Duitsche aanval afgeslagen Duitschland waarschuwt verder Kapitaa!verlies voor den winkelier Elke huisvader kippenhouder! Optreden Charlotte Kohier Het personeel van ons bedrijf vormt een club Bibliotheek CJ.M.V, Gemengde neutrale zangver, opgericht Gezelschapsspelen voor onze militairen Een kaart van Europa Uit het politie-rapport Het stooten van H, Ms* «Van Gent Zorg voor gemobiliscerden Algemeen steuncomité 1939 Oost-Indië Dc expeditie in Nieuw Guinea Uo~Mcd Programma voor a.s* Zondag ÏLieuiaó uit IMc Visscherij Fransche communistische Kamerleden in arrest? Zweden moesten eigen schip opb'azen A.s. Dinsdagavond „Filomeentje". brengt zij Zooals door ons reeds eerder bericht werd hoopt mevrouw Charlotte Kohier, 's lands ver- maardste voordrachtskunstenares, a.s. Dinsda» in Casino een declamatie-avond te geven Door haar zal vertikt worden het verhaal Filo meentje" van Marcel Matthijs. Nogmaals mogen wij diegenen, die waar achtige kunst beluisteren willen, opwekken dezen avond niet te verzuimen. Zij, die in voorgaande jaren genoten hebben van „Romeo en Julia" en „Marathondans", zullen zeker ook Dinsdagavond aanwezig zijn. Maar wjj hopen en verwachten, dat een vol Casino dien avond het bewijs zal leveren, dat het levenswarme kunst van Charlotte Kohier waardeert. Men zal door haar niet teleurgesteld worden! Gisterenavond vond in een van de afdee- lingen van ons bedrijf een vergadering van leden van ons personeel plaats, ten einde te komen tot oprichting van een club, welke zich voornamelijk ten doel stelt om de een heid van het personeel te bevorderen en daar door indirect een gunstigen invloed te doen gelden op het werk van Drukkerij De Boer. De oorsprong van deze poging wordt ge vonden in het succes, dat de ploeg wandelaars behaalde in de afgeloopen zomermaanden, en het feit, dat ook de reeds bestaande voetbal club haar eerste trophee kon bemachtigen. Een en ander deed de wenschelijkheid gevoe len om tot definitieve vorming van een alge meen bestuur te komen, onder welk bestuur de reeds bestaande en nog te vormen culbs beter zouden kunnen gedijen. In een geanimeerde vergadering werd als bestuur gekozen D. J. Luyendijk, voorzitter; mej. C. Dieterich, J. Bremer en K. de Leur. Tijdens de vergadering traden direct 39 leden toe, terwijl velen nog zullen volgen. De donatie wordt voor iederen belangstel lende opengesteld. Donateurs ontvangen een maandblaadje en hebben toegang tot de even tueel te geven algemeene uitvoeringen. Het bestuur zal het vormen van meerdere clubs voorbereiden, zoodat binnenkort nog wel nadere mededeelingen van de nog naam- looze club te verwachten zijn. Wy meenen dit streven van ons personeel te kunnen toejuichen en twijfelen er niet aan of de club gaat een goede toekomst tegemoet. Hetgeen niet zal nalaten z'n sporen ten goede te drukken op het wezen en de producten van ons bedrijf. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op een advertentie van de C.J.M.V. in dit num mer, waarin wordt medegedeeld, dat de bi bliotheek der vereeniging vanaf hedenavond weer geopend zal zijn. Voor verdere inlichtin gen zien we de hetreffende advertentie. Naar wij vernemen was de animo voor de oprichting van een gemengde neutrale zang- vereeniging zoo groot, dat men daartoe gis terenavond besloten heeft. Een vijftigtal da mes en heeren had aan den oproep gehoor gegeven en gaf zich als lid op. De eerste re petitie wordt gehouden Maandag a.s. in de bovenzaal van het Alg. Militair Tehuis. Zoo als men weet, is de heer H. Hoogervorst di recteur van de vereeniging, die den naam „Crescendo" zal