telegr. J. J. L. de Hij. Sergt.-telegr. W. P. J. Munze, W. Vrees, wijk. Korpl.-telegr. A. Apeldoorn, J. A. v. den Bos, B. Huisman, W. Oomen, A. Schutte, C, J. Steketee. Majoor-torpmkr. H. van den Berg. Korpl.-torpmkr. J. J. Bol. Torpedomakersmaat E. A. Goor. Adj.O.O.-machinist J. P. van der Zee. Majoor-machinist H. ten Bosch, A. C. Bus. ter en W. van der Wal. Sergt.-macht G. Boonstra, H. G. Eijmers en P. Steenaard. Korpl.-machinist G. v. d. Beek, J. van den Berg, C. J. de Graaff, H. Groe, C. L. de Heer, P. Lelieveld, C. Lenderink, J. v. d. Meulen, H. F. M. van Opstal, C. Pleijte, B. de Quelery* W. C. Smit, D. Solinger, D. J. Sont., S, Spruijt, H. G. Vermeer, L. van der Wal. Stoker-olieman J. Bungener, J. Groen, J. F, Hammer, M. Hendriks, K. v. Hulst, G. J. Jan» sen, G. A. M. Kooiman, L. Minneboo, J. v. d. Nadort, P. Romijn, H. M. Tuurenhout, C. v, d. Veer, M. H. Vial. Stoker le kl, J. K. Bakker, J. Bikkers, H. Bol, A. Borst, A. Bijl, G. de Coo, C. N. de Groen, K. Haan, R. v. d. Hoeven, J. F. Kelder R. Kleijweg, H. Koedijk, R. v. d. Krift, C. Kroon, J. H. Lanser, B. Malkus, J. Mendrik, S. Niël, A. Perdijk, H. J. van Reek, H. Schee- lings, M. Sinke, P. S. Vogelzang, C. J. W. Wisse, J. A. Zettels, H. Brouwer, K. Vogel- zang, M. Zuijdam. Stoker 2e kl. B. de Graaf, J. W. Hendrikse, A. Lelieman, N. H. F. Rikaart, J. J. Ryns- burger, H. Schuddemat, C. Spaans, K. Spie- gelaar, T. Stapel, C. v. d. Vliet, I. de Vos, R. Riemersma. Stoker 3e kl. P. Rotmans. Sergt.-timmerman D. v. d. Burg. Majoor-geschutmaker H. van Varik. Geschutmakersmaat D. J. v. d. Putte en C. de Ridder. Majoor-monteur J. W. v. d. Waaij. Sergt.-monteur A. Freen, G. H. van Gor- kum en J. Schipper. Korpl.-monteur R. Edelenbosch, F. v. d. Gaast. Monteursmaat G. J. A. Jumpertz, J. Laan en E. Oldenhof. Korpl.-vltmkr. (M) L. T. van Sermondt. Sergt.-bottelier W. M. Vlasveld. Botteliersmaat J. L. de Geus, Sergt.-ziekenverpleger F. W. Tirion. Korpl.-ziekenverpleger J. F. v. d. Zwaan. Ziekenverpl.maat J. J. H. Pijpers. Sergt.-schrijver H. J. Kroeders en A. H. Teunissen. Korpl.-schrijver J. Hooyberg en T. van Veen. Schryversmaat G. R. A. de Kruijf. Sergt.-hofmeester W. G. C. van Grunder* beek. Korpl.-hofmeester R. de Haan en M. J. de Keijzer. Hofmeestersmaat J. Spaans. Sergt.-kok G. Boot en H. Lamsma. Korpl.-kok J. Boon en W. Versteeg. Koksmaat G. J. A. Hoekmeijer, J. Koole en H. H. Kruize. Kleermaker W. O. Simis. Schoemaker H. de Wit. Barbier A. Bresier. Sergt.-maj. d. marns. J. Ales. Korpl. d. marns. A. van Berg, P. J. Nien- hoff en A Riet. Marinier le kl. G. F. Jansen, J. C. Kip, C. Kip, j. Slot, P. Stout, M. Termorshuizen. Marinier 3e kl. J. H. Aartsen, C. van DijK, W. v. d. Ent, B. G. Gmelig, J. A. W. Hug* gers, H. J. van Iperen, J. H. van Kersbergen, S. Kint, A. v. d. Knaap, K. G. v. d. Kooij, F' Kramer, C. M. van Kranenburg, G. P. Offer* man, A. Omlo, H. van Ooijen, G. Pennewaard, A. M. Scheer, J. Scholtens, L. Starke, A. S. Tijdeman, J. Varkevisser, C. Verkade, J. Vlug, K. K. Voerman, K. Vrieswijk. Tamboer le kl. K. Kossen en M. Robbert* sen. Pijper 2e kl H. van Harn. Stafmuzikant J. H. Bosveld. Lichtmatroos (I.V.) J. J. Chattelin.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6