Herman Nypels' Kiespij*1 ywÊ&rfSË. Noodlanding bij Petten Bloedtransfusie Duitsche duikboot in Chileeosche wateren Benzinetekort onwaarschijnlijk geacht Neutralen bespreken te Londen hun belangen Ook de krachten der Sovjets beperkt Tunnelbouw Velsen vertraagd Aardig idee Het plaatselijke kampioenschap kledingmagazijnen Regenjassen Demi saisons Ulsters Winterjassen Uit het politie-rapport Melkprijs verhoogd Een nieuw postkantoor aan de W ilhelminalaan Dc wol in beslag genomen V^isscherij De mobilisatie en haar gevolgen Dc wijziging in het vaarplan van de Mij. «Nederland" Komt de Johan Maurits v. Nassau naar Holland? De komende petroleumdistributie Wie geeft zich op. Er zijn 500 per sonen noodig. Wij hebben in de vorige maand enkele malen artikelen in ons blad opgenomen, waarin werd medegedeeld, dat het Roode Kruis, in samen werking met den geneeskundigen dienst van de landmacht, een centrale commissie in het leven heeft geroepen ter voorbereiding van een organisatie voor een centralen bloedtransfusie dienst. Te dezer plaatse zij er aan herinnerd, dat het Nederlandsche Roode Kruis al gedu rende een tiental jaren een bloedtrans fusiedienst heeft, welke is verspreid over 50 plaatsen des lands. Deze dienst was in hoofdzaak bestemd voor vredestijd. In de laatste jaren is b.v. in den oorlog In Spanje herhaaldelijk gebleken, hoezeer patiënten, die zwaar werden gewond door de uitwerking van de moderne wapenen, door een tijdig toegepaste bloedtransfusie zijn gebaat. Op verzoek van den inspecteur van den ge neeskundigen dienst der landmacht heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, in overleg met den hoofdinspecteur van de volksgezondheid, besloten een uitbreiding aan den bestaanden dienst te geven, zoodat in geval van oorlog voldoende bloed voor gewonde en zieke militairen en burgers aanwezig kan zijn. Daartoe is door het Roode Kruis een cen trale bloedtransfusie-commissie in het leven geroepen, waaraan een drietal sub-commissies is toegevoegd. Berekend is, dat in ons land ongeveer 100.000 bloedgevers (donors) noodig zullen zijn om in alle behoeften in geval van oorlog te kunnen voldoen. Ter bereiking van het gestelde doel is een wetenschappelijk georganiseerde dienst, onder centrale leiding, noodzakelijk. Hierdoor wordt een volledig overzicht verkregen van alle bloed gevers, die bereid zijn hun bloed af te staan en die daartoe in de verschillende bloedgroepen moeten worden ondergebracht en geregis treerd. Het Roode Kruis heeft zich reeds groote offers getroost voor de voorloopige voorberei ding, maar nu is het noodig, dat men zich als bloedgever aanmeldt. Tot dat doel worden in alle gemeenten plaatselijke comité's ingesteld, welke o.a. tot taak hebben: 1. het bijeen brengen van zooveel mogelijk personen, die hun bloed beschikbaar willen stellen; 2. mede te werken, dat, wanneer een bloed gever wordt opgeroepen om zijn bloed te geven (pl.m. 400 cc per keer en hoogstens zes maal per jaar, dus geheel onschadelijk) de persoon komt ter plaatse, waar hij of zij noodig is. Op verzoek van den voorzitter van de cen trale bloedtransfusie-commissie is de burge meester van onze gemeente, met medewerking van de plaatselijke afdeelingen van het Roode Kruis, het Witte Kruis, het Wit-Gele Kruis, en van de vereeniging voor luchtbescherming, overgegaan tot de vorming van een plaatselijk comité als boven bedoeld. Dit comité bestaat, nevens den burgemeester, die als voorzitter optreedt, uit de heeren: W. J. Bakker, arts, M. J. W. Rienks, directeur van den gemeen telijken geneeskundigen- en gezondheids dienst, A. J. F. Thorbecke, arts, en Mr. J. Mulder, wethouder. In een elders in dit blad opgenomen op roep van het comité wordt gevraagd zich als bloedgever aan te melden. Dit kan ge schieden aan het hoofdbureau van politie, dagelijks en wel gedurende den geheelen dag, tot Donderdag 12 October a.s. De leeftijd der