Centrums Hallen Wethouders verkiezing brengt groote verrassing JÜTTEIRTJ Raad te Texel Aftredende wethouders Kager en Vlaming niet herkozen CJ.M.V SPREUKEN 9:10#i J. B. PROOST Mevr. VELTRUYS-HUCHSHORH, LEVERINGEJUan III-2I een -en \l6& IM del**"*' 9. 14. 'Caicl 'Cattof Beirekkingen Betrekkingen Te huur Te koop Te koop Sv-tteAtjei100 pQt. v-eAÏcao-fiAumaAcU Vacantie - rhapsodie GEVESTIGD: AFWEZIG VERZEKERING Schaakclub „M0RPHY" Veiligheid Grossier met auto De nieuw benoemde wethouders Er van door fan Mens Vervoer T.E.S.O. Burgerlijke Stand van Den Helder De Texelsche Raad vergaderde gisteren in zijn nieuwe samenstelling, alleen wethouder Vlaming was niet present, hetgeen niet wei nig verwondering wekte, omdat de heer Vla ming zoo goed als nooit verzuimt. De Voorzitter stelde direct punt 1, Installa tie leden van den Raad, aan de orde. De eed werd hierbij afgelegd door de heeren Epe, Kager, Parlevliet, Leber, De Lugt, De Waard en Zoetelief. De belofte door de heeren Westdorp, S. Keijzer Jbz., Henkes, Westdorp, Dros en Bruin. De voorzitter gaf hierna een korte uiteen zetting, gegrond op de ervaring, die hij tot heden in den raad heeft gehad, hoe hij de juiste stemming in een goed functionneerend Raadscollege voor Texel gewenscht acht. Ver volgens werd de wethoudersverkiezing aan de orde gesteld. De heer De Waard verzocht evenwel voor eenigen tijd sluiting van de Openbare zitting. Dit verzoek werd toegestaan. Na heropening werd tot stemming overgegaan. Deze stem ming bracht groote verassing. Bij eerste stem ming werden uitgebracht op den heer Kager (aftr.) R.K., 5 stemmen, op den heer De Waard (Chr. Hist.) 7 stemmen, zoodat de heer De Waard was gekozen. Bij de tweede stemming werden uitge bracht 4 stemmen op den heer S. Keijzer Jbz. (Vrijz. Dem.) 1 stem op den heer Westdorp, zoodat de heer Westdorp (S.D.A.P.) is geko zen. Tot heden had noch de Chr. Hist. Partij, noch de S.D.A.P. een zetel in hét Tex. college van B. en W. De voorzitter wees na afloop der stemming op de groote verdiensten van den heer Vla ming, in het College van B. en W„ waarin hij onlangs 15 jaar zitting had ,bij welke gelegen heid spr. deze verdiensten reeds in het licht heeft gesteld. Verder wees Burgem. Kamp op de zeer prettige samenwerking in het Col lege van B. en W. met den heer Kager, die hierin 4 jaar zitting had. Verder richtte spr. even het woord tot de nieuw gekozenen, van wie waarschijnlijk veel gevraagd zal worden, nu de toestand zoo moeillijk belooft te worden. De heer Leber (R.K.) wees er op, dat bij de jongste verkiezing van Gemeenteraadsleden een kleine verschuiving in de partijverhouding heeft plaats gehad, waardoor nu de grootste partij in deze gemeente geen vertegenwoor diger in het College van B. en W. meer heeft; spr. betreurt dit vooral omdat dit in deze moeilijke tijden tot eigenaardige consequen ties kan leiden. Ook betreurt spr. het, dat een van de gekozen wethouders nu juist een lid is dat nog nooit zitting in den raad had, terwijl de tweede alleen nog maar een 4-jarige loopbaan als raadslid heeft. De heer De Waard dankt de personen, die op hem gestemd hebben, voor het vertrou wen in hem gesteld. Spr. is zich ten volle de zware taak bewust, die hem hierdoor op de schouders is gelegd. Hij hoopt evenwel de kracht te verkrijgen, die voor het vervullen van deze taak noodzakelijk is. Niet alle raads leden hebben natuurlijk op mij gestemd, ver volgde spr., doch het is mijn doel ai de zaken objectief te bezien en de belangen van ieder zonder onderscheid te dienen. De heer Westdorp wijst er op, dat de