Bescherm Uzelf Abonneert II op dit blad Arbeids- en Vestigingswet overtredingen Een stroohalm? U beschermt daardoor anderen Verkeersmisère Voor onze militairen Woensdag 27 September 1939 Tweede Blad Hoe staat het met uw voorzorgs maatregelen tegen een luchtaanval? Zondag a*s.Helder-H.R.C. Burgerfefke Stand van Den Helder Zitting van 4 uur De bouw van Slagkruisers -¥• Sympathiek initiatief Dc N.C.R.V. en 100.000 mijl per onderzeeboot Gift voor militairen van de Koningin wondingen werden natuurlijk opgeloopen, ter wijl er voorts nogal wat materieele schade geboekt moest worden. Gelukkig dat de heer Smak in de buurt was. die direct zorgde, dat de gewonde dame onder het vehikel werd weggehaald en daarbij zelf de handen uit de mouwen stak. Hij mocht daarvoor de hulde van den kantonrechter, mr. Veltman, in ont vangst nemen. Deze onvoorzichtigheid kostte B. 20. of 10 dagen, met toewijzing der civiele vor dering ad 8.20. Auto zonder remmen. L. v. d. W. reed 29 Maart op den Jan Ver- failleweg met een auto waarvan de remmen niet deugden. Dit werd geconstateerd door de politie, die zorgde voor een proces-verbaal. 20.of 10 dagen. Visschen op de verkeerde manier. Er is weinig nieuws van het Westelijk front. De strijd om Warschau wordt in felle hevigheid voortgezet en als het zoo nog eenigen tijd doorgaat, zal Duitsch- land niet anders dan een totaal verwoeste stad in bezit krijgen, met de lijken van menschen, die hun leven geofferd hebben ter verdediging van hun laatste bezit. Ja, vriendelijke lezer(es) hoe staat het eigenlijk met de maatregelen, die U geno men hebt voor de bescherming van uw gezin en voor de bescherming van uw buren? Inderdaad, ook die van uw buren, want als Uzelf geen enkelen maatregel neemt en het dreigende gevaar overgaat in een direct gevaar, dan bent U met uw onbeschermde woning ook een gevaar voor uw buren. Om een voorbeeld te nemen: In tjjd van oorlog wordt een bomaanval op onze stad ge pleegd met brandbommen. Elke behoorlijke bommenwerper kan een hoeveelheid van 2000 tot 4000 van deze projectielen meenemen. Wanneer hij dit onheil 1 oven een stad uitstort zal het gevolg daarvan honderden branden kunnen zijn. Men begrijpt, dat bij een derge lijke catastrofe de brandweer machteloos staat en zich alleen kan bepalen tot groote objecten, ziekenhuizen etc. Iedere burger moet dus in staat zijn een begin van brand in de kiem te smoren. Zelfbescherming in eigen huis, in eigen bedrijf en voor zjjn om geving is een vereischte. Op de kaart van de gemeente luchtbe scherming vindt men verschillende nood zakelijke dingen, die men aan moet schaf fen voor tijden van gevaar. Bestudeer deze kaart nog eens rustig en zorg, dat U klaar bent, als het noodig mocht zijn. Dinsdag woonden we een persconferentie bij, die de Ned. Ver. voor Luchtbescherming in Den Haag had georganiseerd, om de Neder- landsche pers nog eens te wijzen op de drin gende noodzakelijkheid van het nemen van maatregelen van de burgerbevolking. De Nederlandsche vereeniging voor lucht bescherming is de semi-officieele vereeniging, die de burgerbevolking voorlicht over maat regelen, die genomen dienen te worden. Het is tenslotte voor de regeering niet mogeljjk de geheele bevolking afdoende te beschermen. Het streven van de vereeni ging is nu uitsluitend gericht op het in- strueeren van de bevolking, naar een uni forme basis voor het geheele land, al zjjn er dan ook plaatselijk wel uitzonderingen, het is toch de bedoeling zooveel mogelijk te komen tot een uniforme regeling. De vereeniging heeft vooral de laatste maan den een groote activiteit ontplooid en het ledental is met duizenden gestegen. Kort ge leden werd een instructieve wandplaat ver kocht, waarin men in kort bestek die maat regelen vindt opgesomd, die men te nemen heeft voor zijn bescherming. De plaat wordt voor 10 cent in den handel gebracht en vormt een practisch