dragen. Aan onze vorige oproepen voor onze mili tairen werd zoo spontaan gegeven, dat we daarin ook nu weer vrijmoedigheid vinden een beroep op onze stadgenooten te doen. Men verzocht ons n.1. vriendelijk eens een poging te wagen aan wat gezelschapsspelen te komen, dam- of schaakspelen of andere gezelschapsspelen, waarmee men straks de lange avonden kan breken. Wie een spel te missen heeft, kan het aan ons kantoor brengen of kan zij.i adres op geven aan onze administratie, waarna de militairen het zelf graag komen halen. Onze landsverdedigers danken U bij voor baat hartelijk. Er behoort in onzen tijd waarlijk moed toe een kaart van Europa, met de oude grenzen, in de handel te brengen. Hoe zal Europa er over een jaar uitzien? De firma Zijlstra heeft het echter aange durfd. Wij ontvingen een mooie en duidelijke kaart, waarvan de gewone winkelprijs 75 cent bedraagt, en die, vanaf Vrijdag 6 October zoolang de voorraad strekt voor slechts 15 cent beschikbaar wordt gesteld, wanneer men voor minstens 0.75 waren koopt. Er zullen in dezen bewogen tijd weinig din gen zijn, die meer .de publieke belangstelling hebben dan de kaart van Europa. Iedereen volgt van dag tot dag de gebeurtenissen en kan dat 't beste doen met behulp van een goede, duidelijke kaart. De kaart geeft Europa zooals het was na het verdrag van Versailles. Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije staan er dus nog op als af zonderlijke landen. ARBEIDSWET OVERTREDEN. Tegen een stadgenoot werd gisteren proces verbaal opgemaakt ter zake overtreding van de Arbeidswet. BRANDJE IN DE VIJZELSTRAAT. Gisteren brak brand uit in een onbewoon baar verklaard perceel aan de Vijzelstraat. Gelukkig was het een brand van klein for maat die met enkele emmers water van de buren gebluscht kon worden. De politie be hoefde niet in te grijpen. FIETSENMISERE. De fietsenmisère neemt steeds grooter vor men aan. Om alleen gisteren te nemen; van een fiets, die aan het Singel stond werd het belastingmerk gekaapt. Van een fiets die bij de Tuindorpschool stond verdween de dyna mo. In de steeg tusschen Sluisdjjkstraat en Ruyghweg verdween op geheimzinnige wijze een vehikel, terwijl tenslotte een heerenrijw'/:l in de Keizerstraat gevonden werd. De eige naar is onbekend. ONGEVAL IN CAFE. Gisteravond kreeg een bezoeker van een café plotseling een beroerte. Door de politie werd eerste hulp verleend. WINTERVOORRAAD INGESLAGEN? Gisteren moest de eigenaar van een stukje grond aan de Badhuisstraat, tot zijn schrik constateeren, dat een onbekende een deel van zijn aardappelen gerooid had en deze mede genomen. De politie stelt een onderzoek in. t* De overwegingen van den Marine- raad te Batavia. Ter aanvulling van het telegrafische be richt, is het volgende ontleend aan de Indische bladen over de uitspraak van den Marineraad te Batavia inzake het stooten van den torpedo- bootjager „Van Ghent" op een onbekende ondiepte in den Tambelan-Archipel. Het was 26 April des morgens omstreeks 6 uur, dat de torpedoboo.tjager „Van Grent" gestooten is op een onbekende ondiepte in den Tambelan-Archipel in de passage tusschen de eilanden Benoea en Iboel. He tonderzoek door den Marineraad heeft plaats gehad in een openbare zitting op 29 Juli. De raad heeft kennis genomen van de stuk ken van het voorloopige onderzoek en kwam tot verschillende bevindingen, waaruit hij thans als vaststaand aanneemt: dat op de dagwacht van 26 April de com mandant de straat tusschen de eilanden Be noea en Iboel van den Tambelan-Archipel, welke moet gerekend worden te behooren tot de minder bevaren