Saradjogloe spreekt toch oog met Molotof en itaiie confereeren Wij lazen voor U Moordaanslag op twee militairen Varkensvleesch wordt duurder Toch gehamsterd! Wijst Engeland vredesaanbod af? De lediggang der jongeren Verlofregeling Paard voor de auto DUITSCHE RIJKSDAG KOMT BIJEEN Turksche missie naar Londen f Graaf Ciano bij Hitier Legers in rust aan het Westfront Paardenvolk lichting 1924 naar huis Laatste telexbericht Kostwinnersvergoeding Melk wordt duurder De inkrimping van het bollen-areaal Dc commandant Zeemacht blijft voorloopig in functie De Duitsche Rijksdag zal de volgende week bijeengeroepen worden om een verklaring van de rijksregeering aan te hooren. Direct nadat von Ribbentrop te Moskou was aangekomen, zijn de besprekingen wel ke met den Turkschen minister van buiten- landsche zaken waren aangevangen, stop gezet. Reeds dacht men dat Saradjogloe. zonder Molotof opnieuw te hebben gespro ken, naar Ankara zou terugkeeren, doch gisteren werd de Turksche staatsman te gen zes uur op het Kremlin uitgenoodigd, waar hij een langdurig onderhoud met Mo lotof had. Dat Turkije intusschen zijn beloften je gens Engeland niet vergeet moge blijken uit het feit, dat een Turksche missie op weg is naar Londen teneinde een militaire, ii- nantieele en economische regeling t.usschen Engeland en Turkije te bespreken. Daaren boven heeft Saradjogloe zijn rustpoos te Moskou benut door besprekingen te houden met de Brilsche en Fransche zaakgelastig den aldaar. Het verluidt dat de Turksche regeering haar minister van buitenlandsche zaken met zeer vriendschappelijke gezindheid je gens de Russen naar Moskou heeft afge vaardigd, waarbij zij echter vastbesloten was haar verplichtingen jegens Engeland en Frankrijk stipt na te komen. GROOTE BELANGSTELLING IN LONDEN. Zeer veel aandacht wordt geschonken aan een uitnoodiging van de Duitsche regeering tot den Italiaanschen minister van buiten landsche zaken, graaf Ciano, om naar Ber lijn te komen, een uitnoodiging waaraan onmiddellijk gevolg is gegeven Graaf Ciano is gistermiddag te Berlijn gearriveerd en heeft een onderhoud van eenige uren met Hitier gehad. Bij dit onderhoud was de Duitsche minister van buitenlandsche za ken, von Ribbentrop. aanwezig. Groote belangstelling te Londen. Het nieuws van het bezoek van minister graaf Ciano aan Berlijn is te Londen met groote belangstelling ontvangen, aldus ver klaart de diplomatieke correspondent van Reuter. In vele kringen is men van mee ning. dat dit bezoek in verband staat met de verklaring in het Sovjet-Duitsch ver drag over de gemeenschappelijke vredes poging in samenwerking met andere „be vriende mogendheden' en in verband hier mede herinnert men aan de woorden van Mussolini, dat „Europa nog niet in oorlog is". Ook de Italiaansche pers schenkt veel aan dacht aan deze reis van den minister van buitenlandsche zaken. Wat de Duitsche pers betreft, schrijft het Hamburger Fremden- blatt o.a.: De vriendschap van de beide mogendheden aan deze en gene zijde van de Alpen, is ook in deze, aan beslissingen zoo rijke dagen, ge bleken. Die vriendschap is een factor, waar mede de westelijke mogendheden altijd re kening moeten houden. De groote beteekenis van het Italiaansche bezoek blijkt uit de bij zondere hedendaagsche situatie. Telkens wanneer keerpunten in de ontwikkeling ont staan, heeft Europa Duitschland en Italië ge meenschappelijk aan de conferentietafel ge zien. Zoo is liet ook deze keer. Beide mogend heden zullen in de komende dagen zich hun marschrichting duidelijk voor oogen stellen, zooals zij deze naast elkaar denken in te slaan. Alleen het kanon buldert. Zijn aan het Westelijk front de luchtmach ten zeer actief geweest, op den beganen grond is weinig gedaan. De legerberichten van bei de partijen beschrijven een kalmen Zondag. De Fransche artillerie is af en toen in actie geweest, vooral in de omgeving van Saar- brücken. Andere wapens dezer lichting moeten nog wachten. Naar de Tel. verneemt, zullen de gemobi liseerde