Mussolini zet Stalin een hak! Een kans voor ruim 80.000 werkloozen Nationale 2°0 belasting ingetrokken Kazernebrand Landstormers met klein verlof Radioprogramma Eenheid der Balkanlanden a's afweermiddel Demobilisatie aan de Roemeenseh-Hongaarsche grens PUBLICATIE Dc gevraagde dertig millioeo broodnoodig Oorlog brengt ziekte Rusland gaat voor Duitschland zorgen Mijnramp in Frankrijk Het boekje van Romme Engelsch-Belgische onderhandelingen niet mislukt Chineezen melden groote successen Laatste telexbericht Mussolini heeft niet stil gezeten onder wijl zijn vriend Hitier met Stalin aanpapte. Met groote reserve heeft de intelligente Italiaansche staatsman zijn standpunt in de Europeesche crisis bepaald. „Zwijg en werk", is zijn devies en hoe wel oorspronkelijk gedacht werd aan een handige manoeuvre der asgenooten. tenein de door middel van de Italiaansche neutrali teit, de aanvoer van grondstoffen voor Duitschland te verzekeren, is dat standpunt toch vrij algemeen losgelaten. Het blijkt steeds duidelijker dat er leelijke scheuren zijn gekomen in de „stalen, onver brekelijke" as BerlünRome, omdat de Du- ce allerminst is ingenomen met de nieuwe Russische politiek aan zijn vriend Adolf. Speciaal de dreiging van Pan-Slavisme in den Balkan, die Mussolini van Hitier als arbeidsveld had toegewezen gekregen, zint den Italiaanschen staatsman erg slecht. De kleine Slavische landen zouden nei ging kunnen gaan vertoonen om in aanbid- dig te gaan opzien naar den grooten Rus sische stamgenoot, terwijl een doordringen van het communisme in Roemenië gevaar zou beteekenen voor de Italiaansche aspira ties. Daarom heeft de Duce blijkbaar Joego-Sla- vië een wenk gegeven om bij Roemenië aan te dringen op terugtrekking van zijn le gers aan Hongaarsche grens en tegelijker tijd zijn Hongaarsche vriend verzocht het zelfde te doen. Beide landen hebben aan deze verzoeken gevolg gegeven en hun legersterkte aan de gemeenschappelijke grens aanmerkelijk ver minderd, waardoor Roemenie de handen veel meer vrij krijgt. Het schijnt wel zeker te zijn, dat Mussoli ni streeft naar een groot neutraal Balkan- blok, waartoe dan Hongarije zou toetreden. Men acht het niet uitgesloten, dat de be trekkingen tusschen Hongarije en Zuid Sla- vië nog nauwer zullen worden toegehaald en een regeling zal worden gevonden voor de minderhedenvraagstukken, die de be trekkingen tusschen beide landen vertroe belden. Daarnaast valt niet te miskennen, dat Roemenië tezamen met Turkije tegen Rus land optreedt en dat de besprekingen van den Turkschen minister van buitenlandsche zaken met Molotof te Moskou weinig op- geschieten. Russische troepenconcentraties bij de Kaukasische grens? In dit verband is ook veclbcteekenend het bericht dat Afgliaansche en Iraanschc krin gen in Moskou bijzondere belangstelling too nen voor Russische troepenconcentraties, waaromtrent berichten zijn verschenen, en die naar het schijnt zich hebben voorgedaan in de streek van Bakoe en op zekere andere punten van de Kaukasische grens, waarvoor men niet duidelijk het motief ziet. Het feit is trouwens nog niet geverificeerd. Beteekent dit een waarschuwing aan Tur kije? Is dat land niet meegaand genoeg? Of is het een stoot, gericht op Engelands groo- te belangen in die hoek? Een lcelijk teeken is, dat Berlijn gaat drei gen. Onder het opschrift: „Turkije moet een beslissing nemen", behandelt het laatste nummer van het handelspolitieke weekblad „Süd-Oost-Echo" de houding van Turkije in het Europeesche spel der politieke krachten en de wending van dit land naar „het kamp van de machten die de omsingeling willen.'' Het blad wijst op de halstarrige houding van Ankara en hekelt de spot van Turksche zijde over het DuitschRussische samen