uitslag van deze stemming hem, zooals zeker wel iedereen in deze gemeente, eenigszins heeft verrast. Wij hadden contact met de verschil lende groepen voor deze verkiezing gehad, evenwel niet met het gewenschte resultaat. Het spijt hem althans zeer, dat de heer Kager niet meer in dit college zitting zal hebben. Ook hij hoopt de kracht te vinden om de op gelegde taak naar behooren te vervullen en wenscht van harte, dat zijn capaciteiten zich flink voor deze nieuwe functie zuilen ontwik kelen. De heer Parlevliet zegt, dat zijn fractie (Gem.belangen) gaarne een zetel in het Col lege van B. en W. had bezet; dit konden wij ditmaal niet bereiken, doch wij hopen, dat men in de volgende 4 jaren zoo over ons werk vol daan zal zijn, dat men ons dan wel zulk een zetel zal geven. De heer Kager (r.-k.) richt eerst fnkele woorden /an hartelijken dank tot den burge meester voor de uitstekende samenwerking in het College van B. en W. en deelt mede, dat zijn fractie steun had gezocht bij de partijen, waarmede tot dusver was samengewerkt; het is anders geloopen dan men had gehoopt. Spr. vindt het ook jammer, dat een der grootste partijen nu niet vertegenwoordigd is in het College van B. en W. en richt verder een bizon der woord van dank tot den secretaris, den heer Jonker, die hij dikwijls in zijn drukke werkzaamheden heeft moeten storen, doch die hem altijd met de grootste bereidwilligheid is tegemoet getreden. Ook bracht hij dank aan de gemeente-ambtenaren, in t bizonder den Directeur van Gemeentewerken en den Ge meente-Ontvanger. Spr. wijst er tenslotte op, dat het voor zijn gezondheid (gezien zijn drukke werkzaamheden) beter is, dat hij niet is herkozen. De heer De Lugt vindt het jammer, dat de raadsbeslissingen hier zoo afhankelijk zijn van persoonlijke veeten. Aan de orde kwam de voorloopige vast- ling gemeenterekening. Vastgesteld op: Gewonen dienst: Inkomsten 367258,58 Uitgaven 359571,49 Saldo 7787,09 Kapitaaldienst: Inkomsten 685878,40 Uitgaven 683439,64 Saldo 2438,76 De rekening was nagezien door de heeren Parlevliet, Leber en Bruin. Volgde goedkeuring van de Rekening Wees huis. Nagezien door de heeren Epe, De Lugt en Bruin; en Armbestuur, nagezien door de heeren Dros en Henkes. Als punt 6 werd aan de agenda toegevoegd: Ruiling en verkoop van gronden in Eierland. Zooals in een vorige vergadering reeds is medegedeeld, zijn onderhandelingen gevoerd met betrekking tot transactie van gronden ge legen aan den eersten Dwarsweg in Eierland. Het Rijk acht het n.1. gewenscht, dat, ten dien ste van het Militair Luchtvaartverkeer beschikt aan het vliegveld, groot 0,89,10 ha (eigendom van mej. Wed. H. Rikkenberg en Zoon) en 0,26,95 ha (eigendom van mej. Wed. A. Eelman en kinderen). De eigenaren hebben zich bereid verklaard de gronden en de daarop staande ge bouwen af te staan, als zij nevens bepaalde vergoeding in eigendom zullen ontvangen een stuk grond gelegen aan de Zuidzijde van genoemden Dwarsweg ('t z.g. Schoolwegje eigendom van de Gemeente) benevens een daarop voor ieder te bouwen woning, model woning als thans van de Landarbeiderswet worden gebouwd. De gemeente krijgt van het Rijk voor ver koop etc. 9000.aan mej. Rikkenberg moet betaald worden 3850.en 200.en aan mej. Wed. Eelman 2500.en 100.is 6650.De onkosten worden verder geraamd op 250.De gemeente ontvangt dus voor 1 ha land ongeveer 2100.er blijft ter plaatse nog genoeg grond over voor eventueele uitbreiding school en aanleg van speelterrein en Schooltuin. Even wordt voor besprekingen over deze zaak de openbare zitting gesloten. Na heropening