Nog steeds geen groote slag aan het Westfront Wet op crisis-spijsvet Geen familiebezoek aan het Westfront Distributie kunstmeststoffen Reiger door snoek gedood Duizenden kilo's graan gehamsterd Franschen melden goede vorderingen Britsche vlieger ziet nagemaakte dorpen Groote brand in verduisterd Londen Zeldzaam mineraal gevonden Vuilnisauto's verbrand Geen halve maatregelen in Frankrijk Postvluehten op Indië brengt de zooveelst^ moeilijkheid jjïet Meisje exprestreirc DUITSCH OFFENSIEF IN LONDEN VERWACHT. Let oflicieele Fransche oorlogs- communiqué van gisteravond luidt als volgt: Vijandelijke overvallen in de streek ten Oosten van de Moezel werden afgeslagen. Wederzijdsch geschut vuur ten Zuiden en Zuidwesten van Saarlouis. Van Duitsche zijde zijn over de krijgsverrichtingen van gisteren geen berichten ontvangen. De hardnekkigheid, aldus schrijft Havas uit Parijs, waarmede de Duitsche bevelvoering de activiteit onderhoudt van haar troepen in den sector van de Moezel, doet blijken, welk belanq zij hecht aan den door de Fransche troepen in dezen sector sedert het begin der vijandelijkheden tot stand gebrach- ten opmarsch. ■Gelijk reeds gemeld werd, bedreigt deze Fransche opmarsch in dit gebied, evenals de opmarsch in den sector van de Nied, den rechtervleugel der Duitsche stelling, die bestemd is tot dekking van het Saarbekken. Deze dreiging komt overeen met die, welke drukt op het steenkoolbekken door den Franschen opmarsch ten oosten van Saar- brucken en naar den loop van de Bilies. Na drie dagen bombardement door de zware artillerie is de Duitsche infanterie in dezen Moezelsector opgetreden met een reeks over vallen. Het betreft kleine plaatselijke ope raties met geringe troepensterkte, die ge makkelijk gestuit werden door het vuur der automatische wapens. Komende na het vrij hevige bombarde ment vormen deze pogingen niettemin een belangwekkende aanwijziging, besluit Ha vas. In een ander communiqué zegt hetzelfde persbureau nog: Langs de Moezel zijn de Fransche troepen thans ongeveer zes kilometer op Duitsch ge bied doorgedrongen. In dit gebied lagen geen versterkingen van de Siegfriedlinie en de Fransche opmarsch stiet niet op ernsti- gen tegenstand. Het gebied van Ornthals, waar thans ac tiviteit merkbaar is, vormt een vooruitge schoven positie van dé Fraiïsché'ri, Wélke eteunt op het plaatsje Bitche, waar in vre destijd een deel van de bezettingstroepen van de Maginot-linie wordt opgeleid. De Franschen zijn hier vast genesteld, zij be schikken hier over verdedigingswerken, wel ke een onderdeel vormen van de Maginot- linie. Zij vortnen een ernstige hinderpaal voor het Duitsche leger. DUITSCH OFFENSIEF VERWACHT. Uit Londen: In niet officieele militaire kringen ver wacht men spoedig een Duitsch offensief aan het Westelijk front. Men neemt aan, dat het terrein van den strijd zal liggen tusschen Luxemburg en den Rijn. Volgens deskundigen heeft Gamelin de Duitsche troepen in een positie gebracht, die hen noodzaakt den volgenden zet te doen. De militaire medewerker van de „Evening Standard" schrijft, volgens het Hsb., dat er reusachtige Duitsche troepenconcentraties worden uitgevoerd op de plaats, waar zich ■do Rijn van de grens verwijdert. Hij schat de sterkte der Duitsche troepen achter het front van Karlsruhe tot Trier op zestiji di visies Over de grootte van 't Britsche hulp leger schrijft deze medewerker: „Cijfers mo gen niet gegeven worden, doch men kan zeggen, dat het Britsche leger, dat in 1914 den linkervleugel van het geallieerde leger vormde, toen het den eersten schok van het offensief van Von Kluck opving, blij zou zijn. geweest, wanneer het de sterkte van zijn opvolger zou hebben gehad." Engelsche verhalen over een „onvoltooide" Siegfriedlinie. Een slanke jonge vlieger-luitenant, die deelgenomen heeft aan een verbazingwek- kenden vlucht boven de Siegfriedlinie, in den loop