Spannende wedstrijd met vlagen van goed spel Helder-H.R.C. 1-2 Helder verdiende geen nederlaag B.K.C.-Helder2 3-3 Alkm. Boys- Hollandia 3-0 Dissel scoort tweemaal Wieringerwaard- Watervogels 04 Atlas - Schagen 3-3 Berger sportver. „Bergen" HJR*C III-Oudesluis I 1-2 CS-V.-DXS- HelderHRC is weer gestreden; niet dezelfde cijfers als in 19S6 heeft HRC haar oudere stadgenoote overwonnen. 21; veelzeggende cijfers! En inderdaad getuigen ze van spanning, van den wil d#r jeugdige Helder-ploeg om haar meer ge routineerde tegenstander te weerstaan, en tenslotte van het zegevieren na har den strijd der tweede klassers. We waren eerlijk gezegd de meening toe gedaan, dat de krachtproef tegen de tweede klasser HRC voor de derde klasser Helder te zwaar zou zijn. We hadden verwacht, dat de witjakken in de eerste helft goed parLlJ zouden geven, doch al naarmate het einde zou naderen, haar meerdere zou moeten er kennen in HRC, dat immers machtige wapens in „tempo" en ausdauer had. Doch tot onze verrassing bleek van dit te machtig worden van het tweede klasse „tempo" niets; integendeel, Helder dwong HRC tot een dergelijke krachtsinspanning, dat beide ploegen 10 minuten voor het einde uitgespeeld waren. En dit is de groote verdienste van de jeug dige Helder-elf, die in dit opzicht een duide lijk voordeel bezit'. Helder verscheen met een elftal in het veld, dat voor driekwart uit spelers bestond, die nog alles kunnen worden voor de vereeniging, terwijl HRC haar gerou tineerde tweede klasse ploeg in het veld bracht. Beter ploegverband. Helder moest er voor zorgen, dat door enthousiast spel de Racers niet de ge legenheid kregen hun betere troeven uit te spelen. En dat waren „goede" troeven, n.1. het ploegverband en het sneller spelen van den bal in moeilijke situaties. Dit bleek reeds dadelijk na het begin toen de witjakken door overdonderend optreden Stolk c.s. even dwongen tot defensief spel. Want toen daarna Racing in de gelegenheid kwam bovengenoemde voordeelen uit te spe len, was er al meteen een doorboring van het Helder-doel. Toch hoe Helder daarna ook zwoegde, lang zaam maar zeker kwam het betere ploegver band der Racers tot uiting en het gevolg was, dat naast vele goede dingen ook de fouten der witjakken aan het licht traden. Er ont stonden gapingen tusschen de voorhoede en middenlinie; de aanvallende .taak van de laatste werd te veel verwaarloosd en alleen door sterk defensief te spelen kon erger voor komen worden. Maar de voorhoede der wit jakken moest het nu geheel van eigen kracht hebben. Dit was, een beetje te veel gevergd van v. Tongeren c.s. Want èn Himpers en Spierenburg moesten nu probeerer. die gaten te stoppen, waardoor de stormlinie vaak uit drie man bestond. De Racing-achterhoede, waarbij Stolk weer sterk verdedigend speelde, kon het daardoor wel met deze voorhoede klaren, doch de malen, dat de beide witte binnenspelers mee naar voren kwamen, werd hun afweer veel zwaarder en een enkele keer moest Dijkshoorn op het laatste nippertje redden. Aan den ande ren kant waren het Dissel en in mindere mate Sanders, die telkens weer probeerden de in prachtigen vorm spelenden W. de Jongh te passeeren, waardoor mooie duels ontstonden, die o.m. den wedstrijd het aanzien tenvolle waard maakten. Zoo speelde zich de derby Helder HRC af met ups en downs voor beide ploegen, doch over het algemeen is vol strekte sportiviteit, zoowel binnen als buiten het speelveld. Helder heeft de verwachting verre over troffen