Doel Amerika mee? „Een von Papen spreekt...." Zwaait Japan om? Mild oordeel van de Britsche pers Had Mr. Trip voorzichtiger moeten zijn? Japan diep teleurgesteld Onze ministers bijeen Om het geluk der Oslo*landen „B1 u f" zeggen de diplomaten Verdrag geen hulp bij aanval Bliksemoorlog zou hef neschil beslechten „De ketenen van Dantzig zullen vallen" Geen steun van zijn collega-wethouder Laatste telexbericht Britsche ambassadeur bij Hitier Onze Oost iP.chaken f °1°1CL 1 H)1'30' W'tte k°01 f °'S°' gCle koo! Geruchten over opheffing der isolatiepolitiek. „Ontsnapping*, clausule" in het Russisch-Duit- sche pact de hoofdzaak. In diplomatieke kringen te Was hington gaat het gerucht, dat de Duitschers niet meer zouden reke nen op een neutraal blijven van de Vereenigde Staten in een gewapend conflict in Europa. Volgens deze ge ruchten, welke de Amerikaansche diplomaten met alle reserve weer geven, zou men er thans van over tuigd zijn, dat de Amerikaansche isolationistische gevoelens niet sterk genoeg meer zouden zijn om het vij andige gevoel jegens de as te over winnen. De Ver. Staten zouden zich noodwendig aan de zijde van Enge land en Frankrijk moeten scharen. De onderstaatssecretaris van oor log, Johnson, heeft evenwel een ra diorede gehouden, waarin hij zeide dat de regeering vastbesloten is de Vereenigde Staten niet te laten mee sleuren in een gewapend conflict, in dien de vrede bewaard kan worden tegelijk met den nationalen eer. INDRUKKEN UIT WASHINGTON. Het pact niet zoo ernstig! Ambtenaren te Washington zijn geneigd te geiooven, dat de aankondiging van het ontworpen Russisch—Duitsche pact wel licht niet zoo heel ernstig is als het eerst wel leek. Het Staatsdepartement heeft tot dusverre zich van commentaar onthouden. In afwachting van een verduidelijking dei- aankondiging. Welingelichte kringen echter ge iooven, dat de Sovjet Unie, die zoo'n hoogen prijs vroeg aan Engeland, nauwelijks al haar onderhandelings vermogen kan hebben opgegeven door aan Duitschland de vrije hand te laten in Oost-Europa, waar een voortgezette Duitsche agressie nau welijks in het belang van Rusland zou kunnen zijn. Bovendien heeft Hitier stellig een hoogen prijs betaald dóór de verzwakking van het antikominternpact en door Japan bloot te stellen aan een sterkeren Russischen en Chineeschen weerstand in het Verre Oos ten. Een verklaring van Sumner Welles. In een persconferentie heeft Sumner Wel les, de onderstaatssecretaris, verklaard, dat de ambtenaren van het Staatsdepartement het grootste belang hechten aan de vraag of het voorgestelde Russisch-Duitsche pact al dan niet een „ontsnappingsclausule" bevat, op grond waarvan de eene onderteekenende mogendheid bevrijd wordt van haar ver plichtingen wanneer de andere een agressie pleegt tegen een derde partij. Wanneer de genoemde clausule in het verdrag wordt opgenomen, zoo voegde Wel les hieraan toe, zijn de ambtenaren van meening, dat de toestand bij lange na niet zoo slecht is, als in de pers is afgeschilderd, want Duitschland zou dan Polen, Roemenië of de Baltische landen niet kunnen aanval len zonder de overeenkomst buiten kracht te stellen. Ook zou Rusland dan nog vrij zijn om toe te treden tot het Britsch-Fransche an ti-agressiefront. De vraag, of het pact de genoemde clau sule zal bevatten, wordt in feite beschouwd als het kardinale punt van den toestand. Niet hoog aangeslagen! In kringen, welke het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken zeer na staan, wordt over het algemeen de werkelijke waarde van het niet-aanvalsverdrag tusschen Duitschland en de Sovjet Unie niet hoog aangeslagen. In diplomatieke kringen ziet men in de reis van von Ribbentrop naar Moskou en in de Duitsche propaganda een nieuwe •.bluf", welke bestemd is om Polen ertoe te brengen zonder gewapend