Laoamacht heeft haar revanche Alcmaria Victrix- lielder 4-1 O.S.WSucces 5-3 Pino 4 4 Hadsee Scliagen heeft schutters en hei Marine Rampenfonds lacht Watervogels I-Atlas I 5-0 H*R*C. 3 geeft Helder 2 een lesje Verdiende zege der Oranjehemden. De derde ontmoeting tusschen de ver tegenwoordigende Marine- en Landmacht- elftallen, die Zaterdag ten bate van het Marine Rampen Fonds werd gespeeld, is in een eclatante zege der Oranjehemden geëindigd, waardoor aan de overwinnin gen der Marine een einde kwam en een welverdiende revanche der Landmacht haar deel werd. Niet alleen dat deze wedstrijd een sportief succes is geworden; ook financieel kan men tevreden zijn. Een talrijk opgekomen publiek, dat deze derde ontmoeting tusschen twee elftallen, die voor hst meerendeel waren samengesteld uit eerste klas spelers, wilde aanschouwen, heeft er voor gezorgd, dat het bestuur van het Ma rine Rampen Fonds met groote dankbaarheid vervuld kon worden, jegens hen, die door hun komst een steentje hebben bijgedragen om de nooden te lenigen van de omgekomen Marine mannen bij de rampen van de „Van Ewiick" en de „Van Gelder". Het is een subliem idee geweest van degenen, die dezen wedstrijd tot stand hebben gebracht, om de opbrengst te be stemmen voor dit mooie doel. Een woord van oprechten dank en hulde aan hen, in het bijzonder aan den heer De Rooy, is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. Ook de Schout-bij-Nacht, die welwillend zijn toestemming tot dezen strijd gaf, en de Voetbalver. „Helder", die belangeloos haar terrein afstond, verdienen een woord van bijzonderen dank. Burgemeester en Schout-bij-Nacht waren mede aanwezig. Talrijke vooraanstaande personen gaven blijk van hun belangstelling, door dezen voetbal wedstrijd bij te wonen. De Schout-bij-Nacht en Burgemeester Ritmeester, alsmede tal van andere Marine- en Landmacht-autoriteiten. De groote strjjd. Om ruim drie uur gaf scheidsrechter Annyas 't sein tot beginnen. In het Landmacht-elftal was ter elfder ure nog een wijziging aange bracht, zoodat niet Duyveman van Alcmaria, maar De Schipper van BKC onder de lat stond. Meteen na het begin zat de spanning er reeds geducht in, al ontbraken nog de „harts tochtelijke aanmoedigingen" van beide zijden, maar later werd die schade ruimschoots inge haald, vooral na de rust, toen de stand in het voordeel der Landmacht kwam. In het begin van den strijd was het niet aan te zien, dat de oranjehemden zoo'n éclatante zege zouden boeken, want vijf minuten waren er gespeeld, nadat eerst een vrije schop, geno men door P. de Boer, tegen den paal in het veld was teruggekaatst, toen de Marine op onverwachte wijze de leiding nam. Marine leidt. Het was wel een fraaien aanval, waardoor de bal bjj v. Tongeren kwam, die door han dig gegoochel met het leder een tweetal te genstanders vlot kon passeeren, maar zijn schot van een 30 m had absoluut gehouden moeten worden. De Schipper, die zich later prachtig herstelde, liet echter het recht op hem aankomende schot glippen, en zoo was het 10 in het voordeel der Marine. Dat was het sein voor Pino c.s. om te too- nen, dat ze het ook nog wel konden. Mooi combineerend ging het op het Marine-doel af, en nauwelijks 5 minuten later gaf P. de Boer een afgemeten pass naar Pino, die den bal op onvolgbare wijze doorkopte naar Bakker, die met een geweldigen kogel den gelijk maker scoorde (11). Nu, volgde de fraaie staaltjes voetbal el kaar op. Vooral de voorhoeden van beide elftallen onderscheidden zich. Pino en De Boer bij de Landmacht, De Zeeuw, de ac tieve midvoor van Eindhoven, en v. Ton geren, bij de Marine vooral waren het, die telkenmale verwarring poogden te stichten in de vijandelijke verdedigingen. En, daarmede kwam duidelijk aan het licht, dat de oranje hemden een veel beter backstel hadden dan de .Marine. Vooral Pater van Alkmaarsche Boys, trad steeds op als redder