wordt medegedeeld, dat voor eventueele stijging van de bouwkosten nog 250.zal worden uitgetrokken. Voor de rondvraag vraagt de Voorzitter een crediet voor Kosten Distributie en Luchtbe schermingsdoeleinden. De heer Epe wil gaarne een bedrag hooren. De Voorzitter zegt, dat dit niet kan worden genoemd; hij wil gaarne bij iedere Raadszitting dit punt nader bespre ken. De heer Bruin wenscht, dat de maatrege len in deze zaak goed worden uitgevoerd. De heer Zoetelief zou personen die uitgebreid lager onderwijs hebben genoten en die werkloos zijn voor adm. in dezen tijd aanstellen. De Voor zitter zegt, dat er geen perspectief in zulk een functie zit zoodat het lastig zal zijn goedkoop personeel te vinden. Verder deelt de Voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt schuilloopgraven bij de scho len te maken en een Roode Kruisvertrek in te richten. De Voorzitter deelt vervolgens nog mede, dat B. en W. een verlof hebben verleend aan me]. G. Eelman, onderwijzeres te De Waal, die een benoeming voor een jaar heeft aanvaard aan een Bijz. School te Leiden. Een benoeming aan zulk een Bijz. School moet steeds aanvangen met een jaartijde. In de vacature zal worden voorzien. Bij de rondvraag brengt de heer Parlevliet de opvordering van paarden in bespreking, de wijze waarop dit is geschied, heeft veel ont stemming onder de landbouwers verwekt. De Voorzitter zegt, dat er van de zijde van de ge meente weinig aan valt te doen, men wist niet welk soort paarden niet in aanmerking kwam, bij een eventueele herhaling zal de zaak ver moedelijk anders worden geregeld. De Voorzitter wijst verder nog op de heuge lijke gebeurtenis in het Vorstelijk Huis en op de sympathieke wijze waarop de geboorte van Prinses Irene is gevierd in deze gemeente. Ten slotte bespreekt de Burgemeester de aankomst van de militairen in de gemeente. De houding van manschappen en meerderen is zeer correct geweest en ook de houding van de burgerij. Spr. deelt nog mede, dat het doel is voor de militairen een tehuis te stichten, waar ze kun nen verblijven in hun vrijen tijd. De gelden hiervoor zullen evenwel door de burgerij moe ten worden bijeengebracht waarvoor dezer dagen een collecte zal worden gehouden. De Voorzitter vroeg aa nden raad vergunning als voorbeeld uit de gemeentekas hiervoor 25. te mogen uittrekken. Hiertegen waren geen be zwaren. Verder wijst de Voorzitter op de voor beeldige samenwerking met de militaire autori teiten in het bizonder met den Commandant Kapitein Schol. Hierna volgde sluiting. Den leden wordt bekend ge maakt, dat de C. J. M. V. haar vergaderingen hervat heeft. De zalen zijn weder normaal beschikbaar. HET BESTUUR. PIANO- EN THEORIELESSEN. Hervatting der Lessen 5 September. WESTSTRAAT 94 - Telef 535 M. J. E. KETTLER, Tandarts, WESTSTRAAT 86. Tel. 915 Spreekurendagelijks 1— 3 en 78. Zaterdags 1 2. Arts as. DONDERDAG speciale Marine-tarieven Assurantiekantoor Koningstraat 90 Hervatting der clubavonden op heden Woensdag 6 September in het Kegelhuis Heldersche Mondorgel- en Accordeonvereen. „Bravo" Woensdagavond 7 u. Jeugdafdeeiing 8 u. algemeene repetitie Lokaal Hoogstraat Het Bestuur geeft rust Voor slechts f 3 per jaar huurt U een loket in de brand-, inbraak- en scherf- vrije kluis van de NUTS- SPAARBANK. Uw papieren van waarde effecten, acten, polissen, e.d. steeds veilig op geborgen! Doe het nu! Het geeft U rust! ALTIJD GOEDKOOP 2 pracht Bloemkolen 15 ct 2 Roodekolen 10 ct. Uien 4 of 3 pond 10 ct. Beste Aardappelen 6 K.G. voor 25 ct. 25 K.G. 85 ct. geen bonken of klein. Jan in 't Veltstraat 120 1e