topt overrompelt kloosterlingen Ernstig beraad te Berlijn Nu vader soldaat is Drie inbrekers betrapt Zevenduizend kilo spek verbeurd Marktberichten Duitsche paters Franciscanen verdreven Onze Oost Een ton brandschade Door wilden stier gedood Turkije een tweede Polen! Duitsch-Roemeensche goederenruil in gevaar Hitier ratificeert pact met Moskou Beek in een rustoord Duister Engeland Duitsche ballon in Engeland gedaald In wanhoop de gaskraan open Minimumprijs margarine verhoogd Uit onze Omgeving In de Maasbode lezen wij het vol gende over een inval door de Gesta po in een Franciscaner klooster te Bardel, op Duitsch gebied, slechts enkele minuten van de Nederland- sche gemeente Losser. In dat klooster woonden paters Francisca nen. In nioeizamen arbeid hadden de broe ders den woesten heidegrond ontgonnen en het ruwe land herschapen in vruchtbaren bouwgrond, moes- en oofttuinen. Een 100- tal jongelieden ontving daar zijn opleiding tot priester-missionaris voor de Braziliaan- sche Missie. Het moederhuis dezer Francis caner orde staat in Brazilië en het kloos ter was uitsluitend opgericht om priester- missionariSsen dezer orde naar Amerika te zenden. Maar evenals zoovele kloosters, zou ook het klooster te Bardel niet aan de aandacht der kerkvervolgers ontsnappen. Paters verdacht van smokkelarij Reeds in 1935 hadden de Gestapo-ambte- naren daar een huiszoeking verricht, daar de paters verdacht werden van het smokke len van deviezen in verband met hun Bra- ziliaansche relaties. Het geheele klooster werd doorzocht en in de bibliotheek bleef geen boek op zijn plaats. Er werd niets ge vonden, en voorloopig was het gevaar be zworen. Het onderwijs werd echter spoedig be moeilijkt. Evenals dat van zoovele inrich tingen geëischt werd (o.a. van het klein-se- minarie te Münster) moest over de onder wijsinrichting een directeur aangesteld wor den die door het rijksministerie werd aan vaard. Aan dezen eisch werd natuurlijk niet voldaan en de jongere leerlingen werden naar huis gezonden. De ouderen studeerden successievelijk af en ontvingen inmiddels de II. Priesterwijding. De paters-leeraren vertrokken eveneens en het groote klooster werd uitsluitend bevolkt door uit Brazilië teruggekeerde oud-missio narissen en broeders. De overval. Daar verschenen plotseling j.1. Vrij dag 6 October, des morgens om half 9, een vrachtauto voor het klooster, bezet met een 20 a 25 GeGstapo-amb- tenaren uit Osnabrück. De broeder-portier opende de deur en de Gestapo-ambtenaren drongen het gewijde gebouw binnen. Ze ver spreidden zich onmiddellijk door het ^^geheele „huis en brachten door hun "Optreden schrik en ontsteltenis te weeg onder het 15-tal oud-missiona rissen, dat op dat oogenblik in het klooster aanwezig was. Toen de paters op ruwe en hoonende wijze bijeengedreven waren, gingen enkele amb tenaren den tuin in. Daar wandelde nog een oude pater met een langen baard, zijn brevier biddend, onbewust van hetgeen zich reeds om hem heen had afgespeeld. Met een „Was machen Sie hier, Schweinhund", greep een der ambtenaren den grijsaard bij zijn baard en trok heim mee het klooster in. Toen de paters allen bijeen waren, werd hun medegedeeld, dat het klooster in beslag was genomen en dat ze onmiddellijk had den te vertrekken. Slechts het noodige lijf goed mocht worden meegenomen, dat ver pakt moest worden in papier, in een doos of in een kussensloop. Vernederend. Op de vraag, of ze eten mochten medene- men, werd hun dit geweigerd en de paters moesten toezien, hoe de ambtenaren hun eigen zakken vulden uit den levensmidde- lenvoorraad van het klooster. Daar het inmiddels middag was gewordep, werd den paters toegestaan staande een bord erwten soep te eten. Toen de pater-rector voor het eten voor bad, staken de ambtenaren een sigaret op en ze beschimpten de kloosterlingen op de ergste wijze. Dappere pater-rector. Dan vroeg de pater-rector verlof, nog een maal naar de kapel