dienstplichtigen der cavalerie be- hoorende tot de lichting 1924, de oudste der gemobiliseerde lichtingen, deze week in het genot van groot verlof worden gesteld. Voor de andere wapenen is het nog niet mogelijk gebleken, deze oudste lichting naar huis te zenden, in verhand met de hiertoe te gering gebleken sterkte in de depots. Deze dienstplichtigen zullen dus waar schijnlijk dienen te wachten, totdat de eer ste oefening van de lichting 1940 is afgeloo- pen. De najaarsploeg van deze lichting komt naar het blad voorts vernam op 23 October a.s. onder de wapenen, zoodat de eerste oefe ning van deze halve lichting eind Maart 1940 is afgeloopen. DRAMA TE WEERT. EEN DER SLACHTOFFERS OVERLEDEN. Gisteravond omstreeks half elf zijn op den Parallelweg te Weert twee ge huwde militairen door tot nu toe on bekend gebleven daders aangevallen en zoodanig met messen toegetakeld, dat een hunner korten tijd later aan de bekomen verwondingen is overle den. Het slachtoffer N., afkomstig uit Waalwijk, heeft, nadat hij een ernstige snijwonde in den hals be kwam, nog kans gezien een nabijge legen café binnen te vluchten, waar hij hevig bloedende neerzeeg. Onmiddellijk werd geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen, die dan ook spoedig aanwezig was, doch voor hem mocht geneeskundige hulp niet meer baten. Binnen korten tijd is hij aan de bekomen verwondingen bezweken. Zijn metgezel, die een mes steek in den rug had bekomen, werd naar het St. Jans-ziekenhuis te Weert vervoerd. Militaire autoriteiten, alsmede rijks- en gemeente-politie, kwamen kort na het gebeurde ter plaatse en stelden een onderzoek in. ter, dat er meer aanvoer, op de varkens- markt komt, opdat volksvoedsel als spek en reuzel niet nóg duurder wordt. Slagersrequest aan den minister. Het hoofdbestuur van den Ned. Slager- bond heeft de tegenwoordige situatie in een schrijven onder de aandacht van den minister van Ec. Zaken gebracht. In dezen brief dringt het hoofdbestuur er o.m. op aan, de heffing op gesmolten reuzel van f 0.36 per kg. af te schaffen, opdat het pu bliek bij de huidige schaarschte aan vet meer tot aankoop van gesmolten reuzel over zal gaan. Deze vraag klemt des te meer, omdat de Veehouderijcentrale geen bevroren bladreuzel meer kan leveren en de baconzouters eveneens weinig beschik baar hebben." Bevroren varkensboutjes niet zoo geschikt voor den winkelver koop. Het bureau van den Ned. Slagershond schrijft aan het Hdbld.: „De positie van de slachtveemarkt is, al dus, dal de rundveeprijzen \rij stabiel zijn, zoodat de slagers de rundvleeschprijzen op het oogenblik niet behoeven te verhoogen. Anders ligt de verhouding bij de varkens- prijzen. Hoewel de aanvoeren ter markt niet bepaald „kort" zijn, Jjlijkt er toch zóóveel vraag te bestaan, dut de prijzen in de laatste weken voortdurend oploopen en ruim 10 ct. per kg. zijn gestegen. Ook j.1. Vrijdag is de varkensmarkt te Leeuwarden weer hooger in prijs geweest. De vraag geldt vooral spek, reizel en vet te snippers (de laatste voor de vleeschwaren- industrie). In den groothandel zijn de prijzen voor vet spek en doorregen spek (buiken) dan ook belangrijk gestegen en liet is een uitgemaak te zaak, dat de slagers het spek, vette lap pen en de reuzel niet voor dezelfde prijzen kunnen verkoopen als midden Augustus gol den. De prijsverhooging, die de slager noodgedwongen moet invoeren, mag dan ook niet als prijsopdrij ving worden aangemerkt. De regee ring heeft geprobeerd in de behoef te aan reuzel en spek te voorzien door bevroren reuzel en bevroren varkens beschikbaar te stellen. De voorraad bevroren reuzel der Veehou- derijcentrale, (105.0(10 kg.) is inmid dels reeds opgeruimd. Bevroren varkens zijn er nog genoeg, doch het bevroren varkensvleesch laat zich niet gemakkelijk verwerken voor winkelver koop. De vraag van de zijde der slagers is dan ook nog niet groot maar zal onge twijfeld grooter worden. Tc hopen is ech- STATISTISCHE CIJFERS TOONEN HET AAN. De indexcijfers van de omzetten