in den nood en met eere kan van hem gezegd worden, dat hij den bewegelijken De Zeeuw volkomen lam- legde. Landmacht neemt de leiding over. Het verwonderde dan ook eigenlijk nie mand, dat de Landmacht de leiding na ruim 20 minuten spelen kon overnemen. Eerst was De Zeeuw nog aan de bewa king van Pater ontsnapt, doch zijn fel schot werd door De Schipper kranig afgewezen. Toen zou het Pino zijn, die alweer den grondslag legde voor het tweede doelpunt. Want znij keurige omhaal kwam zoo goed voor doel terecht, dat de toeschietende De Boer van de ontstane verwarring gebruik kon maken en den bal in het Marine-doel depo- neeren (21). Het antwoord van de Zeemacht liet met lang op zich wachten. Eén fraai staaltje voetbal van De Zeeuw bracht Dissel in vrij staande positie, doch diens schot ging rake lings voorlangs. Toch Jtog gelijk met rust. Het was uitstel van executie. Want pl.m. 10 minuten voor rust maakte Patei ij een aanval van rechts, zijn eenige fout van den wedstrijd, door totaal over den bal he<,n te trappen, waardoor Dissel in een dergelijk positie kwam, dat hij ongehinderd via lat en paal kon scoren (2—2). Het zou de laatste maal zijn, dat de par tijen op o-elijken voet werden gebracht, want meteen na de rust nam de Landmacht de teugels in handen en al spoedig had ze SUWeer waren het Prins en -De Boer, die voor dit succes zorgden. Pino de grondlegger en De Boer, de voltooier, het zou nog maal voorkomen in dezenwedstrgd Nu was de voorzet van den Utrechtenaar z geplaatst, dat de KFC-er van dichtbij kon scoren (32). 4—2. Vijf minuten later was het reeds4-2, want Piet de Boer kreeg er nu zoon zin in, dat hij het Heldersche publiek trac- teerde op een internationaal staaltje voet bal. Pino's voorzet gaf hem de gelegen heid den bal te stoppen, in hetzelfde oogenblik om den verbijsterden Buiten huis heen te draaien en met een prach tig diagonaal schot v. Schevickhuijzen te passeeren (42). Landmacht had een veiligen voorsprong. Toch gaf de Marine den strijd niet op, en enkele gevaarlijke momenten ontstonden voor het Landmacht-doel, waar echter Pater en in de laatste instantie De Schipper telkens voor opluchting zorgden. Tot tweemaal aan toe bijv. drong v. 'Tongeren op prachtige wijze door tot in het strafschopgebied, doch diens felle schoten vonden geen genade in de oogen van den BKC-er. Het succes zou weer aan den anderen kant komen. Pino, alweer Pino, passeerde grandioos het geheele achter-verdedigingsblok der tegen standers, en zijn onberispelijken voorzet vond Piet de Boer alweer op zijn plaats (52). Eindstand 53. Verwoed bleef de Marine nog doorvechten, om dezen wel wat geflatteerden voorsprong der Landmachters te verminderen. En einde lijk vlak voor het einde, na tal van ver- geefsche stormloopen, gelukte het den links binnen een voorzet van Dissel al vallende in te koppen (53). Zoo werd het 53 en bleef het 53 tot het einde, dat één minuut later kwam. De Landmacht had zijn revanche. Een verdiende overwinning. Helder leidde met 10. (Van onzen Alkmaarschen correspondent). In het begin zag het er waarlijk niet naar uit, dat het voor de Ailtmaar- ders een eclatante zege zou worden. Hel der pakte goed aan en nam gedecideerd het heft in handen. De Alckmarianen kwamen overal even te laat en de man nen uit het Noorden schenen vast beslo ten de tweede-klassers een lesje te geven. Af en toe speelden de gaslheeren zich weliswaar even los, maar dan leek het weer of overal Heldenaren stonden, ter wijl de Aikmaarders ten eenen male ont braken. Vrij gelukkig wisten de bezoekers deze pe riode te besluiten met een doelpunt. Eij een aanval op het Alkmaarsche doel zagen we Duivcman den bal wegtrappen, die echter te gen een Heldersch been in het doel caram boleerde. Helder leidde met 10 en gezien het spel- beeld was deze voorsprong verdiend. Helaas echter voor de gasten, hadden ze daarmee hun kruit