te mogen gaan, om het allerheiligste mede te nemen. Dat vonden de Gestapo-ambtenaren absoluut overbodig, alles was in beslag genomen en ze zouden wel voor alles zorgen. Toen maakte de pater-rector zich uit de groep los en verklaarde, dat al zou het zijn leven kosten, hij zich naar de kapel zou begeven. Dat viel buiten de berekening van de De „Sumatra Post" verneemt, dat gister middag om kwart over een een groote brand is uitgebroken in Negri-Lama in het Laboe- anbiliksche. De pasar is bijna geheel uitge brand, 40 huizen werden vernield. Niets kon worden gered. De schade bedraagt ongeveer f 100.000 en wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Het beest was reeds gewond. Het „Bat. Nieuwsblad" meldt, dat op het jachtterrein van de familie Kerkhoven Djam- pang-Koelon, ten zuiden van Soekaboemi, de jachtopziener Muhlnickel, tijdens een jacht op jbantengs (stieren van een wilde rundsoort) door een aangeschoten banteng werd aangevallen en gedood. De heer Muhl nickel was reeds 20 jaar in dienst van de familie Kerkhoven. Gestapo, die blijkbaar geen opdracht had, tot executies over te gaan. Na een korte bespreking onder elkaar kreeg de rector toestemming, onder toezicht naar de kapel te gaan. Terwijl de pater het altaar beklom, zetten de ambtenaren zich op de trappen neer en staken een nieuwe sigaret op. De rector opende het tabernakel, knielde neer en haalde de kelk met de H. Hosties er uit. Daar de heilige Vaten niet mochten worden medegenomen, vroeg de rector verlof, de H. Hosties in een doek te mogen wikkelen. Dit werd bruusk geweigerd, „de pater zou ze maar in den zak steken." Tenslotte haalde een der ambtenaren een envelop uit zijn zak en wierp ze den pater toe. En on der het bidden van een lofzang borg de pater het allerheiligste in de papieren kelk Een stoet van verdrevenen. Toen trok, omstreeks het middaguur, een stoet van bruine paters, een kussensloop met hun bezittingen in de hand, in het midden de pater-rector, die de hostie droeg, biddend, te voet naar het op 10 K.M. af stand gelegen Gronau, waar de verdrevenen in het R.K. ziekenhuis werden opgenomen. Een golf van ontroering ging door ka tholiek Gronau, toen het de heiligschenncn- de gebeurtenissen van Bardel vernam en weldra waren de paters door de liefde volste zorgen en hulp omringd. De paters zijn thans in Duitschland on dergebracht bij familieleden en particulie ren. Het klooster zal ingericht worden tot oorlogslazaret. Militairen ingekwartierd. Nader verneemt de Msb., dat de paters in het klooster zijn teruggekeerd, nadat de Braziliaansche consul geprotesteerd had te gen deze onteigening van een Braziliaan sche bezitting. Echter zullen een 70-tal militairen in het klooster ingekwartierd worden. Baron von Papen en Graaf von der Schu- lenburg, respectievelijk Duitsch gezant te Ankara en Moskou, zijn met spoed naar Berlijn ontboden, teneinde Hitier te rappor teeren over de nieuwe, door het Turksch- Britsch-Fransche bijstandsverdrag, ontsta ne toestand. Het schijnt, dat de Führer zeer ontstemd is over de zegepraal der Britsche diplomatie in het nabije Oosten en daarover heftige ver wijten tot von Ribbentrop heeft gericht. Steeds heeft Hitier betoo, d, dat Engeland in Zuid-Oost Europa niets te maken heeft en dat dit DuitschItaliaansche, thans Duitsch- Russische invloedsfeer is. Door de zeer zelfstandige houding van Turkije ziet Duitschland zich zeer in zijn be weging naar het Oosten belemmerd. De woede van Ilitler is dan ook begrijpelijk en dc Duitsche pers laat niet na Turkije het lot van Polen voor te houden, welk land ook vertrouwde op BritschFransche mili taire hulp. Waarschijnlijk zal ook het feit, dat Rome zich steeds meer van Berlijn afwendt, wel bijdragen aan de boosheid van Duitschland en de overeenkomst van den ambassadeur te Moskou naar Berlijn zou er wel eens op kunnen wijzen, dat Ilitler zich nog inniger met zijn „vriend" Stalin wil