Alkmaarsche Boys op bezoek bij H«R*C* K.N.V. B. N. H.V. B. Artis leeft nog! De eerste Poldersche derby: Oudesluis- Wieringerwaard VxxJt&al Alemaria ontvangt Helder In Afdeeling I Afdeeling II Hei Meisje uit den exprestrein In het Oosten Afdeeling I\ tiet Noorden In Hollands Noordpunt PROGRAMMA Voetballievend Nederland gaat zijn derden Zondag van de Noodeompetitie tegemoet. En nog steeds is het niet Hit- gemaakt of de indeeling, die de K.N.V.B. verleden week gemaakt heeft, nu de „definitieve" is. De protesten blyven bjj het Bondsbestuur binnenkomen, zelfs zyn er vergaderingen belegd door de tweede klassers en ook verscheidene derde klas- sers. Hoofdzakelijk komen deze protesten uit afdeeling waar een grondige ver menging van de tweede klassers met hun lagere „collega's" heeft plaats gevonden. Het is daarom, dat wij het programma met de noodige schroom gaan bespreken, daar het best kan wezen, dat Zaterdag avond nog wijzigingen zullen worden aan gebracht, waardoor weer een aantal wed strijden zullen worden afgelast. Een ding willen we echter hopen, dat de K.N.V.B. nu zoo spoedig mogelijk deze urgente kwestie zal oplossen, daar er anders een te groote onregelmatigheid in de afwerking der programma's zou komen. Morgen zijn bijv. HRC, Helder, Alkmaar sche Boys, West Frisia, Hollandia en Alemaria reeds aan hun derden wedstrijd toe, terwijl de andere clubs nog moeten beginnen. zien we verscheidene interessante wedstrijden op het programma staan. Blauw-Wit bijv., dat reeds twee overwinningen op haar debet heeft, gaat een zwaren strijd tegemoet in Haarlem tegen de club van Kick Smit. Toch gelooven we, dat de Amsterdammers een kans hebben op de zege. DOS en 't Gooi, twee ploegen, die in de onderste regionen verkeeren, gaan elkaar in Utrecht te lijf, waar DOS de eerste overwinning gaat be halen. In Velsen gaat de derby VSVStorm vogels. Dat zal spannen, temeer daar beide ploegen,een goede plaats op de ranglijst in nemen. Ajax gaat naar de Koog, om te pro- beeren de prestatie van haar stadgenoote DWS te verbeteren. Makkelijk zal dat even wel niet gaan. In Amsterdam heeft DWS het rijk alleen, en nu ADO op bezoek komt zal er een „macht" volk getuige willen wezen van dezen strijd in Spaarndam. ADO zal het niet cadeau geven, getuige haar fraai her stel van j.1. Zondag. Rotterdam beleeft hier wederom de „sen satie" van twee derby's. Of het in den loop van het seizoen nog lang sensatie zal blij ven, meenen we te moeten betwijfelen, daar er niet minder dan een zestigtal op het pro gramma staan. Morgen gaan dan Xerxes en Feijenoord en RFC en Hermes elkaar te lijf. Vooral bij de eerste zal het zeer zeker span nen, temeer daar Feijenoord door haar slechte start niet al te veel punten meer mag ver liezen, indien ze nog in aanmerking wenscht te komen voor een van de bovenste plaatsen. We gelooven echter niet, dat de club van Lagendaal het de Feijenoorders cadeau zal geven, integendeel Xerxes heeft duidelijk ge toond er dit seizoen zin in te hebben, reden FEUILLETON. waarom we een overwinning voor de Ze bra's voorspellen. Hermes kan RFC haar derde nederlaag in successie bézorgen. Het zoo fraai begonnen DHC heeft morgen we derom een goede kans op de overwinning nu ze op bezoek moet bij CVV, terwijl DFC in haar thuiswedstrijd tegen Sparta eveneens de beste kansen heeft. De Haagsche derby op het VUC-terrein zal wel door de ploeg van Van Gelder gewonnen worden, al dienen de VUC-ers op te passen voor de jeugdige ex- Kraaienploeg. krijgt Enschede, de leider, bezoek van den kampioen NEC, dat zich na haar eerste ne derlaag Zondag fraai hersteld heeft. Dat zal daar in Overijsel spannen. Tubantia, de tweede ploeg, die nog zonder verliespunten is, krijgt het zwaar te verantwoorden, nu een bezoek moet worden gebracht aan AGOVV. We vreezen, dat dat haar eerste ne derlaag zal worden. Quick-Heracles, Wage- ningenGo Ahead en HengeloEnschede- sche Boys, zijn hier de andere wedstrijden, waarvan de uitslagen erg