De verduisteringen en diefstallen aan den ChZJX Trossentouwen en riemen ontvreemd Het spel van kat en muis Ponderdag 12 October 1939 Zeekrijgsraad Willemsoord Straf» 6 maanden min preventief en degradatie Tweede Blad Prins Bernhard morgen naar Den Helder Wat kosten de Donkere Duinen Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming Sport- en speelterrein kosten de gemeente 12»C00 gulden 7000 gulden van de radio-distributie Districtsdag Noordhollandsche Wandelsport Bond Heeft U nog wat over? Briefkaarten-automaat Kranige jongens Burgerlijke Stand van Den Helder £en de ideale verkooper! Na een aantal zittingen van den Krijgsraad waarin voor het overgroote deel zaken van klein formaat werden behandeld, ja zelfs een record van zeven in den tijd van één uur werd bereikt was er gisterenmiddag weer een zaak van grootere afmetingen aan de orde. De feiten. Het betrof namelijk een reeks diefstallen verduisteringen en gevallen van heling ge pleegd in den tijd tusschen November '38 en Februari '39. Deze diefstallen betroffen een aantal detailgoederen, die niet ingeschreven waren op den detailstaat van den onderzee dienst, en daardoor langen tijd ongemerkt door eenige kwartiermeesters konden worden ont vreemd en ten hunnen voordeele in het café van K. aan de Binnenhaven konden worden verkocht. Voor deze feiten stonden terecht de kwar tiermeesters N. C. ten B. en I. A. R. Hun was ten laste gelegd: le. diefstal in vereeniging, subsidiair ver duistering in vereeniging; 2e. wat betreft ten B. verduistering, subsi diair diefstal. Alle feiten gepleegd als ambtenaren. Het eerste vergrijp, waarvoor zij terecht stonden was het wegnemen van een nieuwe tros touw van 4 cm. geteerd en een nieuwe stalen tros. Hieromtrent verklaarde ten B., dat hij op zekeren morgen in November een paar centen noodig had. R. was bij hem ge komen en had beweerd: „Ik heb nog een paar trossen „over". Helaas had hij niet direct een kooper kunnen vinden. Enkele dagen verstreken, daarna kwam R. weer bij ten B. met de opmerking: „Nou hoor, 't is voor mekaar. Als je die trossen aflevert bij ,dien" visscher, dan is de zaak in orde." De visscherman had eerst om monsters ver zocht, deze gekregen, waarna de koop door gang kon vinden. R. had daarna de trossen bij een vlot aan de Binnenhaven gedeponeerd, waarna ten B. ze in een marine-motorvlet naar het aangewezen adres had getranspor teerd. De heele zaak was eigenlijk buiten hem om voor elkaar gebracht en ten B. was dus slechts de overbrenger van de goederen ge weest, die R. van tevoren aan den schipper had verkocht. R. daarentegen hield vol, dat het vooruit afegsproken was met ten B. Ten tweede was er een paar blauw geschil derde riemen naar hetzelfde adres verhuisd. Volgens ten B. zou R. de riemen persoonlijk bij bovengenoemd vlot hebben gebracht, waar na zij door ten B. waren vervoerd naar het café. R. ontkende dit, hoewel hij niet geheel ze ker was in zijn verklaringen. Volgens hem zou hij tegen ten B. gezegd hebben: „Neem ze maar," waarna deze ze uit de opslagruimte zou hebben gehaald, daarna met de riemen onder zijn arm door de loods zou zijn geloopen en ze daarna getranspor teerd zou hebben. Ten B. beweerde daarna, dat zulks onmogelijk kon, daar hij niet met de riemen onder zijn arm langs de wacht en alle officieren kon hebben geloopen. Een tweede paar riemen waren zoo van de Marine naar de Binnenhaven verhuisd. En wel op de volgende manier: K. had ten B. verzocht: „Kun je niet eens aan R. vragen, of hij me een paar riemen kan bezorgen." Deze boodschap werd overgebracht. R. had er inderdaad voor gezorgd en ten B. had ze vervoerd per O.Z.D. I. K. kon de riemen ech ter niet gebruiken en daarom waren ze weer in het gras voor het café neergelegd. Toen ten B. er later langs voer waren de riemen verdwenen en toen hij R. hierover sprak, was deze er op uitgegaan om ze te zoeken. Ten slotte werden ze aan den overkant van de Binnenhaven gevonden, teruggebracht en we- deroM in het