waarvan, volgens het Engelsche persbureau Reuter, de vliegtuigen zelden hooger vlogen dan dertig meter en slechts éénmaal beschoten werden, heeft eenige vreemde dingen verteld die hij gezien heeft achter de vijandelijke verdedigingslinie. Tij dens de verkenning hebben de vliegers een prachtige reeks foto's genomen van de Duit sche verdedigingswerken, zegt hij. „Wat op mij den meesten indruk maakte zoo vertelde de luitenant was de zichtbaar onvoltooide toe stand van de Siegfriedlinie. Zij is idioot gemakkelijk te identificeeren, omdat het gras nog geen tijd gehad heeft over de omgewoelde aarde te groeien. Op vele plaatsen zagen wij hoopen versch opgedolven aarde, maar nergens zagen wij iemand, die werkelijk aan den arbeid was aan de fortificaties! Op één plaats vlogen wij over een gewel dig kanon, dat door een groep mannen werd gecamoufleerd. Ik zag ze duidelijk naar ons staien met hun verfpotten in de hand, klaarblijkelijk niet in staat een bewe ging te maken. Wij vlogen over enkele dor pen. maar zagen geen enkelen burger-inwo ner in de straten, die bijna steeds verlaten waren". Nagemaakte dorpen? Onder de .dingen, die hem verder verwon derd hadden, noemde hij een reeks merk waardige, niet te identificeeren aardhoopen en kuilen in de velden en bosschen. voorts merkwaardig groote schuren van gelijk mo del aan den buitenkant van vele dorpen, verdacht uitziende nieuwe gebouwen en be tonnen geschuttorens aan den buitenkant van dorpen, merkwaardige experimenten met camouflage en soms wat men volledige, nagemaakte dorpen zou kunnen noemen. DUUR EN ONGEMAKKELIJK. De Duitsche radio heeft de bevol king aangespoord geen bezoeken te brengen aan de soldaten aan het Westfront. Dergelijke bezoeken zouden zeer duur koenen en veel ongemak veroorzaken. Aragonietlaag in Hongarije. In de omgeving van Leva is een rijke aragonietlaag gevonden. Dit in Europa zeer zeldzame mineraal dient tot het ver vaardigen. van verschillende voorwerpen. De Ilongaarsche regeering heeft maatrege len genomen tot ontginnen. distributiebeschikking 1 een inventarisatie formulier hebben ingevuld en opgezonden, worden geacht een verzoek om inschrijving te hebben gedaan. Overigens dient een verzoek om mschnj- ving schriftelijk te geschieden aan het kunst- mestdistributiebureau. Het vervoer van kunstmeststoffen is met ingang van heden weer vrij. Verdere mededeelingen voor belangheb benden worden afzonderlijk bekend gemaakt. ALLE EGYPTISCHE KATOEN NAAR ENGELAND. Voorstel van Egyptische re geering. De Egyptische kamer heeft een besluit aangenomen, volgens hetwelk de regeering onmiddellijk onderhandelingen moet be ginnen met de Britsche regeering over den aankoop van den geheelen Egyptischen katoenvoorraad. De minister van financiën heeft er in toegestemd de Britsche regee ring hiervan mededeeling te doen. Amersfoortsche spuitgasten kon den weinig uitrichten. Een felle brand heeft gistermorgen om streeks half zes gewoed in een garage op het terrein van den gemeentelijken reinigings dienst aan de Eem te Amersfoort. Een landbouwer, die in de buurt woonde, ontdekte de vlammen en alarmeerde de brandweer, doch deze kon niet beletten, dat het gebouw, alsmede de vier daarin aanwe zige vuilnisauto's door het vuur verteerd werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Het blusschingswerk werd bijgewoond door den loco-burgemeester, wethouder Noorde wier en den wethouder der bedrijven, den heer Spiekermann. Gelukkig kwamen er Duitsche vliegmachines. geen Een geweldige brand heeft gisteravond de verduistering van het Westend teniet ge daan. De brand was uitgebroken in een gewel dige meubelopslagplaats, die reeds verschei dene weken lang inboedels had ontvangen van gezinnen, die uit Londen zijn geëva cueerd. Bijna zestig jnotorspuiten bestreden de vlammen gedurende omstreeks twee uur, voordat het vuur teekenen van wijken be gon te