vaarwaters, heeft bevaren zonder de speciale voorzorgsmaatregelen te nemen, welke zijn voorgeschreven; dat de commandant deze route gekozen heeft, omdat dit de kortste weg was naar de door den eskadercommandant opgegeven ont moetingsplaats enx omdat hij na bestudeering van de Zeemansgids en de detailkaart van het betrokken gebied, meende te mogen aannemen, dat aan de navigatie in die straat geen risico verbonden was; De raad is van oordeel, waar de commandant van Hr. Ms. „Van Ghent" niet de speciale maatregelen heeft genomen, welke voorge schreven zijn in den omzendbrief van den com mandant der zeemacht over de navigatie in minder bevaren gebieden het ongeluk aan zijn schuld is te wijten. Dat echter als verzachtende omstandigheid moet worden aangenomen, dat de commandant door de in de Zeemansgids aangebrachte wij ziging, in den waan werd gebracht, dat de door hem gekozen route geen risico was ver bonden. Daar van het betreffende gebied een oogen- schijnlijk zeer goede detailkaart aan boord aanwezig was (opgenomen door Hr. Ms. „Van Doorn" 1905/1906) meende de commandant, te meer, waar er zeer goed riffenzicht was zonder risico de straat tusschen Iboel-Nangka en Benoea-Leso te kunnen bevaren, om ten westen van den archipel op nadere orders te wachten, dat aan de door hem gekozen route geen risico was verbonden. Protest. Chr. Comité opgericht. In een gisteren te Utrecht gehouden bijeen komst van vertegenwoordigers van verschil lende Christelijke organisaties, die op onder scheiden gebied werkzaam zijn, is definitief be sloten tot de .instelling van een Protestantsch- Christelijk comité voor de behartiging van de geestelijk-zedelijke belangen der gemobiliseer- den. Dit comité beoogt coördineerend en stimulee- rend te werken op den arbeid, die ten behoeve van de gemobiliseerden door allerlei organisa ties van Prot.-Chr. richting wordt verricht. Het staat onder leiding van den oud-minister van Binnenlandsche Zaken en Financiën mr. J. A. de Wilde te 's-Gravenhage en is samengesteld uit vertegenwoordigers van verschillende vak bonden en jeugdorganisaties. De samenstelling van het uitvoerend comité is als volgt geregeld: oud-minister mr. J. A. de Wilde, voorzitter, H. Gordeau (algemeen secre taris van het Ned. Jongelings Verbond) onder voorzitter, mr. A. T. v. Dijken, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en be stuurslid van den Militairen Bond, P. van Nes Czn., J. C. Pellicaan, mevr. B. A. Knoppers en J. Schipper. Het secretariaat is gevestigd te Utrecht, Stadhouderslaan 43—45, Utrecht, telefoonnum mer 12443. 's-Gravenhage, 4 October. Dezer dagen is gemeld, dat op initiatief van Prinses Juliana de oprichting werd voorbereid van een Alge meen Steuncomité 1939, dat beoogt het werk van het Nationaal Fonds voor bijzondere noo- den en van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging tot steun aan Miliciens te coör- dineeren. Naar wij vernemen is Staatsraad mr. J. B. Kan bereid gevonden als voorzitter van dit comité op te treden. De installatie van het comité zal morgenmiddag in tegenwoordig heid van Prinses Juliana als eere-presidente op het Departement van Binnenlandsche Zaken geschieden. Batavia, 4 Oct. (Aneta/A.N.F.). De leider van de expeditie van het Konink lijke Aardrijkskundig Genootschap meldt, dat hij met een anthropoloog, een arts, een luit. ter zee, een astronoom, een plaatsbepaler en een fotograaf, op 13 September in het mid den van het Kema-dal is aangekomen en wel op drie graden 44 minuten Zuider-breedte en 126 graden 45 minuten Ooster-lengte. De dalen zijn dicht bevolkt en