gras gelegd. Van terugbrengen naar de plaats van oorsprong was geen sprake meer. Verder hadden zij ontvreemd een geteerde tros van ongeveer dertig meter. Uit het verhoor kon wel zoo goed als vast staand worden aangenomen, dat deze tros door R. uit het kabelgat moest zijn gehaald, waarna ten B. hem in een jutezak per O.Z.D. I had weggebracht. Tenslotte stond ten B. alleen terecht voor het feit, dat hij verschillende trossen, resp. van 1215 m, 20—30 m en 3040 m, bene vens een tweetal bussen verf en enkele an dere artikelen, behoorende tot de detailarti- len van het schip verkocht en weggegeven had. Ik ben geen dief. Nader ondervraagd verklaart ten B„ dat er herhaaldelijk goederen „over" waren. Het kon dus volgens hem onmogelijk als diefstal wor den gekwalificeerd. Hoewel wetende, dat het niet heelemaal door den beugel kon, wat hij deed, wilde hij niet als een dief worden aangemerkt. Er werd enkel verkocht, wa „over" was, wat niet te boek stond. Bijvoor beeld een tros; Deze werd eerst naar Am sterdam vervoerd. Daar werd hij echter afge keurd, waarna de schipper hem aan ten gaf, met de opmerking: „Maak er maar ee knoopentouw voor het anker van. Een van den tros werd dan ook inderdaad voor doel gebruikt. Het andere deel bleef over. Er werd geen verkocht voor 6.waarvan hij een n gebruik meer van gemaakt. Het stuk stond ook niet aangeteekend, zoodat ten B. cien voor het helpen bij het vervoer een g De ernst der feiten heeft hij dan ook in het geheel niet ingezien en de benaming Wil er bij hem in het geheel niet in. Wel erkent hij foutief te hebben 8eh*n Mr. Franken maakt de opmerking;, dat een der schippers, aan wien hij iets W1 geven, schipper B. het zaakje toch m maal vertrouwde en hem dit 00 zeL het beklaagde zou hebben geantwoord. nou maar, anders gaat het toch °PDitPwerd ten stelligste door verdachte ont- Mr. Veltman merkt op: „Je hebt het dan toch maar verkocht." Maar ook hierdoor laat beklaagde zich niet uit het veld slaan. Hg verklaart, dat het geheele geval hem slechts 13.50 heeft opgebracht, dat hij het overgroote deel heeft weggegeven en dat ten slotte al het geld weer op zijn plaats van uit gang is teruggekomen. „Het was de borrel, edelachtbare"; ziedaar de slotsom waartoe hij kwam. 3Mr. Franken, In zijn requisitoir zegt Mr. Franken o.a., dat hij het ten laste gelegde bewezen acht. Tot bijna alle dogma's van het wetboek heeft hij toevlucht moeten nemen. Voor Mr. Franken staat het vast, dat beide kwartiermeesters vooraf overleg met elkaar hebben gepleeegd, dat er monsters door ten B. zijn afgegeven, dat de opbrengst daarna door beiden gezamenlijk is gedeeld. Voor alle bei acht de fiscaal de ernst van het misdrijf even zwaar. Voor het eerste van bovengemelde misdrij ven komt spr. dan ook tot de conclusie: dief stal in vereeniging gepleegd en wel meerdere malen, voor de tweede serie diefstallen idem en voor het derde misdrijf, door ten B. alleen gepleegd, verduistering van goederen, die hij persoonlijk onder zich had. De fiscaal laakt het ten zeerste in ten B„ die voor den Krijgsraad een zekere openhar tigheid aan den dag legt, zoozeer misbruik van vertrouwen heeft gemaakt, vooral daar de opbrengst gebruikt is voor den „borrel". De houding van R„ die eveneens van een vertrouwenspositie heeft misbruik gemaakt, is minder gunstig volgens den fiscaal. Zijn verklaringen zijn niet heelemaal te vertrou wen. De fiscaal krijgt sterk den indruk, dat deze kwartiermeester slechts toegeeft, wat niet meer te ontkennen is, maar nog veel meer verborgen houdt, om anderen te dekken. Eisch. Mr. Franken acht het ten laste gelegde wet tig en overtuigend bewezen en eischt voor R„ diefstal twee of meerdere malen gepleegd van goederen onder zijn persoonlijk beheer, gebruik makende van de gelegenheid hem door zijn ambt geboden en straf van zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van den tijd van vanaf 30 Juli '39 in voorloopige hechtenis doorgebracht. Ten aanzien van Ten B. Wegens diefstal