RADIO Zullen H.R.C* en Alcmaria zich handhaven? K. N.V. B. N. H.V. B. Zaandijk en Z.F.C. komen op Occöek Uoetê-a£ Spannende strijd tusschen Succes en Melder verwacht B.K.C. op bezoek bij Watervogels In Afdeeling I Afdeeling II In het Oosten Afdeeling IV In het Noorden In Hollands Noordpunt PROGRAMMA un mcuwe competitie-Zondag is in zicht en nog steeds is er niet uitgemaakt door den K.X.V.B. of de indeeling in de Afdeelingen B en C zoo zal bljjven of dat men weer van voren af aan kan be ginnen. Inmiddels worden de wedstrijden, die vastgesteld zijn, steeds belangrijker, en vooral in de eerste klasse staan ons tal van „voorloopige" beslissingen te wach ten. Nog steeds zijn hier een drietal clubs zonder nederlaag. Maar morgen hangt voor alle drie dit ongeslagen record aan een zijden draadje. Want èn Blauw Wit èn Ajax èn Stormvogels krijgen morgen uitwedstrijden te verwerken, waarbij de kans zeer groot is, dat een veer zal moe ten worden gelaten. Blauw Wit moet op bezoek bij VSV en de Velsenaren kennende, durven we voor de mannen van Ferwerda op zijn gunstigst een gelijk spel te voorstellen. Stormvogels gaan 'rij zeker de eerste nederlaag tegemoet, nu in Den Haag een bezoek moet worden gebracht aan ADO, de ploeg, die verleden week in de Meer Ajax nog een gelijk spel afdwong. Ajax heeft het qua ranglijst het gemakke lijkst, want DWS doet het niet best dit jaar. Maar een derby is en blijft een derby, en de 73 zege op Haarlem zal de DWS-burgers weer moed gegeven hebben en zelfs zouden Caldenhove c.s. door een overwinning op Ajax weer naar de bovenste regionen verhui zen. Dat het spannen zal aan den Spaarn- dammerdijk, dat staat als een pal boven water. De twee resteerende wedstrijden in Afdee ling I zijn van belang voor de laatste plaats. ivFC kan de eerste zege behalen, nu het Gooi jp bezoek komt, terwijl DOS op eigen terrein avoriet is in den strijd tegen Haarlem. In de algemeene belangstelling staat hier de strijd in Dordt, tusschen DFC en DHC. Een zege der Dortenaren zou deze ploeg, die verleden jaar haar eerste klasseschap moest verdedigen, aan den kop brengen, en we zijn geneigd de DFC-ers de meeste kans op de overwinning te geven, waardoor ook hier een ongeslagen record gesneuveld zou zijn. Sparta moet in staat zijn HDVS op Spangen een ne erlaag toe te brengen, waardoor de oudste lotterdamsche club zich als kopploeg zou andhaven. Ook HBS, gesterkt door haar fraai gelijk spel tegen Feijenoord kan wederom zegevie ren. Het bezoekende Xerxes doet het niet est en normaal gesproken kan ook hier de degradatiecandidaat van het vorige seizoen FEUILLETON Naar't Engelsch van A. W. Marchmont 6. Zijn zelfverzekerdheid deed Dessie aarzelen. Was het mogelijk, dat ze zich vergiste? Het was meer dan eens voorgekomen, dat men- fchen als twee druppels water op elkaar leken en onderling verwisseld werden. Moest zij niet eerst absolute zekerheid hebben voor zij haar beschuldiging tegen anderen uitsprak? Hg sloeg haar aandachtig gade en merkte baar besluiteloosheid. Toen: „Kom, kom, miss Merrion, deze comedie beeft nu lang genoeg geduurd. Gaat u naar miss Markham of moet ik bellen?" Ze was in tweestrijd. Even daarna waar schuwde hij kortaf: „Ik wacht niet langer!" En daarop drukte hij op de bel. „Krijg ik de bewijzen van u?" vroeg ze snel. „U hebt ze geweigerd. Ik zal nu mijn eigen weg volgen", klonk het scherp. „Maar nu neem ik uw aanbod aan om mij het bewijs van uw identiteit te geven", hernam Dessie, bijna op hetzelfde moment dat de deur openging. Ze was zich