verzet de Duit sche eischen in te willigen. De „New lork World Telegram" schrijft in zijn commen taar dat het cynisme van de nationaal-so- cialistische regeering het anti-komintern- verdrag evenals het zelfbeschikkingsrecht der volken behandelt, alsof ze van geen be- teekenis zijn. Brochure in beslag genomen. Op last van de Justitie heeft de centrale recherche in de hoofdstad gistermiddag ten huize van von P.. die sedert eenigen tijd in Amsterdam—Zuid woonachtig is, een aantal exemplaren van een brochure in beslag genomen, getiteld: „Ein von 1 aPj®" spricht ucber seine Erlebnissen urn uiu Doutschland". Do inhoud van deze brochure zou beieecu- send zijn voor het hoofd van een be\nen den staat. De brochures zijn naar het hoofd bureau van politie vervoerd voor een na- J"r priHorroek. Het antikominternpact heeft geen toekomst meer. ONMIDDELLIJK INLICHTINGEN AAN BERLIJN VERZOCHT. In een klaarblijkelijk geïnspireerd artikel geeft Domei in de volgende bewoordingen de reactie van de Japansche regeering op l'et Duitsch-Sovjetrussische verdrag weer: 1 en eerste: hoewel het sluiten van een non-agressie-verdrag tusschen Duitschland en de Sovjet Unie niet in strijd is met het anti-kominternverdrag is het toch te be treuren, dat de Duitsche regeering een der gelijke stap heeft genomen die geheel onver wacht kwam, gezien' de vriendschappelijke betrekkingen welke bestaan tusschen Duitschland en Japan. Ten^ tweede: het zal noodig zijn opnieuw den Europeeschen toestand te bestudeeren, teneinde de politiek van Japan aan te pas sen aan den nieuwen toestand, welke door dit verdrag Is geschapen. Ten derde: de Japansche regeering heeft besloten opheldering te vragen omtrent de bedoelingen van Duitschland en onmiddel lijk de conferentie der vijf ministers bijeen te roepen, teneinde de Japansche houding te bepalen. Sombere toekomst van het anti- Kominternpaot. Het bericht inzake het DuitschRus sisch verdrag heeft in Japansche kringen te Berlijn zeer levendige verrassing en ver bazing gewekt. De Japansche ambasadeur te Berlijn Os- hima, die veel heeft gedaan voor een toe treding van Japan tot het Duitsch—Itali aansche militaire verdrag, en volgens Ha vas geen gelegenheid laat voorbijgaan om zijn nationaal-socialistische sympathieën te betuigen, werd midden in den nacht ge waarschuwd. Hij heeft direct in de am bassade 'n conferentie belegd met zijn voor naamste medewerkers. Naa floop van de conferentie werd een lang telegram naar Tokio gezonden. In de kringen van de Ja pansche ambassade is men volgens Havas beducht voor de toekomst van het anti- kominternverdrag. Chineezen optimistisch. Chineesche regeeringskringen hebben zich tot dusverre onthouden van commen taar ten aanzien van het DuitschRussi sche pact. De meeste lieden echter zijn het er over eens, dat „Japan gedupeerd is" door Duitschland. De Chineezen zijn over het al gemeen geneigd te geiooven, dat de nieuwe ontwikkeling de positie van de Sovjets zal versterken tegenover Japan, aangenomen, dat Japan geen deel heeft aan het pact. Hiranoema heeit Itagaki uitgenoodigd voor een bespreking over den toestand in Europa. Men meent, dat de beide Japansche ministers zullen nagaan of het noodzakelijk is de buitenlandsche politiek van Japan met het oog op den Russisch-Duitsche overeen komst op een nieuwe basis te brengen. Het plan was reeds oud. In Sovjet-Russische kringen merkt men op, dat vraagstukken als Dantzig en de corridor niets te maken hebben met het sluiten van een non-agressie-verdrag en men herhaalt dat het sluiten van het verdrag geen hulp hij een aanval beteekent. Verder herinnert men er aan, dat na het aan de macht komen van Hitier in 1934, de Sovjet-Unie Duitschland heeft voorgesteld een dergelijk verdrag te sluiten, doch dat toen de Duitschers hebben geweigerd. Sovjetkringen