en HRC verdient een compliment voor de wijze waarop ze de oogenblikken aanvoel de, waarop de kans voor succes aanwezig was. Een derby, zooals gisteren, zoo één wil het Heldersche publiek er meer hebben! De wedstrijd. Toen scheidsrechter Bosma de ploegen om precies half drie binnen de lijnen floot, waren er naar schatting 2500 toeschouwers rond het terrein geschaard. De Racing-aanvoerder won den toss, zoodat v. Tongeren om even half drie voor Helder aftrapte. Dadelijk na den aftrap volgde er een enthousist Heider- offensief, waardoor de Racers in den beginne even de kluts kwijt waren. Doch even maar, want reeds na een minuut of dlrie was dit aanvallend optreden der witjakken ten einde en konden de Racers een serie aanvallen op zetten, die vijf minuten na den aanvang leid den tot een doorboring van het Helder-doeli Racing neemt de leiding. Want nadat de Helder-achterhoede een ge vaarlijke situatie had gered, beging één der witjakken op het mid denterrein een overtre ding. Keurig nam Leavy den vrijen schop en snel toeloopend, schoot Dissel door de verbaasde Helder-ach terhoede heen om van dicht bij Kenter on houdbaar te passeeren. Racing had de leiding! Nu heeft Helder haar handen vol om de Racing-aanvallen in den kiem te smoren. Meer eens moet Kenter, dan DISSEL die vanmiddag goed op dreef was, ingrijpen Doch wat een ieder reeds verwachtte na dit heftige HRC-offerisief, n.1. dat de Helder-ploeg het tempo niet meer zou kunnen volhouden en de Racing-ploeg aldus vrij baan naar de overwinning zou krijgen, gebeurde niet. Integendeel, een plotselinge uitval der wit jakken stelde Spierenburg in staat een gewel digen kogel te lossen, die, alleen door het feit, dat Buitenhuis in den weg stond, niet op een doelpunt uitliep. Helder in het offensief. Dit spoorde Trap c.s. tot nieuwe daden aan. v. Tongeren is er door, doch zijn schot gaat rakelings over. Een tweede maal, dat hij het probeert, vliegt zijn schot voor langs het doel. De gelijkmaker zit in de lucht, doch HRC, fel verdedigend, weert iederen aanval af, en hoewel het Helder offensief nog even voort duurt, herstelt allengs het evenwicht zich en verandert het aspect van den strijd, na een half uur spelen, zoodanig, dat HRC op haar beurt Helder terugdringt. En nu komt het betere ploegverband der roodjakken duidelijk tot uiting. Het uit elkaar spelen der Helder-achterhoede gaat op meer geraffineerde wijze en enkele goede kansen ontstaan voor HRC. Een kogel van De Jong van 30 m afstand, weet Kenter nog juist via de lat af te weren, terwijl even later een vrije schop van Sanders, door verscheidene beenen heen tegen den paal terecht komt. In de laatste minuut van deze eerste helft echter zou het de Helder-voorhoede zijn, die van zich deed spreken. Want na dit Racing offensief ging Rottier er snel van door, zijn passeeren lukte wonder wel en langs den uitgeloopen HRC-keeper schoot hij den balrakelings naast De tweede helft. Meteen na de thee zit Racing er geducht op, fel wordt het Helder-doel bestookt en San ders is niet gelukkig als zijn schot over gaat. HRC vergroot haar voorsprong. Doch het doel der Racers, de witjakken- defensie in de war te brengen, gelukt. En evenals in de eerste helft maken de Racers na 3 minuten hun tweede doelpunt. Een through-pass van De Jong ontreddert de Hel der-achterhoede en ongehinderd scoort Dissel zijn tweede doelpunt (20). Deze tegenslag werkt niet deprimeerend op Helder. Alles op alles wordt nu gezet, Hoebe laat