pijnlijk bewust, dat ze het goede oogent'.ik voorbij had laten gaan. „Zooals u wilt", antwoordde de man met een buiging en een triomfantelijken blik in zijn don kere oogen, „maar u moet wel bedenken, dat ik alleen toestem om u niet in moeilijkheden te brengen". De bediende kwam de kamer binnen. „Er is niets modig, er is in vergissing ge beld", sprak Dessie. De bediende boog en trok zich terug; daarop keerde de Montalt zich weer tot het meisje en ging voort: „En wat denkt u nu te doen?" Dessie's korte aarzeling zou haar duur komen te staan. haar plaats in de kopgroep handhaven. De beide „lijders" in deze afdeeling hebben beide een thuiswedstrijd, doch zoowel Feijenoord als VUC zullen er wel niet veel zin in hebben als eerste slachtoffer te fungeeren, reden waarom we stellig gelooven, dat de beide Rotterdam- sche eerste klassers na Zondag nog net even ver zullen zijn. Leider Go-Ahead gaat een moeilijken strijd tegemoet, daar de uitwedstrijd tegen AGOVV geen sinecure is. Na de fraaie zege der Apel- doorners op Heracles gelooven we, dat ook hier het ongeslagen record der Deventenaren in ernstig gevaar verkeert. Van deze neder laag zouden Enschede en Hengelo kunnen profiteeren, laatstgenoemde club heeft stellig een goede kans op een derde zege bij haar bezoek aan den Wageningschen berg, doch Enschede zal hard moeten werken om de puntjes thuis te houden. Heracles zal haar laatste kansje met hand en tand verdedigen. Het is hier voorts de vraag of Tubantia al afdoende hersteld is van haar débacle tegen Enschede, Zondag jl. Is dit zoo, dan krijgt het bezoekende NEC haar derde nederlaag te slikken. QuickEnschedesche Boys is een open vraag. De winnaar van dezen strijd is voorloopig een eindje uit de buurt van de laatste plaats. Afdeeling IV vertoont al hetzelfde pro grammabeeld als de overige afdeelingen, want hier staan eveneens de leidende ploegen voor moeilijke opgaven. NOAD bijv. gaat op bezoek bij PSV, dat zelf ook dicht achter de kopgroep zit en dus he vig gebrand is op een zege op de Tilbur- genaren, iets waaraan we intusschen ook stellig gelooven. De andere leider Juliana heeft een thuis wedstrijd tegen MW, dat tot nu toe ook goed voor den dag is gekomen. Eigen terreinvoor deel kon hier Juliana wel eens aan haar vier de overwinning helpen, al zal het niet mee vallen. NAC krijgt een goede gelegenheid haar tweede zege binnen te sleepten, want we achten Roermond zelfs op eigen terrein niet sterk genoegen om de Bredanaars er onder te houden. Tilburg beleeft de sensatie van de derby LongaWillem II, ...en ditmaal sedert jaren een derby tusschen twee ploegen, die serieuze kampioenskansen bezitten. Het is een open vraag, wie hier wint; indien men af gaat op de resultaten van verleden week, dan zouden de Tricolores aan het kortste eind trekken. De twee debutanten in deze afdeeling ontmoeten elkaar in Helmond, waar de ge lijknamige club, Limburgia wel wat vaster op de laatste plaats zal nagelen. BWEindhoven is een strijd tusschen twee middelmootploegen, waarbij de ex-kam pioen de meeste kans op den zegepraal heb ben. gaan Sneek en Heereveen eens met elkaar uitvechten, wie van de twee voorloopig de grootste belager van het leidende GVAV blijft. Deze Groninger zelf n.1. hebben in hun uitwedstrijd tegen Be Quick (al liggen in deze derby natuurlijk veel voetangels en klemmen) de meeste kans op de punten, zoodat de ver liezer van SneekHeereveen een eind achter op komt. We hebben zoo'n vermoeden, dat die verliezer Heereveen zal zijn, mede door het feit, dat „eigen terrein" in zulke wedstrijden een groote rol pleegt te spelen. Velocitas, dat op papier sinds meerdere jaren nog niet zoo'n mooie plaats (de vierde!) heeft ingenomen dan thans, maakt een groote kans deze eer volle plaats weer te verspelen nu HSC in Hoogezand bestreden moet worden. Achilles kan zich bij de leiders voegen door een zege op het bezoekende Veendam, terwijl WW door een nieuwe overwinning nu op het op be zoek komende Leeuwarden kan bewijzen, dat haar promotie naar de eerste klasse geen vergissing is geweest. Hier is de groote vraag, die op ieders lippen zweeft: „Hoe lang zal deze indee ling nog gehandhaafd blijven?" De meeste elftallen zijn reeds aan hun vijfden wed strijd toe en nog is door de K.N.V.B. geen beslissing genomen omtrent een even- tueele hergroepeering. Ook voor dezen Zondag is weer een volledig programma samengesteld. Het leidende HRC krijgt Zaandijk op vi site. Deze jongens uit de Zaanstreek, die reeds verscheidene jaren aan den rand van de 2de klasse staan, doen het dit jaar ook weer goed. Met 2 overwinningen uit evenveel wedstrij den zijn zij met OSV de eenige „ongeslagenen" uit afd. B. Aan de Racers de taak om dit ongeslagen record „om zeep" te brengen. Afgaande op fraaie resultaten, die HRC tot nu toe reeds geboekt heeft, houden we het daarop. Ook de mede-leider Alcmaria kan haar mooie positie met succes verdedigen, al zal het hen even eens niet meevallen. ZFC zal natuurlijk wil len trachten haar nederlaag tegen HRC weer goed te maken door een „beste beurt" tegen de kaasstedelingen. Toch hebben we het meeste vertrouwen in Hamstra c.s. Op Wieringen gaat de „thriller" Succes Helder. Reeds verscheidene jaren, zoolang als Succes en Helder bij elkaar in één af deeling waren ingedeeld, was deze wed strijd de clou van het seizoen voor voet- ballievend Wieringen, en dat zal nu nog wel niet veel veranderd zijn. Wie er wint Het is en blijft een groote vraag. Succes heeft twee eervolle nederlagen geleden tegen twee tweede klassers, terwijl de witjakken Zondag j.1. Purmersteijn als eerste slachtoffer konden noteeren. We zullen den uitslag maal afwachten. Alkm. Boys „tuft" naar Purmersteijn en kan daar mits er voor gevochten wordt, de over winning behalen. OSV kan wederom zegevieren, nu West Frisia in Oostzaan op bezoek komt, waar door de blauw-zwarten geducht in „the running" zouden komen. In Hoorn tenslotte komen WFC en Hollan- dia tegen elkaar in het veld, waarbij de Wor- merveerders als favoriet starten. Het programma in Afd. C luidt: AFCHFC, QSCDWV, VeverwijkKen- nemers, ZVV—Bloemendaal, RCH—EDO en ZeeburgiaKinheim. Afdeeling E. Nu we reeds een standje hebben kunnen be- studeeren mogen we zoo zoetjes aan van „big- matches", van den „wedstrijd van den dag" en zoo gaan spreken. Zulk een treffen is n.1. zonder twijfel WatervogelsBKC, die wij Zondag, „wind en weder dienende", aan den Jan Ver- FailLweg zullen kunnen gadeslaan. De Vogels staan nog steeds keurig bovenaan en weten nog niet wat een verliespunt is. BKC daarentgen heeft er reeds een, maar de jongste 51 zege op Schagen heeft in den Polder eens klaps weer herinneringen wakker geroepen aan vorig jaar, toen ze kampioen was. Hoe de strijd zal eindigen is op geen stukken na te voorzien, daar het o.m. nog niet bekend is welke spelers er Zondag met verlof zullen zijn. Hetgeen maar een al te groote rol speelt. Oudesluis krijgt HRC 2 thuis en zou, door te winnen, haar fraaie plaats danig versterken. Wij voor ons zijn er evenwel bang voor. HRC 2 boerde tot dusverre