in Rome voorspellen, dat in het ontworpen Duitsch—Russische pact de bepaling zal staan, dat elk van beide par tijen gerechtigd zal zijn het pact op te zeg gen, wanneer de andere partij een agressie pleegt. De overige clausules, zoo zeggen zij verdei-, zullen waarschijnlijk de verplich ting behelzen, dat geen van beide partijen de andere partij zal aanvallen en neutraal zal blijven, wanneer de andere partij het slachtoffer is van een agressie. In verband met den internationa len toestand. Naar wij vernemen, hebben onze ministers in verband met den internationalen toestand, gistermiddag ten Departemente van Buiten landsche Zaken vergaderd. De bijeenkomst stond, bij ontstentenis van Jhr. De Geer, die met vacantie in het Schwarzwald vertoeft, onder leiding van Mr. Kleffens, den minister van Buitenlandsche Zaken. Minister Dijxhoorn hield een pleidooi voor de intrekking van de kleine verloven van het personeel der kust- en grensbeveiliging en van de luchtverdediging. Deze kleine verloven zijn inmiddels, zoo als wij elders in dit blad berichten, inge trokken. Verder vernemen wij, dat zoowel Jhr. De Geer als de oud-premier, Dr. Colijn, wijzi ging in hun vacantieplannen hebben ge bracht. Eerstgenoemde is reeds op weg naar Den Haag, terwijl Dr. Colijn heeft besloten 7tin wereldreis uit te stellen. Duitschland hecht weinig waar de aan de kracht van het Pool- sche leger. De Polen zetten hun militaire maatregelen in snel tempo voort. Te Rostau en Stratow worden mitrailleurnesten gebouwd en in de plaatsen langs de Netze zijn afdeelingen ge niesoldaten aangekomen, die in geval van nood de sluizen moeten openzetten om het land onder water te zetten. Men gelooft in Duitschland echter, dat het Poolsche leger in zeer weinig tijd zou kun nen worden overweldigd en buiten gevecht worden gesteld. Men berekent, dat aleer de diplomatieke betrekkingen zijn verbroken, ultimatums zijn afgeleverd en ontvangen en de afkeer der democratieën voor den oorlog zal zijn overwonnen, het verzet van Polen zal zijn overwonnen. Het zou dan volgens tal van Duitsche vooraanstaande personen mo gelijk zijn Engeland en Frankrijk te bewij zen, dat iedere hulp aan hun bondgenoot tot niets zou dienen en dat het, daar Duitsch land hun niets vraagt, tijd zou zijn over vre de te spreken." De Daily Express geeft overeenkomstige inlichtingen en zet uiteen, dat men te Berlijn van meening is, dat het Duitsche leger in vijf dagen zou kunnen opmarcheeren tot de grens van 1914, waar verdedigingswerken zouden worden opgericht. Na dézen bliksem oorlog zou men de Westersche mogendheden tegemoet treden. Liever arme Duitschers dan door rijkdom omgekochte vijanden van Hitier! Minister Frank en gouwleider Forster heb ben gisteravond het woord gevoerd op een miassabetooging te Zoppot. Forster verklaarde o.a., dat alle Dantzigers er vast van overtuigd zijn. dat de thans nog bestaande uiterlijke scheiding binnen kort zal vervallen. Dit kan Polen allerminst verhinderen. Frank zeide. dat de wereld ervan over tuigd kan zijn, dat de ketenen van Dantzig zullen vallen, of het haar schikt of niet. Wanneer de wereld ons niet in vrede laat leven, aldus spr., zal zij de Duitsche kracht leeren kennen, waarbij zich nog de kracht van het trotsche Italië van Mussolini voegt. Minister. Ifrank verklaarde verder, dat economische problemen bierbij geen rol spelen. De Dantzigers zijn liever arme Duit schers, dan door rijkdom omgekochte vijan den van Duitschland. Dit is het onderscheid tusschen het denken van Duitschers en van de internationale financiers. Vervolgens besprak de minister het vre de rs voorst el van den Fuehrer tot oplossing van het vraagstuk Dantzig en het hiermede samenhangende vraagstuk van de corridor. Dit voorstel is evenwel van de hand gewe zen en thans is de