en waardevol bezit. Tentoon stellingen werden gehouden, een orgaan wordt in een oplaag van 175000 exemplaren maandelijks verspreid. Zoo dringt het nu en de noodzakelijkheid van de luchtbescherming dringt langzaam tot het publiek door, want het gevaar voor een luchtaanval blijft bestaan, zoolang het gevaar van den oorlog niet is afgewend en daar ziet het helaas in onze dagen nog niet naar uit. Op deze conferentie, waar een vertegen woordiger van het ministerie van binnen- landsche zaken, kapitein v. Batenburg, aan wezig was en die onder leiding stond van de Ned. Ver. voor luchtbescherming, Mr. Boo gaard, kwamen nog eenige interessante vra gen naar voren. Een stad verlichten of niet? Een der aanwezigen stelde b.v. de vraag of de verduistering, die in de oorlogvoerende landen wordt toegepast, wel van veel nut is. omdat in de eerste plaats de zoeklichten en luchtdoelartillerie de ligging van een bepaal de stad aangeven en ook omdat rivieren en zeeën goede oriënteeringspunten zijn voor het vinden van een bepaald punt. Berlijn was dan ook van deze absolute verduistering terug gekomen, mede tengevolge van het groote aantal verkeersongelukken, dat er een ge volg van was. Kapitein v. Batenburg was van mee ning, dat verduistering wel zin had. Een vlieger gaat met een bombardement op bepaalde doelen af en nu is het dus wen- schelijk, die doelen zoo onvindbaar mo gelijk te maken. Ontsteekt men alle lich ten, dan is het doel al gauw bereikt en kan hij zijn heilloos werk doen. Het vinden van het militaire doel dus zoo moeilijk mogelijk te maken is de reden van de verduistering, al houdt dit ook wel in, dat daardoor het gevaar voor de burgebevolking grooter wordt, omdat ae vlieger rijn last nu Naar men uit het elders in dit nummer opgenomen programma van Afdeeling B. kan lezen is voor Zondag a.s. vastgesteld: HELDER—H.R.C. Onnoodig te zeggen, dat reeds thans heel voetballievend Den Helder met verlangen den Zondag tegemoet ziet. We hopen Zaterdag op dezen wedstrijd te rug te komen. wel eens kan deponeeren op een plaats, waar hij het doel denkt, maar waar zich in werke lijkheid de woonstad bevindt. Een gasmasker noodzakelijk? Ook werd gevraagd naar het nut en de noodzakelijkheid van gasmaskers. Na de mededeeling, dat momenteel met man en macht gewerkt wordt aan de fabri catie van maskers voor de burgerbevolking, werd er tevens op gewezen, dat men voor een gasoorlog niet zoozeer behoeft te vreezen. De klimatologische omstandigheden zijn voor gasaanvallen op ons land zeer ongunstig. Een groot vochtgehalte en veel wind. Om b.v. een stad als Den Haag te vergassen zouden veer tienhonderd vliegtuigen noodig zijn, die laag- vliegend hun gassen zouden moeten uit- sproeien. Men begrijpt, dat de kans, dat ze boven de stad zouden komen al zeer gering was en dat een dergelijke massale aanval practisch niet mogelijk is. Op een stad als de onze zou dus een gasaanval a' een heel pover resultaat opleveren. Men kan zich echter binnen afzienbaren tijd, als men dat wenscht, een masker aanschaffen. Men geve zich tenslotte nog eens ernstig rekenschap of men de noodige middelen voor eerste hulp en brandblussching in huis heeft en zoo niet, laat men dan niet wachten met het aanschaffen daarvan. In tijden van nood is hét wellicht niet mogelijk tot den aankoop over te gaan. Men moet gereed zijn, voordat het gevaar accuut is. van 26 September 1939. BEVALLEN: A. E. Rietveld—Roodt, z.; C. W. BeezemerDekker, d.; L. P. Nieuwenhui- zenRijkers, d.; M. C. HoornsmanDuit, d.; E. "isser—Hendriks, z. Over Texelsche paarden. Om de Texelaars gelegenheid te geven tijdig de laatste boot te halen, liet deurwaarder Prins zijn oude medeburgers voorgaan en zoo verschenen na elkaar de heeren N. K. en J. Th. B., die terecht stonden wegens het op den weg hebben van een paard. Blijkens een Texelsche verordening is het verboden een paard anders te