zijn verdedigende houding varen en Racing op haar beurt onthutst door zooveel energie, komt in de knoei. Helder verkleint den achterstand. Tien minuten zijn er in de tweede helft ge speeld, als dit overwicht der witjakken in een doelpunt culmineert. Spierenburg krijgt een vrijen schop te nmeen. Keurig plaatst hij den bal voor doel en v. Tongeren, snel toeloopend. tikt het leder in den uitersten hoek (21). Tevergeefs grijpt Dijkshoorn: Helder heeft den achter stand verkleind. Alles was nu nog mogelijk, want niet alleen bleven de witjakken Racing bestrijden met 't wapen „enthousiasme", plot seling werd ook hun balbehandeling niet meer zoo slordig en in deze periode, die na dit tegenpunt volgde, was Helder positief in de meerderheid. Echte Helder-Racing sfeer. De echter Helder-Racing sfeer is er nu. Godschalk krijgt onder geweldigen bijval der Helder-supporters een „dotje" van een kans, doch zijn schot faalt. Geen minuut later doet hij het beter, doch nu is het Dijkshoorn, die met een prachtgie „safe" een even mooi schot keert. Ruim een half uur is er gespeeld, eer er aan dit Helder-offensief een einde komt. De meer dere routine van HRC gaat nu een woordje meespreken en Sanders zorgt voor een be nauwd moment voor de Helder-veste, waarbij Hoebe redt. HRC blijft aanvallen, De Vries passeert kranig enkele witjakken, een kogel... tegen den paal. Momenten vol emotie, want geen 5 minu ten later grijpt Dijkshoorn totaal mis, doch de bal vliegt net naast het doel. Meteen daar op is het wederom de paal, die het Helder- doel voor een doorboring vrijwaart bij een kogel van De Jongh. Zoo verstrijken de laatste minuten, doch hoe beide ploegen, vermoeid als ze zijn, zich ook inspannen, verandering in het eindresul taat komt er niet meer, en als scheidsrechter Bosma „inrukken" blaast, heeft HRC deze eerste derby na drie jaar met 2—1 gewonnen. Van spel en spelers. Uitgeput verlaten de 22 spelers het veld, terwijl de honderden toeschouwers huis en haard weer opzoeken, voldaan, dat zij weer eens een ouderwetsch partijtje voetbal aan schouwd hebben. Ongetwijfeld zal men in het Helder-kamp beter over de prestatie van hun elftal te spreken zijn dan bij HRC, dat wellicht niet zooveel tegenstand verwacht had. Keeper Dijkshoorn heeft zijn doel goed verdedigd en hij voorkwam op schitterende wijze den gelijk maker, nadat Godschalk met een prachtig schot getracht had hem te verschalken. Tegen het einde werd hij echter wat onzeker. Van de HRC-backs vonden wij Leavy de beste, zijn goede techniek en rustige kijk op het spel stempelen hem tot het type van den achter speler. In de roodwitte middenlinie speelde linkshalf Van Pelt na een weinig overtuigend begin een prima wedstrijd, naar onzen smaak was hij de beste halfspeler van het veld. Stolk was het tempo dikwijls te machtig, nochtans was hij alleszins voldoende. In de voorhoede werd de ware middenvoor gemist: De Vries kon Pirard bij lange na niet doen vergeten Dissel en Sanders deden hun reputatie weer alle eer aan, al hebben we laatstgenoemde wel eens beter gezien. De Jong zwierf weer als vanouds, doch had ditmaal weinig succes, al had hij kort voor het einde weinig geluk toen hij alleen voor Kenter kwam te staan en zijn schot tegen den paal belandde. Roomeyer viel niet bijzonder op, als halfspeler gaat er meer kracht van hem uit. Van het Helder-elftal zouden we eigenlijk niemand in het bijzonder moeten noemen, want allen hebben hard voor de eer van hun club gevochten. Keeper