beslissing aanstaande. „Mogen allen, zoo besloot Frank zijn re de, die overal ter wereld iets eraan gelegen is. dat een vreedzame gemeenschap van de kuituurvolken in de wereld zal worden mo gelijk gemaakt, zich vrij maken van de hoop, dat Duitschland door dreigementen klein zal worden gemaakt. De wil van het derde rijk van Adolf Hitier, het levensrecht van de volksgenooten te Dantzig te doen zege vieren. is sterker dan iedere bedreiging. In de huidige periode van spanning een gereserveerde houding noodza kelijk, zegt Sandler. Alvorens naar Brussel te vertrekken voor de conferentie van de Oslosta- ten, welke hedenochtend begonnen is, heeft de Noorsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sandler, gisteren gezegd, dat de internatio nale toestand blijkbaar zeer ernstig is. Een verbreken van den vrede in Europa zou ontegenzeggelijk groo- ten invloed hebben op de belangen der neutrale mogendheden, die niet aan het conflict deelnemen. Ten aanzien van het resultaat van de besprekingen te Brussel zeide hij, dat dit tijdens de besprekingen zal blijken. De grondslag van de besprekingen is blijk baar: Ten eerste: het groote belang, dat de deel nemende landen hebben bij den vrede; ten tweede: de duidelijke wil van deze mogendheden om een politiek te voeren, welke staat buiten de tegenover elkaar staande groepen in Europa. Ten derde: de noodzakelijkheid in de huidige periode van spanning voor deze landen een gereserveerde en gematigde houding aan te nemen, welke wordt ge eischt door de verantwoordelijkheid en het geluk van hun eigen landen. „Ik hoop gauw terug te zijn". Toen de Nederlandsche vertegenwoordiger ter Oslo-conferentie, de minister van bui tenlandsche zaken mr. E. N. Kleffens gis teren in den namiddag naar Brussel ver trok, wilde hij zich tegenover de journalis ten, die op het station verzameld waren, niet uitlaten over de agen-da der confe rentie. Hij volstond met te zeggen: „Ik hoop gau terug te zijn." De drie Scandinavische ministers van buitenlandsche zaken» Sandler (Zweden), Koht (Noorwegen) en Erkko (Finland) zijn per vliegtuig m Brussel aangekomen. Zwitserland doet niet mee. In welingelichte kringen bevestigt men, dat Zwitserland besloten heeft, niet deel ten nemen aan de Oslobijeenkomst, hoewel het land mede is uitgenoodigd. Van particuliere goed ingelichte zijde wordt vernomen dat Henderson, de Brit sche ambassadeur vanochtend met een spe ciaal vliegtuig naar Salzburg zal vertrek ken vanwaar hij zich naar Berchtesgaden zal hegeven. Hij zal in den loop van den ochtend door Hitier worden ontvangen, dien hij een bood schap van Chamberlain zou overhandigen in antwoord op een onlangs door de Rijks- regeering aan Londen gerichte nota, waar in het Duitsche standpunt ten aanzien van Oost Europeesche kwesties werd uiteenge zet. WANNEER HET DE BEDOELING GEWEEST IS, OM DE REGEERIN GEN VAN HET VREDESFRONT BEVREESD TE MAKEN, DAN HEEFT DEZE ZET ZIJN DOEL GEMIST. Groot-Brittannië staat naast Polen. Deze zoo dikwijls tegenover Duitschland herhaal de mededeeling vindt opnieuw haar weer klank in de Britsche pers van vandaag. Indien de verloochenina door het natio naal-socialistische Duitschland van een zij ner voornaamste geloofspunten de bedoe ling heeft gehad de regeeringen van het vredesfront bevreesd te maken en in haar trouw jegens Polen en andere mogend heden die verzekeringen hebben ontvangen te schokken heeft deze zet zijn doel vol komen gemist. De Times berispt Rusland op milde wijze voor zijn stilzwijgen over de onderhandelingen met Duitschland gedu rende de besprekingen over het driemo- gendhedenverdrag, doch verklaart dat Rus land niet-aanvalsverdragen met andere lan den heeft gesloten. De kwestie der onderhandelingen. Van het antwoord op die vraag hangt het af of het nut heeft de onderhandelingen