gaan. Dit alles wijst op een Duitsch misnoegen. Zou het zoo ongerijmd zijn te veronderstel len dat de Britsche diplomatie bezig is de ItaliaanschTurksche tegenstellingen in de Middellandsche Zee weg te nemen, om daarna een basis te vinden voor een Fransch Italiaansche toenadering? Mussolini is een real politieker, die vóór alles de werkelijkheid in het oog houdt. Nu de loop der gebeurtenissen het normale ach terland van Italië, de Balkan, onder Rus sische invloed dreigt te brengen, kon het wel eens zijn, dat Chamberlain een kans krijgt om de as BerlijnRome te breken. PLAN TOT KROTOPRUIMING. Onlangs heeft het departement van Sociale Zaken een crediet van f 30 millioen voor de werkverruiming aangevraagd. Thans deelt de minis ter, dr. J. van den Tempel in een Antwoordnota aan de Tweede Kamer mede, dat de regeering, teneinde de werkverruiming te kunnen voortzet ten, sterke behoefte heeft aan ge noemd crediet De uitgaven in 1938. In antwoord op een vraag over de bedra gen die in 1938 ter bestrijding der werkloos heid bestemd zijn, wordt in deze nota mede gedeeld, dat in het vorig jaar in gemeenten, welke subsidie ontvangen uit het Werkloos- lieidssubsidiefonds, voor werkverschaffing aan loonen e.d. een bedrag.is besteed van ruim f31 millioen. Daarboven komt nog een zeer aanzienlijk bedrag, eveneens in ons land verwerkt, ten behoeve van leveranties, trans port, enz. Verder is in 1938 ten laste van het Werkfonds eveneens pl.m. f 31 millioen Verwerkt. Bij het departement van Waterstaat bedra gen de gevraagde cijfers (vermoedelijk be loop) voor hoofdstuk IX f4 millioen, voor het Verkeersfonds f48 millioen en voor het Zui- derzeefonds f 10.5 millioen, terwijl door het departement van Defensie in het jaar 1938 voor de binnenlandsche markt een waarde van rond f 75.5 millioen aan opdrachten is gegeven, waarvan naar zeer globale raming f38 millioen is betaald. Hieruit blijkt, dat deze opdrachten ook in volgende jaren nog doorloopen, terwijl uiteraard nieuwe op drachten worden gegeven. Als 't niet genoeg is... Voor zoover bij een beroep op gel den van dit crediet (dus de dertig millioen) deze ontoereikend zouden zijn, zullen te zijner tijd nieuwe aan vullende middeien worden aange vraagd. Vervolgens zij opgemerkt, dat de uitvoe ring van cultuurtechnische werken en die .van z.g. Werkfondswerken voor wat betreft de werkgelegenheid in onderling verband moeten worden bezien. Naar schatting zullen, wanneer dit crediet is toegestaan en voor zooverre althans prijsstijging e.d. de verwach tingen niet doorkruisen, de beschik bare middelen (Werkloosheidssubsi- diefonds en Werkfonds) het mogelijk maken op de hier bedoelde wijze omstreeks 80.000 a 90.000 personen te plaatsen. Boven deze aantallen ko men dan nog groepen arbeiders, wier terwerkstelling een uitvloeisel is van de directe werkverruiming we'ke ont staat door de directe tewerkstelling. Krotopruiming. De minister deelt verder mede, dat kort voor de mobilisatie een plan is opgemaakt tot opruiming van krotten, teneinde ook de zen arbeid dienstbaar te maken aan dc werkloosheidsbestrijding. De regeering zal zich thans ernstig bera den, of in verband met de tijdsomstandig heden dit plan in vollen omvang kan wor den gehandhaafd. Het aanbesteden van werken. In antwoord op een desbetreffende vraag kan de Regeering mededeelen. dat rte Rijks dienst voor de \yerkverruiming in gevallen, waarin dit als noodzakelijk wordt erkend, als uitvoerder van cultuur-technische wer ken zal optreden. Aanbesteding van de wer ken zal worden overwogen voor alle geval len, waarin deze wijze van uitvoering moge lijk en verantwoord is. Dc directie heeft een open oog voor de belangen van den aanne merstandook dc kleinere aannemers