VISCHVANGST IN DE „BOLLENVELDEN". Aan de Fransch-Belgische grens. Gemoedelijkheid in het dagelijksch leven van de bewakers der beide lands- deelen In groote afmetingen wordt de Nederlandsche driekleur op de boeg der trawlers geschilderd, nu in de haven van IJmuiden voorbereidingen voor eventueelen uittocht ter visscherij worden gemaakt ten triest verhaal. Met de „Pilsudski" arriveerde te Newcastle een aantal bejaarde Polen uit Amerika, op weg naar hun vaderland, om daar de laatste levensdagen in rust te slijten De fourageering van het Fransche millioenenleger laat blijkbaar niets te wenschen over. den inwendigen mensch te versterken, is gegeven De Nederlandsche visscherij treft voorzorgsmaatregelen voor het uitvaren ter vangst, of, zooals dat in zeemanskringen thans heet, voor den tocht naar de „bollenvelden". Hoog in de mast wordt een metalen vlag met de driekleur bevestigd Engeland op schildwacht in Frankrijk, waar het Britsche expeditie-leger zijn posten betrokken heeft Terug na ar de woonstede. Vele vluch telingen, die gedurende de laatste weken Polen verlieten, probeeren naar hun vaderland terug te keeren. Een beklagenswaardig groepje Zwitserland bewaakt zijn grenzen. De natuurlijke gesteldheid van het landschap vormt een bijna onoverkomenlijken hinderpaal voor iederen aanvaller Het sein, om De heer W. Spoor, chef van het Haarlemmermeer station te Amsterdam, is aangewezen als stationschef tweede klasse van het Muiderpoortstation, dat 15 October a s. in gebruik genomen wordt

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12