twee of meermalen gepleegd van goederen onder zijn persoonlijk beheer, gebruik makende van middelen hem door zijn ambt verschaft en wegens verduistering, tot een straf van acht maanden met aftrek van preventief (van 27 April tot heden) en voor beiden verlaging tot den rang van matroos eerste klasse. Verdediging. Hiertegen kwam Mr. Buiskool op voor zijn cliënt Ten B. Verdediger acht van de eerste beide gevallen het primair ten laste gelegde allerminst be wezen. De verklaringen loopen zoo ver uiteen, en zijn zeer moeilijk te controleeren. Hoe zou de Fiscaal uit zoozeer verschillende verklarin gen willen opmaken, dat er van een afspreken en samenwerken voor de diefstal sprake zou zijn Dat Ten B. medegewerkt heeft aan de dief stallen en verduisteringen door R. gepleegd is dus nog absoluut niet zeker. De verklaringen zijn zeer verward. Toch is er wel zooveel uit op te maken, dat Ten B. de boodschappenjongen van R. en K. geweest is. In het derde geval is er inderdaad sprake van een door Ten B. persoonlijk bedreven mis drijf. Toch dient er rekening mee gehouden te worden, dat al deze goederen niet in detail waren gebracht. Verdachte had ze als over tollig beschouwd en daarom weggegeven en voor een deel verkocht. Door het opleggen en tenuitvoerbrengen van een straf, als door den Fiscaal voorgesteld, zou verdachte een straf ondergaan, die ver boven de straf uitgaat, die een dergelijk misdrijf ver dient. Immers, deze man gaat over een jaar uit den dienst. Wordt hij gedegradeerd, dan wordt zijn pensioen lager, zoodat hij zijn ge heele verdere leven daarvan de lasten zal on dervinden. Bovendien wijst de verdediger erop, dat zijn cliënt een uitstekenden staat van dienst heeft, n.1. veertigjarigen dienst, dat hij op verzoek van kapitein-luitenant te zeer Het- terschij in dienst was gehouden om de reis per K XVIII mee te maken, waarvoor hij de me daille der orde van Oranje-Nassau had gekre gen, een man dus speciaal geschikt om den waren geest in de Marine te propageeren.. Een man, die op een gegeven oogenblik de kluts was kwijtgeraakt. De opgelegde straf zou verre uitgaan boven die, welke de Fiscaal eischt, daar hij 10 minder in pensioen zou ontvangen, wanneer hij volgend jaar den dienst verlaat. Pleiter zou gaarne een gecombineerde straf zien opgelegd, n.1. een onvoorwaardelijke straf en een voorwaardelijke. Voor R pleitte Mr. Prins, die wijst "op twee gunstige factoren, die aanleiding zouden kun nen zijn om een minder zware straf op te leg e-en' beklaagde heeft een goeden conduitestaat, waarin ondanks het feit. dat hij reeds eerder gedegradeerd was staat, dat hij alle moeite ge daan heeft om door een goed gedrag weer zijn ouden rang terug te krijgen, wat hem dan ook inderdaad is gelukt. Pleiter wenscht hem niet toe weer opnieuw het spelletje van het ganzenbord te moeten beginnen; en verzoekt daarom degradatie bui ten beschouwing te laten, maar een gevange nisstraf op te leggen, temeer daar zijn cliënt reeds ts gestraft door het feit. dat hij voor dit geval uit Indië is teruggeroepen Mr Franken merkt nog op, dat er voor der gelijke menschen eigenlijk geen plaats is in de Marine en dat degradatie wel degelijk een straf is die geëischt mag worden. Gezien het feit, dat bij ontslag de verdachten hun pensioen ver- Hezen wil h| dit laatste niet eischen, maar daa'om is degradatie wel degelijk op zijn Yt^d^FiscaaThet^ niet wenschelflk een sen. daar dit niet in het belang van de militaire tucht is. Uitspraak: Beiden zes maanden gevangenis straf met aftrek van preventief en verlaging tot matroos eerste klasse. Baaien hemd ontvreemd. Na deze groote zaak volgden een tweetal kleinere. De eerste hiervan gold den matroos eerste klas L. van D., die eind Augustus een baaien hemd had ontvreemd van A. R., welk hij vol gens zijn zeggen bij de W.C. gevonden had en zich daarna had toegeëigend. Het wonderlijke van dit geval is, dat deze verdachte een conduitestaat had met vermel dingen: goed, zeer