Engelsche vliegtuigen „Als één man om den troon van Oranje" Koning Leopold krijgt boven ons land buitengewone volmachten Voldoening te Berlijn De voorraden der winkeliers In schuilkelder gestikt „Frankrijk en Engeland vechten zonder élan" Versterking van het Roode Leger Engeland zal niet nalaten haar ernstige verontschuldiging aan te bieden Eerste Kamer Een rede van den voorzitter onder groote stilte en staande aangehoord Bekneld tusschen auto en regenput Steekpartij om een vrouw 481ste STAATSLOTERIJ VRAGEN AAN DEN ENGELSCHEN GEZANT TE DEN HAAG. „Het Engelsche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken heeft mij drie dagen geleden telegrafisch geinstru- eerd de mannen van dc pers bijeen te roepen om hun te verklaren waarom Groot Brittannië den oorlog is ingegaan. Ik denk, dat gij de re denen, die tot dit besluit hebben ge leid beter kent, dan ik zelf en dat het een beleediging van uw intelli gentie zou zijn, wanneer ik zulk een uiteenzetting zol geven, Ik geef u daarom de gelegenheid mij vragen te stellen over punten, die u nog niet duidelijk zijn." Zoo sprak de Britsche gezant te 's-Gra- venhage, sir Neville Bland, hedenochtend de journalisten toe, die op zijn uitnoodiging op de Britsche legatie bijeen waren. Het vliegen van Engelsche vlieg tuigen boven ons land. Gevraagd werd hoe de gezant dacht over het vliegen van Engelsche vliegtuigen bo ven ons land. Sir Neville Bland zeide in zijn antwoord op deze vraag, dat het be richt, dat dit gebeurd zou zijn, zulks was hem telefonisch medegedeeld door den heer Snouck Hurgronje van het departement van buitenlandsciie zaken hem niet on aangenamer verrast had dan de Nederland- sche journalisten: „Ik kon het eerst niet gelooven, omdat onze militaire vliegers de strengste instructies hebben gekregen om de Nederlandsclie neutraliteit te eerbiedigen. De Nederlandsclie regeering liet echter niet na met bewijzen te komen en heeft haar gezant te Londen opdracht gegeven de ver- eischte stappen bij de Britsche regeering te ondernemen Verder merkte Sir Neville Bland op, dat het zicht voor vliegers in den nacht van Zondag op Maandag practisch nul was geweest, zoodat een vergissing, mocht deze zich hebben voorgedaan, daardoor wel te verklaren kon zijn. Nadat de gezant, die in een andere kamer aan de telefoon was geroepen, in de kamer, waar hij de journalisten ontving, was terug gekeerd, deelde hij mede zoojuist door het Foreign Office te Londen te zijn opgebeld. Twee punten zeide hij vooral duidelijk te willen maken over de kwestie van het vliegen van Engelsche piloten boven ons grondgebied (over deze kwestie was het te lefoongesprek gevoerd). In de eerste plaats, wanneer voor de Britsche regeering bewezen is, dat eenigen van haar vliegers inderdaad boven Nederland hebben gevlogen, dan zal de regeering van Zijne Majesteit niet nala ten haar ernstige verontschuldiging aan de Nederlandsche regeering te betuigen. In de tweede plaats hebben de Nederlandsche militaire autoriteiten vastgesteld, dat deze vluchten zijn uitgevoerd telkens door drie machines tezamen. Wanneer dit zoo zou zijn achtte de gezant het uitgesloten, dat Britsche vliegers dit zouden hebben gedaan aangezien de Brit sche vliegers geen opdracht hadden in groepsverband te vliegen maar uitsluitend en alleen tot opdracht hadden „Single Flights" uit te voeren. Wanneer dus zou komen vast te staan, dat in den nacht van Zondag op Maandag alleen