bloedgevers (mannen en vrou wen) is gesteld van 18 tot 50 jaren. Zij, die zich hebben opgegeven, zullen nader aan een eenvoudig onderzoek worden onderworpen, ter wijl dan indeeling in de verschillende bloed groepen zal plaats vinden. De plaatsen en tijden, waarop een en ander geschieden zal, zullen later worden bekend gemaakt. Het aftappen van bloed is voor den bloed gever vólkomen onschadelijk, daar in eenige dagen zijn bloed weder is aangezet. De bloed gevers moeten hun bloed geven uit naasten liefde. Een geldelijke belooning is daar niet aan verbonden. Dat velen zich geroepen zullen gevoelen zich als bloedgever beschikbaar te stellen en daar door vrijwillig het hunne bij te dragen voor het algemeen belang ter bescherming waarvan zoo velen thans van huis en hof zijn weggeroepen. Er zjjn in Den Helder 500 bloedgevers noodig! Van den eigenaar van Café Zeemacht in de Spoorstraat mocht de penningmeester van het „Marine Rampen Fonds" dezer dagen een bedrag van 5.— ontvangen, zijnde het re sultaat van een „collecte-met-de-pet", die men op een avond hield. Lang geen onaardig idéé! Qxunmen De heer Rab kampioen. Einduitslag van den gehouden wedstrijd om het plaatselijk kampioenschap dammen. gesp. gew. rem. verl. punt. D. C. W. Rab 5 2 2 0 7 H. v. Zuilekom 5 3 117 B. de Best 5 13 15 J. Stoll 5 12 2 4 A. J. José Jr. 5 2 0 3 4 A. A. Bremer 5 113 3 Uit bovenstaand blijkt dus, dat de heer Rab als no. één uit den strijd is gekomen en zoo doende dus beslag legt op den titel van plaat selijk kampioen 1939. Aangezien de heeren Rab en Zuilekom ieder 7 punten behaalden, hebben zij nog een beslis singspartij gespeeld, hetgeen ten voordeele van onzen clubgenoot is uitgevallen. Inmiddels heeft hierdoor de prijsuitreiking reeds plaats gevonden in een besloten verga dering in het café van den heer Snel, Keizer- V,ooh, Leiö g,o-edó naar Dagelijks nieuwe zendingen Gemaakt of naar maat Prijzen voor eiken beurs straat. Bij afwezigheid door verhindering we gens werkzaamheden van den voorzitter, nam de penningmeester het woord en feliciteerde deze den heer Rab met zijn behaald succes. Hij overhandigde hem een fraaien beker met een daarbij behoorend diploma. Tevens overhan digde hij den heer Van Zuilekom een medaille als 2en prijs in dezen wedstrijd, welke prijs welwillend is beschikbaar gesteld door den heer A. Snel. Spr. sprak tevens den wensch uit, dat de animo voor dezen wedstrijd het ko mende jaar grooter moge zijn dan nu het geval is geweest. De heer Rab dankte den spreker voor den prijs en het fraaie diploma; tevens dankte hij het bestuur voor de leiding van den wedstrijd. ZELFS DAAR Ook gisteren verdween er in onze stad een rijwiel. En wel van de Marinewerf. De politie stelt een onderzoek in. Voorts werd een rijwiel vermist, dat voor het dansinstituut Mouton gestaan had. TEWATERLATING TORPEDOBOOTJAGERS Op Donderdag 12 October a.s. 's middags om 3 uur zullen van de werf van de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij, te water worden gelaten de torpedobootjagers Tjerk Hiddes en Gerard Callenburgh, in aanbouw voor den Staat der Nederlanden. De doopplechtigheid zal worden verricht door de echtgenoote van den Minister van Defensie, mevr. G. A. J. DijxhoornYbes. KOOPVAARDIJ EN OORLOGSMARINE. Het Departement Rotterdam van de Ne derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, organiseert op Donderdag 19 Octo ber a.s. een koffiemaaltijd in Bristol aan den Houttuin. Op deze bijeenkomst zal schout-bij- nacht F. J. Heeris, chef van het Hoofd bureau Zeeverkeer van het Departement van Defensie, een korte rede houden, getiteld: „Genomen maatregelen ter verzekering van een goede samenwerking tusschen koopvaar dij en oorlogsmarine". en tandpijn overvallen U meest al onverwachts. Zorg daarom steeds "AKKERTJES" in huis te hebben. Ze helpen U direct. Xeuellcü ni&uuLö De dienst van T*E*S,(X De dienst van T.E.S.O. is