niet gunstig en naar ver luidt willen de Racers nu eindelijk eens betere resultaten zien. De Dosko-mannen konden het dus best eens zwaar te verduren krijgen. HRC 3 krijgt Atlas op bezoek. Normaal ge sproken moeten de gasten als favoriet te boek worden gesteld. Dit is eveneens het geval met Helder 2Wieringerwaard. De roodbroeken komen er al beter in. Schagen heeft rust. Afdeeling F. West-Frisia 2MFC; AndrjkSporters; Hol- landia 2—Strandvogels. Afdeeling G. DTS geniet de eer er voor te kunnen zorg dragen, dat het eenige ongeslagen record dezer afdeeling om zeep wordt gebracht. Het leidende Alkm. Boys 2 komt n.1. naar den Langendijk. We hebben echter het vermoeden, dat de club van Ootjes daar niet aan toe komt. Niettegenstaande CSV op de ranglijst een heel hooge plaats inneemt, behoeft Bergen absoluutniet met looden schoenen naar Castri- cum te reizen. Als de Bergenaren niet te veel met spelers sukkelen, moeten we het nog zien of er niet een puntje mee terug naar Bergen gaat. Alcmaria 2 kan thuis van Uitgeest winnen. N. Niedorp speelt thuis tegen Alcmaria 3. Dit derde elftal valt lang niet te onderschatten. CSV moest er Zondag nog voor zwichten. Alle hens aan dek dus, Niedorpers! Afdeeling E. HRC 4 ontvangt Petten (10 uur), waarmee niet te spotten valt. De Racers zouden onze verwachtingen zeker overtreffen als ze Eriks c.s met leege handen terugstuurden. Bij Water vogels 2JVC (10 uur) zien we weer belang stellend uit naar de verrichtingen van de nieu weling, die zich zoo goed weert. Zonder slag of stoot zal een ploeg als JVC zich evenwel niet gewonnen geven. Succes 2 zal zich naar we vreezen opnieuw met een nederlaag moeten vergenoegen nu ze bij Helder 3 op bezoek moet (10 uur). Afdeeling K. JVC 2 moet de punten meegeven aan Atlas 2 (2 uur), die naar Julianadorp komt. BKC 2 kan thuis zeker baas blijven over Watervogels 3 (2 uur). Schagen 2 gaat thuis tegen Helder 4 een overwinning tegemoet (2 uur). Afdeeling R. Petten 2 zal thuis een aanval doen op de leidende positie van Oudesluis 2 (2 uur), dat dan ook wel terdege zal moeten oppassen. Wieringerwaard 2 opent haar optreden in deze afdeeling met een bezoek aan Barsinger- horn (2 uur). We zijn benieuwd. Sint Maartensvlotbrug is thuis niet tegen Winkel 1 opgewassen (2 uur). Adspiranten. Afd. O. Het eerste treffen tusschen HRC a en Helder a vindt morgen plaats bij de Racers (12 uur). We zijn benieuwd, wie dit jaar de sterkste zal zijn. Voorts Helder bHRC c (10 uur). Afd. P. BKC aOudesluis a 10 uur). Scha gen aWinkel a (12.30). Afd. R. Helder d—BKC b (11.15). Indeeling. De vereniging Werkdorp Nieuwesluis (de Joodsche vluchtelingen.» is ingedeeld in afd. R. ZONDAG 22 OCTOBER 1939. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (grr.pl.). 9.50 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gr.pl.). 12.15 Causerie „Het jaarprogram der Katho lieke jeugd en Sobriëtas", 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten ANP, Gramofoonmnuziek. 1.00 Boekbespreking. I.20 KRO-Melodisten en solist. 2.00 Godsdienstonderricht. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 KRO-Kamerorkest (In de pauze: Gra mofoonmuziek) 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (grr.pl.). 5.50 Nederlandseh Hervormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Vroolijk programma, 9.15 Gramofoonmuziek. 9.25 „Blijf trouw", toespraak. 9.30 KRO-orkest. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. II.0011.30 Esperantolezing. Hilversum H. 301,5 m. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek 9.00 Berichten. 