Kenter kon aan de doelpunten weinig doen en heeft voorts zijn doel goed verdedigd. Voerman en De Jongh hebben uitstekend verdedigd en in langen tijd heeft Helder niet zoo'n goed backstel gehad. Van den middenspelers was spil Hoebe de beste en in de voorhoede waren Van Tongeren en Himpers de meest opvallende spelers. Laatstgenoemde kan een goede steun voor zijn vereeniging worden, doch hij hoede zich ervoor den bal te lang bij zich te houden. Scheidsrechter Bosma heeft zich behoorlijk van zijn taak gekweten, wat niet wegneemt, dat hij nu en dan wel eens een foutje maakte. Watervogels hebben dezen wedstrijd ver diend gewonnen; hun samenspel was in alle opzichten .beter verzorgd dan dat van Wieringerwaard. Alleen ontbrak het hen aan een goeden „goalgetter", anders had de zege nog wel grooter kunnen zijn. De Watervogels waren al direct bij het begin in den aanval; de tijdelijke keeper, Oostindiër, kreeg dan ook al werk te verrichten, hetgeen hem niet onverdienstelijk afging. Toen keeper Rezelman 4e plaats van den kleinen Oostindiër innam, werd de druk op het Wieringerwaard-doel eenigszins verminderd en kon tot een aanval worden overgegaan. Even later wisten de Watervogels van een misverstand in de verdediging te profiteeren (01). Keeper Rezelman, die op een goeden wedstrijd kan terugzien, kon hieraan weinig doen. Wij zagen daarna eenige, werkelijk fraaie voorzetten van den buitenman Jansen, die ech ter, omdat de verdere voorhoede niet op haar plaats was, geen resultaten afwierpen. De rust brak met een 10-voorsprong voor de Helderschen aan. Na de pauze. Na de thee kwamen de Helderschen wederom geducht opzetten; vooral de rechtsbuiten G. Velsen stichtte soms danig verwarring in de verdediging! Ook de drie „Beenen" toonden over voetbal capaciteiten te beschikken, tot verdriet van de Wieringerwaarders. De aanvallen, welke Wieringerwaard, onder leiding van Jn. Hazeloop, opzetten, leveren, door gebrek aan zuiver schieten, geen resultaat op. Met een goed schot op het doel, zou Wierin gerwaard wellicht wat bereikt hebben, want de Watervogels-doelman maakte geen betrouw baren indruk; klemvast was hij tenminste al lerminst! Fr. Rob kan het blijkbaar niet over zijn hart verkrijgen, dezen keeper niet met een van zijn vroeger zoo beroemde, keiharde schoten, te verrassen! Ook Jb. van Ham, die als gewoon lijk, hard zwoegde, kon de gelijkmaker niet forceeren. Met een, meer in den aanval zijnde, Wierin- gerwaard-ploeg, kwam het einde. De scheidsrechter, de heer C. van der Hove, leidde zeer goed. Atlas leidde met 30. Schagen telde 5 invallers, maar ondanks dezen handicap hebper\, zij zich duchtig ge weerd tegen het toch altijd sterke Atlas op eigen veld. In het begin leek het er anders niet op, dat het toch nog zoo'n aardige wed strijd zou worden. Aan beide kanten werd slecht geplaatst en van combinatie was ook al niet veel te bespeuren. Opvallend was het, dat zoowel Schagen als Atlas tegen den wind, die van doel tot doel stond, hun beste spel speelden. Schagen was technisch beter dan Atlas. Over den wedstrijd het volgende. Van Haaren had reeds in de eerste minu ten bijna succes, toen hij bij een misverstand in de Atlas-verdediging juist naast schoot. Ge leidelijk werkte Atlas zich los en we zagen weer van die ouderwetsche open aanvallen op den vleugel. 8 min. na den aanvang kreeg' Wijker Jr. den bal vrij, keurig was zijn strek- bal naar binnen en Post knalde het eerste gat in de touwen. 