de bevolking is zeer welwillend tot aan den Boven Rouffaer toe. In het zware hooggebergte heeft men veel last van regen. De Kema-rivier, zoo is gebleken, komt van de Carstenz- en Idenburgtoppen. Het is een fraai wetenschappelijk arbeidsveld voor alle onderzoekers. Men heeft hoop, dat, ondanks het klein aan tal dragers, het stroomgebied van den boven- Rouffaer kan worden bereikt. ïliaïineSefiLcAien Benoemd bij de Koninklijke marine-reserve: tot luitenant ter zee der 3de klasse: W. A. van der Baars en W. P. Hamers en tot officier van gezondheid der 2de klasse: J. W. N. Wempe, dr. J. A. F. Schut, dr. J. J. Huese, L. P. van Lelijveld, J. C. F. Klusman, F. W. H. Roessel, A. M. van Olijen, dr. M. Ch. Boon van Ochssee, L. M. F. Vogelzang, P. E. L. O'Herne, V. Droop, D. Brouwer, S. Bohlken, G. Meyer, R. Veen, G. H. van Koeverden Brouwer, J. de Boer, dr. P. J. Zuidema, dr. L. W. van Ouwerkerk, A. A. J. Nieuwenhuis, N. Bostoen, J. E. Zunder en H. te Velde. Juist voor het ter perse gaan van dit num mer bereikte ons het programma voor Zon dag a.s. Alcmaria Victrix—Helder; H.R.C.Alkm. Boys; W.F.C.Zaandijk; HollandiaZ.F.C.; O.S.V.Succes; PurmersteijnW.-Frisia. tfcfiafcen EUWE—LANDAU. Derde party afgebroken. De derde partij tusschen Euwe en Landau, die gisterenavond te Amsterdam werd ge speeld, is na 40 zetten afgebroken. Het was een zeer solide partij, waarbij Euwe bij het afbreken iets beter stond. Lan dau had deze maal de witte stukken. U/xurdeiisfioJit Nu 't wandelseizoen weer bijna geëindigd is, lijkt het ons van belang, in het kort even te vermelden wat de E.H.W.V. „De Jutter" alzoo in dit seizoen heeft gedaan. De belangrijkste gebeurtenis is natuurlijk „De Vierdaagsche", waar we ook dit jaar weer aan hebben deelgenomen met een aantal leden, die het er uitstekend heeft afgebracht. Dan was er met de Paaschdagen onze eigen tocht in Den Helder, die we ook als geslaagd kunnen beschouwen, als we de tijdsomstandig heden in aanmerking nemen en toch 'nog 450 deelnemers konden boeken, w.o. vele groepen van buiten kwamen. Wij hebben ook vele tochten naar buiten ge maakt, al hebben we dat niet steeds in de courant vermeld. Doordat wij de wandelsport uitsluitend voor ons pleizier beoefenen, gebeurt het meer dan eens, dat wij niet met de geheele groep bij elkaar blijven. Ook j.1. Zondag hebben wij in Amsterdam met den Boschplan wandeltocht het groepsverband weer verbroken, juist om niet mee te dingen naar extra prijzen. Uitval lers hebben we, zoo we weten, nog nooit gehad, ook op de Vierdaagsche niet. Groepsprijzen hebben wij dit seizoen weer verschillende ge had en we zijn zoo ongeveer in elke provincie geweest dit jaar. Als we nog iets willen memoreeren over prestaties op wandelgebied, dan was 't, dat 2 onzer leden een tocht van 100 kilometer lie pen in 15 uur, of den eersten dag van de Vier daagsche, toen 3 onzer leden kans zagen om de 55 km zonder rust te loopen. Dat zijn pres taties op wandelgebied. Nu begint zoo langzamerhand de winter weef, maar ook dan zitten wij niet stil, en ma ken we weer verschillende trainingstochten, alleen voor onze eigen leden en geen groote af standen. Dit mogen wij tenslotte nog neerschrijven: „De Jutter" is een graag geziene gast in elke stad waar wij heengaan. URK, 3 October. Door 25 vaartuigen werd heden aan den ge meentelijken vischafslag alhier aangevoerd: 1730 pond kuilpaling, van 40175 pond per vaartuig, prijs 2223 V2 ct.; 315 pond lijn- of beugaal, 25—27 ct. en 100 pond snoekbaars, 7V2 ct., alles per pond. Naar de Parijsche correspondent van de Tel. meldt/zal vandaag naar