in de laatste da gen iets ongeregeld, wat vooral voor de leer lingen, die scholen te Den Helder bezoeken, lastig is, daar ze soms bijna een uur te laat op school komen. Naar wij vernemen, wordt dit veroorzaakt door het feit, dat de boot alleen bij daglicht kan varen met het oog op hut mijnengevaar, hierdoor heeft men een paar morgens den eersten dienst niet op den juisten tijd kunnen varen, zoodat ook de vol gende diensten niet op den juisten tijd ge varen kon worden. Op Zondag 8 October, wanneer de zomertijd vervalt en dus weer een uur later gevaren wordt, komt hierin voor eenigen tijd verbetering. Met ingang van heden is de melkprijs op Texel verhoogd met 2 cent per liter en be draagt thans voor de uitgevente melk 11 cent per liter. Bij geruchten vernemen wij, dat door de Posterijen is aangekocht een terrein aan de Wilhelminalaan te Den Burg van den heer Sijbr. C. Eelman, met het doel hierop een nieuw post kantoor te bouwen. Het terrein is ruim 10 Are groot en gelegen achter den tuin van den heer Eelman. Hoewel dit terrein niet direct op een druk punt van Den Burg is gelegen werd het, naar men ons mededeelt, door de autoriteiten ge schikt geacht, omdat het zeer nabij den toren van de groote kerk gelegen is, en deze toren in het centrum van Den Burg is gebouwd. Naar wij vernemen is door de Regeering be slag gelegd op de wol. De veehouders mogen thans aan niemand meer verkoopen. De prijs, die door de Regeering zal worden betaald is nog niet bekend. JAVA—NEW-FORK LIJN. Bantam 5 October van Penang. Poelau Roebiah, u., 5 Oct. te Batavia. Tawali 4 Oct. van Kaapstad. LAATSTE TELEX. Strenge instructies aan de Chi- leensche vloot. De admiraliteit-opperbevelhebber der Chi- leensche vloot heeft tegenover den vertegen woordiger van Havas verklaard, dat een in de haven van Valparaiso (Chili, Zuid-Ame- rika) dienstdoend officier op 5 October om 4.10 uur de periscoop heeft waargenomen van een duikboot. Het onderzoek heeft be vestigd dat hier sprake is van een Duitsche duikboot. Chileensche schepen hebben in structie ontvangen, om alle booten te ver jagen die de Chileensche neutraliteit schen den. ïlieuupi uit IMc URK, 4 October. Door 32 vaartuigen werd heden aan den ge meentelijken vischafslag alhier aangevoerd: 1639 pond kuilpaling, van 39129 pond per vaartuig, prijs 21J/£25 ct.; 179 pond lijn- of beugaal, 2527 ct. en 180 pond snoekbaars, 7S]/2 ct., alles per pond. Urk heeft één dokter. Ten gevolge van het onder de wapenen roepen van artsen, is hieraan een tekort ont staan. Gezien dit tekort, heeft de Inspecteur der Volksgezondheid bepaald, dat Urk voor- loopig niet meer dan één dokter mag heb ben. Zoolang de mobilisatie zal duren is ge heel Urk weer aangewezen op dr. Vonk. Het is gedurende deze periode niet moge lijk om uit de ziekenfondsbus niet over te gaan naar de bus van dr. Vonk of omgekeerd. Be dankt men voor één van beiden dan blijft men voorloopig particulier patiënt. Ds. J. P. Coen vertrekt 12 October naar Lissabon. De N.V. Stoomvaart Maatschappij Neder land deelt mee, dat het vertrek van het stoomschip J. P. Coen van Amsterdam op haar eerste reis naar Lissabon, waar de pas sagiers zullen overgaan op het motorschip Marnix van St. Aldegonde, is vastgesteld op Donderdag 12 October. De inscheping van de passagiers is des avonds tusschen 8 en 10 uur aan de Java- kade. Enkel abonné's vroegen of H. Ms. „Johan Maurits van Nassau" nog op tijd thuis zal varen. Hierop kon men ons ter bevoegder plaatse geen antwoord geven. Afgezien van het feit, dat alle scheepsbewegingen geheim zijn, is het inderdaad nog niet bekend, of de „Joh. Maurits v. Nassau" thuisvaart. De cor respondentie naar het schip kan dus gewoon verzonden worden naar West-Indië. Dat in eenige weken geen antwoord gekomen is, be hoeft niet te verwonderen, daar het heele post verkeer met het buitenland hopeloos in de war is. Men make zich daarover