vertoonen. Waardevolle kunstwer ken, kostbare meubels en tapijten, het eigen dom van bekende personen en hier voor- loopig opgeslagen, werden door de vlam men bedreigd. Ook meubels van den. her tog van Kent waren in het gebouw, opgeslo- gen, doch zij hebben voor zoover bekend is, niet geleden. IROQUOIS TUSSCHEN OORLOGSBODEMS Veilig is veilig! De Iroguois, de Amerikaansche mailboot, welke volgens Duitsche berichten getorpe deerd zou worden, wordt thans door Ame rikaansche oorlogsbodems geescorteerd. Het departement van Marine onthult echter niet, waar het schip zich bevindt. VREEMDE DUIKBOOT IN AMERIKAAN SCHE WATEREN. Een eigen onderzeeër kan niet zijn geweest. het Arthur Greenleaf, commissaris voor de visscherij heeft verklaard, dat een duikboot gezien is op 5 mijl buiten de vuurtoren van Portland. Greenleaf die zich aan boord be vond van een patrouille kustvaartuig, zag de duikboot naderen tot een afstand van 50 meter van het kustvaartuig en vervolgens naar volle zee terugkeeren. De autoriteiten van de werven der Amerikaansche marine in Portland en Kittery zeggen, dat geen en kele Amerikaansche onderzeeër zich in deze wateren' bevindt. Vele communistische Kamerleden gearresteerd. In den afgeloopen nacht zijn 26 communis tische Kamerleden gearresteerd. Onder hen bevinden zich afgevaardigden die reeds door den rechter van instructie als getuige waren gehoord. Anderen hadden niet beantwoord aan den oproep om als getuige op te treden. Dertien van de 26 communisten, die ge arresteerd werden, zijn door kapitein Moissac verhoord. Zij worden beschuldigd van over treding van de wet, welke propaganda voor de derde internationale verbiedt. De gevangenen zijn opgesloten in de Santé- gevangenis. Men verwacht nog meer arresta ties. Regeling vandaag in werking. De minister van Economische Zaken maakt bekend, dat met ingang van heden in wer king zal treden een distributieregeling van kunstmeststoffen, met uitzondering van kalk- meststoffen. De centrale leiding van de kunstdistributie berust bij het Kunstmest- distributiebureau, gevestigd te 's-Gravenhage, Alexanderstraat 19, terwijl tevens is ingesteld een commissie van advies voor de distributie van kunstmeststoffen. Het verkoopen en afleveren van kunstmest stoffen is met ingang van den genoemden datum nog slechts toegestaan aan hen, die bij.de kunstmestdistributie zijn ingeschreven. Voor inschrijving kunnen in aanmerking komen, de volgende personen of lichamen: le. Kunstmestproducenten, waaronder wor den verstaan allen, die kunstmeststoffen be reiden, samenstellen of delven. 2e. Handelaren in kunstmeststoffen, waar onder mede te verstaan coöperatieve of an dere aankoopvereenigingen, welke betrokken zijn bij den handel in kunstmeststoffen, als mede importeurs en exporteurs van kunst meststoffen. Degenen, die ingevolge de kunstmest- VERWERKING VAN SUIKERBIETEN. De minister van Economische Zaken maakt, in aansluiting aan een reeds vroe ger verschenen persbericht bekend, dat de thans bestaande regeling betreffende het vervoederen van suikerbieten aldus moet worden verstaan, dat het bewerken en ver werken van suikerbieten door den teler slechts zal zijn toegestaan, indien deze aan toont, dat hij de geheele, hein toegewezen, hoeveelheid garantiebieten aan eenige er kende suikerfabriek heeft geleverd of dat hij de beschikking zal houden over een voldoende hoeveelheid bieten om in staat te zijn, dat alsnog te doen. De bepaling dat suikerbieten alleen verwerkt mogen worden door den teler van de betreffende bieten zelf blijft onverminderd gelden. Ook het vervoeren en afleveren van suikerbie ten anders dan naar de suikerfabrieken blijft verboden. Op de heenreis landde de Gier gis. teren te Bangkok, op de terugreis bereikte de Torenvalk Djask. schte bal* i, zeer to{ land. Dm i vet (spijs. De fraaie vogel als aas... Een visscher uit het dorpje Belt en Schut- sloot in het