goed, uitstekend, eerlijk, ijverig, enz., enz. Temeer verwonderlijk is het, dat deze ver dachte tot een diefstal is kunnen komen, en daarna nog zóó om de waarheid is blijven heen- draaien, dat hij zelf den leugen niet meer van de waarheid kon onderscheiden. „De strafmaat, die voor dit feit moet worden geëischt, is dan ook eigenlijk", aldus Mr. Fran ken, „een slag in de lucht". Voor dit strafbaar feit eischt de Fiscaal een straf van twee maanden met aftrek van pre ventief en teruggave van het ontvreemde hemd. Uitspraak: zes weken gevangenisstraf. De laatste nieuwe zaak, waarin de Zee krijgsraad uitspraak had te doen, betrof een geval van opzettelijke dienstweigering in tijd van oorlog. Voor dit laakbare feit stond een onverschil lig en aan het vrije schippersleven gewende milicien terecht, die eerst sedert zeven maan den in dienst was en voor den geheelen dienst geen snars voelde, zooals hij dan ook ver klaarde, en deed wat hij doen moest, maar meer ook niet. Dit laatste had hij duidelijk getoond, toen hij op de „Van Meerlant" diende als zeemilicien derde klas. Het schip lag ter hoogte van Terschelling en op zekeren morgen om negen uur gaf de schipper bevel, dat ieder een zich in looppas naar zijn aangewezen plaats moest begeven. Beklaagde deed het op zijn slofjes en hoewel de schipper hem terug riep en bevel gaf in looppas daarheen te gaan, gaf hij daaraan geen gehoor, maar volhardde in zijn tragen gang. Daarom werd hij opge sloten en vandaar dat hij nu tegen zich hoorde eischen een straf van drie maanden gevangenis met aftrek van voorarrest. En een uitpraak conform den eisch. Nadat deze zaken waren afgehandeld kwam nog een oude zaak voor en wel die tegen den matroos-seiner 3e kl. P. J. J„ die had geslapen op zijn post te West-Capelle. De zaak werd aangehouden om de toestanden te West-Ca pelle nader te onderzoeken. De uitspraa.k luidde: Een maand voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar. Wjj vernemen, dat Vrijdagochtend te 10.30 uur Prins Bernhard per auto alhier zal arriveeren. De inkomst in de stad van Z.K.H. ge schiedt via Binnenhaven, Zuidstraat, Weststraat, Hoofdgracht. De Prins is in gezelschap van den gep. schout bij nacht C. baren de Vos van Steenwijk, adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin. Het bezoek heeft een zuiver militair karakter. Overeenkomstig de wensch van den Prins wordt bij aankomst geen saluut gegeven. De ontvangst heeft plaats op het hoofdkwartier van de stelling Den Helder aan de Hoofdgracht, waarbij aanwezig zijn de commandant der land- en zee macht. Na de ontvangst worden enkele mili taire objecten bezichtigd. Hiervoor wordt de navolgende route genomen: Hoofdgracht, Kanaalweg, Helden der Zeeplein, Singel en Huisduinerweg. Te rug gaat het via Rijksstraatweg, Binnen haven, Zuidstraat, Weststraat en naar de Hoofdgracht. De lunch wordt gebruikt ten huize van den schout bij nacht. Om half 2 volgt dan een bezoek van den Prins aan de gewonden van H. Ms. „Jan van Gelder", in het Marine Hospitaal. Hierna worden enkele militaire objecten op de Ma rinewerf bezichtigd. Na tenslotte nog enkele andere objecten bezichtigd te hebben vertrekt Z. K. H. te circa 3 uur via Hoofdgracht, Weststraat, Zuidstraat. Bij het passeeren van het vliegkamp en schepen en inrichtingen van de Marine, wor den de bemanningen de eerbewijzen gebracht. Tamboers en pijpers slaan en blazen de pa- rademarsch. Bij het hoofdkwartier van de stelling Den Helder aan de Hoofdgracht staat de gewapende macht van de Landmacht aan getreden. Voor onderhoud, rente en aflossing enz. voor de exploitatie van de Donkere Duinen is een bedrag van rond 11.510 uitgetrokken op de ontwerpbegrooting 1940. Belangrijke plannen bij afd. Helder in de maak. Den Men deelt ons mede dat op een deze week plaats gevonden hebbende vergadering van de plaatselijke afdeeling der Nederl. Ver. van Luchtbescherming een bestuurswijziging heeft plaats gevonden. Voorzitter is thans de heer van der Hoeven, commissaris van