blijkbaar grootendeels verschoten. Van nu af aan domineerde Alcmaria en- vreemd geval: plotseling stonden overal in het blauw gestoken spelers Alcmaria had, om verwarring te voorkomen, de traditioneele witte hemden vervangen door blauwe en de witten waren nergens meer te zien. De gelijkmaker kwam enkele minuten na het Heldersche doelpunt. De keeper van de bezoekers trapte slecht uit, Tellegen kreeg den bal en produceerde met een uitstekend boogschot den gelijkmaker. Dit bleek het sein tot een aantal uiterst gevaarlijke aanvallen van de jonge Alkmaar sche voorhoede. Waarlijk uitnemend werk van Teilegen, besluit van Wieringen met een prachtomhaal, die terugketst van den bin nenkant van de paal... weer in het veld en binnen het bereik van den Helderschen doel man. Even later volgt een staaltje van eminent samenspel. De linksbinnen geeft keurig'door naar Tellegen, deze geeft afgemeten aan van Wieringen, die Hamstra den bal voor de voe ten legt. Voor den geraffineerde linksbuiten was het een zacht eitje en onverbiddellijk vliegt het leer in de touwen. Even later heeft Bodenhuizen succes als hij onverwacht een ver schot lost, dat den doelman blijkbaar te machtig is. De stand is 31 en zoo komt ook de rust. De tweede helft. Na de hervatting valt Helder eerst aan, dan is het woord weer aan Alcmaria. Een kogel van van Wieringen wordt prima ge houden. Tellegen blijkt razend snel. Aan den anderen kant zijn het vooral de links-buiten en de midvoor, die gevaarlijk blijken. Niet echter voor de jonge Alkmaarsche achter hoede, die geen kamp geeft, altijd aanvalt en alles afbreekt. Om daar doorheen te breken was meer noodig dan alleen enkele op den voorgrond tredende voorhoedespelers. Als Hamstra goed voorzet, zien we voor het Heldersche doel even wat gewirwar, dan schiet Bakker, de Alkmaarsche links-binnen, hard in, en de stand is 41. Alcmaria zakt dan wat af. Er is nog tien minuten te spelen en blijkbaar beschouwen de gastheeren de zaak als beklonken. Op het allerlaatste miment denken we Hel der nog te zien scoren. De bal gaat mooi van rechts naar den middenvoor. Maar op het moment, waarop deze zijn schot lost, klinkt snerpend en langgerekt het fluitje van den scheidsrechter. Tijd! Het schot zat. Maar het was te laat. De stand bleef 41. Mooie wedstrijd! Succes werd overrompeld. In dezen eersten competitiewedstrijd tegen OSV heeft Succes op zeer eervolle wijze een nederlaag geleden. Het feit, dat OSV reeds twee wedstrijden in competitie verband had gespeeld, zal wel niet geheel vreemd zijn geweest aan deze nederlaag. Onze indruk was althans, dat het nog niet ingespeelde Succes min of meer overrom peld werd door de Oostzaners, die van meet af aan op volle toeren draaiden, ter wijl Succes eerst zeer onwennig stond te kijen. Voordat S. besefte, dat het nu toch werkelijk meenens was, had OSV reeds kans gezien op haar akkertje, gevolg van te geringen tegen stand, doch ook op zéér fortuinlijke wijze, een 30 voorsprong te nemen, nog vóór de wed strijd een kwartier oud was. De taak van S. leek hopeloos. Toch heeft zij kans gezien dozen achterstand (de rust ging tenslotte met 41 in), 10 mi nuten voor het einde tot 43 te reduceeren. Het was toen echter een geheel ander S., dat partij gaf. Sterk in den aanval had zij ook toen nog de beste papieren. Een der Successers, die tevoren reeds een penalty miste, faalde dezen middag echter volkomen, door nog twee practisch niet te missen kansen om zeep te brengen. Het was alzoo een ongelukkige wed strijd, maarover het spel kan Succes zijn wij zeer tevreden. Het was een interessante wed strijd. Toen OSV kort vcor het einde tenslotte nogmaals wist te doelpunten, speelde S. ver loren spel. De wedstrijd. OSV trapt af en is direct in den aanval. Afgemeten gaat de bal van man tot man en de gastheeren demonstreeren een fraai, open spelletje, waartegen S. aanvankelijk niet is