Vroonstraat 33—39 Rekeningen, wegens In het tyd- va 25 t/m 31 Augustus 1939 aan bovenvermeld onderdeel ge dane leveringen, worden door den administrateur (adres Veldpost, Stelling Den Helder), spoedig ingewacht. Den Helder, 5 September 1939. De Burgemeester van Den Helder, RITMEESTER. Wegens militairen dienst zoekt Banketfabriek te Amsterdam voor ingevoerd artikel voor Rayon Alkmaar, Den Hel der, Hoorn en omstreken. Br. lett. E.R.N., Nijgh Van Ditmar's Adv. Bur., A'dam C. Wegens omstandigheden ie huur SPOORGRACHT 29 4 De heer S. de Waard is vier jaar geleden als lid der Christ. Hist. Partij gekozen als lid van den Raad dezer gemeente. In de afge- loopen 4-jarige raadsperiode heeft hij zich uit stekend in de gemeentezaken ingewerkt, zoo dat wij mogen verwachten, dat de heer De Waard zich met veel ijver aan zijn nieuwe functie zal geven. De heer De W. is van Texelsche familie, hoewel hij in Duitschland is geboren, n.1. te Duisburg, op 3 Dec. 1905. Deze benoeming brengt voor dezen nieuwen wethouder een groote verandering. De ge kozene was n.1. dezer dagen als militie-plich- tige opgeroepen en vertoefde buiten de ge meente. Vermoedelijk zal het gevolg van de verkiezing tot Wethouder ontslag uit den militairen dienst met zich brengen. De heer Westdorp is bij de Raadsverkiezing in Juni voor 't eerst als raadslid gekozen, als plaatsvervanger van den heer Dogger, in de raadsfractie van de S.D.A.P. Ook de heer Westdorp is niet op Texel geboren, n.1. te St. Annaland in Zeeland, op 22 Dec. 1892. De heer Westdorp vertoeft evenwel reeds vele jaren in deze gemeente en staat bekend als uiterst correct en welwillend, met wien het prettig is samen te werken. De heer Westdorp is in Eierland n.b. De Cocksdorp woonachtig en heeft zich vooral verdienste lijk gemaakt als lid van het Kleedingscomité voor werkloozen. ZAALBERG dekens, zijn heerlyke, lichte poreuse dekens. Gaat NU over tot aanschaffing van zoo'n pracht deken. De prijzen vallen erg mede. Er zijn goedkoper dekens maar geen betere. En „goed koop" is vooral met dekens duurkoop. ZAALBERG is in staat door een zeer grote productie welke over de gehele wereld verkocht wordt, de laagst mogelijke prijzen te noteren Een echte ZAALBERG-deken kost, 2-persoons, 150 X 200 75 170 X 210 11. 75 190 X 230 75 ink.-comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat Gevraagd een flink Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar, z.s. k. w. Aanmelden na 8 uur n.m. Adres: Violenstraat 38. En wilt U hem gauw terug hebben? Geeft dan nog heden Uw op. De kosten? Gering! aangeboden Gevraagd een flinke LOOPJONGEN Adres: London, Wijnhandel, Van Galenstraat. Mevr. KETTLER, Weststr. 86 vraagt FLINK DAGMEISJE v.g. g.v., zelfst. kunn. werken, niet onder 18 j. Salaris 25, p. maand Aanm. tusschen 89.30 uur 's avonds. Gevraagd CHAUFFEUR leeftijd 1820 jaar. Briev. met opg. v. loon ond. no. 329 bur. v. dit blad. DAGDIENSTBODE gevr. voor direct of later in gezin met 1 kind. Brieven onder no. 330 bur. van dit blad. Gevraagd een FLINKE JONGEN hoog loon. Violenstraat 69. FLINK MEISJE gevraagd. Adres: Singel 27. gevraagd NET MEISJE b. z. a. voor 3 dagen in de week. Brieven onder No. 333, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Te huur flink Burgerwoonhuis, Kroonstraat 23, 5.50 p. week, w. vrij. Adres: M. DE GROOT, 2de Vroonstr. 97, Den Helder. Te huur moderne HEERENHUIZEN aan de Javastraat. Te bevragen BAKKER, Rozenstraat 13. aangeboden Te koop: Goed onderh. Kamer kachel, 2 oud-Holl. Stoelen en 12-els Vloerkleed. Adres: Van Galenstraat 80. Waschmachine met wringer (Velo), mooi Fornuis, kleine maat, 2 Fauteuils, 4 St., leer, gr. Spiegel, 2 m hoog. Hoofdgr. 