1—0. Hoewel in deze periode de partijen vrijwel tegen elkaar opwogen, waren de Atlas-aan vallen veel gevaarlijker. Bij Schagen wilde men het te mooi doen, daarbij kwam nog dat de rechtervleugel IJpeyPeetoom steeds een ietwat bange houding aannamen, waardoor nog al eens een kans verloren ging. Wel pro beerde de robuste De Moor het af en toe eens alleen, maar voorloopig althans gaf de A.- verdediging geen krimp. Aan den anderen kant had Post weer bijna succes, maar Slik ker wist nog juist te redden. Toen De Moor even later juist weer over de lat kopte, ging Atlas ten aanval; een goede combinatie tusschen de gebroeders Wijker, welke de oudste met een keurig schot vol tooide. Het was 20. Drie minuten later was het alweer Wijker, die doelpuntte, zij 't ook, dat Slikker te vroeg uit zijn heiligdom liep. Zoo was het 30 voor de Helderschen, terwijl er toch van een bepaald overwicht geen sprake was. Het was dan toch zeer verdiend, toen Schagen er nog voor de rust 31 van maakte. Hier zorgde Ypey voor, die na een fraaie combinatie den bal vrij kreeg en onhoudbaar tegenscoorde. Kort hier op was het rusten. Na de thee zagen we weer direct een ste vige partij, welke nog meer spannende mo menten gaf als de eerste helft. De Moor was wel ongelukkig met zijn kopballen dezen mid dag, nu weer belandde de bal tegen de paal. Atlas bepaalde zich eenigszins tot de ver dediging, vandaar dat Schagen in de tweede helft een meerderheid kreeg. Toch waren de aanvallen van Atlas niet zonder gevaar en slechts met de uiterste krachtsinspanning wist de Schager-verdediging de Heldersche aanvallen te weerstaan. Het tweede doelpunt van Schagen liet toch nog 20 min. op zich wachten, toen n.1. kregen de geel-zwarten een penalty te nemen; De Moor maakte geen fout en het was 32. Schagen voelde de kans en gooide er nog een schepje op en zoowaar kwam na 10 minuten de gelijkmaker. Peet oom liep goed door op de pass van De Moor en onhoudbaar bracht hij den stand weer op gelijken voet. 3—3. Atlas ging er nu weer een paar maal tus schen uit, maar het doel vond men niet meer. Ook Schagen probeerde nog van alles, wel maakte zij nog een buitenspel doelpunt, maar het bleef 33. Scheidsrechter Swart leidde goed. De sfeer van de gewone competitie was er inderdaad niet; toch is deze wedstrijd lang niet onaardig geweest en als het on geveer zoo blijft, leeren we ons wel ver zoenen met de stap achteruit sinds ver leden jaar. Er werd n.1. door beide partijen fanatiek gestreden, van het begin tot het einde en men heeft zich dan ook geenszins behoeven te vervelen. Dit kwam in hoofdzaak hierdoor, dat de pittige, jonge Helder-ploeg steeds een puntje voo. stond, hoewel BKC in het veld niet de mindere was. Hierdoor werd BKC voortdurend geprikkeld tot een verbetenheid, die deed vermoeden, dat er groote belangen op het spel stonden. De Helder-menschen waren, in verhouding tot hun aanvallen, productiever dan BKC. Deze laatste mankeerde het aan een goeden leider in de voorhoede. Keijzer was niet bij machte op de middenvoorplaats baanbrekend werk te verrichten en leiding te geven, zoo dat het uitstekend samenspel van de gebroe ders'Van Wees op den linkervleugel niet die opbrengst bracht als voorheen, toen de rest van de voorhoede zich tot nagenoeg gelijk peil kon opwerken. Ten einde raad probeerden de gebr. Van Wees zelf vaker een schot, maar, daargelaten dat Jaap van Wees wel keihard maar niet zuiver schoot, de Helder-doelman Kousbroek speelde in prima vorm. De wedstrijd. Voor