moeilijk te voor spellen zijn. Zoowel Eindhoven als Tilburg beleven hier een derby, en vooral die in de Lichtstad zal niet nalaten groote belangstelling te trek ken, vooral nu PSV het weer zoo goed doet, en Eindhoven daarentegen iets onder de ver wachtingen is gebleven. Daarom zullen de kampioenen juist nu .in dezen plaatselijken strijd probeeren hun positie van verleden jaar weer te heroveren. Spanning zal er dus niet ontbreken morgen. NO ADLonga is een open vraag, evenals BWWillem II, hoe wel, daar Willem II beter voor den dag komt als BW. Maar in Den Bosch liggen vele voetangels en klemmen. JulianaLimbur- gia en RoermondHelmond zullen wel door de thuisclubs gewonnen worden. Naar het Engelsch bewerkt doot J. van der Sluys 26. Tegen de logica dezer redeneering viel niet veel in te brengen. „Ik geloof, dat ik het best hier kan blijven," hernam Trent na een korte stilte. „Ik ben nog altijd een beetje duizelig en ik weet niet of ik tegen een nieuwe expeditie opgewassen ben. Maar hoe is het met u?" viel hij plotseling zichzelf in de rede. „Frisch als een hoentje!" riep Freddy luch tig uit. „Wel niet in kampioensvorm, maar toch fit genoeg voor een behoorlijke partij." „Nu, u bent sportief; dat moet ik zeggen, Mr. Reeve. Dus het is accoord, dat ik hier blijf en u probeert den draad terug te vinden? U kunt mijn motorfiets gebruiken. Hij staat bui ten, vijftig voet verder tegen de heg. Rechts. Ik heb zoo'n vermoeden, dat uw auto wel ver dwenen zal zijn. Bestudeer de indrukken van banden op den weg en kijk goed uit naar alles wat u aan een spoor zou kunnen helpen. En als u zoo gelukkig bent, iemand tegen te komen, vraag hem dan, of hij wellicht eenige inlichting kan geven. Wanneer alles u tegen loopt en dat is waarschijnlijk ga dan naar Holt en waarschuw de politie. Hier is mijn kaartje." Hij duwde Freddy een stukje carton in de hand. „Vertel hun wat er gebeurd is en volg verder hun advies. Ze zouden moeten probeeren contact te krijgen met Aylsham en Thetford, als dat nog niet het geval is. Mijn meening is, dat de bende naar de kust is ge vlucht. Waarschijnlijk naar Cromer." „Waarom juist naar Cromer?" onderbrak Freddy. „Wel, het is moerassig in Westelijke rich ting, en als ze op den dijk tusschen Blakeney en Cley uitkomen, zouden ze 'n drommelschen toer hebben om de zee te bereiken. Maar in «andringham of Cromer kunnen ze gemakke- Hier kunnen de Friesche clubs wederom hun superioriteit handhaven, daar zoowel Sneek, als Heerenveen in hun thuiswedstrij den tegen HSC en Veendam als favoriet starten. Ook de derde Friesche club, Leeu warden kan het zoet der overwinning sma ken, nu het eertijds zoo gevreesde Be Quick op bezoek komt. GVAVAchilles zal, nu Achilles zoo slecht voor den dag komt, wel een overwinning voor de Groningers worden, evenals VelocitasWW, al zal de Gronin ger club goed doen, de Winschotenaren niet te onderschatten. Hier is dé belangrijkste wedstrijd ongetwij feld die tusschen HRC en Alkmaarsche Boys. Immers de Alkmaarders wonnen hun beide wedstrijden, die ze tot nu toe gespeeld heb ben, terwijl HRC reeds twee verliespunten boekte. Willen de roodjes dus niet verder achterop raken, dan is een overwinning voor hen geboden. En gezien het spel van j.1. Zon dag tegen Helder, is dat niet onmogelijk. Wanneer hun spelpeil zich in dezelfde op gaande lijn bevindt, dan gaan de Boys een zwaren strijd tegemoet. Ongetwijfeld zal het op Tuindorp spannen. Ook de tweede Heldersche club is reeds aan haar derden wedstrijd toe. En in dezen wedstrijd is den Helderschen witjakken weder om de gelegenheid geboden om oude ban den te herstellen, nu deze gaat tegen de oud ste Alkmaarsche vereeniging Alemaria. Ale maria, dat in haar eersten wedstrijd tegen HRC, zoo goed van wal was gestoken, ver loor Zondag van West-Frisia, een reden te meer voor de Alkmaarders om nu hun beste beentje voor te zetten, we vreezen dan ook, dat Helder haar derde, kleine nederlaag te gemoet gaat. Zal Succes nu eindelijk