24 Te koop wegens plaatsgebrek een Kachel, zwart geëmailleerd en een Gasoven, wit emaille. Bevragen Spoorstraat 79. gevraagd FLINKE DIENSTBODE gevraagd. Banketb. Luc. v. d. Bogaerde, Keizerstraat 21. Te koop gevraagd een nette INBOEDEL, door particulier. Brieven' onder No. 335, aan het Bureau van dit blad. Door de booten van T.E.S.O. werden ver voerd in de maand Juli: 24496 passagiers, w.o. 5846 in de le kajuit en 18650 in de 2e kajuit; 8920 rijwielen, 712 auto's; in de maand Augustus: 36260 passagiers, w.o. 9108 in de le en 27153 in de 2e kajuit; 13461 rijwielen, 882 auto's. Het passagiersvervoer bedroeg dus in de maanden Juli en Augustus tezamen 60756, d.i. 4505 passagiers meer dan in dezelfde maanden van 1938, toen vervoerd werden 56.251 passa giers. Het vervoer van militairen is in deze ge- kan worden over perceelen grond grenzende tallen niet medegerekend. XVII. Zaterdagmorgen. Ik word gewekt door éen stevig Wilhelmus, dat via de luid spreker in m'n oren dringt. Met één sprong sta ik naast mijn echtelijke spon de, en steek m'n kop door het venster. Ha! Daar zie ik ons prachtig rood-wit blauw wapperen in de ochtendwind! En meteen wèèt ik, dat er een heugelijke ge beurtenis heeft plaatsgevonden! Ik zie den melkboer op z'n driewieler en ik schreeuw: „Wat is 't „Een dochter!" „Alles goed?" „Best!" Zo, beste vrienden, gewerd mij in Huis duinen de geboorte van Prinses Irene... Een paar uur later lopen we door Den Helder. Want ik was erg nieuwsgierig, hoe deze Marine-stad bij uitnemendheid zou rea geren op deze blijde gebeurtenis! Uit de aard der zaak begreep ik wel, dat er hier behoor lijk gevlagd zou worden maar dat 't zó zou worden, daar had ik niet van terug. We wandelden via de Polderweg en Sluisdijk straat naar het centrum, en keken onze ogen uit! Want dat overtrof alles, wat ik in Amsterdam gewend was! Natuurlijk wordt er bij ons gevlagd; en 't is een prachtgezicht, op hoogtij-dagen b.v. langs de Heeren- en Keizersgracht te gaan. Waar van de ernstige, middeleeuwse gevels der patriciërshuizen het dundoek neerhangt in lange banen van rood en wit en blauw, sta tig, deftig. En waar de hoofdstraten èèn ge juich zijn van kleuren, dat als een regenboog welft boven de hoofden der voorbijgangers. Maar wat in Amsterdam toch iets kils geeft, dat is het sporadische gevlag in de volks buurten. Hoe anders zag ik dat bij U, Helderse vrienden. Al miste ik hier de meterlange geveldekkende vlaggen der gegoede burgers, huis aan huis waaide het rood-wit-en-blauw! In al de straten, welke wij die ochtend door liepen ontbrak geen huisje! En dat gaf aan 't geheel het onmiskenbare karakter van een volksfeest, waarbij niemand achter wil blijven. En dat ik niet alleen verwonderd bleek, bewijst wel het volgende. Wij waren in ge zelschap van een Zaanse familie, die ook in Huisduinen gelogeerd was, op stap gegaan. En die keek eveneens de ogen uit! ,,'t Is hier huis aan huis raak!" constateerde onze Zaan- kanter. En omdat 't huis aan huis raak was, en omdat wij in Amsterdam maar niet kunnen komen tot een volksfeest in de ware zin van het woord zo heb ik deze aparte gelegen heid niet ongebruikt voorbij willen doen gaan, om eens te kijken hoe U feestviert. En ik verzeker U, dat ik critisch geladen was! En ik wil eerlijk verklappen, dat ik er niet heel veel verwachting van had... Een stad vol marinemenschen, nou ja ze vlag gen niet kwaad... maar je moet es goed op letten vanavond, als 't donker wordt. Dat zal