CHARMANTE MODELLEN 13 kilo N.V. Texefs Eigen Stoomboot-Ondsrnemino EUMATIEK Herman Nypels' M ANÏELS overtollige dikte Advertentiën Dankbetuiging Gedé-ZaSf in 6 weken verdwenen COR KRIGEE DAMESHOEDEN 115 2— 2— ZATERDAG GESLOTEN van 10 tof 2 u ABVERTEEREN OMT YERKQOPER De echte Heldersche Honing-Taai-Taai t per pond f 0.28 ft Gembertaai f 0.34 Heerlijk gekruide Amandel-Speculaas per half pond f 0.25 v. Galenstraat 71 Koningsweg 2 Dienstregeling ingaande 15 October foLCfc/ de R van Ouderraad geïnstalleerd Vxtoh. ietó yoedó Regenjassen Demi saisons Ulsters Winterjassen Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1938 Mailschepen gaan een „pendeldienst' varen Rieutv-ó uil tbifc V isscherij ezfiimoAMaïlMen DAGELIJKS ONTVANGEN STEEDS DE NIEUWSTE IN FIJNE VILTSOORTEN 312 412 512 De manschappen van het fort Dirksz Admiraal zeggen de Oranjevereeniging „Groot Tuindorp" hartelijk dank voor den mooien feestavond welke hen op 10 October j.1. zoo spontaan werd aange boden. ALGEMEENE BEGRAFENiS VEREEN! GING „DEN HELDER" Uitvoerder JOH. DARPHORN TROMPSTRAAT 20 Tel. 614 tegen eelt en likdoorns, zal nimmer overtroffen worden, door welk mid del ook. 45 cent per doosje. Gedé Voetbadzout 45 cent. Gedé Likdoorn pleister 45 cent. Wegens Familie Omstandigheden zijn kantoor en kelders van de fa. v. Straalen Monsieur en Erkeiens (agent M. v.d. Kamp) NIEUWE, VEILIGE VER MA- GERINGSKUUR ZAL OOK U HELPEN Wanneer uw ge wicht het dubbele is van wat het zijn moest, of zelfs wan neer u alléén maar aanleg hebt voor abnormale dikte, zal onderstaande brief u interessee ren „Mijn gezondheid maakte het noodzakelijk, dat ik vermagerde. Ik heb toen alles gepro beerd, maar zonder eenig succes. Toen ver telde mij een vriendin, dat zij om te ver mageren BonKora genomen had en daardoor 9 kilo binnen 5 weken verloren had. Ik be sloot BonKora te beproeven en verloor 13 kilo binnen 6 weken. Mijn taille is nu 21 cM. smaller en ik kan japonnen dragen die 3 maten kleiner zijn dan ik vroeger gewend was. Mijn vermoeidheid is verdwenen en ik voel mij opgewekt en vol levenskracht". Mevr. M. P. A. verdrijft vet vlug - veilig - herstelt de gezondheid. Maak een eind aan Uw overtol lige dikte, zonder dieet of lastige gymnastische oefeningenNiet al léén bevrijdt BonKora u van het leelijke vet, het komt bovendien uw gezondheid ten goede. U voelt u sterker, jonger en opgewekt. Bon Kora verdrijft overtollig vet door de nieuwe „3 graden" methode: driedubbele werking, driedubbele snelheid, maar zonder eenig gevaar. Begin direct met BonKora, de nieuwe, snelle en prettige verma geringskuur in vloeibaren vorm. Eet smakelijk zooveel ge wilt, zooals ook in de brochure bij elke flacon BonKora wordt aanbevolen. Ver krijgbaar bij Apothekers en alle er kende Drogisten f 2.25 per flacon* Tel. 399 Tel. 744 te TEXEL. zoowel op werk- als op Zondagen: Vertrek TEXEL: 7 30 uur, 11.00 uur en 14.00 uur Vertrek DEN HELDER: 9.30 uur, 12.30 uur en 15.30 uur DE DIRECTEUR dat zijn zaak marcheert? Ik echter wel, Hij adverteert I Regenachtig en guur herfstweer staat voor de deur dat weer waar U zoo gevoelig voor bent. Neem bijtijds Uw maatregelen. Nü is 't nog tijd Uwe rheumatische pijnen in hun oorzaak aan te vallen en ze te voorkomen. Begin vandaag nog Uw bloedzuiverende kuur. Neem Kruschen Salts. De aansporende wer king van de zes minerale zouten die Kruschen bevat, brengen uw lever, nieren en ingewan den tot hernieuwde actie. Daardoor wordt Uw bloed gezuiverd van alle overtollige en scha delijke zuren, die zich anders in Uw spier weefsels vastzetten en die de oorzaak