dus niet on gerust. Onze tankvloot kan voldoende aanvoeren. In een interview met de Tel. heeft de heer Ph. van Ommeren Pzn., lid der directie van Van Ommereri's Scheepvaartbedrijf, als zijn overtuiging uitgesproken, dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Nederland voldoende benzine binnen kan krijgen. „Ik ga uit van het geval, aldus spr.. dat de situatie werkelijk ernstig zou worden, m.a. w. dat Nederland moet terugvallen op zijn eigen koloniën en op zijn eigen tankschepen. Zoover is het nog lang niet, maaf laten wij dit theoretische noodgeval aannemen. Dan taxeer ik, dat Nederland noodig heeft ruim l.OOO.OOO ton olie per jaar. Elk der nieu we tankschepen kan in een rondreis van, zeg 40 dagen, 12000 ton olie aanbrengen. Dat is dus, veilig geschat, 8 reizen per jaar. Per schip kan dus per jaar een 90. a 100.000 ton binnenkomen. Zoo gerekend, kan dus een dozijn moderne tankers Nederland voor zien van de benoödigde olie. Met andere woorden: De tankvloot onder Nederlandsche vlag kan, als puntje bij paal tje komt. ook bij grootere vraag dan ik raamde, zooveel benzine uit de Nederland sche koloniën aanvoeren, dat er geen auto in Nederland behoeft te worden opgelegd". UITSLUITEND VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK. De minister van Economische Zaken ves tigt er de aandacht op, dat ter voorberei ding van een distributie van petroleum uitsluitend aan de verbruikers van petroleum voor huishoudelijke doeleinden (d.w.z. voor verwarming, voor verlichting en voor kookdoeleinden) door den plaatse lijken distributiedienst een vragenlijst ter invulling zal worden of reeds is aangebo den. Voorloopig moeten de pet.roleumdistributie- kaarten, die na het indienen der lijst wor den uitgereikt, zorgvuldig bewaard worden en kan de handel in petroleum ongestoord plaats vinden, in dien zin, dat wekelijks slechts de normale behoefte van één week mag worden gedekt. „Van een Engelsch convooistel- sel kunnen ze alleen maar beter worden." Het continentale stelsel voerbaar geacht. onuil- Commercieele deskundigen, die verschei dene neutrale landen vertegenwoordigen, o.m. de Scandinavische landen, bevinden zich thans in Londen ter bespreking van kwesties aangaande de toekomst van hun exporthandel met Groot Brittannië, aldus de diplomatieke correspondent van Reuter. Aangezien de tegenwoordige prijsschaal volkomen in verwarring is gebracht door de oorlogsomstandigheden, is het vaststellen van nieuwe prijzen een der voornaamste te bespreken problemen. De Duitsche bedrei ging met onbeperkten duikbootoorlog jegens neutrale scheepvaart neemt onvermijdelijk een groote plaats in bij de besprekingen. Men is in Engelsche kringen alge meen van gevoelen, zoo voegt de di plomatieke correspondent van Reu ter hieraan toe, dat hoe spoediger 't mogelijk zal zijn een convooisysteem voor de neutrale scheepvaart in te voeren, hoe vlugger de omstandighe den gestabiliseerd zullen zijn. Het is duidelijk, dat Duitschland gebelgd zal zijn wanneer neutralen hun toe vlucht nemen tot Britsche convooien en aldus beschermde schepen als goed wild zullen beschouwen. Aangezien Duitsche oorlogsschepen echter reeds neutrale schepen tot zinken gebracht oi buitgemaakt heb ben zonder dit voorwendsel, is men van gevoelen, dat neutrale schepen er alleen maar beter van kunnen worden, wanneer zij door de Brit sche doot worden geescorteerd. Boos worden zou niet helpen. Duitschland Weliswaar zou Duitschland kunnen drei gen met nog krachtiger optreden tegen de neutralen, die het tarten, maar een derge lijke koers zou alleen het aantal van zijn vijanden vergrooten, zonder het materieel ten goede te komen, aangezien de landbouw productie van de meeste dier staten afhan kelijk is van geïmporteerde grondstoffen welke onder controle staan van Engeland. Het ligt voor de hand, dat het Duitsche plan, waarover berichten verschenen zijn, betreffende