hebben dan op stal of in het weiland. Bekl. N. K. zei, dat het moeilijk anders kon; de pensiongasten maken van de paarden gebruik en als ze terugkomen, dan moet nog worden afgerekend en dan staan de paar den even los. Direct is dan de politie erbij, om proces-verbaal op te maken. Tegen hem requi- reerde de Ambtenaar 10.of 15 dagen. De uitspraak was 10.of 5 dagen. J. R. had twee verbalen wegens hetzelfde feit gekregen: hij zei echter, dat die paarden niet van hem waren, maar van de fa. Kik kert, waarbjj hij in loondienst was. Daarop werd de beklaagde van de vorige zaak N. K. nogmaals gehoord, die beweerde, dat hij de paarden verhuurde, zonder dat zijn vader het wist, doch even later zei hij, dat hij in op dracht van zijn vader J. R. zijn loon uitbe taalde. De zaak werd aangehouden en vermoedelijk zal nu vader K. gedagvaard worden. Vrachtverbod overtreden. De wet op de evenredige vrachtverdeeling dient ter bescherming van het expeditiebe drijf; bekl. J. B„ schipper op Texel, bekom merde zich hierover niet, door met zijn vis- scherschuit groenten enz. te vervoeren zonder de vereischte vracht vergunning. Zijn „Ik wist er niks van" hielp hem niet; de èisch luidde 15.of 15 dagen; uitspraak 8. of 4 dagen. Praatjes Bekl. G. W. wist in Juli te bereiken, dat zjjn zaak werd aangehouden; hij stond terecht wegens het zich onnoodig ophouden op het trottoir voor den winkel van de fa. Dunsel man op de Bassingracht. Daar de heer Dunsel man Sr. ziek was, was door een zoon al eens verzocht door te loopen, doch daar zulks geen succes had, werd de politie gewaar schuwd. Bekl. W. zei, dat hij niet tot de schul digen behoorde; die waren aan den haal ge gaan. „Als ik niet een stijve knie had gehad, was ik ook wel weggeloopen", aldus meende bekl. zijn onschuld te bewijzen. Na verhoor van verbalisant Allard werd bekl. tot 10. of 5 dagen veroordeeld. Vrtyspraak. De niet verschenen banketbakker V. werd vrijgesproken; hem was ten laste gelegd, dat hij had doen bezorgen op Zondag. Het bleek echter, dat een loopjongen geheel voor eigen rekeningen bestellingen wegbracht, waarop vrijspraak volgde. Veetiging*wet overtreden. De heer S.. alhier, staat terecht terzake overtreding van de Vestigingswet, waarbij V In verband met de mogelijkheid van den bouw van eenige slagkruisers voor j r de Marine, vernamen wy, dat het staal S voor deze schepen en ook voor het in J aanbouw zijnde materiaal van meer dan l één mogendheid betrokken kan worden, f terwijl de mogeljkheid om voor groote C bedragen onze groenten daarvoor in ruil f te leveren, -o© goed als zeker is. Oproep aan de Burgerij. De Commissie „Tuindorp", voor Ontwikke ling en Ontspanning voor de Bezetting van het Fort „Dirksz Admiraal", werkt sinds eeni gen rijd met succes voor de bezetting van genoemd fort. En daar deze Commissie haar arbeidsveld heeft in het gedeelte van de Ge meente, hetwelk begrensd wordt door Midden weg, Spoorweg en Linie, zou het door de ge- mobiliseerden gelegerd in de verschillende andere wijken van onze gemeente, zeer zeker op prijs worden gesteld, wanneer zich in deze wijken ook Commissies vormden. Teneinde in de geheele Gemeente zoo veel mogelijk eenheid van werkwijze, samenstelling der programma's enz. te geraken, heeft de Kapitein der Kust- Artillerie, den Weledelgestrenge heer G. M. van der Maesen, de toezegging ge daan om voor de nieuw te vormen com missies eveneens als technisch adviseur op te treden. Dames en heeren, welke voor dit doel hun medewerking wenschen te verleenen, gelieven hun namen en adressen op te geven bij een der onderstaande commissieleden, der Com missie „Tuindorp". Daarna zullen zij een op roeping krijgen voor een nadere bespreking. De Commissie „Tindorp" is reeds in verbin- bind getreden met het „Bureau voor Ontwik keling en Ontspanning bij het Algemeen Hoofdkwartier" te 's-Gravenhage. Geachte ingezetenen, helpt