rust had Helder voor den wind. Toch had BKC het spel in deze periode meestal in h nden. Naast Paardenkooper speelden toen Terburg en Baltus een prima wedstrijd. Na dat BKC door 't ontbreken van het juiste schot, de kans om de leiding te nemen al verscheidene malen had zien voorbijgaan, had na 24 min. feitelijk de eerste Helderaanval reeds succes, de bewegelijke midvoor v. d. Boogaerde brak snel door en scoorde via den toespringenden B-keeper (01). De tweede helft. Wanneer BKC het windvoordeel krijgt bij de hervatting toont het spel hetzelfde beeld. Maar binnen enkele minuten wordt de stand nu gelijk. Op weergalooze wijze dribbelt Jan van Wees dwars door de H.-verdediging en passeert Kousbroek met een zuiver schot (11). BKC heeft er echter heel kort plezier van. Een tegenaanval slaat Prins ten koste van corner af. Deze wordt fraai en zuiver voor doel geplaatst en door den linksbinnen ingekopt (12). Als gebrek aan doortastendheid de tweede gelijkmaker nog twee keer heeft doen uit blijven, komt de bal bij Meereboer, die tot op den uitgeloopen keeper doordringt, dezen passeert en doelpunt (22). Maar opnieuw maakt Helder een doel- puntje binnen de minuut. Een onschuldig uit ziende tegenaanval eindigt in een schermut seling tusschen Muntjewerf en 'den H.-links buiten. Prins zal te hulp snellen, maar met een wordt de bal via de tegenoverliggende paal ingewerkt (23). De laatste 10 minuten worden steeds feller, omdat BKC tot geen prijs geslagen wilde worden. Paardekooper kwam naar de mid- voorplaats, Totte werd spil en Keijzer rechts binnen. Maar ook deze wijziging, gevoegd bij het verbeten enthousasme van BKC, dat Helder met gelijke munt beantwoordde, scheen nie'- tot succes te leiden. Aanval na aanval bleef 'onbeloond, totdat de bal hoog van links via Paardekooper bij Meereboer be landde, die, terwijl Kousbroek was uitgeloo pen met een venijnige omhaal doel trof (3—3). Even daarna floot Annyas af. Toen de stoere spelers uit Uitgeest het veld betraden, zal er wel niemand geweest zijn, die aan een nederlaag van Bergen twijfelde. Maar ziet: het liep geheel anders af, dan verwacht werd. Bergen telde zes invallers; Uitgeest had er vier. Uitgeest speelde het eerst met den straffen wind mee en had dan ook het beste van het spel, ofschoon de doorbraken van Bergen lang niet van gevaar waren ontbloot. Vooral de jeugdige Wolf op de rechtsbinnenplaats leverde voortdurend een gevaar op voor de rood-zwarte achterhoede. Ook Visser op den linkervleugel en Sloot als middenvoor deden herhaaldelijk goed werk. Ofschoon in de achterhoede aanvoerder Kos ter, die weer keurig opende, Arie Urbanus en Broek stug verdedigden, kon een doelpunt toch niet uitblijven en nadat de reserve-doelman Veis eenige fraaie safes had verricht, moest hij tenslotte zwichten voor een hard, onhoudbaar schot (01). Vlak daarop kreeg Wolf alweer een „dot" van een kans, doch zijn schot, dat bovendien veel te zacht was, belandde juist in de handen van den doelverdediger. De Uitgeest-voorwaartsen, die dikwijls aar dig combineerden, schoten te weinig en wat er op doel kwam werd een prooi van doelman Veis, die een mooie partij speelde. Vooral de wijze waarop hij vallende een bal uit den hoek grabbelde, verdient extra vermelding. Met den stand 10 voor Uitgeest ging de rust in. In de tweede helft toen Bergen den wind mee kreeg, waren de bordjes geheel verhangen. Dadelijk zat Bergen voor het doel der gasten en het duurde dan ook niet lang, of