wel zo'n afschuwelijke hos-partij worden, zon der hetwelk de Amsterdamse jeugd blijkbaar geen feest kan vieren... Want feestvieren, geachte vrienden, dat is een kwestie van cultuur en be schaving. En van organisatie tevens. Ik zou het willen noemen: een gebonden on gebondenheid. Men moet zich v r ij voe len, men is in een prettige stemming, men wil alle besognes èèn keer van zich zetten. En dan is 't de taak der organisa toren, dat in de juiste banen te leiden. Zaak is het dus, dat men daarbij het pu bliek iets voorzet, iets, dat hen bezighoud. Dat werkt op hun fantasie, dat het oog boeit en het oor streetl. En ik kan niet anders zeggen, dan dat wij in Mokum nog steeds niet de juiste middenweg daartoe gevonden hebben. Natuurlijk zijn er in een metropool als Amsterdam is, ontzaggelijke moeilijk heden. Maar dat wij, ondanks de vele zorgen van overheids en particulieren tevre den zijn, mag ik niet beamen. En zo stapten we diezelfde Zaterdagavond wèèr door Den Helder. We lieten ons neer in een lunchroom, we fuifden bescheiden maar lekker, ik liet m'n telgen nèt zoveel taartjes eten als 't decorum toeliet, we liepen door de Koningstraat, we aanhoorden de stem van den Reus voor 't kantoor van de Helderse Courant, we kochten een mals, gerookt pa linkje, we bikten dat op in het Julianapark, we kregen dorst, we zochten heil in een decente inrichting, ik dronk koel lager, de rest ranja, we bewonderden de verlichting langs de Kanaalweg, we aanzagen de werke lijk goed geslaagde fontein en stonden voor het Raadhuis. Aha! dat Raadhuis! Hei-beschenen door flootlight stond daar dat goed-geproportion- neerde bouwwerk, het enige „klassieke" bouwwerk in Uw stad. En er vóór, op de vlakke bestrating, danste jong-Nieuwediep op de nieuwste „schlagers", die een luidspreker uitbulkte. En het had mij niet verwonderd, wanneer de Burgemeester zelf op het balcon was getreden, om als een volleerd ceremonie meester het tempo aan te geven... Ik danste op de zoete tonen van Straus' „Donauwellen" met m'n dochter mee, en ik betreurde 't, dat er geen echt, Amsterdams pierement daar voor 't Stadhuis was opge steld. Want mechanische muziek is toch zo dood als een pier. Had daar een orgel ge staan: misschien danste ik er nóg! Maar 's Maandagsavonds... STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Tabinta, t., 4 Sept. v. Batavia. Oranje, 5 Sept. v. Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Cottica, 6 Sept. te Amsterdam. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Djambi, 4 Sept. te Seattle. JAVA—NEW-YORK LIJN. Salabangka, 5 Sept. v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe, t., 5 Sept. te Genua. Bantam, u., 5 Sept. te Belawan. Garoet, u., 3 Sept. te Batavia. Kota Gede, u., pass. 5 Sept. Ouessant. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 5 Sept. te Amsterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 4 Sept. te Baltimore. Damsterdijk, 4 Sept. v. Londen. Edam, 2 Sept. v. Tampico. Statendam, 5 Sept. v. Rotterdam. Westerland, 4 Sept. v. Southampton. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u., 4 Sept. v. Takorade. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alkaki, t., 4 Sept. v. Rio Janeiro. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandOost-Azië Lijn). Serooskerk, u., 5 Sept. op 60 mijl Z.W. van Lissabon. Meerkerk, u., 3 Sept. v. Singapore. HollandAfrika Lyn. Bloemfontein, u., 4 Sept. te Beira. Klipfontein, u., 4 Sept. te Kaapstad. Van 5 September 1939. OVERLEDEN: W. F. NIERKES (m), 60 j.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 4