De paarden van het 21ste Wie volgen? Wat valt onder de distributie? Er wordt gevlagd Ze zetten de stad op stelten Bent U al lid van het Roode Kruis? De luchtbeschermings- kaart Dansinstituut „Elegant" geopend Correspondentie H. Ms. „O 19" Onze eerste opkomst- dag Verzoek van het raadslid Schoeflelenberger F. M.-nieuws Het voetbalprogramma voor Zondag 17 Sept '39 ÏUeuuM uit Uaè Visscherij Yïlahline&eAldttten Gisteren hu' 1 en al die paarden, die opgeëischt zijn. hun eersten dienstdag Het grootste deel dezer dieren heeft nooit een stad gezien, is nooit beslagen geweest, heeft altijd in het open, stille boerenland hun levensdagen gesleten. Is het te verwonderen, dat de dieren schichtig zijn, zoodat zij, worden zij niet met krachtige hand gemend op hol slaan. Meerdere rustige burgers hebben zij den doodschrik op het lijf gejaagd met hun dolle capriolen. Overal zie je de paarden gaan, twee, drie aan het toom meegevoerd door een soldaat, die alle moeite moet doen om de zenuwach tige dieren de baas te blijven. Gistermorgen voerde een soldaat zoo'n drie tal weerspannige paarden met zich mee langs den Polderweg. Wild schokten de koppen om hoog. De achterpooten trappelden kletterend op het trottoir, tot grooten schrik van de voor bijgangers. Eenigen tijd later kwam gelukkig hulp opdagen, zoodat het vervoer zonder verdere ongelukken kon verloopen. In de Hoogstraat ging het erger toe. Hier kreeg eep tweetal koppige dieren het onge lukkige idee om er van door te gaan. De zware wagen, die zij achter zich aantrokken vormde geen bezwaar om de beenen te nemen. Dit verzet tegen den wil van den bestuurder duurde niet lang, want de wagen kwam in onzachte aanraking met den muur van een woonhuis. Wild sloegen de angstige paarden hun pooten uit. Het schuim stond in groote vlokken op hun bek. Wijd sperden zich de angstoogen open... De wagen werd bestookt met woedende hoefslagen en sloeg om. De ruiten van de woning konden elk oogen- blik ingetrapt worden en het gevaar, dat eenige wildslaande pooten het meubilair in de voorkamer zouden bestoken was lang niet denkbeeldig. Maar de paarden werden ge grepen en het avontuur was beëindigd. Een ander span veroverde zich de vrij heid op het Koningsplein. Een militaire wagen, bespannen met een tweetal paar den, was op weg langs de Loodsgracht, waarna hij het Koningsplein opreed. Het verkeer was op dat oogenblik, ongeveer vier uur, zeer druk. Auto's reden luid toeterend over het plein, motors denderden, vrachtwagens ratelden, een plein vol drukte en vertier. De bestuurder kon zijn dieren niet langer in toom houden. De paarden sloegen op hol, de wagen vloog over de kleine vluchtheuvel, helde over. Ver der! De bestuurder sprong er met een ver vaarlijken sprong af, wondde zich licht. In dolle vaart gingen de dieren er vandoor en sleepten den wagen achter zich aan. Om de groote vluchtheuvel midden op het plein. De wagen bonkte achter de paarden aan. Het klepperen van tuig, het rollen van de wielen, het vreemde daar achter hen maakte de dieren nog meer beangst en in wilden galop stoven zij het plein over. Vele omstanders hielden hun hart vast, want ieder vreesde, dat de dolgeworden dieren de drukke Ko ningstraat zouden invliegen. De ramp zou niet te overzien zijn geweest. Maar op het laatste moment werden zij gegrepen door een stafmuzikant, waardoor zij uitweken en in Vollen vaart tegen het hek van het gebouw voor technici der Koninklijke Marine opvlogen. Als in een wildwest film sprongen de die ren omhoog. Het hek wankelde onder den wil den hoefslag, werd een drietal meters den tuin ingeduwd. Een dame, die zich met haar gera niums en zonnebloemen bezighield stoof ver schrikt het achterpoortje uit. Een der paarden gleed uit, wondde zich. In den tuin, over een brokstuk van den muur