Sloot, keu rig daartoe in staat gesteld door Visser, bracht de partijen op gelijken voet (1—1). Dit was het sein voor een hevig offensief der Bergenaren. Van een leelijken mistrap van een der Uitgeest- achterspelers maakte Sloot onmiddellijk ge bruik en strafte dezen blunder, af met een goed doelpunt (21). Vlak daarop was het 31 en Koster maakte er met een formidabel schot 4—1 van. Toen zette Uitgeest alles op alles en forceerde het spel dermate, dat Bergen geen gelegenheid kreeg zich behoorlijk los te wer ken. Dit offensief werd beloond door een fraai doelpunt. De linksbuiten zette hoog voor en een der binnenspelers kopte onberispelijk in (42) Er waren toen nog tien minuten te spelen en er ook dus nog van alles kan gebeuren. Maar Visser maakte aan alle onzekerheid een einde door er 5 2 van te maken. En hiermede kwam het einde. Het tweede elftal ondervond niet slechts den terugslag van de zes spelers, die voor het eerste moesten uitkomen, doch speelde boven dien nog met tien man. Het werd dan ook een éclatante 16-0 overwinning voor de Koedijkers De tweede klasser verslat de derde, maar onbevredigend. Het eindresultaat was voor de Alkmaarsche Boys goed genoeg, maar toch, wat we te zien kregen heeft ons niet voldaan. De Westerweg- bewoners kregen meer dan ze verdienden. In het veld deden de mannen uit Hoorn stellig niet voor hun tegenstanders onder en het was in het bijzonder de bepaald onvoldoende spe lende mid-voor, die oorzaak was, dat de Hol- landia-score tot het einde toe blank bleef. De bezoekers moesten het nu hebben van kort spel en daarvoor was de Alkmaarsche verde diging veel te sterk De wedstrijd. Na den aftrap komen de Boys even opzet ten, dan gaat het spel gelijk op. Het eerste gevaar dreigt echter van Hollandia, dat door den doelman, die gedurende den geheelen wedstrijd buitengewoon op dreef was, wordt bezworen. Aan den anderen kant krijgt de doelman weinig te doen. De vijandelijke vleugelspelers zijn goed genoeg, meer en meer echter blijkt, dat hun werken door den zwakken midden- aanval weinig resultaat zal kunnen opleveren. Overigens leggen ook de Boys-voorwaart- sen zich erg op kort spel toe. Wanneer eindelijk een corner goed wordt genomen, ziet de Hollandia-doelman zich voor den eersten maal gepasseerd. Als een Boysback hands maakt binnen de beruchte lijnen, laaf de scheidsrechter door spelen, even later aan de andere zijde ziet hij de overtreding wel. De strafschop wordt fout loos genomen en de Boys noteeren een 20 voorsprong. Niet zonder geluk! Zoo komt de rust. Na de hervatting hebben de bezoekers den krachtigen wind tegen, wat hen echter niet belet herhaaldelijk het initiatief te nemen. Maar het blijft peuteren, zoodra ze in de buurt komen van het Alkmaarsche doel. Een snelle doorbraak van de geblokten volgt, de mid-voor komt geheel alleen voor den keeper te staan, die wel is uitgeloopen, maar die geen schijn van kans heeft op het welgeplaatst schot. Nog een tijdlang blijft Hollandia werken om tenminste de eer te redden. Maar het mag niet zijn. En als het einde daar is, verlaten de Boys als overwinnaars het veld. Goed debuut van Oudesluis. Begunstigd door uitstekend voetbalweder had gisterenmorgen op het HRC-veld boven staande ontmoeting plaats, die vrij wat be langstelling trok. We zagen een Racing-ploeg van meest „lichte" spelers, die soms heel handig wisten te manoeuvreeren, alles ging heel netjes en mooi, maar men miste dash, doorzettingsvermogen en in de voorhoede