zullen, zooals ook reeds thans het geval is, niet worden gepasseerd Civiel-technische werken zullen uiteraard zooveel mogelijk worden aanbesteed. Ook aan de belangen van architecten- en ingc- nieursbureaux zal aandacht worden ge schonken. Advies aan de Nederlandsche be volhing. - -•>• Met het oog op de tegenwoordige tijdsom standigheden voelt het hoofdbestuur van de Nederlandsche Mij. tot bevordering van de geneeskunst zich verplicht dc Nederland sche bevolking dringend aan te raden kin deren beneden den leeftijd van twee jaar te doen inenten tegen de pokkon. De ervaring leert n.1., dat in tijden van oorlog, besmettelijke ziekten, die in gewone tijden niet voorkomen, gemakkelijk ons land binnenkomen. EN DUITSCHLAND LEVERT AAN DE SOVJETS. Duitsch-Russisch economisch program opgesteld. Van Sowjetrussiche zijde is de volgende officiecle mededeeling uitgegeven: De speciale gevolmachtigde der Duitsche rijksregeering voor economische problemen, ambasadeur Ritter en de leider van de Duitsche economische delegatie, gezant Schnurre zijn op 8 October door den voor zitter» van den raad van volkscommissaris sen der Ussr. Molotow. ontvangen. Bi; de be spreking bestond eensgezindheid er over. dat het economische program, dat tijdens de laatste aanwezigheid van den rijksminis ter van buitenlandsche zaken, von Ribben- trop, in Moskou overeengekomen werd, van beide kanten bespoedigd en in grooten om vang verwezenlijkt moet worden. Daarbij werd in het bijzonder over eengekomen. dat de ussr onverwijld zal beginnen met de verzorging van Duitschland met grondstoffen en Duitschland met leveranties aan de ussr. Het Duitsche Nieuwsbureau geeft een ge lijksoortig bericht uit. Een handelsdelegatie is uit Berlijn vertrokken en reeds te Mos kou aangekomen. 37 dooden. Te Saint, Etienne (Fr.) heeft, zich gister middag een ernstig mijnongeluk voorge daan. Er ontstond een ontbranding, waar door talrijke arbeiders tegen den grond wer den geworpen en waarc«p een instorting volgde. Het reddingswerk werd terstond ter hand genomen. Gisteravond waren 37 lijken geborgen. Bovendien telt men een dertigtal gewonden. De ontploffing zou veroorzaakt zijn door kortsluiting, welke mijngas heeft doen ex- plodeeren. waardoor weer een stofexplosie ontstond en een instorting. DISTRIBUTIEREGELING VOOR KUNST MESTSTOFFEN. Ten vervolge op het persbericht in zake de distributieregeling voor kunstmeststoffen welke met ingang van 9 October 1939 geldt, maakt de Minister van Economische Zaken aan belanghebbenden het volgende bekend. Zij, die bij het Kunstmestdistributiebu- reau zijn ingeschreven zijn verplicht, nauw keurig in acht te nemen de voorschriften en aanwijzingen, vastgelegd in de Kunst- mestdistributiebeschikking II. Tegelijk met de inschrijvingskaart wordt hun een toe lichting toegezonden.-waarop de verplichtin gen zijn aangegeven. Inschrijving vindt slechts plaats, nadat dc betrokkene een be drag van f5.— heeft gestort of overgeschre ven op postrekening No. 364100 van het Kunstmestdistributiebure.au. Verbruikers van kunstmeststoffen, d.w.z. zij, die kunstmeststoffen noodig hebben ter uitoefening van hun land- of tuinbouwbe drijf, kunnen deze slechts koopen tegen in levering van kunstmestbonnen. Deze bon nen worden verkregen tegelijk met een too- wijzingsbiljet, waarop staat aangegeven de hoeveelheid kunstmeststoffen, welke den verbruiker voor een bepaald tijdvak wordt toegewezen. Verbruikers, die voor een toewijzing in aanmerking wensclien te komen, moeten een aanvraagformulier invullen en opzen den. De formulieren kunnen worden ver kregen op nader door den provincialen voedselcommissaris bekend te maken plaat sen en tijd. De toewijzing wordt verstrekt door den provincialen voedselcommissaris, volgens