overtredingen tegen onze onzijdigheid zouden zijn begaan door groepen van drie vliegtuigen dan zou niet de Britsche maar de andere partij daaraan schuldig moeten zijn. De kwestie is echter nog in onderzoek en een defini tieve conclusie is bijgevolg op het oogenblik nog niet te trekken. Op een andere vraag antwoordde de ge zant, dat bet hem bekend was dat 6 millioen strooibiljetten door Britsche vliegers zijn uitgeworpen. Hij kon niet zeggen of de bil jetten, die bier te lande zijn gevonden de zelfde waren als die door de Britsche vlie gers zijn verspreid, aangezien bij geen voor beeld van een hier gevonden biljet gezien had. Aan het afleggen van uitdrukkelijke verklaring, dat Groot Brittannië onze onzijdigheid zal eerbiedigen, heeft de Britsche regeering nim mer behoefte gehad. „Er is immers niemand uwer, die gelooft, dat mijn land de onzijdigheid van uw land niet in beginsel zou wenschen te eerbiedigen", aldus sir Neville. Tenslotte deelde de gezant eenige bijzon derheden mede over de reis van sir Neville Henderson, den teruggeroepen Britschen ambassadeur te Berlijn. Gisteren bereikte ham het bericht, dat de Batavier IV in Gravesend werd vastgehouden. .Aan boord van dit schip bevond zich dr. Kordt, de Duit sche zaakgelastigde te Londen, die op de terugreis naar Berlijn was. Aan dit bericht was de niededeeling verbonden, dat sir Ne ville Ilendcrson en zijn staf niet eerder het Duitsche territorium zouden mogen verla ten voordat de Batavier IV in Nederland sche territoriale wateren zou zijn aangeko men. Dank zij het intermediair van de Nederlandsche regeering is het nu gelukt (de Batavier is inmiddels in onze territo riale wateren aangekomen), dat Sir Nevil le Henderson en zijn gezelschap Nederland zijn binnengekomen, vermoedelijk zal Sir Neville Henderson doorreizen naar Botter dam en vandaar naar Den Haag om aldaar de eerste scheepsgelegenheid naar Engeland af te wachten. „Zijn complicaties, die zich thans bij het vertrek van de verschillende diplomatieke vertegenwoordigers van de oorlogvoerende partijen hebben voorgedaan met ongebruikelijk,,' luidde een vraag. „Heel ongebruikelijk" antwoordde sir Ne- vile Bland en hiermede was het onderhoud ten einde. t-lr W. L. Baron de Vos van Steenwijk In de gistermiddag gehouden vergadering van de Eerste Kamer, waarbij het voltal lige kabinet achter de regeeringstafel was gezeten, werd door den voorzitter, mr. W. L. baron dc Vos van Steenwijk, de volgende rede uitgesproken, welke onder groote stil te en staande werd aangehoord. Oorlog, vrede? Vraag, die lange, lange maanden milli- oenen mcnschen bezig hield en benauwde. Het antwoord is thans gegeven. Oorlog. Immers hebben machtige staten hunne wapenen nu in de weegschaal geworpen en zullen er mogelijk meerdere volgen. Tot ecne vreedzame oplossing der han gende kwestiën is het, helaas, niet geko men. Eerbiediging van anderer rechten bleek somwijlen ver te zoeken. Het zal Neerlands roeping zijn in dezen hachelijken tijd. tijd van geestelijke verwor ding. te trachten het internationaal rechts besef wederom op te houwen. Van de oorlogsweeën zullen ten deele mede slachtoffers zijn dc staten, die in den losgebroken strijd luinnc volstrekte neutra liteit willen handhaven. Ten deelc? Gode moge het gehengen. Want geen oogenblik niae worden voorbij gezien. dat die handhaving hen kan nopen naar het zwaard te grijpen. Hoe groot echter de rampen, welke over