De toestand in het bezette Polen Een schepeling vertelt t voor Curogao niet gegeven Rusland profiteert Ds, Niemöller wil dienst nemen Nederlandscbe vliegtuigen beschoten Noodseinen van de „Djambi" Onbegrijpelijke nalatigheid bij de Enge-schen Luchtlijnen naar de Groote Oost Wilhelmina Hab'ous- teon fi99^n V' 65f!° kpr" roode ko°' f 2.10— Laatste telexbericht Lichting Fransche soldaten zwaait af Verkeersbrigade bij het leger Militair beraad te Berlijn Duitsche aanvallen tot staan gebracht Extremistische elementen, veel al uit de gevangenis bevrijd, trekken aan de touwtjes. SCHRIL ARTIKEL VAN DE „OSSERVATORE ROMANO". De „Osservatore Romano", het Pauselijk orgaan, schrijft breedvoerig over berichten over den toestand in het door de Russische troepen bezette deel van Polen, welke be richten afkomstig zijn uit neutrale landen Groote gebieden, welke door het lloode Le ger zijn bezet, worden reeds gesovietiseerd naar Moskovitisch voorbeeld. De Poolsche be volking is ten prooi aan onderdrukking en vervolging zoowelop religieus als patriottisch gebied. In belangrijke plaatsen werden Sov jets gevormd uit extremistische elementen, die veelal uit de gevangenis zijn bevrijd, hetzelfde geldt voor „comités tot openbaar welzijn bestaande uit ongeletterde boeren en werklieden. De eerste maatregelen waren hot gevangen zetten van de vertegen woordigers van de betere klasse, de leiders en grondeigenaars. Hun hui zen werden bestormd en in brand gestoken, de gronden werden ver deeld overeenkomstig de grillen van de nieuwe Witrussische en Oekrain- sche meesters. De meest beroemde cultureele instellingen, welke de trots van Polen uitmaakten, onder gingen hetzelfde lot. De „Osservatore Romano" bericht verder, dat de katholieke universiteit van Chyrow is verwoest, evenals de bibliotheek van Mcdska bij Przemysl en het museum van Pulawsky. Ook is het beroemae beeltenis van de H. Maagd van Dostra Brama ver scheidene dagen blootgesteld geweest aan de bespotting van de godlOozen gedurende de bezetting van Vilnius. De communistische propaganda wordt op groote schaal bedreven, duizenden vaandels niet hamer -en sikkel, foto's van Lenin en antigodsdienstige pamfletten werden onder de bevolking tardeejd, vele katholieke en ortho oxe priesters en kloosterlingen zijn gefusilleerd en de beweging' der godloozen heeft ook haar vertakkingen in het bezette gebied gekregen. Hall verstikt door vet en olie zwommen de drenkelingen rond. Een 18-jarige opvarende van de Royal Oak die thans met andere geredden in een hospi taal verpleegd wordt, heeft een relaas van den ondergang van het slagschip gedaan Toen de eerste ontploffing gehoord werd, lag hij in zijn hangmat. Hij rende naar het dek om te zien, wat er gebeurd was. Twin tig minuten later volgde een tweede ontplof fing en daarna een derde en een vierde. Hel schip maakte slagzij en zonk snel. De jeugdige zeeman, die ook op de Courageous was, toen dit schip on derging, vertelde verdei". „Gedachtig aan hetgeen er op de Courageous ge beurde, trok ik al mijn kleeren uit Ik bond mij een reddingsgordel om en sprong in het water. Zoeklichten schenen op het water en ik zag hon derden hbofden om mij heen. Groote hoeveelheden olie kwamen naar de oppervlakte van het water: mijn oogen deden pijn en de gezichten van de zwemmenden werden vettig zwart. Gedurende verscheidene mi nuten was ik in de bundels der zoeklichten gevangen: ik zag, dat twee van mijn kameraden naast mij zwommen, doch later kregen zij kramp en zij verdwenen. Er kwam een bootje voorbij, waaruit ge roepen werd, of er nog overlevenden waren, doch men hoorde mij niet en dé boot ver dween in het duister. Ik weet niet, hoelang ik gezwommen heb, maar ik moet ongeveer anderhaJven mijl afgelegd hebben. Toen voelde ik een x-ots onder mij. Wat er daarna gebeurde, kan ik mij nauwelijks herinneren