zijn van die ondragelijke pijnen, die U het leven vergallen. Wacht niet tot de klachten zich weer openbaren. Begin nü Kruschen Salts te nemen, iederen morgen, zóóveel als op een cent gaat. Kruschen Salts, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Enge land). Opgericht 1756. (Adv.) Bestaande uit afgevaardigden der Ouder-Commissie. Bestuur gekozen. Gisteravond vond de eerste vergadering plaats van den ouderraad, gevormd door de afgevaardigden van de verschillende oudercom missies in onze gemeente. De vergadering werd gepresideerd door wethouder Van Loo, die de taak had dit centrale lichaam te installeeren. In een korte toespraak zette hij het doel van den ouderraad uiteen. De heer Van Loo heette allen, die gevolg gegeven hebben aan den op roep, hartelijk welkom. In verschillende groote meenten, zoo zeide spreker, waren centrale oudercommissies gevormd, met het doel het werk van de oudercommissies in een centraal punt voor te zetten. Ook in Den Helder was reeds geprobeerd een dergelijk lichaam tot stand te brengen. Deze poging is echter mis lukt. Desondanks werd de propaganda voort gezet want hoewel de oudercommissies de be doeling hebben de belangen van het openbaar lager onderwijs voor te staan, zou centralisatie van nog grooter nut kunnen zijn. De wet van November 1938 bepaalt, dat in gemeenten met meer dan drie oudercommissies een ouderraad kan worden gevormd. Het speet spreker, dat de overleden wethouder De Boer dit werk niet heeft kunnen volbrengen. Immers hij was altijd nummer één waar het de belangen van het openbaar onderwijs gold. Hoe een ouderraad precies moest werken is moeilijk te omschrijven. Voorop staat echter het belang van het openbaar lager onderwijs. Er moest gewerkt worden voor het kind. En dan is de hoofdzaak.van de ouderraad dat het bestuur goed is. Dan kan er belangrijk werk worden verricht. Vooral in dezen tijd, waarin vanzelf de kinderen beinvloed worden door de handelingen der groote menschen. Spreker hoopt, dat als de ouderraad eenmaal goed en wel zetelt, zij haar taak zal volbrengen en zegt in het bizonder zijn steun als wethouder toe, omdat er gewerkt moet worden in het belang van het kind. Allen moeten hun bescheiden krachten wijden aan de opvoeding van het kind om misschien de toekomst iets beter te maken. Daarna stelde de heer Van Loo voor om aan de hand van de artikelen een bestuur te kiezen en te installeeren, een bestuur, dat drie jaar zit ting zal hebben, en over te gaan-tot de verkie zing van een voorzitter en secretaris. Na eenig over en weergepraat en aan vankelijke moeilijkheden stellen zich twee candidaten beschikbaar n.1. de heeren Bakker en Assendorp, die resp. als voor zitter en secretaris worden geïnstalleerd. Reeds op deze eerste vergadering van den ouderraad komen verschillende kwesties naar voren en bewijst de raad reeds haar doeltref fendheid. Allereerst deelt de heer Van Loo mee, dat hem was medegedeeld, dat de Spoorwegen een schema in uitwerking heeft om uiterst goed- koope reisjes te organiseeren voor schoolklas sen, en zoodoende het reizen door kinderen te bevorderen. Het aanschouwelijk onderwijs zou hiermee sterk gebaat zijn: er wordt dan ook groote propaganda voor gemaakt. Het land is In ver schillende districten verdeeld zoodat goede or ganisatie 'dezer reizen mogelijk is geworden. Spr. acht het van groot belang, dat de ouder raad daarmee op de hoogte is, daar zij dan mee zal kunnen werken om dit te bevorderen. Een andere kwestie één uit de vele, die ter tafel kwamen was het al of niet doorgaan van het Centrale