verbroederen. Welke prijs de Fuhrer thans nog bereid is aan den Rus te betalen, valt moeilijk te be- oordeelen. Mogelijk vrijheid van handelen in den Balkan? Roemenië? Of zullen de Scandinavische lan den den prijs zijn. Want dat Berlijn voor elke Russische con cessie moet betalen, is nu wel overduidelijk gebleken! RUSLAND BELEMMERT DE VERVOERS MOGELIJKHEDEN. DUITSCHERS HEBBEN BEHOEFTE AAN VETTEN. De stilstand in den uitvoer van Roe- meensche sojaboonen naar Duitsch land, wekt ernstige bezorgdheid in Duitsche economische kringen. Sedert enkele dagen verblijven twee Duit sche persoonlijkheden in Cernauti, dr. Mul ler, die een missie heeft bij de ambassade in Boekarest, en Ghelmans, boonen-importeur in Hamburg. Deze twee persoonlijkheden stellen op het oogenblik een onderzoek in ten behoeve van een herstel van het normale vervoer van Roemeensche goederen naar Duitschland. Duitsche economische kringen in Berlijn staan in contact met de Bassen ten behoeve van de handhaving van de spoorlijn tusschen Cernauti, Sniatyn, Krakau en Duitschland. De Duitschers, die dringend behoefte heb ben aan vetten zijn er in de laatste tien dagen slechts in geslaagd om 30 wagons so jaboonen door Hongarije te vervoeren. Geen enkel geschikt transportmiddel bestaat op het oogenblik langs waterwegcri. Tenslotte kunnen zij niet ernstig denken aan vervoer over zee. De moeilijkheden zijn van belang en knn- nen den Duitsch-Roemeenschen goederen- ruil in gevaar brengen, wanneer de Russen de spoorwegverbindingen niet binnen korten tijd herstellen. Zoo moet Duitschland, dat op economische hulp van Rusland rekende, reeds vergunning vragen om zich te voor zien van goederen op de markt, waar het zijn voorwaarde®, wilde stellen als eerste klant. Ja. Nog deze week zou Stalin Hit- Iers boodschap beantwoorden. De Fuehrer heeit het 28 Septem ber onderteekende grens- en vriend schapsverdrag tnsschen Duitschland en de Sowjet Unie geratificeerd, als mede het bij dit verdrag behoorende aanvullingsprotocol van i October, waarin een nauwkeurige omschrij ving wordt gegeven van de belangen- grens in het Poolsche gebied. De Duitsche gezant te Moskou, Von der Schullenburg wordt, naar U. P. in betrouw bare Duitsche kringen verneemt, voor het weekend te Berlijn verwacht. Hij zou dan Stalins antwoord op de boodschap van Hit- Ier komen brengen. In verband daarmede duikt opnieuw in politieke kringen het bericht op, dat Duitsch land en Rusland gezamenlijk een soort ver klaring zullen afleggen. Reeds de vorige week werd een dergelijke verklaring verwacht, maar de Duitsch-Rus- sische besprekingen na de afwijzing der ge allieerden v. Hitiers vredesplannen hebben naar het schijnt een minder vlot verloop dan men aanvankelijk in Duitschland hoopte. Men verwacht een aankondiging van verdere samenwerking-„op elk gebied". De verdere strategische plannen van Duitschland zou den afhankelijk zijn van de Duitsch-Russi- sche gedachtenwisseling. Waar zijn de leden der vroegere Poolsche regeering? Reuter meldt uit Boekarest, dat de gewe zen president van Polen, Mot/icki, thans te Craiova vertoeft, waar hij den winter zal verblijven. Smigly Rydz is naar Drago Slavele bij Campulung (Karpathen) gegaan. Beek heeft griep en bevindt zich evenals Roman, de vroegere minister van handel, die pleuritis had, in een rustoord bij Brasof. Andere leden der vroegere Poolsche regee ring vertoeven te Herculanum. Aantal verkeersongelukken ver dubbeld. Be Britsche minister van Vervoerswezen, Euan Wallace, heeft in het Lagerhuis me degedeeld, dat in September 1939, ten ge volge van verkeersongevallen, in Engeland 1130 personen om het leven zijn gekomen, tegen 554 in September 1938. Deze aanzien lijke stijging moet op rekening worden ge schreven van de duisternis waarin Enge land zich iederen avond in verband met den oorlog, hult. „Pas op, levensgevaarlijk". Het ministerie van luchtvaart deelt me de, dat een Duitsche ballon die