waterrijke land in den kop van Overijssel zag een reiger aan den kant van de sloot in het water staan, loerend op prooi. Het geduld van het dier scheen ein delijk te zullen worden beloond, Er kwam een vischje aangezwommen, dat onkundig van de gevaren, welke het bedreigden, re gelrecht op de reigerpooten afging. Het leek ten doode opgeschreven. Maar daar deed zich plotseling iets voor. dat de vis scher zijn heele leven niet zal vergeten. Want niet slechts de reiger loerde op prooi, ook een snoek had zich verdekt opgesteld; het dier aeed, toen het vischje binnen zijn territoriale wateren was gekomen, zijn rech ten op het aas gelden. De roover schoot plotseling naar voren, juist op het oogenblik, dat door de reiger zijn snavel in het water priemde. En wat gebeurde? In plaats van in het vischje, dat bij zooveel consternatie een goed heenko men vond, beet de snoek zich vast in den hals van den reiger, en wel met zooveel kracht dat* langbeen zijn evenwicht verloor en, zoo schrijft het Hsb., ten val werd ge bracht. De snoek liet niet los en de reiger bleek niet bij machte den roover van zich af te schudden. Toen de visscher, die van de overzijde van de sloot dit schouwspel gade sloeg, ter plaatse kwam. bleek de reiger reeds te zijn bezweken. Hij heeft toen den vogel, met den snoek nog aan den hals, op het droge gehaald en den buit verbeurd ver klaard. REUZEN AARDAPPEL. De tuinier C. Engel te Oostzaan schijnt een wondertuin te bezitten. Er groeit niet slechts een boerenkoolstruik van 1.90 meter hoog, maar ook rooide genoemde heer een aardappel, die niet minder dan drie pond woog! „Juspasta" belastbaar of UNOX BRAADLUCHT OP HET DEPARTEMENT? Een slager uit Purmerend heeft politie en justitie voor een groote moeilijkheid g6) plaatst, door een interessant proefproces uit te lokken over de vraag „wat is juspasta"! en moet dit gebanderolleerd worden?" Een proefproces, dat in de slagerswereld ongetwijfeld veel belangstelling zal hebw Men moet weten, aldus de Prov. N.H. CoijJ rant, dat de Unox-fabriekcn een nieuw prm duet in den handel brachten, nl. vlecschjm in blik. Dit artikel zou spijsvet zijn in den zin der Crisiszuivelwet en moest als zoodn nig voorzien worden van de vereischte baa, derolles. Dit nu werd niet gedaan ongenoegen van de slagers in ons ze immers mogen geen gesmolten vet vet), al dan niet vermengd, in ongebandêrob leerden toestand verkoopen, vervoeren of af. leveren. Het feit dat de Unox-fabrieken dit met hun nieuwe product, dat voor pl.m. 30 i pet. uit varkensvet bestond, wel deden, be schouwden de slagersorganisaties als eeij deloyale concurrentie. Een actie baatte niet, er kwam een mi- nistérieele beschikking, dat het artikel „jus pasta" vrijgesteld was van belasting. Deze dispensatie heeft in slagerskringetf de noodige beroering gebracht. Een maand 1 lang immers hadden de Unox-fabrieken het i artikel zonder de vrijstelling in den handel gebracht zonder dat door "de Centrale Cri sis-controledienst was ingegrepen. Braadlucht op het departement? Do vraag rees of het Unox-conccrn zooveel invloed op het departement had, dat het die vrijstelling had weten te bewerkstelligen oj van te voren al een mededeeling daarom-E trent had ontvangen. De Purmerender slager van SIoo- ten die vindingrijk is, heeft daarop in zijn etalage geplaatst een papie ren beker met als inhoud belastbaar gesmolten vet en hieraan toegevoegd een beetje jus. De verhouding was 4:1. Het opschrift luidde: „netto 4 ons heerlijke juspasta". De beker was uiteraard niet van banderolle voorzien! Een uitgelokt procesverbaal is daarna op- gemankt en deze week diende de zaai( in Zaandam. „Wat is jus?" vroeg de Ambtenaar van het O.M. „Een aftreksel van vleesch en ve; de naam is eigenlijk „juspasta!" antwoord de „verdachte". De kantonrechter besloot de zaak aan te houden en deskundigen te vragen wat „juspasta" is, waarop de Amb