9.05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Causerie: „Van Staat en Maatschappij 9.55 Berichten. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Luthersche Kerkdienst. 11,50 „De zieke weer thuis", toespraak. 12.00 Cyclus: „Verschijnselen van dezen tijd". 12.20 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 12.45 Berichten ANP, Gramofoonmuziek. „U had het daarnet over mr. Cheriton", be gon ze en toen zweeg ze opeens. Ze stond op het punt voor te stellen naar Tom te gaan, toen het haar te binnen schoot dat, als ze samen naar hem toe gingen, ze in tegenwoor digheid van dezen man alles moest uiteenzet ten wat ze van hem wist en hoe ze hem her kend had. Maar dat zou zoo'n diepgaand onder zoek in haar eigen verleden ten gevolge heb ben, dat ze ervoor terugschrok.'Natuurlijk zou ze Tom haar levensgeschiedenis vertellen, maar ze gaf er de voorkeur aan, dat te doen op haar eigen wijze, op een oogenblik, dat zij daarvoor zelf zou uitkiezen en niet onder pressie of in tegenwoordigheid van een ander. Daarbij voel de ze er bitter weinig voor, dat deze man, die haar beloerde als een kat zijn prooi, te weten zou komen, dat zij het meisje was, dat de robij nen onder haar berusting had Ook haar nieuwe onzekerheid ontging de Montalt niet en hg was sluw genoeg om daar zijn voordeel mee te doen. „Niets zou mij liever zijn", viel hij met een honingzoete hoffelijkheid in. „Ik zal even een taxi laten komen, dan gaan we samen naar zijn kantoor. Het is het beste om hem in ver trouwen te nemen, want het is beter voor u als de zaak onder ons blijft Maakt u zich dan even klaar?" Dessie beet zich vol ergernis op de lip. Hij speelde comedie, dat wist ze drommels goed en ze geloofde dat hij vermoedde dót ze het wist. Maar de kans van het oogenblik was tegen haar en ze voelde zich niet in staat hem op de wijze, die ze zelf zoo onberaden had uit- geflapt op de proef te stellen. „Ik zal de waarheid van wat ik gezegd heb bewijzen op de manier en op den tijd die mij het beste voorkomen," antwoordde ze, maar het was een zwakke tegenwerping, niettegen staande ze op scherpen tcon sprak. Nu liet de Montalt zich in zijn stoel vallen en hief de handen op in een gebaar van ver bazing en protest, als om te kennen te geven, dat hij thans aan haar houding geen touw meer kon vastknoopen. „Werkelijk, miss Morrion, nu begrijp ik niets meer van u. Ik krijg een vreeselijke be schuldiging naar mijn hoofd geslingerd; ik ontken die en stel voor samen naar mr. Cheri ton te gaan, zoodat mijn identiteit bewezen kan worden. Eerst weigert u, dan stemt u er mee in en weigert tenslotte weer, daarbij van mij verlangend een dergelijke afschuwelijke aantijging op me te laten zitten, tot u wel zoo vriendelijk wilt zijn uzelf te overtuigen, dat u een onvergeeflijke domheid begaan hebt. Ter- wille van een vriendin van Dora ben ik tot veel bereid, maar vindt u zelf niet, dat dit een beetje te veel gevergd is? Ik ben aan mijn eer verplicht u zoo spoedig mogelijk te doen inzien dat u zich vergist hebt. Ik doe u thans een ander voorstel. Wanneer u persoonlijke redenen hebt om niet aan uw... aan mr. Cheriton te willen vertellen in welke connectie u hebt ge staan met dien moordenaar laten we dan een anderen weg inslaan". Er was iets insinueerends in zijn toon en Dessie huiverde onwillekeurig toen de man even zweeg. „Laten wij samen, u en ik, naar Scotland Yard gaan, daar zullen ze u onge twijfeld kunnen inlichten wat er van dien man, Lesparde noemde u hem