te Crudcn in Aberdenshire gedaald is, voor een deskun dig onderzoek naar het Britsche hoofdkwar tier is overgebracht. Aan den ballon zat een lange draad vast, die in aanraking was ge komen met electrische kabels, waardoor brand was ontstaan. Verder werd aan den ballon een waarschuwing, in Duitsch ma chineschrift. gevonden van dc woorden: „Pas op, levensgevaarlijk, raak draad of touw niet aan, indien zij over een electri- schen kabel liggen. Niet rooken en geen vuur ontsteken bij den ballon. Gevaar voor ontploffing". Den vinder werd gevraagd mededeeling te doen aan een adres in Duitschland. Een belooning werd in het vooruitzicht gesteld. Zij namen hun kans waar, maar de recherche ook! De centrale recherche te Amsterdam heeft gisteravond omstreeks negen uur de hand weten te leggen op een drietal inbrekers, die hun slag trachtten te slaan in een per ceel aan de Leidschegracht, dat alleen be woond werd door een oude dame, die juist even een boodschap was gaan doen. Twee der mannen waren het huis binnengedron gen en hadden, toen zij betrapt werden, reeds een aantal gouden en zilveren voor werpen buit gemaakt. Een groot bedrag aan .geld, dat de vrouw gisteren in huis had was nog onaangeroerd gelaten. De derde man stond op den uitkijk, .doch deze kreeg geen gelegenheid meer om alarm te slaan. De gearresteerden zijn een 59-jarige kleermaker, een 39-jarige opperman en een 31-jarige loodgieter, allen goede bekenden van de politie. Zij zijn in het hoofdbureau ingesloten. PLAN VOOR EEN TWEEDE KINDER- VLUCHT. Nog vóór het speciale vliegtuig, dal onder begeleiding een elftal kinderen van Napels naar Batavia brengt, is vertrokken, is de K.L.M. er toe overgegaan het plan, een dergelijke vlucht in November nogmaals te maken, in ernstige overweging te nemen. Er zijn nog verschillende aanvragen bin nengekomen en het is dus zeker niet uit gesloten, dat op 20 November wederom een vliegtuig met kinderen naar Indië vertrekt. HERTOG VAN WINDSOR AAN HET PRONT. De speciale correspondent van Reuter meldt, dat de hertog van Windsor, ver gezeld van lord Gort, den opperbevelheb ber der Britsche strijdkrachten, en lord Gloucester een deel van een brigade garde- treopen heeft geïnspecteerd in de frontlijn, lijn. Zij zagen de manschappen bezig met het oprichten van borstweringen en „pil- lendoozen". De hertogen hebben ook de kwartieren bezocht. Oude voorraad tegen nieuwe prijzen... Tegen een firma met eenige fili alen te Maastricht heeft de politie proces verbaal opgemaakt, terzake van overtreding der Prijsopdrij- vingswet. Deze firma verkocht in haar fi lialen Geldersch spek tie ntót veer tien cent per kilogram duurder dan de prijs vóór 28 Augustus was. In een koelcel is een hoeveelheid spek van ongeveer zevenduizend ki logram in beslag genomen, toebe- hoorende aan bovenbedoelde firma. Dit spek was sedert 8 Juni opgesla gen en werd thans tegen verhoog de prijs verkocht. Het spek is in beslag fenoroen. WORDT DE TAAK DER SCHOOL VERZWAARD. Dringend pleidooi voor verbete ring van den noodtoestand bij het onderwijs. De commissie van samenwerking uit de hoofdbesturen van den bond van Nederland- sche Onderwijzers, het Katholieke Onderwij- zersverbond in Nederland, het Nederland- sche Onderwijzersgenootschap, de Unie van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeres sen in .Nederland en de Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland: heeft tot den raad van ministers een adres gericht, waarin teleurstelling wordt uitge sproken over het uitblijven van maatregelen ter verbetering van den leerlingenschaal, te meer daar nu door de afwezigheid van de vaders in de gezinnen van vele gemobili- seerden, do taak van de school als opvoed kundig milieu belangrijk is verzwaard. Nu de regeering maatregelen neemt tot krachtige bestrijding der werkloosheid, mag niet over liet hoofd gezien worden, dat iede re aktebezittcr, die door schaalverbetering een