in het Winkelbedrijf, samengesteld door liet Cen traal Bureau voor de Statistiek en 't Eco nomisch Instituut voor den Middenstand, geven de gelegenheid een inzicht te verkrij gen in de mate waarin het publiek in den laatsten tijd tot verhoogde aankoopen in hel winkelbedrijf is overgegaan. Blijkens deze cijfers waren de omzetten in geld in de kruidenierswinkels in Augus tus van dit jaar 23 pet. hooger dan die in de overeenkomstige maand van het vorige jaar (voor de middeustandszaken bedroeg dit percentage 23, voor de groote winkel bedrijven 32 en voor de coöperaties 15). Bedenkt men, dat de internationale span ning eerst in de laatste weken van Augus tus allengs grooter werd, dan is het dui delijk, dat (ie bedrijvigheid in genoemde winkelbedrijven in deze weken belangrijk grooter was, dan bovenstaand cijfer, als ge middelde der maand aangeeft. Dit wordt bevestigd door de cijfers betref feiwle de week van 28 Augustus tot en met 2 September, welke van een aantal groote winkelbedrijven en coöperaties ontvangen werden. Blijkens deze cijfers was de verkoop in deze week 40 a 45 pet. boven normaal. Ook de waarde-omzetten in andere winkel bedrijven dan die, behoorendc tot de levens middelenbranche, geven een sterke stijging te zien. Volgens de wekehjksche indices, welke samengesteld worden op de omzetcij fers van een aantal groote winkelbedrijven (warenhuizen, magazijnen in manufacturen e.d.) en middenstandszaken winkels in ma nufacturen, glas- en aardewerk, huishoude lijke artikelen) te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhagc, bewogen de verkoopen zich in elk der achtereenvolgende weken van de periode van 28 Augustus *ot en met 23 September resp. 22, 50, 53 en 85 pet. bo ven die in de overeenkomstige weken van het vorige jaar. In deze winkelbedrijven werd de vermeerdering van de aankoopen eei'st in den loop van de maand September van grooter belang. De „Times" schrijft in een- hoofdartikel: Tenzij bepaalde voorwaarden voor een vrede, welke de nationaal-socialistische re geering en de regeering der Sovjet Unie, naar zij hebben aangekondigd, voornemens zijn voor te stellen, zeer ver zullen afwijken van de richtlijnen, die zijn neergelegd in de Vrijdag door Moskou uitgegeven verklaring, staat het antwoord reeds bij voorbaat vast door de algemeene reactie der openbare meening tegen dat onbeschaamde manifest. Geen voorwaarden, welke Hitier zou kun nen aanbieden, zouden wijziging kunnen brengen in het hoofddoel der westelijke mo gendheden, n.I. zich zelf voor de toekomst te beschermen door Hitlcr de macht te ontne men zijn misdaad te herhalen, daar bekend is, aldus het blad, dat zijn goede trouw niet langer kan worden geloofd. Daarom is de voorwaarde, welke vóór alle onderhandelin gen moet worden vervuld, de omverwerping van het Hitlerisme. Bij do vaststelling van kostwinnersvergoe ding wórdt in het alggincon rekening gehou den met dc inkomsten, waarover het gezin nog kanmeschikken gedurende den tijd, dat ite dienstplichtige zich in werkelijken dienst bevindt. liet ligt in het voornemen daarin binnenkort eenige verandering te brengen Ten eerste zullen de geldelijke verdiensten van de achterblijvende gezinsleden in hel al gemeen vooi ten hoogste tweederde gedeel te worden medegerekend. Verder bestaat het plan om met zooda nige verdiensten in het geheel geen rekening te houden, indien deze ver diensten voortvloeien uit werkzaam heden. die slechts voor korten tijd ge durende een bepaald gedeelte van het jaat kunnen worden verricht (bijv. in verband met de bietencampagne). Gezinsleden van gemobiliseerden hebben dus belang bij het verrichten van loongevcn- den arbeid. In het Westen des lands. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat niet ingang van Zondag 1 October in het wettelijk consumptiemelkgebeid in het Wes ten des lands de minimumprijs voor con- sumptiemelk met 1 cent zal worden ver hoogd. Deze prijsverhooging is een gevolg van het feit, dat do inkoopprijs van con- sumptiemelk voor den handel eveneens met 1 cent is verhoogd. Deze verhooging van, den inkoopprijs en dientengevolge ook van den verkoopprijs houdt verband met de stijging der zuivol prijzen, o.a. tengevolge van het a.s. winter seizoen. De stand van de z.g. rekening-cou rant der zuivelwaarde, welke waarde den door de veehouders te ontvangen prijs be- heerscha, liep dientengevolge zoodanig op, dat de prijsverhooging, per Zondag j.1. in gaande, noodzakelijk werd. Kweekers wenden zich tot de reqeerinq. In een vergadering van bollenkweekers te Lisse is de beslissing van den minister van Economische Zaken inzake het inkrim pen van de bloembollencultuur voor 1939- 1940 ter sprake gekomen. Uit de besprekingen bleek, aldus het Hsb. dat de organisaties Woensdag met de Sier- tecltcentrale hadden vergaderd, waarbij men zich inet eenparigheid van stemmen had uitgesproken voor een inkrimping van 35% met regeeringssteun. Men achtte 50% te veel, al heeft men dan alvast een norm om te kunnen beginnen met planten. Het is niet onmogelijk, dat de regeering voor den drang van patroons- en arbeidersorganisa ties zwicht en de inkrimping op 35% terug brengt. Uit de vergadering werd de mecning ver kondigd, dat het mes er te diep werd inge zet. Moet er 'n gedeelte worden gereserveerd voor andere gewassen, laat men dan een anderen maatstaf aanleggen. Voorts be pleitte men een progressieve inkrimping om vooral den kleinen bollenkweeker niet heelemaal in den put te werken, door bijv. de eerste 30 are voor dezen vrij te stellen. De voorzitter, de heer J. W. A. Lefeber, deelde mede, dat het bestuur reeds in dien geest de regeering heeft geadviseerd. Over de Regebringsmaatregelen werd nog in den breede het woord gevoerd. Besloten werd ten slotte aan de regeering een rekest te zenden en. haar een beeld te geven van den noodtoestand, welke het gevolg is van deze groote inkrimping zonder een finan- ciecle steunregeling daaraan verbonden. Clandestiene opkoop- handel. Het Volk (s.d.a.p.) bespreekt de problemen, waarvoor de rcgcering zich gesteld ziet in verhand met de maatregelen, welke zij in verband niet de on ve rm i j d e lij ke prijsstijging der goederen moet nemen. Hier ligt de moeilijkheid voor de autoriteiten, aldus het blad; voorop staat, dat de volksmassa niet door snelle prijsstijging mag worden ge dupeerd. De koopkracht der massa immers volgt de stij ging van het prijspeil niet. Dit is ook het eerste gezichts punt van den minister. On middellijk daarop volgt ech ter de noodzakelijke erken ning, dat de prijzen al was het alleen maar door het duurdere transport zullen stijgen. De regeering moet voorkomen, dat deze prijsstij ging in overdreven mate, in te snel tempo en ongelijk laats vindt. Tenslotte heeft de rcgcering er voor te zor gen, dat de handel financieel niet vastloopt door de prijs bepalingen. Dit alles is gemakkelijker gezegd daii gedaan. Men weet uit ons blad, dat er verschei dene voorbeelden van snelle en overdreven prijsverhoo ging gesignaleerd kunnen worden. Erger nog is echter de clandestiene opkoophandel die in verschillende branches zijn kop op begint te steken Het onttrekken van goederen aan den normalen omloop is de gevaarlijkste vorm van economisch misbruik der om standigheden. Hiertegen zij de regeering speciaal waak zaam! Nogmaals: de jeugd werkloosheid. Het Huisgezin (r.k.) somt de maatregelen op, welke de nieuwe minister van Sociale Zaken, dr. van den Tempel ter bestrijding van de werk loosheid in het vooruitzicht heeft gesteld. Het blad be sluit: Blijft de vraag, of in ver band met den stand der jeugdwerkloosheid geen uit breiding van het kampwerk wenschelijk zou zijn, want voor zoover wij het kunnen bcoordeelcn, werd daarbij slechls een klein gedeelte der jeugdige werkloozcn en dan nog maar voor een betrekke lijk korte periode betrokken. Nu kan men er moeilijk be zwaar tegen maken, dat ten aanzien van die vraag wordt afgewacht, hoe onder de nu zeer gewijzigde omstandighe den de verhoudingen komen