een Europeesche boycot van den handel met Groot Brittannië, het z.g conti nentale stelsel, volkomen onuitvoerbaar is. Groote uitvoer naar Duitschland hoogst onwaarschijnlijk. De opbouw van eigen vloot en lucht strijdkrachten eischt de volle in spanning. Over de mate waarin Rusland Duitschland in zijn strijd tegen het Westen zou kunnen steunen, worden tal van veronderstellingen geuit. Interessant is een artikel van den Moskou- schen correspondent van het bekende Deen- sche dagblad „Politiken", die zegt dat diplo matieke kringen in de Russische hoofdstad het RussischDuitsche pact steeds meer als een illusie beschouwen, die op het punt staat om uit te flakkeren als een vriendschap voor het gemak, die ontbonden kan worden, wan neer het gezonde verstand dat eischt. Het samengaan is gebaseerd op straffe on derhandelingen en uitwisseling van beloften, welke gewijzigd worden wanneer het belang zulks eischt. In Moskou begrijpt men, dat de Duitschers niet gaarne toezien bij Ruslands opmarsch naar het Westen te hunnen koste, Berlijn heeft uit Moskou alleen de belofte van militaire neutraliteit gekregen, waarvan zij weten, dat zij door de Sowjets zou kun nen worden gebroken. Wat de beloften van Russische leve ringen van grondstoffen betreft, alle deskundigen beschouwen dergelijke toezeggingen als bijna onmogelijk uit te voeren zonder nadeel voor de ei gen defensie van Rusland". Hierbij zij opgemerkt, dat de sterk vergroo- te invloed van Rusland zóó hooge cdsehen zal stellen aan de oorlogsindustrie, daar het Roo de leger aanzienlijk versterk* zal moeten worden en een nieuwe, krachtige vloot zoo wel in Oost- en Zwarte Zee, als in het Verre Oosten zal moeten worden opgebouwd, wil het prestige, dat de Sovjets door de onmacht van Duitschland plotseling in de schoot is geworpen, behouden blijven. Voortgaande meldt de correspondent: „Waarschijnlijk wil Rusland een groot deel van zijn normale exporten naar Duitsch land zenden in plaats van naar de landen, waarmede de verbinding is verbroken. Het is mogelijk, dat het Duitschlands weerstands kracht in den oorlog tegen Frankrijk en En geland wil verlengen, ten einde de ideologi sche vijanden van de Sowjets uit te putten. Desalniettemin is de uitvoering van een der gelijk ambitieus program waarschijnlijk bo ven de krachten der Sovjets. DR. CQLIJN ALS CANDIDAAT VOOR DE EERSTE KAMER. Naar wij vernemen heeft prof. mr. P S Gerbrandy, minister van Justitie, zijn be noeming tot lid van de Eerste Kamer niet aanvaard. Hedenmiddag om vijf uur zal het Centraal Stembureau in de oude raads zaal van het stadhuis in openbare zitting bijeenkomen ter benoeming van een op- lijn r' volSende candidaat is dr. H. Co- Aanbesteding gaat niet door. Naar men aan het Vk. verklaard heeft, zal voorloopig niet aan het tunnelplan te Velsen worden doorge werkt en wordt ook met de werk zaamheden in 1940, waarvoor ander half milliocn gulden op do water- staatsbegrooting is uitgetrokken, niet begonnen. De aanbesteding van het eerste gedeelte, dat binnenkort zou plaats hebben, gaat ook niet door. Het is, zoo zeide men, thans een groote vraag, of er met de te verwachte stijging Van diverse materiaalprijzen wel voldoende ani- mo onder de aannemers zal bestaan op zoo een groot werk in te schrijven, zonder ge dekt te zijn tegen eventueele groote prijsstij- gingen. De bouw van de nieuwe pontsteigers blijft gewoon doorgang vinden, daar dit werk al in een gevorderd stadium is. Daar echter de Kanaal verbreeding nog niet doorgaat^ zul len deze steigers ook voorloopig niet in ge- bruik worden genomen. Een belangrijk werkobject zal dus voor loopig niet worden uitgevoerd. Vele werkloozen te Velsen, hadden hun verwachtingen al hoog gespannen op het ko- mende werk, zoodat zij hun werkgrage han den eens konden gebruiken en er zich eenig perspectief voor hun gezinnen zou openen. Verder zal men nog, nu de nieuwe pont