tenaar van het O.M. opmerkte: „lk geloof niet dat er iemand in Nederland is, die dat weet!" De Minister weet het blijkbaar wel, „jus pasta" is althans vrijgesteld van accijns- Maar wat „juspasta" precies is staat niet in de wet omschreven en evenmin zijn per centages vastgesteld". De slagers kunneri dus op het oogenblik nog hun vet met toe voeging van eenige jus onder den naaifl „juspasta" vrijelijk zonder banderolle ifl den handel brengen!... m Landbouwer te Barneveld gever» baliseerd. Ambtenaren van de vee voeder voorziening hebben bij een landbouwer te Barneveld 4575 kilo graan in beslag genomen. De voor raad bestond uit tarwe, rogge, gerst cn mais, Nadat proces-verbaal is opgemaakt, heelt men de in beslag, genomen voorraad overge bracht naar de schuren van de Coop. Aan- koopver. Barneveld en omstreken, welkd schuren dienst doen als centrale voor in be slaggenomen goederen. FEUILLETON. uit den Naar het Engelsch bewerkt dooi J, van der Sluys „Toen veranderde ik van gedachten. Net toen ik weer vaart wou zetten om den politie auto in te halen en zoo mogelijk te passee- ren... pas op! dat is een kuil... hoorde ik een anderen wagen. Ik kan niet precies zeggen wat me zoo nieuwsgierig maakte. Zesde zin tuig waarschijnlijk! Maar door het veranderen van mijn plannen was ik wat opgehouden, en het kwam me voor dat die wagen er met een duivelsche vaart vandoor ging, wat er op wees, dat de inzittenden zich wellicht ver beeldden, dat ik nu wel weg zou zijn. In ieder geval, mijn argwaan was gewekt... ik keerde om en binnen een halve minuut ontdekte ik, dat onze oude vriend, de Citroen weer op het oorlogspad was!" „De Citroen!" riep Freddy. „Dus daar ma ken we nu jacht op?" „Inderdaad", bevestigde de reverend grim mig. „Ik herkende niet alleen den auto, waar mee ik, zooals u zich herinneren zult, naar Aylsham gereden was, maar ook dat kleine, ordinaire Londenaartje, dat chauffeerde. U begrijpt de bedoeling, hoop ik? Een valletje! De roode wagen moest de honden van het spoor houden. Die kwam eerst. Toen dook het goede wild op... de Citroën. En u en ik, waarde heer, achtervolgen het goede wild!" .Juist", viel Freddy hem bij. „Ik snap het. Wat gebeurde er toen u...?" „Langzamer een beetje", verzocht de reve rend. „We krijgen nu weer een bocht. Maar zeg, kijk eens opzij over dien vlakken weg... daar... neen, niet recht op zee aan... meer naar rechts, naar den kant van Sheringham en Cromer. Ziet u iets?" „Zeker!" antwoordde Freddy. XXXI. Wedloop in den nacht. „De Citroën!" riep Freddy uit. „Dat geloof ik ook!" „Ik ben er zéker van." Achter Freddy's rug glimlachte de reve rend. Hij hoorde in Freddy's overtuiging het intense verlangen, overtuigd te zijn. Maar ook hijzelf had er wat onder durven verwed den, dat het de Citroën was. „Links," gaf de reverend aan. „Vertelt u verder," verzocht Freddy na en kele seconden. „Wat gebeurde er, toen u den citroën ontdekte en erop afging?" „Wat er gebeurde?" Het onvermijdelijke! Ik kwam te plotseling op hem af, ze scho ten op me, doodden een band en. deden mij in den modder belanden, waar u me gevon den hebt." „Juist," antwoordde Freddy haast werk tuigelijk. Toen eensklaps: „Ja, maar luister eens! Dat kan toch niet lang geweest zijn voor ik u ontdekte?" „Neen, dat was het ook niet." „Dan... begrijp ik het niet. Want ze heb ben het huis al lang geleden verlaten. Ik dacht, dat ze al mijlen ver waren! Waarom voor den drommel zijn ze er niet onmiddellijk vandoor gegaan? Opeens liet hij een kreet hooren." Alle menschen ik weet het! Ze zijn in de huurt gebleven om te wachten op dien anderen vent! den kerel, dien ik ge dood heb." Er ontstond een korte stilte. De Citroën was niet meer te zien, want ze waren nu zelf naar lager terrein afgezakt en hadden daar door het uitzicht op de heuvels verloren. Maar zij wonnen op hem. Toen hernam de reverend rustig: „Dus u hebt een van het