voort te zetten om Rusland in staat te stellen zich aan te sluiten bij het anti agres sie front. De Times merkt ten slotte op, dat Groot- Brittannië in ieder geval zijn standpunt heeft bepaald en niet zal terugtrekken. De News Chronicle is er van overtuigd dat het diplomatieke en militaire aspect van Europa gisternacht is omgekeerd door de beoogde Russisch- Duitsche toenadering. Het is nog te vroeg om te kunnen zeggen, welke resultaten zich in de practijk pre cies zullen voordoen. De Britsche regeering heeft de onheusche bejegening beantwoord op de eenige daarvoor passende manier, een duidelijke herhaling van zijn beloften. De Daily Herald zegt, dat er nog steeds hoop bestaat, dat wanneer de bijzonderheden van het Duitsch-Russisch pact bekend worden de bedoelingen der overeenikomst niet zoo ernstig zullen blijken dan thans lijkt. Een ding blijft evenwel onveranderd. Dat is de stellige belofte om Polen te hulp te komen DE NEDERLANDSCHE BANK EN HET BANKIERSHUIS MENDELS- SOHN CO. Aandrang op den minister tot wettelijke regeling van den re- geeringsinvloed bij buitenland sche credietverleeningen. Het Eerste Kamerlid, de heer Pollema heeft aan den minister van Financiën eeni ge vragen gesteld over de berichten in de pers, volgens welke de Nederlandsche Bank een bedrag van ruim 14 millioen recht streeks heeft voorgeschoten aan de firma Mendelssohr en Co. op onderpand van bui- tenlandsch papier, hoofdzakelijk Fransche schatkistbiljetten. De heer Pollema vraagt zich af welk Ne- derlandsch belang de Ned. Bank met dit voorschot heeft gediend en meent, dat de president der Bank, mr Trip een voorzich tiger houding had moeten aannemen. Mr. Trip heeft nu den schijn aan genomen dat hij voor het Fransche Staatscrediet andere maatstaven aan legt dan voor het Nederlandsche Staatscrediet, althans dat hij zijn standpunt ten aanzien der Neder landsche staatsfinanciën aanmerke lijk heeft verzwakt. Verder laakt de vragensteller de manipu laties van de Nederlandsche Handel Mij. ten aanzien van het huis Mendelssohn en acht deze manipulaties in strijd met de Ne derlandsche belangen. Tensloitc dringt het Kamerlid aan op wettelijke regeling van den invloed der Staten-Generaal, althans der re geering, bij buitenlandsche credietverleening daar toch. aldus het lid, in laatste instan tie de volksgemeenschap als geheel niet de lusten maar wel de lasten ondervindt van misplaatste buitenlandsche credietverlee ningen; De gemeenteraad van Hellevoetsluis be sloot 9 Aug. j.1. unaniem tot toelating van het herkozen raadslid P. S. C. van Kralin gen, tevens wethouder dier gemeente, doch zijn collega wethouder J. Blind meende kort daarna, dat deze toelating in strijd zou ziju met art. 23 van de gemeentewet, omdat de heer van Kralingen sinds kort was aange^ wezen als hoofd van den luchtwachtdienst ter plaatse en hij als „krijgsman in wer- kelijken dienst zou moeten worden be schouwd, terwijl hij bovendien als brand meester ondergeschikt zou zijn aan het college van B. en W„ weshalve de heer Blind een bezwaarschrift bij Ged. Staten indiende Gisteren behandelden Ged. Staten van Zuidholland dit bezwaarschrift in openbare zitting. De heer Blind was echter niet versche nen om zijn bezwaarschrift toe te lichten. Wel was als gemachtigde van het ge meentebestuur van Hellevoetsluis aanwezig de heer P. L. van der Linden, ambtenaar ter secretarie, die opmerkte, dat de heer van Kralingen in feite al 2% iaar in func tie is en' reeds 17 jaar lid van het vrijwil lig landstormcorps, in welke kwaliteit hij thans commandant van een luchtwachtpost (geen hoofd van den luchtwachtdienst) is, een functie, die hem in normale tijden hoogstens 20 middagen per jaar in „dienst" doet zijn, terwijl hij inmiddels als brand meester zijn functie heeft neergelegd. De heer