steigers niet in gebruik genomen kunnen worden, van de oude ponten met hun nau- ,we toegangswegen gebruik moeten maken e'n zal het verkeer nog vele keeren in de knoop raken. Ten gevolge van bet slechte zicht heeft een Nederlandsch watervliegtuig F 5 een nood- landing gemaakt op het strand te Petten. Alles verliep vlot en alles wel. JULIANADORP. CABARET-AVOND VAN „JULIANADORP VOORUIT." Woensdagavond werd door bovengenoem de vereeniging in dv zaal van het café Prins Hendrik een cabaretavond gehouden, waar aan werd medegewerkt door het „Neder landsch Radio Cabaret ensemble". Er was flinke belangstelling. Na opening volgde een inleidend praatje van den conferencier, waarna Rita Ross eenige vroolijke liedjes voordroeg. De ac cordeon-solist was goed op dreef en vooral zijn militaire nummertje ging er bij de ge- mobiliseerden goed in. Een voordracht werd door de aanwezigen onder ademlooze stilte aangehoord. Na de pauze werd het bonte programma voortgezet, besloten werd met een vroolijk spel vol onwaarschijnlijke waarschijnlijkhe den „De Dubbelganger" geheeten, om het welk hartelijk is gelachen. Het was een amusante avond. INSPECTIE VAN DE TROEPEN. In de anders zoo landelijk stille Dirk van Foreestweg alhier, werden dezer dagen alle hier in den omtrek gelegerde onderdeelen van het 45 R.I. 21e G. C., M. C., enz. bijeen gebracht, om gepresenteerd te worden voor inspectie aan den Schout bij Nacht Jolles, Commandant van de Stelling Den Helder. Om 2 uur kwam de Schout bij Nacht op de inspectieplaats, begeleid door zijn Adjudant en meerdere hoogere officieren en werd door de Res. Lt. Kol. P. Keg Sr. het saluut gebracht en het leger-onderdeel aan den Commandant gepresenteerd. De r uziek van het 21e speelde, de inspectie welke serieus gehouden werd, begon en nam nogal wat tijd in beslag, daar de lengte der troepen pl.m. 1500 meter bedroeg. Na de inspectie werd voor den Schout bij Nacht en den eigen commandant gedefileerd, hetgeen on der groote belangstelling geschiedde. Tenslotte vertrok het hooge bezoek weer naar Den Helder. ANNA PAULOWNA BREEZAND. GEVAARLIJKE UITHOLLING. Hoe gevaarlijk de uitholling in den Meer weg is, vooral voor menschen die hier vreemd zijn, bleek gisteren. Een reiziger uit Leeuwarden reed met Hin ken gang per auto langs dezen weg. Hij zag in de lage D.K.W. niets van het gat, eer hij er vlak bij was. Toen kon remmen al niet meer helpen. Het wagentje stoof in het gat, terwijl, als men 't er op wagen wil, hier alleen heel langzaam, op de eerste ver snelling, gereden kan worden. De bestuurder sloeg met het hoofd door de voorruit en deze sprong in stukken. De wonden, daardoor aan het gezicht bekomen, bleken gelukkig niet erg te zijn en dokter Olree kon ook geen andere ernstige gevolgen constateeren. De auto was van voren geheel ingedeukt en moest op den vrachtwagen van den heer Borst naar Leeuwarden vervoerd worden. IIELDERSCHE EIERVEILING, 5 Oct. Aangevoerd: 15.000 kipeieren: 48—51 Kg- 4.304.70, 52—54 Kg. 4.704.80, 55-57 Kg- 5—5.10, 58—60 Kg. 4.70—5.80, 61—63 Kg- 5.50—5.90, 64-67 Kg. 5.90—6.40, kleine eie ren 3.30—3.80, 200 eendeieren 2.80—3 per 100 stuks. EIERVEILING SCIIAGEN, 5 Oct. Aangevoerd: 25.000 kipeieren 5.106.4o, klein 3.20—4.90 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Oct. Eigenheimers 2.10—2.20, bl. dito 2.50, uien 1.70—3.40, drielingen 1.70—2 grove 2.60—3. f?1® nep 5.20-5.30, peen A 1.201.70, B 1-501.80, seprcieboonen 8.30—10.80, snijboo- nen 25.10—25.90, kroten 1.30—2.20, tomaten: C 6.10, CC 4.Druiven: Alicant l^T16-20- Frankenthalers 16.30—18.20. NOORDSCHARWOUDE 6 October 1939. Grooten 160180; eigenhemers 180; bl. di* Q° Lln~2W' drielingen 140; bevel. 176; uien -1—320; drielingen 170—190: grove 290—340; gele nep 490—520; peen 140—180; kleine peen 90; spercieboonen 990—14.50; roode 21>0^-23O'Witt8 k00' -180' 15616 k

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 14