DE STRIJD OM DE HEERSCHAPPIJ TER ZEE. 4 De overlevenden der bemanning van het Noorsche s.s. .Gressholm", dat in de De hond in militairen dienst aan het Westelijk front. Door Noordzee op een mijn liep en zonk, aan boord van het Finsche s.s „Emmi", de Fransche en Engelsche strijdkrachten worden de viervoeters dat de schipbreukelingen opnam, bij aankomst te Amsterdam gebruikt voor het overbrengen van belangrijke mededeelingen in de voorste linies Op terugreis naar zijn land arriveerde te Rotterdam de heer Baylis (midden), Britsch consul-generaal te Hamburg Per militaire express naar het front. Engelsche soldaten bestijgen, ergens op Fransch grondgebied, het .compartiment" van den trein, die hen naar hun stellingen zal brengen Een aardige attentie. - De In den Haag gelegerde Brabantsche dienstplichtige- kregen bij hun vertrek uit de residentie namens buurtbewoners Maandag een viertal bazuinen en een stel bekkens aangeboden, welk geschenk zeer op prijs werd gesteld .Wie de zee beheerscht, zal vroeg of laat de overwinning behalen", aldus Daladier in zijn laatste redevoering. Fransche oorlogsbodems op patrouille langs de kust ter bewaking van de territoriale wateren en ter controle van de koopvaardij Het nieuwe Amstelstation in de hoofdstad bij avond biedt een imposanten aanblik als het fraaie bouwwerk zich, badend in hellen schijn, tegen den donkeren achtergrond scherp afteekent De drie slachtoffers van het bij Terschelling op een mijn geloopen Finsche houtschip Jndra zijn Dinsdag te Amsterdam in een gemeenschappelijk graf ter aarde besteld Bij den Sijsjesberg onder de gemeente Huizen worden duizenden kubieke meters zand afgegraven, om dienst te doen bij den aanleg van schuilloop- graven op verschillende plaatsen in Nederland Zou het betreden van den Franschen bodem zelfs de spreekwoordelijke Schotsche zuinigheid parten spelen?

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12