alle waarschijnlijkheid een meer of minder belangrijk deel der commu nistische Kamerleden in Frankrijk, die niet onder de wapenen zijn, op last van de overheid worden gear resteerd. Het is zelfs niet uitgeslo ten dat èlle afgevaardigden van de communistische partij worden aan gehouden. ONDER BEDREIGING MET DEN REVOLVER.... De kapitein van het Zweedsche schip „Gun", dat door een Duitschen onderzeeër is getorpedeerd, heeft medegedeeld, dat een Duitsche patrouille aan boord van zijn schip was gekomen en de bemanning dwong de springlading te plaatsen. Zij dreigden bij den minsten tegenstand den kapitein en twee man, die als gijzelaars aan boord van den onderzeeër waren gebracht, te dooden. Onder bedreiging met den revolver lieten de manschappen van de patrouille zich naar ene kast brengen. Zij braken deze open om zich meester te maken van de sigaretten. De commandant van de duikboot poogde verscheidene malen den Zweedschen kapi tein te dwingen een verklaring te ondertee- ken, waaruit moest blijken, dat de lading niet *oor België bestemd was. VAN HET WESTELIJK FRONT. Slechte weersomstandigheden belemmeren de actie. Het Fransche legerbericht van gisteravond luidt als volgt: Aan verschillende deelen van het front werden patrouilles uitgezonden en hinder lagen gelegd. De vijand heeft een aanval gedaan op Pirmasens, welke werd afge slagen. Een van onze onderzeeërs heeft een Duitsch koopvaardijschip aangehouden en naar een haven gebracht. Eerder seinde Havas: Sinds 24 uur heerscht aan het front van Rijn tot Moezel een volkomen kalmte, welke ternauwernood wordt verstoord door de artillerie der beide tegenstanders, wel ke bij tusschenpoozen optreedt. Een der meest bewogen sectoren is die van Zwei- bruecken. Boven het geheele gebied van Moezel en Saar is een hevige regen gevallen. De laaghangende wolken en het slechte zicht hebben ook de activiteit van de luchtmacht verminderd, welke, gewoonlijk niet buiten actie was, ook al was het aan het front kalm. Gezaghebbende personen verklaren, dat het ziektecijfer bij de Fransche troepen lager dan normaal is. Ook Denemarken en Finland moeten op verdachte bewegingen van hun schepen letten. Volgens de Deensche bladen is ook aan Denemarken een nota gezonden, waarin Duitschland de neutrale scheepvaart waar schuwt tegen onbehoorlijk gedrag bij de Britsche en Fransche wateren. Ook Finland heeft uit Berlijn een waar schuwing ontvangen, gelijkluidend aan die, welke gezonden is aan de Vereenigde Sta ten, Zweden, Denemarken, betreffende vracht schepen, die verdenking wekken door te trachten aan de Duitsche controle te ontko men, zoo meldt het dagblad Svenkapressen. Enkele Zweedsche schepen zijn weer door de Duitschers opgebracht. Amerika geeft Duitschland geen recht. De regeering der Vereenigde Staten er kent de wettigheid niet van een onbeperkt tusschenbeide komen ten aanzien van Arne- rikaansche koopvaardijschepen zoo zeide Huil in een formeele verklaring. Tevens waarschuwde hij Amerikaansche koopvaar ders tegen het bijzondere gevaar van binnen varen van wateren in de Atlantische Oceaan en de Oostzee nabij oorlogvoerend gebied. Roosevelt vermaant. President Roosevelt heeft tot de Ameri kaansche schepen de waarschuwing gericht, geen geheime hulp te verleenen aan duikboo- ten van oorlogvoerenden. Deze waarschuwing werd tijdens een pers conferentie gegeven, nadat de president in kennis was gesteld van persberichten over leveringen aan Duitsche duikbooten. Groothandelaren slaan de prij zen op, winkeliers mogen niet duurder verkoopen In de algemeene ledenvergadering der Algemeene