stel gedood?" Freddy knikte ernstig. „Ja, die groote, dikke sinjeur. Barlow. Hij probeerde mij in het ravijn achter het huis te werken, maar dank zij den werkman wer den de blaadjes omgekeerd." „De werkman?" „Freddy gaf in het kort de noodzakelijke inlichtingen en eindigde: „Geloof u nog steeds dat we op den goeden weg zijn?" „Ongetwijfeld. Ik ken dezen weg langs de kust. We zullen zóó spoedig in Shering ham zijn. U was bezig te vertellen hoe uw vriend de werkman gedood werd." Freddy voltooide zijn verhaal en toen hij uitgesproken had, zei de reverend op buiten gewoon kalmen toon: „Ik geloof, dat de menschen, op wie wij jacht maken, ten volle verdienen wat wij ze toedenken." „Dat ben ik geheel met u eens! Gelukkig hebben we allebei een pistool. Niet dat ik zoo happig ben op een tweede vechtpartijik moet bekennen, dat Barlow me voor het oogenblik al voldoende zwaar op den maag ligt." „Maak u niet bezorgd," sprak de ander." U hebt de gemeenschap een weldaad bewe zen door haar van Barlow te verlossen. Hoe wist u overigens dat hij Barlow heette?" „Dat heeft Trent me verteld." „Trent!" riep de reverend uit. „Trent!" „Ja, de man in het bruine pak, die uit den trein gegooid is." „Goede hemel! U hebt me nog niet ver teld hoe dié zoo opeens te voorschijn geko men is?" „Ik denk doordat hij zoo'n harden kop heeft," was het bescheid. „Hij moet een bij zonderen schutsengel gehad hebben, toen hij in den tunnel viel. Hjj is komen opdagen op dezelfde motorfiets, waar u en ik nu op rij den. Zonder hem zou ik nog in het huis opge sloten zitten." „Ja, datklinkt nogal Trent-achtig!" vond de reverend. „Maar waar is hij nu „Hij is achtergebleven." „Waarom?" „Twee redenenPardon, dat was een heel scherpe bocht. Rijd ik nog altijd goed?" „Ja. Daar is Sheringham recht vooruit. Wat waren de beide redenen?" „De eene is, dat hij duizelig en dof in het hoofd was. Hij zag zoo wit als een doek. Ten tweede wilde hij in de buurt zijn voor het geval er soms een van de heeren terug kwam." Voorzoover ik Trent ken, zal hij wel een grondig motief hebben, om te dekken, dat iemand terug moet komen," luidde het we derwoord. „Welke reden gaf hij op?" Freddy deed mededeeling over het gevon den geld en de reverend tuitte zijn lippen. „Tien duizend pond! Tjonge, tjonge! Ja, dat is het risico van het teruggaan waard Trent had gelijk. De zaak wordt al aardig duidelijk vindt u niet? De schurken hebben op Barlow gewacht, die de duiten had. Bar low kwam niet, om een reden, die wij ken nen, maar zij niet. Toen ze niet langer durf' den wachten, zijn ze gevlucht. Eén wag®° ging naar Norwich, om ons van 't spoor af M brengen, en daar zit de politie achter aa& De andere gaat langs de kust en daar zittó® vrij achteraan! Alles heel duidelijk, niev waar?" „Neen, het is niet duidelijk. Waarom zP ze Barlow niet gaan zoeken, toen hij biet kwam. „Dat is toch begrijpelij-k genoeg! Ze kam den Miss Leveridge en het kind, waarmee z0 rekening moesten houden. Als ze terug S^l gen, liepen ze groot kans de politie in de armen te vliegen, volgens hun meening. I een beetje kalm aan; we komen Sheringka™ binnen. Langzaam den volgenden hoek om alsjeblieftwaarschijnlijk zullen we h laas even moeten stoppen." Een minuut later hadden ze den buiten rand van Sheringham bereikt. De stad langs links van hen. Was de Citroën de staa ingedraaid of recht door gereden? „Het schijnt, dat we inderdaad moet® stoppen," mopperde de reverend." Maar MPJ paraat om meteen weer te vertrekken. Ik naar aanwijzingen zoeken. Terwijl zijn tochtgenoot den weg on zocht, stond Freddy naast den motor, kla voor het onmiddellijk hervatten van de re Hij hoefde niet lang te wachten. Bijna dir®® keerde de reverend bij hem terug. „Recht door," beval hij. „Ze zijn doorg reden naar Cromer." „Hoe weet u dat zoo zeker?" vroeg Frem dy stom-verbaasd. Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10