voor het eerst in sei zoen 1939'40 in het veld komen, dat is de groote vraag, die op het eiland Wieringen op de lippen van iederen voetballiefhebber ligt. Weer is een wedstrijd vastgesteld voor Zondag, en dit maal een heel interessante, n.1. tegen het Oostzaansche OSV. Gaat hij door dan is deze eerste gang een heel zware voor Succes. Ook WFCZaandijk ia voor beide clubs het eerste treffen, terwijl Purmersteijn ook voor de eerste maal in het veld komt, pi. op eigen terrein tegen West Frisia. Hollandia krijgt een interessanten thuiswedstrijd tegen ZFC Dat hebben de Zaandammers nog lang niet gewonnen. Het programma van afdeeling C. luidt: ZeeburgiaDe Kennemers, KinheimBloe- mendaal, RCHHFC, EDO—DWV, AFC— Beverwijk en ZWQSC. Afdeeling E. Ook nummer negen van dit gezelschap, het alsnog ingedeelde H.R.C. 2, zal Zondag aan den strijd deelnemen. Schagen geniet de eer, de Racers partij te geven. De start van De Moor c.s. was geenszins schitterend, al pleit het ophalen van een 3O-achterstand wel degelijk in hun voordeel. We verwachten dan ook dat Schagen al haar krachten zal hebben in te spannen om niet opnieuw winstpunten in te boeten. Er staan verder drie „derby's" op het pro gramma: twee plaatselijke en één „ouderwet- sche" burenstrijd. In Den Helder vinden nl. WatervogelsAtlas en Helder 2H.R.C. 3 plaats, terwijl Oudesluis aan de voormalige spoorhalte bezoek krijgt van Wieringerwaard. Wat de Heldersche wedstrijden betreft, de uitslag van de kamp tusschen de beide goed begonnen vierde klassers is bijna niet te voorspellen, al neigen we misschien iets naar een thuisclub-zege. Wat de wedstrijd in Oudesluis betreft, hou den we het op de thuisclub, omdat W.waard vermoedelijk niet over z'n militairen over Van Ham zeker niet kan beschikken. BKC is vrij. Voor deze is het verschiet zeer donker geworden, door de tijding dat de lich ting 1940 eerstdaags moet opkomen. Paarde- kooper, Balsus, Totté en Muntjewerf voegen zich 23 October bij de gewapende macht. Afdeeling F. MFCSporters, West-Frisia 2Hollandia 2 en StrandvogelsAndijk. Afdeeling G. Nieuwe Niedorp is toch nog ingedeeld en begint met een thuiswedstrijd tegen CSV uit Castricum. DTS ondervond Zondag de kracht van de Castricummers. Het zal voor het ge havende N. Niedorp dan ook een heele toer zijn zich te handhaven. Bergen brengt een visitie aan Alemaria 2. Het ging Zondag tegen Uitgeest zoo goed met de geheel nieuwe Bergen-ploeg, dat we uitermate benieuwd zijn naar haar tweede op treden. O.i. zullen de duinkanters nu wel voor zwaardere problemen komen te staan. DTS ontvangt Alemaria 3. We durven niet op een overwinning voor de thuisclub te rekenen; de mannen van Alemaria 3 toonden zich Zondag even sterk als Alemaria 2. Toch hebben we hoop, dat de Langedijkers een eervol resultaat bereiken. Uitgeest krijgt Alkm. Boys 2 thuis. Afdeeling E. JVC heeft een goede kans haar puntental op 4 te brengen, als ze haar uitwedstrijd tegen HRC 4 aanpakt (10 uur). Petten speelt thuis tegen Succes 2 (2 uur) van welke nog niets is omtrent het beschikbare materiaal aan spelers. Watervogels 2 ontvangt Helder 3. We vreezen dat de thuisclub het niet haalt tegen de witjakken, die blijkbaar een behoorlijk elftal hebben (10 uur), Afdeeling K. Watervogels 3 ontvangt Atlas 2 (12 uur). De bezoekers hebben hun kracht reeds ge toond. De thuisclub nog niet. BKC 2 krijgt Helder 4 thuis (2 uur). Als het waar is, dat de Helder-ploegen, ondanks alles, sterk kun nen worden opgesteld, zal BKC een zware dobber hebben. Schagen 2 moet naar Julianadorp om JVC 2 te bekampen. Van beide elftallen is nog niets bekend. Het zal echter toch allicht van belang zijn, dat Schagen 2 in normale tijden een klasse hooger speelt. Ofschoon Atlas 2BKC 2 dat vorige week ook op losse schroeven zette. De N.H.V.B. heeft Wieringerwaard 2 als nog bij afd. K ingedeeld. Afdeeling K. Oudesluis 2 wint thuis van Winkel 2 (10 uur). BKC 3 ontvangt Winkel 1 (10 uur), dat goed begonnen is en mogelijk haar