Het was als een nachtmerrie. Ik weet nog vaag dat ik zeven tot tien meter klom en boven op de rots ging liggen. Ik verloor het bewustzijn en kwam eei-st weer bij, toen zes mannen mij voedsel brachten. Zij hebben mij naar een hotel gebracht." DE TURKSCHE PION OP HET WERELD- SCHAAKBORD. Uit vaderlandsliefde. Tot de predikanten, die als vrijwilliger bij de Duitsche krijgsmacht dienst wen- schen te nemen, behoox't. naar de Berlijn- sche coiTespondent van de Standaard meldt ook ds. M. Niemöller, die nog steeds in het concentratiekamp te Oranienburg vertoeft. Op zijn schriftelijk verzoek, dat hij voor dit doel tot de autoriteiten richtte, heeft hij echter tot nu toe geen antwoord ontvangen. De predikant heeft er den nadruk op gelegd dat niet de wensch om in vrijheid gesteld te worden, maar zijn vaderlandsliefde hem tot dezen stap heeft gebi"acht. NATUURRAMP IN JAPAN. Menschenlevens verloren en veel materieele schade. Maandagavond heelt een taifoen gewoed In de provincie Miyazaki, Kagoshinia en Kynshu. Dertig personen werden gedoci, 12 gewond. 31 personen worden vermist. 427 huizen werden verwoest, 601 beschadigd, 78 weggespoeld en 9312 onder water gezet. Vooral te Loesjoe is groote schade aan gericht. Een uitlooper van den taifoen, we.- ke met hevige regens gepaard qing,^ heel gisteren boven het gebied van Tokio ge woed, doch berichten ever schade zijn niet Ontvangen. Eerste Russische diplomatieke nederlaag, meent men in Ame rika. In een artikel over de Russisch-Turksche onderhandelingen schrijft de New York He rald Tribune: Het ziet er op het oogenblik naar uit als of de Russen hun eerste ernstige diploma tieke nederlaag lijden. De New York Times verklaart: De mis lukking der onderhandelingen kan een be langrijke verandering beteekenen voor de oorlogskansen. De successen, welke Duitsch- land tot nu toe heeft behaald, moeten niet hooger worden aangeslagen dan als scher mutselingen, welke voorafgaan aan de werkelijke krachtproef. Om het economisch leven tc hel pen herstellen. Teneinde geleidelijk en in een omvang, welke mogelijk is het economische leven van het land zoo veel doenlijk normaal te doen zijn, heeft Daladier besloten de man schappen, die niet meer onontbeerlijk zijn voor de landstrijdkrachten, met ingang van 20 October naar huis te stui'en. Begonnen wordt met de ondei-officiei"en en mindei'cn van lichting 1909. Wanneer deze lichting zal zijn afgezwaaid, zal een begin worden gemaakt met de naar huis sturing van de ondei'officieren 'en min deren van lichting 1910. Twee millioen aangevraagd. Ingediend is een aanvullingsbegrooting van het departement van Koloniën voor 1940. Aangevraagd wordt een crediet van f2.000.000 voor aanschaffing en opstelling van kustgeschut met bijbehoox-ende zoek lichten ter bescherming van de omvangrij ke oliebedrijven op de eilanden CuraQao en- Aruba. De minister acht zich verplicht hierbij aan te teekenen. dat in verhand met de tijdsomstandigheden de aanschaffing van het kustgeschut i"ceds is geschied en dat tot de opstelling binnenkort zal worden over gegaan. Duitsch luchtdoelgeschut in ac tie. Protest te Eerlijn. LUCHTAANVAL OP EMBDEN? Gistei'enmorgen te ongeveer 11.15 uur zijn Xcderlandsche, langs de grens patrouillce- x-ende vliegtuigen, uit de richting Ernden, door luchtdoelgeschut beschoten. Dit -ge schiedde toen de vliegtuigen zicli bevonden boven de Nederlandsche plaatsen Weiwtrd, Heveskes en Oterdum. De vliegtuigen werden niet getroffen. Enkele projectielen ontploften boven Nederlandsch grondgebied. Naar wij vernemen wordt te Berlijn geprotesteerd. Vermoedelijk hebben de Duitschers onze vliegtuigen aangezien voor Engelsche, om dat terzelfder tijd zwaar kanongebulder werd gehoord uit de richting Embden, zoodat de veronderstelling van een luchtaanval op deze haven voor do hand ligt. In Oost-Groningcn zag men