ftns komen, ook mogen zijn, welke offers van goed en bloed ook zullen worden ge vorderd, één troost is er afdoende God regeert. Brenge deze zekerheid de volkeren der aarde, bovenal onze natie, in deze aangrij pende ure tot verootmoediging en gebed. Als één man staat zij om den troon van Oranje. Schenke de Heere Harer Majesteit onzer geëerbiedigde Koninginne in deze zorgelij ke tijden Zijne leiding bij het volbrengen van hoogstderzelver, zoowel wat het bin nenland, als wat het buitenland betreft zoo omvangrijke en moeilijke taak. En moge het volk van Nederland het David nazeggen: „Laat ons toch in de hand des Hoeren vallen, want Zijne barm hartigheden zijn vele". Het antwoord van minister De Geer. In zijn antwoord op de rede van den voor zitter wees minister De Geer op het hoogst ernstige en zorgelijke van de huidige om standigheden. Ik hen overtuigd, aldus Jhr. De Geer, en het blijkt reeds uit de zooeven door u, mijn heer de voorzitter, gesproken woorden, dat ook in deze kamer de ernst van den toe stand diep wordt beseft. Gelukkig is het beroep dat de regeering in dit donkere uur op de eendracht van ons volk en op aller steun en medewerking heeft gedaan, tot dusver niet onbeantwoord ge bleven, terwijl alle teekenen er op wijzen, dat die goede geest zal worden bestendigd en nog in kracht toenemen. De regeering zal daardoor in staat zijn ook onder de grootste moeilijkheden haar zware taak met opgewektheid te vervullen en haar duren plicht te doen zoowel tegen over het eigen volk als tegenover de oor logvoerende mogendheden, die op de ge strenge en volledige handhaving onzer neu traliteit onder alle omstandigheden mogen en kunnen rekenen. toekomst van ons werelddeel is onzeker. Maar onzeker behoeft niet te zijn de vast beradenheid en de offerzin, waarmede wij dezen hangen tijd ingaan, noch het vertrou wen op hem, wiens wegen hooger zijn dan de onze en die een rijken zegen kan leggen ook in de zwaarste beproevingen. ALLE PARTIJEN ACHTER DE REGEERING. Vijf dringende wetsontwerpen aangenomen. In twee dagen hebben beide kamers dej Statcn-Generaal vijf voor den huidigen, ge vaarlijken toestand noodzakelijke wetsont werpen tot wet gemaakt. De ontwerpen regelen met betrekking tot de geneeskundige voorziening onder de burgerbevolking in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden; wijziging van de Beurswet 1911; het buitengewone crediet van 00 mil lioen gulden op de begrooting van Econo mische Zaken; onder de wapenen blijven van dienstplichtigen en doen voortduren van den bij Kon. Besluit verklaarden staat van oorlog, welke ontwerpen Maandag door de Tweede Kamer waren aanvaard, zijn gistermiddag door de Eerste Kamer eveneens zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Aan het slot der vergadering verklaarden alle fractievoorzitters dat de regeering in haar strijd voor onze onafhankelijkheid en neutraliteit onder alle omstandigheden op alle in de Kamer vertegenwoordigde par tijen kan rekenen. De minister-president, de heer de Geer, uit zijn dank voor den toegezegden steun. Hij zegt te hopen, dat het optreden van de nationaal-socialisten op den duur zal kun nen leiden tot opheffing van de uitzonde ringsmaatregelen. Nog deze week opgave doen. Het Centraal Distributiekantoor maakt aan de winkeliers bekend, dat het bij het uitvoeren der distributiemaatregelen in de bedoeling ligt, hen hierbij zooveel mogelijk in te schakelen. Voorshands