wrong zich het andere dier in wilden angst om te ontsnappen, de hoeven groeven diep in het tuinzand. Zij werden gegrepen, uitgespannen en weg gebracht. De wagen was beschadigd. Nauwelijks was dit ongeluk voorbij, of de omstanders konden wederom een der gelijk schouwspel gadeslaan. Midden op het Koningsplein stond een andere militaire wagen. Het span was even min te vertrouwen. Drie man hadden werk om ze in toom te houden. Elke ronkende motor, elke vrachtwagen was een nieuwen schrik voor de dieren. Het verkeer werd stilgelegd, daarna om geleid. En midden op het plein stond de wagen. Van verder rijden geen sprake meer. Op last van een majoor werden de bees ten uitgespannen en weggeleid. Rustiger dieren versleepten den kar. ...In de Koningstraat werden paarden voor wagens gespannen. Een aantal dezer voertuigen vertrok. De smalle straat eindigde, wijd lag het plantsoen, daarachter het Spoorplein. Een onweerstaanbare drang naar vrijheid dreef de dieren in een steeds grootere haast voorwaarts, het werd een formeele ren- en vliegpartij. Die echter onverhoeds eindigde in de weel derige bosschages van ons Julianapark. Snui vend trappelen de paarden in het groen rond, De stemming is goed en het eten prima. hek en boomen waren de voorwerpen, die door de nieuw-beslagen hoeven werden be werkt. Een oude dame, die in een invalide-wagen tje werd rondgereden werd aangereden. Eer de dieren weer tot bedaring kwamen waren eenige kwartieren verstreken. Alzoo is de muiterij der boerenpaarden, tot groote schrik der Heldersche burgerij. Een vereeniging, die veei nuttig werk verricht. Onze stad telt een afdeeling van het Roode Kruis. Een afdeeling, die zich voor de bewo ners van Den Helder al verscheidene malen zeer verdienstelijk gemaakt heeft. We hebben maarte herinneren aan den arbeid op het strand, aan de hulpverleening bij gebeurtenis sen waar veel volk op de been was, aan de verdiensten bij de luchtbescherming, aan zoo veel andere diensten, waarbij men steeds be langeloos gereed stond om de burgerbevolking te helpen. Deze Heldersche afdeeling echter heeft een versterking noodig van haar financiën. Een euvel, waaraan zoo menige vereeni ging mank gaat. Wie overtuigd is van het nut van het Roode Kruis, belijde dit nu eens niet alleen met den mond, maar ook met zijn portemonnaie. Het lidmaatschap vraagt slechts een minimum contributie van een gulden. Een klein bedrag dus, waarvoor veel nuttig werk wordt verricht. Dinsdagavond is ten Raadhuize een leden vergadering geweest en daarbij heeft het be stuur een wijziging ondergaan. Het ziet er nu als volg tuit: Burgemeester Ritmeester, eere-voorzitter; L. Bandsma, voorzitter; Dr. Rienks, vice-voor- zitter; J. Adolfs, secretaris; J. ten Cate, 2e secretaris; F. N. Winter, penningmeester; Dr. Buchlifest en P. Vrije, bestuursleden. Ieder van deze bestuursleden zal u gaarne als lid noteeren. Toon uw waardee ring voor het werk dezer vereeniging door u op te geven als lid. Sympathiek gebaar van de Kanaal- wegbewoners. Op den Kanaalweg heeft zich een comité ge vormd, dat zich ten doel gesteld heeft het leven van de soldaten, ondergebracht in de R.H.B.S., te veraangenamen, in de eerste plaats door hen dagelijks van koffie en thee te voor zien. De animo daarvoor was bij de Kanaal- wegbewoners zoo groot, dat men per gezin slechts vijf soldaten voor zijn rekening moest nemen. Ieder zorgt dus voor vijf militairen voor koffie en thee. In dit verband kan ook genoemd worden het initiatief van het op den Kanaalweg geves tigde dansinstituut „Mouton", dat de militai ren voor half geld noodigt en de dames vrij entrée verleent. Niet alleen in op den Kanaalweg, maar ook elders in de stad zijn dergelijke goede voor beelden te zien. Zoo wordt er in de groenten- handel van Amersfoort in de Molenstraat