tweede zege behaald. BarsingerhornSint Maartens- vlotbrug (2 uur) doet aan een thuisclub overwinning denken. BKC is alsnog inge deeld. Adspiranten. Afd. O. Succes a komt naar HRC b (12 uur). Ofschoon de Wieringers thuis HRC a best partij gaven (Racing was met 10 man) gelooven we toch niet dat HRC b thuis ge klopt wordt. Helder a wint van Helder b (10 uur). Afd. P. Helder c—HRC d (11.15). Afd. R. HRC g—Succes b (1.15). In afd. P is Wieringerwaard a terugge trokken. Tenslotte is van belang er op te wijzen, dat de vereeniging WSV te Winkel op advies van den bond den naam „Winkel" heeft aan genomen. De vereeniging „Werkdorp Nieuwesluis" te Wieringerwaard (Het Joodsche Werkkamp) heeft aansluiting bij den NHVB verzocht. Voedering levert nog geen moei lijkheden op. De laatste dagen wordt het bureau van „Artis" herhaaldelijk opgebeld door be langstellenden, die vragen of het juist is, dat, in verband met de huidige tijdsom standigheden, een aantal dieren in „Artis" werd afgemaakt. Tot nu toe was het gelukkig nog niet noodig hiertoe over te gaan. Hoewel de voedselvoorziening voor de dieren in Artis uit den aard der zaak op 't oogenblik niet zoo eenvoudig is als in normale tijden, le verde deze tot nu toe echter nog geen onoverkomelijke bezwaren op. Uit den aard der zaak worden voorts op het oogenblik in Artis gaarne" dieren, als kippen, duiven e. d. die als voedsel voor dieren kunnen strekken, ten geschenke aan vaard. Ook aanwinsten voor de levende have van het genootschap, met name inte ressante, fraaie of zeldzame dieren, worden nog steeds gaarne ten geschenke ontvangen. MOELIJKHEDEN VOOR DIAMANT- DELVERS. Het Zuidafrikaansche blad, de „Transvaler" meldt, dat de toestand op de delverijen thans zeer hachelijk is wegens de moeilijk heden met het buitenland. Er zijn geen koopers en wat nog gekocht werd, ging te gen prijzen van de hand welke de helft waren van die van enkele dagen tevoren. De voorzitter van het comité van delvers heeft een telegram gezonden aan den mi nister van Mijnbouw voor financieele hulp aan de delvers, daar de delvers anders verplicht zouden zijn het werk voorloopig te staken. RADIO ZONDAG 8 OCTOBEB 1989. Hilversum I, 1875 en 414,4 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.40 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.55 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Orgelconcert. 12.15 Causerie „Middenstand in Mobilisatie tijd". 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 Boekbespreking. I.20 KRO-Melodisten en soilst. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Cello en piano. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Pianovoordracht. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Geij wijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma. 9.15 „Das Dort ohne Glocke", operette. 10.40 Berichten ANP. 10.50 Epiloog. II.1011.40 Esperantolezing. Hilversum TI. 301.5 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO, 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie: „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 11.50 Causerie „Het surplus". lijk een boot vinden, en het is verre van onmo gelijk, dat ze daar ergens een vriend hebben rondscharrelen. Maar het blijft natuurlijk gissen. Geef het idee aan den inspecteur in overweging en laat hem oordeelen." „Goed", knikte Freddy. „Nog iets anders?" „Ja, u zou kunnen vragen een paar man netjes hier heen te sturen, als zij ze missen kunnen. Alleen, ze moeten voorzichtig komen opdat ze de vogels niet verschrikken!" „Ik zal het overbrengen. Wat nog?" „Dit." Hij stak hem de revolver toe, maar Freddy schudde het hoofd. „Dat is een bevel, waaraan ik niet gehoor zaam." „Waarom niet?" „U zoudt hem noodig kunnen hebben." „U even goed." „Dan zal ik u een andere reden noemen. U bent een zeker en een beter man dan ik, Mr. Trent." „Zonder dit laatste toe te geven," antwoord de de detective, „zal ik u mijn argument zeg gen. Ik denk niet aan u en evenmin aan me zelf. Ik denk aan..."