opgewassen. Het mocht daarom geen ver wondering wekken, dat één dier vlotte aan vallen reeds spoedig resultaat opleverde. Een keurige pass naar den linksbinnen, een flink schot en Posthumus had geen schijn van kans (10). Eerst na pl.m. 10 minuten werkt S. zich los en volgen de eerste aanvallen, waarbij Hulshorst nuttig werk verricht. Hij doelpunt, doch dit doelpunt wordt wegens off-side ge- annueerd. OSV vergroot spoedig haar voorsprong uit een vrijen schop, welke door den linksbinnen keurig wordt ingekopt, juist over den uitloo penden Posthumus heen (20). Het grootste gevaar dreigt van links. De geweldig snelle Göbel schept telkens kansen, maar de S.-achterhoede grijpt nu goed in. Toch kan de O.-middenvoor uit een voorzet van links met een flink schot doelpunten. De bal verdwijnt via de paal in het net (30). Een débacle dreigt; doch nu is het Succes genoeg en met vernieuwde kracht werpen zij zich in den strijd. Er komen kansen! Tenslotte doel punt Montulet fragl uit een vrijen schop, waar bij den bal door Rijker3 goed voor doel wordt gebracht (31). Penalty Bij den volgenden S.-aanval wordt de dichtbij tot schieten gereed si.aar.de Hulshorst in den rug geloopen en S. krijgt een penalty toege wezen. Plier lag dus de kans den achterstand tot een minimum terug te brengen. De penalty wordt helaas gemist. Voorloopig behoudt OSV nog het initiatief, er wordt over en weer aardig gespeeld, doch Impressies bij ZeemachtLandmacht. Eerst was daar op het ,,Helder"-terrein niets dan trieste herfstige verlatenheid. Er was slechts de wind, die droefgeestig over de kortgeschoren stuk grasmat blies en een leege tribune. Later werd dat anders. Toen kwam het legioen der marine-blauwen en veld-grijzen. Ondanks de kou, ondanks den dreigenden regen, ondanks het feit dat het hier geen competitie gold. Het is een schoone wedstrijd geworden. Er werd gevochten tusschen landmachters en zeesoldaten, en bij de voleinding na de twee maal drie kwartier moest geconstateerd wor den, dat er een stukje van de maritieme voet- balsuprematie afgebrokkeld was ten gunste van de landmachters. Hetgeen de laatsten hoogelijk op prijs stelden. Laat men, als leek, den wedstrijd nog eens na afloop aan het *bog voorbijtrekken, dan komt in de eerste plaats een merkwaardig man op den voorgrond. De man die Pino heet. Van Pinohad ieder dezen middag den mond vol. Pino bleek overal te zijn. Pino was altijd dóAr, waar de tegenstanders hem niet ver wachten. Dit was eigenlijk een wedstrijd, die in het teeken van Pino stond en daar ieder een dat aldra dóór-had, was deze naam ge durende het geheele wedstrijd-verloop in ieders mond, ook in die van Manus Nak, die o-oede zaken deed met z'n „Pino-koeken". Met name de landmachters bezongen luide en voortdurend zijn hulde en de kreet die van de ouverture tot de finale opgang deed, luidde: „Pino,Hadsee Maar er waren anderen, wier namen ook ter dezer plaatse aan de vergetelheid ontrukt mogen worden. Bijvoorbeeld de man Annyas, die de scheidsrechterlijke functie verrichtte. Een merkwaardig man: hoog op de beenen, doet hij nu eens denken aan onzen vogel, de ooievaar, dan weer aan een rondhippende rei ger. Hij sprong, danste en huppelde, en waar de bal was, daar was Annyas. Voor iemand die slechts tweemaal per jaar naar een voetbalterrein tggt, was dat een schoon gezicht. Maar het schoonst van al waren de momenten als hij een goal aanwees. Dan verhief hij zich op de teenen, trok het dunne lijf uit tot een markant uitroepteeken en wees met gestroomlijnde rechterwijsvinger tusschen de betreffende goalpalen. Geen Romeinsch caesar kon dan op zulk een ver heven figuur aansprak maken. Op tribune was het koud. Buiten de tribune nóg kouder, maar geen die daar veel op lette. En geen die daarvoor vroegtijdig vertrok. De kleinste spporters niet, die maar aldoor ■PinoHadseeriepen, en de schout bij-nacht en de