wa ren een paar zwakke plekken, waardoor deze linie, in de buurt van het vijandelijke doel ge komen, steeds faalde in een juiste afwerking. Tegenover dit elftal stond een team van „jonge mannen van het land", stoer en on verzettelijk in hun attaques, zonder fijn voet bal hoewel er in technisch opzicht enkele goede krachten (rechtshalf, midvoor) onder hen scholen maar met spel, dat nuttig effect storteerde. Bovendien waren de mees ten hunner in lichaamsbouw de meerdere van HRC 3, wat een factor van beteekenis was. Een goede ploeg, Oudesluis, en als men in het verdere verloop der competitie deze samenstelling weet te handhaven, za 1 het debuut in den K.N.V.B. wel meevallen. Wat het spelverloop betreft, merken we dit op, dat geen der partijen bepaald sterker is geweest, maar toch had Oudesluis voor het grootste deel het initiatief van het gebeuren, door grooter doorzettingsvermogen en beter voorhoedespel. De roode reserves, die indivi dueel wel voldeden, vooral Kok was op dreef, werden door dat spel steeds van den bal ge- loopen. Toch was het de thuisclub die het eerst wist te scoren door v. d. Berg, nadat kort te voren de gasten een buitenspeldoelpuht had den gemaakt.,Het spel bleef toen over en weer gaan en tenslotte was het de linksbuiten van O., die heel handig tusschen Dekker en Dijk stra door glipte en onhoudbaar voor den gelijk maker zorgde. Toen v. Vliet een afgemeten voorzet gaf, kopte Bakker- net over de lat. Van een penalty wist Racing niet te profitee ren, tweemaal schoot men tegen den doelman aan. De tweede helft van den wedstrijd begon met een paar stormloopen op de Oudesluizer veste, die den druk prachtig wist te doorstaan. Heel H.R.C. stond ver naar voren opgesteld, wat de club noodlottig zou worden, want toen de mid denvoor plotseling doorbrak, kon deze zonder al te veel moeite den H.-doelman passeeren. Oudesluis had toen de leiding, die het niet meer afstond. DTS is in de eerste ontmoeting van de nieuwe competitie, in deze voor DTS geneel nieuwe omgeving niet gelukkig geweest. Men ging met een zeer gehavend eerste elftal naar Castricum. Er waren niet minder dan zeven invallers. Vijf eerste el.ttal-spelers zijn onder de wapenen. Maar oox de tegen stander was allesbehalve compleet; CSV had zes invallers, zoodat, wat dat betreft, de verhoudingen vrijwel gelijk waren. In het veld was DTS voortdurend in de meerderheid. Het schot was echter zoek bij de voorhoede. En zijn heel wat goede kansen geweest, welke echter, op één na, om zeep werden gebracht. De stand <s langen tijd dubbel blank geweest. Na veel „pezen" wist DOS eindelijk de leiding te nemen. Dit lieten de Castricummer gastheeren niet lang op zich zitten; de gelijkmaker werd spoedig ge scoord. Deze stand zou de verhouding heel wat beter hebben weergegeven dan de eindstand 2 1. aangezien DTS, zooals wij hierboven reeds vermeldden, steeds in de meerderheid was. Maar het zijn tenslotte de punten, die den doorslag geven. Ongeveer tien minuten voor het emde werd een aanval op het D.-doel ondernomen. Back C. Kroon wilde den bal wegtrappen, maar- raakte hem niet goed, waardoor een C.-er de kans kreeg en ook benutte, om den bal in het net te doen verdwijnen (21). Ondanks het harde werken van DTS slaag de men er niet in, den stand te veranderen zoodat het einde kwam met een 2—1 over winning vande gastheeren. die goed partij hebben gegeven. Het was een ichtm ge speelde wedstrijd.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15