wordt alleen een enquête ge houden naar de omzetten en voorraden van verschillende levensmiddelen en enkele ar tikelen van huishoudelijken aard, teneinde een overzicht te verkrijgen van den stand van zaken. Om ingeschakeld te worden bij de distri butie, is liet nu echter noodzakelijk, dat alle winkeliers en andere handeldrijvenden, die de in het enquete-formulier vermelde arti kelen aan het publiek verkoopen een derge lijk formulier volledig invullen. Het betreft hier de volgende artikelen: Rijst, bloem en meel, grutterswaren, ge droogde en peulvruchten, suiker, oliën en vetten, koffie, thee, cacao, zeep en kaarsen. Diegenen onder de winkeliers, die alsnog geen enquete-formulier ontvangen hebben, kunnen zich ter bekoming hiervan tot hun gemeentebestuur richten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de indiening dezer enquêteformulieren in den loop dezer week moet beëindigd zijn. Hilversummer ging ondeskundiq te werk. Een inwoner van Hilversum, de heer B. is gistermiddag om het leven gekomen, toen hij op ondeskundige wijze bezig was een schuilkelder te graven. In den tuin van zijn woning aan den mid denweg lag een betonnen plaats, de vloer van een voormalige garage. De heer de B. had onder de plaats een ruimte uitgegra ven en den weggewerkten grond op het be ton gebracht. Daardoor werd de plaat aan een overmati- gen druk onderworpen. Op een zeker oogen blik, omstreeks twee uur, begon het beton te zakken, den hr. de B., die zich juist in zijn kelder bevond, bedelvende. Omwonen den., die het ongeluk zagen maakten onmid dellijk alarm. Een. aantal agenten, bijge staan door militairen, toog daarop aan het werk om den heer de B te bevrijden. Eerst na twintig minuten graven had men het slachtoffer bereikt. Twee geneesheeren stelden pogingen in het werk om de levensgeesten op te wekken, doch mochten hierin niet slagen. Zesjarig meisje vindt jammer lijken dood. Gisteravond omstreeks half zeven is op een erf, gelegen voor een rij huizen aan de Ouderkerkerlaan te Ouderkerk aan den Am- stel, een tragisch ongeluk gebeurd, waarhij een zesjarig kind den dood vond. Het kind, een zesjarig dochtertje van de familie De Gans, speelde voor het ouderlijk huis. Zij hield zich op in de nabijheid van een regenput, toen een vrachtauto, waar van de bestuurder geen rijbewijs had, het erf wilde verlaten. De auto reed achteruit, recht op den put af. Het gevolg was, dat het kind met het hoofd bekneld geraakte tusschen den waterput en den wagen. Het meisje was op slag dood. Groninqer door de Amsterdam- sche politie ingesloten. Maandagavond zijn twee scheepsjagers in de hoofdstad gaan passagieren. Men deed een aantal café's aan en tegen 't nachtelijk uur waren de gemoederen eenigszins ver hit geraakt, en voor het perceel 93 aan de Geldersche kade kwam de reactie. Beiden hadden kennis gemaakt rniet een juffrouw en de een, een 47-jarige man uit Wildervank, wasv an nieening dat zij dui delijk voorkeur toonde voor den ander, een collega uit Nieuwendam. De Groninger trok zijn zakmes en stak de vrouw in den arm, toen zij de beide ruziënde mannen wilde scheiden. De messenheld werd door dc politie naar het bureau Wiarmoesstraat overgebracht en terzake van zware mishan deling ingesloten. Hij zal voor den officier van Justitie worden geleid. De getroffen juffrouw werd in liet Binnen Gasthuis verbonden, waarna zij naar huis kon gaan. Bijzonder crediet van 2 milliard