mede onze jon gens de lange winteravonden op leerzame en gezellige wijze door te laten brengen, zij zijn U er dankbaar voor. De Commissie „Tuindorp" voor Ontwikke ling en Ontspanning der Bezetting van het Fort „Dirksz Admiraal". J. C. Coelers, Hector Treubstraat 23, Voorz. G. J. J. Bouman, Dahliastraat 96, Secr. V. de Heer, Dahliastraat 77, Penningmeester F. de la Fonteine, Jan Blankenstraat 21. Kantongerecht agent Gieles als getuige optreedt. Hoewel de man als bakker in het handelsregister staat ingeschreven verkocht hij regelmatig kruidenierswaren. Als verdediger treedt op Mr. D. Buiskool uit Schagen, die er de aan dacht op vestigt, dat verd. reeds sedert 1935 kruidenierswaren verkoopt. Dit is door ge tuigen te verklaren. Aangezien deze er thans niet zijn wordt de zaak aangehouden tot de volgende zitting. Aanryding by het Singel. J. C. M. uit Julianadorp was 25 April be zig met het auto leeren rijden. Daarvoor zat naast hem de heer K. Bakker, postbode al hier, die een oogje in 't zeil hield. Helaas was dat een onvoldoende oogje, want er gebeurde tóch een ongeluk. Bij de kruising van Singel en Krugerstraat werd aan een motorbestuur der geen voorrang verleend, tengevolge waar van een botsing niet voorkomen werd. Na eenig heen en weer gepraat blijkt dan, dat verd. in gezelschap was van zijn instructeur. Dit heeft tengevolge, dat verd. vrijgesproken wordt en dat een strafvervolging tegen Bak ker ingesteld zal worden. Nog meer auto-misère. Verd. F. J. uit Bergen, reed 29 April met zijn auto op de Loodsgracht en kwam bij de Ooststeeg in botsing met den slagersknecht Van Deutekom. Over de schuldvraag werd lang en breed gewikt en gewogen. Verd. merkte op, dat hij al op de helft van het kruispunt was en niet anders kon doen dan naar links uitwijken. Daarbij reed hij zeer langzaam. De wielrijder had een „doortrap per" en kon niet zoo spoedig remmen. Deze had evenwel voorrang. Verd. maakt voor de balie een sympathieken indruk. Hij heeft direct alle maatregelen genomen die noodig waren. De kantonrechter geeft toe dat hier sprake is van een inderdaad zeer moeilijk verkeerspunt. Derhalve een lichte straf: 3.of 1 dag, met afwijzing van de civiele vordering. Te hard gereden. Verd. J. Z. is niet verschenen. Wèl getuige Dingemans, een matroos, die vertelt, dat Z. met zijn auto op de Buitenhaven als een gek gereden heeft. Op de Langebrug haalde hrj zelfs twee fietsers in die op de brug zelfs nog gesneden werden. Dat er geen ongeluk ken gebeurden was een wonder. Getuige kon overigens zelfs maar nauwe lijks het veege lijf redden. Getuigen zullen opgeroepen worden en dé volgende maal komt deze zaak wederom voor. Geen rybewys toch gereden! De heer H. D. B., alhier, bevond zich met een auto op den Rijksweg. Hij was daarbij in gezelschap van een neef. die niet kon rijden. Dat had deze neef echter niet verteld. Toen men op den weg wilde keeren, zou deze neef dat wel even doen. De gevolgen waren ramp zalig. want door een allerwonderlijkste ma noeuvre gebeurde het, dat een voorbijfietsen- de dame op het rijwielpad gegrepen werd en tegen den grond gesmakt. Diverse lichte ver A. F. vischte eenigen tijd geleden in de Binnenhaven. Hier is niets tegen, als men maar een acte heeft en niet hengelt met een lijn met 5 hoeken eraan. Verd. wist het niet 2 X 5.of 2 X 2 dagen, met verbeurd verklaring van het vischtuig. Gevent of niet gevent? P. D„ koopman uit Hoorn, staat terecht terzake het venten op de Hoofdgracht zon der vergunning. D. ontkent ten stelligste dat hij ventte. En zet dus de heeren uit de motorbrigade voor leugenaar. Aangehouden. Autoverkoopery annex De heer M. de G., grossier in Den Helder, verkoopt zoo af en toe een auto. Helaas kwam hij daardoor in minder aangenaam contact met de Vestigingswet Kleinbedrijf, die zegt, dat hij een automobielhandel be drijft. Trouwens, daar leek het ook zeer veel op, aangezien