van Kralingen zelf voegde hier aan nog toe, dat hij sinds 11 April j.1. we liswaar zijn als vrijwilliger aangegane mi litaire verbintenis vervult, maar dat deze vervulling een slechts tijdelijk karakter draagt, gelijk dat met zoovele anderen, die tevens raadslid in een of andere gemeente zijn, het geval is. Overigens zou volgens spr. de heer Blind reeds zijn leedwezen heb ben uitgesproken over de indiening van zijn bezwaarschrift. De beslissing van Ged. Staten volgt later. DE LOSGEBROKEN TIJGER OP DE „BUITENZORG". De „Deli Courant" verneemt volgens de N. R. Ct., dat de Officier van Justitie te Me- dan zijn onderzoek beëindigde in de zaak van den losgebroken tijger aan boord van de „Buitenzorg" in den nacht van 19 op 20 April. Hij besliste, dat er geen termen aan wezig zijn om in Nederlandsch-Indië een strafvervolging te doen instellen tegen een of meer opvarenden van het m.s. „Buiten zorg", die betrokken waren bij het ontsnap pen van den tijger, waardoor, zooals bekend, twee Chineesche leden der bemanning wer den gedood. De desbetreffende stukken zullen in han den van het parket te Rotterdam worden ge steld. EU WE EN LANDAU WINNEN TE BOURNEMOUTH. De spanning in de hoofdgroep van het tournooi te Bournemouth stijgt nnet elke ronde. Euwe won van Mieses, maar Flohr had een zware partij tegen den derden concur rent voor de eerste plaats. Klein, welke par tij moest worden afgebroken Landau komt er met elke ronde beter in en gister was het Kitto, die verslagen werd door onzen landgenoot, zoodat Landau thans op de zesde plaats in de rangschikking is geklommen. De stand der eerste zes luidt: 1. dr. Euwe, 7 punten; 2. Flohr. 1 punten plus één afgebroken partij; 3. Klein, 5^ punt. plus één afgebroken partij; 4. Koenig 4H punt; 5. Conde, 4 punten plus één afge broken partij: 6. Landau. 4 punten. PURMEREND, 22 Aug. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, wegende 83.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 17.9 stapels kleine Boe renkaas f 18.2 stapels volvette f22.50, 1889 Kg. boter f 1.201.29 per kilo. Runde ren, totaal 715 stuks: 250 vette koeien 60 70 ct. per kilo, stug; 240 geldekoeien f 110 180 per stuk, matig; 120 melkkoeien f 180 260 per stuk, matig; 105 stieren 4050 ct. per kilo, matig; 8 paarden f 70—150 per stuk, stug; 170 vette- en graskalveren: vet te 6075 ct. per Kg., graskalveren f 2050 per stuk, handel stug; 465 nuchtere kalve ren: voor de slacht f 6—10, voor de fok f 11 —18 per stuk, handel stug; 242 vette var kens voor de slacht 4852 ct. per kilo, vlug; 36 magere varkens f 1825 per stuk. stug; 337 biggen f 1217 per stuk, stug; 945 schapen f 1024 per stuk, matig; 67 bokken f 311 per stuk, matig; 737 lam meren f 48 per stuk, matig; kipeieren f 4—4.40 per 100 stuks, 4800 N.H. blauwen 6062V2 ct., uitz.prijs 64 ct., 5300 oude kippen en hanen: wit en rood 2532% ct., blauw 3540 ct., 1600 jonge hanen 4050 ct., konijnen 0.20—1.60 per stuk, 1200 een den 10—40 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Coóp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 60.000 eendcieren 3.10—3.20, 55.000 kipeieren 3.904.40. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. _Schotsche muizen 230; eigenheimers 220 250; bj. dito 210250; drielingen 220; uien ?30350; drielingen 140100: gele nep 2.50 270; speroiehoonen 6—10.60; roode kool 1— 120; witte kool 0.80—0.00; giwne kool 160; gele kool 1—140; bloemkool 680—10.30; dito 2e soort 290—470; komkommers 1-260 NOORDSCHARWOUDE. 23 Aug. Schotsche muizen 2.70. grooten 2—2.10, R. duken 1.601.70, eigenh. 2.30, hl. dito 2.10 —2.30, uien 2.403.50. drielingen 1.501.90, grove 3.70—3.80. sele nep 2,50—2 70. Zilveruien f 1. driel. f 2- 2.60. zilvernep f 23.10, spei-ciehoonen f 8.40—13.50, roode

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3