francs goedgekeurd. NEUTRAAL, MAAR HET GEVOEL LAAT ZICH NIET DWINGEN. De Belgische kamer heeft gister middag, vrijwel eenstemmig, goed gekeurd de door de regeering in gediende wetsontwerpen, welke den koning buitengewone volmachten geven en de regeering een bijzon der crediet van twee milliard frank toestaan. Zoowel de kamervoorzitter van Cauwe laert als minister-president Pierlot, beves tigden den wil van België om strikt neu traal te blijven en zijn onafhankelijkheid te verdedigen indien zulks noodig was. Bei den werden luide toegejuicht. Toen de mi nister-president zijn rede beëindigde, rie pen verschillende afgevaardigden: „Leve Frankrijk" en „Leve Polen", waarop ande ren riepen: „Leve de neutraliteit". De mees ten hieven toen den roep aan: „Leve Bel gië". De burgemeester van Brussel, Adolphe Max, verklaarde onder applaus van een deel der kamer: „De verantwoordelijkheid voor de ramp is op onweerlegbare wijze vastgesteld. De geschiedenis zal den,gene veroordeelen, die haar hebben uitgelokt. Men kan niemand neutraliteit van gedachte opleggen. Laten wij allen onze sympathien koesteren, en ei- kan geen sprake van zijn, dat men deze het stilzwijgen kan opleggen." Die rede van den communist Relecotn, lokte gelach uit en den kreet, „naar Mos kou". Hij hield een heftig betoog tegen Duitschland. De leider der rexisten, Degrelle, verklaar de de regeering te steunen. Slechts herziening van het ver drag van Versailles zal Europa uit het verval heffen, aldus Ita- liaansch blad. Het Italiaansche blad „Tevere" merkt op, dat de geweldige aanval van Frankrijk en Engeland, die be stemd was om Polen te helpen in zijn strijd te gen Duitschland, tot dus ver niet meer was dan een oorlog van Engelsche strooibiljetten en een simpele verkenning der Franschen aan het westelijk front. In deze tus- schenkomst der legers van de beide democratische mogendheden vait geen enkel élan te bespeuren om den strijd te openen, hoewel men zoo ge sproken heeft over de noodzakelijk heid liet Hitler-regiem te vernieti gen. Dit gebrek aan élan is blijkbaar te wij ten aan het feit, aldus genoemd blad, dat de regeeringen van Engeland en Frankrijk wel weten, dat de verdedigers der laatste resten van Versailles verantwoordelijk zijn voor den huidigen stand van zaken. Zij weten, dat de in Versailles geschapen orde definitief veroordeeld is en dat het te- vergeefsch is, zich met de wapenen te ver zetten tegen de herziening. Die herziening zal komen, welke ook de uitslag van den oorlog is. Er be staat geen ander middel om uit het Europeesch verval te geraken. Dit moet den regeeringen van Frankrijk en Engeland in haar onderbewustzijn dui delijk zijn. Alleen op die wijze kan men den zonderlingen oorlog verklaren, welke tot dusver aan het westelijk front gevoerd is. Wet op alqemeenen militairen dienst in Sovjet-Rusland uitge vaardigd. De Russische bladen publiceeren een dag order van maarschalk Worosjilof, volkscom missaris voor de defensie, waarbij tot actie ven dienst in het Roode Leger, de oorlogs marine, dé troepen van de grenswacht en van de binnenlandsche wacht, worden opge roepen alle burgers geboren in 1919 en in de tweede helft van 1918, de burgers gebo ren in 1920 en 1921, die dit jaar van de mid delbare scholen gekomen zijn, alsmede de leerlingen dezer scholen die den leeftijd van twintig jaar bereikt hebben. Overeenkomstig denzelfden dagorder wordt liet afzwaaien der militairen in