plaats als onderwijzer verkrijgt, een worklooze minder beteekent, aldus het adres. Hierdoor kan dus tegelijkertijd een eind gemaakt worden aan den hoogst onge- wcnschten en met alle begrippen van so ciale rechtvaardigheid strijdenden toestand die ontstaan is door het te werk stellen van z.g. „kweekelingen met akte", tegen geringe of zelfs in het geheel geen belooning. De commissie verzoekt daarom alsnog golden beschikbaar te stellen, waardoor het mogelijk zal zijn, ingaande 1 Januari 1940 een verbetering der huidige schalen tot stand te brengen. Verpleegster van moord op haar dochtertje verdacht. De Amsterdamsche rechtbank wees giste ren een interlocutoir vonnis in de strafzaak tegen een 29-jarige verpleegster uit Naar- den. die terecht heeft gestaan wegens po ging tot moord op haar achtrjarig doch tertje. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en wees de zaak terug naar den rechtercommissaris voor een nader onder zoek op enkele punten. De vrouw zelve had ter zitting toe gegeven, dat zij in een vlaag van wanhoop de gaskraan in de keu ken had opengezet met de bedoeling aan haai eigen leven en dat van haar achtjarig dochtertje een ein de te maken. De verdedigster van de vrouw zag deze zaak heel anders. Zij meende, dat hier slechts sprake was van een coup de théatre om medelijden op te wekken en hulp te krijgen in haar moeilijke financieele om standigheden. De Officier van Justitie achtte echter de poging tot moord bewezen en had een voor waardelijke gevangenisstraf van één jaar geëischt met een proeftijd van drie jaar, door te brengen onder toezicht van een ze nuwarts. Met 8 ct. De minister van Economische Zaken heeft den minimumprijs van margarine met in gang van 23 October a.s. met 8 cent ver hoogd. Van 90 cent is deze prijs dus 98 cent geworden. RIJKSWEG AMSTERDAM—WIERINGEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aanbesteed het aanleggen van de aarden baan van het gedeelte van den Pro vincialen Weg Hoorn-Enkhuizen en tus schen den toegangsweg naar den rijksweg Amsterdam-Wieringen en het Keern ene. Laagste inschrijver was J. Ooms Pzn., te Avenhorn voor f 47.247. JULIANADORP DE PLATTELANDSVROUWEN VERGADEREN. De afd. Julianadorp van de Ver. voor Plattelandsvi'ouwen hield een bijeenkomst ten huize van den heer A. Doorn. De voorzitter mej. A. E. de Vries heette in het bijzonder den heer ten Bruggencat welkom, die over Indië zal spreken. De spreker zeide, dat men dezen avon 1 uitsluitend Indië zelf zou zien. Hij woonri 20 jaren in Indië en leerde het daardoor kennen. Er zijn er echter velen, voor wi Insulinde een onbekend oord is, en sn was van meening, dat zulks toch wel an der kon zijn. Spr. liet daarna e en aantal pin,, jes zien en vertelde vervolgens over Ind: zelf over de verschillende eilanden en het groote verschil dat bestaat tusschen het Oo telijk en Westelijk deel ervan. 3 Hij besloot zijn zeer onderhoudende caus» rie met een opsomming van de oppervlakte het aantal inwoners per KM2., zeden en et' woonten der bevolking enz. Met veel aandacht was door de aanwezi gen naar een en ander geluisterd en de presidente was zeker aller tolk, toen zij den heer ten Bruggcncate voor een en ander har telijk dank zegde. WIERINGEN luchtdienstoepening! Te H'hoef en Westerland zijn gisteravond luchtdienstoefeningen gehouden, welke een goed verloop hadden. BEKNELD De heer C. Asjes geraakte gistermorgen met z'n vinger tijdens de werkzaamheden in de garage tusschen een riem bekneld, zoo dat hij een vingertop moest missen, hij js naar het St. Elizabeth Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. BELANGRIJKE VERGADERING VAN „HUISVERZORGING." Gisteravond vergaderde bovengenoemde vereeniging in hotel Centraal. Slechts 2 damesleden waren aanwezig. Mevr. de HaanBosker sprak het ope ningswoord uit.