eiken dag een groote ketel met thee en koffie voor de soldaten, die in Tivoli zijn onderge bracht, gekookt en de jongens zijn er als de kippen bij om hun portie te ontvangen. Er zijn er zelfs, die beweren, dat het hun in Den Helder heel wat beter bevalt dan el ders. Hier wordt je knap behandeld door de burgerij, hier weten ze wat een soldaat toe komt, werd door meer dan een soldaat be weerd* Voor verschillende woningen in de Vla mingstraat kon men huismoeders zien, die met voorbeeldigen ijver, als het of het haar eigen kinderen, nummers op de kleeren der soldaten naaiden en verstelden wat stuk en gehavend was. Inderdaad er wordt in onze gemeente met hen meegeleefd. En als zich in iedere buurt waar onze jon gens ondergebracht werden, een comité zou vormen, zou het leven van de soldaten in onze stad nog heel wat prettiger worden. Meeleven met hen, die geroepen worden om aller be langen te verdedigen, is een eerezaak. Opgenomen om H uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 700.9 Temperatuur lucht: 18.9 Maximum temp. lucht: 21.9 Wind: richting O.N.O., kracht 2 Temperatuur zeewater 20.0 Licht op: 8.27 In ons blad van gisteren plaatsten wij een bekendmaking van den Burgemeester betref fende de distributie, waarin werd medegedeeld, dat de verkoop van voor distributie vatbare goederen (hieronder nader vremeld) kan plaats vinden onder uitdrukkelijke verplichting, dat iedere aflevering gedekt moet zijn door een af- leveringsbewijs. Wij laten hieronder volgen de desbetref fende beschikking van den Minister van Economische Zaken, welke geplaatst is in de Nederlandsche Staatscourant van 29 Augustus 1939, no. 168, en waarvan door de zorg van den burgemeester reeds exem plaren op onderscheidene punten in de ge meente en in de kruidenierswinkels zijn aangebracht. Zooals uit deze beschikking blijkt, mag men van de volgende artikelen, t.w. rijst, rijstebloem, rijstmeel, gemalen rijst, tarwebloem en tar wemeel, roggebloem en roggemeel, havermout, gort, vermicelli, macaroni en spaghetti, maizena, groene erwten en spliterwten, bruine boonen, witte boonen, capücijners en rozijn erwten, andere soorten gedroogde peulvruch ten, witte suiker, basterd suiker, slaolie, raap olie, boterolie en andere spijsoliën, bak- en braadvet, margarine, koffie, koffie-surrogaten, thee, cacao, harde zeep, zachte en vloeibare zeep, zeeppoeder, zeepvlokken, zeepschilvers, waschpoeder, alle soorten kaarsen, binnen een kalenderweek, slechts zooveel koopen als men normaal in een week verbruikt. Bij iedere af levering van deze artikelen moet door den leverancier een afleveringsbewijs gevoegd zijn. Vervoer van deze goederen is slechts toege staan als het afleveringsbewijs de goederen vergezelt. Wij vestigen er de aandacht van de koopers op, dat zij deze afleveringsbewijzen gedurende een termijn van tenminste drie maanden moeten bewaren en dat deze op eerste aanvraag aan de bevoegde autoriteiten moeten worden getoond. Met nadruk wijzen wij er op, dat goe deren, welke men binnen een kalender- week inslaat boven het normale weke- lijksche verbruik, zonder eenige formali teit zullen worden in bezit genomen. De opsporingsambtenaren hhebben te allen tijde toegang tot alle plaatsen, welke z(j voor de vervulling van hun taak wen- schen te betreden. De prysopdrijvings- en hamsterwet 1939 stelt op handelen in strijd met de voor schriften of nalatigheid in de naleving daarvan gevangenisstraf van ten hoog ste vier jaren of geldboete van ten hoog ste tienduizend gulden. En de schuilloopgraaf. Gisteren zijn de practische wenken voor luchtbescherming uitgereikt. Aan iedere wo ning moet zoo'n kaart bezorgd zijn. Mocht men haar niet hebben ontvangen, dan kan men dat heden opgeven aan ons kantoor en alsnog een exemplaar in bezit krijgen. Wij