verschillende vliegtuigen snel voort- schieten; men spreekt van vier, maar ook van veertig machines. De ochtendnevel maakte nauwkeui'ige observatie niet moge lijk. De beteekenis van Emhden. Embden, hoewel van niet zooveel betee kenis voor de Duitsche marine als de oorlogs havens Kiel, Wilhelmshaven, Swinemünde en Pillau, is een der steunpunten voor de mijnenveegflottieljes, welke van daaruit naar de Engelsche mijnenvelden in de bocht van Helgoland gaan, om deze op te ruimen. Te Embden, dat onder het marine-station van de Noordzee ressorteert, is verder een afdeeling van de marine-artillei-ie gestation- neerd. In den grooten oorlog waren te Embden lichte strijdkrachten, in hoofdzaak torpedo- jagei'S. Naar de Tel., verneemt ligt het in het voornemen van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht een verkeersbrigade in het leven te roepen, bestaande uit personeel van de Politietroepen, dat toegerust zal worden met vier en twintig motoren met zijspan. Het werk van deze brigade zal vooral be staan in het optreden tegen onregelmatig heden bij het militair verkeer. Er zal o.a. worden gelet op overtreding der veiligheids voorschriften in het algemeen, op te groo te snelheid, op oneconomisch benzinever- bruik en op misbruik van militaire auto's voor particuliere doeleinden, Van een aan Hitier toegeschreven bevel voor een grooten aanval, is volgens ds Fransche legerberichten tot heden nog niets te bemerken. Wel is er nog steeds militair beraad te Berlijn, en is in verband daar mede Hitler's hoofdkwartier nog steeds niet naar het Westelijk front verplaatst. Doel van de besprekingen zou zijn, druk uit te oefenen op de Scandina vische staatshoofden, om een Scandi navisch vredesoffensief te beginnen. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: In den loop van gisteren hebben de Fran sche troepen het gi'ootste deel van liet tot dusver door hen bezette Duitsche gebied, gelegen voor onze vestingwerken, ontruimd en zich over de grens teruggetrokken. De Franschen geven, zooals reeds gemeld, die terugtrekking toe, doch hei-halen, dat dit siechts om sti'ategische redenen ge schiedt. Sinds eergisteravond, zegt Havas, zijn de Duitsehers letterlijk in hun voorwaartsche beweging geblokkeerd door het weionder- houden vuur der automatische wapenen uit de weerstandslinies, die zorgvuldig sedert twee weken in orde gebracht wai"en achtex" de dekking der Fransche voorposten. Aan gekomen voor de uiterst dicht aaneen ge sloten schootsvelden, die zich voor deze stel lingen uitstrekken, konden de Duitsche in fanteristen, hoe vastberaden van geest ook. niet anders doen dan plat op de grond gaan liggen zonder hoop den beweeglijken muur van staal',te kunnen overschrijden. Duitsche verliezen reeds groot? De aanvallers kunnen zich slechts ingra ven op de punten, waar zij zijn aangeko men en daar op hun beurt automatische wapens in stelling 'brengen om liet verde- digingsvuur te beantwoorden. Zij -worden echter niet alleen aangegrepen door dii'ect vuur van de Fransche infanterie, maar ook door een hevig spervuur der artillerie. Onder deze omstandigheden is het waar schijnlijk. dat de Duitsche divisies, die bij deze operatie betrokken zijn, reeds thans gevoelige verliezen hebben geleden. NU DE EUROPEESCHE MOGEND HEDEN IN OORLOG ZIJN, KAN HET ZIJN ACTIVITEIT IN AZIë WEER HERVATTEN. STRIJD IN MANDSJOEKWO OPNIEUW ONTBRAND. Den Sstexx October is de wapenstilstand tusschen Japan en Rusland ten einde geloo- pen, en vanaf dat oogenblik is de strijd in Mandsjoekwo opnieuw ontbrand. Deze her vatting van den strijd is een belangwekken de aanwijzing van de politiek van Moskou. Sovjet Rusland profiteert van liet feit, dat de Eui-opcesche mogendheden in oorlog zijn, om de activiteit in Azië te hervatten. Dade lijk na de overeenkomst van Von Ilibbcn- trop met Molötof van 18 Aug. heeft