verd. soms 4 of 5 wagens per maand aan den man bracht. Er zijn evenwel diverse excuses, die het „misdrijf" minder zwaar maken, 10.of 5 dagen. De verd. geeft de belofte niet meer in auto's te zul len handelen. Overtredingen der Arbeidswet. F. C„ heeft de Arbeidswet overtreden. Een knecht werkte in den winkel op een tijd dat dit verboden was. Het is de eerste maal en dus komt verd. er af met 2.of 1 dag. C. P. heeft deze wet eveneens overtreden, doch is recidivist. De slager vertelt echter hoe deze vork in den steel stak. Inderdaad zijn dat excuses, die niet van allen grond ontbloot zijn. Daartegenover staat weer dat het niet de eerste maal is. Er volgen 2 boe tes van 2.— of 2 maal 1 dag. De heer C. K. overtrad eveneens de Ar beidswet. Door de drukte was hij vergeten den rustdag van zijn chauffeur te verzetten. Ook een recidivist, 7.of 3 dagen. Zonder achterlicht. A. G. heeft met zijn auto op den Rijksweg gereden, dat zonder achterlicht. De schade bedraagt 2.of 1 dag. Geen officieele „groenteboer". De heer M. ventte 27 Juni met groenten in de Tuinstraat. Evenwel, het bleek, dat de man niet aangesloten was bij de Nederland sche Groenten- en Fruit-Centrale. Het ver haal, dat wij te hooren krijgen, luidt, dat vroeger de zoon des mans de groentenzaak dreef en dat de vader die nu zoo min of meer automatisch overgenomen had. Dat mag niet. 5.of 2 dagen. De verboden duinen. P. L. heeft in de duinen gewandeld en wel in de verboden militaire duinen, iets wat nu eenmaal niet mag. Overigens heeft dat duidelijk in de krant gestaan, 3.of 1 dag. Klein goed. A. J. M. heeft gefietst zonder bel op het vehikel, 2.of 1 dag. A. H. S. reed eveneens op een tweewieler, die echter een lantaarn miste, 3.of 1 dag. J. D. B. reed in de Keizerstraat in de ver boden richting, 4.— of 2 dagen. 's Gravenhage, 26 September. H. M. de Koningin heeft een zeer belangrijke bijdrage geschonken aan de Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan Miliciens. We hebben een verzuim te herstellen. Gis teren deelden we mede, dat voor de A.V.R.O. over het boek van Albert Chambon, 100.000 en K.R.O. een lezing zou worden gehouden mijl per onderzeeboot. Niet alleen echter voor d'ze radio-vereenigingen zal het boek worden behandeld. Ook de Ned. Chr. Radiover. zal er een half uur aan wijden. Morgenavond n.1. zal de bekende predikant, Ds. Jac. Poort, van 7.157.45 u. over het boek van Chambon spreken. Ds. Poort is een gezellig causeur en velen zullen ongetwijfeld morgenavond op de N.C.R.V. afstemmen om naar het zeepraatje te luisteren. ORANJE-GARDE HELPT MARINE RAMPENFONDS. Het Marine Rampen Fonds mocht dezer dagen als resultaat van een oollecte onder de leden der „Oranje Garde" een bedrag ont vangen van 6. Opgenomen om uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder 770.9 Temperatuur lucht: 10.1 Maximum temp. lucht 16.5 Wind: richting: N.O. kracht: 4 Temperatuur zeewater 15.2 Licht op: 7.19 De oorlog gaat door en het leven herneemt zijn rechten. Wie niet direct bij den stiijd be trokken is, gaat zijn weg, alsof de wereld weer normaal functionneert. Zoo zijn we! Als de dood niet aan de deur klopt, negeeren we hem, doen alsof hij niet bestaat en dagelijks rondgaat om hier en daar aan te kloppen voor een laatste bezoek. Want... de oorlog doet zijn vernielend werk. Een kleine opsom ming als gisteren door den minister van Marine, Churchill, in het Lagerhuis gedaan, over het aantal scheepstonnages, dat in de laatste weken verloren ging, doet ons toch even diep beseffen, den waanzin van den strijd. Niet minder dan 142.000 ton scheeps ruim te verloor Engeland in drie weken tijds. Over het aantal menschen, dat daarbij het leven verloor, wordt niet gerekt, maar dat loopt in de honderden. Als we de balans opmaken van den strijd, die tot op heden z.g. „rustig" gevoerd wordt, dan beloopt het aantal menschen, dat het leven