-Hij hield even op, „aan Miss Leveridge en aan dat kleine meisje. Zij zijn beter dan wij beiden, nietwaar? En het is verkieslijker dat verdraaide geld te verliezen in een kloppartij, dan haar kwijt te raken. Is 't zoo niet?" „U hebt me schaakmat gezet," bekende Freddy, zijn hand uitstekend. XXX. Onverwachte ontmoeting. Zooals de detective voorspeld had, bevond de Citroen zich niet meer in zijn listig gekozen schuilplaats. Freddy moest de volgende étappa van zijn romantischen tocht op de motorfiets afleggen: zijn vierde vervoermiddel sinds hij in Londen in den trein van 5.18 gestapt was! Hij begon, in overeenstemming met Trent's raad, uit te zien naar sporen van autobanden en aanwijzingen, die Miss Leveridge's verdere vindingrijkheid zou kunnen hebben verschaft. Maar hij vond geen sporen, die hij thuis kon brengen, ondanks het vriendelijke maanlicht, en klaarblijkelijk had Miss Leveridge ditmaal nagelaten als leid-ster te fungeeren „Ziezoo, dat is dat!" bromde Freddy. „Dan maar naar Holt." Het kostte hem eenige moeite om den direc- ten weg te vinden. Toen hij dien indraaide, zette hij den motor op volle kracht. Hij had echter nauwelijks een mijl achter den rug toen hij plotseling vaart verminderde. Op zij van den weg stond 'n gestalte. „Stop of ik schiet',, klonk een koele stem. „Ik heb uw machine noodig!" Hij had dus al contact met den vijand ge kregen! Goed... vooruit dan maar! Hij zwenkte en dook. De kogel bleef uit. Dat was misschien een gevolg van het feit, dat hij vaart minderde. Een oogenblik later gleed hij van het zadel en zocht dekking achter zijn fiets. Toen kwam zijn eigen revolver in actie. „Nu jou handen omhoog!" schreeuwde Freddy, „of i k zal schieten". Maar ook uit Freddy's pistool kwam geen kogel. De gedaante, die zich thans in het maan licht scherp afteekende, was die van den reve- rend! En nu zag Freddy nog wat anders ook iets wat hem eerst ontgaan was. Een tweede motorfiets... De machine lag in den greppel en de kleeren van den reverend waren besmeurd en gehavend. „Wel heb ik van mijn leven..." mompelde Freddy. De reverend deed een paar passen naar voren. Het is het beste onze wederzrjdsche verba zing maar te laten voor wat ze is", stelde hij droog voor. „Vindt u ook niet? Neem me als weerlicht achterop en ga heen waarheen ik zeg." Freddy was niet in een stemming, waarin hij spoedig iemand kon vertrouwen, maar hij be luisterde in den toon van den reverend iets dat hem tegen vertraging waarschuwde. En ten slotte, de reverend was te vertrouwen, niet waar? Een bondgenoot „Spring op!" bulkte Freddy. „Welke rich ting?" „Links! En vol gas!" Freddy gehoorzaamde. De motorfiets schoot weer vooruit en ze zwaaiden naar links. Een smalle, rechte weg lag vóór hen. De machine verslond hem. „Welke weg nu vroeg Freddy, toen ze een tweesprong bereikten. „Rechts!" De motor volbracht een levensgevaarlijk wonder. „Vragen toegestaan?" informeerde Freddy over zijn schouder, zonder tempo te vermin deren. „Zeker", antwoordde de reverend, „aange nomen, dat ze het nuttig effect niet onder breken. Ikzelf zou ook wel een paar dingen willen weten. Maar gaat eerst uw gang." „Nu dan, wie achtervolgen we?" 12.00 Causerie: „Een vergelijking tuasche* den oorlogstoestand en den politieken toe stand Augustus 1914 en die van 1939", 12 20 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 Viool en orgeL 1.30 Causerie: „De Indische verlofganger*^ I.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 De Vagebonden en soliste. 3.15 Amsterdamsch Luistervinkenkoor, Oaj, roeporkest en solisten. 4,00 Gramofoonmuziek. 4.15 JAVRO-Dansorkest. 4.45 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 5.00 Gesprekken met luisteraars, 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 7.00 VARA-Kalender. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, even, tueel Vraag en antwoord. 8.25 Omroeporkest en solist. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.00 AVRO-Musette-ensemble. en solist, 10.30 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP, hierna: Gaspar Sz(g, mund's ensemble. 11.4012.00 Dansmuziek (gr.pl.) MAANDAG 9 OCTOBER 1939. Hilversum I, 1875 en 414,4 m, N CR V-uitzending. 8.00 Eventueel Berichten ANP, schriftlezing meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk, wenschen). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek, 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel. (Om 12.45 Eventueel Berick» ten ANP). I.15 Marcando-ensemble. 2.00 Schoöluitzending. 2.35 Marcando-ensemble. 3.00 Causerie over kamerpalnten. 3.403.55 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek.. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje. (7.007.15 Berichten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-ber. 8.15 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest en so liste. (8.559.25 Causerie: „Den Helder^ Neerlands belangrijkste oorlogshaven"). 10.15 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.45 Gramofoonmuziek. II.5012.00 Schriftlezing. Hilversum H. 301.5 m. Algemeen programma, verzorgd door d? VARA. 8.00 Eventueel berichten ANP, hierna gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Cello en piano. 11.10 Declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 VARA-orkest. (Om 12.45 Ber. ANP). I.151.45 en 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.304.00 Viool en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor de niet meer leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 VARA-orkest met toelichting. 8.00 Herhaling SOS-berichten, 8.03 Berichten ANP. 8.15 Vraag en antwoord. 8.30 Het Rosian-orkest. 9.00 Reportage. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Declamatie. 10.00 VARA-orkest. 10.40 Gramofoonmuziek. II.00 Berichten ANP. 11-1012.00 Gramofoonmuziek. „Miss LeVeridge". Freddy's hart bonsde. De motor eveneens, Eindelijk iets bepaalds, iets positiefs! Da reverend onderbrak het vraaggesprek doof een nieuwe aanwijzing. „Bij den volgenden tweesprong vaart miiw deren. Niet stoppen. Ik neem aan, dat het Sheringham is, maar het kan ook Clay zijn."1 Freddy vertraagde zijn vaart op het aange- geven punt. De reverend vestigde zijn oogen op den grond. „Rechts!" besliste hij toen. „Hoe hebt u ze gevonden?" vroeg Freddy nadat hij 't commando had opgevolgd. „Toen we probeerden u te vinden." „U hebt dus mijn briefje gekregen in Ayls- ham?" „Ik kwam naar het huisje terug met een agent, nadat ik een anderen politieman naaf Thetford had gestuurd, op het vaische spoor, dat die kerel me had gegeven. Als we die situatie redden, hebben we het ongetwijfeld aan u te danken. Ik heb den agent terugge- stuurd naar het bureau en sneed zelf naaf Holt af. De motorfiets was van de politie in Aylsham. In Holt gerapporteerd. We waren een tijdje niet gelukkig. Hier links, zou ik zeggen. Hé, scheer die boomen niet weg! En ik voUde nog andere valsche operaties. Niet voordat we 'n paar agenten uit Aylsham tegen kwamen, kreeg ik idee hoe de vork in den steel zat." „U bedoelt, dat u ze gezien hebt?" „Ja, de roode wagen..." „Bent u er zeker van?" „Ik herkende den bestuurder. Het was dat paardachtig uitziende individu, dat in Norwicn in den trein kwam. Toen we de auto hoorden, hebben we ons plat op den grond geelgd, maaf dat beroerde ding zwenkte af, eer het bij ons was. Ik had net tijd om de kleur van den wa gen op te nemen, en het gezicht van den chauffeur te herkennen en het was Richting Norwich. Natuurlijk zijn we hem na- üccaan. weg Hij hield even op. Freddy niet. Hun iep rechtuit en hij probeerde eruit te bal®° wat mogelijk was. Weldra zou die weg ween buigen en kronkelen- Links van hen, achter een glooiing in b landschap, lag de zee. Ze zond een zilten brie$ over de velden. „Ik heb een vermoeden,--dat we goed rijden vatte Freddy den draad van het gesprek wee °p. „Wat toen?" (Wordt vcrvolfld

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 24