Sovjet- Rusland met Japan een wapenstilstand ge sloten, welke een einde maakte aan de ope ratics aan de grens van Mandsjoekwo. De ze wapenstilstand moest het begin vormen van een uitgebreider overeenkomst en te Berlijn stelde men deze vei'zoening voor als een gevolg van de Duitsch—Russische toe nadering, d.w.z. als een succes van de natio nalistische diplomatie. Men voegde hieraan toe, dat Sovjet Rus land voortaan, bevrijd van alle zorg in het Verre Oosten, zijn gcheele aandacht aan Europa zou kunnen wijden aan de zijde van Duitschland. Deze voorspelling is dus niet verwezenlijkt. Eenige dagen geleden heeft het Kremlin zijn diplomatieke vertegenwoor digers teruggeroepen uit de door de Japan- neezen gecontroleerde steden in China. Bij de laatste gevechten tusschen Chineczen en Japanneczen zouden Russische toestellen deel hebben uitgemaakt van de Chineesche luchtmacht, welke successen zou hebben be haald. GARANTIELEENING VOOR DE ST. WIL- LEERORDUSSTICHTING TE HEILOO. Ten bedrage van f 2.000.090. In de gisterochtend gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noord Hol land, kwam aan de orde een voorstel van Ged. Staten om het college te machtigen de provincie borg te stellen voor de hetaling van rente en aflossing ter zake van een in 40 jaren af te lossen geldleening van f 2 millioen door de psychiatrische St. Wille- brordusstichting te Heiloo, bij de rijkspost spaarbank te sluiten tegen een koers van 99.5 pet. tegen een rente van 3 5,8 pet. Na eenige discussie werd het voorstel goedge keurd. Evenwel geen gevaar aanwezig. Het Nederlandsche vx-achtschip „Djambi" van de Rotterdamsche Lloyd heeft gister middag om kwart voor drie noodsignalen uitgezonden in verband met een defect aan de stuurinrichting. Als positie gaf het schip op ongeveer 1500 mijl van Seattle. De „Djambi" vei'liet Seattle op 4 October jl. met bestemming Bombay. (Bij informatie deelde de directie van de Rotterdamsche Lloyd mede, dat de moei lijkheden v.an de Djambi niet van ernstigen aard zijn. Gevaar is niet in het minst aan wezig.) De correspondent van de N.R.Ct. te Berlijn telefoneerde gisteravond: In bevoegde marinekringen bestempelt men de tot dusver bereikte resultaten als boven verwachting gunstig. Hoezeer men zich daarover ook moge verheugen en hoe trots men op deze resultaten ook is, men moet toch erkennen dat de Engelschen door nalatigheid den Duitsche zeestrijdkrachten het succes hebben vergemakkelijkt. De duikbootcommandant Prien heeft zich twee dagen lang zonder te wor den bemerkt, voor Scapa Flow op gehouden en hij had allen tijd uit de bewegingen der kleine Engelsche vlooteenheden op te maken waar de vaargeulen tusschen de mijnen velden en de netten zich bevonden. Er waren er verscheidene, zoodat Prien concludeerde, dat zoowel binnendringen als ontsnappen zeer wel mogelijk was en hij maakte dan ook met beleid van deze ge legenheid gebruik. De maatregelen van voorzorg hadden in den oorlog van 1914 tot 1918 reeds een hoog peil bereikt, dat toenmaals als van zelf spre kend gold. Men kon redelijkerwijs verwach ten dat zij thans op een hooger peil zouden staan, maar het tegendeel was het geval. Ironisch hoort men hier dan ook opmerken dat de laksche geest of geest van achterlijk heid, welke het Engelsche regeeringsbeleid in de laatste jaren heeft gekenmerkt, zich ook meester schijnt te hebben gemaakt van de leiding der Engelsche vloot. ONZE OOST. Begin 1940 MakasserAmbon. Omtrent de plannen voor de luchtlijnen van de K.N.I.L.M. naar en in de Groote Oost verneemt het A. I. D., dat de voorbe reiding van de lijn MakasserAmbon thans zoover is gevorderd, dat de officieele opening tegen het begin van het volgend jaar mag worden tegemoet gezien. Men is thans bezig met de oprichting van enkele radiostations op de te volgen route. Het traject zal althans voorloopig bevlo