maken er nog op attent, dat men bij het maken van een schuilloopgraaf zich kan houden aan de afmetingen op de teekening aangegeven. Deze zijn juist, de op de teeke ning aangegeven schaal deugt echter niet, daar de oorspronkelijke schets verkleind is. Met de schaal houde men dus geen rekening. De heer D. Schaap, die langen tijd aan het Ankerpark een dansschool heeft geëxploiteerd, heeft nu zijn school overgeplaatst naar het centrum van de stad, en wel naar Keizer straat 27. Welke verbetering dit beteekent zal ieder begrijpen, die een vergelijking maakt met wat deze dansschool geweest is en wat zij nu is. Het kameridee is verdwenen, een zaal, waar ruimte is voor een dertigtal paren, is daarvoor in de plaats gekomen. Een zaal, met een gladde vloer, verschillende zitjes daarachter, een gelegenheid waar verfrissende dranken kunnen worden gebruik, omdat de heer Schaap in het bezit is van een vergunning B. De toegang blijft hoofdzakelijk beperkt tot leerlingen en oud-leerlingen! terwjjl verder enkele bekenden en introduce's toegang tot de danszaal hebben. Het geheel maakt een verzorgden, netten indruk. Een fraaie indirecte verlichting is aangebracht. In verband met een wijziging in het vaarplan behoort de correspondentie voor opvarenden van H.Ms. Onderzeeboot „O 19" met ingang van heden naar Batavia (Marine) te worden gezonden. Schetsen van een recruut Utrecht, 25 Augustus 1939. Na eenige dagen van intense spanning kwam eindelijk dan het verlossende bericht: Vóór mobilisatie!! Verstaat U het goed, verlossende in dien zin, dat het weten 'n zekere rust geeft na dagen van zenuwsloopende onzekerheid! Onze plaats van opkomst was Utrecht, waar ik na 'n zéér bewogen nacht bepakt en beladen aankwam. Het station vertoonde 'n ongewone drukte. Soldaten alsmaar soldaten. En wij dachten aan al deze jonge kerels, die werk en zaken over haast in den steek mbesten laten. Welk drama bleef verborgen achter eiken ransel? Wij wis ten het niet en wilden het ook niet weten. Aan 'n loods, waaraan eenige schilders met 'n optimistischen kijk, onderhoudswerken ver richtten, hing het bordje! 13e Comp. Pioniers. Onze oorlogsbestemming! Toen waren wij er dóór. We wisten! Er werd gelachen, gepraat, gescholden... en ook gevloekt, 't Was allemaal goed bedoeld. Goed bedoeld, omdat wij elkaar óp wilden beuren! 'n Tikje erg in den put zittende pionier werd uit z'n overpeinzingen gehaald met de vraag: waarom hij zich zoo druk maakte Z'n vrouw zou zoo'n eng ventje tóch een of anderen dag de deur uitgetrapt hebben! 't Was niet fijn opgemerkt, maar 't hielp. Na eenig heen en weer geloop kwamen wij terecht in 'n school. En wat 'n school! Licht, lucht en kleuren waarvan het blauw overheerschte, hetgeen ten goede kwam aan onze rust. De omstandigheden in aanmerking genomen boften we. Na de noodige formaliteiten gebeurde om ongeveer 'n uur of vijf het kostelijkste avontuur van den dag. Op dit tijdstop n.1. kwamen in de volste rust twee landstormers binnen met 'n gezicht van: Als 't nou niet voor elkaar komt, komt 't nooit meer voor mekaar! Na informatie bleek, dat deze twee in het bezit waren van 'n oproep gedateerd... April 1939. Aller verbazing! Op onze vraag, hoe ze in hemelsnaam nu kwamen, antwoordden ze, in allen ernst, dat ze toen van meening waren, dat het wel zoo'n vaart niet zou loopenü! We hebben gebruld. Twee kerels met geen goud te betalen. Ze worden vertroeteld en hoeven geen stap meer te doen. 