de districten Leningrad, Kief, Bielo-Rusland, Moskou en Charkow, een maand uitgesteld. Aan dezen dagorder van Worosjilof wijdt de „Pravda" een hoofdartikel, waarin het blad schrijft: dit jaar geschiedt de oproe ping onder dc wapenen overeenkomstig de wet op den algcineenen militairen dienst, welke aangenomen is in de vierde zitting van de Opperste Sovjet. De uitvaardiging van de wet op den al- gemeencn militairen dienst is door de be volking met groote geestdrift ontvangen. Dc ze nieuwe wet bcteekent een nieuwe kwa litatieve stijging van ons Roode Leger en van de oorlogsmarine en een vermeerdering der geoefende reserves. cHt zij genoeg te zeggen, aldus het blad dat ruim driekwart van alle opgeroepenen van vier tot tien klassen der middelbare scholen hebben doorloopen, terwijl een derde deel van de opgcroepciiicn in 1912 in het Tsaristische leger volkomen anaiphabe- ten waren. Over de neutraliteitsverklaringen der omliggende landen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De tot nu toe door België, Dene marken, Finland, Nederland, Noorwegen, Zweden en Zwitserland uitgesproken wil een strikte neu traliteit in acht te nemen en te ga randeeren, is te Berlijn met groote voldoening vernomen. Met groote sympathie \ferd hier ook op genomen, dat nog andere staten, zooals uit Belgrado, Sofia, Boekarest en Athene wordt vernomen, het voornemen hebben op de zelfde wijze uitdrukking te geven aan hun wil tot neutraliteit. Volgens de te Berlijn bestaande opvattingen bewijzen deze betoogingen van nationaliteit, dat deze landen thans een sterker en aan- cengeslotener macht vormen dan in den wereidoorlog het geval was. De positieve houding van Duitschland te genover dezen wil tot neutraliteit heeft reeds vroeger in ondubbelzinnige en plech tige verzekeringen haar uitdrukking gevon den, alsook in het feit, dat de leiding van den Duitschen staat, in tegenstelling met de westersche mogendheden, nimmer ook slechts de kleinste poging heeft ondernomen neutrale landen door de aanbieding van ongewenschte garanties in den zin van een partijkiezen ten gunste van Duitschland te beïnvloeden. In Beriijnsche politieke kringen heeft men tegenover de loyaliteit van de neutra len en hun vasten wil iedere schadelijke be ïnvloeding van deze neutraliteit door derden op besliste wijze tegemoet te treden het volste vertrouwen. (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 5 September 1S39 Hooge Prijzen 2000.— 4401 1500.— 20578 1000.— 1648 3232 10323 15298 400.— 2890 21524 200.— 1314 12426 14540 100.— 1525 1616 3284 3339 5272 13434 16649 400.— 2890 21524 Prijzen van 65. 1021 1070 1120 1140 1152 1165 1186 1196 1202 1273 1386 1574 1620 1661 1662 1683 1692 1770 1809 1831 1885 1918 1947 1967 1976 2000 2019 2031 2056 2076 2146 2186 2213 2239 2245 2254 2307 2323 2341 2399 2413 2414 2429 2431 2465 2524 2530 2535 2564 2614 2616 2662 2697 2723 2731 2779 2842 2855 2880 2885 2889 2901 2948 2960 3022 3072 3111 3206 3238 3256 3258 3260 3393 3418 3466 3470 3567 3576 3626 3631 3702 3716 3747 3784 3806 3884 3885 3925 3980 3995 4009 4010 4029 4050 4089 4103 4164 4173 4175 4178 4205 4237 4281 4310 4342 4391 4392 4436 4448 4454 4459 4475 4509 4533 4534 4574 4603 4624 4630 4659 4692 4724 4738 4754 4765 4782 4785 4827 4940 5002 5004 5060 5090 5113 5142 5197 5216 5315 5385 5398 5408 5512 5556 5568 5581 5600 5620 5736 5776 5783 5791 5792 5809 5827 5829 5837 5885 5901 5906 5918 5947 