burgemeester niet. Ze bleven waar ze waren en hadden het best naar hun zin. Na afloop werd het veld geruimd. Toen lachte de Landmacht en besprak de Marine de oorzaken van dezen verloren wed strijd. Hetgeen ook lachend gebeurde, want er was geen wolkje van jalouzie aan het voetbalfirmament, zelfs niet bij diegenen, die enkele malen over het veld lagen te rollen, omdat ze het leder tegen den maag gekregen ^hadden. Het vroolijkst lachtte 't comité van het Marine Rampen Fonds. Dat torschte de geld buil mee en bedacht heimelijk op welke wijze er nog eens zoo'n wedstrijd gespeeld kon worden Het was inderdaad: de lachende derde! VAN LEEK-UM. de OSV-aanvallen zijn zeer'gevaarlijk. Kort voor de rust verhoogt de snelle links buiten wederom don voorsprong en het is 4 1. Thans zijn de rollen geheel omgekeerd. Nu is het S, dat het spel in handen heeft. Er wordt hard gewerkt en er komen tallooze kansen. Hulshorst schiet juist naast. Schmitt vangt een voorzet van Venema op, doch weer gaat het leer naast. Venema passeert dan een back en met een hard schot is de stand op 4 2 ge bracht. Weinige oogenblikken later is het weer Hulshorst, die het OSV-doel belaagt. Weer vindt zijn schot de juiste richting niet. Hier ontsnapte O. wonderbaarlijk, doch de aan val wordt prompt beantwoord en ook S. kruipt door het oog van een naald. Enkele voorzetten van Schmitt worden juist overgekopt. Huls horst benut echter een goede through-pass van Kuiper en het is 43. De spanning neemt nu geweldig toe. De S.-achterhoede, die de ge heele tweede helft den O.-aanval kon bedwin gen,, krijgt het nog even zwaar te verantwoor den, doch zij houdt stand. Qua kansen zou de balans thans ten voordeele van S. moeten doorslaan, want telkens is het O.-doel in ge vaar. Alles gaat echter over en naast. Een pa.ar opgelegde kansen worden tenslotte jammerlijk gemist en als dan een snelle O.-uitval wederom door Göbel met een schot wordt bezegeld, dat Posthumus te machtig is, is S. verloren (5—3). Geenszins mogen wij deze nederlaag onver diend noemen, daarvoor was het begin van S. te zwak, doch zeker is, dat de kans op de over winning dezen middag niet benut Is. Onze plaatselijke 4e klassers hebben de eerste krachtmeting weer achter den rug. De Watervogels namen geen halve maatregelen en conserveerden Atlas met 5—0. Toch zeggen deze cijfers ons weinig, want wat Atlas dezen middag in 't veld bracht was nu niet bepaald het Atlas-elftal, zooals wij'dat bijv. verleden week tegen Scha- gen zagen, het was onvolledig en na de rust kwam Atlas ook nog met 10 man in 't veld, doordat Verblauw gewond was. Hier mede is voor een groot deel de nederlaag ver klaard, al dient hierbij direct toegevoegd te worden, dat Watervogels de overwinning zeer zeker heeft verdiend. Over alle linies waren de „Kraaien" beter en zelfs in de voorhoede zat ditmaal ook schot, in tegenstelling met vorige jaren. De beste speler van 't veld was S. Been, een voetballer, die zijn hersens ge bruikt. Er was maar weinig, publiek, wat zeer zeker te betreuren is, daar het voor de 4e klassers toch juist van deze wedstrijden ko men moet. De wedstrijd zelf gaf ons eerst een Atlas-overwicht, maar er zat echter niet veel vaart in dezen middag bij Atlas. Er werd genoeg geprobeerd en ge zwoegd, maar daar alleen bereikt men niets mee. Zelden zagen we een goed aangegeven bal en keeper Clowting heeft dan ook weinig gevaarlijk werk gehad. Watervogels combi neerde beter, en er werd geschoten. Gevaar lijke momenten ontstonden voor het Atlas- doel, vooral gevaarlijk, doordat Beyer geen raad met den bal wist. Het eerste doel punt ontstond reeds door een fout van den doelverdediger;. een kopbal van Hollander rolde in het net, voordat Beyer wist wat hij doen moest (10). De Watervogels kwamen er steeds beter in, maar voorloopig wist de A.