normen en voorschriften, vastgesteld door het Kunstmestdistributiebureau en met in achtneming van de bij dc aanvrage ver strekte gegevens. Het - is verboden kunst mestbonnen te verhandelen of weg te schen ken. Het toewi.jzingsbiljet en de daarbij be- hoorende kunstmestbonnen kunnen in ont vangst worden genomen op nader door den provincialen voedselcommissaris bekend te maken plaatsen en tijd tegen betaling van f0.02 per toegewezen 20 kg. (of gedeelte van 20 kg.) zuiver(e) stikstof (N), fosforzuur (P205) ol kali (K20). Het vervoeor van kunstmeststoffen is toe gestaan. Van beslissingen van het Kunstmest distributiebureau ten aanzien van de in schrijving staat voor den betrokkene gedu rende 14 dagen beroep open op den Minis ter van Economische Zaken. Van beslissingen door den provincialen voedselcommissaris ten aanzien van de toewijzing staat voor den betrokkene gedu rende 14 dagen beroep open op he' Kunst mestdistributiebureau. Van deze beslissing van het Kunstmestdistributiebureau staat voor den betrokkene gedurende 14 dagen beroep open op den Minister van van Eco-, nomische Zaken. Voorts worden alle gewenschte inlichtin gen verstrekt door het Kunstmestdistribu tiebureau. Alexanderstraat 19 's-Gravenha- gc, alsmede door de provinciale vocdsel- commissarissen. (Adv. ,s-Gravenhage, 7 October. VERLAGING PERSONEELE BELASTING GAAT NIET DOOR! De minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat wordt ingetrokken het wetsontwerp, houdende heffing van een nationa e inkomsten- en winstbelasting en wij ziging van enkele belastingwetten. Reeds hebben wij kort geleden medege deeld, welke heffingen de door oud-minister De Wilde voorgestelde belastingen zullen vervangen. In afwachting van een herzie ning van de wel op de Inkomstenbelasting en de vervanging van de Dividend- en Tan tièmebelasting (een heffing van de uitge keerde winsten) door een winstbelasting (die dus de geheele winst zal treffen), is door minister De Geer reeds een wetsontwerp ingediend om tot 1 Mei a.s. 15 opcenten van de Gemeentefondsbelasting te heffen en van af 1 Mei 1940 45 opcenten. Met het verdwijnen van oud-minister De Wilde's ontwerpen verd vijnen ook eenige voorgestelde belastingverlagingenZooals men zich herinneren zal, had de vorige minister van Financiën niet slechts de bedoeling, 2 pet inkomstenbelasting aan de bron en 8 be lasting van de vennootschappen te heffen, doch ook een aanzienlijke verlichting van den druk der Pers. Belasting tof stand te brengen, o.a. voor de café's en restaurantbe drijven. Ook zouden sommige accijnzen verlaagd worden en de fiscus minder van den omzet willen incasseeren Twaalf slangen op de vuurzee gericht. De marechaussee stelt een onderzoek in naar een brand welke Zaterdagmiddag te één uur in de Oranje Nassaukazerne te Ber gen op Zoom uitbrak en waarvan tot nu toe niemand de oorzaak kon vaststellen Milit^i ren en brandweer bluschtcn met een twaalf tal slangen de vlammenzee, doch konden niet voorkomen, dat de rechtervleugel van het gebouw, waarin de cantines, slaapzalen en het archief zijn ondergebracht, grooten deels vernield werden. Hfdak stortte in, evenals de vloer van de tweede verdieping. Wetsontwerpen bestrijding jeugd werkloosheid ingetrokken. De minister van Sociale Zaken heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat worden ingetrokken de bij koninklijke boodschap van 10 Mei 1939 aangeboden wetsontwerpen, strekkende respectievelijk tot wijziging en verhooging van het elfde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939 en tot uitvoering van een staat-van-dienst-boek- je voor jeugdige mannelijke personen. Er bestaat geen blokkade van neutrale landen, aldus de Brit sche voorlichting. In' verband