Sint-Nicolaas- feest. De heer Dekker, zitting hebbend in de Organisatiecommissie, deelde mede, dat reeds bepaald was, dat het feest niet door ging wegens de donkere toekomst en den slechten financiëelen toestand als gevolg daarvan. naar kledingmagazijnen Dagelijks nieuwe zendingen Gemaakt of naar maat Prijzen voor eiken beurs Weth. Van Loo was daar echter sterk tegen. De donkere tijdsomstandigheden waren voor hem juist aanleiding om het feest wel doorgang te laten vinden, zij het minder grootsch en op bescheidener voet omdat het kind zoo min mogelijk daaron der mo'est lijden. Een Sint Nicolaas te paard door de stad, een stuk chocolade, een bioscoopvoorstelling, en de kinderen zouden best tevreden zijn. De heer Bakker maakte de opmerking, dat de ouderraad niet alleen de beslissing had. Maar hij zou pogingen in 't werk stel len om alsnog een feest te organiseeren, welke pogingen we van harte gelukwen- schen. Verschillende voorstellen worden gedaan om aan financiën te komen. Het zou te ver voeren om alle besproken kwesties te bespreken, zooals de aantrekkelijk heid der ouderavonden, lichamelijke oefening op de lagere school, enz. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Bakker voor het in hem gestelde vertrou wen en sprak zijn dank uit voor de toezegging van B. en W. om in alle opzichten samen te werken. Daarna sloot wethouder Van Loo met enkele ouderraad. woorden deze eerste vergadernig van den De raadscommissie voor het instellen van een onderzoek naar de ingezonden balansen, veriles- en winstrekeningen van kapitaals- inkomsten en uitgaven van de onderscheidene gemeentebedrijven over het jaar 1938, als mede naar de ingezonden rekening van in komsten en uitgaven der gemeente en de rekening en verahtwoording van het gemeen telijk bureau voor maatschappelijk hulpbe toon en van het algemeen weeshuis, eveneens over het jaar 1938, deelt mede, dat ht.. onder zoek van de bovenvermelde stukken haar geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van opmerkingen. De commissie stelt den raad voor over te gaan tot voorloopige vaststelling van: 1. de rekeningen van baten en lasten en van kapitaalsinkomsten en -uitgaven van: a. het electriciteitsbedrijf. Gewone dienst. Batig saldo 138.419,87 Kapitaaldienst. Nadeelig saldo 7.826,06 b. het grondbedrijf. Gewone dienst. Batig saldo 86.469,39 Kapitaaldienst. Batig saldo J 392.265,93 c. gasfabriek. Gewone dienst. Nadeelig saldo 1.455,34 Kapitaaldienst. Nadeelig saldo 55.088,33 d. de waterleiding. Gewone dienst. Batig saldo 66.775,10 Kapitaaldienst. Nadeelig saldo 21.961,33 e. de gemeentereiniging. Gewone dienst. Nadeelig saldo ƒ120.446,76 Kapitaaldienst. Nadeelig saldo 72.378,10 f. de zweminrichting. Gewone dienst. Nadeelig saldo ƒ4,740,44 Kapitaaldienst. Nadeelig saldo 6.451,81 g. de centrale boekhouding. Gewone dienst. Batig/nad. saldo nihil Kapitaaldienst. Batig/nad. saldo nihil h. gemeentewerken. Gewone dienst. Nadeelig saldo ƒ5.738,71 Kamtaaldienst. Nadeelig saldo 6.928,25 De rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente. Gewone dienst. Inkomsten ƒ3.699.859,70 Uitgaven 3.568.937,50 Batig slot Inkomsten Uitgaven Kapitaaldienst. 