's Avonds was het meest opvallende ver schijnsel het aantal kennissen. Dat zit schijn baar in de aantrekkingskracht van het uni form. Menschen, welke je anders nooit aange keken zouden hebben, informeeren naar je zaken. Dat wil zeggen, je intiemste zaken, zooals: Hoe vond je vrouw het? Wanneer je zou antwoorden, dat ze gekraaid had van pure blijdschap, zou het den arme drommels nog bitter zijn tegengevallen óók! Overigens goede verzorging. Burgers vragen ons op visite. Koffie, 'n radiotoestel, thee, melk, tijdschriften, boeken, enz. werden bij groote hoeveelheden binnen gebracht. Onzen dank hiervoor! Wij kruipen nu onder den wol óp het stroo, maar hierover 'n volgenden keer méér. W.i.j.o. Hoewel H. M. de Koningin den wensch te kennen heeft gegeven, dat op Haar verjaar dag feestbetoon achterwege zal blijven, be teekent dit natuurlijk niet dat men nu geen vlaggen mag uitsteken. Juist door het veel vuldig vlaggen kan men in deze moeilijke dagen zijn gehechtheid aan onze geëerbiedig de landsvrouwe zooveel mogelijk uiten. En blijkbaar is dit door de Heldersche bur gerij begrepen, want op een enkele uitzonde ring na, wordt er in de stad druk gevlagd. Het was nog vroeg, toen we hedenmorgen een kijkje namen en wij twijfelen er niet aan of ook de straten, die minder dicht met onze driekleur versierd waren, zooals b.v. de Spoorstraat, zullen in den loop van den mor gen wel een feestelijker aanzien gekregen hebben. Want hoewel het dan ook beter is om feestvertoon achterwege te laten, kunnen wij in onze harten de feestvreugde voelen, dat zij, die al het mogelijke in het werk stelt, om de politieke spanning te verminderen een jaar voor ons gespjiard is. Vlaggen kunnen wij op dezen dag, laat dan ook niemand achterwege blijven om de drie kleur uit te steken. De heer J. J. Schoeffelenberger, heeft het volgende schrijven gericht aan den Voorzitter van den Raad. Mijnheer de Voorzitter, Overtuigd zijnde van Uwe drukke werk zaamheden in dezen spannenden tijd, verzoek ik U hoogst beleefd, in de a.s. Raadsvergade ring van Dinsdag 5 Sept., direct na de instal latie van de leden van den Raad, dus alvorens U overgaat tot de verkiezing der Wethouders, een kort woord te mogen spreken en wel: le. Over de verkiezing der Wethouders; 2e. Bij het einde der vergadering, den Wet houder, den heer v. d. Vaart, te mogen ant woorden op diens persoonlijken aanval, in de Raadsvergadering van j.1. Dinsdag 22 Aug. Door verschillende welbekende omstandig heden, is het niet mogelijk gebleken een water- polowedstrijd op touw te zetten. Ook tegen de Bruinvisschen gaat F. M. dus vandaag niet te water. AANRIJDINGEN, DIE GOED AFLIEPEN. Op den hoek BinnenhavenNw. Brugstraat raakte gisteren een motorrijder den kluts kwijt door de geweldige drukte, die daar heerschte en reed pardoes het rijwielpad op. Een fietsende dame met een kindje achterop werd aangereden, doch wonder boven wonder liep alles goed af. De motor werd in beslag genomen. De bestuurder bleek niet in het be zit van een rijbewijs te zijn. Een tweede aanrijding had plaats op den Kanaalweg, waar een motorfiets op een hand wagen van de W. en L.-bedrijven liep. De motorrijder bekwam eenige schrammen. DE GEVAARLIJKE KLUFT. Ook het Helden der Zeeplein is niet zon der aanrijdingen gebleven. Een argeloos fiet sende dame werd daar aangereden door een jongmensch, dat met vervaarlijke snel heid de kluft afreed. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en botste op de dame. Met eenige schrammen en een onbeduidend yoetv.ondje kwam ze er af. Doktershulp. die ingeroepen was, bleek niet noodig te zyn Deze week publiceerde de Sportkroniek het programma voor 17 September, den eersten competitie-Zondag, als het tenminste moge lijk is. Het programma voor de daaropvolgende Zon dagen werd nog niet bekend gemaakt. Zooals men uit het onderstaande kan zien, heeft onze tweede klasser een thuiswedstrijd tegen Z.F.C. op het programma, een interes sant begin, dat wel een vol Tuindorp zal trekken. Onze derde klasser Helder trekt er eveneens tegen een oude bekende op uit, n.1. Bever wijk, ook dus een begin, dat vol voetangels en klemmen zit. Het programma luidt: 2e klasse A. D.W.V.Alcmaria Victrix. 