met een Zaterdagavond uitge geven Duitsch radiobericht volgens hetwelk de EngelschBelgische handelsonderhande lingen mislukt waren, deelt het Britsche ministerie voor de voorlichting mede: „Dit is volkomen onwaar. Er zijn goede vorderingen gemaakt". Hier aan wordt toegevoegd, dat het doel der onderhandelingen is om alle tij delijke nadeelige gevolgen voor Bel gië van de door Engeland genomen maatregelen om leveranties af te snijden, die via Belgische havens naar Duitschland ;aan, tot een mi nimum terug te brengen. Even on- juist ingelicht is de Duitsche mede deeling dat het doel der onderhande lingen is „de blokkade der neutralen te verzachten". Uiteraard bestaat er geen „blokkade" van welke neutrale landen ook. Het ministerie voegt hieraan toe, dat de Britsche regeering de meest vriendschappe li.jke betrekkingen wil handhaven met Bel gië tot wederzijdscb voordeel Tczellder tijd zal zij voortgaan ladingen te onderschep pen, die bestemd zun tot steun aan de Duit sche oorlogsinspanning, zelfs wanneer zij via België op weg zijn naar Duitschland. Hier uit vloeien problemen van de grootste inge wikkeldheid voort, welke niet vlug kun nen worden geregeld. De Belgische onder handelaars zijn derhalve te raadplegen en de Britsche onderhandelaars maken van de tusschenpooze gebruik voor hetzelfde doel, aldus het Britsche ministerie voor de voor lichting. 30.000 Japanners sneuveld zijn. zouden ge- JAPANSCHE BLOKKADE DUURT VOORT. Naar het Chineesche persbureau meldt, zijn de Japansche troepen in Noord-Hoe- nan geheoi ineengestort. Een Chineesche colonne heeft de overblijfselen der Japan sche troepen op ongeveer 40 kilometer ten Zuiden van Jotsjau omsingeld. Een andere afdeeling is do Hsingtsjiang, overgestoken cn opereert achter de Japan sche achterhoede. Uit Tsjangsja wordt ge meld. dat de Chineezen in N'oord-Kiangso twee Japansche regimenten vernietigd heb ben. In West I-Iopei zijn 2000 Japanneezen ge sneuveld. Het district Tsjoengsjan, dat aan Macao grenst, is de laatste dagen volgens het Chineesche bureau op onbeschrijflijke wijze door do Japansche luchtmacht gebom bardeerd. Het ergst hebben Sjekki cn de steden in de nabijheid geleden. Reeds negentien dagen wordt nu gevoch ten om Tsjangsja, waar de Japanneezen volgens Chineesche berichten de „ernstig ste nederlaag der laatste paar jaar hebben geleden." Volgens deze berichten zouden de Japan neezen 30.01X) dooden te betreuren hebben, waarvan 6.000 op het slagveld werden ach tergelaten. Ook Japan heeft succes. De Japansche strijdkrachten hebben gister middag om kwart voor twee Tsjoengsjan, de hoofdstad der gelijknamige provincie aan den westelijken oever van de Kanton baai bezet. Het water, dat vijf weken geleden de stad Tientsin overstroomde, is thans geheel te ruggeweken. De Japansche blokkade tegen de Britsche en Fransche concessies duurt voort. Van bevoegde zijde wordt, ons rnedege- deeld, dat binnen afzienbaren tijd ongeveer 4000 gemobiliseerden, die krachtens een ver bintenis bij den Vrijwilligen Landstorm wa ren opgeroepen, met klein verlof zullen wor den gezonden. Zulks zal geschieden ingevol ge verzoeken der betrokkenen, die verklaard, hebben een vrijwillige verbintenis slechts te hebben aangegaan in de meening bij mo bilisatie niet te zullen worden opgeroepen, DINSDAG 10 OCTOBER 1939. Hilversum I, 1875 en 414,4 m. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05, 9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest (12.45—1.10 Berichten ANP, gramofoonmuziek). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.15 KRO-Kamerorkest.' 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.456.05 Felicitaties). 6.35 Sporthalfuur. 7.00 Berichten. 7.1 Causerie: „Naar de nieuwe gemeen schap". 