Winkeliersvereeni- ging te Amsterdam is uitvoerig van gedachten gewisseld over de kwestie van de prijsbeweging, naar aanlei ding van de door den Minister van Economische Zaken gegeven richt lijnen. Volgens deze aanwijzingen zal zooals bekend, elke verhooging van prijzen boven het peil, dat voor de artikelen in Augustus gold, als prijs opdrijving worden beschouwd en dus verboden zijn, tenzij deze prijsver- hooging door aantoonbare verhoo ging van den kostprijs gemotiveerd is. De starre houding van den minister van Economische Zaken, aldus betoogde volgens het Hsbl., de voorzitter, de heer J. J. Korff, heeft op den winkelstand een zeer ongun- stigen indruk gemaakt. Het publiek heeft een run gemaakt op de goederenvoorraden in de winkels, deze zijn a.h.w. leeggeplun derd; het publiek, goed op de hoogte als het is door de geperfectioneerde berichtgeving, heeft zich gedekt tegen de onvermijdelijke komende prijsstijgingen en de winkeliers hebben hun voorraden verkocht in de we tenschap, dat zij voor den wederinkoop hun ner voorraden aanzienlijk hoogere prijzen zullen hebben te betalen. Verlies op kapitaal. Deze methode beteekent voor den winkelier verlies op goederen, dus op kapitaal. Het is wel verklaarbaar, dat de regeering remmend is opge treden teneinde daardoor al te groo te prijsstijgingen en spanningen on der de bevolking tegen te gaan, maar thans wordt het tijd, dat de overheid aan het publiek duidelijk maakt, dat de winkelier niet tegen den ouden prijs van Augustus kan blijven ver koopen, terwijl fabrikanten en groot handelaren hun prijzen met 5, 15 en soms met 50 pet. opslaan. De winke lier moet bij het caleuleeren zijner prijzen rekening houden met de ver vangingswaarde. Publiek begrijpt het niet... Spr. liet het licht vallen op de bijzonder moeilijke positie, waarin de winkelier ver keert. De winkelier is immers in nauwe aanrakng met het publiek en het publiek vermag als regel de bijzondere moeilijkhe den van economischen aard, waarin de 'win kelier verkeert, niet te doorgronden. Voor fabrikant en groothandelaar is de positie veel eenvoudiger, omdat diens afnemers ook zakenlieden zijn en dus niet gespeend zpn van economisch inzicht. Bovendien is de po sitie van den winkelier ook hierom zoo kwetsbaar, omdat elke echte of vermeende overtreding van de Prijsopdrijvingswet de reputatie van een zaak aantast, zelfs al zou later bij rechterlijke uitspraak blijken, dat van schuld geen sprake was. Na een uitvoerige discussie, waarin de moeilijkheden der onderscheidene bian- ches in het licht werden gesteld, gaf de voor zitter te kennen, dat de organisatie, plaatse lijk en landelijk, paraat zal blijven om het belang van den winkelstand te dienen. In Amsterdam is tot dusver niets gebleken van eenig onjuist optreden van de politie. Teneinde afslachting van het pluimvee te voorkomen. I)e Commissie voor den Pluim- en Kleinveevoederhandel uit den Ne- derlandschen Bond van Graan- en meelhandelaren, streeft na cn stelt zich in verbinding met betrokken of- ficieele instanties om te bevorderen, dat zoodanige maatregelen worden genomen, dat elk gezinshoofd in Ne derland, beschikkend over eenigen open grond in het bezit kan komen van een tien- of twaalftal kippen, teneinde daarmede het keukenafval van het gezin tot waarde te bren gen. Aan de pluimveegrootbedrijven, die over jarige of jonge hoenders hebben af te geven, kan op zoodanige wijze een afzet worden bezorgd. Afslachting van den pluimveestapel, wel ke een verzwakking van de economische po sitie zou beteekenen, wordt op deze wijze tegengegaan. Voorts