'Alkmaarsche BoysW.F.C. O.S.V. 2Zeeburgia. H.R.C.Z.F.C. West-Frisia—A.F.C. Se klasse A. PurmersteijnK.V.V. De GermaanZaandijk. Z.V.V.A.E.D. Hollandia—Meteoor. Q.S.C.Succes. Se klasse B. Beverwijk^Helder. VEEL VOLK VAN URK VERTROKKEN. Hedenmorgen half 8 zijn met het s.s. Insula ongeveer 250 personen vertrokken om hun militaire plichten waar te nemen. Zeer vroeg in den morgen was als het ware heel Urk op de been om bij dit afscheid tegenwoordig te zijn. VERBODEN TE VISSCHEN. Enkele van onze groote motorvaartuigen, welke het bedrijf voor de kust van Texel en Terschelling aan het uitoefenen zijn, keer den heden weer in onze haven terug, om reden het voor deze kust verboden was ta visschen. Voor Urk is en wordt de materieels schade van dezen toestand zeer groot. ONGEKEND LAAG. Tengevolge van den Internationalen toe stand, waardoor het vervoer zeer bemoeilijkt wordt, liep de prijs van de kuilpaling heden middag terug tot 6 ct. per pond. Het moet nog nimmer voorgekomen zijn, dat de kuil paling voor een dergelijken prijs verkocht werd. URK, 29 Augustus. Door 31 vaartuigen werden heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 5500 pond kuilpaling, van 50620 ponl per vaartuig, prijs 69% ct., en 680 pond lijn- of beugaal, 1315 cent, alles per pond. BEVORDERING IN NEDERLANDSCH- INDIE 1 Februari 1939. Mariniers 2e kl. W. Tellier, G. Pronk mari niers le kl. 1 Maart 1939. Mariniers 2e kl. H. de Jager-, G. van Beije- ren Bergen en Henegouwen, G. E. A. de Jong, H. G. Hermans, P. Verdam mariniers le kl. 1 April 193a Korp.-telegrafist B. Kooij serg.-telegrafist. Matroos le kl. A. Mommaas kwartiermees ter. Matrozen 2e kl. G. v. d. Meer, A. de Koning, F. W. Wilstra, W. Marijnis, A. van der Meulen, B. Poncin, A. J. v. d. Gaag, K. Brouwer, P. van Eek, J. v. d. Meulen, J. Dekker, M. B. C. de Boer matrozen le kl. Matrozen 3e kl. B. A. J. de Koek, H. J. van Heusden, N. M. Ris, M. Pronk, B. Ger ritsen v. d. Hoop matrozen 2e kl. Stokers le kl. E. Kost, J. C. Hofmeijer, N. J. Hager, J. Hospes, J. A. Nagel, D. P. v. d. Sluijs stokers-olieman. Stokers 2e kl. P. Balk, J. Bosgraaf, L. A. Blankenstein stokers le kl. Stoker 3e kl. C. B. van Leeuwen stoker 2e kl. Voorts de navolgende mariniers 3e kl. tot mariniers 2e kl.: W. C. J. Teteroo Binkhorst, G. Vis, P. de Leur, A. H. Emmen, D. A. de Kever, J. P. Augustin, G. van Triest, A. J. v. d. Hout, W. Willeboordse, H. H. F. Siemers, H. van Wijk, J. C. Boske, J. Verbree, J. van Ekeren, J. Wattel, A. J. B. Pott, S. Knol, J. G. Frie- sema, H. van Faassen, P. Prins, R. 1)1. v. Broekhoven, F. B. Rijkaart, C. Willems, A. Neuss, H. Bot, L. Brink, M. Bosch, C. J. de Vos, J. Jongsma, G. J. Fisscher, L. Roubos, B. Pluijmer^ J. Grootveld, P. Overhof, B. G. v.v. d. Wekken, H. L. Wolf, B. Onstein, R.'de Bres, H. T. v. d. Coterlet, J. Buijze. Vervolg 1 April 1939. Mariniers 2e kl. H. v. d. Steen, C. Stuur man mariniers le kl. 12 April 1939. Korp.-telegrafist C. Braun serg.-telegrafist. 1 Mei 1939. Korp.-machinist G. Rookhuijzen serg.-ma- chinist. Konstabelsmaat P. T. Bugter korp.-konsta- bel. Telegr.maat J. Vos, H. Wieringa korp.-tele- grafisten. Hofmeestersmaat A. de Groot, J. W. van Dam korps.-hofmeester. Konstabelsmaat A. Teunissen korp.-konsta- bel. Matrozen 2e kl. A. Adriaanse, W. H. Hen driks, T. de Bruin, C. J. Jansen, A. Moer land, A. de Deugd, G. P. W. Jacobsson, J. Zwaan, P. Bijl, L. van Lavieren, J. Wagenaar matrozen le kl. Matrozen 3e kl. A. G. H. Bierens, C. R. Blom, C. J. Berrevoets, I. Hillen, J. Jens, H. de Jonge matrozen 2e kl. Stokers le kl. G. v. d. Brink. F. J. de Kooning, D. Wichard, Spindelaar stokers olieman. Stoker 2e kl. P. A. Kouwenberg stokaf le kl.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6