geloof ik, geworden is." Zijn oogen waren onafgewend op haar ge richt terwijl hij dit gewaagde voorstel deed. Hij beoogde er een tweeledig doel mee; in de eerste plaats moest het als een bewijs van zijn onschuld dienen en dan wilde hij zich verge wissen of de redenen, waarom Dessie er blijk baar weinig voor voelde onverwijld naar mr. Cheriton te gaan, haar ook zouden weerhouden de politie in de zaak te mengen. En toen hij een weifeling bij haar meende te bespeuren, nam h ij hét air aan van dadelijk te vertrekken. Na een moment van snelle overweging kwam het meisje tot de conclusie, dat, hoewel er redenen waren waarom het voor hóór onver standig zou zijn om de politie er in te betrek ken, het voor hém onmogelijk zou zijn naar Scotland Yard te gaan. Het was een staaltje van brutalen bluf en ze voelde dat ze dit spel letje poker gerust kon meespelen. Ze zweeg even als om zijn voorstel te overwegen; toen stond ze op en zei: „Dat aanbod neem ik aan; Scotland Yard zal mij afdoende kunnen inlichten. Ik zal mij even klaar maken en dan kunnen we samen gaan. Ik zie ook wel in dat het onbillijk is om mijn beschuldiging langer dan strikt noodig is op u te laten zitten." „Mooi", gaf hij toe, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken, en hij hield de deur voor haar open terwijl ze de kamer uitging om zich gereed te maken. Ze was verbaasd en ontdaan, maar ze maakte vlug voort en trad na eenige oogenblikken het vertrek weer binnen. „Er is me iets ingevallen", begon de Montalt, toen ze den deur achter zich had dichtgedaan. „Ik ben toch bang dat we ons hopeloos be lachelijk maken. Stelt u zich voor dat we daar komen binnenstappen en ik zeg: deze jonge dame denkt dat ik een Fransche moordenaar ben overtuig haar alsjeblieft dat ze ongelijk heeft! Ze zouden ons hartelijk uitlachen en wegsturen met de boodschap dat ik mij net als ieder ander op een normale manier kan identi- ficeeren!" „Ik wist dat u er niet heen zou gaan, zelfs toen u het voorstelde", verklaarde Dessie kort af. „Maar uw reden is een andere dan dat u opgeeft en dat weet u drommels goed." „Pardon, ik sla alleen een heel wat eenvou- 1.00 avro-Muaette-ensemble en soliste. 1.30 Causerie: „Studenten in Indië's hoof4, stad". I.50 Kinderkoor „Zanglust" (opn.). 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en soliste. 3.20 Radiotooneel. 3.45 Omroeporkest en solist. 4.30 Radiojournaal. 4.50 Sportnieuws ANP, eventueel gramofoo^ muziek. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Kinderhalfuur. 6.00 Bravour en Charme, 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws ANP, Gramofoonmuziek. 7.00 VAR A-Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig? ^.30 Het Rosian-orkest. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, evej*. tueel Vraag en antwoord. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.45 Hersengymnastiek. 9.15 AVRO-Amusementsorkest en solist. 9.45 Radiotooneel met muziek. 10.15 Het Renova-septet. II.00 Berichten ANP. Hierna: Orgelspel. 11,2512.00 AVRO-Dansorkest. MAANDAG 23 OCTOBER 1939. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. NCRV-uitzending. 8.00 Eventueel Berichten ANP, schriftlezing, Meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek (9.309.45 Geluk. wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Het Dames-Ensemble Van Eden en gra. mofoonmuziek. (Om 12.45 Eventueel Ber ANP). 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Tuinbouwcauserie. 