7.35 Reportage. °.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en solist (9.159.30 Zang met piano en obligaat viool). b 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. 11.2012.00 Gramofoonplaten. Hilversum n. 301.5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Eventueel berichten ANP, hierna: gra mofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8,45 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Jetty Cantor. 11.00 Voor de vrouw. 11.35 Vervolg van 10.35. 12.30 Gramofoonplaten (ca. Berichten ANP.) 1.00 Het Omroeporkest. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Het Omroeporkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Het Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest. 6.15 De „Twilight Serenaders". 7.00 Voor de kinderen, 7.05 Gramofoonmuziek met toelichting. 7.35 Filmpraatje. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, even tueel: vraag en antwoord. 8.15 Causerie „De bewegelijke wereld". 8.35 Bonte mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Het AVRO-Dansorkest en soliste. II.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Caba ret-programma (gr. pl.). ANNA PAULOWNA DE MILITAIREN VISSCHEN. En geen van allen vangt bot. „Vischlust" zorgde er voor, dat de henge laars onder de militairen Zaterdag en Zon dag hun hart konden ophalen. De vereeni- ging organiseerde een wedstrijd voor hen en plaatselijke middenstanders en eenige particulieren vond zij bereid prijzen be schikbaar te stellen en wel in zoo groote mate, dat elk der 70 deelnemers, erg dankbaar voor dit hartelijk medeleven met de gemobiliseerden, sigaren, sigaretten, tabak, een tulband, of kaas, enz. in ont vangst kon nemen. De prijsuitreiking had in de zaal van den heer Kossen plaats en de uitslag van den wedstrijd was: le Eereprijs Schouten met 10 stuks; 2e eereprijs Otter met 7 stuks; 3c eereprijs Van den Berg met 6 stuks. le prijs Terrol 5 stuks; 2e prijs Verkaaik 5 stuks; 3e prijs Van der Stad, 4 Turn hout. 5. Knijn, 6. Riske, 7. Besseling, 8. A. Dekker, 9. Ruiter, 10. Neeft, 11. Hos, 12. Korver, 13. de Roer. 14. J. Schagcn, 15. Jon» ker, 16. Sijp. 17. Bol. 18. Katus, 19. Bus broek. 20. Somer. 21. Grin, 22. Water, 23. J. Zilt, 24. Schouten. 25. A. H. Mulder, enz. Korporaal C. Blees dankte namens- de ontvvikkelings- en ontspanningscommissie en de manschappen do verccniging Visch lust voor de uitmuntende wijze waarop de wedstrijd was georganiseerd en de milde gevers voor de prijzen. „Vischlust" mag dan ook met voldoening op haar werk voor de militairen terugzien. ALKMAAR, 6 Oct. Kaasbeurs. KL Edammer 40 pl"s> aanbod 3520 stuks, verkocht 2820 stuks, middenprijs f 3030.50, hoogste prijs f 32. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 7 Gct. N.V. Eierveilinar voor Hollands Noorder- kwartier.. Aanvoer: 210.000 kipeieren 4.80 6. kleintjes 3.05—4.70, per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Oct. Eigenheimers 2.—, hl. dito 2.50—2.60, driel. 1.~0, hl. aardappelen 1.50, uien 1.303.20, drielingen 1.80-1.90, grove 2.70—3.10, gel? nep 4.90—5.30. NOORDSCHARWOUDE, 9 Oct. Aanvoer: 3800 Kg. aardappelen: Groofe ï'80. eigenheimers 1.90. bl. dik) 21°. Bevel. 2.- 9400 Kg. uien 2.7O-2.90, '^tn 1-50. grove 3.10—3.40, gele nep 2500 Kg. peen 1.20-1.70, kleine ^1J' 550 Kg. spcrcieboonen 1150 2100 Kar -ronde kool 3.30-350, Kg. witte kool 0.90—1.40. 1900 Kg- -o e kool 2 30, 14000 st. andijvie 1.10. ALKMAAR. 9 Oef. 131 vette koeien 1200—300. matig: 51 kalJ veren; graskalveren f 30—60 per stuk. vet» Je kalveren 60—90 ct. per K"-54 nuchtere kalveren p_1s nor Rfl]k> 1Sfi vefte scha pen f 17_0» s|-, vette varkens 5965 c- Per Kg., matig.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 16