-verdediging nog stand te houden. Wel deed Atlas verwoede pogingen voor den gelijkmaker, maar het harde werken van Lokkers c.s. werd niet be loond. Toch was het dezen middag opvallend, dat de goed opgezette aanvallen van Watervogels geen enkele maal tot een doelpunt mochten leiden. Deze kwamen meest doordat een ver dwaalde bal bij een schermutseling hard werd ingeschoten. Zoo ook het tweede, een goede aanval, geleid door Beekhoven, leverde niets op, terwijl even later H. Been een harden schuiver loste, die wel succes had (2—0). Bijna werd het 30, maar Mieldijk redde meesterlijk uit 't verlaten doel. Beyer9 moest nog een paar maal optreden, maar voor de rust werd de voorsprong toch niet meer ver groot. De tweede helft. Na de thee waren het toch zeker de Water vogels, die den toon aangaven; sporadisch wa ren de Atlas-aanvallen. Had Atlas in die periode een doelpunt weten te maken, mis schien hadden de rollen omgedraaid gewor den, maar nu bleef het een éénzijdige wed strijd, waarbij het spelpeil aanmerkelijk daalde. Toch duurde het nog 25 min. voordat Watervogels de score verhoogde. Het, was Gerirtsen, die met een ver schot tusschen een kluwen van spelers succes had (3—0). 7 min. later kreeg Beekhoven eindelijk loon naar werken, toen hij bij een corner den bal han dig in het net werkte (4—0). Nog eenmaal probeerde Atlas om althans de eer te redden, maar de Watervogels-verdediging gaf geen pardon. Zoowaar wist Beekhoven met een kop bal er nog 50 van te maken, waarna kort hierop scheidsrechter van 't Hoff het einde aankondigde. Atlas had zeer zeker voor haar moedig vol houden een tegenpunt verdiend. HRC 2 met 61 verslagen. Naar ons werd medegedeeld, was de HRC-ploeg, welke zich gistermiddag op het Sparta-terrein zoo overtuigend liet slaan, sterk onvolledig door mobilisatie- nv^ère en gold dit vooral de achter- en halflinie. Dit kan dan als excuus gelden voor het feit, dat na een kwartier spelen Schagen een 30 voorsprong had, want een HRC-defensie, welke haar taak ver staan had, zou dit hebben kunnen voor komen. De fout, welke vooral na de rust zich tel kens wreekte, was dat de HRC-backs veel te ver naar voren kwamen, blijkbaar om de zwakke halflinie te steunen, Peetoom en De Moor een voortreffelijke combinatie dezen middag, maakten daar handig gebruik van om vele malen tot het HRC-doel door te dringen De HRC-voorhoede werkte hard, maar senie- ten en plaatsen lieten vaak te wenschen °VDe spil was bepaald zwak, de keeper deed goede dingen, doch wandelde af en toe de backs te ver achterna. Naast De Moor en Peetoom mogen van Sparta zeker worden genoemd Van der Ben en Van Meurs, de eerste om zijn voortreffe lijk toespelen, de tweede om zijn goede schot. De achterhoede, met Bremer en Middelbeek, vrijwel op oorlogssterkte, ruimde goed op. Wat keeper P. Schoorl te doen kreeg, deed hg goed, doch een al te zware middag had hg niet het grootste gedeelte van den wedstrijd werd op de Heldersche helft gespeeld. Het verloop. Schagen begint met zon mee en tegen een feilen wind. Er ontwikkelt zich direct een vlug, aantrekkelijk spel van beide zijden, de eerste minuten domineert HRC. Van Haren geeft zijn eersten goeden voorzet, maar de H.-keeper heeft er geen moeite mee. Ook Ypey probeer het af en toe, maar voorloopig geven de steeds veelvuldiger wordende Scha- gen-aanvallen geen resultaat. Dan komen de sensationeele minuten, waarin nauwelijks te volgen is, wat er op de groene vlakte 'gebeurt. Na een fraa.e voorzet van Peetoom volgt een fel ge vecht voor het HRC-doel, waarvan het slot is, dat de rechtsback Dijkstra het ongeluk heeft den bal in eigen net te trappen. Direct daarna zien we. een fel schot van De Moor verloopen in een cor ner, maar uit deze doelpunt De Moor fraai (20). Nauwelijks is de bal weer het veld in of De Moor heeft hem alweer te pakken en schiet precies in den hoek. Drie doel punten in drie minuten, en het spel is dan precies een kwartier oud! Had