te liggen. Indien maar wordt vastge houden aan de overtuiging, dat de lediggang der jonge ren vooral groote zedelijke gevaren in zich besluit, en dat zij voor hun toekomst, en bij eenige massale afmeting der jeugdwerkloosheid voor de toekomst van 't volk, fu nest moet worden geacht. Zoodat men bereid blijft dit kwaad krachtig te bestrijden, ook met zware financieele of fers, al moeten deze blijven binnen de perken van het re delijke. In dit geval behoeft ecnig uitstel geen afstel te zijn. Wij hebben zeker aanlei ding, te verwachten, dat de regeering dit inzicht zal dee- len; zou het tegendeel blij ken wat schier niet te ge- loovcn is welnu, dan is de Kamer er nog om de Regee ring te overtuigen, wat hier in liet welbegrepen belang van het volk passend zou zijn. Overigens de versobering van 's Rijks diensten geldt, ook volgens het inzicht van de Regeering, niet zonder meer de uitgaven voor de be strijding der werkloosheid in hot algemeen; waarom ze dan wel de jeugdzorg zou moeten treffen, is niet h prio" ri duidelijk. Hollebollegijs. De Haagschc Post schrijft: Wij zouden geen Hollan ders zijn, als wij onder de gegeven omstandigheden niet zochten naar het spreekwoor delijke gelukje, dat het onge luk pleegt te vergezellen; in dit geval: hoe wij ons het ongeluk van den oorlog ten nutte kunnen maken. Wij bedoelen hiermee niet, dat ons volk een groot aantal ge lukzoekers telt, die er zich slechts op toeleggen een slaat je te slaan uit de benarde omstandigheden, want oor logswinst wordt in ons land evenzeer en even algemeen veroordeeld als de oorlog op zichzelf. Maar wel mogen wij vaststellen, dal er een gezon de aanpassingszin bestaat, die echter soms wel wat ver gaat met het transformeeren van den nood tot een deugd. Zoo begrijpen wij, dat de land- en tuinbouw ons leger zien als do klant-met-vijfhon- derdduizend-monden; het agrarische bedrijf, dat zoove le jaren heeft geworsteld met een ontembare overproductie, kan zoo'n Hollebollegijs wel gebruiken. Maar het gaat te ver, wanneer men het leger zou gaan opdragen in het bijzonder dat op te eten, waar van onze boeren-tuinders toe vallig een overschot hebben. De soldaten moeten niet be schouwd worden als beroeps- eters. Toch zou het in die richting gaan als het advies van een landbouwersvereeni- ging werd opgevolgd om de soldaten eens per week „hee- te bliksem", zoete appelen met aardappelen en spek. voor 16 zetten, en nog erger maakte het een inzender in een tuinbouwblad, die, voort bordurend op het „heetc hlik- scm"-motief, reeds een geheel woek-menu had vastgesteld van moeilijk verkoopbare pro ducten: zuurkool, gele kool, boonen, appelen enz. Zoo iets zou volkomen onjuist zijn. Variatie in de voeding is juist voor de soldaten, die een een tonig leven lijden, onontbeer lijk voor den goeden geest. Trouwens het voorstel is ook overbodig, want de leger-in- tendance is waarlijk verstan dig genoeg wat op een zeker oogenblik en op een bepaalde plaats goedkoop en overvloe dig ik, te betrekken. Over het geheele land genomen zal de vrije keus der duizenden me nage-meesters economiseh hetzelfde en psychologisch een beter effect hebben dan een gedwongen massa-menu van opruimingsvoorraden. ONZE OOST. Uit Batavia, 2 Oet. Officieel wordt ge meld, dat de overdracht van het comman do der zeemacht op den oorspronkelijk daar voor vastgestelden datum, 17 October a.s., niet zal doorgaan. De commandant der zeemacht, vice-admi- raal Ferwerda, blijft vooralsnog het bevel voeren over de zeemacht. Schout-bij-nacht Helfrich, die aangewezen is om vice-admiraal Ferwerda t.z.t. op te volgen als commandant zeemacht en die ongeveer 18 October a.s. met de „Dempo" op Tandjong-Priok aankomt, zal tot nader order worden belast met de functie van chef van den staf zeemacht. De huidige chef van den staf zeemacht, kapitein ter zee van Sta veren, zul in die periode als sous-chef op treden. Voor militairen die nog geen vijf maanden in werkelijken dienst zijn. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is het verlof aan de dienstplichtigen en tot het reservepersoneel behoorende perso nen, die nog geen vijf maanden in werke lijken dienst zijn, als volgt geregeld: Na de eerste maand wordt in elke ka lendermaand tweemaal verlof verleend, op Zondag en Maandag met eerste reisgelegen heid op Dinsdag. Aan dit verlof is vervoer voor 's rijks rekening verbonden. De personen, die onder deze regeling vallen, mogen niet met verlof vertrekken vóór Zaterdagmiddag 16 uur, behalve wan neer zij hun woonplaats anders niet meer kunnen bereiken. Maar dat mocht óók niet...., In de hoofdstad behoefde gisteren slechts één proces-verbaal te worden opgemaakt in verband met het rijverbod op Zondag. En dit verbaal gold niet het gebruik van ben zine, maarhet gebruik van een paard! Een chauffeur had n.1. voor een auto een paard gespannen en op deze wijze vervoerde hij eenige jongedames,die 'n buitengewoon plezier in 's mans uitvindsel hadden. In de Utrechtsche straat herinnerde een agent zich dat een paard op een bepaalde manier moet worden ingespannen, hij hield de auto met de benzineloozc ccnpaardsmotor aan en maakte verbaal op, omdat de aanspanning niet deugde. Het paard moest worden uitge spannen. Dan maar petroleum In Den Haag inspecteerde de minister van Economische Zaken, mr. Steenberghc per soonlijk de reactie van het publiek op den nieuwen maatregel. Het bleek dat eenige personenauto's tot vrachtauto's waren omgebouwd, waar schijnlijk om het verbod te ontduiken. De politic signaleerde voorts een motorrijder, die op petroleum reed, hetgeen geoorloofd is JULIANADORP J.V.C. I-PETTEN I 3—2. J.V.C. had het windvoordeel en zat reeds direct voor het Petten-doel, maar de Pet- tenkecper verdedigde zijn heiligdom met élan, zoodat deze aanvallen niets opleverden Toch had J.V.C. spoedig succes, toen de linksbuiten een onhoudbare schuiver in zond. Bij de rust was het al 3—0 geworden. Daarna speelde J.V.C. een verdedigende partij, waardoor Petten meer in de aanval kwam, maar het duurde vrij lang voor Pet ten de eer wist te redden. De stand was nu 31, het einde kwain met 32. WIERINGEN KLINK WEER ACTIEF. Dethmer Klink, onze nationale achtervol gingskampioen, heeft gisteren op de Zaan- sche wielerbaan te Asscndelft zijn grooten rivaal Schulte ontmoet. Weer is het een spannende race geworden, die nochtans in het voordeel van „den fietsenden gek" is geëindigd. Het verschil was miniem n.1. 5 meter, terwijl de winnaar een tijd noteerde van 6 min. 50,4 sec. Bijzonder snel is het dus niet gegaan, maar daartoe leent dc baan zich ook niet. Intusschen kan het resultaat van Deth mer zeer eervol genoemd worden; immers nu hij 's Ivonings rok draagt, zal er aan zijn training wel wat mankeeren! RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor Hippolytushoef werd over de maand September 1939 op spaarbankboek jes ingelegd f 3077.31, terugbetaald f 6929.3S derhalve meer terugbetaald dan ingelegd f 3852.07. ALKMAAR, 30 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 220.000 kipeieren 5—6, kleintjes 3—4.75 per 100 stuks. ALKMAAR, 2 Oct. Veemarkt. 126 vette koeien 140—300, re- (lelijk, 37 graskalveren 3568, 51 nuchtere kalveren 618, 112 vette schapen 1425, 313 vette varkens 60Z67 et. per Kg., goed. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Oct. Bevel. 1.80, cigcnJi. 1.80—2.30, grove 1.70, hl. dito 2.20—2.60, uien 2.60—3.10, driel. 1.80 —2.10, grove 2.80—3.10, gele nep 4.00—1.80, Peen A 1.301.50, B 1.301.70, spercicboo- ncn 9—12.70, rammenas 1.60—2.90, witte kool 0.90—1.20, Savoyekool 2.30—2.60, gele o~n komkommers 1—2.90, bloemk. 8. i0—13.30, 2e soort 2.50-4, andijvie 1.30-2.80. NOORDSCHARWOUDF., 2 Oct. Eigenheimers 2.—, bl. dito 2.—, uien °90 —3.10, drielingen 2.10—2.20, grove 2.80—3.10 gele nep 4.;>01.80, spercieboonen 6.801° 50 .>00 kg. kroten 1.50, 80700 Kg. witte kool U90 1.10, Aanvoer: 500 Kg. aardappelen. i°°00 Kr. uien, 3300 Kg. spercieboonen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 8