130.922,20 ƒ1.715.838,95 ƒ2.454,084,25 Nadeelig slot 738.245,30 Voorts stelt zij den raad voor de rekening en verantwoording van het bureau voor maat schappelijk hulpbetoon en van het algemeen weeshuis goed te keuren tot de onderver- melde bedragen: a. bureau voor maatschappelijk hulpbetoon. Batig slot 261,58 b. algemeen weeshuis. Batig slot 20,356 Reis in etappes. Het was tien uur gisteravond, toen de laatste wegbrengers de „Jan Pieterszoon Coen" verlieten en de trossen van het mail schip werden losgesmeten. Onder commando van kapitein A. W. Krol van der Hoek ver trok het met bestemming Lissabon. Over drie dagen zal het zusterschip „Johan de Wit" volgen, ook naar Lissabon. Nu komen de twee oudjes weer goed van pas. Zij zien er nog uitstekend uit en zij kunnen, nu het moet, nog best een tijdlang mee. Vandaar, dat deze twee schepen aan gewezen zijn om den „pendeldienst" te onder houden tusschen Amsterdam en Lissabon, die voortgekomen is als een poging tot ordening in den ten gevolge van den oorlog ontstane chaos in de afvaarten. Het is nu, gelijk men uit incidenteele berichten heeft kunnen ver nemen zóó, dat de grootere en nieuwere schepen heen en weer blijven varen tusschen Java en Lissabon, om Kaap de Goede Hoop. Zij vermijden dan de Noordzee en loopen niet de kans lang opgehouden te worden door de contrabandecontröle. Met het vertrek van de „Coen" gisteravond is nu deze „pendeldienst" geopend. Er waren ongeveer vierhonderd passagiers aan boord, die straks alle met het motorschip „Marnix van St. Aldegonde", dat gister namiddag uit Indië te Lissabon is aangekomen, verder zullen varen naar hun bestemming ver van de oorlogvoerende Oude Wereld. Met de „Johan de Witt" zullen nog drie honderd passagiers volgen, die ook voor de „Marnix" bestemd zijn. Daaronder zullen zich dan nog bevinden de regent van Tjiamis, R. T. A. Soenarja, en* nog een aantal hooge Inlandsche bestuursambtenaren, die een tijd lang in Nederland vertoefd hebben. Als de reis naar Lissabon naar wensch ver loopt, zal de „Coen", die 15 mijl per uur ont wikkelt, Maandagnamiddag a.s. te Lissabon aankomen. De passagiers van de „Marnix", die uit Ned.-Indië terugkeeren, kunnen tegen l het einde van de volgende week hier ver wacht worden. Urk, 11 October. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 235 pond kuilpaling, van 33—85 pond per vaartuig, prijs 23 ct.; 248 pond lijn- of beug aal, 26 28 ct. en 60 pond snoekbaars, priis 99y2 ct., alles per pond. Bij de Zuiderzeewerken zijn de ongevallen de .aatste weken niet gering. Vele zijn echter van met ernstigen aard, en zijn na .enkel? dagen weer genezen. De heer P. van Houten kwam er echter niet zoo gemakkelijk af. P> van Houten is een bakschipper en tewerk ge" steld bij Schokland. Hij werd door een onge val getroffen en vrij ernstig aan het hoofd en de armen gewond. De getroffene is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar de toe stand zich ernstig liet aanzien. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde, t„ 12 Oct. te Lissabon. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Manoeran li oct. van N. Orleans. MARINE-ZWEMBAD WEER GEOPEND. Ingaande morgen. Men deelt ons mede, dat ingaande morgen het Marine zwembad op de werf weder voor militairen en burgers toegankelijk gesteld is. DE IJMUIDER TRAWLERS VAREN UIT. De „Adelante", IJM. 1£(, welke gisteren voor het eerst na het uitbreken van den oor log uit zee in IJmuiden van de visscherij is teruggekeerd, is vanmorgen met dezelfde be manning weer ter visscherij vertrokken. Morgenochtend zal ook de trawler „Ger- berdina Johanna", IJM. 38, ter vischvangst uitvaren. Dit is dan de vierde trawler sinds besloten is de vischvangst op de Noordzee te hervatten. wij nieuwe zendingen moderne waaruit ook U zeer zeker Uw keus zult kunnen maken Komt U eens passen, de groote keus en de lage prijs vallen U beslist mee!! als haarvilt, antilope en velours zijn de prijzen:

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 14