5954 5958 5960 5963 5986 6031 6050 6136 6188 6203 6219 6239 6240 6242 6248 6259 6288 6292 6295 6307 6327 6337 6349 6357 6361 6372 6440 6517 6520 6540 6550 6563 6572 6698 6723 6740 6762 6822 6845 6870 6872 6889 6947 6952 6966 6967 6971 7034 7043 7045 7073 7077 7085 7125 7138 7240 7279 7307 7335 7350 7378 7397 7437 7518 7522 7619 7650 7696 7778 7831 7891 7893 7921 7937 7956 8064 8068 8100 8148 8150 8194 8196 8228 8248 8285 8295 8332 8411 8415 8421 8422 8485 8522 8627 8632 8634 8660 8661 8687 8716 8740 8794 8802 8806 8837 8875 8979 9050 9058 9060 9069 9073 9083 9119 9255 9356 9365 9379 9395 9412 9441 9445 9457 9461 9506 9522 9540 9575 9577 9589 9605 9620 9627 9631 9632 9658 9728 9836 9986 10015 10026 10036 10081 10065 10072 10093 10139 10144 10147 10166 10195 10211 10260 10291 10348 10339 10437 10495 10533 10590 10604 10708 10730 10762 10774 10805 10828 10859 10884 10949 10965 10979 10982 10991 11044 11054 11084 11104 11176 11278 11294 11315 11405 11419 11428 11434 11446 11460 11481 11483 11506 11535 11615 11634 11636 11676 11745 11756 11910 11927 11952 11977 11998 12040 12047 12083 12107 12127 12145 12148 12167 12185 12269 12295 12322 12346 12387 12419 12460 12462 12470 12472 12493 12508 12561 12583 12593 12608 12633 12650 12677 12696 12718 12779 12782 12896 12920 12922 12975 13029 13066 13082 13101 13113 13139 13146 13154 13182 13188 13225 13259 13334 13354 13357 13388 13440 13459 13461 13487 13502 13509 13512 13534 13539 13668 13713 13755 13794 13800 13803 13837 13842 13876 13879 13901 13903 13922 14054 14070 14097 14202' 14214 14230 14302 14332 14346 14351 14362 14393 14459 14503 14506 14518 14534 14585 14614 14631 14667 14784 14805 14825 14851 14889 14906 14911 14996 15012 15017 15019 15026 15094 15120 15129 15155 15170 15221 15241 15344 15355 15393 15401 15418 15429 15434 15446 15461 15471 15478 15479 15586 15589 15650 15653 15661 15665 15687 15694 15722 15733 15749 15757 15801 15807 15824 15871 15885 15887 15940 15943 15982 16030 16037 16038 16053 16058 16097 16142 16199 16220 16261 16280 16281 16289 16290 16318 16321 16346 16382 16416 16421 16433 16461 16513 16565 16609 16614 16758 16776 16794 16872 16875 16894 16928 17088 17089 17134 17167 17168 17169 17172 17218 17220 17341 17349 17351 17380 17385 17433 17491 17525 17572 17612 17630 17649 17650 17652 17684 17728 17738 17794 17795 17797 17820 17837 17840 17862 17873 17911 17924 17933 17958 17978 17999 18026 18031 18036 18051 18067 18068 18104 18108 18120 18168 18169 18171 18180 18251 18255 18260 18263 18290 18335 18358 18360 18372 18416 18430 18506 18517 18539 18584 18585 18661 18687 18713 18767 18776 18789 18808 18826 13903 18914 18967 18987 19075 19306 19312 19324 19327 19337 19377 19452 19500 19550 19640 19650 19659 19687 19694 19704 19720 19721 19724 19761 19839 19844 19852 19855 19872 19886 19888 19959 19964 20016 20053 20066 20080 20113 20128 20132 20151 20217 20256 20260 20264 20265 20283 20412 20436 20480 20507 20511 20541 20586 20595 20604 20661 20677 20698 20703 20750 20752 20764 20770 20776 20790 20797 20845 20865 20889 20905 20906 20926 21001 21009 21038 21062 21219 21229 21276 21347 21393 21397 21401 21425 21441 21461 21477 21491 21501 21508 21515 21577 21581 21681 21691 21731 21736 21816 21847 21858 21864 21885 21896 21899 21939 21976 21903 Verbet, vorige lijst; 11923 m. z. 11922: 19625 m. z. 17625; 18191 m. z. 18198.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8