*Spr. verwelkomde» hierin in het bijzonder de heeren bestuursleden van het Witte Kruis, Ds. van Beek, D. Minnes en later den heer N. Kaan. De notulen werden onveranderd goedge< keurd.. Naar aanleiding van de aftreding van het geheele bestuur, waarover daarna discussies worden geopend, betuigt de heer D. Minnes als voorz. van het Witte Kruis, zijn spijt dat de dames en bloc aftreden. Alles ging goed, zegt spr., we merkten als bestuur van het Witte Kruis nooit iets van „Huisverzor ging". Het bestuur zorgde steeds dat alles in orde was. Een ieder was immers vol lof! Mevr. BeekerToirkens, bestuurslid merkt op dat uit de opkomst op dezen avond an ders niet veel belangstelling voor de vereeni ging blijkt. De vereeniging kan dus wel op gedoekt worden. Mevr. CornelissenPranger zegt dat deze vereen, toch niet op Wieringen gemist kan worden. Dat zou niet verantwoord zijn. Mevr. De HaanBosker: Ik ben het met mevr. Cornelissen eens. Een vereen, als Huis verzorging met 171 leden, die subsidie's ont vangt van het Witte Kruis, kerk en arm besturen, om den nood te lenigen, is juist in deze belabberde tijden .allernoodzakelijkst Ds. van Beek zegt dat juist het bijzonders karakter van deze vergadering de leden, thuis gehouden zal hebben. Door hun afwe zigheid protesteeren zij tegen het collectief aftreden. Zij nemen dit niet aan. Wat er ge daan is, was goed en de leden willen door hun afwezigheid een stemming onmogelijk maken. Mevr. BumaLentz: Als ze het zoo waar- deeren, dan mochten ze er toch vanavond wel eens wezen. Ze weten dat het bestuur aftreedt en daarin zal dan toch voorzien moeten worden. Mevr. de Haan: Waardeering moet men eigenlijk in een bestuur niet verwachten en dat doen wij ook geen van allen. Mevr. Kolffvan Heurn: Neen dat niet, maar wat meer belangstelling was prettiger geweest. Uitvoerig wordt nog bekeken of bij be- stuursloosheid, het Witte Kruis door het benoemen van een soort directeur de func tie van huisverzorging zou kunnen overne men. Op voorstel van mevr. Kolff wordt beslo ten dat dit bestuur dan zal blijven tot een volgende vergadering, welke dan op Vrij dag 3 Nov. gehouden zal worden. Toonen 'de leden dan weer geen belangstelling dan is de vereeniging zonder bestuur en zal besproken worden hoe een eventueele over dracht naar 't Witte Kruis zal plaats hebben. Leden van Huisverzorging begrijpt toch Uw belangen. Zorgt dat deze vereeniging blijft bestaan. Hoeveel inenschen heeft zij niet reeds geholpen!. Zij heeft bestaansrecht en dat ze blijft bestaan ligt in Uw aller hand door een massale opkomst Vrijdag avond 3 November. EIERVEILING SCHAGEN, 19 Oct. Aangevoerd: 25.000 kipeieren 4.50—5.20, klein 3.4-04.4-0 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 19 Oct. Aangevoerd: 15.000 kipeieren: 48—51 Kg. 3.50—3.90, 52—54 Kg. 3.90—4.10, 55—57 Eg. 4.10—4.80, 5860 Kg. 4,80—5.30, 61—63 Kg. 5.30—5.50, 64—67 Kg 5.50—6 kleine eieren 33.50 300 eendeieren 2.903 per 100 stuks. BROEK OP LANFENDIJK, 20 Oct. Uien 1.50—3, drielingen 1.20—1.70, grove 3.10, gele nep 55.30, peen: A 1.30-1.50, B 1.70—2.60, C 1.40—1.70, spercieboonen 16-<0. snijboonen 24.60-26, kroten 1.20-2.10, roo- de kool 2.30—3.10, Savoyekool 1.70-2-80. witte kool 2.20—2.90, gele kool 0.80—2-10. rammenas 2.20, D. witte kool 1.90-2-96- andijvie 11.60, tomaten: A 10.20, C 7.70— 8.10, CC 4.80, Druiven: Alicant 14..0 18. Frankenthalers 12.70—19.60. NOORDSCHARWOUDE, 20 Oct. Aanvoer; 9000'Kg. aaardappelen: Groote muizen 1.90—2.20, eigenheimers 2.60, bl. aito 2.50—2.90, Bevel. 2.40, 8900 Kg. uien 3-3-16. drielingen 1.30—1.40, grove 2.60—3, gele neb 4.80—5, 4000 Kg. peen 1.50—2, 12700 Kg- roo de kool 2.20—3, lo3600 Kg. witte kool 2.20— 3, 8200 st. andijvie 1.40. BOTERNOTEERING en -HEFFING. De commissienoteering voor Nederlan sche boter is vastgesteld op 80 ct. per Kff- .Het bedrag van de heffing en steunuitKef ring op boter is, behoudens tusschentu sche wijziging, voor de week van 19 tot Oct. 1939 vastgesteld op 80 cent per Kg-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 16