gen worden met landvliegtuigen. Wat de overige lijnen in de Groote Oost betreft worden thans onderhandelingen ge voerd over den aankoop van de noodige watervliegtuigen of amphibieën. Een be slissing is terzake nog niet genomen. WIERINGEN ACTIE TEGEN PRIJSOPDRIJVING. In verband met de prijsstijging, speciaal die der eerste levensbehoeften, is door den Wieringer Bestuurdersbond een commissie gevormd, welke tot taak heeft nauwkeurig de prijsstijging te volgen. Van iedere on gemotiveerde prijsverhooging zal aangifte worden gedaan bij de desbetreffende autori teiten. Onder de prijsstijging wordt ook ver staan verhooging der huishuren. KOEGRAS TULIANADORP IIOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW Afdeelimj den Helder. Maandagavond werd door bovengenoemde afdeeling een vergadering gehouden in het café .Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. In zijn openingswoord geeft de voor zitter. de heer K. Hoornsman. een over zicht van den toestand. De secretaris de heer C. J. Maters is in militairen dienst en het is het bestuur nog niet gelukt een plaatsvervanger te vinden. Thans wordt aan de vergadering de heer J. Henderikse voorgedragen, die ook wordt geaccepteerd. Over de paardenvordering is een adres ge zonden aan het Hoofdbestuur in Den Haag. Van daaruit deelde men mede zich tot den commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland te wenden en deze schreef zich een en ander niet tot zijn competentie te kunnen rekenen. Individueel kan men zich met een klacht tot hem wenden. Een paar leden meenen, dat de voedsel rantsoenen zeer onbillijk zijn toegewezen, op den kleigrond is men ons ver voor. Het is noodig daarover nog eens te schrijven. Van de te Schagen gehouden Kringver gadering brengt de heer C. Maters verslag uit. Men vond o.a. de contributie te laag. Men wil deze met 5 cent per H.A. in gebruik zijnd land verhoogen. Sommige streken zijn er voor, andere weer niet, dus er is geen eensgezind samengaan. De heeren Grashuys en Huisman zijn be reid gevonden over mengvoeders en den economischen toestand inleidingen te hou den. Een lid zegt dat, zoo het Hoofdbestuur zich met de Veevoederrantsoenen bemoeit, het dan in orde komt en wij daar dan geen afzonderlijke maatregelen voor behoe ven te nemen. Men zal de Alg. Verg. van 27 Oct. a.s. in Amsterdam afwachten. De voorzitter is er thans meer dan ooit voor een afschaffing te zenden. IJe agenda wordt vervolgens besproken. Tot afgevaardigden worden benoemd de herren C. Maters en J. J. Kistemaker: tot plaatsvervangers de heeren G. W. Jim- mink Mz. en P. van dér Veer. Algemeen klaagt men over d>eii hoogen Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Be- Huwd- en Grootmoe der. Blom in den ouderdom van ruim 61 jaar. Den Helder. 17 Oet. '39. Koningdwarsstr. 9. Uit aller naam, H. J. HABLOUS. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 20 October, n.-ni. 1 uur vanuit Ko ningdwarsstraat 9, op de Algemeene Begraaf plaats te Huisduinen. waterstand, men zal zich hierover met den Dijkgraaf in verbinding stellen. Verder kwam de kunstmestrantsoeneerinp nog ter sprake. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De vergadering der afd. van de Holl. Mij. van Landbouw, gisteren in Veerburg gehou den, werd door 32 leden bezocht. Voorzitter de heer C. Rezelman. Na goedkeuring der notulen volgden eeni ge mededeelingen. Zooals we reeds in ons blad vermeldden wordt wederom een landbouwwintercursus gehouden. De vergadering ging er mee ac- coord. dat aan den heer Hendrikx te Julia- nadorp. een der leiders van den cursus een kleine vergoeding per k.m. voor z'n autorei- zen naar hier wordt verleend. Aan de Commissie voor bedrijfshulp aan gemobiliseerden is f5 toegezegd; ook dit keurde de vergadering goed Naar aanleiding van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, ver