politie, se cretaris de heer Visser, terwijl ook de heer Chef Kreuger een bestuursfunctie aanvaardde. De overige bestuursleden zijn de heeren Wet- mar, Joh. Bakker en Mr. Mulder. Reeds nu kunnen wij mededeelen dat men besloten heeft tot het voeren van een zoo krachtig mogelijke actie, voornamelijk ten aanzien van zelfbe scherming. Uit de ontwerp gemeentebegrooting 1940 blijkt, dat de sport- en speelterreinen aan de gemeente voor het jaar 1940 een bedrag van ruim 12.000 zullen kosten, n.1. voor: Sportterrein, Sportlaan (H.R.C.) 4.010.86 Sportterrein (Helder) 4.052.69 Sportterein (Middenterrein) 1.415.33 Speeltuin Singel 1.050.31 Speeltuin Tuindorp 1.064.80 Speeltuin Kemphaanstraat 578.51 Voor het gebruik van gemeentegrond, door de firma E. N. Heyligenberg, exploitante van het Radio-distributie bedrijf, krachtens art. 4 der overeenkomst, zal in 1940 in de gemeente kas vloeien, zoo lezen we in de memorie van toelichting op de ontwerp-gemeentebegrooting een bedrag van 7.000 gulden. In Den Helder. Bij het beoefenen van diverse sporten neemt de wandelsport, vooral de laatste tien jaren, een voorname plaats in. Ook onze stad met zijn diverse vereenigingen op wandel sportgebied, en tevens tal van individueele loopers mag met eere genoemd worden. De hechte samenwerking, welke hier tusschen de diverse aangesloten vereenigingen bestaat, was ook het Bondsbestuur niet onopgemerkt gebleven, met resultaat dat men besloot den eersten Districtsdag der N.H.W.B. hier ter plaatse te organiseeren. Deze dag zal op Zon dag 19 November des morgens te half elf in Casino aanvangen, met een korte vergade ring, waarop diverse interne aangelegenheden de organisatie betreffende, zullen worden be sproken. Te twaalf uur is het verzamelen voor een koiten wandeltocht door de stad, ongeveer 10 km. Te twee uur arriveeren de deelnemers aan de finish, waarna voor deelnemers, bui ten de gemeente, gelegenheid bestaat tot het aanzitten aan een koffietafel. Te drie uur vangt een middagprogramma aan, waaraan medewerking verleenen het Kinderkoor der Speeltuinvereeniging afdeeling Centrum, onder leiding van den heer H. Hoog- vorst, de Tooneelafdeeling der W.S.V. „De Duinkanters" en de bekende Meeuwtjes 'der W.S.V. „De Zilvermeeuw". Te half zeven zal deze uitvoering beëindigen, waarna pauze tot acht uur. Te acht uur vangt een Soiré-avond aan, met medewerking van de Gymn. Ver „Oefening Kweekt Kunst", onder leiding van den heer v. Loo, en de Mondaceordeonvereeni- ging „Bravo" onder leiding van den heer de Boer. Al het mogelijke zal worden gedaan om het den deelnemers zoo aangenaam mogelijk te maken. J Een commissie werd benoemd uit de plaat selijke vereenigingen onder leiding van het plaatselijk Bondsbestuurslid. Om ook de inwoners van Den Helder in de gelegenheid te stellen dezen dag mede te ma ken, oestaat er gelegenheid deel te nemen aan den wandeltocht tegen een inschrijfgeld van 35 cent. Als herinnering ontvangt men een diploma, op vertoon heeft men den ver deren dag toegang. Ook bestaat gelegenheid tegen denzelfden prijs toegangskaarten te beko men voor de middag- en avonduitvoeringen Toont uw belangstelling, stelt het op prijs, dat onze stad de eer te beurt valt den eersten Districtsdag der N.H.W.B. binnen haar veste te mogen organiseeren. Er is practisch niets veranderd, zoo meenen de Duitsche bladen, na de redevoering van den Franschen premier, Daladier. We kunnen deze meening onderschrijven. De redevoering van Daladier heeft niets veranderd en naar alle waarschijnlijkheid zal ook de redevoering van Chamberlain niets aan den toestand ver anderen. Van het begin van den oorlog af, hebben Engeland en Frankrijk te kennen ge geven, dat ze niet van plan zijn groote krijgs daden te verrichten, waarvan de wereld zal spreken, men wilde door een uitputtingsoor- iog den strijd winnen en het Hitlerisme ver nietigen. Tot op heden hebben Engeland en Frankrijk dit standpunt gehuldigd. De strijd aan het Westelijk front heeft geen