3.403.55 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuurtje (7.007.15 Berichten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Christ. Gemeengde Zangvereeniging „De Volharding" en solisten. (In de pauze Gramofoonmuziek) 9.00 Bijbelsche causerie. 9.30 „Molto Cantabile". 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Vervolg van 9.30. 11.15 Gramofoonmuziek. Ca. 1T.5012.00 Schriftlezing. Hilversum n. 301,5 m. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Orgelspel. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 De Ramblers. I.301.45 en 2.00 Gramofoonmuziek. 3,00 Declamatie. 3.304.00 Viool en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 VARA-Harp-Trio. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor de niet-leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 VARA-orkest (met toelichting). 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 Vraag en antwoord. 8.30 Residentie-orkest en solist (opn.). 9.15 Declamatie. 9.30 VARA-orkest en soliste. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.).t II.00 Berichten ANP. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. diger weg in dan een bezoek aan Scotland 5 ard. Vanavond dineer ik weer bij mrs. Mark ham en dan zal ik een gesprek met haar over u hebben. Tenzij u me vertelt hoe u op dit malle idee gekomen bent. Ik doorzie uw motie ven heel goed. U wilt mrs. Markham tegen mij opzetten. U bent bang dat u uw invloed op haar of duidelijker gezegd de geldelijke voordeelen van uw relatie verliest wanneer zij met mij trouwt. U speculeert er op dat, als gevolg van uw beschuldiging een onderzoek naar mij zal worden ingesteld en als er dan een paar onbelangrijke kleinigheden aan het licht komen, dan zult u die wel weten te ven draaien en te vergrooten, totdat er een breuk komt. Ddt is uw opzet". Hij zweeg en gluurde haar door zijn nauwe oogspleten aan. „Gaat u verder," verzocht Dessie ijzig. „U beoordeelt anderen dat wil zeggen mij naar uw eigen standaard. Of dacht u soms dat ik niet genoeg mensehenkenner ben om in dit onderhoud niet tot de overtuiging te zijn gekomen dat er iets in uw leven is, waarvan zelfs uw verloofde niets afweet? U redeneert dat, als dit zoo is bij een meisje, dat nog aan het begin van haar leven staat, het zeker het geval zal zijn met een man, die, zooals ik, hal verwege ben. Maar hierin vergist u zich toch. Bij negen en negentig van de honderd mannen zal er wel iets in hun leven te vinden zijn, dat zij liever niet willen dat bekend wordt, zonder dat het iets met misdaad te maken heeft." „Dat is wel mogelijk," beaamde Dessie. „Luistert u nu eens, miss Merrion. Ik wil mets liever dan op goeden voet met u komen en zal openhartig zijn. Ik houd zielsveel van Dora en zij houdt evenveel van mij; we ver trouwen elkaar volkomen. Als u probeert tusschen ons te komen, loopt u groote kans aar vriendschap, haar bescherming, haar hulp, kortom alles te verliezen. U wint er niets by. In mijn leven is óók wel iets te vinden, dat ®ver niöt aan de groote klok gehangen heb. Ik ben geen uitzondering op den doorsnee man. Maar ik voel dat het Dora verdriet zo" oen en daarom wil ik haar buiten die dingen ouden. Ik raad u werkelijk in uw eigen be- ang aan Dora niet noodeloos te prikkelen. hebben*"1* rUSt U ZuIt er geen SP®t Va° Dessie, die zich rekenschap gaf van wat h(j in den zin had, wilde hem nog verder uit zijn ent lokken. Ze trok de wenkbrauwen op als of zg nadacht en zei toen met iets beschroomd» m haar stem: „Hoe bedoelt h dat?" Wordt vervolgdJ

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10