wordt aanbevolen het instellen van diensten, zulks in het bijzonder in de groote steden, voor het ophalen van keukenafval in die gezinnen, die niet voor het houden van eenige hoenders in aanmerking kunnen komen. Tenslotte wordt voorgestaan, dat konij nen, die fokwaarde hebben», niet eerder wor den afgeslacht dan na vierjarigen leeftijd. ANNA PAULOWNA INDEELING DIENSTPLICHTIGEN. Van lichting 1940. P. H. Alders bij Regt. Jagers; S. P. Baltus bij I Bat. Regt. Kust-Art.; A. J. Braaf bij Ie Comp. Ie Bat. Reg. Kust-Art.; A. Bijpost bij 21e Reg. Infanterie; A. J. van Duuren bij 21e Reg. Inf. opleiding officier; H. Elfring le Reg. Huzaren; C. J. Geluk bij 2e Reg. Veld-art. (onbereden); C. Glim bij 3e Reg. Huzaren; S. J. Hoogwerd bij 21e Reg. Inf.; D. Kaan bij 1-I-Reg. Kust-Art.; J. Kaan bij korps Motordienst; C. L. van der Klooster bij Bat. Geneesk. troepen; G. L. Kouseband bij 1-I-Reg. Kust-Art.; A. Kruithof bij 5e Reg. Veld-Art. (onbereden); Th. de Laat bij 21e Reg.-Inf.; C. Muntjewerf bij korps Motor- dienst; J. Nieuwenhuizen bij 3e Regt. Hu zaren; L. N. Onderwater bij 21e Reg. Inf.; H. Paardekooper bij 21e Reg. Inf.; A. Pool bij 21e Reg. Inf.; D. Pranger bij 21e Reg. Inf.; P. Raven bij le Luchtvaart Reg.; C. J. Taillie bij le Reg. Genietroepen; J. E. Totté bij 21e Reg. Inf.; P. Verbruggen bij 21e Reg. Inf.; C. Wiggers bij 21e Reg. Inf.; S. de Wit bij 21e Reg. Inf. BENOEMING SECRETARIE-AMBTENAAR. B. en W. benoemden uit 40 sollicitanten, den heer P. Boll van Medemblik tot Ambte naar ter Secretarie, meer speciaal belast met de administratie der werkverschaffing en steunverleening. (Vacature Doets.) SCHAGEN, 5 Oct. 76 geldekoeien (magere) 110—200, 60 id. (vette)) 160-275, 10 kalf koeien 180-25Ü 23 graskalveren 35—65, nuchtere kalveren 618, 30 magere schapen 1114, 718 idem vette 1826.50, 330 overhouders 916, bokken en geiten 38, 9 vette varkens per Kg. 6466 ct., 25 biggen 12—22, konijnen 0.501.25, kippen 3575 ct. AMSTERDAM, 4 Oct. Veemarkt. 234 vette kalveren: le kw. 5864 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 4048 ct. per Kg. levend gewicht; 264 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 79—80 ct.', zware varkens 77—78 ct., vette varkens 7778 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, willige handel, vraag naar eerste kwaliteit, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge han del, hoogere prijzen. Varkens ruime aan voer, stugge handel, lagere prijzen dan Maandag. ALKMAAR, 4 Oct. Aardappelen 2—2.80. andijvie 0.90—2.60, appelen 26, bloemkool I 915, idem II 2—6, boerenkool 2—3, bieten 0.60—3.40^ drui yer^ Rele k°o1 4'10—47°- sroene kool okr°0sla 0.50—2, knolselderie 2.80 4.10, komkommers 1—5.50, meloenen 14, peren 2 10, prei 3.604.90, peterselie 0-o0-l, postelein 0.20-0.26, roode kool 3- 4.60, selderie 0.50—1, spinazie 0.32—1 snii- o m11,3-'f50, dubbele spercieboonen 0.95 2.o0, tomaten 2—4.60, uien 1.50—3.40 wor telen l.oO3. BROEK OP LANGENDI.TK, 5 Oct Eigenheimers 2.—. hl. dito 2.20—2.60 ero ve idem 1.70—1.80, uien 0.90—3.20, drielin gen 1.90—2, grove 2.70—2.80, gele nep 4.80 o.J), peen: A 1.40—1.50, B 1.50—1.70, C MS1 °nen H-SO-11.90, snijboonen '1 orT^'Iu- ranJmenas 30 cent, kroten 1.10 l.cO. Veiling duurt voort NOORDSCHARWOUDE, 5 Oct .Groote muizen 1.701.80, r. duken 110 eigenheimers 1.90-2.20. hl. dito 1.80-2^50, mei. 1.90. uien 2.803.10, drielingen 160 090-MRn6 n ^~3' ee'e nRp 4-80—5.20 poen krofpn ij? -ne ,pee,n n !)0' rammenas 3.- kroten 2.10, roode kool 1.70—3 90 witto kool 1-1.80, gele kool 2.60.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11