groote offensieve gebracht. Het was dus te begrij pen, dat Daladier geen verbitterden strijd te gen Duitschland aan zou kondigen, maar dat hij slechts te kennen zou geven het onveran derde standpunt van de Fransche Regeerijig, om „rustig dooor te vechten", of liever om te kennen te geven, dat er na de laatste rede voering van Hitier geen enkele reden voor Frankrijk was, om den strijd neer te leggen en tot onderhandelen over te gaan. Dan moet Hitier met positieve voorstellen komen, met voorstellen, die vasten grond geven, dat niet binnen een half jaar opnieuw gemobiliseerd moet worden. De poging van Duitschland om Frankrijk los te maken van Engeland is tevergeefs. Alle betuigingen, dat Duitschland geen enkele reden heeft om Frankrijks territoriale gren zen te wijzigen, worden in Parijs voor kennis geving aangenomen. Alle verdachtmakingen aan het adres van Engeland, gelooft Frank rijk wel. Frankrijk zal achter Engeland blij ven, tot het doel bereikt is, het Duitsche nationaal-socialisme vernietigd of dergelijke voorstellen van de huidige regeering, dat men een redelijken kans heeft op een vrede van jaren en een nieuwen opbouw van het econo mische leven. Is dat niet mogelijk, dan zal men tot het einde blijven strijden. In denzelfden geest zal ook Chamberlain zich straks wel uitlaten. Ook van dezen kant zal men geen heftigen strijd tegen Duitsch land aankondigen, maar zal duidelijk te ken nen worden gegeven, dat de rede van den Duitschen leider, aan het standpunt van En geland niets heeft veranderd. En dat stand punt is bekend. Engeland en Frankrijk hebben beiden de mogelijkheid voor Hitier opengelaten om met positieve voorstellen te komen. Uit de rede voering van Daladier is die wensch duidelijk gebleken. Chamberlain zal Duitschland daar over niet in het onzekere laten. Tenslotte zal Hitier het laatste woord hebben, daarop stu ren Engeland en Frankrijk het aan. Wanneer zal dit laatste woord gesproken worden. Voorloopig spelen de heeren diplo maten het spel van kat en muis. Hoe zal zal dit nog kunnen duren? Voor de jongens van Callantsoog. Te Callantsoog bestaat een militaire cantine, die daar de eenigste ontspanningsgelegenheid vormt. Nu is er dringende behoefte aan een aantal damspelen, sjoelbakken, schaakspelen, kleedjes, om het geheel wat huiselijk te maken. Er zijn ook Heldersche jongens in Callants oog. Wie heeft er wat te missen? Wie wat wil afstaan, sture s.v.p. een brief kaartje; we halen graag alles af. U, mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsruimte, De Cantine-commissie te Callantsoog, Bij den ingang van het P.T.T.-kantoor is naast de bestaande postzegelautomaten een briefkaart-automaat aangebracht. Bij het werpen van een dubbeltje in de daar voor bestemde gleuf, ontvangt men 3 brief kaarten van 3 cent en 1 centstuk. Gistermiddag ontdekte een tweetal jongens achter het perceel Ruyghweg 64 een begin van brand in een schuur. Zij zagen een vuur gloed door de venstertjes. En toen zij op on derzoek uitgingen, bleek d'at een verwar mingstoestel niet goed functionneerde; de melk, die er op stond was geheel verkookt. Zij waarschuwden de bewoonster, die te ver bouwereerd was om onmiddellijk op te treden. Daarna renden ze naar Kalis, waar het politiebureau werd opgebeld. Toen de politiewagen kwam, hadden ze met emmers water het brandje reeds gebluscht. ONDERTROUWD: J, W. van Doorn en N Geus; W. F. Hollander en J. Schotman. GETROUWD: C. Slikker en W. Groen BEVALLEN: M. de Wit-Romkes z.-' P Smit-van Dale d.; P. H. Daalder-Wichertjes d., A. M. Handgraaf-Dito z. OVERLEDEN: J. C. Niesthoven 71 i c Bogaard 77 jaar. ADVERTENTIE-RECTIFICATIE. In de advertentie van „De Friesche Kaas winkel Sluisdrjkstraat, in het Advertentieblad van „ïsteren waren eenige fouten in de prijs opgave geslopen. p J Hieronder laten wij de goede prijzen volgen* van7oecU r°ggebrood 12 cent (inplaats van07°6mct0)?r' 103 en verpakt 78 (inplaats

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 21