men verwacht, dat HRC nu de tanden op elkaar zou zetten... dit gebeurde niet, er volgde een kwartier van tam spel, waarin alleen een snelvuur op het HRC-doel eenige afwisseling bracht. De Helderschen brengen alles naar voren, we zien P. Schoorl eenige malen in duel met Van Kralingen. Op fraaie wijze ontstaat dan het vierde doelpunt; De Moor ziet weer een vrij doel voor zich, zal schieten, doch op het laatste moment komt een HRC-speler aanhollen. Tactisch speelt De Moor dan éven naar Peetoom, die weinig moeite heeft met een kalm schot de score te verhoogen (40). In het laatste kwartier voor de rust is Schagen zichtbaar vermoeid, maar ook HRC presteert niet veel. Even voor de scheids rechter het pauzefluitje doet klinken, ver raste de HRC-midvoor Koster de Schager- defensie en redt op fraaie wijze althans de eer (41). Na do rust is het spelbeeld weinig veranderd, opnieuw zien we de Heldersche achterhoede steeds ver naar voren komen.. Van Haren profiteert daarvan, als nauwelijks twee minuten zijn verstreken, met een keihard schot van de lijn zorgt hij voor nummer vijf, als Van der Ben keurig heeft toegespeeld. HRC wil het nu wel gelooven en gaat meer verdedigen. Het wordt de Schager voorhoede steeds moeilijker gemaakt door te breken, zij wordt telkens ingesloten. Het spel blijft vrij emotieloos en de zesde en laatste goal van Schagen, uit een kalm rollertje van De Moor bracht daarin geen verandering meer. Resu- meerende: HRC heeft bepaald teleurgesteld. Voor de derde maal in successie is het derde elftal der Racers erin geslaagd Helder 2 een verpletterende nederlaag toe te brengen.. Was het voor 2 jaar 61, verleden jaar 6—0, nu werd de uit slag nog gunstiger voor de roodjes. En wat nog meer zegt, in geen enkel op zicht zijn deze cijfers als geflatteerd te be schouwen. De Racers waren over alle linies de sterkeren. Op ieder oogenblik van han delen werd beter ingegrepen en soms leek het wel af de witjes stilstonden, zoo snel .gingen de Racers er met den bal vandoor. Het was alsof Helder 2 het veld was in gegaan met de gedachte „op dien wedstrijd tegen Racing 3 rust een fatum, die kunnen we tocht niet winnen". En die geest van gelatenheid werd steeds grooter, naarmate de score steeg. Met den regelmaat van 'n klok vielen de doelpunten. En het waren meest goede doelpunten ook. Wel waren er enkelen bij, die de Helder-achterhoede met wat meer agressief ingrijpen had moeten voorkomen, maar het leek wel, of zoowel v. Beekhoven als Schotting „lood" in hun beenen hadden. Machteloos stonden ze tegenover het snelle, overrompelende spel der roode voorhoede, waarin v. d. Berg een nuttige partij vertolkte. Bovendien speelde v. Steenbergen ver bene den zijn gewonen vorm, waardoor Hoogen- dijk op de middenvoorplaats meer vrijheid gelaten werd dan noodzakelijk was. 50 met de rust. Spoedig na het begin reeds scoorden de Racers 3 maal achtereen. Bakker en Hoogen- dijk liepen erdoor heen als „koek" en °het leek wel alsof de Helder-achterhoede totaal machteloos stond tegenover dit eenvoudige doch productieve aanvalsspol. Ook als de wit- jakken zelf ten aanval togen, liep dit meest al dood op de hechte HRC-achterhoede die met andere wapenen bestreden had moeten worden dan met kort, doorzichtig spel. Alleen linksbinnen v. d. Berg zwoegde, dat het een lust was, en bracht soms nog wel eens wat leven xn de brouwerij. Nog voor de rust scorden de Racers nog twee maal. zoodat Helder 2 met een hope- loozen achterstand aan de tweede helft moest beginnen. Deze tweede helft was een volkomen copie van de eerste. HRC wat agressiever en daardoor meer in «teat nahctUnten te maken' het£een ze dan ook niet Zoo kwam het einde met een 7—0 over winning der roodjes. die zich daarmede vol- ?en16n .rebablllteerclen van de nederlaag te gen Oudesluis geleden verleden week. I

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15