dedigden de heeren Van Balen Blanken en H. Wilms het steunen van de candidatuur van den heer K. de Vries van Sloterdijk voor benoeming tot hoofdbestuurslid. De afgevaardigde, de heer D. Schenk (plaatsvervanger de heer Van Balen Blan ken) kreeg opdracht dezen candiiiaat te stemmen en voor de andere punten der agenda vrij mandaat. Na eenige discussie besloot men adhaesie te betuigen aan het bekende streven van de afd. Putten. De heer Van Balen Blanken merkte nog naar aanleiding van het jaarverslag op. dat daarin niets te lezen stond over het werk van de Tuinbouwcommissie. waarna de in middels ter vergadering gekomen heer Dor- repaal het woord kreeg om een toelichting te geven op de voorschriften voor aflevering van granen en zaden. De heer P. Kooiman gaf een dergelijke uit eenzetting. doch meer in het bijzonder ten aanzien van de brouwgerst, waaruit o.a. bleek, dat het verschil in prijs met de ge wone gerst heel gering is. De heer Wilms deelde bij de rondvraag mede. dat ter kringvergadering gesproken was over contributieverhooging. om het hoofdbestuur in de gelegenheid te stellen zoo goed mogelijk de belangen van de leden te kunnen behartigen Voorzitter stelde voor. nog geen besluit dienaangaande te nemen. De bedoeling is toch in hoofdzaak, te komen tot een grooter afdracht aan het hoofdbestuur. Alle afdee- lingen zullen daar dan aan mee moeten doen. Hierna sluiting. PURMEREND, 17 Oct. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 22 partijen, wegende 88.000 Kg., handel kalm, hoogste prijs f 27—, 3 stapels kleine boerenkaas f 27, 1 stapel volvette f 32, 1695 Kg. boter f 1.401.46 per kilo. Runderen, totaal 664 stuks: 430 vette koeien 64—70 ct. per Kg., matig; 160 geldekoeien f 110—175 per stuk, matig: 24 melkkoeien f 180260 per stuk, matig; 50 stieren 4458 ct. per kilo, ma tig; 5 paarden f 80200 per stuk, stug: 10»* kalveren aangevoerd, vette kalveren 6080 ct. per Kg., graskalveren f 2560 per stuk, vlug; 293 nuchtere kalveren: voor de slacht f 8—11, voor de fok f 1317 per stuk, matig 221 vette varkens voor de slacht 64—67 ct. per kilo, vlug: 26 magere varkens f 2036 per stuk, matig; 124 biggen f 15—23 per stuk, matig; 2505 schapep f 2025 per stuk matig; 95 bokken f 3—10 per stuk. matig; 800 jonge hanen 4042% ct.. kipeieren 4.70 —5.10, eendeieren f 2.75 per 100 stuks, 14f)0 piepkuikens 425450 ct. per kilo, 9400 oude kippen en lianen 22%35 ct. per kilo, ko- nijnpn f 0.301.70 per stuk, 1G00 eenden 1070 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 387 ganzen f 1.50—3.25 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 110.000 eendeieren 2.053.10. klei ne eieren 2.20—2.75, 70.000 kipeieren 3.40-5.10. Op de Maandag te Purmerend gehouden voor-najaarsmarkt waren aangevoerd 459 pinken en graskalveren. De prijzen der pin ken waren van 75160 en die der graskal veren van 30—65. De handel was kalm. Hel vorig jaar bedroeg de aanvoer slechts 74 stuks, dit in verband met het toen heer- schend e mond- en klauwzeer. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Oct. Schotsche muizen f 1.70—1.90; uien f 2.30- 2.60; drielingen f 1—1.80; grove f 2.80—2.90: gele nep f 4.20—4.50; peen A f 1.10—1.70; B f 1.601.90; C f 1.301.40; spercieboonen f 11.40—14.40; snijboonen f 2828.50; kroten f 5 1.20; roode kool f 2.503,40; doorschot f 4—5.80; peren f 1.30—2.40: gele kool f 1.70- 2.40; savoye kool f 2.102.20 andijvie f 1 NOORDSCHARWOUDE. 18 Oct. 7000 kg. aardappelen: grooten f 1.80—210; bi. eigenheimers f 2.50—2.90; Bevl. f 2.10— nien f 2.40—2.50; drielingen f 1.30—1.50; grove f 2.70—2.90; gele nep f 4.304.50; 4800 kg. peen f 1.20—2.1- 215 kg spercieboonen f 15.60—19.30; 380 Okg kro- 2.JU, 183600 kg. witte kool f 1.402 23" "00 f *9 f 2'30; 5000 kP- d" Witte kooi t 2.0Ü, 7000 krop andijvie I 1.30.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3