verloor in de tienduizenden. Een zee van leed is reeds over Europa gegaan en de vraag die de menschen bezig houdt is deze: Wanneer zal het groote offensief aanvangen? Ja, wan neer? De Msbd. heeft altijd nog een stille hoop, dat ter elfder ure nog een oplossing zal worden gevonden. Dat zou een actie van Duitsche zijde of in naam van Duitschland kunnen zijn. Zelfs de New-Yorksche beurs, welke voor„vredeskansen" zeer gevoelig blijkt, durft geen flinke stijging in de War- babies (oorlogsfonds) aan, zoolang niet over tuigend blijkt, dat de hel in Europa in volle verschrikking zal losbarsten. Het blad schrijft: In dit verband is het zeker belangwek kend, dat in diplomatieke kringen te Berlijn en elders hardnekkige geruchten gaan, dat „tegen het einde van deze week belangrijke diplomatieke stappen zullen worden ondernomen om een einde aan dezen oorlog te maken". Zelfs als geen officieele bevestiging van deze geruchten te krijgen is, kan men toch aannemen, dat er een stevige ondergrond voor bestaat. Hitier zelf toch heeft steeds herhaald, dat hij geen wenschen, eischen of aspiraties tegenover het Westen koesterde, en dat, als hij eenmaal tegenover Polen zijn zin door gedreven had, hij met een groot, constructief plan zou komen, om Europa in de gelegen heid te stellen in vrede aan zijn economischen heropbouw te gaan werken Het blad, dat deze laatste stroohalm gaarne vastgrijpt, voelt zelf hoe wankel de hoop op redding is en zegt: „Een ver leden van zes jaar, met als hoogtepunten de overweldiging eerst van Tsjechië, nu van Polen, drukt als een moordende last op elk vredeswoord, dat uit Berlijn zal komen." Men twijfelt er dus ten sterkste aan of er nog een kansje bestaat om de groote ellende af te wenden. Op welke wijze dat zou moe ten gebeuren is op het oogenblik nog een raadsel. Wellicht brengt deze week eenig licht in den verderen gang van zaken. Wie heeft er een stoel, wie een kleed, wie Onze jongens zijn nu eenige weken in dienst en we zijn het alweer gewend onze stad bevolkt te zien met de groene uniformen en op onze buitenwegen tal van soldaten op de fiets of loopend tegen te komen. Wij heb ben ons aangepast, maar voor de mannen, die opgekomen zijn, is deze aanpassing niet zoo vlot gegaan. Ze loopen dagelijks te piekeren over de gang van zaken thuis en al is er een goede geest onder onze militairen, „een pretje" is het geenszins voor de mannen, die uit hun werk geroepen werden. Zooals men weet wordt gezocht naar ge zonde ontspanning voor de opgekomen sol daten, daartoe zijn lokalen noodig en voor die lokalen een gezellige, zoo mogelijk een huise lijke inrichting. Gisteren kregen we eenige van onze landsverdedigers op ons kantoor. Ze kwamen van onzen polder en vertelden, dat ze de beschikking gekregen hadden over een lokaal, dat echter zonder eenige aan kleeding was en wat vroegen ze nu? In de eerste plaats stoelen, nietwaar, een cantine zonder stoelen, is als een ledikant zonder bed, maar dan zijn er ook tafels noodig, waaromheen die stoelen geschaard kunnen worden. Net als thuis. :n dan is er vloerbe dekking gewenschi en wandversiering. Wie heeft er wat gezellige vroolijke platen? Wie kan er voor wat gordijnstof zorgen? Wie heeft er nog een geschikt radio-toestel? En fin, om kort te gaan, wie wil onze jongens helpen aan de inrichting van een gezellige cantine? Nu de winter aankomt hebben ze vooral wat gezelligheid noodig en vooral de militairen, die te ver van de stad zitten, om 's avonds naar Den Helder te komen, moeten he_ in hun cantine zoeken. Kom, kijk uw voorraden eens na en geef ons een klein briefje. Aan het einde van deze week of het begin van de volgende komen onze soldaten dan in dank uw vriendelijke gave aanvaarden. Help mee het leven van onze militairen, die voor onze bescherming zooveel moeten ontberen, te veraangenamen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5